De int geeft graag mooie kados,dus... Liever 'n Philips van Schoemaker 99; 999a 399. I Liever n Philips 69; philips MET GRATIS STAATSLOTEN ■Si I I 149» I Red Stars verliest eerste serieuze slag AGINA 2C WOENSDAG 29 NÖVËMBFrTq^ Periode-kampioenen bij de Soester Bowling Bond SOESTER COURANT PAGINA 21 __51g>^ar-g d PHILIPS TELEFOONS VANAF 69; Voor alle zekerheid! Nederlaag basketballers tegen concurrent Dunckers: 69-63 Abdes Belarbi opnieuw eerste BADMINTON Alle winst voor Badso BOWLING Krant niet ontvangen? SCRABBLE Griep als grote winnaar BASKETBAL Diefstal wieldoppen Vlaggetjes vernield Diefstal in woning Portemonnees weg Aanhanger gestolen Auto gestolen Fietster breekt tand bij aanrijding Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij R van Buuren Philips draagbare compact disc-speler P 6800 Digitale indikatie van max 99 num mers, totale tijd en verstreken tijd per nummer. Programmeren van max. 20 nummers Aansluiting voor 2 hootd telefoons. Stationair met netvoeding of draagbaar met batterijen. Leverbaar met adapterset en auto-adapter. staatslot Phjüps stereo portable radio D1927 FM-stereo en MG. Inklusief batte rijen, hoofdtelefoon, brceknemkiip Philips kompakte ijsmachine HR 2296 V Werkt met behulp van een koelele ment dat in de diepvriezer gekoeld wordt. Eenvoudig op te bergen en schoon te maken. Adviesprijs 120- NU ie uttigen ci t Philips draagbare kleuren televisie 14 CN 2001/10B Met 37 cm/90°, donker getinte, in- line. QS, HiBri beeldbuis. 40 Voor- keurzenders. 1W muziekvermogen. On screen display. Ind. 3 jaar garantie Philips 'High Power' dubbel- deck radiorecorder AW 7694 'High Power'-systeem met 3 verster- kers en 7 luidsprekers. Radio met FM-stereo, MG en KG. 100 W PMPO J| (2 x 18 W en 1 x 5 W piek) via W 7 luidsprekers. 5-Bands graphic equalizer.Turbo bassgenerator. Surround sound. Ingebouwde mikrofoon. Philips UHS-videorecorder VB 6290/01 'Slimüne' HQvideorecorder VHSsysteem, met draadloze aPV^v^ standsbediening. VPS-voorbeieid. Voorprogrammering van 4 programma's tot 31 dagen vooruit. Met servicecertificaat ring vdii Philips midi compact disc- spelcr (P 610 Programmeren van max. 20 nummers. Uitgebreid LCD-display. Afspeelmogelijkheid voor 12 en 8 cm CD's. Drievoudige zoeksnelheid. Bij 2 snelheden is het geluid versneld hoorbaar. Digitaal ge stuurde synchronisatie mogelijk voor perfekte opnamen op Philips cassettedeck metJ^D Record Sync. Met afstands bediening Philips telefoon D 9038 Druktoetsen voor snel en accuraat kiezen. Kiezen d.m.v. puls of toon. Herhaaltoets voor laatst gekozen nummer. Geheugens voor te programmeren nummers. Philips aaskrultang HP 4412 Ideaal voor modelleren van droog haar. Snoerloos. Opwarmtijd: na 1 min. 90°. Met navulpatroord 'SiSs>3l cs Philips midi compact disc- stereokombinatie FCP195 Digitale radio met FM, LG en KG en 20 voorkeurzenders, versterker met 2 x 20 W muziekvermogen en 3-bands graphic equalizer,-dubbel cassettedeck met high speed dubbing en continuous play, semi- automatische platenspeler en verti kaal geplaatste, programmeerbare CD-speler. Kompleet met 2 luidspreker- boxen (2-weg). Met servicecertifiaat luister- en be'volume Philips Breece-handhaardroaer HP 4346 2 Warmtestanden, 600 en 1200 W. Voor de nieuwe haarmode. racletten, warmhouden er bakken. Grill-bakplaat met anti-aanbaklaag. Met 6 oannefjes en 6 houten Philips filnsniider en milkshake bereider HW1392 Veel keukengemak in één apparaat. Snijdt, hakt, pureert en mengt. een a\jyaiaai. scliocmsikcr VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* Met éénderde van het competitie-sei zoen achter de rug kunnen er - zonder daaruit conclusies te trekken - enige trends gesignaleerd worden. Hoewel de onderlinge verschillen nog steeds gering tot zéér klein zijn (zie Bleeker/ Naadje: 1 punt), is er toch een aantal teams dat serieuze aanspraak lijkt te gaan maken op een (voorlopige) eind zege. Zowel de Baanbrekers als Trio Bleeker hebben de bij aanvang van de competi tie ingenomen koppositie niet meer af gestaan. Opvallend detail: geen van beide teams scoort in het hoogste team gemiddelde. D'Oude Enghe daarente gen steekt met een 484 gemiddelde met kop en schouders boven de leage-con- currentie uit, maar komt daarmee niet Bij de afgelopen zondag gehouden Wa randa-cross in Tilburg is de middenaf- standploeg AV Pijnenburg onder lei ding van Rene van Zee weer uitstekend voor de dag gekomen. De cross in Til burg is al jaren de best bezochte wed strijd in Nederland na de Nederlandse Kampioenschappen. Naast vrijwel alle Nederlandse toppers zijn daar ook veel atleten uit Duitsland en vooral België aanwezig. Dit benadrukt des te meer de topvorm waarin B-junior Abdes Belar bi op dit moment verkeert. Schijnbaar onverslaanbaar domineert hij al weken lang elke wedstrijd waar hij aan deel neemt. In Tilburg was dit wederom het geval. Tot 100 meter voor de finish voerde hij samen met een tegenstander het veld aan, maar dankzij zijn sterk toegenomen sprintsnelheid wist hij de ze tegenstander in de eindsprint te ver slaan om een nieuwe triomf aan z'n ere lijst toe te voegen. Dick van den Broek maakte bij de A*-ju- nioren een taktische fout door niet met de kopgroep mee te gaan in het begin van de wedstrijd. In het tweede deel van de race kon hij het gat niet meer dichtlo- pen en moest hij met een zevende plaats genoegen nemen. Alex Grootveld kwam niet verder dan een 43ste plaats. Jim Clewel is na een slepende enkel blessure, die hem een half jaar uit de roulatie heeft gehouden, w^er op de weg terug. In de seniorenwedstrijd, die met meer dan 300 deelnemers uitste kend was bezet, kwam Jim tot een pri ma 33ste plaats. Paul van den Brink fi nishte net bij de eerste 100 als 94ste. Badso 1 speelde uit in Hoog Catharijne tegen de op één na onderste in de poule: USS 1. Men had geen moeite metUSS, alleen de herenenkel van Fred van Ge stel en de herendubbel gaven tegen stand; ze werden in 3 sets gewonnen. Alle winst voor Badso: 0-8! Ook team 2 blijft consequent presteren. Vrijdagavond speelde het tegen de op een gedeelde 2de plaats staande Rico- chet in Wijk bij Duurstede: 2-6, Team 3 speelde thuis 4-4 tegen Eemnes 1, een zware strijd. Team 4 won uit van Inside 4 in Baarn met 3-5. Team 5 speelde thuis 4-4 tegen BVO 3. Team 6 blijft vechten. Uit tegen KBVA 9 verloor het met 7-1, waarvan vier partijen 3-setters nodig waren. Team 9 verloor thuis met 2-6 van Apollo 7; het moest ijlings een vervanger voor Gerrie Lubeck zoeken. Henk Polman viel in, maar moest in alle partijen het onderspit delven. De heren van ,Red Stars hebben de eerste serieuze slag om het kampioen schap verloren. Dunckers, de andere titelkandidaat in de tweede klasse rayon west, bracht de basketbalploeg van Rinus Valk de eerste nederlaag toe. Op de 69-63 zege van de Hilver summers viel niets af te dingen. De door de topcoach Peter Rijsewijk ge leide formatie verdiende de twee wed- strijdpunten op alle fronten. Natuurlijk had Dunckers in de kleine, enge HTS-zaal in Hilversum een groot thuisvoordeel. Maar op grond van een slimme en hechte defensie en een meer bekeken aanvalsopzet had de ploeg het meeste recht op de overwinning. Dunc kers zette daarmee een belangrijke stap in de richting van directe promotie. In de voorlaatste competitiewedstrijd op 31 maart kan Red Stars de stand recht trekken. Mochten de Soesters daarin niet slagen, dan kunnen ze via promo tieduels alsnog een plaats in de eerste klasse afdwingen. De tweede positie van Red Stars lijkt namelijk nu al on aantastbaar, gezien de achterstand van zes punten die de voornaamste achter volgers hebben opgelopen. De grootste moeilijkheden ondervond Red Stars zaterdagavond in de aanval. verder dan de staartpositie. Misschien niet zo constant? Er staan de Soester Bowling Bond nog twee uiterst span nende periodes te wachten, waarbij sommige teams hard voor hun (wanke le) positie zullen moeten knokken. Uitslagen periode I: 4-9 t/m 14-11: ma. 19.30 uur: 1. Baanbrekers (periodekampioen) 2. Silver Star 1 3. Pindowns 4. Bloopers 5. A-Team 6. B-Team ma. 21.00 uur: 1. Turtles (periodekampioen) 2. Heineken 3. N.G.S. 4. Arrows 5. Bull's Eye 6. D'Oude Enghe di. 19.00 uur: 1. C-drie (periodekampioen) 2. de Kapperij 3. Grillroom Cairo 4. C-team 5. Veentuuters 6. Kegelkeilers di. 20.30 uur: 1. Trio Bleeker (periodekampioen) 2. Naadje 3. Ham 4. Bunk 5. Dexcrest 6. Vendetta di. 22.00 uur: 1. Strajk (periodekampioen) 2. Silver Star 2 3. Autoschade Koffrie 4. de Cobra's 5. Gamble 6. F-Team Overigens staat voor 16 en 17 december in C-drie het Kerst-Kapperijtoernooi op het programma. De organisatie en de deelnemende teams zouden prettig verrast zijn als de publieke belangstel ling even groot - of misschien nog groter zou zijn als bij het recente C-drie toer nooi. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Donderdag 23 november stond het scrabble in het teken van de grote afwe zigheid. Een afwezigheid vooral ver oorzaakt door een griepaanval bij velen van de deelnemers. Zodanig dat slechts vier competitiewedstrijden konden worden afgewerkt. De hoogste score van de avond was de ze keer voor mevrouw Boester, die met een persoonlijk record van 487 punten in de boeken verscheen. Gevestigde na men als Wil Bouwman en Trudy Dan- vers moesten het hier duidelijk tegen af leggen. Ook Jan Hekkenberg schoot uit zijn slof en behaalde 461 punten tegen Elly Verrips. De uitslagen van donderdag: E.Verrips-J.Hekkenberg 377-461 Mw.J.Boester-T.Danvers 487-3M-2 Mw.M.Gerth-W.Bouwman 439-423 T.van Egdom-W.Klute 377-382 Langzamerhand naderen de Kerstda gen en dan is het zaak, dat de deelne mers aan de scrabblecompetitie van "De VanDalen" zich hebben be kwaamd tot het uiterste om tegen die tijd een aardige partij mee te kunnen blazen in de strijd om de zogenaamde Van der Ven-cup. Er begint zich al een aardig beeld af te tekenen. Jan Danvers is in gemiddelde het hoogst geklas seerd, maar het is de vraag of hij zijn vereiste aantal van 24 partijen weet te halen. Annie Janssen en Trudy Danvers weten ook van wanten en komen zeker aan het minimum van de vereiste 24 partijen. Donderdag weer scrabble om half acht in dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De deelname kost als vanouds 2,50 per persoon. Tegen de goed georganiseerde verdedi ging van Dunckers konden de spelver delers geen spelletjes verzinnen, dat de Hilversummers aan het wankelen bracht. Alleen Jan van Maanen, die een puike partij speelde, en Cock van de Lagemaat vonden nog wel eens een gaatje, al selecteerde de laatste zijn schotpogingen niet altijd even gelukkig. In verdedigend opzicht verdiende Jan- Willem Topper een dikke 'tien', maar het was jammer dat niet alle teamgeno ten zijn goede voorbeeld volgden. Red Stars gaf de wedstrijd in feite al na acht minuten uit handen. Dunckers gebruik te de daaropvolgende zeven minuten om van 15-14 uit te lopen naar 29-18. De Hilversummers toonden aan als team tot meer in staat te zijn. En waar Red Stars op inzet vertwijfeld de aan sluiting trachtte te bewerkstelligen, bleek Dunckers over meer indidivuele inhoud te beschikken. Coach Valk ging daarnaast in de fout door te weinig gebruik te maken van de spelers die op de bank waren begonnen. Terwijl Dunckers regelmatig rouleerde en belangrijke schakels rust gunde, kwam de ene na de andere Soester in de foutenlast. Het gevolg was dat Jan van Maanen, Bert Hilhorst en René Lan- saat op essentiële momenten niet meer inzetbaar waren en Van de Lagemaat en Peter Hellinga met ieder vier p's geen risico' meet konden nemen. Dunckers buitte de situatie goed uit door veel één-tegen één te spelen. Het aantal persoonlijke fouten aan Red Stars-zijde liep daardoor op tot 32 en van de laatste zeventien Hilversumse punten, kwamen er vijftien tot stand vanaf de vrijeworplijn. Red Stars hield de schade ogenschijn lijk beperkt tot zes punten verschil door in de slotfase twee driepunters te sco ren. De morele overwinning van de Hil versummers was echter veel groter. Voor de vijfde keer in dit seizoen ver loor het eerste damesteam van Red Stars met één punt verschil. MSV, met meervoudig international Renate Sluys binnen de gelederen, boog drie secon den voor tijd een 57-55 achterstand om in een 57-58 zege door een driepunter te verzilveren. De ploeg uit Noordwijk was daarmee de meest gelukkige in de gelijkopgaande wedstrijd. Jeugd De jongens junioren bezetten door Lei den te verslaan de derde plaats in de landelijke competitie. De voorberei ding van de Soesters was niet optimaal, waardoor de thuisploeg aanvankelijk een voorsprong kon nemen. Na rust kwam Red Stars agressiever uit de start blokken en was het met name Koye So- mefun die met 26 punten een belangrijk aandeel had in de uiteindelijke zege; 78-83. Tegen het hoger geklasseerde OSG uit Utrecht hadden de meisjes junioren weinig in te brengen. Goach Michel van Drie probeerde het lengte-gebrek te compenseren door de talentvolle Rens- ke Peters binnen de lijnen te brengen. Zij kon evenwel niet verhinderen, on danks haar goede debuut, dat OSG hal verwege,met 18-31 leidde. Red Stars snoepte daarna iets van de achterstand af, maar hield het kort voor het eindsig naal voor gezien: 46-68. Uitslagen Heren 1-Dunckers 63-69 Heren 2-Argon/Veenland 62-45 Heren 3—Shooters 2-0 Heren 4-Hoevelaken 60-70 Dames 1-MSV 57-58 Dames 2-SBU 39-36 JA 1-Leiden 83-78 JA 2-MidIand 69-76 JB 1-Green Giants 88-31 JC 3-Quick Runners 41-57 MA 1-OSG 46-68 Programma: Het eerste herenteam speelt zaterdag avond in sporthal Beukendal tegen i Een trotse eigenaar van een nieuwe au to keek zaterdag op zijn neus toen hij ontdekte dat de wieldoppen verdwenen waren. Een flinke strop, want de wiel doppen hadden een gezamenlijke waarde van zeshonderd gulden. De au to stond geparkeerd aan de Radema- kerstraat in Soesterberg. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit een auto die in een parkeerga rage aan de Van Weedestraat stond een radio-cassetterecorder gestolen. Onbekende daders hebben in het week einde een aantal vlaggetjes vernield bij een garagebedrijf aan de Laanstraat. De eigenaar stelde de politie op de hoogte. Uit een woning aan de Berkenlaan ver dwenen in de nacht van zaterdag op zondag honderd gulden, twee paar oor bellen en twee horloges. De 57-jarige bewoner deed zondag aangifte van de diefstal. Waddinxveen Flyers. Het duel in de tweede bekerronde begint om kwart voor negen. De overige standaardteams spelen een uitwedstrijd. Het basketbal programma in Beukendal begint zater dag al om kwart over drie. Een 39-jarige Soesterse miste vorige week haar portemonnee tijdens haar bezoek aan een supermarkt aan de Smitshof. Daar zat 80 gulden in, alsmede een betaalpasje en een strippenkaart. De portemonnee was uit haar winkelwagentje geroofd. Hetzelfde overkwam een 42-jarige vrouw in een supermarkt aan de Van Weedestraat. Haar portemonnee zat in de tas, die ze in het wagentje had gelegd. Bij de kassa bleek hij te zijn verdwenen, met ca. 25 gulden, vier cheques, een bankpasje en een tegoedbon van 298 gulden. Een 61-jarige Soesterse raakte eveneens haar portemonnee kwijt tijdens het winkelen bij een huishoudelijke artikelenzaak aan de Van Weedestraat. De tas werd later elders in de winkel aangetroffen, maar de portemonnee met 80 gulden, haar rijbewijs en giropasje, was weg. Aan de Veenbesstraat is vorige week een een-assige aanhangwagen gestolen, die het eigendom was van een 57-jarige inwoner van Bilthoven. De aanhanger was aluminiumkleurig en was voorzien van een opbouw; de waarde is ca. 1500 gulden. Het wagentje was met een ket ting en een hangslot verankerd aan een putdeksel, maar dat heeft de dief niet kunnen weerhouden. V Bij een garage aan de Laanstraat werd tussen woensdagochtend en donder dagavond een Opel Manta gestolen met een waarde van 15.000 gulden. De auto heeft een bronskleur en het kenteken is RF-13-ST. Een 26-jarige inwoonster van Soest liep vorige week letsel op toen ze met haar fiets in botsing kwam met een 16-jarige bromfietser. Dat gebeurde op de krui sing Nieuweweg-Koningsweg. De fiets ter viel en de bromfiets reed over haar heen. Aanvankelijk leek het erop dat haar verwondingen beperkt bleven tot een afgebroken voortand. De politie bracht haar dan ook naar een plaatselij ke tandarts, die met een spoedbehande- ling de afgebroken tand zou kunnen herstellen. In de stoel van de tandarts werd de Soesterse ebhter onwel, reden waarom ze alsnog per ambulance naar Zonnegloren werd gebracht. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - fel. 1 18 30

Soester Courant | 1989 | | pagina 21