©moofEDcsmtaal ■p o Hooijer Ijzerwaren-Gereedschappen b.v. toont geheel nieuw winkel-concept Hulpverleningsadressen SPORT SPORT Mountainbike kampioen Jim van Overbeek enthousiast over Zachte Contactlens Plan DE VEILIGE MANIER OM CONTACTLENZEN TE DRAGEN Ineens valt hun oog op 't Zachte Contactlens Plan BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN Lichtenberg organiseert symposium over het 'slecht nieuws gesprek' 'Strijkers' in Soesterberg VERGEEFS Verkoop-afdelingen nu gescheiden tv 2 x Hier heeft de doe-het-zelver op gewacht: Sandplate-schuurstaal voor de vlakschuurmachine bij Hooijer Onder invloed Container in brand Auto's gekraakt aan de Bosstraat "Golden Team" bij Active Sports Nic. van Dam Skischoenen zijn nu eenmaal geen gympies.... Wie aan sport doet leest de Soester Courant EEN LEUK KADO! DE FIETS GESCHENKBON Besteedbaar bedrag is vrij v.a. f 10,- WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 25 Jim van Overbeek, de eerste Neder landse Mountainbike kampioen ('88/ '89) rijdt zijn wedstrijden sinds kort met zachte contactlenzen. "Zo zacht als een druppel water", ver telt Jim. "Je voelt niet eens dat je ze draagt. Een geweldige verbetering tijdens trainig en wedstrijd." Mountainbike is tak van de fietssport die momenteel wel zeer in de belang stelling staat. Overgewaaid uit de U.S.A. naar Europa. Aparte fietsjes, brede banden en sturen, felle fluorkleu- ren; dat alles maakt het Mountainbike- fietsen (oftewel ATB, All-Terrain- Bike) tot een bijzondere belevenis." Met zijn eerste Nederlandse titel op zak, reed Jim van Overbeek veel inter nationale wedstrijden tegen de wereld top in o.a. Luzern, Londen, Kaprun (Oostenrijk) en Spa. "De Amerikanen lopen een aantal jaren voor op ons Eu ropeanen, maar het gat wordt bedui dend kleiner", vertelt Jim. "Zo werd de Worldcup-serie dit jaar door de West duitser Volker Krukenbaum gewon nen." Een goede wedstrijd rijden betekent een nauwgezette voorbereiding. Topmateriaal en liefst zo weinig moge lijk pech... "Tijdens,, het rijden had ik echter één steeds terugkerend pro bleem. Mijn bril. Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Tijdens sporten bijvoorbeeld. In mijn geval is dat fietsen. Al behoorlijk wat jaren rijd ik wedstrijden op de weg. Bij bijvoorbeeld reoen ic een bril dan vaak een behoorlijke handicap. In het bos met de Mountainbike is het nog een graadje erger." "In het vuur van de strijd, rijdend over zwaar geaccidenteerd terrein, wilde mijn bril nog wel eens verbuigen of be schadigen. En wat te denken van slecht zicht door regen en modder; het be slaan van mijn bril bij tempowisselin gen. Dat alles maakte dat ik een te rade ging bij firma Donker (Smitshof), specialist op het gebied van brillen en contactlen zen." "Men vertelde mij over een ideale ma nier om snel een ongemerkt zachte len zen (ideaal voor sporters) te gaan dra gen; 't Zachte Contactlens Plan. Dat werkt simpel. De lenzen worden elk halfjaar vervangen door een paar nieu we omdat ondanks regelmatig gebruik van de verzorgingsmiddelen zich een bepaalde aanslag op de lens kan vor men. De ervaring heeft geleerd dat deze aandlag op zachte lenzen het sterkst toeneemt tussen de 6 en 12 maanden. Door de vervanging blijven zowel draagcomfort als gezichtsscherpte opti maal." "Je betaalt per halfjaar een vast (gere duceerd) bedrag. Dus geen plotselinge, onverwachte uitgave. Volgend jaar wacht een druk programma met onder andere uitzending naar de Worldcup- wedstrijden, terwijl ik ook op het Ne derlands- en wereldkampioenschap graag hogeogen wil gooien. Mijn eigen ogen hebben in ieder geval een zorg minder..." Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Tijdens het dansen bijvoorbeeld. Veel brildragers hebben weieens aan lenzen gedacht, maar vinden de stap misschien te groot. En dan... ontdekken ze 't Zachte Con tactlens Plan. Een ideale manier om snel en ongemerkt zachte lenzen te dragen. Hoe dat plan werkt? Simpel. Wij ver vangen je lenzen elk halfjaar door een paar nieuwe. Wat dat kost? Je betaalt per halfjaar een vast bedrag. Dus geen plotselinge, onverwachte uitgaven. Meer weten over 't Zachte Contact lens Plan? Kom snel langs voor informa tie en vrijblijvend passen. Ook jij zult enthousiast zijn! brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30,3765 CT Soest Bel: 02155 -1 86 26 Op zaterdag 25 november wordt in het congrescentrum Euroase in Amers foort een symposium gehouden over het zogenaamde "slecht nieuws ge sprek". Het symposium wordt georga niseerd op initiatief van de commissie "begeleiding van de stervende mede mens", ingesteld naar aanleiding van het verschijnen van de nota van gelijke naam van het ziekenhuis de Lichten berg, en wordt gesponsord door de Bondsspaarbank. Artsen, verpleeg kundigen, pastores, doktersassisten ten en maatschappelijk werkenden uit heide Amersfoortse ziekenhuizen zijn uitgenodigd. Ook huisartsen en pasto res uit de regio zijn welkom. Goed nieuws overbrengen is minder problematisch dan overbrengen van slecht nieuws. Wie beroepshalve met zieken omgaat weet daarover mee te praten. Tegenwoordig worden veel woorden besteed aan zaken als eutha nasie en stervensbegeleiding, maar wat heeft de patiënt daaraan als het begin wordt overgeslagen? En het overbren gen van het slechte nieuws is het begin! Dan kan onbedoeld veel emotionele en sociale schade worden aangericht door ontactische opmerkingen, verkeerde inschatting van zaken, bevoogding, enz. Daarom wordt het symposium voorbe reid door mensen uit de praktijk. Wan neer bijvoorbeeld duidelijk is geworden dat een patiënt nog maar een paar maanden te leven heeft, worden de vol gende vragen actueel: "Hoe breng ik het over? Wie betrek ik erbij? Hoe komt het over? Hoe vang ik de patiënt op?" Een groot aantal medewerkers uit be trokken beroepsgroepen van het zie kenhuis De Lichtenberg en het Elisa- beth Ziekenhuis heeft nu het nodige voorwerk voor het syposium gedaan. In multidisciplinair samengestelde groe pen is, aan de hand van een videofilm en casuïstiek, van gedachten gewisseld over het brengen van slecht nieuws. De sprekers van het symposium nemen de rapportages van deze discussies mee in hun opdrachten. De voorzitters van de discussiegroepen hebben tevens zitting in het panel. Mevr. Dr. W.W.H. Steemers-van Win koop, studiesecretaris van het R.K. kerkgenootschap in Nederland, is dag voorzitter. Zij zal het symposium inlei den. Mevr. Carry Tulleken-Weller van de Stichting Werkgroep Avruel te Naarden, zal een voordracht houden met als titel: Aspecten uit de praktijk. De pastorale aspecten van het slechts- nieuws gesprek worden belicht door prof. Dr. J.C. Schreuder, waarna Prof. Dr. E. Schroten over de morele aspec ten zal spreken. Na de voordrachten is er gelegenheid tot vragen stellen, 's Middags volgt een driehoeksdiscussie o.l.v. de dagvoorzit ter, tussen het panel van sprekers, het panel van voorzitters discussiegroepen en de zaal. Gelet op wat nu reeds bekend is aan re sultaten van voorwerk, belooft het een zeer nuttig en boeiend symposium te worden. Voor belangstellenden uit de uitgenodigde doelgroepen zijn nog plaatsen vrij. Men kan kontakt opne men met mevrouw met Lim, beleids medewerker directie de Lichtenberg, tel. 033-655555. De politie heeft zaterdagavond aan de Postweg in Soesterberg een 15-jarige jongeman in de kraag gevat, die vuur werk liep af te steken. Dit tot ongenoe gen van de omwonenden, die nog niet gediend waren van het oudejaarsla- waai. De knaap ontstak (verboden) "strijkers" en had er nog 46 ongebruikt op zak. Volgens hem had hij het vuur werk van een klasgenoot gekregen. De politie zoekt de zaak nog verder uit. Gevelsteen in voorgevel van woning aan de Lange Brinkweg 9. Vermoedelijk uit XVIII Geheel gerenoveerde boerenwoning «aarvan slechts de hoofdvorm intact is. Een resterend interessant aspect is de gevelsteen in de straatgevel. Zandsteen met tekst: "VOORWAAR IST HUYS VERGEEFS GEBOU1/ ALS GODT DEN HEER NIET ONDERHOUT." Van historisch belang als voorbeeld van een eertijds gebruikelijke gevelsteen. Uniek voor Soest. er is behoefte aan ruimte er is behoefte aan lichte warmte er is behoefte aan kamers van-inkeer er is bèhoefte aan een denkraam van dierbaren er is behoefte aan een huisgod van muziek er is behoefte aan stemmen van binnen er is eigenlijk behoefte aan stilte er is geen behoefte aan alles er is alleen behoefte aan iets om je heen. J.V. m 11 :fT5fSON-71X SiVDSKI" Wie de laatste weken bij Hooijer Ij zerwaren en Gereeedschappen aan de Soesterbergsestraat naar binnen stap te zal zich afgevraagd hebben: waar zijn ze nu weer mee bezig! Niets stond meer op zijn plaats: stellingen en schappen waren half afgebroken en le ge plekken overheersten. De reden voor dit alles werd echter vrij snel duidelijk. Zoals het goede onder nemers betaamt is men bij Hooijer altijd aktief en in beweging. Zoals de Hooij- ers hun vakhandel nu hebben ingericht - dat gebeurde met hun enthousiaste medewerkers en vaak tot laat in de. avond - blijkt het zeker de moeite waard BURBERRY - BRAX - DRESSLER - GEIGER - LU CC O O 2 X O O CD LU 0 1 ÜJ X CC LU Y CC W j <c5b BAARN Laanstraat 65 02154 - 15418 3761 CJ SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 02155 - 14488 03 I O m co LACOSTE - SARTO - ROBERTO - STYLEMASTER Schuurstaal, ook wel "stalen schuur papier" genoemd, was toen het jaren geleden verscheen een regelrechte re volutie op schuurgebied. In plaats van met fijne glaskorreltjes of ander mate riaal, zoals bij het gewone schuurpa pier, is het "bezet" met een egale laag vlijmscherpe en fijne puntjes die langs chemische weg in een plaatje flinter dun staal zijn geëtst. Speciaal voor de vlakschuurmachine bedacht Sandvik een plaatje staal met een diamantvormig patroon. Het resul taat is een glad en gaaf schuuroppervlak van o.a. hout, kunststoffen, rubber, uit geharde vulmiddelen en leer. De vellen schuurstaal zijn door hun af metingen van 92 x 190 mm geschikt voor vrijwel alle typen vlakschuurma chine^. Is de zool van de machine wat kleiner, dan kan het vel makkelijk op de juiste maat geknipt worden. Klittenband Bevestigen en verwisselen is een kwes tie van seconden door een stuk bijgele verd klittenband in dezelfde afmetin gen als het schuurvel. Dit klittenband is aan één kant klevend; men bevestigt het op de (vooraf schoongemaakte) machi nezooi. De rugzijde van een vel schuur staal is eveneens voorzien van klitten band Voordeel van het systeem met klitten band is dat het schuurstaal muurvast zit. Bobbelig schuurpapier, of het aan de kanten inscheuren, zoals bij gewone vellen schuurpapier, is dan ook voor goed verleden tijd. Het schuurstaal werkt zonder krassen én vijf keer sneller dan gewoon schuur papier. Bovendien blijft het honderd keer zo lang scherp. Is het oppervlak toch enigszins volgelopen, dan kan men het met een koperborsteltje en een beetje terpentine reinigen. Sanplate voor vlakschuurmachines is verkrijgbaar in drie korrelsoorten: grof, fijn en extra-fijn. Uiteraard bij Hooijer, Een blik in het nieuwe interieur van Hooijer. Foto: Herman van Dam geweest te zijn om zich even een paar weekjes te "behelpen". Wat is er nu precies veranderd? In het kort komt het hierop neer: Hooijer B.V. kent twee verkoop-afde lingen: een voor particulieren én een "professionele", waar met name vanuit de industrie (op rekening) wordt aan gekocht. Deze twee groepen zijn nu ge scheiden door middel van een schei dingswand, ongeveer op de helft van de winkel. In het nieuwe winkelgedeelte is alles veel overzichtelijker gepresenteerd en frisser aangekleed. Het assortiment is aangepast aan de vragen van de doe- het-zelvers. De afdeling bouw en tech niek (industrie) bevindt zich nu achter in de zaak, in het tweede (magazijn- gedeelte. De winkel zal binnenkort ook nog wor den "bewegwijzerd" door middel van duidelijke tekstborden boven de diver se artikelgroepen. Hooijer hoopt dat de klanten begrip hebben kunnen opbren gen voor de tijdelijke ongemakken, maar nodigt iedereen graag uit om de "nieuwe winkel" te komen bekijken. Op de Amsterdamsestraatweg hield de politie vorige week een 42-jarige auto mobilist uit Eemnes staande. De man trok de aandacht door zijn rijgedrag en bleek inderdaad gedronken te hebben. Hij kreeg een rijverbod en een proces verbaal. Datzelfde was het lot van een 47-jarige Soester, die in het weekeinde werd aan gehouden op de Dalweg. Politie en brandweer werden zaterdag middag gealarmeerd wegens een brandje in een vuilcontainer aan de Ruysdaellaan. Volgens omstanders was het vuur aangestoken door een 9-jarig jongetje. Dat werd bij zijn moeder aan getroffen. het knaapje had met lucifers gespeeld. De brandweer had overigens aan één straal voldoende om het vuur te blussen. Onbekende daders hebben zaterdag aan de Bosstraat twee auto's openge broken. De buit bestond uit de radio cassetterecorders. De eigenaars, een 45-jarige inwoner van Delft en een 66- jarige inwoner van Bergen, deden aan gifte bij de politie. Beide auto's stonden op het terrein van de ieuedherberu. Een leek die voor de eerste keer ski schoenen ziet, krijgt spontane lachnei- gingen. Want als je nog nooit geskied hebt, werkt het uiterlijk van de ski schoen nu eenmaal op je lachspieren:: het wonderlijk gevormde schoeisel wekt de indruk totaal ongeschikt te zijn voor beoefening van welke sport dan ook. Dit misverstand is gebaseerd op een verkeerde inschatting van de funktie van skischoenen. Ze zijn namelijk niet bedoeld om op te lopen, maar om op te skiën. Aan skischoenen worden derhal ve heel andere eisen gesteld dan aan de normale wandelschoenen. De ski schoen moet de stand van de voet in de ideale skipositie fixeren. En daarom ziet hij er zo anders uit. Het feit dat de skiër toch ook af en toe een stukje moet lopen, bracht de franse fabrfkant Salomon ertoe de achterin- stap-skischoen te ontwikkelen. Be paald nog geen gympje, maar je kunt er heel behoorlijk mee uit te voeten voor een kort wandelingetje als je dé sluiting niet helemaal op slot doet. En met vol ledig gesloten sluiting kun je er natuur lijk lang me skiën. Het achterinstap-principe is door vrij wel alle skischoenfabrikanten overge nomen. De achterinstapper is inmid dels zo populair, dat hij de traditionele skischoen bijna volledig heeft verdron gen. Tot ongeveer twee jaar geleden trof je de oude vertrouwde skischoen alleen nog op tweedehands markten aan. Maar de Grand-Prix-skiër bleef de voorkeur geven aan schoenen met "schnallen". In de comfort-schoen mis te hij het rechtstreekse gevoel met de ski. De krappere "schnaIJen"-schoen geeft hem een meer direct kontakt met de piste. Op speciaal verzoek van deze ski-professional werd de oude draad weer opgepakt. Daarmee is de ver trouwde "schnallen"-schoen weer he lemaal terug op de markt. Golden Team-skischoen, speciaal voor de Nederlandse voeten Het aanbod van skischoenen is gigan tisch. Slechte skischoenen worden er nauwelijks meer gemaakt. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat iedere wille keurige schoen ook geschikt is voor uw voeten. De juiste pasvorm van de schoen is van extra groot belang omdat hij is gemaakt van materiaal dat niet makkelijk mee geeft. Veel Nederlanders ondervonden in het verleden problemen met de breedte van de voet, de hoogte van de wreef of zelfs een kombinatie van deze twee. De nieuwe Golden Team skischoenen maken met ingang van dit najaar een einde aan dit pasvorm-probleem. Het is een compacte maar uiterst interessante kollektie die bestaat uit drie achterin- stap-modellen en een model "schnal- len"-schoen. De prijs van deze schoenen is zonder meer vriendelijk te noemen, zeker ge zien de technische know-how waarop zij gebaseerd zijn, de hoogwaardige ma- terialen waaruit zij geconstrueerd zijn en de uitstekende pasvorm. De volledige kollektie Golden Team skischoenen kunt u bewonderen bij: Active Sports Nic. van Dam, van Wee- destraat 16. HETSENHAKERS \J TWÏLfWIElERg UtbünkerenFetsmanactiBp- BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 24940 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - ACCESSOIRES REPARATIE SPECIALIST IN ONDERHOUD Weekend-Opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-51789 öf 52097. Nazorg borstkankerpatiënten Mevr. A. Wisman, tel. 14673 Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. V romvenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis!, Amersfoort. Ook telefonisch be- reikoaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor .specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Tel. 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 15255, Soester berg, tel. 03463-52109. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 380 AE Amerfoort, tel. 033- 637285. Boodschappenservice/Oppascentrale Inlichtingen: tel. 12527. Slachtofferhulp Söest Tel. 27719, Praatpaal en vraagbaak voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen. Telefonische hulpdienst Diabeten Voor diabeten (mensen met suikerziek te) dag en nacht bereikbaar, tel. 033- 725083. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nachtegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur Al-Anongroep Soest Tel. 02155-12209 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die over matig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eemland Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035-45556. Adviesbureau voor vachtverzorging en verhaar- en vachtproblemen bij honden. Rita van Luytenaar-Pouw. Pijperpad 97, 3766 CC Soest. Iedere 2e of 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Behandeling volgens afspraak. Vrijwilligers Vakature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Smitsweg 311, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Kontaktadres: - Wilma Mulder, Luytenaarpad 69, tel. 14441. Anonieme Alcoholisten A.A. werkgroep Soest, de Open Hof, Veenbesstraat 2: dinsdagavond 20.00 uur; inlichtingen: tel. 03463-53687 en 02155-11200. Woensdagavond 19.30 uur. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. Buro Vrije Tijd Postbus 3064, 3760 DB Soest, tel. 02155-24965/15508. Bemiddelt in vrijetijdsbesteding en brengt mensen bij elkaar die samen iets willen doen op het gebied van hobby en interesse. Ouderenbus Voor informatie en opgave elke werk- dagvan 10.00 tot 12.00 uur,tel. 19190. Geslachtsziekten Voor algemene informatie over ge slachtszieken kan men anoniem en 24 uur per dag bellen: 033-611692. Opvoedingstelefoon Dinsdag 14.00 - 16.00 uur; donderdag 10.00 - 12.00 uur. Tel. 033-630238.

Soester Courant | 1989 | | pagina 25