J Clubkampioenschappen Budo-Ryu- Soest Makkelijke overwinning voor Eemvogels korfbal WOENSDAG 29 NOVEMBER iqrq SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 Shot maakt competitiebalans op TAFELTENNIS Stam-SoVoCo dames naar eerste overwinning AGAVS blijft winnen VOLLEYBAL Stam-SoVoCo heren krijgen te weinig tegen koploper auto smeeing VISSEN De snoekbaars Smeeing/BDC onderuit tegen agressief Griffioen HANDBAL BDC krijgt trainingspakken HOCKEY M.H.C. Soest VISSEN Wintercompetitie 'De Snoekbaars' AMC/Niloc-Smeeing/- BDC: 17-14 06-11 Oriënteringsloop Austerlitz SCHAKEN Onverwacht verlies voor Soest 2 Aan het eind van de competitie kan de balans opgemaakt worden. Deze valt voor Shot niet onverdeeld gunstig uit. Van de twee landelijke seniorenteams degradeerde er een. Het tweede wist zich echter knap te handhaven en dat was weer een lichtpunt. Een tweede opsteker was het bij vlagen uitsteken de deduut van Arjen Hoogeveen in de tweede divisie. inmiddels wordt er bij Shot alweer druk gesproken over de samenstellingen van de teams voor het volgende seizoen I Een van de zekerheden is dat Gerhard Busch na een lange carrière bij Shot voor een tijdje zal stoppen. Degene die zijn plaats gaat innemen is Berend Jon ker, die voordat hij naar het tweede ver- huisde, al enkele seizoenen in de twee- de divisie gespeeld had. DOV 1 - Shot 1 9_x ij De laatste helft van deze competitie was ft voor Shot een ware lijdensweg. Geen enkele maal konden de spelers tot winst l komen. Alle vijf de wedstrijden werden met ruime cijfers verloren. Ook zaterdag in Heerhugowaard was het Shot niet gegund op een waardige manier afscheid te nemen van de twee de divisie. DOV droogde de Shotters j met 9-1 af. De enige die nog iets in te brengen had tegen het geweld van DOV was uitgerekend Gerhard Busch, die deze competitie zeer veel partijen verloren zag gaan. Hij won zijn laatste wedstrijd en redde daarmee de eer voor Shot. Het was ook meteen het laatste I punt dat hij voor Shot scoorde. Zijn teamgenoten Hans den Blanken en Ar jen Hoogeveen waren na de misère van I de voorbije weken niet meer in staat om nog enig gewicht in de schaal te leggen en waren beiden kansloos tegen de spe lers uit Heerhugowaard. Nu het team hoogstwaarschijnlijk aan gevuld zal worden met Berend Jonker, moet het in de volgende competitie mo gelijk zijn kampioen te worden en terug te keren in de tweede divisie. Zowel Hoogeveen als Den Blanken hebben bewezen daarin thuis te horen. Ook Jonker heeft in het verleden laten zien dat dat niveau voor hem niet te hoog is. Er is dus hoop voor Shot. Shot 2 - Ilac 1 2-8 Het tweede herenteam van Shot heeft een zeer regelmatige competitie afge sloten met een uiterst matige wedstrijd. Nog slechts twee punten hadden de spelers nodig voor handhaving in de derde divisie. Deze punten vielen ge lukkig voor Shot al heel snel zodat de druk van de ketel was. Nadat de twee partijen binnengehaald waren liet Shot zich de wedstrijd een beetje aanleunen en kwam niet meer tot opzienbarende prestaties tegen de zwakste tegenstan der uit de poule. In de uitwedstrijd hadden de Shotters de Delftenaren nog met 3-7 inhet stof laten bijten, maar ditmaal warden de rollen omgedraaid. Ilac liet Shot na 2-2 geen moment de illusie meer dat winst tot de mogelijkheden behoorde. De spelers van Shot verzuimden om de concentratie en het elan tot het laatst toe te bewaren en gaven de winst uit handen. De punten van Shot kwamen op naam van Berend Jonker en Eügene Staff- horst. Aksel van Elteren beleefde op nieuw een zwarte dag en bleef op nul steken. De volgende competitie zal dit team op nieuw voor handhaving moeten vech ten, aangezien het dan een van de ster kere spelers zal moeten missen. Overige uitslagen senioren: Elan 2 - Shot 3 5-5 Shot 4 - Victoria 1 1-9 Quick 7 - Shot 5 0-10 ATC 3 - Shot 6 4-6 Shot 7 - Huizen 8 10-0 Shot 9 0- TOVO 2 1-9 Elan 6 - Shot 11 9-1 Huizen 14 - Shot 11 9-1 Huizen 14-Shot 12 2-8 Shot 13 - Metac 4 8-2 Shot 14 - Werinon 3 6-4 Afgelopen zaterdag was het dan zover. In de zeer belangrijke uitwedstrijd te gen het Haarlemse News Flash Ovra werd de eerste seizoenoverwinning van de Soester volleybal-dames een feit. Met een 0-3 overwinning kon eindelijk eens feest gevierd worden. De wedstrijd in Haarlem werd met de nodige spanning tegemoet gezien, want het was duidelijk dat bij eventueel ver lies de kansen voor de Soester dames om zich in de eerste divisie te handha- Afgelopen zaterdag hebben de AGAVS heren in een simpele strijd de heren van het Hilversumse VIF 1 met 3-0 opzij gezet. Met grote overtuiging werd binnen het uur de kantine weer opgezocht. Deze vierde overwinning op rij was wel de gemakkelijkste, nadat de vorige 3 overwinningen nogal wat moeite had den gekost. VIF had totaal geen vat op de sterke middencombinaties van de Soesterbergers. De opslag van AGAVS bracht proble men in het vijandelijke kamp, waardoor dat geen wapen had tegen het Soester- bergs zestal. Ook het blok wist punten te vergaren, waardoor vooral de eerste twee sets een complete "walk over" werden. De setstanden 15-7 en 15-0 spreken boekdelen. Het waren in deze sets vooral Pim v.d. Velden en Frits Muller, die opvielen. In de tweede set kon ook Coen Werk hoven zijn kunsten aan het net verto nen. Na afloop van de derde set, waarin een 6-1 voorsprong volledig uit handen werd gegeven (6-8), maar die met 15- 11 winnend werd afgesloten, kon AGAVS met wederom 3 punten en een positieverbetering in de middenmoot der promotieklasse met een gerust hart naar huis. De meesten hebben het zelfvertrouwen weer geheel gevonden, waardoor de sprint richting de top kan aanvangen. Daartoe dient 'het opmerkelijk sterk spelende, juist gepromoveerde LEOS 1 uit Leusden volgende week zaterdag in Soesterberg wel te worden verslagen. A.s. zaterdag wordt niet gespeeld. De dames konden afgelopen weekein de geen weerstand bieden tegen VIF 3, dat met gemak over AGAVS liep. Na de setstanden 0-15, 7-15 en 11-15 op het scorebord moesten de Soesterbergse dames onverrichterzake huiswaarts met een 3-0 nederlaag. ven tot een minimum zouden worden beperkt. Gelukkig bleek de ploeg die middag de spanning goed aan te kunnen en de te genstander werd vanaf het begin onder druk gezet. Met name in de eerste twee sets waren de servering en de passes veel beter verzorgd dan een week daar voor. Het was duidelijk dat winst in de eerste set van beslissende invloed zou zijn voor het verdere spelverloop en de bedoelingen van de Soester dames wer den zeer snel duidelijk want binnen de kortste keren liep de ploeg uit naar een 9-2 voorsprong. De dames uit Haarlem kwamen er niet aan te pas en binnen een kwartier werd de eerste set met 15-4 in Soester voordeel beslist. Het begin van de tweede set was voor de dames uit Haarlem, die zelfs een 3-0 voorsprong namen. Stam-Sovoco zag echter het gevaar en kwam via een aan tal prima aanvallen sterk terug. De ploeg liep via 3-3 zelfs uit naar een 9-3 •voorsprong. Opnieuw trachtten de da mes van Ovra de aansluiting te herstel len, maar verder dan 9-6 kwamen zij niet, waarna met 15-6 deze set ook in Soest voordeel werd afgesloten. Even sloop er in de derde set weer iets van onrust in het team. De service liep terug, terwijl er ook in de passing teveel fouten werden gemaakt. De ploeg on derkende zelf het gevaar en er kwam weer meer concentratie in het spel. Het was duidelijk dat de ploeg uit Haarlem een maatje te klein is voor de eerste di visie en aan het einde van het seizoen zal zij ongetwijfeld een stapje lager moe ten. Met 15-6 werd ook de derde set in Soester voordeel afgesloten en toen kon eindelijk een klein feestje gevierd wor den ter ere van deze eerste overwinning. Door deze zege is de aansluiting met een aantal andere ploegen gelukkig weer hersteld en krijgt de Soester ploeg de gelegenheid om wat op de ranglijst te gaan klimmen. Vandaag speelt het eerste damesteam in de tweede bekerronde een thuiswed strijd tegen Cito uit Zeist. De wedstrijd wordt gespeeld in de Bunt en begint om 20.00 uur. Zaterdag zijn de dames vrij. Het tweede damesteam moest in en te gen Utrecht spelen. Van te voren was er enige hoop dat er opnieuw een aantal punten aan het totaal konden worden toegevoegd, maar hoe anders liep de wedstrijd. Binnen het uur stonden de Soester dames "op straat" na een kans loze 3-0 nederlaag. In een zinderende wedstrijd moesten de heren van Stam-SoVoCo met 3-1 hun meerdere erkennen in koploper Touche uit Baarn, maar de neutrale toeschou wer zal niet gemerkt hebben dat hier nummer 1 van de ranglijst tegen num mer een na laatst speelde. De teams wa ren volkomen gelijkwaardig en het is een onbegrijpelijke zaak dat de Soester heren nog zo laag op de ranglijst staan. Er wordt prima gespeeld maar net dat kleine beetje geluk ontbreekt. De eerste set ging tot 6-6 gelijk op. Met name door een slechte verdediging liep Touche hierna uit tot 6-11, maar na een time out kwamen de Soesters weer op het goede spoor en kwamen b,, 12-12 zelfs langszij. Kennelijk had deze in haalrace teveel kracht gekost want uit eindelijk ging de setwinst met 15-12 In deTweede' set eenzelfde beeld. Aan vankelijk een 4-tal punten achter, maar toch bij 10-10 weer langszij komen. De ze stand bleef bijzonder lang op het bord staan, maar uiteindelijk werd de set toch met 15-10 verloren. De derde set was erg spannend. Tot 8-8 ging het gelijk op, daarna namen de mannen uit Baarn een 8-11 voorsprong, Door goede aanvallen en een sterk blok kwam SoVoCo echter terug en wist de ze set tenslotte met 15-13 te winnen. Was de derde set spannend, de vierde was nog een graadje heviger. SoVoCo begon zeer voortvarend en liep uit naar 4-0. Toch kwam de stand bij 5-5 en 7-7 weer in evenwicht. De zaak leek beslist toen Touche hierna een 11-7 voor sprong nam, maar de Soester heren knokten zich terug en kwamen zelfs met 13-11 voor. Er ontspon zich nu een waar gevecht om de laatste beslissende punten en zowel bij 14-13 als bij 15-14 was de Soester ploeg vlak bij het volle dig verdiende gelijke spel. Helaas mocht het niet zo zijn. De spanning - werd kennerlijk te veel en de set werd uiteindelijk verloren met 15-17. Een hard gelag voor de heren, die zich deze middag overigens weer van hun beste zijde hebben laten zien. 'Makkelijk gezegd: niet goed geld terug\ 'Zeker, ze selecteren alle occasions op kwaliteit'. Occasions van Auto Smeeing zijn geselecteerd, nagezien van rultesproeier tot uitlaat en voorzien van dubbele zekerheid. Ten eerste het Bovag-garantiebewijs. En ten tweede: de Auto Smeeing Garantie. Onze occasions zijn zo be trouwbaar, dat we u zwart-op-wit kunnen garanderen dat u uw geld terug krijgt als het echt mis is met uw occasion. Of dat vaak voorkomt? Nee: zeer zelden. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 02155-13227. Afgelopen weekend stond Budo-Ryu- Soest in het teken van de jaarlijks te rugkerende clubkampioenschappen. Vrijdagavond werd er gestart met po- werliften. Drie onderdelen werden er afgehandeld: squat, bench press en deadlift, de beoordeling hiervan ging volgens de Schwartzformule. Piet Kramer wist zich als eerste te plaat sen, tweede werd Henk van Loenen; en een derde plaats voor Hans van Loe nen. Zaterdag werd begonnen met de jeugd- judoka's, waarvan de jongste drie jaar was en 14 kg woog. Vooral voor de ou ders waren dit zeer vertederende wed strijdjes. Uitslag: 3-4-5 jaar, 6-7-8 jaar; le Robin de Groot, 2e Geert De- mage, 3e Labilla Elmachouti. le Den nis Veem, 2e Jessica Workum, 3e Peter Luschen. le Marieke Demage, 2e Mark Schouten, 3e Mark Workum. le Den nis van Dalen, 2e Erik Westeneng, 3e Ronald Hulshof, le Frank van Bemme- len, 2e Kristiaan van Luyn, 3e Aijan van Straaten. le Bram Houben, 2e Quintus de Groot, 3e Remco de Wildt, le Jalal Elmachouti, 2e Schirley van Zal, 3e Joke Dooyeweerd. le Peter van Asch, 2e Bob Schmid, 3e Joop ter Harmsel. le Rick van Gerven, 2e Peter Oosthof, 3e Willem Strijbosch. le Fa- bian Verwey, 2e Bart Bouma, 3e Wilco Blok. le Bart Eichholtz, 2e Maarten Ruis, 3e Jordy Blankers. le Wouter Pronk, 2e Jerry van Zal, 3e Mattijs Dijkgraaf. Nadat de jongste judoka's tevreden naar huis waren gegaan werd er gestart met het meisjesjudo in de leeftijd 6 tot 11 jaar. Uitslag: le Linda Wingelaar, 2e Marleen van Koot, 3e Annemiek van Koot. le Janneke Steentje, 2e Marcella van Logtenstein, 3e Marije de Vries. Ie Lisette de Zoete, 2e Kirsten v.d. Wal, 3e Margreet de Graaf, le Christel den Oude, 2e Mayan Oomkes, 3e Anneke v.d. Burg. Bij de groep jongens 9 - 10 - 11 jaar werd er lekker fanatiek gejudoot; ook dit werd redelijk snel afgewerkt, omdat er gewerkt werd door vier judomatten. Uitslag van de verschillende ge wichtklassen; le Bjon de Wildt, 2e Radboud Reijn, 3e Cihan Sag. le Hid- de Moerman, 2e Vincent Hulshoff, 3e Sander Hendriks, le Sven Gartner, 2e Henne van Zanten, 3e Mathijs Rijksen. le Reinout Posthumus, 2e Ernst Ste- man, 3e Vincent van Os. le Sjoerd Beerten, 2e Daniël van Dijk, 3e Sander van Lit. le Roderick Loeber, 2e Jesse Drost, 3e Marcel van Os. le Jasper Pos thumus, 2e Sander Kops, 3e Stefan Schoonderbeek. le Willem ter Harm sel, 2e Philip v.d. Kuil, 3e Johan van Schie. le Rene Romein, 2e Ronald Frank, 3e Ramon Moerman, le Jeroen Kops, 2e Frank v.d. Wal, 3e Ernst-Jan Niehof. le Douwe Post, 2e Wim v.d. Riet, 3e Berry van Doornik. De zaterdagmiddag was bestemd voor de Taekwon-do wedstrijden; ook hier werd in verschillende gewichtsklassen gewerkt. Bij de jongsten is Michel v.d. Weide le geworden en met een 2e plaats voor Patrick v.d. Pouw Kraan. Bij de lagere banden werd le Omar El Hamidioui, 2e Marco Brehler, 3e Ste ven Nieberg. Bij de hogere banden; le Vincent SIoos, 2e Paul Walman en 3e Marco Klarenbeek. le Raymond Ver donk, 2e Farid Mariaoui, 3e Dirk Lak. 's Avonds werd er begonnen met een demonstratie van het jeugd-aerobig zo dat ouders en belangstellenden zich een indruk konden vormen wat er op een aerobic-les getraind wordt. De meisjes die aan de demonstratie mee hadden gewerkt kregen een leuke standaard als herinnering mee naar 'huis. De avond werd besloten met zeer spec taculaire karate-wedstrijden. Het aan tal deelnemers was dit jaar erg groot, zodat er zeer goede poules gemaakt konden worden. Dat ook het jeugd-ka- 'rate erg in trek is bleek wel uit het aantal inschrijvingen. De eerste zaalwedstrijd die vorige week gespeeld werd leverde korfballers Eemvogels 1 geen punten op, terwijl het juist de bedoeling was om prestatie gericht te spelen. Afgelopen zaterdag stonden de Eemvogels echter op scherp. Nadat ze eerst toezagen hoe tegenstan der S.M.S. 1-0 scoorde, brachten ze binnen 9 minuten met doelpunten van Jacqueline Kuyper, Kathja Rauch, Marco Kuil en Fons Verduin de stand op 4-1. Hierna kwam de wedstrijd in een rustiger fase. Uiteindelijk was het S.M.S. dat de score weer veranderde, vrij snel achter elkaar werd er twee keer gescoord. Vlak voor rust maakte Marco Kuil voor de Eemvogels een doelpunt zodat de Eemvogels met een 3-5 voor sprong de rust ingingen. De tweede helft werd gedomineerd door Wim Oldewarris. In de loop van deze helft wist hij liefst vier maal te sco ren. De Eemvogels hadden de tweede helft in het algemeen goed in de hand, want ook Fons Verduin en Aukje Wiersma wisten hun steentje bij te dra gen aan de score. Tegen zoveel geweld was S.M.S. niet opgewassen, zij wisten in de tweede helft slechts drie maal te scoren zodat de Eemvogels een schitte rende 6-11 overwinning behaalden. Eemvogels 2 had meer moeite met te genstander M.I. A. Ze wisten wel zeven keer te scoren, Berry Cornelisse 4x Agnes Kraaikamp, Almar Lijfering en Claudia Touwslager tekenden deze doelpunten op het scorebord aan, maar ze moesten M.I.A. ook toestaan er ze ven te scoren, wat een gelijkspel ople verde. Eemvogels 3 was het enige team dat za terdag verloor. Marco Schouten, Emile Lijfering en Colinda van Barneveld (2x) scoorden, maar Ermelo was veel beter op schot. Zij schoten Eemvogels 3 met 10-4 het schip in. Eemvogels 4 gunde Doorn geen enkele kans. Met doelpunten van Reyk Muller f3x), Stanley de Vries (3x), Ria Wijnen (2x), Jan Christiaanse (2x), Ingrid Martens en Richard van de Hoed dwongen ze Doorn genadeloos op dè knieen: Een 12-4 overwinning. Ook Eemvogels 5 had geen enkele moeite met Altius. Tini Martens (3x), Netty Friebel (2x), Henk Friebel, Wim Cornelisse, Anneke Boom en Simon Luykx bezorgden Altius een 3-9 ver lies. Bij Eemvogels Cl zorgde Robin Lub voor de doelpunten, samen met Danny Anema, Robin Lub wist vier keer te scoren en deed zo het leeuwendeel voor de, 5-1 overwinning op Victum. Eem vogels Q1 was een familieaangelegen heid. Linda van 't Klooster en Miranda van 't Klooster (2x) zorgden hier voor de 3-0 overwinning. Foto: Goos van der Wilt. Ie' Sebastiaan Drinkenburg, 2e Joery Visser, 3e Chris Oranje, le Roderick Loeber, 2e Remy van Dijk, 3e Gerard Beek. le Olaf Ruiter, 2e Julie Gander, 3e Jasper Posthumus, le Bulent Dess, 2e Thierno Kriek, 3e Bianca Terlouw. le Tobias Paalman, 2e Michiel Loeber, 3e Istvan Cornelissen. le Andre Ha- ringsma, 2e Esther Canters, 3e Esther v.d. Hoek. le Martin Erkal, 2e Martin Valk, 3e Marjolein Daselaar. le Marcel Barrink, 2e Dick Breedijk, 3e Rene van Rouwendaal. le Dick Stoel, 2e Martin Wabeke, 3e Ron Hilhorst. Bij alle cate gorieën ging de wisselbeker naar Dick Stoel. De zondag was gereserveerd voor het judo, te beginnen met jongens 12 - 13 jaar, 14-15 jaar en meisjes 12 jaar en ouder. Het judo lag op zeer hoog ni veau, zodat de deelnemers een goede strijd moesten leveren om in de prijzen te vallen, le Kim Leive, 2e Dennis La- seur, 3e Richard Elshout. le Karei v.d. Berg 2e Ronnie Roeten, 3e Fabian Meyer. le Dennis v.d. Brink, 2e Rutger ter Vaarwerk, 3e Gijsbert Hagan. le Koen v.d. Wal, 2e Jeroen van Hamers- veld, 3e Jan Homoet. le Sam Drost, 2e Bas Romein, 3e Cric v.d. Heiden, le Remco v.d. Brink, 2e Jeroen Leive, 3e Richard van Zanten. De judoka's mochten zich ook inschrij ven voor alle categorieën. Remco van de Brink werd ook hier eerste en mocht de wisselbokaal voor een jaar meene men. Bij de meisjes was de uitslag; le Silvia van Os, 2e Harma de Graaff, 3e Sandra Heerdt. le Paulien Sonnevelt, 2e Fraukje Boer, 3e Amanta van Mil. le Kim Drost, 3e Ingrid v.d. Berg, 3e Mir jam de Pater. Klapstuk en afsluiting van een zeer druk weekend was het senioren-judo, die zich al maandenlang terdege had den voorbereid op de clubkampioen schappen. Er werd gewerkt in drie ge wichtsklassen. Bij de lichte ge wichtsklasse was het Erik Braspenning die zich als eerste wist te plaatsen, twee de werd Ferry de Pater en een derde plaats voor Radmer Scalkx. De mid denklasse; le Remco Meinema, 2e Norbert Schalkx, 3e Sancho Kers. Bij de zwaargewichten was het Hans Walet die zich kampioen mocht noemen, 2e werd Jan Dorresteyn en 3e Bas de Haas. Alle senioren hadden zich ingeschreven voor alle categorieën, zodat daar een zeer spannende strijd ontstond, temeer omdat de wisselbokaal al meer dan ze ventien jaar naar het veteranenjudo gaat. Dat de jonge senioren goed in op komst zijn blijkt wel doordat Norbert Schalkx zich als eerste wist te plaatsen en hiermee de felbegeerde wisselbokaal won. Een prima afsluiting van een zeer sportief weekend waar ruim 225 deel nemers aan mee hadden gewerkt. Op donderdag 7 december wordt in ca fé-restaurant Royal, Hoofdstraat, Baarn, de jaarlijkse wedstrijdvergade ring van de hengelsportvereniging De Snoekbaars gehouden. Aanvang 20.00 uur. Tijdens de vergadering, die uitslui tend over wedstrijdaangelegenheden zal gaan, worden de prijzen van de zo mercompetitie uitgereikt. Behalve deelnemers aan zomer- en wintercom petitie zijn ook Snoekbaarsleden die belangstelling hebben voor het wed- strijdgebeuren welkom. Smeeing/BDC moest aantreden tegen hekkesluiter Griffioen in Wolvega. De Soesters startten gehavend aan deze wedstrijd; Jan Bunt wordt nog steeds node gemist door een knieblessure en Michel Roest en Richard van de Hoef speelden door blessures op halve kracht. Griffioen begon zeer agressief aan deze voor hun zeer belangrijke wedstrijd. Om niet de aansluiting te verliezen met onderaanstaande concurrenten moes ten de Friezen punten pakken. Deze agressieve start toonde zich in een 5-2 voorsprong voor de thuisclub. Smeeing/BDC kon deze kloof van drie doelpunten niet overbruggen, mede doordat het (te)veel kansen onbenut liet. Met name de hoekspelers maakten slecht gebruik van de mogelijkheden tot scoren. Paul van de Deijssel en Arjan Roest, spelers die normaal de BDC-kar moeten trekken, konden ook niet im poneren. Zij werden offensief verde digd en konden slechts bij vlagen aan deze straffe dekking ontsnappen, resul taat 9-6 bij rust. Smeeing/BDC leek na de rust nog op te leven door meteen 9-7 te scoren, het zakte echter meteen hier na weer terug naar het matige nivo van de eerste helft. Daarbij kwam nog dat de zwak leidende scheidsrechters zich al te nadrukkelijk lieten beïnvloeden door het luidruchtige thuispubliek. De harde tot soms grove overtredingen te gen de Soester spelers werden nauwe lijks bestraft. Bij de stand 12-10 voor Griffioen dreigde Smeeing/BDC langszij te komen, maar miste in deze cruciale fase van de strijd een strafworp en twee opgelegde kansen. Smeeing/ BDC ging steeds meer tegen zichzelf spelen. De Friese supportersschare nestelde zich als een blok achter hun team, hierdoor kon Smeeing/BDC nooit meer in de wedstrijd komen en vocht het steeds tegen een achterstand van 3 a 4 doelpunten. Doelpunten in de Zondag 26 november kregen dames 2 van Handbalvereniging BDC trainings pakken uitgereikt. DA-drogisterij Par fumerie Meijers uit Baarn was de spon sor. De heer Duit, de voorzitter van BDC, hield een toespraak. Na dit hele gebeuren moesten de dames nog spe len. Uitslag was 11-5 in het voordeel van BDC. Uitslagen van zaterdag 25 november Jongens: Gooische A2-Soest Al 2-1 Leusden BI-Soest BI 1-1 Soest B2-Nieuwegein B2 2-3 Voordaan Cl-Soest Cl 1-3 Soest C2-Spitsbergen Cl 0-1 Phoenix C2-Soest C3 4-1 Shinty Dl-Soest Dl 4-1 Soest D2-Vianen Dl 1-5 Meisjes: Soest Al-Kameleon Al 0-1 Kampong A3-Soest A2 0-0 Soedst Bl-SCHC BI 0-4 Soest B2-Baarn BI 0-0 Leusden B3-Soest B3 3-4 Hilversum B4-Soest B4 1-1 Soest Cl-Woerden Cl 3-3 SCHC C3-Soest C2 7-2 Soest Dl-Laren Dl 3-2 Soest D2-Huizen D2 0-1 Uitslagen van zondag 26 november competitiewedstrijden Heren: Soest 4-SCHC 12 1-1 Soest 5-SCHC 14 2-4 Soest 3-Spitsbergen 2 5-1 Maarn 4-Soest 6 2-3 Spitsbergen B-Soest B 2-3 Dames: Loenen 3-Soest 3 1-1 USCH 5-Soest 4 6-1 Nieuwegein 4-Soest 6 0-1 De thermometer wees 6 graden vorst aan op 25 november toen 24 winterhar de hengelaars naar het Amsterdam- Rijnkanaal togen om daar de vierde wedstrijd te vissen. Dit viswater, wat door een zeer drukke scheepvaart de hele dag in wilde beroe ring wordt gehouden, was uitgekozen omdat verschillende minder diepe wa tergangen al waren dichtgevroren. De genoemde turbulentie van het water ontlokte aan Jan Maassen de opmer king "het lijkt wel of je in een wasmachi ne zit te vissen". Te oordelen naar de vangsten zou dit ook best zo geweest kunnen zijn, want die waren weer bar en boos. Toch wist Theo Bosman nog 1.91 m.vis te verschalken wat hem de le plaats en tevens de leiding van het klassement opleverde. Sietse v.d. Esschert ving 1.54 m. goed voor een 2e plaats in zowel de wedstrijd als het klassement. Aller ogen zijn nu gerichi op Bosman die met 7 pnt. voorsprong op v.d. Es schert kanshebber lijkt op het kam pioenschap. De 10 hoogstgeëindigde deelnemers van de wedstrijd zijn: 1. Theo Bosman. 1.91 m. 2. Sietse v.d. Esschert 1.54 m. 3. Ton v. 't Klooster 1.45 m. 4. Willem v.d. Kraats 1.11 m. 5. Ab Dekker 1.10 m. 6. Piet Limper 0.82 m. 7. Gerrit Kasius 0.75 m. 8. Evert Kasius 0.64 m. 9. Bert v.d. Hoef 0.59 m. 10. Willem Huntelerslag 0.58 m. slotfase van Cleem Diemers en Arjan Roest konden geen verandering bren gen. De Soester productie bleef steken op 12 doelpunten. Griffioen liep nog uit van 16-12 naar 18-12. Door deze nederlaag mist Smeeing/BDC de aan sluiting op de top-drie, maar kan zich nog verheugen op een zeer respectabele 4e plek op de ranglijst. Doelpuntenmakers:. Aijan Roest 7x, Cleem Diemers 2x, Michel van de Ho ven, Michel Roest en Richard van de Hoef ieder lx. Na een aarzelende start kwam BDC met 2-0 achter. Door een goede aanval van Bianca van Hofslot resulteerde dit in een penalty die netjes afgemaakt werd door Ada van Hal waardoor het 2-1 werd. Bij een stand van 4-4 liep Ni- loc uit naar 8-4. Dit was tevens de rust stand. Na de rust trachtte BDC terug te komen. Met een paar snelle aanvallen lukte dit ook wel, maar er bleef een ver schil van 2 doelpunten. Niloc bleef doorgaan en behield de voorsprong tot het eind van de wedstrijd. Eindstand 17-14. Doelpunten: Ada van Hal 4, Leontien Jansen 2, Anke Pronk 1, Gea Stavast 1, Ria van Buuren 2 en Bianca van Hofs lot 4. Uitslagen zondag 25 november Welpen 1 Smeeing BDC-Neyenrodes 16-4 Welpen 2 Neyenrodes-Smeeing BDC 4-5 Meisjesasp. B Smeeing BDC-UDSV 6-10 Meisjesasp. A Smeeing BDC-HMS/Ach. 8-15 Jongensasp. HOBS-Smeeing BDC 8-13 Herenjun. Voice-Smeeing BDC 15-15 Damesjun. Smeeing BDC-ASV 11-6 Damessen. 2 Smeeing BDC-Fortissimo 13-5 Damessen. 1 Niloc 2-Smeeing BDC 17-14 Herensen. 2 Laren 2-Smeeing BDC 2 13-10 Herensen. 3 Smeeing BDC-Laren 5 22-18 Herensen. 1 Griffioen-Smeeing BDC 18-12 Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: In het kader van de zeer succesvolle se rie kennismakingswedstrijden van de Nederlandse Oriëterings Loop Bond wordt op zaterdag 9 december een wedstrijd georganiseerd bij de Pyrami- de van Austerlitz. Het grote aantal be ginners dat meedeed aan de andere wedstrijden kan zich misschien al in schrijven vöor een grotere afstand, ter wijl diegenen die nog nooit hebben meegedaan nu de kans hebben om zich in te schrijven voor de korte afstand. De mogelijkheden zijn: 3 km voor be ginners; 5 km voor gevorderden; 8 km voor de ervaren lopers. De start is van 13.30 tot 14.00 uur bij de parkeerplaats van restaurant 'Bergzicht' aan de weg Amersfoort-Maarn/Doorn. t Opgeven kan tot donderdag 7 december 20.00 uur bij Richard Renkers, tel. 033- 803520. Zoals gebruikelijk kunnen er weer kompassen geleend worden en wordt aan beginners uitgelegd hoe ze gebruikt moeten worden. Het is de bedoeling dat minstens zoveel deelnemers zich aanmelden als bij de andere wedstrijden, dus kom meedoen of kom gerust eens langs om te kijken hoe het er bij deze sport aan toegaat. Na de succesvolle première in Hilver sum hebben de reserves van Soest op ei gen terrein tegen het vijfde achttal van het gerenommeerde B.S.G. uit Bussum een forse nederlaag moeten incasseren. Kopman Molenaar was de enige die het volle punt in de wacht sleepte. De geraf fineerde combinaties en gedurfde va rianten wekten bewondering van de omstanders. Zijn boeiende speelwijze torende hoog uit boven het matige spel peil van zijn medespelers. De heren Goes en Gerth veroverden ie der een half punt en daarmee was het schamele resultaat voor Soest bereikt. Balvers, niet geheel fit, had kracht ge noeg om de aanvallen van zijn opppo- nent af te slaan en zelfs een kleine winst mogelijkheid te scheppen. Helaas ver stoorde het vijandelijke loperpaar de kansrijke posities, waardoor hij tenslot te bakzeil moest halen. Geheel tegen de gewoonte in speelde wedstrijdleider de Gier sr. mee als in valler voor de zieke Vegter. Tengevolge van een gewaagd openingsritueel speel de hij van meet af aan een verloren par tij. Liefbroer had het ook al moeilijk in de opening en moest zich in het onvermij delijke schikken. Van de Berg begon fraai, maar moest na een langdurige en inspannende strijd het moede hoofd in de schoot leggen. De partij van Weenink moest na het verstrijken van de toegemeten tijd ter plaatse worden gearbitreerd. Verlies voor Weenink, waarmee de eindstand werd gefixeerd op 6-2 voor B.S.G.

Soester Courant | 1989 | | pagina 23