S! ant 5 JAAR Speeldoos Baarnaar schrijft boek over leven van koningin Emma van Waldeck-Pyrmont Jaarlijkse Kerstshow'De Tuin' NA 30 WOENSDAG 22 NOVEMRFR 1989 SOESTER COURANT PAGINA 31 r bv LIBRIS TOP 10 VAN DE^E WEEK FICTION C^s/an de ven Lea Smulders: VERHALEN VAN DE VOS REINAART E^s/an de ven Continental Singers in Amersfoort SINTERKLAAS, op zoek naar 'kleine-prijsjes-boek en SINTERKLAAS Kiest nieuw verschenen kinderboeken Turkse dansgroep Ozan (Soest) op 9 december in de Speeldoos De Speeldoos Theater-Agenda Therese Steinmetz in 'Close to the Classics' Youp van 't Hek geeft voorschot op Oudejaars conference 1.750,- 1.950,- t.750,- 1.950,- 5.950,- >.450,- {.950,- >.950,- >.500,- >.950,- >.950,- >.950,- 7.750,- {.750,- 7.950,- {.750,- >.750,- 5.950,- {.950,- {.950,- 7.450,- ).250,- 5.950,- 5.950,- ).950,- >.950,- >.950,- 7.750,- >.750,- .'.500,- >.950,- !.950,- {.950,- 1.950,- TW OND ELD HARTJE-ZUID 1.( 1) W. F. Hermans Au pair39,50 2. 2) Kees van Kooten Meest modernismen 10 3. 3) Gabriel Garcia Marquiz De generaal in zijn labyrinth ing. 34,50 4. 4) Hella S. Haasse Schaduwbeeld of het geheim van Appeltern 47,50 5.(10) Franco Ferrucci De schepping 39,50 6. 9) Camilo Jose Cela De bijenkorf 16,90 7. (11) Tessa de Loo Isabel24,90 8. 8) Simon Carmiggelt Zelfportret in stukjes39,90 9. Camilo Jose Cela Familie van Pascual Duarte 14,90 10. 7) Maarten 't Hart De unster 26,90 Winketcentnjm "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Zeventien sterke staaltjes van Reintje de Vos, in een moder ne bewerking. Groot formaat, fraai geïllustreerd. 'f 19,50 Deze waardebon f 10,— U betaalt slechts f 9,50! Winkelcenltum "Hari|e-Zuid" - Tel 12419 I jl>iais.lV Complete Boekhandel Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Het aantal mensen dat koningin Emma, de overgrootmoeder van onze huidige koningin persoonlijk heeft gekend is ook in het Gooi klein geworden. De tijd dat zij Soestdijk als haar vaste zomerre sidentie had ligt dan ook al ruim 55 jaar achter ons. Tijdgenoten van Emma her inneren zich haar als een vriendelijke, meestal in het paars geklede vrouw, die er bij voorkeur met een parasol gewa pend op uittrok. Elf jaar was Emma koningin der Neder landen, daarna acht jaar regentes voor haar minderjarig dochtertje Wilhelmi- na. In die tijd slaagde zij erin het respect voor het Huis van Oranje, dat bij een groot deel van ons volk op een laag pitje stond, te herwinnen. Het zijn facetten die de komende tijd extra aandacht krij gen nu Nederland volgend jaar gaat herdenken dat sinds honderd jaar het hoogste ambt dat ons land kent door vrouwen wordt uitgeoefend. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit. Op een tentoon stelling in Rijksmuseum Paleis Het Loo in Apeldoorn worden de jaren waarin Emma regentes was van het koninkrijk op het ogenblik uitvoerig belicht. Fred Lammers uit Baarn schreef een boek over koningin Emma waarin hij het ge hele leven behandelt van deze vrouw die zo lang een niet te verwaarlozen rol heeft gespeeld in onze nationale ge schiedenis. "Emma van Waldeck-Pyr mont" verschijnt deze week bij La Ri- viére Voorhoeve in Kampen. Na haar terugtreden in 1898 sticht Em ma in Renkum Nederlands eerste sana torium. Zij staat daarvoor haar buiten, Oranje Nassau Oord, af. Uit haar per soonlijk vermogen stelt zij een fiks be drag beschikbaar. Ook op ander gebied helpt zij mensen in nood als ze daartoe maar de kans ziet. Een Britse krant ty peert Emma op het eind van de jaren twintig als "de liefste oude dame van Europa". Vijfenvijftig jaar na haar dood komt de vraag op of het beeld dat we van koningin Emma hebben als van een weldoende fee, die rondwaarde door ziekenhuizen en inrichtingen juist is. Nu, een engel in mensengedaante was zij beslist niet! Emma wist wat ze wilde. Haar vriendelijkheid ging niet zover dat ze een loopje met zich liet nemen. Ze kon iemand op niet mis te verstane ma nier de waarheid zeggen en als je een maal bij haar uit de gratie was kon je het wel vergeten. "Ik zie moeder voor mij als een beeld van nederigheid en plichtsbesef, als ie mand die niets van zichzelf dacht en bij wie alles erop gericht was te dienen. Zij heeft heel haar leven door gewerkt, was altijd bezig", heeft koningin Wilhelmi- na eens gezegd. Die woorden heeft nie mand ooit kunnen ontkennen. In de ge schiedenis die vaak ontluisterend werkt is Emma rechtop blijven staan. Dat is op zich al een bijzonderheid. Journalist/auteur Fred Lammers heeft inmiddels tientallen boeken over de Oranjes op zijn naam staan. Hij kent de leden van de koninklijke familie per soonlijk. Zijn interesse gaat ook uit naar de vorige eeuw. In dat kader schreef hij een omvangrijke biografie over prins Alexander, de tragische zoon van ko ning Willem de Derde. In zijn nieuwe boek, Emma van Wal deck-Pyrmont, belicht hij de tweede vrouw van onze laatste koning. Fred Lammers sprak daartoe met mensen die Emma nog zelf van nabij hebben meegemaakt en kreeg inzage in archief materiaal dat tot nu toe gesloten was. De vele foto's in het boek zijn voor het overgrote deel niet eerder gepubli ceerd. In zijn boek vertelt Fred Lammers hoe Emma zich bij haar komst naar Neder land liet vergezellen doör haar leeftijd genote en vriendin Emma Kreusler. Met de verzuchting "Als jij meegaat heb ik tenminste iets vertrouwds van thuis" weet Emma haar naamgenote over te halen te delen in het grote avon tuur dat Holland voor de twintigjarige Waldeckse prinses was. Uitvoerig wordt in het boek ingegaan op Emma's contacten met de gemeen ten Baarn en Soest waarvan zij am- bachtsvrouwe was. Als Emma in Baarn een kerkdienst bijwoont zitten in de col lectezakjes steevast enige gouden tien tjes. Ds. Adriani vergeeft het zijn vor stelijke hoge kerkgangstèr dan maar dat zij tijdens zijn preek in de comfortabele koninklijke bank wel eens wegdoezelt. Emma stelt een groot deel van de bos sen die paleis Soestdijk omringen-open voor het publiek. Wel onder het nodige voorbehoud. Zij laat een streng regle ment opstellen waaraan de bezoekers van haar bossen zich hebben te houden. Die bepalingen doen nu komisch aan. "Baldadig geraas" was uit den boze en voor bezoekers was het zodra zij een lid van de koninklijke familie ontwaarden wegwezen! Als dat niet tijdig meer lukte dienden zij zich langs de wegkant op te stellen, mannen met ongedekt hoofd. Gezelschapsspelen waren in het ko ninklijk park taboe. Mooi omschreven in de taal van die tijd was artikel 16 waarin stond dat het niet was toege staan op enigerlei wijze op of langs pa den tegen bomen of banken, in vijvers of andere wateren vuiligheden neder te leggen, te werpen of te doen lopen. De blauwe ballon Auteur" Mick Inkpen Uitgever: Kimio Een lees, maar vooral kijkboekje voor het allerkleinste grut. Een ballonvaart in al zijn facetten, waarbij de vertellers de nodige fantasie kunnen toevoegen. Een perfect verzorgde uitgave. Nieuwe avonturen van de fa milie Mol-de-Mol Auteur: Burny Bos Uitgever: Oberon Het vervolg van de belevenissen van de merkwaardige familie Mol-de-Mol, af gestemd op lezers in de leeftijdsgroep van 6 tot 10 jaar. Zowel de auteur als de illustrator weten met simpele middelen de fantasie van hun jeugdig lezerspu bliek uitstekend te prikkelen. Een ver rassend klein prijsje voor een boek waaraan zonder twijfel veel plezier zal worden beleefd. Het woord voor jou Uitgever: De Groot Goudriaan Diverse auteurs Een dagboek dat zich richt op kinderen van 8 tot 12 jaar. "Het woord voor jou" is afgeleid van het Oude en Nieuwe Testament en qua tekst aangepast op een jeugdige lezersvolkje. Iedere dag kent een bescheiden lezing waarmee op een geslaagde wijze wordt gepoogd het kind vertrouwd te maken met Het Woord. Josje Auteur: Sjoerd Kuypgr Uitgever: Leopold Autqur Sjoerd Kuyper en tekenaar Jan Jutte componeerden het sprookjesach tige verhaal van Josje die zo maar op een dag op de rug van een zwaan een haven binnenkwam. De zwaan keert te rug naar zee, Josje groeit op tussen die ren die zich over haar ontfermen. Een fantastisch leuk verhaal voor de klein tjes. Zwarte Jan en het grote ka- persfeest Auteur: Ivo de Wijs Uitgever: Leopold Auteur Ivo de Wijs hinkt in dit boek heel duidelijk op twee gedachten. Een nogal volwassen tekst en de bijpassende, zeemansliederen corresponderen nogal moeizaam met de aardige illustraties van Ivo de Weerd. Een goed kinder boek dient een taal te spreken die geen toelichting behoeft. Deze uitgave vormt daarop helaas in vele opzichten een uit zondering. Maanzaad Auteur: Lydia Rood Uitgever: Leopold Een knap geschreven kinderroman die Een muzikale surprise, met hoogtepun ten uit de klassieke muziek in een eigen tijdse vertolking. Onsterfelijke melo dieën met de sound van vandaag. Herkenbaar en smaakvol wordt de drempel tussen toen en nu overschre den met muziek die de eeuwen trotseer de en overbrugde. Met haar opleiding aan het conservatorium voelt Thérèse zich ook in dit genre als een vis in het water. Haar verlangen de muziek die ze thuis hoorde (haar vader was operazan ger en haar moeder pianiste) in stijlvolle en aan de geest van deze tijd aangepaste bewerkingen op het podium te brengen krijgt in deze productie alle mogelijkhe den/ Samen met Anke Anderson, harp; Ni- colai Pirvu, panfluit en het Trio Charles Prince met Ewout Zeldenrust, fluit/ drums; Roy Henniger, gitaar/lyra en basgitaar belooft dit een heel bijzonder programma te worden, dat voor alle muziekliefhebbers in het lichte en klas sieke genre een aangename verrassing zal blijken. De combinatie van de diver se instrumenten zullen hand in hand gaan met humoristische muzikale inval len en vondsten. Een verrassend, inventief, mooi en vro lijk spel met de Muzen, dat zo nu en dan uitloopt op een komplete (muzikale) stoeipartij! Ook zal er een moment zijn voor een mooie Roemeense ballade, samen met Nicolai Pirvu, die uit zijn wondermooie instrument óók klassieke melodieën zal toveren, zoals 'Thais' van Massenet. Zonder twijfel is Sophie de populairste actrice in de t.v.-serie Golden Girls. In "NOU EN" geeft ze haar vele bewon deraars een alleraardigst en openhartig kijkje achter de schermen - Wie in de tijd die aan pakjesavond vooraf gaat problemen heeft met de vervaardiging van gedichten wordt met het boekje RIJMWOORDEN uitstekend gehol pen. Daarin honderden rijmwoorden, tips en suggesties. - OP WEG NAAR UW RIJBEWIJS en VRAAG EN ANTWOORD VOOR UW RIJBE WIJS. Twee nuttige boekjes voor aspi rant-automobilisten op weg om het stuur zelf in handen te nemen. - Studen ten blijken ook mensen te zijn. Daarvan getuigt STUDIOSI, een kostelijk boek je met de student van vandaag in vele verschijningen - Als Amsterdam een magische aantrekkingskracht op U uit oefent dan is AMSTERDAM QP ZAK 1990 voor U op maat gemaakt. Met het accent op smikkelen en smullen wordt de hoofdstad daarin omgekeerd. - Hoe versiert de man een vrouw, de vrouw een man. Voor wie het nog niet weet in KUN HIJ LEKKER ZOENEN 200 openingszinnen voor een suksesvol be gin. - Wie het paard lief heeft kom in HOE LANG SLAPEN PAARDEN alleraardigste en opmerkelijke wetens waardigheden aan de weet. De auteur rekent met veel vooroordelen af en waagt een geslaagde poging man(vrouw) en paard dichter bij elkaar te brengen. - Hoe hoort het eigenlijk niet. In dit BURGERLIJK HAND BOEK wordt de lezer over de knie ge legd en krijgt te verstaan hoe het met zijn burgerlijke opvattingen is gesteld. - Voor royaal minder dan een tientje Het Woord voor alledag gebundeld in de BIJBELSE DAGKALENDER 1990. Evenals in voorgaande jaren verrijkt met een aantal gebeden - Van andere snit de KERKEWERK AGENDA 1990, afgestemd op hen die in kerke- werk aktief zijn. Eveneens een zeer be taalbare en practische agenda - Onze zuiderburen staan bekend om hun culi naire hoogstandjes. Een voorproefje daarvan is neergelegd in TUSSEN POT EN PEN. Daarin 101 smakelijke recep ten - Partners en geliefden die elkaar beter willen leren kennen moeten niet verzuimen LIEFDESSPEL op hun ver langlijstje te plaatsen. In 400 geschre ven lessen wordt U verteld hoe 't wel en niet moet. - Novib en Amnesty ontvan gen de opbrengst van de gedichtenbun del GEDICHTEN VOOR CHINA. U wordt met deze wonderschone poëzie ook verrijkt. - Confrontatie met vijfti gen elementen uit het dagelijks leven waar U en ik tegenaan lopen. LEKKER LEVEN maakt duidelijk hoe we er in trend van deze tijd mee moeten omgaan - De taal die we gebruiken: een omtrek kende beweging. Afslanken staat voor ontslaan. In MOOIPRAAT een collec tie taaitrucs van deze tijd. - Rondleiding in het labyrint van nieuwe mediabegrip- pen. Chriet'Titulaer en Flip van Bra bander zijn uw gidsen in PRACTISCH WOORDENBOEK NIEUWE ME DIA. Voor jong en oud die bij de tijd willen blijven. Lr. De Turkse volksdansgroep Ozan "minstreel") uit Soest bestaat nu uit 71 leden: 23 Nederlandse en 16 Turk se vrouwen, 9 Turkse en 3 Nederland se mannen, en 20 Nederlandse kinde ren (groep Ozancik). Zij brengen een bruisend traditioneel Turks volksdansprogramma in authen tieke, geborduurde kostuums. De dan sen (waarvan enkele meer dan 900 jaar oud) komen uit meer dan 40 regio's van Turkije, zijn vitaal en levendig; ze wor den uitermate kleurrijk gebracht op oorspronkelijke Turkse muziek. De groep heeft haar reputatie in vier jaar opgebouwd. Ze staat onder leiding van de 45=-jarige Ersin Seyhan, die veel voor de groep betekent. "We willen ons programma wat uitbrei den, wat meer avondvullend maken. Dat lijkt ons aantrekkelijker voor het publiek en er wordt weer een facet van de Turkse cultuur aan toegevoegd. Want het gaat er tenslotte om dat de mensen in Nederland meer over Tur kije te weten komen. Zo trachten we de integratie tussen de Nederlanders en de Turken te bevorderen. Dat is ook onze bedoeling geweest toen we van start gingen in 1985", legt Seyhan uit. Promotieprogramma Ozan toont zijn kunnen niet alleen op culturele evenementen. Zij zijn nu twee jaar de volksdans- en culturele verte gen woordiger van de Turkse Ambassa de (Informatieve en Culturele Zaken, Amsterdam) binnen het kader van hun promotieprogramma. En sinds vier jaar werkt Ozan samen met Holland Inter national Travel Agency, ABN, AMRO en RABO-banken voor hun Turkije- promotieprogramma's. Elk jaar maakt de groep een toernee door Nederland, langs meer dan 30 plaatsen. Het totale repertoire van Ozan kan va riëren tot een maximale duur van 5 uur. Ieder onderdeel, bestaande uit een serie dansen van een bepaalde regio, wordt uitgevoerd in choreografieën van 10 tot 15 minuten. Los hiervan heeft de groep professionele buikdanseressen. Hun dansen vormen meestal een onderdeel van het programma. Hun aangename optreden duurt 8 tot 10 minuten. Het programma dat Ozan brengt wordt gepresenteerd ter gelegenheid van ver schillende activiteiten in binnen- en buitenland, waaronder culturele festi- de stelling omver gooit dat het schrijven van kinderboeken niets met literatuur te maken zou hebben. Ludia Rood be wijst met "Maanzaad" het tegendeel. Een bijzonder eigentijds verhaal met veel herkenbare aanknopingspunten. Het jeugdig volkje dat tegen puberteits jaren aanleunt zal aan het lief en leed van hoofdpersoon Papaver meer dan leesplezier beleven. Als een roestige spijker Auteur: Hanna Lehnert Uitgever: Leopold Een volwassen boek voorde wat rijpere jeugd. Geschreven door de West-Duit se schrijfster Hanna Lehnert. Het gege ven is niet alledaags. Met veel warmte en gevoel voor detail het relaas van de jonge en volwassen Franz tijdens en na de 2e Wereldoorlog in West-Duitsland. Het auto-biografisch karakter is er dui delijk in aanwezig, waardoor "als een roestige spijker" allerminst een opper vlakkig en vrijblijvend verhaal is gewor den. Veel volwassenen zullen er ook door geboeid raken. Op zaterdagavond 2 december a.s. ge ven de internationaal bekende Conti nental Singers een concert in Amers foort. Op hun 32ste tournee door Ne derland treden ze (met orkest) op in de Brugkerk, Schuilenburgerweg 2, aan vang acht uur. Het programma is geti teld 'Let the whole world sing!'. Van de 25 liederen zijn er 8 totaal nieuw. De Continentals waren eerder dit jaar op tal van andere plaatsen in ons land, o.a. in Soest, te horen en trokken overal volle zalen. Ze zorgen voor een avond vol beweging en hebben een breed pu bliek veel te zeggen. Kaarten a f 14,50 (kinderen tot 10 jaar f 7,50) zijn in Soest verkrijgbaar bij boekhandel 'In de Ruimte', Soester- bergsestraat 74. Donderdag 30 november aanvang 20.15 uur Zondag 26 november 1989 Als zondagavond 31 december Youp van 't Hek door de Vara op miljoenen tv-kijkers wordt losgelaten dan doet u er verstandig aan het glas even te laten staanhet kaartspel te stakenYoup van 't Hek heeft die avond namelijk iets te zeggen. Daarvan geeft hij tijdens bijna 60 voorstellingen een voorproefje in theaters. Zaterdagavond jl. deed hij met twee try-outs van zijn Oudejaars conference de Baarnse Speeldoos aan. Het is of er met een daverende knal een fles champagne wordt ontkurkt. Een fles die qua inhoud niet leeg te krijgen is, al zal wellicht over de kwaliteit ver schillend worden geoordeeld. In de eer ste voorstelling die ik bijwoonde be stond het Speeldoospubliek hoofdza kelijk uit een leger aktieve en gepensio neerde Gooise hockeyers. Een publiek waarmee hij lezen en schrijven kan, weinig kritisch en daardoor nauwelijks een klankbord. De sekonden dat er tij dens deze voorstelling niet gelachen werd waren dan ook op de vingers van een hand te tellen. Wie zoiets teweeg brengt, zelfs bij een subjectieve benadering door het pu bliek, mag zich een absoluut vakman noemen. Youp van 't Hek is zo'n zeld zaam exemplaar. Drie grappen, drie na- denkertjes, binnen tien sekonden lan cerend, hij heeft er niet de minste moei te mee. Een beeldschoon liedje, moder ne versie van mens durf te leven, ont roert en bevestigt de indruk met een unieke theaterpersoonlijkheid te ma ken te hebben. Desondanks is het toch te wensen dat van 't Hek grenzen stelt aan wat wel en niet kan, daarbij de spontane lachsalvo's van zijn publiek buiten beschouwing latend. Platvloerse benamingen van geslachtsdelen kun nen hilariteit verwekken, maar werken irritant als blijkt dat op dit punt de voor raad onbeperkt is. Het hoogst onbe schaamde kwetsen van wat miljoenen nederlanders als een heilig mysterie in hun geloofsbeleving ervaren is een even droevig als weerzinwekkend diepte punt. Deze onnodige trivialiteiten schrappen en u en ik gaan op Oude jaarsavond "een jonge hond" ontmoe ten die links en rechts door ramen en ruiten gaat. Op zondag 26 november 1989 wordt in Restaurant "De Tuin" te Soesterberg de jaarlijkse Kerstshow gehouden. De verwachtingen zijn dat ook dit jaar deze activiteit door vele honderden mensen bezocht zal worden. De Kerstshow, die reeds enkele jaren een traditie is zal vooruitblikken op de snel naderende feestdagen. Aan deze show zullen onder andere meewerken: Burgemeestersvrouw Adó Kastelein uit Naarden met kerstkaarten en kerstde coraties en Greet van de Heil met kaar sen gemaakt door geestelijk gehandi capten. De opbrengst'hiervan gaat naar deze groep. Ook zullen aanwezig zijn Mia van der Pols met antiek, zilver en kristal, Annemie Scheurs met schitte rend opgemaakte manden en kerstde coraties, Laura Polen met patchwork, quilting en softfurnishing, Lia Dirkse met keramische objecten en kande laars, Wil de Vries met unieke kerst- boommallen om zelf te versieren of op te maken met dennegroen, stof of kli mop en Anneke Vestering met wind- lichten en trendy strikken, manden, kerstdecoraties en decoratieve vogel kooien. Tevens is de Soesterbergse Wijnkoperij aanwezig met een uitgebreid assorti ment mooie wijnen. U kunt er enkele wijnen proeven. Tijdens de Kerstshow exposeert Astrid Verhaegh met herfstaquarellen. De Kerstshow wordt gehouden tussen LOO uur en 17.00 uur. viteiten, theater-optredens (de Doelen in Rotterdam, Congresgebouw in Den Haag, de Kom in Nieuwegein, de Speeldoos in Baarn, de Meervaart in Amsterdam, enz.), promotieprogram ma, bij feestelijke gelegenheden. Groot evenement Ozan heeft in deze periode een groot aantal afspraken in Nederland af te werken, onder meer in Baarn. Op zater dagavond 9 december is er een groot evenement in het culturele centrum De Speeldoos in Baarn. Dat wordt een 2,5 uur durend feestelijk optreden. Dezelf de avond is ook de groep Ozancik, ofte wel "Kleine Minstreel" aanwezig. Twintig Nederlandse kinderen van drie tot zeven jaar treden zingend en dan send op. Het programma luidt als volgt: 19.30-20.00 uur: aanvang met het Turkse orkest Tanyildiz. 20.00-21.00: volksdansprogramma (Dansen uit Macedonië, Artvin, Agri, West Anatolië (Zeybek dans), Elazig en Gaziantep; Kinderdansgroep Ozan cik en buikdanseres Sylvia). 21.00-21.30 pauze met muziek van het Turkse orkest, buikdanseres en gra tis Turkse hapjes. 21.30-22.30 volksdansprogramma (Dansen uit het Zwarte Zee gebied, Kars-Azeri, Erzincan, West Anatolië (zigeunerdansen), Silifke, Afyon, Kirklareli, Tekirdag, Trakya en Diyar- bakir; Henna- en lepeldansen). 22.30-24.00 feest met muziek van het Turkse orkest. Vrijdag 24 november, 20.15 uur "De Frivole framboos/1. Een komischjÉJa^^^Vicert. Zalen- vuiler VÏTVivetKO^-ïeÖen in België. Kaarte\li*r^?5kvoor Pas 65/CJP. Donderdag 30 november, 20.15 uur Close to the classics Muzikaalprogramma waarin naast Thérèse Steinmetz Roemeense muzi kanten en Roemeense muziek centraal staan. Kaarten f 22,50 Pas 65/CJP F 20,-. Zaterdag 2 december, 20.15 uur Beste maatjes Solo-optreden van Paul de Leeuw in zijn derde theatershow. Kaarten f 12,50 ook voor Pas 65/CJP Woensdag 6 december, 20.15 uur "Kaas", naar het gelijknamige boek van Willem Elsschot. Presentatie de Vlaamse akteur en mi- mespeler Herman Verbeeck. Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 8 december, 20.15 uur Manupilator underdog, gebracht door het poppentheater Stuffed Puppet Theatre. Een program ma afgestemd op volwassenen. Kaarten f 15,- ook voor Pas 65/CJP. Donderdag 14 december, 20.15 uur Tien kleine negertjes Agatha Christie's bekendste thriller, opgevoerd door de Hollandse Come- die, bekend door de suksesvolle opvoe ring van The Mousetrap. Kaarten f25,- Pas 65/CJP f 22,50. Zaterdag 16 december, 20.15 uur Alleen Explosie van humor in een landschap van weemoed. Verteller: Luc Wijns. Kaarten f 15,- ook voor Pas 65/CJP. Dinsdag 19 december, 20.15 uur De vrije val van Victor Thieu Soloprogramma van Bavo Galama, be kend van "Frisse jongens". Kaarten f 12,50 ook voor Pas 65/CJP. Woensdagmiddag 20 december, 14.00 uur Filmmatinee voor de jeugd. Kaarten f 4,-.

Soester Courant | 1989 | | pagina 31