ït m UNIEK «fm buis baant \R\ i ra,- dus van Bang&Olufsen Hulleman optiek 'De horeca is geen kerk, en zelfs daar kan nog wel eens een klap vallen...' Meningen van lezers 'Risk' tijdens laatste muziekmiddag in Hartje Zuid \GINA 20 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 21 'G4 Ontspiegelde glazen SILVER STAR Bob Sluis viert 25-jarig jubileum met Beaujolais-party INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Tip voor autobezitters Dalweg Het zwembad in Soest Natuurlijk! Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Stamtafel weg Bromfietsen gestolen Mooie vogelshow bij "Vogelvrienden" Kantoorkast weg "Tesselschade Arbeid Adelt" Bord Lindenhof Steeds hetzelfde liedje CD van de week PHIL COLLINS QfflSt 12 en 4AT- ider- lodes: ;ief er die Meer plezier van uw bril van Rodenstock. Er beter uitzien zonder schittering. BRINK - SOEST DRUKKERIJ Wieksloterweg 11 o.z. 3766 LS Soest Tel. 02155-13936 Bestel tijdig uw kerstkaarten en kalenders Vraag of bel voor de Intercard kollekties SILVER STAR VIDEO SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist Burg. Grothestraat 8 3761 CM Soest Telefoon 02155 -138 59 's Maandags de gehele dag gesloten. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 Wat u hier ziet is de Beolink 1000. De universele afstandsbediening van Bang&Olufsen. Hiermee bedient u radio, TV, platenspeler, videorecorder, cassettedeck, CD-speler... Maar u regelt er ook de verlichting mee in uw kamer, of de stand van uw TV, of richt er uw schotelantenne mee. Zullen we dit unieke stukje electronica dan ook geen afstandsbediening maar afstandsbesturing noemen? Wij demonstreren het u graag want u moet het zien om het te geloven. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Maak eerst uw auto-ruiten vocht- of ijs vrij, en start dan pas uw motor (nooit stationair). U ademt dan niet de slecht verbrande uitlaatgassen in. Een paar honderd meter langzaam rijden geeft een betere verbranding, goed voor uw motor, uw gezondheid en het milieu. Een Soester inwoonster Graag wil ik als Soester Courantlezer reageren op het artikel "Aktiegroepen bieden Provincie 1700 bezwaren tegen Dalweg aan" van 15 november. Helaas zijn er een paar foutjes in dit artikel - waaraan ik me als aktief lid van Vrien den Soester Natuurbad erger. De zin "De aktiegroepen Soest Alarm en VSN hebben in de afgelopen weken ruim 1700 handtekeningen verzameld onder het bezwaarschrift tegen het be stemmingsplan Dalweg" klopt niet. "Vrienden S.N." is namelijk geen aktie- groep doch een Vereniging van mensen met hetzelfde doel n.1. het Soester Na tuurbad behouden en het stimuleren van het bouwen van een overdekt bad op het terrein van het Soester Natuur bad. En inderdaad: samen met de aktie- groep Soest Alarm die reeds geruime tijd tegen de tegronderichting van het Soester Natuurbad vecht, hebben we in een éénmalig samenwerkingsverband een bezwaarschriftenaktie gevoerd. En tijdens één week i.p.v. meerdere weken zijn er 1700 handtekeningen gezet. Een groot succes in zo'n korte tijd! Dit was mogelijk door de motivatie en daadstel ling van heel wat burgers die er genoeg van hebben dat onze burgerbestuurders zomaar ons openluchtbad voor 1 mil joen van de hand doen. Om nog maar niet te beginnen over het propvol willen bouwen van het gebied rond de Dalweg waar we met mooi weer geacht worden met z'n allen in een relatief véél te klein bad binnen te gaan zwemmen voor een paar uur. Daar hebben 1700 burgers in zo'n korte tijd hun handtekening voor gezet. Ook zijn er in die week veel getekende bezwaarschriften opgehaald die te zij ner tijd gebruikt gaan worden tegen de bouw van flats ("kuuroord") op het ter rein van het Soester Natuurbad die te vens de sloop van het Soester Natuur bad inhoudt. Verder wil ik nog vermelden dat "de onlangs wéér verspreide aktiekrant met voorbedrukte bezwaarschriften" een onderdeel van de handtekeningenaktie was, waarvan de bezwaarschriften reeds afgelopen maandag aan de Pro vincie aangeboden zijn. Wél kan een ie der die tegen de bouw van het kuuroord op het terrein van het Soester Natuur bad is nog steeds een bestaand be zwaarschrift tekenen of zelf een be zwaarschrift schrijven en aan het adres van Vrienden Soester Natuurbad, Nieuweweg 6 sturen. Ik hoop dat ik hiermee het een en ander duidelijk heb kunnen maken. Ook hoop ik van harte dat wij Soesters be loond zullen worden met ware inspraak in gemeentezaken zoals deze en andere. Want gemeentezaken zijn burgerzaken die ons allen aangaan. Aartje Kroes Bestuur van de gemeente Soest, u bent van plan om één van de allermooiste zwembaden in Nederland, gelegen in de NATUUR te sluiten. NATUUR LIJK een hele juiste kreet! U zegt tegen alle inwoners van Soest en daarbuiten: SOEST NATUURLIJK. Dat zwembad: sluiten, dicht doen, HALT, Hier (natuurlijk) niet meer "na tuurlijk" zwemmen? Hoe dom bent u, tezamen met allen die voor sluiting zijn! Heel dom. Ziet u wel dat u "welzijn" van anderen berooft? Ja, NATUURLIJK bedenkt u wel wat om een door u bedachte waanzinnige handeling te rechtvaardigen. U bedenkt wel een regel, u noemt dit een MAAT REGEL. Volgens door u bedachte regels heeft u in uw desastreuze handeling NA TUURLIJK gelijk voor wat betreft uw fantasieloze kortzichtigheid, maar NA TUURLIJK IS DAT NIET! Zwemmen in de NATUUR in het Soester NA TUURBAD is dat NATUURLIJK wel. Uw doemdenken en geschuif met geld lijkt NATUURLIJK, maar u dient de Soester bevolking in hun NATUUR niet. Waar is, bestuurders zonder vecht lust tot behoud van natuurlijke zaken, zoals het openhouden van het Soester NATUURBAD,.... uw moed? Laf en hautain is het, het mooie NATUUR LIJKE bad te dempen. U kunt kennelijk de moed niet opbren gen om te vechten voor het behoud van een verworven goed; het Soester NA TUURBAD. Nee, Soest NATUURLIJK bestaat in de gemeente Soest nauwelijks meer als uw plan tot sluiting door zou gaan. Nee, dan is het Soest NATUURLIJK niet. Het volk van Soest moet vechten voor het behoud van dit verworven goed. Het volk moet die zo dom bent NA TUURLIJK een halt toeroepen. Halt, bestuurders van Soest! Geen ver kwanseling van ons NATUURLIJK Soester zwembad! Halt! Kritische Groep Dalweg/Soestereng "Als horeca-ondernemer moet je je zaakjes voor elkaar hebben, zorgen dat 't allemaal in orde is, zowel binnen als buiten de zaak. In Soest zitten alle cafés in de woonomgeving, en dus moet je voorkomen dat de mensen hinder ondervinden. Dan moet je straight zijn: wat vandaag niet mag, mag morgen ook niet, en andersom. Kijk, de horeca is natuurlijk geen kerk, en zelfs daar kan nog wel eens een klap vallen..." Dat zegt Bob Sluis, met z'n 43 jaar on getwijfeld een van de meest succesvolle horeca-ondernemers van Soest, die vo rige week de aankomst van de Beaujo- lais Primeur vierde met een party voor zijn vele vrienden. Dat is al vaker ge beurd, maar dit jaar had het feestje nog een paar bijzondere aanleidingen: Bob zit 25 jaar in het horeca-vak en De Knollentuin bestaat vijf jaar. Boven dien vierde Marjan, zijn vrouw, haar verjaardag. Bobs naam is voor veel Soesters nog al tijd verbonden met de Heksenketel, de inmiddels legendarische discotheek aan de Burgemeester Grothestraat, waar hij in 1972 begon. Zijn wortels lig gen overigens in Hilversum, waar hij opgroeide en al in de schoolbanken zijn toekomst zag in de horeca, die hij overi gens jarenlang combineerde met de tex tiel. De horeca zat 'm bepaald niet "in het bloed": Hij stapte die wereld vooral in om zijn vader dwars te zitten, met wie de verstandhouding bepaald niet op perbest was. "Eigenlijk had ik in 't die ren voer moeten gaan..." Het vak leerde hij o.a. bij De Klerk in Hilversum en Van Dijk in Loosdrecht, établissementen die in heel Nederland bekend waren en jarenlang was Pad- dock in de omroepstad de plaats waar hij zijn brood verdiende. Ingesprongen "Er kwamen veel Soesters in de zaak, en dus wist ik: daar is niks, en daar ben ik op ingesprongen. Dat was het begin van de Heksenketel, en dat heb ik negen jaar volgehouden. In 1981 nam ik de Bobo-bar over, op verzoek van de bank en de brouwerij. Daarvoor had ik de Queens Club al gekocht. In de jaren ze ventig had ik ook nog een textielwinkel, "Bobby's Fashion". Die is in brand ge raakt, anders had ik er waarschijnlijk nog in gezeten..." Er is wel wat veranderd in de loop der jarên. "Ach, je springt in op situaties. Je idealen veranderen met de jaren. Als je 24 of 25 bent leef je anders, maar als je wat ouder wordt bekijk je de dingen toch weer op een andere manier. De he le trend van uitgaan is ook anders ge worden, en ik vind het nu leuker om gastheer te zijn dan in een disco te staan. De mensen kletsen tegenwoordig liever wat in een gemoedelijk sfeertje, en dat heb ik hier op een ideale manier kunnen realiseren." Soest is hem goed bevallen. "Ik voel me nu echt wel een knol, al bén ik natuurlijk geen echte. Maar daarom hangen de wanden hier ook vol met oude prenten van Soest, en ik weet intussen ook alle verhalen die er achter zitten. Oude Soesters komen hier nog wel eens kij ken en hun hart ophalen." 'Zuidelijke inslag' Soest is nooit een plaats geweest met een "uitgaansklimaat", maar deson danks heeft het altijd veel cafés gehad. "In de jaren dertig waren er in dit dorp al 19 kroegen. Nu zijn er 96 horeca-be- drijven, Soesterberg meegerekend. Dat is voor een gemeente met 40.000 men sen gigantisch. Waarom? Brabant heeft ook veel cafés, misschien heeft Soest een wat zuidelijke inslag. Kijk maar naar het Gilde, dat is toch ook het enige boven de grote rivieren, en de Carna valsvereniging. Burgemeester De Widt zal zich wel op z'n plaats voelen." Het geheim van zijn succesvolle hore- ca-ondernemerschap is volgens Bob Sluis heel simpel. "Ik zie iets zitten en dan doe ik 't. Je ontdekt een gat in de markt, en dan spring je daar op in. De Knollentuin - iedereen zei: hoe kan je dat nou doen? Maar als low budget zaak met een grote omzet is het een suc ces, zowel in als buiten Soest. Daarom moest ik na twee jaar al uitbreiden en het terras erbij trekken. Elke zondag moest ik zo'n 50 of 60 mensen wegstu ren omdat ik geen plaats had. En nu is de Tropentuin ideaal voor parties en in het weekend voor de a Ia carte." Bob weet wel wat er te koop is in het Soester horeca-wereldje. Een paar jaar lang was hij voorzitter van de horeca- belangenvereniging, die momenteel nauwelijks meer functioneert, wat vol gens hem geen slecht teken is. "Ach, je weet hoe dat gaat. Als er problemen zijn vliegen ze allemaal bij elkaar, en als al les goed gaat donderen ze maar aan. Ze zijn allemaal veel te druk bezig." Bob is daarnaast voorzitter van de afdeling Soest en secretaris van de kring Eem- land van Horeca Nederland. ("Alle maal liefdewerk oud papier".) Versoepelen Concurrenten heeft hij niet, wél colle ga's. "Ze komen hier ook wel over de vloer. We gaan goed met elkaar om. Soms komen ze bij mij wel eens wat le nen, bijvoorbeeld in de weekends." Hij kent ook iedereen, en iedereen kent hem. "Nee, er zijn momenteel geen echte problemen. Ook niet over de slui tingstijden. Ik ben zelf geen voorstan der van opheffen. Ik vind wel dat ze ver soepeld moeten worden, zodat je mak kelijk een vergunning kunt krijgen om door te gaan, maar ik zal er zelf nauwe lijks gebruik van maken." Foto: Goos van der Wilt. Verzoeken om later te mogen sluiten worden in Soest vaak afgewezen, heeft hij gemerkt. "Ze durven dan niet van wege overlast, of omdat ze narigheid vrezen. Maar ruzies kunnen overal ge beuren." In dat verband maakt Bob de opmerkingen die aan het begin van dit artikel zijn geciteerd. Een horeca-on dernemer moet volgens hem in de eer ste plaats consequent zijn en weten op te treden. Dan kan iedereen zich thuis voelen en hebben de buren ook niet veel te duchten. "Hier in de Knollentuin moet iedereen zich op z'n gemak voelen. Er komen hier ook veel mensen uit het bedrijfsle ven en de politiek. Die gaan natuurlijk niet naar een zaak waar bonje is. An ders zouden ze ook niet met zo'n drie honderd man op je Beaujolais-party komen... Die uitstraling: er is wat te be leven maar het is tóch rustig, dat vinden ze hier. Het eten is goed, de sfeer is ge moedelijk, en de prijzen zijn betaal baar." V erantwoordelijk Een horeca-ondernemer moet zich ver antwoordelijk voelen voor zijn klanten, vindt Bob. "Als er mensen komen die persé willen doorzakken of donderja gen, dan is dat ook mijn verantwoorde lijkheid. Ik hou ze in de gaten en zorg dat ze thuis komen. Als ze lastig zijn grijp je in, maar dat komt eerlijk gezegd zelden voor." Bob Sluis voelt zich intussen helemaal thuis in Soest. "Het is leuk, maar wel zwaar werk, ja. Ik zeg wel eens: horeca- jaren tellen dubbel. De mensen denken soms dat 't wel gezellig is, zo'n beetje achter de bar staan en wat kletsen met de klanten. Maar achter de coulissen is het ongelooflijk hard aanpakken. Er komt zo veel bij kijken, en klaar ben je eigenlijk nooit." In dat verband steekt hij graag de loftrompet op zijn mede werkers. "We hebben hier een gigan tisch goeie groep mensen, die goed op elkaar is ingespeeld. Eigenlijk zijn we net één familie, en dat merken de men sen. Ze dénken soms ook dat het een soort familiebedrijf is." Om dat te onderstrepen werd de Beau- jolais Primeur, zojuist gearriveerd in de Knollentuin, vorige week gezamenlijk gesavoureerd door Bob Sluis, zijn vrouw Maijan, zijn dochter Maureen, Marga de Jong ("al jaren een soort zusje van me"), wethouder Günther Plomp en de heer J. Smit van de Amersfoortse Drankenhandel. De party - compleet met een vorstelijk koud en warm buffet - was ook nu weer een geweldig feest, waar de genodigden uit de ruime klan tenkring van de Knollentuin elkaar op ongedwongen wijze ontmoetten. Onbekenden hebben vorige week op brutale wijze de stamtafel ontvreemd van het terras van een café-restaurant aan de Middelwijkstraat. De tafel was van eikehout en had een doorsnee van 1.70 meter. Volgens de klanten was de tafel weggehaald door een man, die wegreed in een kleine vrachtwagen. De politie kon deze echter niet meer ach terhalen. Uit het portiek van een woning aan de Buys Ballotlaan in Soesterberg werd vorige week een bromfiets gestolen. Die was het eigendom van een 38-jarige Soesterberger. Ook aan de Rubenslaan verdween een brommer. Die was het eigendom van een 18-jarige Soester. Het rijwiel stond overigens niet op slot. Op donderdag 23 november a.s. ope nen de Soester Vogelvrienden weer de deuren van hun verenigingsgebouw Vogelzang, Parallelweg 7b te Soest, voor de jaarlijkse vogelshow. De ope ning zal op 23 november des avonds om 20.00 uur worden verricht door de Soester wethouder de heer Menne. Op de show zullen ruim 400 vogels van velerlei pluimages, die in het afgelopen broédseizoen door de leden zijn ge kweekt, worden tentoongesteld. Voor mensen die voor thuis een vogeltje wil len aanschaffen, is een grote ver koopklasse aanwezig, ook krijgt u hier elk gewenst advies. Niet kooplustige mensen en vooral voor de kinderen is een van mooie prijzen voorziene tom bola aanwezig. Men is van harte welkom op de show, waar de toegang gratis is op do. 23 nov. van 20.00-22.00 uur vr. 24 nov. van 13.30-22.00 uur za. 25 nov. van 10.00-22.00 uur zo. 26 nov. van 10.00-16.30 uur Op vrijdag 24 november van 14.00 tot 16.00 uur kan men met de Piet die men thuis in een kooi heeft en waarvan de nagels te lang zijn, naar de show komen. Daar is dan iemand aanwezig, die op vakkundige wijze de nageltjes van vo geltjes gratis zal knippen. Een 55-jarige bewoner van de Rubens laan ontdekte vorige week dat een on bekende dader een kantoorkast uit zijn kelderbox had weggenomen. Er waren geen braaksporen te vinden, zodat de politie aanneemt dat de dader een valse sleutel heeft gebruikt. De afdeling Baarn van de vereniging Tesselschade Arbeid Adelt houdt op woensdag 29 november weer haar Na- jaarsbazar. Vanaf 10.30 uur tot 15.30 uur kan men in de "Herberg van Pau- lus", Stationsstraat 16 te Baarn, terecht voor het bekijken en/of kopen van een grote collectie aantrekkelijke artikelen. Juist met het oog op de komende feest dagen moet men zeker gaan kijken. Men vindt er allerlei cadeau-artikelen. Alles is met de hand gemaakt en munt uit door afwerking en orginaliteit. De prijzen zijn ook zeer aantrekkelijk, zo dat men zeker iets van zijn gading vindt. Bijvoorbeeld verfijnde baby- en kin- derkleertjes, mooie geborduurde arti kelen, beschilderde gebruiksvoorwer pen, dienbladen, koektrommels, enzo voort. Men kan er zichzelf en anderen een groot plezier mee doen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom in de Herberg. Er is parkeerge legenheid op de Brink. De groep 'Risk brengt zaterdag melo dieus top 40-werk ten gehore op liet plein in Hartje Zuid. Bezetting: Harry Emmen: zang en toetsen; Rob Kuipers: basgitaar en zang; Marcel Koolmans: sologitaar; Teld van Velzen: drums; Paul Mathof: gitaarpercussie en zang. Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 punt van de VVD-Soest die ondanks haar grondgedachte over het vrije on dernemerschap er volgens ons goed aan heeft gedaan tegen het project stelling te nemen. De JOVD-Eemland vindt het absoluut onnodig dat vlak naast een ruime vesti ging van Jac. Hermans een nieuwe su permarkt zou verrijzen, waarmee ook nog een mooi stuk architectuur zou ver dwijnen. Ook de drukte op de nu al overvolle kruispunten in de omgeving zal te groot worden, met als logisch gevolg een toe name van het aantal ongelukken. De buurtbewoners voeren een terechte ac tie tegen het plan. Immers, de nu nog mooie woonomgeving zou er een stuk op achteruit gaan, wat ook nog eens ge paard gaat met een waardeverminde ring van hun woningen. Na de blamage van het Oranje Hotel, dat in plaats van opgeknapt te worden zonder enig gevoel voor historie werd afgebroken om plaats te maken voor een aantal appartementen hopen wij als JOVD-Eemland dat de Lindenhof een soortgelijk lot bespaard zal blijven, namens het afdelingsbestuur teken ik, Bijgaand treft u een foto aan die deze zomer is genomen in Soest op de Mo lenweg. Dit soort borden vraagt om een negatieve (re)aktie! Mag er wel vuil gestort worden 100 me ter vanaf dit bord? Deze 'fiets' is niet ge stort maar opgehangen, en er onder lag een enorme verzameling huisvuil. Mensen zullen het ook nooit Ieren, maar op deze manier kan de gemeente Soest het ze ook niet aan het verstand brengen. Sandra Stiphout Met deze brief wil ik namens de JOVD- Eemland stelling nemen tegen het Lin denhof project. Wij steunen hierbij dan ook het stand- Edwin Feldbrugge Vice voorzitter Politiek, afd. Eemland Alwéér toestanden over de Sinterklaas intocht. Prima toch, dat de Goedheiligman een week na zijn t.v. optreden pas in Soest arriveert. Dan zijn de kinderen mis schien vergeten hoe hij er ook alweer uitzag. Maar nu heeft men bedacht, dat de nieuwe burgemeester de optocht met zijn aanwezigheid hoort op te luisteren. Meteen een goede gelegenheid om zich aan den volke te vertonen. Wat éénig voor de kinderen. E.G. Timmer-Geerlings Er zit nog steeds muziek in Hartje Zuid. Zaterdagmiddag vindt voor het laatst een optreden plaats in het kader van deze actie. Een laatste kans dus om naar muziek te gaan kijken en luis teren op het plein in het winkelcen trum. Het optreden dat zaterdag top het programma staat, wordt verzorgd door de popgroep 'Risk'. 'Risk' komt oorspronkelijk uit Bussum. De groep speelt vrijwel uitsluitend top 40-werk met een voorkeur voor de me lodieuze nummers. De muziek uit de ja ren '70 is dan ook'ruimschoots verte genwoordigd. Van the Beatles tot Kool and the Gang, van Gloria Gaynor tot Spandau Ballet, het komt allemaal aan bod en er is voor elk wat wils. De groep bestaat al 15 jaar en.speelt nog steeds in dezelfde bezetting van vijf per sonen. Op toetsen, gitaar, percussie, bas en drums worden de nodige hoog standjes uitgevoerd en natuurlijk is ook het onontbeerlijke zangtalent aanwe zig. Kortom, 'Risk' staat garant voor vrolij ke, dansbare muziek. Niet voor niets wordt de groep veel gevraagd voor fees ten en partijen. Van 11.00 uur tot 15.00 uur treedt de groep op op het plein in winkelcentrum Hartje Zuid. But Senously

Soester Courant | 1989 | | pagina 21