er De Soester Duinen ^vco' CLIPS] Stel bij ons uw lievelingsmenu samen! Gulle Sinterklaas rijdt op en neer door Hartje-Zuid! VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: ry\T" Oogmeting nu nog effectiever dankzij nieuwe apparatuur bij optiek Van Essen Burgemeester van Kozle betreurt problemen in jumelage-stichting SLOTEN H Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 Ai vraagt: uw aandacht: voor Zaterdag 2 december: ^^anBREUKELENbv^L HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN 'Knollentuin' strooit in optocht Kozle zoekt samenwerking met Soest Ui V^zi brilmode nzU Auto botst met hond STRAALBEDRIJF VAN ROUWENDAAL voor het ontroesten van al uw onderdelen o.a. velgen - frame's Nijverheidsweg 11 3762 EP SOEST Tel. 02155 - 2 08 60 24 November 1939 Zie ginds komt de Stoomboot... Als-ie maar niet getorpedeerd wordt! In ons sfeervolle specialitei ten restaurant willen wij u de gelegenheid bieden te genieten van een door u zelf samengesteld menu. Hierbij heeft u de keuze uit vele kombinatiemogelijkhe- den vanaf f 35,— per couvert. Uiteraard adviseren wij u graag. tot ziens, Fred en Mieke Klinkhamer RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Milieubericht Ontwerp-besluit meststoffengebruik in grondwaterbeschermingsgebieden provincie Utrecht 1990 Gedeputeerde staten van Utrecht ma ken bekend dat van 10 november tot en met 9 december 1989 het ontwerp-Be sluit meststoffengebruik in grondwa terbeschermingsgebieden provincie Utrecht 1990 voor een ieder ter inzage ligt. Het ontwerp ligt ter inzage: in de centrale bibliotheek van de pro vincie Utrecht, Achter Sint Pieter 200 te Utrecht; in het gemeentelijk Informatiecen trum, Steenhoffstraat 9a; bij de afd. Milieubeheer, Lange Brinkweg 77. Van 10 november tot en met 9 decem ber kunnen schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp-Besluit worden ingediend bij: Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. Het ontwerp-Besluit is tegen kostprijs verkrijgbaar bij de centrale bibliotheek van de provincie Utrecht, Achter Sint Pieter 200 te Utrecht, tel. 030-582228. Ontwerp-hinderwetvergun- ningen Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en voor c bij de dependance publieksza- ken Soesterberg, tijdens de openingsu ren, ter inzage de ontwerpen van de be schikkingen op de verzoeken van: A. R. Tupker, Veldweg 6-6a, voor het uitbreiden/wijzigen van de kunst- en siersmederij op het perceel Veldweg 6-6a; B. Enzypharm B.V., Amersfoortse- straat 65, voor het oprichten van een kantoor-laboratorium op het perceel Soesterengweg 2-4; C. Ministerie van Defensie, Dienst Ge bouwen, Werken en Terreinen Dir. Utrecht, Bilderdijklaan 1, voor het op richten van een boslaadstation op het perceel Middenweg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 7 de cember 1989. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge- maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: Flevo kalkmortelcentrale, Postweg 43 achter, Soesterberg voor het uitbrei den/wijzigen van de groothandel in bouwstoffen/fabricage van kalkmortel op het perceel Postweg 43 achter, Soes terberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het be stuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ie der kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 14 december 1989 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per- Dat Sinterklaas tijdens zijn bezoek aan Nederland altijd veel tijd uittrekt voor de kinderen in Soest mag bekend zijn. Soms moet de Goedheiligman zijn programma wel eens een beetje aanpassen aan de plaatselijke omstan digheden, maar hij zorgt er altijd voor dat het de lieve jeugd aan niets ont breekt. Dat bewijst de oude bisschop opnieuw op zaterdag 2 december, als hij volop present zal zijn in Hartje-Zuid. Gezeten in een koets zal de Goedheiligman zich die dag op en neer laten rijden over de Soesterbergsestraat, van de "kop" bij soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift sbij de gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het aanbouwen van een berging, Spi net 86 (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees); het bouwen van een carport, het ver anderen van een berging en het vergro ten van een keuken, Kerkpad NZ 65 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); het bouwen van een serre en een gara ge, Regentesselaan 1 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet); het tijdelijk plaatsen van een aan bouw, Albert Cuyplaan 2b (artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 23 november 1989, eventueel bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Verleende bouwvergunning (wijziging) wijziging bouwvergunning nummer 217-88 voor het bouwen van een sport- voorziening aan de Dalweg v.w.b. een vergroting van het restaurant/zwem- badgedeelte inclusief de daarmee ver band houdende gevelwijziging. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, zo spoedig mogelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Verleende vrijstelling vrijstelling voorschriften bestem mingsplan Smitsveen t.b.v. het gebruik van een bestaand gebouw als moskee, Weegbreestraat, sectie G. nr. 8308 ged. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, zo spoedig mogelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend aan: A. H.J.J. Friebel, Koninginnelaan 100, voor het oprichten van een groothandel annex reparatiewerkplaats op het per ceel Koninginnelaan 100; B. Installatiebedrijf J. Cornelisse b.v., Steenhoffstraat 15a voor het oprichten van een loodgieterswerkplaats op het perceel Steenhoffstraat 15a. De positieve beschikkingen liggen van af heden een maand ter inzage bij de af deling Milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 -12.00 uur, alsme de in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door degenendie reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor geschillen van be stuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na dagtekening van de ze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig art. 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties: Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a, i Telefoon 02155-22555. I Open maandag t m vrijdag i Informatietelefoon met actualiteiten: j tel. 93665 (24 uurs-service). AutoRooij tot en met het winkelcen trum aan de Zuidpromenade, waar het feest ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan dan inmddels achter de rug is. Tussen globaal half twaalf 's morgens en een uur of vier 's middags rijdt Sin terklaas, uiteraard in het onmisbare ge zelschap van enkjele Zwarte Pieten, op en neer. Waarschijnlijk zal hij er nu en dan wel eens uitkomen en op dat mo ment moeten de kinderen in Soest- Zuid goed letten, want dan toont Sin terklaas zich van zijn meest gulle zijde: hij deelt kleine presentjes uit, speciaal voor de kinderen, en reken er maar op dat hij ook het nodige lekkers zal aan bieden. Kerstman komt ook! Wie Sinterklaas dus met eigen ogen wil zien moet die zaterdag beslist een kijkje gaan nemen aan de Soesterbergse straat, waar de vaders en moeders tege lijk hun boodschappen kunnen doen. Overigens hebben de winkeliers van Hartje-Zuid intussen ook al kontakt ge had met de Kerstman. Die wacht na tuurlijk vol ongeduld op zijn beurt en komt op zaterdag 23 december zijn op wachting maken in "Zuid". De Kerst man komt evenmin met lege handen...! AK A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in; hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A, A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. A. A. van Breukelen B.V.- Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST Mariastraat Helft van dubbele villa met garage, c.v. en grote tuin. Ind.: hal, toilet, bijkeuken, moderne keuken met diverse inbouwapparatuur, ruime woonkamer met open haard, kelder. Etage: 3 grote slaapkamers en badkamer. Vaste trap naar zolder met vierde slaapkamer en veel ex tra bergruimte. Deze villa is voorzien van thermopane beglazing, spouwmuurisola tie, dakisolatie en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 329.000,-. SOEST Gerrit van de Veenstraat Vrijstaande bungalow met garage c.v. en vrije tuin. Ind.: ruime entree, sfeervolle zitkamer met niveauverschil en open haard, bad kamer met toilet en wastafelcombinatie, 3 ruime slaapkamers met veel kastruimte. Moderne keuken met veel bergruimte en afzetmo gelijkheden. De garage is vanuit de woning zelf te bereiken en in de garage bevindt zich tevens de c.v.-ruimte. Gevraagde koopsom f 369.000,-. SOEST Weegbreestraat Gunstig en rustig gelegen DRIVE-IN WONING met zonnige tuin Zuid- West. Ind.: entree, tuinkamer, grote garage. L-vormige woonkamer met plavuizen en houtkachel, gezellige eikenhouten keuken voor zien van inbouwapparatuur en eetbar, vernieuwde toilet en bergkast. Verdieping: 2 slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en 2e toi let. Deze woning is voorzien van nieuwe hardhouten kozijnen en dub bele beglazing, sierpleister wanden en c.v. Gevraagde koopsom f 179.500,-. SOEST Bouwgrond Nabij wieksloterweg op loopafstand van legen perceel bouwgrond met bou1' Het bouwplan behelst een vri'-y nburger bossen g *2000 m2. ns met garage. De schit terende ligging van dit 'n een agrarisch weideland schap en omgeve^^, otwal maakt het tot een uniek stukje Soest. Gevraagde koop! 3p^.,i incl. bc bouwplan f 338.000,-. SOEST van Goyenlaan Op de vierde etage gelegen 3-kamer hoekappartement met berging op de begane grond. Ind.: hal, toilet, doucheruimte, keuken, bijkeu ken, 4 slaapkamers en berging. Gevraagde koopsom f 63.500,-. SOEST Bedtrixlaan Nabij het centrum gelegen hoekwoj; zuiden. Ind.: hal, toilet, woo^ mers, doucheruimte als slaapkamer IV* Gevraagde koo^ V*219.000,-. en hoekwfvT i verdiei n grote tuin op het érdieping: 3 slaapka- ^.gkast. Zolder met vaste trap: A.A van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfs panden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het verstrekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suksesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Bij van Essen Brilmode is het sinds kort mogelijk binnen 1 minuut meer over uw ogen te weten dan voorheen, zonder afspraak, en geheel vrijblij vend. Het grote voordeel van deze ob jectieve meting is, dat men zelf hele maal niets hoeft te doen. Men kijkt in de zoeker van de autorefractometer en de computer doet de rest. Deze auto refractometer van het merk Nikon is de allernieuwste op het gebied van ob jectieve refractie. Via een beeldscherm wordt het oog ver groot weergegeven, waarna niet alleen de gemeten waarden, maar zelfs een te kening van het oog en de eventuele af wijking zichtbaar voor de klant worden uitgeprint. Op bijgaand voorbeeld is zo'n tekening van het oog afgebeeld. Ook meet de Nikon autorefactometer de helderheid van het oog. De nauwkeurigheid waarmee deze au torefractometer meet is bijzonder hoog, wat als voordeel heeft dat men met de subjectieve meting veel sneller klaar is, wat uiteraard ook een voordeel voor de cliënt is. Het apparaat is ook zeer ge schikt voor kinderen die nog moeilijk aan kunnen geven wat scherper is. Door de vele oogmetingen die men bij van Essen Brilmode doet is dit apparaat naast de andere apparatuur waaronder de bekende oogdrukmeter een welko me uitbreiding. Loop gerust eens binnen bij van Essen Brilmode voor een snelle en betrouw bare oogmeting. Een flink deel - niet alles, zoals we vorige week per abuis meldden - van het strooigoed dat tijdens de intocht van Sinterklaas aan de jeugd van Soest wordt uitgedeeld, is afkomstig van café-retaurant De Knollentuin. Er wordt, volgens afspraak, overi gens niet echt "gestrooid", maar de kinderen krijgen van de Zwarte Pie ten, waarvan de Knollentuin er vier in de optocht laat meerijden, de lek kernij in de hand gedrukt. Ouders hoeven zich dus geen zorgen te ma ken over de eventuele viezigheid waarmee het snoep op straat in aan raking gekomen zou kunnen zijn. VOOR/ ZIJDE f OOG I I I ■••'VOOR - ZIJDE OOG Burgemeester Jozef Lewczak van Kedzierzyn-Kozle, de Poolse zuster- gemeente van Soest, betreurt de pro blemen die in de Soester jumelage- stichting zijn ontstaan na het vertrek van twee bestuursleden. Hij schaart zich overigens achter voorzitter Ab Blokzijl, die door de afgetreden be stuursleden o.a. solistisch optreden is verweten. Lewczak vertelde dat vorige week na afloop van de installatie van burge meester De Widt, die hij had bijge woond. De hele jumelage is zonder voortrekker en initiatiefnemer Blokzijl ondenkbaar, aldus Lewczak. "Niets is hém te veel. In Kozle kent iedereen hem. Wat hij allemaal gedaan heeft, daar kun je niet zomaar een streep door halen." Lewczak hoopt dat de proble men in Soest in goed overieg nog tot een oplossing kunnen komen. De Poolse burgemeester is naar Soest gekomen met een vijf-punten-plan, dat voorziet in samenwerking op diverse gebieden, zoals sport, cultuur, milieu, stadsontwikkeling en economische za ken. Op sportgébied zijn er o.a. moge lijkheden voor uitwisselingen met de. vereniging Chemik, waaronder volley bal, atletiek, voetbal, gewichtheffen, worstelen, zwemmen etc. ressorteren. Het voorstel is om ek jaar een Poolse dan wel Nederlandse week te organise ren, in 1990 in Soest, in 1991 in Kozle, enz. In het bijzonder hoopt Lewczak op Knappe jongen die daar langs komt! Verkrijgbaar bij: IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPENHANDEL B V. Soesterbergsestraat 4 - 3768 EJ Soest Tel 02155-11137 - Fax 02155-16447 Wie denkt aan hetovergaan op contactlenzen, uit schoon heidsoverwegingen of voor het draagcomfort, doet er goed aan zich vakkundig te laten adviseren. Want ook hier geldt dat, hoewel het oog ook wat wil, het goed kunnen zien voorop staat. Uw vakman-opticien heeft daar de juiste kijk op... gediplomeerd optometrist - lid O.V. ZUIDPROMENADE 15 - TELEFOON 1 28 74 SOEST-ZUID kontakten tussen het bedrijfsleven in Soest en Kozle. In de Poolse gemeente zijn vooral kleinere ambachtelijke be drijven, die eventueel zaken zouden kunnen doen met Soester partners, in de vorm van coöperatie of licenties, maar ook door het wederzijds afnemen van produkten. Meer mogelijkheden Door de gewijzigde politieke situatie in Polen zijn er meer mogelijkheden dan ooit te voren, aldus Lewczak, die in dat verband wees op het feit dat de streek rondom Kozle een soort "vrijhandels- gebied' is geworden, waar weinig of geen douane-beperkingen worden op gelegd aan de im- en export. Hij zou zich na zijn bezoek verstaan met het gemeentebestuur, om de verschil lende mogelijkheden te inventariseren. Zijn gedachten gingen verder uit naar de organisatie van een gezamenlijk symposium, waarin ervaringen kunnen worden uitgewisseld, bijvoorbeeld op het terrein van de aanpak van de milieu vervuiling. Ook voor wat betreft de be- Een onbekend gebleven automobilist waarschuwde vrijdagavond de politie, nadat hij op de Ossendamweg tegen een hond was opgereden. De auto liep lichte schade op; van de hond was geen spoor te bekennen. stuurlijke organisatie hoopt Kozle nog veel van Soest te kunnen leren, temeer daar de Poolse steden zo veel mogelijk "self supporting" zullen moeten wor den. Wat een geluk, dat Spanje,neutraal is en dat ook wij ons niet in den strijd men gen. Daardoor is de goede, brave St. Nicolaas op den vastgestelden tijd scheep kunnen gaan en er zijn reeds menschen die zijn schuit hebben waarge nomen. Duikbootkapiteins n.1. hebben door hun periscoop de stoomboot zien nade ren, die met de kleuren van Spanje en Nederland was beschilderd en diep bleek te zijn afgeladen met appeltjes van oranje, chocolade en suikerwerk, taai-taai-vrijers en wat dies meer zij. Hoog aan de top van de mast wapperde de bisschoppelijke standaard, een waarborg, dat zich geen contrabande aan boord bevond. De Duitschers lieten het schip daarom rustig zijn vaart voortzetten. Het krijgt nog een gevaarlijke zone te passeren, n.1. het Engelsche Kanaal, maar er is a.i. geen enkele reden voor de nu en dan geuite vrees, dat deze stoomboot uit Spanje zal worden getorpedeerd of voor onderzoek op contrabande naar 'n Engelsche haven zal worden opgebracht. Alle oorlogvoerenden zeggen, dat zij er prijs op stellen, dat ons land niet in in een oorlog zal worden betrokken. - welnu, dan moeten ze ook van onze,Sinterklaas en van zijn reisbagage afblij ven. Anders worden we furieus. Het zal enkel en alleen aan ons zelf liggen, of we al dan niet op "ouderwet- sche" wijze op 5 December het bekende volksfeest zullen vieren. Sommige zwaar-op-de-handsche lieden vinden de gedachte aan zoo iets huiveringwek kends. Foei! meenen ze, - feest in zulke omstandigheden... Zij hebben ongelijk en straks, ge zult het zien, wordt hun dat ongelijk bewe zen. Let op mijn voorspelling. We gaan een Sinterklaasdrukte tegemoet als zelden of nooit tevoren. Wie een goed geheugen hebben en zich herinneren, hoe het in de vorige mobilisatie is gegaan, zullen het met deze voorspelling volkomen eens zijn. En dat is ook logisch. De Sinterklaas viering in geen "feest" in de gewone be- teekenis des woords; het is geen openbare vermakelijkheid, maar 'n huiselijk en familiair genoegen van het onschuldigste soort en meest deugdelijke ka rakter. Hoe somberder de tijd is en hoe drukkender de omstandigheden, des te meer hebben we ontspanning noodig om geestelijk sterk en weerbaar te blijven. Maar het karakter van de ontspanning dient door het karakter van de omstan digheden te worden bepaald. En daarom zal Sinterklaas met een ingehouden uitbundigheid worden ge vierd. Juist nu. Wij Nederlanders, houden er van om de familiebanden hecht aangetrokken te houden en in midwintertijd, als de avonden te lang zijn en het nergens beter is dan binnen, thuis bij den warmen haard, dan keeren allen, die zich her en der verspreid weten, terug naar het centrale punt van het familiele ven: naar het huis van de ouders of naar het gezin, waar men zich koestert in onderlinge liefde en genegenheid. Maar dezen keer zullen honderdduizenden niet daar kunnen toeven, waar ze gedurende de feestdagen van December altijd plachten te zijn. Mobilisatie en aanverwante ongemakken houden de families verspeid. Duizenden ja hon derdduizenden zullen met Sinterklaas slechts in gedachten met de afwezigen -kunnen vereenigen. Nochthans is er een middel om de verbinding zoo nauw mogelijk te doen zijn, dus de gedachten, over en weer, tot zich te trekken. Het Sinterklaasfeest biedt daartoe zijn speciale methoden, welke ik hier niet nader behoef aan te duiden. Reken maar, dat Zwarte Piet het dit jaar druk zal hebben met zijn pakken- en zakken-sjouwerij. Wie thuis zijn en wie afwezig zijn, zullen elkaar over en weer verrassen met dingen, die, hoe gering soms aan geldswaarde, een taal spreken tot het hart de welke niet is mis te verstaan. Is, aldus de zaken bekeken, mijn voorspelling van een ongewoon groote Sin terklaasdrukte niet volkomen logisch? Ik begrijp niet, dat zoovelen, die bij de te verwachten drukte een groot per soonlijk belang hebben - ik bedoel de winkeliers - niet reeds lang wakker zijn geworden uit hun mobilisatie-slaapje. De groote magazijnen, - ja, die maken veel reclame op het oogenblik. Zij beschikken over uitgeslapen reclame chefs, die de groote kans van het a.s. Sinterklaasfeest al lang hebben vastge steld en ze aan het uitbuiten zijn gegaan. Juist in een tijd, waarin het zakenleven is vastgeloopen en de omzetten in het algemeen worden bepaald door omstandigheden, welke we niet kunnen beïn vloeden, is het een eisch van goed zakeninzicht om zoveel mogelijk de spora dische gelegenheden te benutten van een opgewekte markt en algemeenen ■- kooplust. Sinterklaas z'n stoomboot zal - heusch! - wel veilig door de gevaarlijke zone heenkomen, maar pas op, gij zakenman, dat ge uw eigen schuitje niet laat loo- pen op een der vele drijvende mijnen, die in de route van het zakenleven lig gen gezaaid om zorgeloosheid en slaperigheid te bestraffen.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5