i N .S rif OOK GEVRAAGD OF ER ËN GlAS ZALIGMAKEND IS VOOR UW DGEI\I? uon Mé/A R. Pauline en Marijke perfectioneren het uiterlijk met de juiste kleur i r_ 5 EN Silverstar biedt dank zij verbouwing nog meer keus Service van Ed Glas ook voor bedrijven Hypotheken HS Gemeente wil sluiting station Soestduinen voorkomen Willem von Oosten klemfoto-vakwerk van formaat! 5INA 24 WOENSDAG 13 DECEMBFR 1989 SOESTER COURANT PAGINA 25 :ïfi ENEN 5-13473 ËmÊÊ Wêmms vd brilmode i J H0YALUX3 HOGRESSIEF VANUIT ELK GEZICHTSPUNT SILVER STAR CD van de week RUSH k - m 4 Fietspad Zandlaan- Maarschalkersteeg Radarcontrole Ongekeurde auto Banketbakkerij Dogterom Kerststollen, Kransen en Tulbanden. kersttaarten Div. desserts STRAALBEDRIJF VAN ROUWENDAAL voor het ontroesten van al uw onderdelen o.a. velgen - frame's Nijverheidsweg 11 3762 EP SOEST Tel. 02155 - 2 08 60 Alcoholcontrole Winkeldiefstal Griftland doet mee aan affiche-wedstrijd CBMC houdt open avond Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Onderzoek naar Riagg-hulpverlening begonnen UW EIGEN KLEUREN FOTO'S OP UW KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN!!! in te mee- log in geen i ikslot Een t die- gilde. IQ% 5,35 uren. IG Hopelijk wel. Immers, vandaag de dag is er een glas met de zekerheid van natuurlijk zien op alle afstanden. Optimaal zien zonder storende leesgedeeltes. Hoyalux 3 biedt u dat kijk- en draagcomfort, waar u gewoonlijk meerdere brillen voor nodig heeft. Hoyalux 3, verkrijgbaar bij vakopticiën: gediplomeerd optomeir/si - lid O. V. ZUIDPROMENADE 15 2768 EM SOEST TELEFOON 02155 -1 28 74 Kleuren maken de man. Dat is het uit gangspunt van de visagistes Pauline Blok en Marijke Euwe. Deze moeder en dochter zijn een praktijk begonnen als kleurenadviseuses. In Nederland zijn er nog niet veel van dergelijke praktijken, maar in Amerika is het raadplegen van een kleurenadviseur of -adviseuse de normaalste zaak van de wereld. "Kijk maar eens naar een serie als Dynastie", zegt Marijke. Daar is over duidelijk heel goed gelet op de kleuren die de spelers dragen. Ze zien er alle maal perfect uit." Op de Nederlandse televisie is het daarentegen vaak maar droevig gesteld met het kleurgebruik, menen de twee visagistes. "Als je er op gaat letten, lach je je vaak dood om bij voorbeeld nieuwslezers. Sommigen zien er gewoon ziek uit, doordat ze de verkeerde kleuren dragen." Een wijdverbreid misverstand is, dat het inwinnen van een kleuradvies alleen iets zou zijn voor de welgestelden. "Het is toch voor iedereen belangrijk dat hij er zo goed mogelijk uitziet", vinden Pauline en Marijke. "Als je weet dat je er goed uitziet, voel je je gelijk ook veel beter." Wie een afspraak maakt voor een kleu renanalyse bij Pauline en Marijke krijgt een volledige kleurenalnalyse, een ma- ke-upadvies en een kleurenwaaier. Bij de kleurenanalyse wordt uitgegaan van vier verschillende types, die genoemd worden bij de namen van de jaargetij den. Er zijn dus een winter-, een lente-, een zomer-, en een herfsttype. Bij elk type past een ander kleurenscala. Wie voor de spiegel zit en een analyse 'on dergaat', ziet zichzelf veranderen bij el ke nieuwe kleur lap die over de schou ders gedrapeerd wordt. Ogen en haar gaan glanzen of worden juist dof, de huid krijgt een gezonde kleur of ziet vaal, kleine oneffenheden komen sterk naar voren of verdwijnen als bij tover slag. Het zijn allemaal effecten die een bepaalde kleur bij een bepaalde per soon teweeg kan brengen. De kleurenwaaier krijgt de cliënt mee om zelf in de winkel de kleuren voor kleding en make-up te kunnen kiezen Silverstar Video aan de Dillenburg laan gaat verbouwen. Aan de buiten kant valt het al op, want zelfs de licht reclame is nieuw. Binnen wacht de be zoeker de VIP-gaUery, een wand waarop de handtekeningen van be roemdheden uit binnen- en buiten land prijken. Van LUV tot Dustin Hofman ze zijn er allemaal te be wonderen. Het weekeinde voor de Kerst heeft de klant al de kans om te profiteren van de feestaanbiedingen, want dan wordt de nieuwe afdeling van Silverstar ge opend. Door de verbouwing wordt de cd- en video-winkel in één klap dubbel zo groot. Dat betekent dat ook het aan bod van cd's en video's enorm wordt uitgebreid. Een jaar geleden begon Silverstar met de verkoop van cd's. De zaak groeide daarna binnen de kortste keren uit haar jasje. Geen wonder, want Silverstar biedt een totaalpakket van videoban den en de steeds populairder wordende cd's. Silverstar gaat met de verbouwing nog meer service bieden aan de klant. Zo komt natuurlijk ook in het nieuwe ge deelte een speciale afluisterbalie met externe bediening waar de klant zelf kan bepalen welke nummers hij wil ho ren. Verder kan Silverstar bestellingen in recordtijd leveren. In twee a drie da gen heeft de koper zijn bestelling bin nen. Stempelkaart Er gaat veel veranderen bij Silverstar, maar de stempelkaart blijft. Vaste klanten kennen die kaart inmiddels al helemaal. Bij elke cd van dertig gulden of meer krijgt de klant een stempel. Heeft hij vijftien stempels verzameld, dan krijgt hij dertig gulden korting bij de aankoop van een nieuwe cd. Niet alleen op de cd-afdeling, ook bij de video's blijft Silverstar klantvriendelijk. Zo wordt er een aparte hoek ingericht met banden van het erotische genre, zodat ouders die met hun kinderen de winkel bezoeken zich niet hoeven te storen. PRESTO SILVER STAR VIDEO Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 Het 'servicebedrijf' van Ed Glas loopt goed. De (bijna) ex-bode begon zijn bedrijf enkele maanden geleden om dat zijn baan bij de gemeente afliep en hij niet in de WW wilde belanden. Veel particulieren hebben al met Glas ken nis gemaakt. Wat veel Soesters echter niet weten, is dat hij ook voor bedrij ven een uitgebreid dienstenpakket te bieden heeft. "Met name tijdens de feestdagfin heb ben veel bedrijven de handen vol zeg Ed. "Veel werknemers nemen dan een aantal snipperdagen op, waardoor er problemen ontstaan bij de bezorging van kerstpakketten en dergelijke. Bedrijven die met Ed in zee gaan heb ben de mogelijkheid een contract met hem af te sluiten. Als er met zo n con tract gewerkt wordt, zijn de firma s aan zienlijk goedkoper uit dan wanneer zij hem losse opdrachten verstrekken. Een voorbeeld hiervan is het samenwer kingsverband tussen Glas en het bedrijf Van Oest. Glas bezorgt voor deze firma op contractbasis bloemen en planten te gen een aantrekkelijk tarief. "Ook voor iemand die bijvoorbeeld in een kraam spullen verkoopt kunnen mijn diensten handig zijn", zegt Glas. "Als zo iemand bijvoorbeeld kerstbo men te koop aanbiedt, kan hij ook nog de service bieden dat de bomen bezorgd worden, zonder dat hij zijn stand hoeft te verlaten." Glas biedt een uitgebreid dienstenpak ket en staat daarmee 24 uur per dag en zeven dagen per week klaar voor zijn klanten. Bedrijven kunnen via hem pro- dukten onder rembours, of met ont- Ed Glas met zijn bestelbus. vangstbewijs laten bezorgen. Ook de hele postverzorging neemt Ed voor zijn rekening. Daarbij hoort ook de moge lijkheid een postbus of antwoordnum mer te gebruiken. Zoals al is opgemerkt heeft al een flink aantal mensen de weg gevonden naar Eds' boodschappendienst. Naast die boodschappenservice heeft hij de parti culieren nog meer te bieden. Zo is daar de oppascentrale. Men kan bij Glas te recht voor allerlei klusjes, waar men zelf om wat voor reden dan ook niet aan toe komt. De hond uitlaten, de tuin omspit- ten, de planten water geven, enzovoort, het kan allemaal en de mogelijkheden zijn onuitputtelijk. die bij hem of haar passen. Die waaier is belangrijk, want één tintje kan net het verschil uitmaken tussen mooi en lelijk. Pauline en Marijke zijn beiden gediplo meerd visagiste en kleurenadviseuse. Hun opleiding tot kleurenadviseuse kregen zij bij het bedrijf 'Shades of De visagistes Marijke Euwe (1.) en Pauline Blok. beauty'. Bij hun advies gaan zij uit van het make-uppakket van dit bedrijf in Amstelveen. In de bossen rondom Soest bevindt zich een uitgebreid fietspadennet, dat inten sief gebruikt wordt. Op een enkel punt kan de aansluiting van de paden echter nog worden verbeterd. Dit is het 'geval in het gebied tussen de Maarschalkersteeg en de. Zandlaan. Het huidige pad vanaf Amersfoort rich ting Soest eindigt nu op de Zandlaan, zodat men om de paden aan de Maar schalkersteeg te bereiken moet omrij den via de weg langs de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Door een verbindingsfietspad aan te leggen tussen beide paden ontstaat een nieuwe aantrekkelijke recreatieve fiets en wandelroute door het Korte Dui nengebied. De route zal tevens een kor tere route voor het woon-werkverkeer zijn. Gedacht wordt aan een schelpen pad met een breedte van ongeveer 1,5 meter. Het gemeentebestuur wil bij de aanleg De politie hield vrijdagmorgen een ver keerscontrole met behulp van de radar op de Birkstraat en de Soesterbergse- straat. Tegen twintig automobilisten werd proces-verbaal opgemaakt we gens te hard rijden. Een 29-jarige Soesterse raakte haar au to kwijt toen zij maandag op de Albert Cuyplaan werd aangehouden door de politie. De auto bleek al sinds septem ber 1988 niet meer gekeurd te zijn en werd voor onderzoek naar het bureau gebracht. Er waren nogal wat techni sche mankementen aan de wagen. Te gen de vrouw is proces verbaal opge maakt. van het fietspad gebruik maken van de reeds bestaande onverharde paden. De Rijwielpadenvereniging Gooi- en Eemland is bereid gevonden het pad aan te leggen en zorg te dragen voor het beheer en onderhoud. Inmiddels heeft het gemeentebestuur de grondeigenaren van gedeelten van het gebied waarover het fietspad moet komen te lopen en ook de aangrenzen de eigenaren om toestemming ge vraagd. Een tekening van het nieuw aan te leg gen fietspad hangt in het gemeentelijk Informatiecentrum voor Prachtige in verschillende smaken. o.a. Pudding en Omelette Siberiënne Wilt U alstublieft tijdig bestellen. spaarhypotheken annuiteit en lineaire hypotheken op basis van levensverzekering Bel voor een informatief gesprek 02155 - 11 30 04 HENDRIK SMIT MAAKELAARD1J OP MAAT Burg. Grothestraat 32, 3761 CN Soest In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee een alco holcontrole op de Amersfoortsestraat. Er werden 13 automobilisten aange houden en gecontroleerd. Eén hunner werd betrapt op rijden onder invloed en hij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod. Van vrijdag op zaterdag werd er op ver schillende plaatsen in de gemeente ge controleerd. Daarbij werden 129 auto mobilisten staande gehouden. Vier van hen kregen "de gele kaart" en konden ter plaatse een bekeuring in ontvangst nemen. Drie anderen hadden een zó fors promillage dat er proces-verbaal werd opgemaakt. De Gemeente Soest wil met de Neder landse spoorwegen om de tafel gaan zit ten om te proberen station Soestduinen open te houden. Dat schrijven B en W in een brief aan de directie van de NS. B en W noemen de dreigende sluiting van het station 'een diep ingrijpende beslis sing voor de reizigers'. Zij zeggen 'mo gelijkheden te willen bespreken om tot aanzienlijke verbeteringen te komen waarbij 'de halte Soestduinen eveneens een functie blijft vervullen'. 'In een tijd, waarin de uitbreiding van het openbaar vervoer en de stimulering van het gebruik ervan terecht zo na drukkelijk centraal staat, komt een der gelijk mogelijk voornemen volstrekt onverwacht', aldus B en W. Het college zegt in de interne rapporta ge van de NS een beschouwing te mis sen van de functies die de halte bij de uitbouw van het openbaar vervoer zou kunnen vervullen. 'Daarnaast betwijfe len wij ten zeerste of de NS-reizigers wel op adequate wijze door de bus kunnen worden overgenomen', aldus de brief. Steenhofffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 In een winkel aan de Zuidpromenade werd een 69-jarige Soesterse aange houden. De vrouw probeerde zonder te betalen een hoeveelheid vleeswaren met een waarde van f.9,47 mee te ne men. De affiche-ontwerpwedstrijd "Teken voor Cultuur" die ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen in april 1989 werd uitgeschreven is een groot succes. De wedstrijd loopt via scholen voor voortgezet onderwijs die tekenen als eindexamenvak aanbieden. Inmiddels hebben 80 tekendocenten uit het hele land laten weten met hun leer lingen deel te nemen aan deze ontwerp wedstrijd. Dat betekent ongeveer 1700 leerlingen. Het is de bedoeling dat de leerlingen een affiche voor het jubile rende Anjerfonds ontwerpen. Een van de deelnemende scholen is het Grift land College te Soest. De uiterste inzenddatum is 10 januari 1990. Alle ingezonden affiches worden in het Muziektheater in Amsterdam "uitgelegd" zodat de jury onder voor zitterschapvan prof. W. H. Crouwel zijn werk kan doen. Op 1 februari 1990 vindt de prijsuitrei king plaats, eveneens in het Muziek theater. Dan worden de 50 winnaars - voor ieder jaar één - gehuldigd. De ten toonstelling van de affiche-ontwerpen zal na één maand in Amsterdam te heb ben gehangen via de Anjerfondsen door het land reizen. Het comité Christen Zakenmensen Soest, kortweg CBMC, organiseert een open avond in Soest met als gastspreker de heer J.L. Dekker, financieel direc teur van o.a. Chemco Europe NV te Soestduinen. Dekker heeft als onder werp gekozen: 'Rentmeesters en/of ondernemers, Chemco te Soestduinen is het voor Soest bekende bedrijf dat o.a. produk- ten voor de grafische industrie fabri ceert en verder in vele landen van Euro pa vestigingen heeft met ongeveer 800 werknemers. Dekker is al jarenlang fi nancieel directeur/adviseur van de ver schillende Chemcovestigingen in Ne derland en daarbuiten. Het comité CBMC is verheugd deze expert op fi- nancieel-zakelijk gebied te mogen ver welkomen op haar open avond donder dag 14 december om 20.00 uur in res taurant "De Soestduinen" aan de Soes- terbergsestraat. Het comité CBMC Soest, onderdeel van Christen Zakenmensen Nederland en lid van Christian Business Men's Co- mitee International nodigt elke belang stellende hartelijk uit, in het bijzonder leidinggevenden, vrije beroepsbeoefe naars en zakenmensen om eventueel met partners of collega's deze interes sante avond te bezoeken. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot N. van Hornsveld, tel. (02155)- 14537 of J. Mooij, tel. (02155)-17786. Vijf Riagg's hebben het initiatief geno men om te onderzoeken op welke ma nier ze hun eigen hulpverleningsaan bod zo goed mogelijk af kunnen stem men op de behoefte van hun cliënten. Het Nederlands centrum Geestelijke volksgezondheid (NcGv) te Utrecht gaat dit onderzoek uitvoeren. In het on derzoek zal aan meer dan 2500 cliënten gevraagd worden met welke problemen en met welke hulpvraag ze zich tot de Riagg gewend hebben, en zal nagegaan worden in hoeverre de behandeling voldeed. Zes jaar geleden werden de Riagg's ge vormd. De eerste jaren stonden voor de meeste Riagg's in het teken van de fu sie: ze moesten nieuwe organisatievor men en procedures ontwikkelen. Nu deze fase achter de rug is, komt voor de Riagg's kwaliteitsverbetering van de zorg en een optimale afstemming van het aanbod op de vraag (zowel van cliënten als van verwijzers) voorop te staan. In dat kader past het initiatief van vijf Nederlandse Riagg's (Stad Utrecht, Westelijk Utrecht, Oostelijk Utrecht, Gooi en Vechtstreek en Rotterdam Centrum-West) om een omvangrijk onderzoek te laten doen naar de manier waarop de Riagg-zorg beter tegemoet kan komen aan de problemen en hulp vragen van de cliënten die zich aanmel den. Gedurende drie maanden zullen alle cliënten tussen 18 en 65 jaar die zich bij de genoemde Riagg's aanmelden, uit gebreid ondervraagd worden over de aard en achtergrond van hun proble men. Vervolgens zal nauwkeurig geë valueerd worden welke behandeling ze aangeboden krijgen, hoe hun behande ling verloopt en welke resultaten er na afloop geboekt zijn. Daarbij wordt zo wel aandacht besteed aan de mening van de behandelaars als van de cliënten zelf. Medio 1990 worden de eerste re sultaten van dit onderzoek verwacht. prettige en ^en „r QelokkiS NieuW Een origineel idee dat u niet veel kost: 10 x 21 cm. f 1,10 p.st. incl. envelop Eigen tekst v.a. f 35,- extra. KOM EVEN LANGS MET UW NEGATIEVEN Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid Van Weedestraat 147 Soestdijk

Soester Courant | 1989 | | pagina 25