ANNIE HARTMAN Nieuwe stimulans voor gehandicapten en kansarmen Zwarte Pieten gaan op stap in winkelcentrum 't Hart ENSUITE Mw Evelyn 't Hart Margriet Heymans bezoekt basisscholen Sinterklaas gedicht Wie van Soest houdt leest de Soester Courant iGINA PAGINA 19 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT v (5} év' w Zaterdag 2 december: Dubieuze verkoop van kerstkaarten Voordrachtprogramma Succes in Amersfoort voor Baarnse Annie Hartman Een laatste advies erbij. Doe wat u wilt en kies wat u wilt. Laat u wel door de vak- opticien voorlichten en adviseren. Over de glazen, het montuur, de draagbaarheid.. en wat u meer wilt weten Uw kostuum (2-delig) weer gereinigd en geperst voor stomerij zeilstra Inbraak Nieuwegracht Baarnse gewond door val van brommer Inbraak Apollo 'Omgaan met spanningen' VVeer 'schietpartij'? St. Nicolaas-aanbieding Soestse gewond bij aanrijding door auto Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Dief betrapt bij stelen video k AR »oest LATEUR Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 20 andere lekkernijen, die Sinterklaas door de welwillende bemiddeling van de winkeliers van het winkelcentrum 't Hart heeft aangeschaft om het jonge volkje te laten zien dat hij 't goed met ze meent. De Pieten lopen niet alleen in de Konin- ginnelaan, maar ook in de Nieuwstraat en de Laanstraat. Ze hebben weliswaar heel wat bij zich - zo'n 250 kleine aar digheidjes" en zeker wel zo'n 30 kilo snoepoed - maar als het op is is het na tuurlijk ook echt op, want dan moet Sinterklaas nog wat bewaren voor de andere kinderen. In elk geval: wie die zaterdag z'n bood schappen doet in het winkelcentrum 't Hart, kan erop rekenen vroeg of laat oog in oog te staan met de assistenten van de Kindervriend. En de jeugd "neemt er wat van mee"! Advertentie Een avond versieren, waar doe je dat mee? Met een heerlijke schotel van "Le Saladier". Gezond en verstandig, je neemt het zo mee, je daag lijkse maaltijd van "Le Saladier". En wat kun je geven, aan vriend ofaimé? Een leuke kadobon van "Le Saladier". De 5 december gedachte (en zeg nu niet nee), is een quiche in een hartvorm van "Le Saladier" Openingstijden: dagelijks van 10 00-20.00 uur zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten :.C. Kuyperstraat 3 - 3761 EG Soest rel: 02155-24664 hield aan, Dschaterd. Zo] eens vergaan:' e vreugde en en denken dat aarde decker, pen fte van mensen van het leven jrond daarvan leven. Steeds er wezenlijke Doekje bundelt Jteurs rond dit i's lijken nogal n ieder geval rantwoording. este artikelen afstandelijk vaarde hebben uteurs de lezer i in de manier, tag met hun Op stoffen, japonnen, rokken, blouses, broeken en deux-pieces biedt Sint U 10% tot 20% korting aan. Korte jasjes en jacks van Falcon vanaff 129,- Voor al uw maat- en veranderwerk De politie maakt de bevolking graag attent op de illegale verkoop van kerstkaarten, die worden aangebo den namens de "Stichting Sporters Helpen Sporters" te Amsterdam. De verkopers gaan ook in Soest de hui zen langs met mapjes kerstkaarten, die voor vijf gulder. worden aange boden. De opbrengst zou ten goede komen aan gehandicapte sporters. De politie wijst erop dat voor deze verkoop géén vergunning is ver leend. Wie in kontakt komt met de verkopers en de kerstkaarten krijgt aangeboden wordt dringend aange raden de politie te bellen. Inl.: Tel. 02155 - 1 54 40. Maandag t/m vrijdag 12.30-13.00 uur v. Weedestraat 40. 3761 CE Soest TeL 0215S-15558 Geldig van 23 nov. t/m 6 dec. gouden penseel voor Hollidee en de cir cuspony, en voor Annetjelie in het holst van de nacht (1988), wat geschreven werd door Imme Drost. Het boek Jips- loop werd voor de televisie bewerkt en in 1984 uitgezonden door de VPRO. Margriet Heymans bezocht twee groe- pen 5 die haar komst in de klas hadden voorbereid. Twee keer een uur vertelde ze over haar werk als schrijfster en illu stratrice, en de kinderen konden vragen stellen. Inbrekers hebben vorige week tever geefs geprobeerd binnen te komen in een bedrijf aan de Nieuwegracht. Met oen breekijzer werd een bovenlicht ge forceerd, maar daar bleef het bij. Een 46-jarige Utrechter stelde de politie op de hoogte. Vrachtauto gekraakt Onbekenden hebben vorige week een vrachtauto opengebroken, die gepar keerd stond bij een supermarkt aan de Parallelweg. Er werd overigens niets van waarde vermist. Aangifte deed een 26-jarige Soester namens een bedrijf uit Soesterbere. Een 20-jarige Baarnse maakte maan dagmorgen door onbekende oorzaak een val van haar brommer. Zij raakte daarbij licht gewond en werd per ambu lance overgebracht naar ziekenhuis Zonnegloren. Op klaarlichte dag hebben onbekenden vorige week ingebroken in een woning aan Apollo in Soesterberg. De buit be stond uit een .kleurentelevisie, een gou den armband, een ring met 39 diaman ten, een ring met een saffier en een ca mera. Het is niet duiudelijk hoe de da ders zijn binnengekomen. De 30-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. zagen in ruim 2 uur een compleet nieu we herfst/wintercollectie aan zich voorbij gaan. Annie Hartman en haar team van 14 medewerksters showden niet op een speciaal 'looppad', maar liepen infor meel tussen de tafeltjes door. Iedereen kon dus alles van heel nabij bekijken. Die veertien dames- ook grote maten - zijn geen beroeps, doch vriendinnen, familie en... klanten van Annie Hart man. Zij presenteerden op vlotte en on gedwongen wijze de pakjes, japonnen, blouses, wintermantels, regenmantels enz. enz. Opvallend waren de 'nieuwe' prachtige aardetinten in deze collectie. Veel be langstelling was er ook voor de klassie ke geruite plooirok, die in geen enkele garderobe mag ontbreken. Behalve uit de vele confectierokken kan men bij Annie Hartman ook uit de meer dan 350 soorten ruiten kiezen per meter. Hiervan kan men dan èen rok maken of laten maken. Het is mogelijk alle kle ding in het eigen atelier van Annie Hartman te laten maken. Naast de bekende merken zoals Falcon, Kohier en Krenzer, Laroque en het nieuwe merk Setterlady (waarvan An nie de alleenverkoop voor deze regio heeft), waren er ook bijzonder originele modellen van eigen ontwerp en uit ei gen atelier. Omdat men bij Hartman zo'n 30.000 stoffen heeft kan men al deze modellen ook bestellen naar eigen stofkeuze. Een mogelijkheid, waarvan druk ge bruik werd gemaakt na afloop van de i presentatie. Alle geshowde kleding kon gelijk gekocht of besteld worden, een service die de wat minder mobiele da mes erg waarderen. Er werd dan ook volop verkocht. Kerstsfeer Een speciaal facet aan de presentatie was de sfeervolle feest- en avondkle-. ding. Behalve de vele originele model len qua kleding was er ook een presen tatie van Annie's Hartman kerstcollec tie; een andere hobby van haar. Uit Nederland, Duitsland, Amerika, Engeland, Oostenrijk, Ierland en Japan betrekt ze speciaal kerstlint (wel 500 verschillende soorten) en kerststoljes voor placemats, tafellakens of decora ties. Helemaal nieuw dit jaar is de grote col lectie speciale (uit Amerika geïmpor teerde) quiltstorfen, waarbij in dit jaar getijde de echte VIP-quiltstoffen voor de kerst aparte vermelding verdienen. Kortom: wilt u leuke feestkleding en een feestelijk versierd huis, loop dan eens bij Anniè Hartman binnen. Begin januari start het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening SoestBaarn/Eemnes weer groepen rond het thema: "omgaan met spannin gen." Spanningen kunnen een grote rol spe len in het dagelijks leven. Spanningen in je gezin, in je relatie, in werk of juist omdat je geen werk hebt. Spanningen kunnen ook lichamelijke klachten veroorzaken, die op hun beurt weer nieuwe spanningen oproepen. Het is vaak moeilijk om in je eentje de cirkel te doorbreken. In een groep ontmoet je mensen met vergelijkbare problemen, je vindt steun, begrip en herkenning bij elkaar. In een veilige omgeving kun je nagaan wat je zelf kunt veranderen aan de oorzaken van je spanningen en aan de manier waarop je ermee omgaat. Er is een groep voor mannen en vrou wen en een groep voor alleen vrouwen. De groep wordt begeleid door 2 maat- schappelijk werk(st)ers. Er zijn 10 we kelijkse bijeenkomsten. Deelname aan de groep is kosteloos. Wie belangstelling heeft kan zich wen den tot C.M.D. Soest, tel. 02155- 19004, of C.M.D. Baarn, tel. 02154- Een bewoner van de Simon Stevinlaan in Soesterberg meldde de politie vrij dagmiddag dat zijn auto op het kruis punt Plesmanstraat-Buys Ballotlaan was beschoten. Hij had een tik gehoord en in de voorruit waren inderdaad de sporen van een "inslag" te zien. De man zelf dacht aan een schot uit een lucht buks, maar de politie kon dat niet met zekerheid vaststellen. Interlübke "colormix" Een uitnodiging voor hen die ook in het wonen een geheel eigen weg willen gaan. WINTERMANTELS, maat 38 t/m 52 vanaf f 199,- REGENMANTELS o.a. Falcon met borg - geruite en gewatteerde voering maat 38 t/m 52 van f 325,- voor f 199,- Brinkstraat 29 - Baarn - Telefoon 1 79 93 (t.o. drogisterij v.d. Horst) Onlangs verzorgde stoffen- en mode- handel Annie Hartman uit de Brink- straat in Baarn een schitterende mo- depresentatie in 'Euterpe' in Amers foort. Een aantal klanten uit Baart:, dat daar nu woont en de werkwijze van Annie Hartman kende, had hierom verzocht. Omdat deze modepresenta ties - ondanks het vele werk - een hob by van Annie Hartman zijn, ging zij graag op het verzoek in. Onlangs zat de conversatiezaal van Eu terpe stampvol geïnteresseerden. Zij hulpzaam te willen zijn bij de realisatie van een vergelijkbare opzet in Amster dam. De vrijwilligers van Stimulans zijn echter nog te druk met de huidige uitda ging om ja te kunnen zeggen. Maar in de nabije toekomst zullen zij zeker mee werken aan het ontstaan van de depen dances. "Het belang van de activiteiten van de Stichting Stimulans wordt mede onder streept door mijn oud-collega prof. dr. W. Albeda, voorzitter van de Weten schappelijke Raad voor het Regerings beleid," zeg Peter. In zijn beloog voor de ASVZ in Utrecht, stelt hij de nood zaak aan de orde van plaatsing van de gehandicapten in het gewone arbeids bestel. Dit geheel in overeenstemming met de werkprojecten van Stimulans, die vele gehandicapten de kans biedt zich voor te bereiden op doorstroming naar het arbeidsbestel." Zaterdag 2 december, min of meer aan de "vooravond" van de echte vie ring van de verjaardag van Sin terklaas, gaan vier van zijn Zwarte Pieten op stap door het winkelcen trum 't Hart. Ze zullen de kinderen die ze tegenkomen onthalen op een klein cadeautje en natuurlijk wat snoep goed. Sinterklaas zelf zal, in verband met zijn hoge leeftijd, het wat rustiger aandoen. De vièr Pieten zullen zich als zijn verte genwoordigers echter van hun royale kant laten zien. Als het weer niet al te le lijk is gaan ze met z'n vieren de straat op, zo tussen tién uur 's morgens en half vier 's middags. Aan de jeugd die ze te genkomen delen ze dan een aardigheid je uit, en natuurlijk wat pepernoten en Op dinsdag 14 november bezocht de kinderboekenschrijfster/illustratrice Margriet Heymans de Van de Hucht- school en de Wegwijzer. Het Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eemland be middelde bij deze activiteit. Margriet Heymans die zowel schrijft als illustreert debuteerde in 1970 met "Het poppenfeest". In 1971 werd dat boek op de lijst van de 50 bestverzorgde boe ken gezet. Daarna schreef en illustreer de ze nog veel meer boeken. Enkele boeken maakte Margriet samen met haar zus Annemie (waaronder Jipsloop, Adam Wortel, De gele draad). Margriet ontving de zilveren griffel voor Jipsloop (1985), en een Het terrein van de Stichting Stimulans stond opnieuw in de belangstelling. Ditmaal was het de Ladies' Circle Utrecht, deel uitmakend van een in ternationale organisatie, die een che que ter waarde van f 3000,- overhan digde. Geroerd door het werk van Sti mulans orgniseerden zij een verkoping te Haarzuilens met dit financieel re sultaat. Een 19-jarige Soestse werd gistermid dag gewond toen zij werd aangereden door een 60-jarige automobilist op de Birkstraat. De bestuurder sloeg rechts af de Van Lenneplaan in, maar zag daarbij twee bromfietsers over het hoofd. Het meisje werd overgebracht naar ziekenhuis Zonnegloren. van de kosten voor hun rekening te ne men. Sponsors, begunstigers, fondsen en acties - zoals die van de Ladies' Cir cle moeten voor de rest zorgen. "Daarbij wordt niet alleen gedacht aan directe financiële steun, maar ook -het beschikbaar stellen van voor deze aan passingen benodigde (bouw)materia- len, arabeidskrachten, machines e.d. kunnen ons helpen", meent Peter. Zo is de stichting ook nog op zoek naar een architect die ervaren is op het gebied van voorzieningen ten behoeve van ge handicapten. "De brede belangstelling en de morele steun die Stimulans binnen en buiten de regio ondervindt zijn hartverwar mend", vindt Peter. "Maar dat alleen is niet voldoende om de noodzakelijke aanpassingen te kunnen realiseren." Dat de opzet die door Stimulans is ge kozen ook elders aanslaat mag blijken uit het verzoek aan de Stichting om be- "Het doel waar Stimulans voor staat spreekt gelukkig steeds meer mensen en organisaties aan", aldus Peter Bis schop sr., de grote stimulator achter de Stichting Stimulans. Zo heeft ook de kindernevendienst zich ingezet voor laardrij- en veiligheidsmateriaal voor iet therapeutisch paardrijden. Het bedrag dat door de Ladies' Circle werd geschonken, vormt het startsein voor de realisatie van twee groie - drin gend noodzakelijke - projecten om de accommodatie geheel aan le passen aan de bijzondere eisen die het omgaan met gehandicapten nu eenmaal stelt. Stimu- ans staat aan de vooravond van de grootste uitdaging uit haar zesjarig be staan. De noodzakelijke toegankelijk heidsverbetering en het scheppen van geschikte en veilige verblijfsruimten, waar gehandicapten en validen teza men kunnen verkeren, zijn aan de orde. De totale kosten met de realisatie hier van bedragen meer dan een half mil joen. Het zal duidelijk zijn dat de Stichting Stimulans voor een schier onmogelijke taak staat. Het rijk en de locale overheid zijn echter bereid om minimaal 50% Een 53-jarige bewoonster van de Korte Melmweg was maandagmiddag bijna haar video kwijt. Een 38-jarige inbre ker uit Nieuwegein was haar woning binnengedrongen en had de video al in gepakt. De man werd betrapt door werklui die in het huis bezig waren. Op het politie bureau bleek dal de man drugsverslaaf de is.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19