f£~elf/y aruohocK nieuws Gouden koorzangers bij St. Ceciliakoor Speeldoos Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 10 L -on. SILVER STAR CD van de week NEIL DIAMOND Huwelijkscadeau voor Polen Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant 'De Frivole Framboos'; een plesante vertoning Nieuwe expositie in Zonnegloren Unicef - veertig jaar wenskaarten Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Speciaalconcert in Groeneveld Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen 1990 Vrijwilligers Vakature Bank Vrijwilligerswerk, waarom? Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Soester Courant Filmhuis: 'Rituelen' Cadeau-bar in Artishock 'Onze Kreek' op 1 december in De Flint Decembertijd... gezelligheid Cultureel Creatief Centrum Jam-session Een van de vaste programma-onderde len van het cultureel centrum is een maandelijks jazz-concert. Deze concer ten zijn gratis te beluisteren en worden redelijk bezocht. Voor het eerst hebben we iets heel nieuws geprobeerd; een jam-session op 19 november j.1. Een jam-session is een informele ontmoe ting tussen musici en luisteraars. We hebben wel een heleboel uitnodigingen gestuurd naar ons bekende musici, maar er stond absoluut niet vast wie er allemaal zouden komen. Het was ook heel spannend, want om kwart voor drie was er nog niemand. Dat werd in de loop van de middag snel goed gemaakt, want de jazzmuzikanten bleven komen. De grote en zeer gevarieerde groep be stond uit 2 pianisten, 2 slagwerkers, 2 bassisten, 3 saxofonisten, 1 trombinist, 1 zanger, 1 klarinettist en 2 gitaristen. Hieruit ontstonden steeds weer andere formaties, alles in een heel ongedwon gen en vrolijke sfeer. Er was een onbe kende oudere dame, die al in het begin haar speciale verzoeknummer opgaf. Tot ieders grote verrassing bood ze aan ook een nummer te zingen, wat ze on der groot applaus tot een goed einde bracht. Deze hele middag was uiteinde lijk heel gezellig. De musici waren dui delijk zeer in hun schik met de moge lijkheid elkaar weer eens te ontmoeten en samen te spelen. Dat ook het publiek tevreden was bleek wel uit het applaus wat steeds weer opklonk. Voor C-drie een reden om spoedig eens te herhalen. Expositie Yvonne Hamaker heeft erg veel succes geboekt met haar expositie. De hele maand november hingen haar aquarel len in het witte café, de expositieruimte van C-drie. Niet alleen heeft ze een in drukwekkend aantal aquarellen ver kocht, ook kreeg ze een aantal opdrach ten voor het maken van portretten. Yvonne is heel blij met dit succes, maar vooral de op- en aanmerkingen in haar presentieboek waardeert ze bijzonder. Ze is behoorlijk geïmponeerd door de grote belangstelling die haar werk trekt. Ook voor de medewerkers van C-drie is het opvallend druk rond deze expositie. Iets waar we heel blij mee zijn. Musical "Up on the roof' Op donderdag 7 december wordt in C-drie de musical "Up on the roof' op gevoerd. Het is een musical voor vijf personen en gaat over de 70-er jaren. In een musical wordt altijd veel gezongen, de liedjes zult u vast nog wel kennen: Bohemian Rhapsody, Sad sweet drea- mer, Reach out, My eyes adored you en When will I see you again. Allemaal tophits, die a-capella gezongen worden door akteurs die ieder voor zich een rui me ervaring hebben op het gebied van musical, cabaret, toneel, tv, film en ra dio. Het verhaal gaat over een groep van 5 studenten, die in de zomer van 1975 een 'afstudeerborrel' geven en herinneringen uit hun studententijd uit wisselen. De musical begint om 20.30 uur en de toegang is f 15,-. Voor houders van Pas 65 en CJP is de prijs f 12,50. Kerstfilm in de Kinderbios Op vrijdagmiddag 8 december draait in de kinderbios een leuke kerst-teken film: "Drie vrolijke beertjes". Zoals ie dereen weet houden beren in de winter een winterslaap. Maar de drie kleine beertjes uit de film hebben er nog geen zin in en ze houden daarbij ook nog ma- ma-beer uit haar slaap. De beertjes wil len alles weten over het komende Kerstfeest. Zuchtend gaat mama-beer er dan maar op uit om de boswachter over te halen om voor kerstman te spe len. Deze tekenfilm wordt Nederlands nagesproken. Aanvang 15.45 uur. Toe gang 2,50. Duur 60 minuten. Jeugdtheater De Zwarte Hand De doldwaze toneelvoorstelling voor kinderen vanaf 8 jaar gaat over een rid der. Ridder Unkenstein woont op slot Unkenstein met zijn dochter en knecht Hendrik. De dochter heeft een,geheim: ze kreeg een kind, en de vader is de vij and van Ridder Unkenstein. Natuurlijk kan ze het niet aldoor geheim houden. Als de ridder het hoort laat hij van woe de alle kanonnen afstoffen en gewa pend met stokbroden wil hij de vijand een lesje leren. De spelers van De zwar te hand zijn tegelijk muzikanten. Zo nu en dan stappen ze even uit hun rol en zorgen voor fantastische geluidseffec ten. Deze voorstelling is ontzetend grappig voor niet te jonge kinderen, en ook voor volwassenen erg de moeite waard. "Ridder Unkenstein" wordt za terdagmiddag 16 december gespeeld en begint om 14.30 uur. De toegang is f 5," Interessante expositie van cursistenwerk In de wintermaand december, 4 t/m 22 december, is er in de expositie ruimte van C-drie werk te zien van cursisten te kenen en schilderen en boetseren/ beeldhouwen. Cursus tekenen en schilderen. In juni van dit jaar heeft C-drie een in tensieve teken- en schildercursus geor ganiseerd van vijf dagen, o.l.v. Ellen Groenendijk hebben 15 cursisten gedurende deze week hard ge werkt en hebben een hele ontwikkeling meegemaakt in hun tekenvaardigheid. In deze expositie zal van sommige cur sisten deze ontwikkeling duidelijk te zien zijn. Cursus boetseren/beeldhouwen. Een groep cursisten heeft een middag gewerkt aan de hand van het thema herfst. Tijdens het maken van het werkstuk hebben ze zich laten inspireren door een oude boomstronk. In de expositie zijn deze verschillende werkstukken te zien. Tevens is er aan ieder werkstuk een ko^t verhaaltje toegevoegd, waarin ieder zijn fantasieën over het onder werp naar voren brengt. Komt u eens langs om te kijken naar de ze afwisselende en interessante exposi tie. 12 Greatest Hits Vol. II p SILVER STAR VIDEO Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 Donderdag 30 november, 20.15 uur Close to the classics Muzikaalprogramma waarin naast Thérèse Steinmetz Roemeense muzi kanten en Roemeense muziek centraal staan. Kaarten f 22,50 Pas 65/CJP F 20,-. Zaterdag 2 december, 20.15 uur Beste maatjes Solo-optreden van Paul de Leeuw in zijn derde theatershow. Kaarten f 12,50 ook voor Pas 65/CJP Woensdag 6 december, 20.15 uur "Kaas", naar het gelijknamige boek van Willem Elsschot. Presentatie de Vlaamse akteur en mi- mespeler Herman Verbeeck. Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,-. Vrijdag 8 december, 20.15 uur Manupilator underdog, gebracht door het poppentheater Stuffed Puppet Theatre. Een program ma afgestemd op volwassenen. Kaarten f 15,- ook voor Pas 65/CJP. Donderdag 14 december, 20.15 uur Tien kleine negertjes Agatha Christie's bekendste thriller, opgevoerd door de Hollandse Come- die, bekend door de suksesvolle opvoe ring van The Mousetrap. Kaarten f 25,- Pas 65/CJP f 22,50. Zaterdag 16 december, 20.15 uur Alleen Explosie van humor in een landschap van weemoed. Verteller: Luc Wijns. Kaarten f 15,- ook voor Pas 65/CJP. Dinsdag 19 december, 20.15 uur De vrije val van Victor Thieu Soloprogramma van Bavo Galama, be kend van "Frisse jongens". Kaarten f 12,50 ook voor Pas 65/CJP. Woensdagmiddag 20 december, 14.00 uur Filmmatinee voor de jeugd. Kaarten f 4,-. Wordt verwacht: december expositie cursisten tekenen en schilderen 3 december Soestand 7 decembermusical "Upon the roof' 8 december Kinderbios: Drie vrolij ke beertjes 16 decemberJeugdtheater De Zwarte Hand 17 december jazz-concert met Trio Berend v.d. Berg met 3 tenoren 4 januariNieuwjaarsontmoeting ge meente Soest Pro memorie Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Er wordt weer een bruiloft gevierd in Soest. Zaterdag treden Robert G.M. Schothuis en dr. ir. Teresa L. Jaskolska in het huwelijk. Op zich niets bijzon ders, zo'n bruiloft. Wat wel bijzonder is, is het cadeau dat de twee op hun ver langlijst hebben staan. Zij vragen geld. Dat geld willen zij gedeeltelijk besteden aan de organisatie van een paarden kamp voor een groep minder bedeelde kinderen in Polen. Het andere deel wil len zij gebruiken om de stad Kozle te helpen. Teresa Jakölska komt zelf uit Polen. Zij woonde in een plaats, dicht bij de plek waar jaarlijks het paardenkamp wordt georganiseerd. Het aanstaand bruids paar wil de gulle gaven uit eigen zak aanvullen tot het benodigde bedrag. Zondag vierden Henk v.d. Wielen (Soest) en Foppe Roelofsen (Amers foort), beiden lid van het kerkkoor van de Petrus en Pauluskerk, hun 40-jarig jubileum als koorzanger. Voor hun in zet kende de Nederlandse Gregorius vereniging, een instelling die tot doel heeft de kerkzang te bevorderen, beide zangers de gouden erepenning toe. Na een Eucharistieviering, waarin het koor zong, was er een feestelijke bijeen komst, alwaar pastoor Gerard v.d. Beek hen de medaille met oorkonde overhan digde. Voorzitter Wim Butzelaar sprak de jubilerende zangers toe en feliciteerde hen Hamens de koorleden. Foto: Goos van der Wilt. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Wim Peters, directeur van dé Baarnsé Speeldoos, kent z'n pappenheimers. Ruim voor de aanvang van het nieuwe seizoen boekte hij in het Belgische een aantal niet alledaagse voorstellingen, waaronder De Frivole Framboos. Vrij dag was dit merkwaardige theaterge- beuren te zien en vooral te beluisteren in het knusse theater aan de Rem brandtlaan 35. Een gouden greep, want op een handyol grieppatiënten na wa ren de 344 toegangsbewijzen binnen de kortst mogelijk tijd uitverkocht. Een absolute meerderheid van een op vallend goedlachs publiek heeft aan De Frivole Framboos dikke pret beleefd. De oorzaak? Een complete pagina van de Soester Courant is ontoereikend om dit Belgische vakmanschap te ontleden, toe te lichten. Twee rasmuzikanten, de een 'n cellist, de ander pianist, nemen gedurende twee uur op geniale wijze een niet tot bedaren te brengen publiek in de maling. Hun acts zijn zeker niet al tijd even origineel, de inhoud en de ver pakking verraden echter hoog gekwali ficeerde ^artisticiteit en een degelijk stuk mensenkennis. Wat uw recensent be treft gaan ze naamloos door het leven. Nergens in de voorbeschouwing ver melding van namen; ook het ontbre kende programma-boekje hielp dit ge mis uiteraard niet oplossen. Opera en operette-parodieëp .werden met veel muzikaal gevoel en raffinement ge bracht. Instrumentale en vocale hutspot van topkwaliteit. Voeg daar aan toe, dat de man die hoofdzakelijk het instru mentale gedeelte voor zijn rekening nam een mimische uitstraling had die sterk aan Oliver Hardy deed denken en de beproeving van de lachspieren is ver klaard. Dat hun parodie op Nederlandse en Vlaamse volksliedjes de indruk wekten dat het tweetal bij Sonneveld en Her mans in de leer waren geweest deerde het uitzinnige publiek niet. Lachen en gieren ook bij het beluisteren van niet altijd even sterke dialogen, terechte ovaties na de parodie op New Beat, de pauze en finale acts en de onontkoom bare toegiften. Twee "clowns" maakten met de opvoe ring van "De Frivole Framboos" van De Speeldoos in de meeste positieve zin een theater van de lach. Wie zonder de cors, technische hulpmiddelen, slechts met piano en cello tot zo een prestatie van formaat in staat is beschikt over uit zonderlijk talent. Daarvan werd in De Speeldoos het onomstotelijke bewijs neergezet. Als Wim Peters nog eens iets weet. Tenminste 344 afnemers van de ze plesante avond kijken er naar uit. Lr Tot eind januari 1990 exposeert in de hal van Zonnegloren de kunstenaar Frédéric Baauw (46) uit Utrecht 24 zeer kleurrijke schilderijen. Behalve schil der is Baau w ook ontwerper en vormge ver van sieraden; hij werkte tevens een aantal jaren als Gestalttherapeut, wal vooral merkbaar is in zijn creaties die geïnspireerd zijn op de muziek. Zijn opleiding ontving hij aan de Ko ninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch. Hij expo seerde al eerder in Frankrijk, België, Wijk bij Duurstede en in Rijswijk (Mi nisterie van WVC). Zijn werk is geënt op een diep doordron - gen emotioneel besef dat licht en donker elkaar afwisselen, zoals de afwisseling van eb en vloed. De natuur is als het wa re de oorsprong voor het spel van licht en donker in een constante "struggle for live". Hij gebruikt ongelijmd papier, gouache en waterafstotende materialen en werkt met Chinese calligrafiepense- len. De expositie is dagelijks gratis te bezich tigen. J.V. In 1949 verstuurde Unicef voor het eerst een "officiële" kerstkaart. De kaart was ontworpen door de 7-jarige Jitka uit Tsjechoslowakije, om Unicef te bedanken voor de hulp aan haar dorp net na de tweede wereldoorlog. Deze Unicefkaart was een symbool van nieu we hoop voor een nieuwe generatie in Europa. In de afgelopen 40 jaar is dit symbool omgezet in tastbare hulp aan kinderen buiten Europa, naar de armste gebie den in het bijzonder. Met de opbrengst van de wenskaarten redt Unicef kinde ren in Azië, Afrika en Latijn-Amerika van ondervoeding, blindheid en ziek ten. Brengt schoon en veilig drinkwater, zorgt voor onderwijs en hulp aan vrou wen en moeders, ondersteunt wereld wijde inentingscampagnes en bindt de strijd aan tegen kwalen (zoals diarree) die nu nog steeds alom neersen. De verkoop van kaarten is dan ook naast de giften de belangrijkste bron van inkomsten waaruit de projecten en hulpverleningen betaald worden. Naast wenskaarten is er ook een reeks ge schenkartikelen te koop, b.v. agenda's, kalenders, puzzles, kleurboeken, blok kendozen, "Unicef'-auto's etc. Voor 15,— krijgt een kind een maand voed sel, medische hulp en onderwijs. Verkoopadressen zijn: mw. Weitzel, van Stralenlaan 44; fa. de Ster, van Weedestraat 7; mw. Holtrop, Nassau- laan 6; mw. Rademaker, L. Brinkweg 62; Medisch Centrum "de Bundeling"; mw. Blok, Ericaweg 4. In de Hasselaerzaal van kasteel Groe neveld wordt op 3 december een extra zondagmiddagconcert gehouden. Het concert is een voorbereiding op het na tionale concours Jong Muziektalent Nederland dat op 9 december in Den Haag gehouden wordt. Het concert is een speciaalconcert dat tot stand is gekomen door samenwer king van cello-leraren van de Regionale Muziekschool Amersfoort en het Con servatorium Utrecht. Aanvang: 15.30 uur; Toegang: f.2,50 Geheugentraining Met vergeetachtigheid heeft iedereen wel eens te maken. Soms maakt men zich er echt zorgen over! De laatste ja ren is echter veel bekend geworden over de werking, mogelijkheden en training van het geheugen, dat als de schatkamer van het denken gezien kan worden. Hoe het geheugen werkt, kan per persoon verschillen en heeft invloed op gedrag en levensopvatting. Door zich bewust te worden van het functio neren van het geheugen, is men in staat er efficiënter mee om te gaan. Gedu rende vijf bijeenkomsten wordt uiteen gezet hoe het geheugen werkt. Men leert wat van invloed is op het onthou den en vergeten en hoe men het ont houden kan verbeteren. Voor dit laatste worden technieken aangereikt en geoe fend. Ook krijgt men inzicht in de wer king van de hersenen bij het onthouden. Getracht wordt de deelnemer te laten ervaren hoe men het beste iets ont houdt. Aanvang: maandag 22 januari 1990 van 19.45 - 21.45 uur. Docente mevr. J.G. Westening-Terra- nea Pedagoge, Specialisatie ontwikke- lings-psychologie. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a Soest. Cursusprijs: 70,— stencilkosten aantal lessen. Dromen verklaren Ontneem de mens zijn dromen en je ontneemt hem het zout van zijn bewust zijnsleven, (Dromen zijn voor het leven even belangrijk als de lucht voor het ademen). Elk deel van een droom is een deel van jezelf. Uitspraken van mensen die zich in deze materie verdiept heb ben. Artsen in de USSR stellen, aan de hand van droominterpretatie, feilloze diagnoses en behandelingsmethodes. Dromener is veel over gezegd en ge schreven en wetenschappelijk onder zoek naar verricht. En toch geven zij hun geheim slechts prijs aan wie ze wil leren begrijpen. Dromenze helen, louteren, werken voor ons als wij even meewerken. Na tuur- en wiskundige doorbraken kwa men er vaak, dankzij dromen of plotse invallen. (Einstein, Singer, Niels Bohr...). Volgens sommigen: louter funktionele hersenwerking, volgens an deren een goddelijke ingeving. Wat zijn zij voor ons In een cursus van 6 avonden kunnen wij leren onze dromen aan elkaar te vertel len, ze te vertalen, te vertolken, te ver trouwen en mogelijke creatieve verbor genheden in onszelf aan de oppervlakte te brengen. Aanvang: maandag 5 maart 1990 van 19.45 - 21.45 uur; aantal lessen 6. Docente: mevr..I. Hendrickx Gestalt en kleurentherapeute. Cursusadres: Mavo Soest Valerian- straat 167a Soest. Cursusprijs: 60,—. Aanmelden: V.U.-Soest Kerkplein 1, tel. 02155-22195. De vraag waarom mensen vrijwilligers werk doen of zouden gaan doen, is, in haar algemeenheid, moeilijk te beant woorden. Het antwoord op de vraag: "waarom u vrijwilligerswerk zou willen daan doen", zult uzelf moeten formule ren. Het zou kunnen zijn dat u: - een zinvolle invulling van uw vrije tijd zoekt; - bepaalde kwaliteiten bezit en daar an deren van mee wilt laten profiteren; - alleen bent en d.m.v. vrijwilligerswerk met andere mensen in kontakt wilt ko men; - een alternatief zoekt voor uw reguliere werkzaamheden, die zijn opgehouden (ww, wao, aow, vut, enz.): - de sleur van alle dag wilt doorbreken; - de waardering wilt ervaren die voor een ieder zo belangrijk is; - door anderen te helpen uzelf hulp kunt bieden; - uzelf d.m.v. vrijwilligerswerk verder wilt ontdekken en/of ontplooien. - zich sociaal verantwoordelijk voelt; - werkervaring op wilt doen. Is, door één van de genoemde argu menten of door een heel persoonlijke reden, uw interesse in vrijwilligerswerk gewekt, neemt u dan eens kontakt op met de Vrijwilligers Vakaturebank Soest: onze mensen staan voor u klaar. Aanbod De volgende vrijwilligster vraagt uw aandacht: Vrouw, 32 jaar, Huizen, Ned., H.A.V.O.-opleiding, heeft enkele er varing als receptioniste winkelerva ring en vraagt werkzaamheden die thuis en op een door haar gepland tijdstip kunnen worden gedaan; telefoon is aanwezig. Vraag 5-110: Natuur- en milieubeweging zoekt begeleiders voor scholieren tij dens allerlei onderhoudswerkzaamhe den in de natuur, zoals het knotten van bomen, schonen van houtsingels, enz. Geïnteresserden worden in staat ge steld tot het volgen van een begelei dingscursus; reiskosten en werkkleding worden vergoed. 6-111: St. Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers voor het begeleiden van asielzoekers, in de gemeente Soest, om hen bij juridische procedures te onder steunen. 8-102: Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt vrijwilligers om sa men met haar bewoners rekreatieclub- jes op te zetten en te begeleiden. 1-113: Internationale hulpverle ningsorganisatie (afd. Baarn) zoekt vrijwilligers die, aan de hand van be schikbare gegevens en feiten, brieven opstellen en in het Engels vertalen. 14-102: Ned. Rode Kruis, afd. Soest, zoekt geïnteresseerden met een verpleegkundige opleiding, t.b.v. in structielessen en dienstverlening. Mocht u interesse hebben voor één van de genoemde vakatures of wilt u ge woon informatie op het terrein van vrij willigerswerk, dan kunt u kontakt op nemen met de Vrijwilligers Vakature bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; openingstijden: ma. t/m do. 9.00- 12.00 en 13.30-15.30 uur; vrijdag 9.00-12.00 en 19.00-21.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 30 november: Vanaf 9.30 uur is voor de eerste keer dit seizoen (want zij kunnen het niet laten) de Vol- wassenenaktiviteit: een groepje mensen die het leuk vinden om mooie dingen te maken. Al pratend leren zij een hele boel van en aan elkaar. Verschillende mensen hebben dl opgebeld met de vraag wanneer de club weer start: wel, dat is dus vandaag. De koffie is vers en iedereen is welkom. Entree slechts f 2,50. Vrijdag 1 december: Van 9.30 tot 11.30 uur is het tijd voor ouders en peu ters. Samen spelen; koffie drinken en er een gezellige boel van maken. Het kost 3 gulden per ouder/kindpaar, inclusief koffie en limonade. Dinsdag 5 december: Ouder/peuter- aktiviteit. Omdat het Sinterklaas zijn verjaardag is, zijn er misschien wel ver rassingen- Woensdag 6 december: Van 14.00 tot 16.00 uur is er de speel/knutselmiddag. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kun nen dan terecht voor allerlei leuke akti- viteiten. Kosten: 1 gulden per kind. voor de -Aanmelden: tel. 1 41 52 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 De Vereniging Artishock, Steenhoffstraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. I Donderdag 30 november: Een man op het keerpunt van zijn leven verliest zijn geld en grote liefde en wordt zich bewust van de rituelen die zijn en het leven beheersen: "Rituelen" is de derde speelfilm van Herbert Curiel (61) die in de filmhuizen te zien is. Het is de verfiliming van hèt gelijknamige boek van Cees Nooteboom. Vijfjaar was de regisseur in touw om dit project gerealiseerd te krijgen. De eer ste beelden zijn die van het Amster damse Spui met het Provobeeldje. Het is 1987. Zwarte maandag, als de beurs koersen in elkaar storten. De hoofdper soon, Inni Wintrop, zit op het terras van café De Zwart. Een dorikere vrouw voegt zich bij hem en de vriend met wie Inni zit te praten. Uit de dialoog blijkt dat 'het nog een keer moet gebeuren' en dat hij daar 5000 gulden voor moet be talen. De figuur van Zita, deze princes van Namibië, lijkt een hoer met wie Inni een betaalde relatie heeft. Later blijkt zij meer betekenis voor hem te hebben en in de symboliek van het filmverhaal wordt zij zoiets als een onbereikbare Grote Liefde. "Rituelen" behelst de geschiedenis van Inni Wintrop, het weergevonden neefje van de rijke, roomse Brabantse Win- tropfamilie. "Het stijlvolle, subtiele ver schil tussen decadentie en degenera tie", volgens Curiel. Inni verliest zijn vrouw en zijn vermo gen op 1 dag en laat zijn leven beheer sen door rituelen van dood, geloof en erotiek. Evenals Philip, de verstoten zoon van een oude huisvriend die hij bij toeval te genkomt. Deze is bezeten van de Japan se klassieke cultuur, van ideeën over meditatief leven en rituele dood.. Voor beiden lijkt het leven een soort dood te zijn. Een levenslang ritueel dat alles verstikt, Curiel maakt van hun geschie denis een strakke ingehouden literaire film, waarin herinneringen 'als honden gaan liggen waar en wanner ze willen'. "Rituelen" is een verzorgde, preciese, goed gedoseerde film over een man op het keerpunt van zijn leven. Hij wordt zich bewust van de rituelen die zijn le ven beheersen. Samen kijkt Inni Win trop met de mede aanwezige antiquair terug en vooruit. "Het was een re quiemmis voor drie heren", is zijn ironi sche conclusie en dan besluit hij positief verder te gaan. Hij wil "nog een keer al les voor het eerst doen". Aanvang: 20.00 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; cjp/65+ f 5,-. 1 en 2 december: Op vrijdag 1 december en zaterdag 2 december wordt in Artishock een "ca- deau-bazar' georganiseerd. Op deze dagen worden verschillende bijzondere en originele geschenken te koop aange boden. Er is keus uit houten speelgoed en poppen, keramiek, aquarellen, zeef- drukkaarten en kalenders, behendig heidsspelletjes, droog- en zijdebloe- men, sieraden, beschilderde zijde en mode-ontwerpen. Wellicht zoekt u iets aparts en vindt u dat juist in deze 'bazar'. Ook zomaar een kijkje nemen kan heel gezellig zijn. Al was het maar om van de bij deze gelegenheid te schenken bis schopswijn te proeven. Openingstijden van de cadeau-bazar: Vrijdag 1 dec.: 19.00-21.00 uur. Zaterdag 2 dec.: 10.00-17.00 uur. In verband met televisie-opnamen is het muzikale blijspel 'Onze Kreek' van Guy Foissy niet op 21 december te zien zoals vermeld stond in het jaarboekje van De Flint, maar op vrijdag 1 decem ber. Tevens is door ziekte van Kitty Jan sen de hoofdrol overgenomen door de bekende aktrice Sjoukje Hooymaayer. Wat denkt u van een dagje winkelen in het buitenland. Prachtig verlichte etala ges en feestelijk versierde straten in de grote steden. Kerstmarkten in Aken, Düsseldorf, Mönchen Gladbach, Es sen, Dortmunt, Brussel of Antwerpen. Gouda bij kaarslicht, sprookjesachtige kaarsverlichting in Gouda, muziek en kerstzang op de Markt. Vertrek op dins dag 19 december. Prijs f 27,50- Kerstmarkt en kerststallen in Grimber gen (BV Twee vliegen in één klap. Een leuke kerstmarkt en kerststalletjes te kust en te keur. Vertrek 16 en 17 decem ber. Kerstmarkt in de grotten van Valken burg. Een sfeervolle vlooienmarkt in de grotten. Een rondtoer door het Zuid- Limburgse landschap maakt dit dagje compleet. Vertrek 16 en 23 december. Voor deze en nog vele andere dagtoch ten kunt u boeken bij de WV-Soest. Misschien een leuk idee om iemand voor Sint een gezellige dagtocht kado te geven? Het WV-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, tel. 12075.

Soester Courant | 1989 | | pagina 10