Als een hoge eindwaarde uw doel is kunt u beter starten met de Rabo Lijfrente Koopsompolis. A UNIEK f het doel dat wij be-ogen ttoll 199: Ribobank Meer bank voor je geld Bang&Olufsen De Wit van kinderopvang boos over commissievergadering dus van Bang&Olufsen Nieuw raadhuis krijgt nu toch carillon P. van Buuren rstmenu PAGINA 12 WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 ofdgerecht tlkoenborst een rauwe ham en inatie van mals ir eigen wens iet) fricandeau, ten wiid (wild- ling op te 12155-12377 SOESTER COURANT PAGINA 13 I Nieuweweg 99 3765 GC Soest Tel. 02155 -1 45 75 suafuirerk! Utrechts jeugdtheater in een boekje Wanneer u een welkome aanvulling wenst op uw pensioen, is een Rabo Lijfrente Koopsom polis een prima oplossing. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt namelijk een aantal aantrekkelijke voordelen. Hoge eindwaarde. U koopt de Rabo Lijfrente Koopsompolis direct bij de Rabobank, waardoor een aantal belangrijke kosten worden uitgespaard. Uw spaardeel kent daardoor een voordelige start, hetgeen u later in de gunstige eindwaarde terugvindt. De tekening hiernaast laat zien hoe deze ontwikkeling eruit ziet. U krijgt een vaste rente gedurende de overeengekomen periode. En het eindkapitaal is gegarandeerd. Maatwerk. U bepaalt zelf de hoogte van uw koopsom en de uitkering in geval van overlijden. Zoals u weet is de koopsom (tot een maximum van f 16.863,-) volledig aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Laat het voor u uitrekenen. Bent u geïnte resseerd in de Rabo Lijfrente Koopsompolis, dan raden wij u aan om eens te gaan praten met de Rabobank bij u in de buurt. Maar natuurlijk kunt u ook de bon invullen en opsturen naar de Rabobank. De bank neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op. w 'Particulier is een vies woord bij de gemeente Soest" Wie belt wie? Speelfilm in V rouwencentrum Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center Schoemaker Bang&Olufsen Center Besloten vergadering over ...gedicht! Kunstenaars nemen opdracht aan voor 'binnenkunst' Herman Post vertelt over een voetreis naar Rome Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij ANBO-praatmidag Inbraak in woning Saenredamplantsoen Gestolen auto teruggevonden Ons doel is dat u met uw nieuwe bril geweldig blij zult zijn. Omdat elk 'm bewonderd. Omdat u er zo goed door ziet. Omdat ie zo fijn zit. Ons doel: uw vol- maakte tevredenheid. Kijkvreugde in optima forma. 'AKI SLEDESTOFZUIGER DOSL vermogen 1000 Watt iroprolautomaat Jd stofzak: 5 liter :ak-vol indicator in gewicht eigen kwekerij ver- atiehoek met volop ideeën Vaarderhoogt behoort tot n de grootste tuin- icentra van Nederland AMERSFOORT ïn bedrijf. Tel. 12557 Tijdens het provinciale symposium "Jeugdtheater in alle hoeken en gaten", in april j.1. georganiseerd door het TheaterPlatform, kwam naar voren dat er niet gesproken kan worden van een goed opgezette infrastructuur voor de ;eiding en afname van jeugdtheater- >dukties in de provincie Utrecht. Po- itiële afnemers weten niet wat hen igeboden wordt of kunnen tussen de jncils, blaadjes, posters en folders de irstelling niet vinden. aarom wil het TheaterPlatform een pekje uitbrengen, waarin alle groepen en makers zijn opgenomen, die zich in de provincie Utrecht met jeugdtheater èzighouden. Dit boekje is bedoeld oor de afnemers in de provincie. Scho len, club- en buurthuizen, theaters etc., gunnen hierin vinden wie er binnen de provincie Utrecht op een bepaald ge- lied actief is. Het wordt een boekje met .dressen, een korte beschrijving van de geschiedenis van de groep, specifieke jchtergronden van de makers, de visie op het produkt, de werkwijze van de joep en een zekere prijsindicatie. Jet boekje wordt een overzicht van het aoment. Maar door met name de ach tergronden en werkwijze te benadruk ken hoopt men dat het voor een langere periode bruikbaar blijft. Alle groepen die zich min of meer professioneel met jtheater, mime, beweging, poppenspel of variété voor de jeugd (tot 18 jaar) be zighouden, nog niet door het Theater- Platform Utrecht benaderd zijn en op- ogenomen wensen te worden in dit boek je, kunnen een briefje sturen naar: TheaterPlatform Utrecht, t.a.v. Maijan Jordan, Bekkerstraat 141, 3572 SG Utrecht. Zij zullen dan een formulier [toegestuurd krijgen. eindwaarde hoger spaardeel (Rabobank) eindwaarde lager spaardeel Gunstige ontwikkeling eindwaarde. Rabobank Soest B.A. Postbus 84 3760 AB Soest Naam:. Adres ik wil geïnformeerd worden over de Rabo Lijfrente Koopsompolis. _m/v Postcode:. Woonplaats Tel.nr. Stuur deze coupon aan de Rabobank. De bank neemt contact met u op. Mevrouw G. de Wit van de particulie re kinderopvang aan de Kamperfoe liestraat is boos. De manier waarop er met haar kinderopvang en de Stichting Kinderdagverblijven Baarn is omge gaan tijdens de vergadering van de commissie bedrijven is geen stijl, vindt zij. In die vergadering werd besloten wie in aanmerking komt voor de op vang van de kinderen van personeel van de gemeente. Alle fracties, behal ve het CDA, spraken daarbij hun voorkeur uit voor de Stichting Peuter speelzalen Soest, die daarmee in aan merking komt voor de voor kinderop vang beschikbare 'Oortgelden'. De Wit had met de Baarnse stichting een samenwerkingsverband willen aan gaan, wanneer de commissie voor de Stichting Kinderdagverblijven had ge kozen. Het argument van de commis sie, dat een kinderdagverblijf in Baarn te onhandig zou zijn geldt daarom niet volgens de Wit. "Als wij waren uitgeko zen hadden we de opvang natuurlijk in Soest opgezet. We hadden daarvoor zelfs al een goede ruimte op het oog. Het was echt onze bedoeling niet om de Oortgelden door te sluizen naar Baarn. Particulier is een vies woord bij de ge meente Soest. Daarom zijn de politieke partijen bevooroordeeld. Als het an ders was gelopen waren we opgegaan in de Stichting Kinderdagverblijven Baarn." Wat u hier ziet is de Beolink 1000. De universele afstandsbediening van Bang&Olufsen. Hiermee bedient u radio, TV, platenspeler, videorecorder, cassettedeck, CD-speler... Maar u regelt er ook de verlichting mee in uw kamer, of de stand van uw TV, of richt er uw schotelantenne mee. Zullen we dit unieke stukje electronica dan ook geen afstandsbediening maar afstandsbesturing noemen? Wij demonstreren het u graag want u moet het zien om het te geloven. Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78. Tel. 02155-17253 G. de Wit met medewerkster J. Jeltes: "Er is een groot tekort aan kinderop vang. Wij willen helemaal niet concur reren. Uitnodiging "Wij worden doodgezwegen", zegt De Wit. "Ik had niet eens een uitnodiging gekregen voor die commissievergade ring." De Wit betreurt ook de houding van de Stichting Peuterspeelzalen Soest. "Zij zien mij als een concurrent, een bedrei ging. Ik snap dat niet. Er zijn toch ge noeg kinderen? Er is een groot tekort aan kinderopvang." Tijdens de bewuste vergadering vonden de commissieleden het ook voor de Soester peuterspeelzalen pleiten 'dat zij meer ervaring in huis hebben'. Ook daaraan ergert de Wit zich mateloos. "De Stichting Peuterspeelzalen Soest heeft helemaal geen ervaring met ba by's. Die hebben wij wel. Wij hebben ook een consulent, net als de Stichting Peuterspeelzalen Soest." De Wit beklaagt zich erover dat de Kin derdagverblijven Baarn en zij zelf slecht waren geïnformeerd. "Als wij hadden geweten dat de gemeente de Triangel op het oog had voor de kinderopvang hadden we een andere nota geschreven. Dan hadden we er de nadruk op gelegd dat wij iets anders in Soest op het oog hadden, met meer ruimte." "Alleen het CDA heeft oog voor ons", zegt mevrouw De Wit van de particuliere kinderopvang. "Wet houder van Logtenstein was het ook niet eens met de gang van zaken tij dens de vergadering van de commis- sje Bedrijven. Hij heeft nog naar Baarn gebeld om zijn excuses aan te bieden." Ries van Logtenstein is het kennelijk ook niet eens met mevrouw De Wit. "Ik heb niet naar Baarn gebeld en ik heb niet mijn excuses aangeboden. Het is allemaal democratisch gegaan tijdens die vergadering. Iemand van de Stichting Kinderdagverblijven Baarn heeft mij opgebeld en ik heb alleen gezegd dat die stichting mis schien wat in het nadeel was doordat de raadsleden de stukken zo laat kre gen. Daardoor hebben ze die mis schien niet zo goed kunnen bestude ren." 'Vrouwen in de Bijstand Soest-Soester- berg sluit haar activiteiten van het jaar 1989 af met een gezellige bijeenkomst op maandag 18 december in het Inter nationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg. Vertoond wordt de film "Nine till five" met onder anderen Dollie Parton. Zaal open om 11.30 uur, aanvang film 14.00 uur einde middag 16.00 uur. U wilt nog eens in alle rust het complete Bang&Olufsen programma zien én beluisteren? met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken. SOEST Van Weedestraat 78 Tel. 02155-17253 Het ziet ernaar uit dat Soest volgend jaar een nieuw gemeentehuis mét een fraai carillon krijgt. Na het afketsen van het eerste plan, omdat de Soester Zakenkring na allerlei negatieve pu bliciteit geen trek meer had in het "ca deautje", is de gemeente zelf aan het werk gegaan om de financiering van het klokkenspel rond te krijgen. Dat is gelukt. Project-coördinator W. Hulsbergen is zelf eind november in de telefoon geklommen om allerlei Soes ter bedrijven over te halen een bedrag beschikbaar te stellen. Op die manier kreeg hij 49.000 gulden aan toezeggin gen binnen. Voor de klokkestoel zelf - 10 a 15.000 gulden - moet nog onge veer de helft worden gevonden. De raadsleden in de commissie Nieuw Gemeentehuis spraken hun waardering uit voor Hulsbergens inspanningen. Hij vond dat het plan nu toch maar moest worden doorgezet en dat was de com missie met hem eens. De architecten Schrieke en Van der Vliet hebben on langs aangeboden voor het carillon gra tis een passend ontwerp te maken. Het klokkespel komt t.z.t. aan de Dal- weg te staan, bij de toegang tot het raadhuisplein. Voor 10 a 15.000 gulden wordt het een "een voudig maar mooi" carillon, en de Bra bantse klokkengieterij heeft toegezegd dat de installatie voor de officiële ope ning van het gemeentehuis gereed zal zijn. Er komen in totaal 18 klokken in te hangen. De commissie hield zich behalve met het carillon ook bezig met de kredietbe waking, waarbij sommige leden hun zorg uitten over de kosten van het per- soneelsonderkomen op de "werf" aan de Lange Brinkweg, voor het daar ach terblijvende personeel. Wethouder Menne stelde hen gerust; alles blijft bin nen het afgesproken budget. Voor de inrichting is echter 80.000 gulden meer nodig dan begroot, maar daarvan komt 50.000 gulden terug door "oude spul len" mee te nemen. Geheim gedicht De commissie sprak ook over de pla quette die straks in het nieuwe gemeen tehuis wordt aangebracht. In het verle den was daarover al het nodige te doen geweest - moesten de namen van de raadsleden er nu wél of juist niet op ver meld worden? - en de commissie had destijd voorgesteld in elk geval maar een mooi gedicht op de plaquette te zet ten, geschreven door de enige poëet in het Soester politieke wereldje: Jan Vis ser, fractievoorzitter van Progressief Soest. Hij had 't al klaar. De commissie maakte vervolgens geschiedenis en be sliste dat Vissers gedicht nog een ge heimpje moest blijven, ondanks de af spraak dat besloten vergaderingen al leen gehouden mogen worden als het om personen of belangrijke financiële onderwerpen gaat. Naar verluidt heeft het gedicht als titel "Cives Susati", wat Latijn is en zoveel betekent als "burgers van Soest", een zin die ook is terug te vinden in de La tijnse opschriften op de toren van de Petrus en Pauluskerk. Schilderij Wel in het openbaar discussieerde de commissie nog even over de nasleep van de aankoop van een schilderij van de Soester kunstenaar Sebo Detmers voor het nieuwe raadhuis. Wil Steke lenburg (PvdA) betichtte Jan Visser (dezelfde) ervan dat hij een brief van de PvdA aan B. W. in de openbaarheid had gebracht, waarin de fractie zich te gen deze aankoop verzette. Het schil derij kost 1500 gulden. De aankoop was eerder in beslotenheid aan de orde geweest, begin november, en volgens de PvdA had Visser dus "gelekt". (Wethouder Menne verbijsterde de commissie overigens door te melden dat het College al twee weken eerder - op 17 oktober - had besloten tot aan koop van het schilderij, al werd gecon stateerd dat de aankoop als zodanig geen zaak van de raadhuiscommissie was.) Visser, die in eerste instantie had ge zegd dat hij niet eens bij de besloten ver gadering aanwezig was, gaf nu toe dat hij er wel bij was geweest. Hij had het nieuwtje echter ook horen vertellen tij dens de opening van de afscheidsexpo- sitie van Sebo Detmers, "een openbare plechtigheid", aldus Visser. Wethouder Menne constateerde dat Visser niet iets had gedaan "wat niet kan". Over het potje waaruit de aankoop moet worden betaald was de commissie het overigens nog steeds niet eens met het College. Menne beloofde dat in B. W. nog een keer te bespreken, wat Jan van Esseveld (D66) verontwaar digd deed opmerken dat hier sprake was van een "buitengewoon slordig be leid". "Je gaat niet iets kopen als je nog niet weet waaruitje 't betaalt..." De Soester beeldende kunstenaars Dick van Arkel en Judith Gor heb ben de opdracht tot een schets-ont- werp voor de kunstzinnige "versie ring" van het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg aanvaard. Dat deelde wethouder Jan Menne vorige week in de raadscommissie Nieuw Ge meentehuis mee. Van Arkel is aangezocht voor de ar tistieke verfraaiing van de raadszaal. Aanvankelijk had hij nogal wat moeite met het feit dat hij daarbij re kening moest houden met het por tret van de koningin, dat de West- land-Utrecht Hypotheekbank aan de gemeente schenkt. Dat portret - van de hand van Ans Marcus - komt er sowieso, maar vormt voor Van Arkel geen beletsel meer. Judith Gor heeft de opdracht gekre gen een "licht-object" te maken dat straks in de hal van het raadhuis, aansluitend aan de hoofdingang, kont te hangen. Eerder heeft ze al la ten weten dat haar gedachten gaan in de richting van een soort moderne "kroonluchter". De K.B.O., katholieke bond voor en van ouderen in Soest, begroet donder dagmiddag 14.00 uur in dienstencen trum De Vijverhof een bijzondere gast. Aldaar aanwezig de Soester journalist Herman Post, bekend om zijn wekelijk se bijdragen in K.R.O.'s omroepblad Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Op zondag 17 december wordt weer een maandelijkse zondagmiddag- praatmiddag georganiseerd door de ANBO. Om 14.00 uur zijn alle Soesters boven de 55 jaar van harte welkom in het dien stencentrum Honsbergen. Er is geen programma, zodat ieder op zijn/haar eigen wijze deze middag gezellig bezig kan zijn. Ieder ontvangt bovendien twee gratis comsumptiebonnen die vrij te besteden zijn. Voor vervoer kan men - liefst tijdig - bellen naar 18018. Studio en in 1989 nadrukkelijk via ra dio en televisie in de belangstelling ge komen door zijn, in navolging van de dichter Bertus Aafjes, met succes afge legde voettocht naar Rome. Herman Post, een veel gelezen schrij ver, ook een geboren verteller. Zonder twijfel waagt hij donderdagmiddag een geslaagde poging om zijn toehoorders de lange voetreis naar Rome te laten meebeleven. Daarbij zijn zijn reisattri- buten, zoals zijn wandelschoenen, te bewonderen. Zijn recent verschenen reisverslag "Voettocht naar Rome" kan deze mid dag worden aangekocht en zal desge wenst door de schrijver van een op dracht c.q. handtekening worden voor zien. De toegang voor leden van de K.B.O. is gratis, introducees betalen, inclusief consumptie, een toegangsprijs ad f 5,-. Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan het Saenredamplantsoen. Hij kwam binnen door de deur te forceren. De buit bestond uit een CD-speler ter waarde van 1100 gulden en een bedrag van 700 gulden in contanten. Een 59-jarige bewoonster van de Braamweg ontdekte in het weekeinde dat haar auto gestolen was. Ze waar schuwde de politie. Nog geen dag later werd de wagen aangetroffen aan de Van Weerden Poelmanweg. Daar lag hij op zijn kant in de berm. De bedra ding bleek te zijn doorverbonden. ^Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 20

Soester Courant | 1989 | | pagina 13