Kies voor mooie kerstkado's, dus... Liever 'n Philips. van Schoemaker 1 999: 499: 899: Liever'n Philips 69: fWT PHILIPS f 1 P^P[ó f 1 Meningen van lezers HS nar—t" WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 23 Lindenhof Het dieptepunt Den Blieklaan (1) Den Blieklaan (2) Soest Zelfrespect Onroerende goederen Politie betrapt mannen met gestolen fiets 06-11 Kerstmix bij 'In De Ruimte' PH1UPS ltLEF°0NS MANRF 69= Voor alle zekerheid! Diefstal uit woning Inbraak in garage COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Lezing over ruimteonderzoek Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Super Heyn mag hier niet komen. Niet op deze fraaie plek. Zoek een ander on derkomen. Dit is werkelijk te gek. Nel Rademaker-Duijts Op dit moment wordt er op de Eng we derom een gat geslagen. I Is het u wel eens gelukt een dakkapel, een schuurtje of anderszinds zomaar te bouwen? Nee, u maakt tekeningen, u vraagt bij de gemeente een vergunnung aan. Als dat lukt, de tekening wordt goed gekeurd dan volgt de bekendmaking, dan kun nen uw buren omwonende volgens de wet bezwaar maken. Als dat termijn is verstreken, en er zijn geen bezwaren dan kunt u gaan bouwen. Deze regels zijn ooit gemaakt om 'wild'bouw tegen te gaan. Inspraak is er geregeld omdat je als buren het wel eens niet eens kan zijn met de bouw. B.v. om dat het schuurtje de zon kan wegnemen uit het tuintje van de buren, of het uit zicht van de buren kan belemmeren. De Gemeente Soest bouwt thans een enorme "komplex" (en nog onder hands ook) in ons Soester tuintje de Eng. De tekeningen waren goedge keurd (worden alweer gewijzigd). De inspraak procedure loopt nog. Honder den "buren" maken bezwaar, de uit spraak van Ged. Staten is onbekend. Er wordt een enorm gat geslagen op de Eng. De bouw van dit miljoenen "kom plex" zal bij vele Soesters de zon uit hun tuintje halen letterlijk en figuurlijk. Waarom? Wie heeft hier belang bij? Dit complex is voor ons burgers onbetaal baar, dit gaat ten koste van andere voor zieningen en ook niet te begrijpen. Wat nu met de inspraak? Wat is er voor de burgers nog mogelijk in deze zeer ongelijkwaardige verhouding, als de machtige (het gemeente bestuur) de re gels niet naleven? Namens het bestuur van Vrienden Soester Natuurbad, Jos van der Leij Nieuwe weg 6 3765 GD Soest Vorige week trof ik in de Soester Cou rant het stukje van dhr. v.d. Zande aan, waarin hij zich wil distantiëren van het buurtcomité de Den Blieklaan. Graag wil ik hier even op reageren. Zoals een ieder inmiddels weet, wordt de Den Blieklaan iedere dag als sluiproute ge bruikt door het verkeer naar Amers foort, Soesterberg en Utrecht. Enkele jaren geleden is bij tellingen al gecon stateerd dat over deze veel te smalle weg per dag tussen de 2000 en 2500 au to's rijden. Behalve personenauto's ko men zelfs trucs met oplegger voorbij. Twee maanden geleden is de nieuwe Koningsweg doorgetrokken. Deze weg zou met name dit (doorgaande) verkeer op moeten vangen. Niets is minder waar gebleken. Een automobilist blijft een automobilist en kiest altijd de kort ste weg. Zeker als in zo'n weg geen ob stakels zitten zoals stoplichten e.d. Inmiddels is de gemeente begonnen met de uitvoering van de plannen van Klein Engendaal. Met name ten zuiden van de nieuwe Koningsweg is een groot aantal huizen gepland in een land schappelijk mooi gebied. Deze huizen krijgen o.a. een ontsluitingsweg op de Den Blieklaan. Bovendien heeft de ge meente nog vage toekomstplannen om het oude plan "Hees"_weer uit de ijskast te halen. Ook deze huizen zullen een ontsluiting krijgen op de Den Bliek laan. Vandaar dat de gemeente nu al vast een nieuwe weg heeft gepland. De Den Blieklaan wordt doorgetrokken, om zo voor een snelle ontsluiting te zor gen. En snel betekent dat auto's sneller kunnen gaan rijden. Snel betekent ook gevaarlijk, met name voor kinderen. Nu even terug naar dhr. v.d. Zande. Hij stelt in zijn brief dat de verontruste be woners van Den Blieklaan niet alle be woners zijn. Dat klopt. Een half jaar ge leden is een klein groepje bewoners be gonnen om de gemeente erop te wijzen, dat de situatie op de Den Blieklaan on houdbaar is als men praat over ver keersveiligheid. En dat de plannen voor de nieuwbouw deze situatie alleen maar zullen verergeren. Maar liefst 125 bewoners hebben d.m.v. hun handtekening blijk gegeven van hun ongerustheid. Enkele bewo ners hebben niet getekend. Dat is lo gisch. Deze bewoners hebben belangen bij de nieuwe situatie. Sommigen heb ben bijvoorbeeld een stukje grond dat nu niet bebouwd mag worden, maar in de niéuwe situatie wel. En bouwgrond is nu eenmaal meer waard. Voor dhr. v.d. Zande geldt dit ook. Bovendien is hij bouwkundige en nieuwe huizen be tekenen brood op de plank. Nu is dit alles niet zo erg. Mensen zitten nu eenmaal zo in elkaar. Eigenbelang gaat vaak voor groepsbelang. Kwalijker wordt het als dhr. v.d. Zande onwaar heden gaat vertellen om de gemeente te vriend te houden. Sterker nog, om bij de gemeente een wit voetje te halen. Hoe kan iemand beweren dat het ver keer beduidend is afgenomen bij de openstelling van de nieuwe Konings weg? Hoe kan iemand beweren dat kin deren nu zelfs weer op straat gaan spe len? Of de Fam. v.d. Zande heeft zelf geen kinderen die op straat spelen óf hij heeft een hekel aan in aan kinderen. Want een ieder weldenkend mens zal op de huidige Den Blieklaan nooit zijn kinderen laten spelen! Een ander punt is dat dhr. v.d. Zande blij is met de toekomstplannen van de gemeente. Zijn gedeelte van de Den Blieklaan zal verkeersluw worden ge maakt. Weer komt nu het eigenbelang om de hoek. Het grootste deel van de Den Blieklaan zal zeer verkeersinten- sief blijven en met name de bewoners met kinderen laten hun ongerustheid blijken. Het buurtcomité de Den Blieklaan zal blijven knokken om de gemeente tot andere gedachten te bewegen. Naar ons idee hebben huidige bewoners meer rechten dan toekomstige. Bovendien is een gemeente er om de belangen van al le bewoners in de gaten te houden. Dus ook van verontruste bewoners met kin deren. Het buurtcomité de Den Bliek laan is zich dit terdege bewust. Mis schien dat dhr. v.d. Zande zich dit ook eens kan realiseren. Eigenbelang gaat niet altijd voor. Joop Bartijn In de Soester Courant van 6 december j.1. gaf F. v.d. Zande zijn mening ten beste over het optreden van het buurt comité "Den Blieklaan". V.d. Zande toont zich in zijn ingezonden stuk geïr riteerd over het optreden van het buurt comité, en dat mag natuurlijk. Maar daardoor geeft hij ook een verkeerde voorstelling van zaken. Allereerst denk ik niet dat velen het met v.d. Zande eens zullen zijn. Goede kon takten in de buurt hebben het comité namelijk geleerd dat de buurtbewoners, op enkele uitzonderingen na, het eens zijn met de doelstellingen van het comi té (ca. 125 handtekeningen). Het comité richt zich voornamelijk op de verkeerssituatie van de "Den Bliek laan" en dat is hard nodig. Aan ouders die hun kinderen zouden toestaan daar op straat te spelen, kan met recht slecht ouderschap worden verweten. Maar er is meer. De wijziging van het bestemmingsplan Klein Engendaal behelst ook een door getrokken situatie van de Koningsweg, rechtstreeks met de Den Blieklaan. Vooruitlopend op die ontwikkeling heeft de Gemeente alvast een stuk van die weg aangelegd, opvallend gemar keerd door gele ballen. Gaan de plannen door, dan ontstaat er een geweldige toename van de ver keersintensiteit op de Den Blieklaan. Die situatie wordt ook in de gemeente lijke plannen onderkend en ook bewust zo verder ontwikkeld. Daarmee krijgen de Insingerstraat en de Den Blieklaan tot aan de bocht naar de doortrek van de Koningsweg, de bestemming van hoofdverkeersweg. Daartegen richt zich het buurtcomité. Misschien zou v.d. Zande toch eens de moeite moeten nemen om met het co mité te komen praten. A. Stolk Zou het logo van Soest beter kunnen zijn. Overal moet de natuur wijken voor snellere wegen en huizenbouw. De moeilijk te bereiken Dalweg (een mooi stuk natuur) kan nooit het hart van Soest worden. Soest krijgt dan wel 1 miljoen schoon voor het schitterende Natuurbad en Taphoorn mag dan absoluut niet méér dan 3 lagen hoog bouwen (aldus CDA- mevr. Greefhorst) maar ook hier gaat de natuur verloren. We krijgen dan wel 2 open baden, ligweide en sanitair van Taphoorn (entree f 3,- p.p.), zelf is hij in één klap schatrijk. Het tekort van de Dalweg kost ons f 967.000 per jaar. CDA en WD weten dat hun achterban tegen al die plannen is (zeker vele duizenden) maar zoals Plomp zegt "het college is door Schol ten voor het blok gezet." Wat zwak! Zijn dit onze vertegenwoor digers? L. van Kersten Even iets rechtzetten. Op de voorpagi na S.C. 6-12-1989 wordt gesuggereerd dat columnist Arie Wandelaar een journalistieke hoofdwet heeft overtre den door zijn bron in de "Sinterklaasaf faire '89" (o.a. Johan Baks (CDA) te vermelden en dus niet in bescherming te nemen. Voor alle duidelijkheid: dat is als voorwaarde, voor- noch achteraf, ooit een punt van discussie geweest. Zegslieden die niet achterbaks werken stellen dit soort voorwaarden niet. Mijn zegsman deed met zijn "onthulling van een publiek geheim" de stekker in het stopcontact, terwijl er overal reeds licht over de affaire scheen. Het door B. Krijger (WD) en L. Tho massen (PS) veronderstelde zelfrespect van de leden van de commissie Welzijn lijkt mij achteraf een voorbarige con clusie. Zo dit zelfrespect aanwezig was geweest, hoe is het publieke geheim van een en ander dan te verklaren, hoe kon de kwestie onderwerp van gesprek zijn, ruim voor de publicaties, in eet-café De Knollentuin, in commissies en huiska mers? Intussen heb ik begrepen dat Johan Baks (CDA) zich niet van mijn verhaal distantieert (dat siert hem) en dat de le den van de commissie Welzijn de me ning zijn toegedaan elkaar weer recht in de ogen te kunnen kijken. Laten ze niet vergeten daarbij het licht uit te doen. Dat kijkt wat makkelijker, het verblindt niet zo. Jan Leijendekker "Arie Wandelaar" Voor bemiddeling bij: aan- en verkoop huur en verhuur taxaties Bel voor een informatief gesprek 02155 - 11 30 04 HENDRIK SMIT MAAKELAARDIJ OP MAAT Burg. Grothestraat 32, 3761 CN Soest Bewoners van de Albert Cuyplaan bel den vrijdagavond ongerust de politie op, omdat twee mannen op straat aan het vechten waren. De politie nam een kijkje en stelde vast dat de heren, resp. 25 en 18 jaar oud en afkomstig uit Soest, elkaar "voor de gein" te lijf gin gen. Ze kregen het verzoek het wat rus tiger aan te doen. Nij nader onderzoek bleek dat de fiets die ze bij zich hadden in Utrecht gestolen was. Dat leverde hun een proces-verbaal op. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: - - - - - - wordt de mogelijkheid geboden eens kennis te maken met zo'n bijbelkring aan huis. De hele maand december biedt Evan gelie Gemeente 'In de Ruimte' een keur aan aktiviteiten, waarbij een feestelijk en duidelijk accent op het Kerstevangelie ligt. Vanuit verschil lende bijbelstudiegroepen die in elke wijk van SOest tweewekelijks plaats vinden, zullen leden van de gemeente langs de huizen in hun wijk gaan om een kerstenquête af te nemen om te zien in hoeverre het Kerstfeest nog echt beleefd wordt. Aansluitend PhiliDSdraagbare compact disc-speler D 6800 Digitale mdikatie van max. 99 num mers, totale tijd en verstreken tijd per nummer. Programmeren van max. 20 .nummers. Aansluiting voor 2 hoofd telefoons. Stationair met netvoedmg of draagbaar met batterijen. Leverbaar met adapterset en auto-adapter. Philips draagbare kleuren televisie 14 tH 2001/10B Met 37 cm/90°, donker getinte, in- line, QS, HiBri-beeldbuis. 40 Voor- keurzenders. 1W muziekvermogen. On screen display.! Ind. 3 jaar garantie Philips 'Hiah Power' dubbel- deck radiorecorder flW 7694 'High Power'-systeem met 3 verster- j kers en 7 luidsprekers. Radio met FM-stereo, MG en KG. 100 W PMPO (2 x 18 W en 1 x 5 W piek) via 7 luidsprekers. 5-Bands graphic equalizer. Turbo bassgeneratoj^ Surround sound. Ingebouwde mikrofoon. D1927 FM-stereo en MG. Inklusief batte rijen, hoofdtelefoon, broekrtcnnklip ene Philips kompakte ijsmachine HR 2296 V Werkt met behulp van een koelele ment dat in de diepvriezer gekoeld wordt. Eenvoudig op te bergen_en schoon te maken. Adviesprijs 120- NU Philips gaskrultang HP 4412 Ideaal voor modelleren van droog haar. Snoerloos. Opwarmtijd: na 1 min. 90°. Met navulpatroon.* Philips VHS-videorecorder VW 6290/01 'Slim-L/ne' HQ-videorecorder VHS-systeem, met draadloze af standsbediening. VPS-voorbereid. Voorprogrammering_van 4 programma's tot 31 dagen vooruit. Met servicecertificaat ruig vdii Philips midi tompart dist- speler (P 610 Programmeren van max. 20 nummers. Uitgebreid LCD-display. Afspeelmogelijkheid voor 12 en 8 cm CD's. Drievoudige zoeksnelheid. Bij 2 snelheden is het geluid versneld hoorbaar. Digitaal ge stuurde synchronisatie mogelijk voor perfekte opnamen op Philips cassettedeck met CD Record Sync. Met afstands bediening Met servicecertificaat Philips telefoon P 9038 Druktoetsen voor snel en accuraat kiezen. Kiezen d.m.v. puls of toon. Herhaaltoets voor laatst gekozen nummer. Geheugens voor te programmeren nummers. Philips midi compact disc- stereokombinatie FCD195 Digitale radio met FM, LG en KG en 20 voorkeurzenders, versterker met 2 x 20 W muziekvermogen en 3-bands graphic equalizer, dubbel cassettedeck met high speed dubbing en continuous play, semi- automatische platenspeler en verti kaal geplaatste, programmeerbare CD-speler. Kompleet_met_ 2 luidspreker boxen (2-weg). Met servicecertifiaat O rTT~~ T ,.HT IL Tl In' L-Hfj 'rrcrrrL. j luister- en belvolume PHILIPS Philips Breeie-handhaardroaer HP 4346 2 Warmtestanden, 600 en 1200 W. Voor de nieuwe haarmode. Geschikt voor grillen, gourmetten, racletten, warmhouden en bakken. ieei 11 ici Met 6 pannetjes en 6 houten Adviesprijs 139. NU Philips tiinsniider en milkshake bereider HR 1392 Veel keukengemak in één apparaat. Snijdt, hakt, pureert en mengt. een apparaat.. scliociiisikci VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* Ook de jeugd van de Evangelie Ge meente komt in actie. Op vrijdag avond 15 december geeft het In de Ruimte Jongerenkoor een geweldig concert in twee verschillende winkel centra van Soest. De eerste avond vindt plaats in winkelcentrum Over- hees aan de Tamboerijn, en de twee de keer is op de Zuidpromenade. De inhoud van dit concert speelt rond het thema "Licht". Het koor is ver schillende keren in de Evangelie Ge meente opgetreden en heeft een re pertoire van wat men een swingende vorm van de gospelgroep de 'Conti nental Singers' zou kunnen noemen. Het aankomende jaar zal het jonge renkoor concerten geven op allerlei plaatsen in het land, zoals gevangenis sen, jeugdcentra, kerken en tijdens evangelisatieakties. De Kerstmix De 23e december houdt de jeugdgroep van de Evangeliegemeente een groot feest voor jong en oud in het Paviljoen van In de Ruimte aan de Insingerstraat 39. De Kerstmix bestaat uit een mix van allerlei soorten drama, pantomime en toneelspel. Al" vele jaren kwam de jeugd van In de Ruimte met toneelspel van hoge kwali teit. Zo waren er spelen als 'De Indrin gers' en 'De Kerststal op zolder'. Nu is er gekozen voor een inbreng van verschillende personen, die op een heel eigen wijze iets naar voren willen bren gen. Het pantomime stuk 'Handen' beeldt op doordringende wijze uit wat mensen met hun handen kunnen doen en teweeg brengen. 'Sjoerd' toont ons een jongen, die grote moeite heeft met de belevingswereld van zijn ouders. De avond wordt omlijst door muziek van de groep First Choice en de groep For- tress. Daarin zal de Kerstsfeer niet ont breken. Het feest begint om 19.30 uur met een gratis kopje koffie of chocolademelk in het Paviljoen aan de Insingerstraat 39. Slotconcert Op maandag 25 december, de eerste Kerstdag, is er een geweldig slotconcert met het In de Ruimte Jongerenkoor, in het Paviljoen, Insingerstraat 39. Deze dienst begint om 10.00 uur en is voor jong en oud toegankelijk. Een crè che is aanwezig. Voor kinderen van de basisschoolleeftijd is er een speciaal Kerstprogramma. Een 63-jarige bewoonster van de Bil- derdijklaan deed dinsdagmorgen aan gifte van diefstal uit haar woning. De dieven hadden 's nachts de achterdeur geforceerd en de woonkamer door zocht. Zij namen drie postzegelalbums met Engelse zegels mee, een album met eerstedags enveloppes, een paspoort, een horloge en wat persoonlijke be scheiden. Dieven braken in de nacht van woens dag op donderdag in in een garage. Zij gingen er vandoor met een boormachi ne, een tuinmeubelset, een grasmaai- machine en een dames- en een heren fiets. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 15 december houdt de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkun de Afdeling Amersfoort haar volgende lezing. De lezing is getiteld Voyager bij de Reuzenplaneten". Op 20 augustus 1977 werd in Amerika de Voyager 2 gelanceerd voor een be zoek aan de reuzenphneten Jupiter (op 9 juli 1979), Saturnus (26 augustus 1981), Uranus (1986) en Neptunus. De laatste planeet bereikte de Voyager in augustus van dit jaar. Door de enorme hoeveelheid foto's en andere gegevens werd de kennis over deze planeten aan merkelijk vergroot. Door die vergrote kennis ontstond echter een veelvoud aan nieuwe vragen, zodat wetenschap pers nog steeds bezig zijn gegevens van de Voyager verder te verwerken. Over de stand van zaken op dit moment vertelt prof. dr. W. de Graaf in de lezing die wordt gehouden op vrijdag 15 de cember aanvang 20.00 uur, in "De Boerderij" van het Centrum voor Na tuur en Milieu, Schothorstlaan 21 in Hoogland. De entree is gratis.

Soester Courant | 1989 | | pagina 23