aru6hocK Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Café-chantant met unieke café-spelletjes Optreden Sjoukje Dijkstra in C-drie verschoven naar februari Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Voorjaarsprogramma 90 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers Vakature Bank Y rijwilligerswerk in Amerika Soester Courant Nederlands Bach Ensemble Kasteelconcert in Groeneveld Concert Soester Orkest Vereniging tC Cultureel Centrum C-drie - Willaertstraat 49 te Soest MEER DAN 150 OLIEVERFSCHILDERIJEN Expositie schilderijen in C-drie Filmhuis: 'Guests of Hotel Astoria' The Esther Williams BLues-band Voordracht WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 10 Cultureel Creatief Centrum Expositie Het expositiebeleid van C-drie is er op gericht een zo groot mogelijk publiek te bereiken. In ons centrum kunnen we spreken van verschillende publiek sgroepen. Zo kijken de cursisten van de cursussen tekenen, schilderen, fotoga- feren en zeefdrukken bijvoorbeeld heel gericht naar tentoongestelde tekenin gen en schilderijen. Cursisten van de cursus edelsmeden, boetseren en beeld houwen zijn meer geinteresseerd in ten toonstellingen van objecten, plastieken, sieraden etc. We merken heel duidelijk dat groepen vol bewondering zijn voor experimentele of vernieuwende kunst, of juist niet. Ook zijn er vele bewonde raars voor bv. aquarellen, maar ook weer velen zijn daar op uitgekeken. En dan zijn er nog mensen die niet geinte resseerd zijn in een tentoonstelling. Maar ook die mensen willen we graag bereiken. Al is het alleen maar om ze eens te horen zeg: Nou, dat vind ik best mooi. Daarom is in C-drie ruimte voor kunstenaars van naam, kunstenaars die net begonnen zijn, amateuristische kunstbeoefenaars en incidenteel kort durende exposities passend bij een be paalde activiteit. Op het moment exposeert de Soesterse Yvonne Hamaker met aquarellen. Haar werk krijgt ongelooflijk veel be wondering, niet ten onrechte overigens. In december exposeren weer onze cur sisten, ditmaal die van de zomercursus tekenen en schilderen. In januari kan men schitterende foto's bekijken van de in Amsterdam woon achtige Wil Goedhart. In februari gaat een trio exposeren, gevormd door Lyda Dirksen met keramische objecten, Nel- lie van Steenbergen met aquarellen en olieverven en Jan Landazaat met olie verfpanelen. Programma Iedereen is er al aan gewend, dat de fol der waarin de cursussen van C-drie worden aangeboden, twee maal per jaar verschijnt. Twee maal per jaar een cur susseizoen, die ingeluid wordt met een dag waarop C-drie open huis houdt. Bij theater ligt dat een beetje anders. Tradi- lioneel begint het theaterseizoen in sep tember/oktober en eindigt in april/ mei. Daar zijn alle theaterprogramma's op gebaseerd en ook de theatergroepen richten zo hun speellijsten in. Voor de afdeling cultuur heeft dit verregaande consequenties. Maar de afdeling cultuur bevat meer dan theater. Naast slechts een aantal theatervoorstellingen worden ook kin dertheater, kinderfilms, jazz en andere concerten, exposities, literaire avonden en shows (zoals Soestand) in het pro gramma opgenomen. C-drie heeft er voor gekozen om het programma 'cul- turelen activiteiten' ook tweemaal per jaar uit te laten komen. Dit geeft een wat flexibeler agenderingsmogelijk- heid, wat in C-drie ook wel nodig is, omdat we nu eenmaal ook met veel ac tiviteiten op korte termijn, te maken hebben. De beide programma's, van cursussen en cultuur, worden in de derde week van januari huis aan huis verspreid in Soest en Soesterberg. Vanaf die datum kunnen ook reserveringen gemaakt worden en abonnementen besteld. Noteert u maar vast in uw agenda: de nieuwjaarsreceptie van de Gemeente Soest wordt op donderdag 4 januari ge houden in C-drie Soestand Op zondagmiddag 3 december wordt de talkshow Soestand gehouden die gratis toegankelijk is voor iedereen die er belangstelling voor heeft. Wie zeker aanwezig zal zijn is de Goedheiligman, in de gedaante van de heer Wim de Kam. Het debat willen we laten gaan over het alcoholmatigingsbeleid, in een periode van veel feestdagen wel weer actueel. Naast ons voortreffelijk huisor kest Soesjun zullen ook een aantal an dere musici voor een vrolijke noot zor gen. Soestand begint om 15.00 uur. Musical Het podium in C-drie is vrij klein van formaat. Daardoor kunnen grote groe pen artiesten moeilijk uit de voeten. Dit is een hele beperking, die we erg jam mer vinden. Bij het woord musical den ken we meestal aan een forse groep dansers/spelers/zangers. Toch hoeft dit niet. De groep die op 7 december de musical "Up on the roof' uitvoert be staat uit vijf personen. Het zijn: Rob Fruithof, Maeve van der Steen, Marnix Kappers, Cilly Dartel en Rik Luycx. De musical gaat over de jaren 70 en be vat een groot aantal tophits uit die tijd. Kent u ze nog: Bohemian Rhapsody, Sad Sweet Dreamer, Reach out, My eyes adored you en When will I see you again. Deze nummers en nog veel meer worden live gezongen. In Engeland werd 'Up in the roof' genomineerd als "Best Musical of the Year 1987. Kaar ten voor 7 december kunnen vanaf nu worden gereserveerd. Wordt verwacht november: expositie aquarellen van Yvonne Hamaker 24 november: Kinderbios: Alarm in de wolken 26 november: Cafeliederen en cafe- spelletjes met 't Kliekske 3 december: Soestand 7 december: musical 'Up on the roof 8 december: Kinderbios: Drie vrolijke beertjes 16 december: jeugdtheater De Zwarte Hand met 'Ridder Unkenstein' 17 december: jazzconcert Berend v.d. Berg met drie tenoren Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. 't Kliekske zondag in C-drie "t Kliekske is een Belgisch volksmu ziekgroep en bestaat al sinds 1968. In de lange periode van haar bestaan wa ren er vele optredens, waaronder die aan oude(re) mensen. Dit resulteerde in een grote verzameling volksliede ren, -melodieën, -dansen en volksmu- ziekinstrumenten. Een optreden van Kliekske is in de eerste plaats een muzikaal feest, maar heel informeel en heel gezellig, aange past aan iedere plaats, iedere tijd van het jaar en ieder publiek. 't Kliekske heeft een nieuw programma samengesteld over muziek en spel in en om het café, 't Estaminet geheten. Het is een 'plezant' programmain drire de len met drink,- café-chantant- en oude volksliedjes. De liedjes hebben in het al gemeen een kluchtig thema: de schalk se vrijer die een jonge maagd van haar eerbaarheid beroofd, daarna de benen neemt en het meisje natuurlijk opge scheept met een zwangerschap. Een thema wat in de tijd van Bredero er bij het publiek in ging als koek. Geen koek, maar een stevige pint in de pauze van het programma behoort tot de mogelijkheden. Om in stijl te blijven zullen er Belgische bieren verkrijgbaar zijn, naar natuurlijk het normale assor timent. De pauzes zijn extra lang, zodat het publiek de gelegenheid krijgt met de 25 door 't Kliekske meegebrachte spel letjes te spelen. Dit zijn authentieke ca- fespelen, zoals die vroeger wel in de ca fés te vinden waren. Ze dragen schitte rende, intrigerende naman als: toptafel, vogelpik, ringspel, pitjesbak, dopspel, troumadam, blaaspijpschieten, manne- kespel, vloerbollen, nagelkloppen en het vroeger verboden anker en zon. Onbekendheid met deze spelletjes hoeft geen belemmering te vormen. Het publiek mag alles uitproberen en de le den van 't Kliekske zullen iedereen wel wat op weg helpen. Herman Dewit, lei der van 't Kliekske, geeft commentaar op muziek en spel en weet altijd wel wat te vertellen over "het Belgisch bier", 't Kliekske komt op zondagmiddag 26 november naar cultureel centrum C-drie in Soest. Wie ook wil genieten van een middagje onversneden Bel gisch amusement, kan een plaatsje re serveren per telefoon, 02155-22188, tijdens kantooruren, (in verband met de aard van het programma moeten we het aantal plaatsen wat beperken). Aan vang 15.00 uur. Toegangf 15,-inclusief een gratis Belgisch biertje om te proe ven! Vrogeer was ze onze bekendste kunst rijdster op de schaats, nu is hij een van de opmerkelijkste jonge cabaretiers: Sjoukje Dijkstra. Een behoorlijk ge schift personage die een krankzinnig programma over sex, drugs, kunst en hartverscheurende liefde op de planken brengt. C-drie had hem geboekt voor 30 november a.s., waar hij zijn solopro gramma 'Betty' zou brengen. Echter in goed overleg met zijn impressariois de ze voorstelling verschoven naar 1 fe bruari 1990. De reden hiervoor is dat Sjoukje Dijk stra is gevraagd mee te doen aan de Ca- barestafette 89/90. Hieraan doen veer tien groepen en solisten mee en het is voor iedere jonge cabaretier een prach tige kans om bekendheid te verwerven. Deze kans wilde C-drie Sjoukje Dijk stra niet ontnemen. Het doel van de Cabarestafette is het hele land kennis te laten maken met aanstormend talent. In diverse combi naties wordt in zestig schouwburgen opgetreden, steeds drie optredens per avond. Het is eigenlijk.een grote afval- Voor de zomer-vakantiegangers heeft de Volksuniversiteiten een paar korte intensieve talencursussen samengesteld van 10 lessen van 1 1/2 uur, gegeven door ervaren docenten. Speciale voor opleiding is niet vereist! Frans op reis, 10 lessen, aanvang: 15 jan. 1990, 19.00-20.30 uur, prijs f85,-. Spaans op reis, 10 lessen, aanvang: 15 jan. 1990,20.30-22.00 uur, prijs f 85,-. Italiaans op reis, 10 lessen, 17 jan. 1990, 19.00-20.30 uur, prijs f 85,-. Werken met leer, 4 lessen, aanvang 8 jan. 1990,20.00-22.00 uur, prijs f45,-. Geheugentraining, 5 lessen, aanvang: 22. jan. 1990, 19.45-21.45 uur, prijs f 70,-. Homeopathie, 5 lessen, aanvang: 8 jan. 1990, 20.30-22.00 uur, prijs f 40,-. Indonesische keuken, 6 lessen, 9 jan. 1990, 19.30-2l.30 uur, prijs f 75,- f 40,-. Bridge v. gevorderden, 10 lessen, aan vang: 11 jam 1990, 20.00-22.00 uur, prijs f 110,-. Pech onderweg, 3 lessen, aanvang: 6 febr. 1990, 19.30-21.30 uur, prijs f 35,-. Yoga, 10 lessen, aanvang: 15 jan. 1990, 10.00-11.00 uur, prijs f 100,-. Yoga, 10 lessen, aanvang: 15 jan. 1990, 13.30-14.30 uur, prijs f 100,-. Paaseieren versieren, 2 lessen, aanvang 8 febr. 1990, 9.30-11.30 uur, prijs f 25,-. Dromen verklaren, 6 lessen, aanvang 5 maart 1990, 19.45-21.45 uur, prijs f 60,-. Voor aanmelding en/of nadere inlich tingen: Volksuniversiteit Soest/Soes- terberg Kerkplein 1, tel. 22195; kan toor geopend: elke maandag 10.00- 12.30 uur en donderdag 10.00-13.30 uurrrr behalve de schoolvakanties. Verder ligt het programma met uitge breide cursusomschrijvingen op de vol gende adressen: V.V.V. kantoor. Openbare Bibliotheek, Gemeente-in- fo, boekhandel Immerzeel. race; alleen de besten blijven over, zoals b.v. Brigitte Kaandorp. In ons land be staan er twee grote festivals: Camaret- ten en het Leids Cabaretfestival. Dan is er dus ook de Cabarestafette, waaraan Sjoukje Dijkstra meedoet. Hij verkeert in gezelschap van Bert Vis- scher, Bart Stultjens, Astrid van Hel den, Magnolia, De Berini's, het duo Verreck Pleysier, Vincent Bijlo, het duo Lebbis Jansen i.o., Ien van Duin hoven, Job Schuring, Luk Wijns, het duo Morsige Types en Mars Teunisz. Sjoukje Dijkstra was eerder te zien op het Delfts Camarettenfestival en werd daar de ongekroonde koning van het nieuwe cabaret. Zijn volledige solopro gramma dus op 1 februari 1990 in C-drie te Soest. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Vrijdag 24 november:, Peuter/ouder- aktiviteit van 9.30 - 11.30 uur. Altijd gezellig voor moeder/vader en kinde ren). Lekker praten, spelen, koffie en li monade drinken en dat alles slechts voor 3 gulden per ouder/kindpaar. Dinsdag 28 november: Van 9.30 - 11.30 uur: ouder/peuteraktiviteit. Zie boven. Woensdagaktiviteiten: Gezien de hoe veelheid werkzaamheden is besloten om eenmaal in de 14 dagen een woens dagmiddag klub te houden. Dan kun nen kinderen van 4 t/m 12 jaar komen spelen en knutselen naar hartelust. Dit betekent dat er vandaag geen aktivitei- ten zijn, volgende week woensdag 6 de cember wel. En dan weer 20 december. Let op: Er bellen veel ouders met de vraag naar ons programma dit seizoen. Dan vertellen wij dat dit seizoen voor ons vooral in het teken staat van reno vatie van een aantal plekken op de boerderij. We doen onze uiterste best er een prachtige kinderboerderij van te maken. Dus zijn er dit seizoen niet zo veel aktiviteiten als voorgaande jaren. Maar... Het terrein is ieder dag van 8.00 - 18.00 uur toegankelijk om naar de dieren te kijken. En voor de kinderen is het be langrijk om te weten dat zij iedere dag na school gratis kunnen komen spelen en de dieren kunnen knuffelen. Alleen als er aktiviteiten aangeboden worden vragen wij een kleine bijdrage. Tot slot: Het werk op de kinderboerde rij wordt grotendeels gedaan door vrij willigers. Die zetten zich enkele uren tot enkele dagen per week in voor de kin deren en alle klussen die nog meer ge daan moeten worden. Werken op de kinderboerderij met behoud van uitke ring is mogelijk. Het is ook fijn al u of jij een aantal uren ter beschikking wilt stellen om iets te doen. Er zijn altijd mensen nodig voor: - voorbereiding en uitvoering kinderak- tiviteiten - voorbereiding en uitvoering van na- tuurprojekten voor de scholen - schoonmaken van hokken en verzor gen van dieren - voorbereiding en uitvoering van akti viteiten op Koninginnedag (ja, nu al!) Wij vragen niet datje alles kunt. Wel dat je enthousiast bent om iets ten behoeve van de kinderen te doen. Interesse? Bel 18136 of kom langs. Groter, professioneler, fundamenteler, bedrijfsmatiger, zelfbewustere presen tatie zijn begrippen die nogal eens wor den gehoord, wanneer men het vrijwil ligerswerk in Amerika vergelijkt met dat in Nederland, maar "Volunteer Connection" sec vergelijken met vrij willigerswerk in Nederland is niet eer lijk en realistisch. Bij een objectieve vergelijking moeten factoren als historische achtergrond, mentaliteit, cultuurverschillen, functio neren van dè overheid, plaats van het bedrijfsleven en het sociale voorzienin gen-niveau, worden meegewogen. De kenmerken van de Amerikaanse vrij willigers verschillen niet zo gek veel van hun Nederlandse collega's. De lokale ondersteuning en promotie van het Amerikaanse vrijwilligerswerk is voor namelijk in handen van bijna 400 vrij- willigerscentrale. Kontakten met het bedrijfsleven zijn intensiever en veel- vuldiger dan in Nederland; ervaring in het vrijwilligerswerk speelt bij sollicita tie, bij verschillende grote Amerikaanse bedrijven, een belangrijke rol. Ofschoon de Nederlandse overheid wel de wens heeft uitgesproken dat ook in Nederland deze ervaring mee zou moe ten tellen bij een sollicitatie, is dit voor nemen bij de overheid noch bij het be drijfsleven ooit geconcretiseerd. "Vrij willigerswerk op maat" zou een stimu lerende prikkel kunnen vormen om dit proces in Nederland te bespoedigen, waardoor de medeverantwoordelijk heid van het bedrijfsleven vooreen "ge zonde" maatschappij en dus voor het vrijwilligerswerk, tastbare vormen aan nemen. Aanbod In haar streven naar maatwerk, vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest aandacht voor de volgende vrijwilliger: man, 25 jaar; Baarn, Ned., Mavo, Vuto div. cursussen; ervaring in horeca sektor beveiliging; interesse in werk zaamheden in onderwijs of techniek, waarbij het sociale kontakt met andere mensen zeer belangrijk wordt gebon den Vakatures 6-108. Orthopedagogisch instituut te Soest zoekt vrijwillig(st)er voor voet baltraining, samen met een beroeps kracht; leeftijd 20-30 jaar. 7-117. Kinderdagverblijf te Baarn vraagt,-ter ondersteuning van allerlei aktiviteiten, vrijwillig(st)ers. Kinderleeftijd: 6 weken tot 4 jaar. 8-105. Christelijk centrum voor geestelijk gehandicapten, Huis ter Hei de, vraagt vrijwillig(st)ers om kontak ten te onderhouden met één van haar bewoners voor aanvulling of vervan ging van familiekontakt. 13-102. Milieu-organisatie Baarn vraagt vrijwilligsters voor wekelijkse verkoop van tweedehandskleding op de vrijdag. Informatie bij de Vrijwilligers Vakatu- rebank Soest; openingstijden ma. t/m do. 9.00-12.00 uur en 13.30-15.30 uur; vrijdag 9.00-12.00 en 19.00-21.00 uur; tel. 12630. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Op 1 oktober werd in de Oude Kerk het concert van het NBE onder leiding van Krijn Koetsveld opgenomoen. Uitge voerd werd de opera Acis en Galatea" van Handel. Dit concert wordt op 5 december a.s. om 13.30 uur op Hilversum 4 uitgezon den met de recenti van het concert. Dezelfde uitvoerenden brengen op 15 december een kerstconcert in de Oude Kerk in Soest om 20.00 uur, uitgevoerd worden dan Kerstcantates en motetten van Bach, Buxtehude, Schützen Swee- linck. Kaarten voor dit concert zijn te bestel len bij H.J. Rademaker Lange Brink- weg 62 tel. 10466. Paul Verhey Op zaterdag 25 november wordt in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn weer een "kasteelconcert op de zaterdag" georganiseerd. Als solis ten treden op Paul Verhey, dwarsfluit, en Jet RÖling, piano. Zij brengen werken ten gehore van Leclair, Mozart, Schumann, Gaubert en Escher. Het concert begint om 20.15 uur. En tree: f 13,50; cjp en pas 65 f 12,-. Tegelijk met de winter nadert ook het concert van de Soester Orkest Vereni ging. Dit zal plaats vinden op donder dag, 30 november, in de Petrus en Pau- luskerk te Soest. Aanvang 20.15 uur. Onder leiding van dirigent Henk Soete- man hebben de orkestleden weer een fijn programma ingestudeerd. De inlei ding bestaat uit een sonatine voor or kest van Herman Strategier. Dan volgt de concertante in Bes van Joseph Haydn, waarin de vier solo-partijen worden bezet door leden van het or kest. Hoböst; Olivier Destrée. violiste; Tora Jens, fagottiste; Ria van der Horst en cellilst; Peter Jaanus. Na de pauze wordt de Tjechische suite, op. 39, van Antonin Dvorak ten gehore gebracht. Toegangskaarten voor dit concert zijn te verkrijgen bij de leden, bij de Soester WV en op de avond van het concert bij de ingang van de kerk. Bij het Soester Orkest is nog altijd plaats voor goede amateurmusici. In lichtingen zijn te verkrijgen bij het se cretariaat van de Soester Orkest Ver eniging: tel. 03429-3659. GRANDIOZE SCHILDERIJENVERKOOP van jonge kunstenaars, moderne werken. Prachtige landschappen, airbrush-werken, stillevens en bloemen. Zeer lage prijzen! Gratis toegang Zaterdag 25 november a.s. van 10.C0 tot 17.00 uur In C-drie aan de Willaertstraat 49 te Soest wordt zaterdag 25 november a.s. een verkoop-tentoonstelling van schil derijen gehouden. Men kan er die dag van 10.00 - 17.00 uur terecht. De toe gang is gratis. Het gaat om meer dan 150 olieverf schilderijen van een groep Nederlandse kunstenaars. Deze schilders hebben zich aangesloten bij een kollektief om zo meer aandacht voor en aftrek van hun werk te krijgen en daardoor beter in hun levensonderhoud te kunnen voorzien. De stijl van de tentoongestel de schilderijen is meestal vrij klassiek, evenals de keuze van de onderwerpen. Zo zijn er veel landschappen, stillevens en air-brush-werken in aansprekende kleuren. Enkele werken in moderne stijl ontbreken niet. Volgens de organisatoren is de vraag te genwoordig weer erg groot naar natura listische doeken, waarbij men direct kan zien wat het voorstelt. Het Neder landse publiek blijkt namelijk graag een plaats in huis vrij te maken voor zo'n schilderij. Deze ervaring hebben de or ganisatoren doordat de reeds in talloze andere plaatsen gehouden tentoonstel lingen steeds erg succesvol waren. Deze verkoopexposities trekken altijd een groot aantal bezoekers. Niet alleen vanwege het vrijblijvende karakter van de gratis expositie, maar ook door de aantrekkelijke prijzen die voor de schil derijen worden gevraagd. Door buitensluiten van de tussenhan del en eenvoudige opzet van de ten toonstelling zelf, kunnen de organisato ren een veel lagere prijs voor de doeken vragen dan gebruikelijk is. De meeste schilderijen zijn niet voor zien van een lijst maar worden geleverd op schilderslinnen en een tijdelijk pas- se-partout. Dit heeft het voordeel dat iedereen een lijst kan uitzoeken naar ei gen smaak, en die het beste bij de meu bels thuis past. Er zullen ook enkele schilderijen met lijst zijn die men direct kan meenemen. De Vereniging Artishock, Sleenhoffstn.nl 46, Soest, lel. 02f55-19577, stelt zich .Is doe een biidraee Ie leveren aan het sociaal-culturele Ie- ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en genie ,e de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 iaar en personen die lol dezelfde huisbonding be horen f 27,- per jaar. Konlakladres ledenadmini stratie; Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 23 november: De Iraanse filmmaker Reza Alemehza- deh ontvluchtte in 1983 zijn geboorte land. Hij kwam in Nederland terecht waar hij zijn beroep weer kon oppak ken. Zijn eerste speelfilm "Guests of hotel Astoria" speelt zich grotendeels af in een hotel in Istanbul en is geba seerd op Alemehzadeh's eigen bevin dingen als balling. Het is een professio neel gemaakte film die een realistisch beeld geeft van het lot van Iraanse vluchtelingen. in een hotel in Istanbul wachten twaalf gevluchte Iraniers dagen, weken, maanden op bericht van reeds gevluch te familieleden. Bovendien proberen zij in het bezit te komen van visa en verval ste paspoorten. Zonder papieren doe je immers niets. Maar goede papieren kosten geld. Door middel van het ver kopen van bezittingen proberen ze aan het benodigde geld te komen. En dan maar hopen dat je niet belazerd wordt. Het is een sfeer van wachten, onzeker heid en geruchten waar men zich aan vastklampt. Zoals bijvoorbeeld het ge rucht dat wanneer je in het buitenland een baby krijgt, die de nationaliteit van dat geboorteland heeft en daarmee de ouders automatisch ook. Behalve op Schiphol is er in Amerika en Istanbul op luchthavens gefilmd. Om op het Turkse vliegveld te kunnen filmen moest Zehed, zoals hij in een in terview toegaf met smeergeld werken. Hij gebruikte voor deze film twee sce nario's. Een voor de autoriteiten, de an der om werkelijk mee te draaien. De Turkse luchtvaartmaatschappij wilde pas meewerken nadat ze de zekerheid had gekregen dat hun naam nadrukke lijk in beeld kwam. Bij de Nederlandse marechaussee op Schiphol ging dat an ders. Die moest eerst het scenario lezen en zeker weten dat ze niet al te negatief werd afgebeeld. De film heeft ondanks de eigenlijk wat stiekeme manier van opnemen geen technische schoonheidsfouten opgelo pen en is tot stand gekomen dankzij geld en Iraanse acteurs in Amerika. Aanvang: 20.30 uur Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577 Entree: f 6,-; CJP/65-F f 5,-. Agenda: 30 nov. Rituelen 7 dec. Son of the North East 14 dec. De stoomwals en de viool 21 dec. The meaning of live Zaterdag 25 november: Op zaterdagavond 25 november treedt de uit het bluesminnende Haarlem af komstige Esther Williams met haar band in Arishock op. Zij is een jonge zeer talentvolle blueszangeres. Haar re pertoire omvat nummers van o.a. Joe Louis Walker, Lonnie Brooks, Dakota Staton en Koko Tayler. De bluesband bestaat verder uit door de wol geverfde bluesmuzikanten. Op drums 'swingma chine' Sander v. Meerten, bas Ad v.d. Berg, op de gitaar - bekend om zijn sub tiele licks - Mark v. Leuvenstein en Ri- nus Hom, die eveneens de bluesharp bespeelt. Op papier staat de Esther Williams Bluesband voor kwaliteit, op het po dium voor het bewijs ervan. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: f 2,50. In de periode van 28 november tot en met 10 december 1989 brengt de voor drachtskunstenares mevrouw Evelyn 't Hart onder de titel "Ensuite" een pro gramma van Poëzie en Proza. Voor in lichtingen tel. 15440, maandag tot en met vrijdag tussen 12.30 uur en 13.00 Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250-3760 AG De Vangrail Op de instuif van 22 november gaat de leiding met de kinderen van 4 t/m 6 jaar sinterklaasje en zwarte pietjes maken Kosten 1.-. Tijd: 14,00 - 15,30 uur. Op 29 november brengt Sinterklaas een bezoek aan de Vangrail. Deze middag begint om 15.00 uur en duurt tot 16.30 uur. De kosten bedragen 1,50 deze middag en is bedoeld voor kinderen van 3 t/m 8 jaar. De Praatpaal Kinder-Instuif; woensdagmiddag 29 november gaan we met de Sint en zijn Pieten van 14.00 - 15.00 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar het Sin- terklaasfeest vieren. Opgave vóór 25 "ov®n?ber «n het buurthuis. Kosten 2 50 (incl. surprise). Iedereen mag van 20 tot 25 november zijn schoen/laars in het buurthuis neerzetten. Het Kruispunt Organiseert op 22 november een instuif voor de kinderen 4 t/m 12 jaar van 14.00 - 15.30 uur. Er worden ca deautjes bedacht en gemaakt voor Sin terklaas, die op 29 november naar het Kruispunt komt. Die dag is bedoeld voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. De kosten bedragen 1,50 en het duurt van 14.45 - 16.00 uur.

Soester Courant | 1989 | | pagina 10