vim tafÉk vM ueuws 'V ?hOCK Jubileumtentoonstelling postzegelvereniging groot succes Perfecte show-avond van jubilerend PVO Huis verkopen? -Begin mét èen goed,vrijblijvend advies. Be! Sparen voor 'later' steeds meer in trek PAGINA 1Q SOESTER COURANT PAGINA 11 'Rituelen' op in De Flint i... Stichting wil taak uitbreiden Verhelderend gesprek Jeugdzorg met CDA-fractie Avondvierdaagse 28 t/m 31 mei Blauwe lijnen kt ij^\r Nieuwe brochures in INFOcentrum Wie personeel zoekt leest de Soester Courant 'Rij alcoholvrij' NYSH-middag Handels 'Messiah' in Baarn Kunstmanifestatie over 'vliegen' in Luchtvaartmuseum Manifestatie CNV-jongeren Buurtvereniging op de Eng op komst Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. PETERS Makelaars: 02155-16251 Rabobank komt met nieuwe vormen 06-11 Winterprogramma Vrouwen voor Vrede IVU| 4- Wie van Soest houdt leest de Soester Courant jck, Steenhoffstraat 46 7, stelt zich als doel een hel sociaal-culturele le- pte geven als lid sleunje e vereniging en geniet je idmaalschap. De kosten ir; voor jongeren t/m 23 dezelfde huishouding be- intaktadres (edenadmini- 65 GK Soest, tel. 12689. november: erpunt van zijn leven grote liefde en wordt rituelen die zijn en ;n: "Rituelen" is de i Herbert Curiel (61) n te zien is. Het is de t gelijknamige boek om. isseur in touw om dit d te krijgen. De eer- ie van het Amster- ït Provobeeldje. Het landag, als de beurs- :orten. De hoofdper- zit op het terras van 5en donkere vrouw ïn de vriend met wie Uit de dialoog blijkt zr moet gebeuren' en ulden voor moet be- n Zita, deze princes :en hoer met wie Inni heeft. Later blijkt zij 3r hem te hebben en van het filmverhaal Is een onbereikbare de geschiedenis van weergevonden neefje ise Brabantse Win- :ijlvolle, subtiele ver- lentie en degenera- ouw en zijn vermo- at zijn leven beheer- /an dood, geloof en verstoten zoon van d die hij bij toeval te- ezeten van deJapan- ïr, van ideeën over 1 rituele dood.. Voor in een soort dood te ng ritueel, dat alles akt van hun geschie- ingehouden literaire eringen 'als honden n wanner ze willen', verzorgde, preciese, lm over een man op ijn leven. Hij wordt rituelen die zijn le nen kijkt Inni Wln- aanwezige antiquair "Het was een re- heren", is zijn ironi- an besluit hij positief wil "nog een keer al- 30 uur): tel. 19577. 55+ f 5,-. ir ck nber en zaterdag 2 Artishock een "ca- aniseerd. Op deze :hillende bijzondere aken te koop aange- it houten speelgoed ïk, aquarellen, zeef- ilenders, behendig- aog- en zijdebloe- schilderde zijde en Vellicht zoekt u iets juist in deze 'bazar'. kje nemen kan heel het maar om van de id te schenken bis- 'en. de cadeau-bazar: 10-21.00 uur. '.00-17.00 uur. evisie-opnamen is 'Onze Kreek' van 1 december te zien in het jaarboekje p vrijdag 1 decem- ektevan KittyJan- "genomen door de akje Hooymaayer. dagje winkelen in tig verlichte etala- erde straten in de ïarkten in Aken, n Gladbach, Es- ;el of Antwerpen: sprookjesachtige ouda, muziek en t. Vertrek op dins- js f 27,50- allenin Grimber- i in één klap. Een kerststalietjes te k 16 en 17 decem- tten van Valken- ooienmarkt in de r door het Zuid- maakt dit dagje en 23 december, andere dagtoch- j de WV-Soest. dee om iemand dagtocht kado te n de Steenhoff- an maandag t/m 16.30 uur, tel. aterdag 25 november werd in de gro- fe- en kleine zalen van de Vijverhof iet 20-jarig jubileum van de Postzegel /ereniging "Eemland" gevierd. Ter ;elegenheid van dat jubileum was er :en door eigen leden opgezette ten- bonstelling, zowel van de senioren als de junioren afdeling. e vereniging heeft in geheel Neder- jand zijn leden; van Vlieland tot "'bacli over Worms en van Diepeveen ot Hoorn. Ook de zustervereniging in Joest Duitsland is lid. Bij elkaar zijn er ïu ruim 650 leden. De tentoonstelling werd geopend door Ie heer Joop Hensen, erelid en oud- /oorzitter. Hij liet op zijn eigen smake- ijke en humoristische manier de histo- ie van de vereniging passeren'. De heer Hensen bedankte vooral de heer Pul, lie in de beginjaren zijn bedrijfsruimte »ratis ter beschikking stelde voor de le denvergaderingen. Door de groei van iet aantal leden werd deze ruimte te dein en via diverse andere zalen is nu le Vijverhof het punt van samenkomst. De heer Hensen memoreerde dat er in de laatste jaren veel meer gedaan wordt lan filatelistische vorming. Hiervoor is ;en commissie filatelistische vorming in iet leven geroepen, die eigen dialezin- »en verzorgt. De vele mogelijkheden bij iet verzamelen worden hierbij onder de aandacht van de leden gebracht. De eugdafdeling is nu een onderdeel van de vereniging en is onder leiding van een jeugdcomissie tot grote bloei geko men. Ook blijkt dat er voor elke evene ment weer leden bereid worden gevon den in een commissie plaats te nemen, wat de taak van het bestuur aanzienlijk verlicht. De convocatie van vroeger is nu uitge groeid tot een goed clubblad "Eemvi- zier", hiervan zijn ér de laatste jaren meer dan 90.000 verspreid. Dit alles is het wat zo sterk bindt binnen de P.Z.V. Eemland, en daarom is het voor de heer Hensen zo fijn geweest en kele jaren de voorzittershamer in han den gehad te hebben. Met de oproep aan alle leden om meer filatilistisch te frankeren opende de heer Hensen de tentoonstelling. Hij sprak de wens uit dat het de vereniging in de toekomst nog beter mag gaan dan in het verleden. Jury De tentoonstelling werd bezocht door meer dan 450 mensen. Zij konden op juryformulieren zelf invullen welke in zending zij het mooiste vonden en de uitslag werd, als volgt: Jeugd le pr. Frans Nieuwelink: "Brandweer". 2e pr. Joke Nieuwelink, "Poezen". 3e pr. Jaap Nieuwelink, 'Telefonie", allen uit Soest. Senioren: le pr. mevr. Beilemans, Soest Dld.: "Eiland Man". 2e pr. mevr. Bartlema, Franeker: "Rondom de Tsechische Veldpost". 3e pr. Hr. Moustach, Leve: Plaatrecon structie 278 "Vliegtuigen boven Neder land". Met dank aan alle medewerkers sloot de heer Duit deze geslaagde tentoon stelling. De Stichting Jeugzorg, weliswaar van Christelijke huize, wil haar taak uit breiden tot algemeen club- en buurt huiswerk, zonder haar identiteit prijs te geven. Daarnaast wil men, om kos ten te besparen, samen gaan werken met een vijftal andere instellingen in Soest. Aan die samenwerking wordt momenteel al gewerkt en zo is er een plan om de werkschema's voor het nieuwe jaar naast elkaar te leggen en ook de administraties op elkaar te gaan afstemmen. Om het geheel te coördineren is zeker in het begin geld nodig, zo'n anderhalve ton, en daar is de gemeenteraad voorshands niet mee akkoord gegaan. Reden voor het be stuur om de fractie van meer informa tie te voorzien. In het openhartige, zeer geanimeerde gesprek werden door het Stichtingsbe stuur de problemen opgesomd. Want naast financiële steun is ook uitbreiding van de accommodatie "Kruispunt" aan de Albert Cuyplaan meer dan nodig. "Waarom staat het CDA niet achter ons?", werd gevraagd. Het gaat uitein delijk niet alleen om de jeugd tot waalf jaar maar juist in de wijk De Eng, om de opvang van oudere jeugd en hun ou ders. De Stichting wil haar taak uitbreiden en op een hoger plan brengen. Naast de jeugd wil men volwassenen binnen ha len, wat in feite in het clubgebouw De Vangrail al meerdere jaren goed werkt. "De Eng heeft dat ook nodig"aldus het bestuur; "hard nodig, gezien de samen stelling van de wijk en de problemen die er zich voordoen". Men wil uiteraard andere groepen of instellingen, die op~ dit terrein werkzaam zijn, niet voor de voeten lopen, maar de combinatie peu- ters-jeugd-ouderen is in veel gevallen zó voor de hand liggend dat het effect groot zal zijn. Met voorbeelden uit de praktijk werd dit betoog onderstreept. Blij was men met de inmiddels voltooi de opknapbeurt, maar uitbreiding blijft noodzakelijk om in deze wijk optimaal te kunnen gaan functioneren. In het ge- PVO, de Soester muziekvereniging die dit jaar haar 90-jarig bestaan viert, heeft de jubileumfestiviteiten zater dagavond afgesloten met een perfecte show-avond in het Griftland College. Voor een enthousiast publiek, zo'n 200 PVO-fans, zorgden met name de showgroepen voor een optreden dat uitstekend in de smaak viel. PVO had dus weer "volle bak", zoals voorzitter H. Reulen in zijn korte ope ningswoord kon vaststellen. De musici brachten een goed gevuld programma, dat door zijn gevarieerdheid al duidelijk maakte dat de Soester muziekvereni ging heel veel talent en veelzijdigheid in zich bergt. Na de daverende opening, die aan Reu lens welkom voorafging, toonden het orkest, de drumband en de showgroe- Burgemeester en Wethouders hebben de plaatselijke régelingscommissie Avondvierdaagse toestemming gege ven om van 28 tot en met 31 mei 1990 in Soest de Avondvierdaagse te hou den. Sinds kort zijn er blauwe lijnen aange bracht in het winkelgebied Van Weede- straat om duidelijker aan te geven waar men moet parkeren met een parkeer- schijf. In dat gebied mag men maar kort parkeren. Dat geldt nu ook voor het ge deelte Steenhoffstraat tussen de spoor wegovergang en de Raadhuisstraat. Op het parkeerterrein achter het INFOr- matiecentrum/VW-gebouw mag men voor langere tijd parkeren. pen - de mini- en majorettes - zich van hun beste kant. Dixieland-klanken, Beatle-muziek, marsen, latijns-ameri- kaanse tonen, het was er allemaal. Veel bewondering was er o.a. voor het optre den van de "trommelaars" Xander Da- zelaar, Ruben Smeets en Bernie Mets, die met z'n drieën voor het voetlicht tra den en duidelijk maakten dat PVO op "eredivisieniveau" kan meespelen. Het publiek toonde ook zijn hartelijke waardering voor de nieuwe instructrice van de mini- en majorettes, Yvonne Gilltray, die sinds september de jonge dames onder haar hoede heeft en liet zien dat ze in korte tijd een heel bijzon der optreden kon verzorgen. Voorzitter Reulen maakte bijna aan het slot van het programma een korte pau ze, waarin hij enkele trouwe leden in het welverdiende zonnetje zette. Hij hul digde in dat verband Kees van Esch (25 jaar klarinet), Riekje van Tricht (25 jaarn hoorn), Erica Koeïewijn (12,5 jaar dwarsfluit) en Ellen Janssen (7,5 jaar majorette). Zij kregen een fraaie onderscheiding - de speld van de ANUM - en een oorkonde, uiteraard Foto: Goos van der Wilt. De mini- en majorettes van P VO le verden een belangrijke bijdrage aan het succes van de avond. mét een bloemetje en de complimenten van het bestuur. PVO heeft de jubileumviering er nu fei telijk opzitten. Begin volgend jaar volgt nog een concert in Mariënburg, dat ei genlijk ook nog een beetje onder de ju bileum-activiteiten hoort. Daarna gaat de muziekvereniging zich warmlopen voor de komende jaren, die in 1999 worden afgesloten met het eeuwfeest. Maar dat is nog een lange weg! In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum liggen weer verschillende gratis nieuwe brochures over een groot aantal onderwerpen. Het zijn 'de brochures: "Vocht in huis, doe er wat aan", met daarin informatie over wat u moet doen als u last van vocht heeft en ook wat u kunt doen om het niet zover te laten ko men; "Ken je limiet - 80", over de snel heden op autowegen e.d.; "Minder kans op kanker", met daarin een aantal aanbevelingen hoe u zelf het risico op kanker kunt beperken en hoe u kunt meewerken aan vroege opsporing; "Medezeggenschap - Zorg dat het werk", met informatie over het werk van medezeggenschap met personeels vergadering en ondernemingsraad; "Een beroepsopleiding werkt zo", met informatie over het LBO, MBO en leer lingwezen; en "Aankomend talent zoekt leraar", speciaal voor hen die le raar willen worden bij het basisonder wijs. sprek bleek overigens dat uitbreiding niet van de baan is en in feite wacht op de nota Accommodatie Beleid, die naar verwacht inzicht zal bieden in het ruim teprobleem. Het stichtingsbestuur bleek daar overigens niet al te hoge ver wachtingen van te hebben omdat het, naar men verwacht 'slechts' een bouw technisch rapport zal zijn. De CDA'ers menen echter dat het meer zal inhou den, omdat anders niet aan de 'opdracht is voldaan. Federatie Wat het samengaan in federatief ver band betreft, vond men elkaar niet hele maal. Aangenomen werd wel dat admi nistratief samengaan financieel voor deel kan opleveren, maar vraagtekens bleven staan bij het voornemen ook in de personele sfeer samen te werken en dan tóch de eigen identiteit te behou den. "Wat kan een coördinator daaraan doen en is deze 'dure' coördinator na enkele jaren overbodig, of wordt hij een 'structurele' post voor de gemeente? En wat zit dan de bezuiniging in?, aldus vroegen de raadsleden. Aangenomen werd wel dat door sa menwerken méér werk voor de builrt gedaan kan worden, maar kon de kos- tenstijgingdan juist niet door de samen werking opgevangen worden? "Zonder uitbreiding van de outillage zijn er geen vooruitzichten voor de wijk", zei het bestuur, "en zonder coör dinator komt van de samenwerking niets terecht. Wij hopen op een positief en constructief meedenken van de CDA-fractie". De raadsleden zegden alle medewer king toe, al zal er vermoedelijk nog wel een gesprekje plaatsvinden voordat de wensen van het stichtingsbestuur in ver vulling gaan. Vastgesteld werd tenslotte wel dat het gesprek voor beide partijen verhelderend geweest was. Burgemeester en Wethouders hebben het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Utrecht toestemming gegeven om in de maanden november, december en januari in de gemeente op verschillende plaatsen zogenaamde sandwichborden te plaatsen. Dit in verband met de aktie die de politie de komende maanden voert onder het motto "Rij alcoholvrij". Zondagmiddag 3 december houdt de NVSH, afdeling Amersfoort/ 't Gooi een middag voor alleenstaanden met en zonder kinderen. Het gebouw van de NVSH kan men vinden aan dé Curaca- olaan 49 te Amersfoort. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Wie meer over deze middag wil weten kan bellen 's avonds na acht uur. Tel. 033-622217. Morgenavond, donderdag 30 novem ber, vindt in de Nicolaaskerk in Baarn een uitvoering plaats van het oratorium "The Messiah" van G.F. Handel, door de Christelijke Oratorium Vereniging COV te Baarn. Het concert wordt be geleid door het Nationaal Philharmo- nisch Orkest. Het geheel staat onder leiding van de vaste dirigent van de COV, Thijs Kramer. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 uur geopend. Kaar ten zijn - indien er nog plaatsen vrij zijn - verkrijgbaar bij de kerk. De toegangs prijs 'is f 15,-; cjp/pas 65 f 12,50. Op 19 november heeft gedeputeerde J. Hoekstra van de provincie Utrecht de grootste ooit in het Militaire Luchtvaart Museum gehouden amateur Kunstma nifestatie "Kunst en vliegwerk" ge opend. De leden van de Federatie van Amateur Beeldende Kunstenaarsverenigingen (FABK), de Stichting Goed. Hand werk/Textiel (SGH) en de Federatie Landelijk Weefkontakt (FLWK) maakten ruim driehonderd kunstwer ken op het thema "vliegen", die gedeel telijk in de sfeervolle maar vrij kleine wisselexpositieruimte in de Snijdershal en grotendeels in de gerenoveerde Ir. Vreeburghal van het Militaire Lucht vaart Museum op het Kamp van Zeist te zien zijn. De in de Vreeburghal tentoongestelde kunstwerken plus een vijftigtal fraaie foto's, gemaakt door de Fotobond regio Utrecht/'t God, komen goed tot hun recht in deze modern ingerichte ver nieuwde tentoonstellingshal van 60x60m waar zelfs extra expositiewan- den moesten worden bijgeplaatst die werden geleend van de Zondagsschil ders uit Amsterdam. Deze tussen de vliegtuigen geplaatste panelen geven de tentoonstelling nog een extra dimensie. Gedeputeerde Hoekstra, een expert op het gebied van de beeldende kunst, zei in zijn openingswoord o.a. dat deze ex positie bijzonder aantrekkelijk is door zijn gevarieerdheid en bovendien een hoog niveau heeft. Daarna onthulde hij een aquarel getiteld "Nooit meer vliegen" van Jeannette Turpijn, lid van de vereniging Drielui uit Bunnik. Voor de Federatie van Amateur Beel dende Kunstenaarsverenigingen FABK, die ieder jaar een landelijke ten toonstelling organiseert, is dit de eerste landelijke thematentoonstelling. Het ligt in de bedoeling dat de Neder landse Organisatie van Audiovisuele Amateurs (NOVA) gedurende deze amateur Kunstmanifestatie smalfilms en video op het thema "vliegen" zal ver tonen in de film- en videozaal naast de wisselexpositieruimte in de Snijdershal. Gedeputeerde Hoekstra (l.) onthult het aquarel van Jeannette Turpijn. De expositie duurt tot 30 december. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.30 uur. Op beide Kerstdagen is het museum ge sloten. Op 16 december houdt de CN V-jonge renorganisatie een manifestatie in Utrecht met als thema: Internationale Solidariteit. Geen saaie bijeenkomst met alleen sprekers, maar ook toneel, muziek, en een forumdiscussie onder leiding van Leonie van Bladél. Alle jongeren tot 28 jaar zijn van harte welkom op 16 december in het CSB- gebouw, Kromme Nieuwegracht 39 te Utrecht. De toegang is gratis. De manifestatie wordt gehouden ter af sluiting van het eerste deel van het pro ject "Internationale Solidariteit". In het eerste deel stonden economische groei en technologie in ontwikkelingslanden centraal. Na de manifestatie gaat de CNV jongerenorganisatie met de vol gende twee thema's aan de slag, name lijk "Mensenrechten en ontwikkeling; milieu en werkgelegenheid". Jongeren die hieraan willen meewerken kunnen voor meer informatie terecht bij Theo Nelissen, tel.: 030-913672. Onlangs heeft de Stuurgroep Bestuur lijke Preventie in de wijk "De Eng" over de problematiek in die wijk een bewonersbijeenkomst gehouden. De vergadering had tot doel een aanzet te geven tot het vormen van een voorlopi ge bewoners- cq. buurtvereniging. Uit een eerder gehouden bijeenkomst (8 mei 1989) is gebleken dat er diverse problemen van uiteenlopende aard be stonden, die aandacht verdienen. Öm niet steeds anderen te laten zeggen wat er nodig is voor de Eng, leek het de bewoners raadzaam om zichzelf te or ganiseren in een vereniging zodat zij zelf voor hun belangen kunnen opkomen. Verschillende instanties zijn bereid ge vonden de nodige steun te verlenen aan een dergelijk initiatief. Dat bleek ook uit hun aanwezigheid tijdens de bijeen komst. Naast de Stuurgroep Bestuurlij ke Preventie waren onder meer aanwe zig vertegenwoordigers van de gemeen te (afd. W.V.C.), politie, woningbouw vereniging Soest, Desmond Tutu- school, Turks Comité, Marokkaans Co mité en Stichting Jeugdzorg. Tijdens de bijeenkomst, die door onge veer 40 personen werd bezocht en in een goede gesprekssfeer plaatsvond, werd het duidelijk dat het begrip wijk of buurtvereniging in de Turkse en Ma rokkaanse culturen een onbekend ver schijnsel is. Hierdoor waren er niet vol doende afgevaardigden uit de diverse gemeenschappen op deze avond aan wezig. Tevens bleek er behoefte te be staan om in eigen kring over de proble men en oplossingen van gedachten te wisselen. 'Verduidelijking' "Van de aanwezigen is het initiatief ge komen om aparte "verduidelijkingsbij eenkomsten te houden voor de drie cul- tuurgroepen op de Eng (de Turkse, de Marokkaanse en de Nederlandse). Van elke cultuurgroep hebben zich minstens twee personen beschikbaar gesteld om met de Stuurgroep Bestuurlijke Presen tie deze drie bijeenkomsten te begelei den. De verwachting is dat, indien de cul- tuurgroepen inzicht hebben gekregen in de betekenis en de mogelijkheden van een buurtvereniging, er zich mensen be schikbaar zullen stellen om zich als be woners van de wijk de Eng te verenigen in een gemeenschappelijke belangen vereniging. Het doel "verbetering van de leefbaarheid in de wijk de Eng" staat hierbij voorop. Steeds meer Nederlanders ontdekken het sparen gecombineerd met een ver zekering als een aantrekkelijke manier om geld opzij te leggen voor later. Bij deze manier van sparen wordt eenma lig een zgn. koopsom gestort of jaar lijks een premie betaald. Van dit be drag is een klein gedeelte bestemd voor de verzekering en voor kosten. Die verzekering houdt in dat er een uitkering woïdt gedaan bij overlijden voor het verstrijken van de looptijd. De uitkering die zo'n koopsompolis na een aantal jaren oplevert, wordt in veel gevallen gebruikt als een aanvulling op het pensioeninkomen. Dit wordt onder meer gedaan omdat de betrokkene te maken heeft met pensioenbreuk of ver vroegd met pensioen wil gaan. Ook kan de uitkering bijvoorbeeld worden ge bruikt als extra inkomen op het mo ment dat één van de beide tweeverdie ners met werken wil stoppen. De Lijf rente Koopsompolis met een eenmalige inleg en een vaste rente is al enige jaren zeer in trek. De koopsom, het bedrag dat wordt ingelegd, is aftrekbaar van de inkomstenbelasting. Nieuwe vorm De Rabo Pensioen Premiepolis is een nieuwe mogelijkheid om via sparen een aanvulling te verkrijgen op een later (pensioen)inkomen. Hierbij dient ge durende een bepaalde periode, over het algemeen minimaal vijfjaar, ten minste f 3.000,- per jaar te worden gespaard. Bij een inleg van f 3000,- gedurende 20 jaar kan men op 65-jarige leeftijd be schikken over zo'n f 80.000,-; bij een inleg van f 10.000,-gedurende lOjaaris dat zo'n f 118.000,-. Belastingvoordeel Ook deze vorm van verzekerd sparen kan rekenen op een gunstige fiscale be handeling. Men kan de jaarlijkse pre mie tot een zeker maximum als aftrek post voor de inkomstenbelasting op voeren. Voor 1989 is dat maximum f 16.863,-. Er kan echter ook voor worden geko zen om het bealstingvoordeel later te genieten. In dat geval hoeft bij uitkering van het totaal gespaarde bedrag geen belasting te worden betaald over de op gebouwde rente. Persoonlijke omstandigheden Welke vorm een verstandige keuze is, is sterk afhankelijk van de persoonlijke omstandigheden. Zaken die een rol spelen zijn bijvoorbeeld leeftijd en in komen, het gewenste moment van uit kering en de hoogte van het te storten bedrag. In rekenvoorbeelden voor de koop sompolis wordt vaak uitgegaan van het maximumbedrag dat voor de inkom stenbelasting kan worden afgetrokken. Daardoor kan de indruk ontstaan dat een koopsompolis alleen aantrekkelijk is als men grote bedragen opzij kan leg gen. Daarom heeft de Rabobank de Termijn Spaarpolis geïntroduceerd. Dit is een produkt voor spaarders die niet zoveel kunnen of willen sparen. Al met een mi nimum van f 600,- per jaar kan hier worden geprofiteerd van de verzeke- rings- en fiscale voordelen. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Vrouwen voor Vrede Soest gaan zich dit winterseizoen in een aantal huiska- mer-gesprekken bezighouden met het Brundlandt-rapport, een belangrijk rapport van de Verenigde Naties over het verband tussen vrede, milieu en onmtwikkeling. In het voorjaar van 1990 wordt over deze thema's een open avond voor belangstellenden ge houden. Bij de drie huiskamerbijeen komsten zijn ook geïnteresseerden welkom (informatie tel. 14525 en 13772). Hoewel Midden- en Oost-Europa een grote mate van ontspanning laten zien, is dit voor Vrouwen voor Vrede geen re den om met de handen in de schoot te gaan zitten. De modernisering van kernwapens gaat immers door! In het zgn. "vredige westen" worden nog steeds kernproeven uitgevoerd, o.a. in de Stille Oceaan en de Nevada-woes- tijn. Kernproeven, ook ondergrondse, vernietigen en beschadigen mens en mi lieu, "en dat zijn wij beu," aldus Vrou wen voor Vrede. Zij blijven met de aktie "Stop de kern proeven" de aandacht speciaal richten op de Franse kernproeven. Iedere keer als er weer een bericht komt over een uitgevoerde kernproef gaat er een tele fonade door Soest en Baarn en verschij nen ca. 130 posters aan de ramen van de deelnemers-sters met de tekst: "Weer een Franse kernproef'. De groep voelt zich in deze aktie ver bonden met minstens 35 groepen in ons land en ook vele bezorgden in het bui tenland. Tevens protesteren de deelne mers door middel van een briefkaarten- aktie bij de Franse ambassade tegen de kernproeven. In 1990 komt het N.P. V. (Non-Polifera- tie Verdrag), waarvan de stopzetting van kernproeven een onderdeel is, aan de órde in de Verenigde Naties. Een overeenkomst om alle kernproeven te verbieden zal dan hopelijk - na 40 jaar touwtrekken! - in het verschiet liggen. Wie mee wil doen om de aandacht te blijven vestigen op deze milieu-vernie tigende proeven kan bellen met tel. 14525 en 1377-2.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11