O Schitterende overwinning voor dames Stam-SoYoCo volleybal Red Stars heren weinig moeite met Crackerjacks Tweede winterwandeling Olympia Heren Stam-SoVoCo pakken eerste overwinning WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 29 Smeeing/BDC op valreep naar gelijkspel HANDBAL Smeeing/BDC - Attila SCRABBLE Annie Janssen speelt met wisselend succes WANDELSPORT Wie aan politiek doet leest de Soester Courant DUIVENSPORT Tentoonstelling 'De Vriendschap' VISSEN 'De Snoekbaars' vist op de Vecht B-.1UM-Ih1-4--I1.IjI Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen BADMINTON Badso matig Maximale winst voor Selby (8-0) VOLLEYBAL Pijnenburg-jeugd weer superieur ATLETIEK Pijnenburgers op herhaling Wie aan sport doet leest de Soester Courant WIELERCROSS Tempo kerstcross BASKETBAL Zaalprogramma In de laatste thuiswedstrijd van dit jaar slaagde Smeeing/BDC er niet in de volle buit in Soest te houden. Een ster ke openingsfase werd gevolgd door een mindere periode van de ploeg en na een 8-8 stand bij rust leek het erop of Smeeing/BDC een fikse nederlaag zou krijgen. De in het begin van de tweede helft opgelopen achterstand van 9-13 werd alsnog omgebogen in een verdiend gelijkspel: 18-18. Na een rustig begin van de wedstrijd kwam na 8 minuten spelen de BDC- trein op gang. Michel van de Hoven zorgde met drie doelpunten op rij voor een 4-1 voorsprong, waarna deze voor sprong van drie doelpunten tot de zes tiende minuut stand hield. Dalfsen kwam door zijn boomlange linkshander vervolgens zeer sterk terug en nam met nog twee minuten te spelen in de eerste helft een 7-8 voorsprong. Dit werd door de Soestenaren nog voor rust ge lijk getrokken, waardoor beide teams een 8-8 stand de rust in gingen. De tweede helft werd door Smeeing/ BDC geopend met een mandekking op de linkshander van Dalfsen, welke de gehele tweede dertig minuten werd vol gehouden. Dit vergde enige aanpas singsproblemen voor de Smeeing/ BDC-dekking wat resulteerde in een 9-13 achterstand, maar daarna kregen de Soestenaren meer grip op de Over ijsselse ploeg. De thuisploeg kroop dichterbij tot 13-14, waarna de wed strijd dood leek te bloeden. Zes minu ten werd er niet gescoord tot dat Smeeing/BDC de stand gelijk trok. Vervolgens scoorden beide ploegen om en om, waarbij Arjan Roest het leeu wendeel van de produktie op zich nam: hij scoorden in de tweede helft vijf maal. Bij een 16-17 achterstand miste deze speler echter een zevenmeterworp, waarna Dalfsen in de tegenaanval een combinatie goed afronde en een 17-18 voorsprong nam met nog slechts drie minuten te spelen. Twee doelpunten van Paul van de Deijssel zorgden ervoor dat de stand 18-18 werd. Door knulllig balverlies in de laatste minuut van Mi chel Roest leek het toch nog mis te gaan. Gelukkig hield de dekking, die vandaag niet optimaal functioneerde, goed stand waardoor er een verdiend gelijkspel bereikt werd. De Soester for matie heeft tot 7 januari rust, waarna in Stadskanaal de laatste wedstrijd van de heenronde tegen Jahn II gespeeld wordt. Doelpuntenmakers: Aijan Roest 6x, Paul van de Deijssel 5x, Michel van den Hoven 3x, Cleem Diemers 2x, Richard van de Hoef en Dave Sterk lx. De Stand: OSC 17 pnt. Aalsmeer 16 pnt. Volendam 14 pnt Smeeing/BDC 12 pnt. Olympia Hengelo 11 pnt. Dalfsen 9 pnt. HVN/Attila 9 pnt. Swift Arnhem 2 8 pnt. Sparta'75 8 pnt. Jahn II 8 pnt. CSV 4 pnt. De Griffioen 4 pnt. Spannende wedstrijd waarin door de BDC-dames keihard werd gewerkt. Al snel opende Bianca v. Hofslot voor BDC» waarop Attila snel een antwoord had. De wedstrijd bleef gelijk opgaan, waarbij Attila in eerste instantie een voorsprong nam. Met de rust was het echter weer gelijk. 6-6. BDC bleef druk uitoefenen op de ver dediging van Attila en haalde de winst uit snelle tegenaanvallen. Ook de ver dediging sloot in de tweede helft beter bij BDC en mede door het goede kee perswerk van Daniëlle Epskamp wist BDC een voorsprong te nemen. Attila kon nog een keer naast BDC komen, maar de laatste 10 minuten voelde BDC dat ze de winst niet meer konden af staan. Eindstand 14-12. Doelpunten: Bianca v. Hofslot 6, Gea Stavast 3, Ria Pothoven 1, Leontien Jansen 2, Karin Roest 1, Heieen Mole naar 1. Uitslagen Smeeing BDC Welpen Smeeing BDC-EMM 19-2 Jongensasp. Smeeing BDC-Shot 16-7 Damesjun. AAV-Smeeing BDC 8-27 Daméssen. 3 EMM 3-Smeeing BDC 7-7 Damessen. 1 Smeeing BDC-HVN/Attila 14-12 Herensen. 2 Smeeing BDC-Fortisimo 18-17 Herensen. 1 Smeeing BDC-Dalfsen 18-18 Zaterdag wordt in Soest de tweede wandeltocht in het kader van de 28e Winterserie gehouden, die onder auspi ciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) door de wandelsport vereniging "Olympia" wordt georgani seerd. De start is vanaf het wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid tussen tien en één uur voor de vijftien kilometer en voor de tien en vijf kilometer naar keuze, tot twee uur. De zaal is open om 09.30 uur. Deelname aan deze winterwandeling is mogelijk voor iedereen, zowel indivi dueel als in groepsverband. De route voert de wandelaars dit keer door de fraaie natuurgebieden De Lange Dui nen in Soest-Zuid en Soestduinen en De Paltz bij Soesterberg. Het inschrijfgeld bedraagt: t/m 15 jaar f 2,- en voor 16 jaar en ouder f 2,50 per persoon, per wandeling, inklusief her innering, welke bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk Winter wandeling Zeist, Utrecht, Soest en Hui zen, genummerd en twee wandelaars. Zonder herinnering betaalt men res- pektievelijk f 1,25 en f 1,75. Inschrijvin gen kunnen aan de start plaatsvinden. Mits voor vertrek ingeleverd worden wandelboekjes afgestempeld en van een plaatje voorzien, het startgebouw is gemakkelijk -per trein te bereiken. Vanaf het station Soest-Zuid is het slechts enkele minu ten lopen. Het startburo sluit om 17.00 Opvallend op de scrabble-avond van 7 december was het spel van Annie Jans sen. Een voor haar doen zwakke partij van 385 punten wisselde zij at met een ijzersterke van 580 punten. Bij elkaar voegde zij toch een kleine 1000 punten aan haar totaal toe. Anne Nuysink had haar avond. Z j speelde in twee partijen 1100 Pun!®" b'J elkaar en wist daarmee haar gemiddel de op 524 te brengen. Sterk spel dus van diverse deelnemers aan de scrabble- competitie van De VanDalen. Spannend was het vooral in de partij tussen Trudy Danvers en Ria Mulder (468-4721. Op een goed niveau legde zij elkaar het vuur na aan de schenen. De uitslagen van donderdag: M. Leijendekker-T. v. Egdom320-368 W. Klute-A. Nuysink 376-344 W. Witkamp-A. Janssen 461-380 T. Danvers-R. Mulder 468-472 J. v. Zijtveld-J.Leyendekker 362 49 J. Danvers-R. Rabelink 492 366 R. Mulder-A. Nuysink Jzooi J. Leijendekker-A. Janssen 379 580 M. Leijendekker-R. Rafcelmk367 381 Na de pauze demonstreerde Wout Klu te zijn home-made scrabbte-spel. Een levensgroot spel, dat dooryelentegelijK gespeeld kan worden. Dit o veel bijval van de aanwezigen, kort horen we hier beslist meevan. De prijs van de week was d Jan Danvers. Hij beantwoordde het best aan het na afloop geste de doe^_ s^tt^iSHonlerrenaandeW,aro u^rdSme^alsglwoonlijk f 2,50 per persoon. De derde en tevens laatste winterwan deling van Olympia wordt gehouden op zaterdag 24 februari 1990. In de tussen liggende periode kan men terecht in Huizen op 13 januari, in Utrecht op 27 januari en in Zeist op 10 februari voor soortgelijke winterwandelingen. Inlichtingen kan men inwinnen bij mevr. I. Maassen, Korte Hartweg 4, 3762 SJ Soest, tel. nr. (02155)-20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50,3764 AD Soest, na 18.00 uur, tel. nr. (02155)-16414. De duivenvereniging P.V. de Vriend schap houdt in het weekend van 16 en 17 december a.s. haar jaarlijkse ten toonstelling in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg 86 te Soest. De opening zal worden verricht door een bekend persoon in de duivensport, en wel op zaterdag 16 december om 20.00 uur. Zondag 17 december is de zaal geopend van 10.00 's morgens tot 17.00 uur 's middags. s Tevens is er zondag 17 december om 14.00 uur een bonnenverkoop van pro minente liefhebbers van Afd. M. Men is van harte welkom op deze da gen. Zaterdag is op de Vecht bij Weesp de 5e wedstrijd gevist in de wintercompetitie. De in de voorgaande slechte wedstrij den opgelopen frustraties werden ruim schoots gecompenseerd. Nagenoeg ie dereen wist in deze ene wedstrijd meer vis te vangen dan in de voorgaande 4 te zamen. Willem v.d. Kraats pakte de eerste plaats met 12.17 m. en onderstreepte hiermee zijn hegemonie bij de Vecht- wedstrijden. Piet Limper werd goede tweede met 12.01 m. Hij deelde hier mee aan zijn bootmaat v.d. Esschert een gevoelige tik uit, die slechts 4.18 m. ving en zichtbaar aangeslagen was. Limper is hiermee slechts 1 punt van de 2e plaats in het klassement verwijderd en 4 punten van koploper Bosman, die deze wedstrijd met 6.27 m. wat pover tjes uit de bus kwam. De 10 hoogstgeëindigde deelnemers van deze wedstrijd zijn: 1. Willem v.d. Kraats 12.17 m. 2. Piet Limper 12.01 m. 3. Gerrit Kasius 11.79 m. 4. Evert Kasius 10.13 m. 5. Jan van Lambalgen 8.66 m. 6. Jan Aertssen 8.63 m. 7. Ate Hooft 6.40 m. 8. Theo Bosman 6.27 m. 9. Henk van Riet 6.26 m. 10. Henk Prinsen 4.79 m. Eigenlijk alleen aan de prijs'. 'Een gebruikte? Waar zie je dat aan?' Met occasions heeft Auto Smeeing naam en faam verworven. Door inruilauto's streng te selecteren, na te zien van hoofdsteun tot schokdemper, te controleren, schoon te maken, te poetsen en zonodig te repareren. Ze zien er dan weer als nieuw uit. Alleen ligt de prijs beduidend lager. Toch krijgt u het Bovag-garantlebewijs èn de Auto Smeeing Garantie. Meer zekerheid voor minder geld krijgt u nergens. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest Te!. 02155-13227. Het was een fantastisch week-end voor de dames van Stam-Sovoco. Het eerste damesteam wist in een uitstekende wedstrijd de dames van Avero OS 2 uit Sneek met 3-0 te verslaan, terwijl het tweede damesteam een niet mindere prestatie leverde door eveneens met 3-0 te winnen van koploper Cito uit Zeist. Dames 1 begon nogal gehandicapt aan de bijzonder belangrijke wedstrijd te gen Avero. Spelverdeelster Marianne Goebertus zal wegens de ziekte van Pfeiffer langere tijd niet kunnen spelen, terwijl Mona Rademaker en Judith La- zonder wel op de bank aanwezig waren, maar beiden ook wegens ziekte deze middag nauwelijks inzetbaar waren. Het pleit voor het team, dat ondanks deze tegenslagen de wedstrijd met een enorme inzet en gedrevenheid werd ge speeld. Aan niets was te merken dat het team gehandicapt was. Er werd voor iedere bal geknokt en met vaak goed en geva rieerd aanvalsspel werd de ploeg uit Sneek van begin af aan onder druk ge zet. Met name Inge Everts mag terug zien op een uitstekende wedstrijd waar- Tel. (02155)13014-12577 Hoewel Badso 1 met 8-0 Culemborg 3 versloeg geven de setstanden aan dat het toch wel een zwaar bevochten zege is geweest. Badso 2 versloeg Eagles 1 met 6-2, maar dat waren de Soesterbergers tegen het laag geplaatste Eagles ook wel aan hun stand verplicht. De overige Badso teams kwamen dui delijk te kort tegen hun tegenstanders. Badso ging tegen Vollenhove 1 met 5-3 ten onder, terwijl Badso 5 het tegen Ire ne 4 in Bilthoven ook al liet afweten. Een 7-1 nederlaag was het resultaat. Ook nu weer kon Badso 6 niet winnen, met 8-0 werd in Amersfoort van KBVA 9 verloren. Na een kleine uitglijder (4-4 tegen Vee- nendaal uit) tijdens de laatstè wedstrijd van de eerste helft van de badminton- competitie in de overgangsklasse, ver dedigde Selby met succes de trotse kop positie, die het met slechts 1 punt verlies bezet. Het bezoekende B.C. 70 uit Epe was in de sportzaal van C-drie voor Sel by een gemakkelijke prooi, gezien de maximale 8-0 winst. Marcel Pas gaf in het enkelspel zijn te genspeler, die hij in de uitwedstrijd nog 1 game moest toestaan, nu geen kans. Met 15-9 en 15-5 tikte hij hem genade loos aan de kant. René Inkehaag strooi de als een verlate zwarte Piet met zijn befaamde dropshots en zag in de twee de game zelfs kans met zijn tegenstan der een kat enm muis spelletje te spelen. Ook de beide vrouwenenkelspelen wer den door Selby gemakkelijk in winst omgezet. Gerdie van Kooten won met 11-1 en 11-3, terwijl Jeanette Wester- veld met 11-2 en 11-4 met haar oppo- nente afrekende. Het mannendubbelspel dreigde voor Selby na een royale 15-6 winst in de eer ste game tijdens de tweede game verlo ren te gaan. De Soester badmintonners wisten via een verlenging alsnog te ze gevieren. De Selby-dames toonden in hun dubbelspel wederom hun over macht en wonnen met speels gemak met 15-7 en 15-6. Marcel Pas en Jean- nette Westerveld bleven in het ge- mengddubbelspel ook nu ongeslagen, hoewel B.C. 70 de eerste game verras send won met 13-15. In no-time werd dit slippertje met 15-4 en 15-6 onge daan gemaakt. Door de zege van René Inkenhaag en Gerdie van Kooten in het tweede gemengddubbelspel was de 8-0 winst voor Selby een verdiend resultaat. Uitslagen: Senioren Selby 1 - B.C. 70 Selby 2 - Putten 2 Selby 3 - Leusden 1 Selby 5 - KBVA 13 Junioren Selby 1 - 't Slot 3 Meulenwiek 2 - Selby 2 Selby 3 - Badso 7 Selby 4 - Westervoort 3 bij vooral haar passing prima was ver zorgd. Toch waren het niet de af en toe knappe individuele acties van sommige speelsters. De overwinning was er een van het collectief. De eerste set was binnen het kwartier gespeeld met een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 15-6 stand. Ook in de tweede set ging het team pri ma door alhoewel de tegenstand nu iets groter was. Uiteindelijk werd deze set ook gewonnen mét de setcijfers 15-9. In de derde set probeerde de ploeg uit Sneek wel degelijk iets terug te doen en het werd dan ook een zeer spannende aangelegenheid. Heel lang bleef de stand op 2-2 staan en ook daarna ging de score gelijk op. Bij een 10-12 stand in het voordeel van Avero leek de set ver loren te gaan naar de dames van trainer Henk Bosschaart dachten daar anders over. Met een geweldige laatste krachtsinspanning werd de stand weer gelijk getrokken en onder groot enthou siasme van het publiek wist de Soester ploeg uiteindelijk ook deze set in haar voordeel te beslissen met de setstand van 15-13. Hiermee was een fantasti sche 3-0 overwinning een feit en kon af stand genomen worden van de fatale laatste twee plaatsen. Er is nu duidelijk aansluiting met een grote groep mid denmoters en zo spelende behoeven de dames zich beslist geen zorgen te ma ken. SoVoCo-dames 2 Dames 2 moest na deze wedstrijd aan treden tegen koploper Cito uit Zeist. Beslist geen simpele opgaaf gezien ook het grote puntenverschil tussen beide teams. Evenals bij dames 1 was hier een collec tief ijzersterk optredend Stam SoVoCo dat bereid was om voor iedere bal te knokken en met vaak uitstekende staal tjes volleybal de dames uit Zeist onder druk te zetten. De Cito dames hadden vast niet zoveel tegenstand verwacht, want naarmate de wedstrijd vorderde sloop er steeds meer irritatie in het team en werden er nogal wat onnodige fou ten gemaakt. De Soester dames daaren tegen groeiden en wisten elkaar voort durend op te peppen. De eerste set werd met 15-10 gewonnen en toen daarna ook de tweede set met 15-12 in Soester voordeel was geëin digd was er al van een verrassing sprake. Maar Stam Sovoco wilde deze middag meer. In een spannende set, waar bijna voortdurend tegen een kleine achter stand werd aangekeken wist men door een werkelijk voorbeeldige wedstrijd mentaliteit bij 13-13 toch langszij te ko men. Onder een explosie van vreugde werd tenslotte de set met 15-13 in Soes ter voordeel beëindigd, en met 3 volle wedstrijdpunten kan het team weer wat ruimer ademhalen. In de uitwedstrijd tegen Nederhorst is dan eindelijk gebeurd wat er al een paar weken zat aan te komen. In een van So- voco-zijde goed gespeelde wedstrijd werd in Nederhorst den Berg de gelijk namige ploeg met 3-1 verslagen en veel frustratie afgeschud. Het SoVoCo-he- renteam speelde de laatste wedstrijden steeds goed, maar ook steeds werd er net naast de overwinning gegrepen. Nu dan eindelijk een terechte beloning voor het team dat ook steeds meer als een hechte eenheid gaat opereren. De Soesters gingen voortvarend van start en namen snel een 3-0 voorsprong. Via 7-4 werd de voorsprong uitgebreid naar 10-5 waarna Nederhorst nog wel even terug kwam tot 10-8 maar hierna was het toch SoVoCo dat zonder verder in gevaar te komen de set in haar voor deel besliste (15-9). De tweede set gaf een omgekeerd beeld. Nu keek men snel tegen een 4-0 achter stand aan, die men de hele set niet meer teboven kwam. De Soesters liepen voortdurend achter de feiten aan en de ze set werd dan ook met dezelfde cijfers verloren als de eerste gewonnen werd 15-9. De derde set was het meest spannend. Na een 3-0 achterstand wist men terug te komen tot 3-3 en 5-5. De stand 6-7 in Soester voordeel bleef ongelooflijk lang op het scorebord staan waarna de ploe- gen via 8-8 en 10-10 elkaar volledig in evenwicht hielden. Het zag er nog even heel slecht uit voor de Soesters bij een 13-10 achterstand. Maar daar waar het team voorheen nogwel eens in elkaar klapte was het nu juist het collectief dat het tij wist te keren om uiteindelijk met 15-13 de set winnend af te sluiten. De vierde set was hierna eigenlijk nog een formaliteit. De ploeg uit Neder horst was dermate aangeslagen door dit setverlies dat er nog maar weinig tegen stand werd geboden. De set en daarmee dus ook de eerste overwinning, werd met 15-7 afgesloten. Opvallend bij de Soester heren was dat er met name veel dreiging uitging van het midden waar Sander Duijvestein en Theo de Jong een prima wedstrijd speelden. Aanval lend was met een zeer hoog scorings percentage Roel Richmond geweldig op dreef. Uitslagen Stam-SoYoCo jeugd Jongens: Spirit Al-Stam Sovoco Al 0-3 Stam Sovoco C2-Stam Sovoco Cl 1-2 Meisjes: Stam Sovoco Al-Bresan SSS A4 3-0 Stam Sovoco A2-Leos Al 0-3 Stam Sovoco Bl-SVH B2 3-0 Stam Sovoco Cl-Stam Sovoco C3 2-1 Stam Sovoco C2-Volkei Cl 0-3 Stam Sovoco C4-Surf Cl 0-3 Bij de zaterdag in Hilversum gehouden tweede competitiewedstrijd zijn de ju nioren van Pijnenburg weer uitstekend voor de dag gekomen. Een tweetal overwinningen stond van tevoren al vast: A-junior Dick van den Broek heeft in de regio geen enkele tegenstand van betekenis, terwijl Abdes Belarbi bij de B-jongens dit jaar zelfs nog geen crosswedstrijd heeft verloren. Beiden lieten in Hilversum geen steek vallen en finishten ruim voor hun tegenstanders. Alex Grootveld werd bij de A-jongens derde. Ook de C- en D-meisjes waren weer ij zersterk op dreef. Dat Monique van Leek goed kan crossen is al lang be kend, maar dat ze nu al, ze is pas enkele maanden C-junior, het hele veld haar wil weet op te leggen mag toch zeer op merkelijk genoemd worden. Ook Sabi- ne van Rossenberg liet eindelijk weer zien over grote capaciteiten te beschik ken door naar een prima derde plaats te lopen. De winnares van de vorige wedstrijd, Lotty Aerts, had last van een lichte griep en kwam niet verder dan de 14e plaats. Mandy Visser eindigde nog net bij de beste 20, dit is het aantal lopers dat in maart aan de finale mag deelne men. De D-meisjes deden het zelfs nog beter. Ulrike van der Lee haalde weder om een uitstekende overwinning. Tweede werd Dieuwke Moerman, die met een sterke eindsprint nog vier te genstanders wist te passeren waaronder Cindy van Lit, die keurig 5e werd. Cari- ne Verhoeven en Miijam Haarsma wis ten zich ook nog bij de beste 20 te plaat sen en zijn nu al zeker van een finale plaats. Pupillen Tweedejaars A-pupil Thomas Ruiter is na een periode vol kleine blessures weer op de goede weg met een 7e plaats. De eerstejaars A-jongens van Pijnenburg presteerden sterk met een 6e plaats voor Bo Menning, 9e Michael Bree- schoten, 12e Eelco Koster en 15e Geert van Poppel. Ook bij de pupillen was er een overwinning en wel voor Maaike van der Molen bij de A-meisjes. Bij de hele kleine C-pupillen behaalde Vare- na Sebél een 5e plaats, Berend ten Brin- ke werd 9e en Paul van Hal 10e. Slechts twee Pijnenburg-atleten van de l.a. -groep durfden in Huizen de con frontatie aan met Rob Druppers, het middenafstand-fenomeen en Axel Koenders de triatleet. Gelukkig kozen deze laatste twee voor de 5 km. wed strijd, iets waar de echte leden van de l.a.-groep nog niet hun trainingspak voor uittrekken. Zeker een paar hon derd deelnemers zorgden voor een ge zellige, chaotische start. In de onderlinge strijd tussen de twee Pijnenburg-atleten bleef Jan v.d. Lee op gepaste afstand (om en nabij de 30 me ter) achter Peter de Groot aanhollen. Dit hield Jan ruim 9 km. vol, toen zette hij een eindspring in om te trachten als nog als eerste Pijnenburger over de meet te komen. Maar waarschijnlijk dankzij zijn nieuwe turboschoenen won Peter de Groot deze tweestrijd terecht in een tijd van 38.48. Jan v.d. Lee volg de op ruim 3 seconden. Het is weer een druk weekeind ge weest voor de Soester basketbalver eniging The Red Stars. Met name bij de senioren moesten alle teams aan treden, waarbij een onvervalste derby was tussen het derde en vierde heren team. De Soester Red Stars teams, die op rayonniveau uitkomen hebben voor 50% voor de winst kunnen zor gen. Zowel het eerste herenteam als de meisjes junioren A wisten hun wed strijden te winnen. Dames 1 leed in Den Haag tegen Argus een nederlaag en de jongens junioren moesten hun meerdere erkennen in Leerdam. Na twee wedstrijden te hebben verlo ren, waarvan e/e/n wedstrijd in de be kercompetitie, konden de Red Stars he ren wederom een overwinning binnen halen tegen de Crackeijacks! In de eer ste helft was de scoringsmachine aan Soester zijde volledig verdwenen, want een schotpercentage van onder de vijf tig procent voor Red Stars heren 1 is volledig ondermaats. Crackerjacks was zeer zeker niet de mindere, maar moest regelmatig door overtredingen een halt toeroepen aan de Soester aanvallen. In de dertiende minuut stonden beide teams gelijk; een stand van 22-22 op het scorebord. In vier minuten tijd kon aan Red Stars kant een kleine voor sprong worden opgebouwd (30-24). Deze voorsprong kon worden behou den tot aan de rust (39-32). In de tweede helft speelden Red Stars en Crackerjacks gelijk tegen elkaar op, tussen de twaalfde en de zestiende mi nuut werd de basis gelegd voor de over winning, want de Soester voorsprong werd uitgebouwd naar twintig punten (79-59). In de resterende vier minuten werd aan beide kanten regelmatig ge scoord. Eindstand: 89-69. Opmerkelijk in deze wedstrijd was dat meerdere spelers de basket konden ra ken: Peter Hellinga 20 punten, Renee Lansaat 17 punten, Jan van Maanen en Cock van de Lagemaat 16 punten. Coach Rinus Valk heeft echter nog ge noeg werk te verrichten om van deze groep van spelers een goed scorend team van basketballers te maken. Dit is een moeilijke opgave omdat deze ploeg slechts eenmaal per week compleet kan trainen. Red Stars MA 1 - MSY MA 1 De meisjes junioren behaalden in Noordwijk hun vierde zege, waardoor ze in de middenmoot terecht kwamen. Coach Michel van Drie was zeer tevre den over de inzet van het gehele team; was men in de vorige wedstrijden teveel afhankelijk van Esther van der Bolt, in deze wedstrijd stond er een team te spe len. Het meisjes juniorenteam speelde een gelijkmatige wedstrijd. Ruststand: 32- 20 in Soester voordeel. In de tweede helft probeerde MSV dichterbij te ko men, maar de voorsprong kwam nim mer in gevaar. Alhoewel aan Noord- wijkse kant beter werd gespeeld, kon het Soester team de twee winstpunten mee naar huis namen. Eindstand: 65- 54. Op dinsdag 26 december (Tweede Kerstdag) vindt voor de 35e keer in suc cessie de kerstcross plaats in de bossen van Soestduinen. Ook dit jaar zal een internationale A-veldrit worden ge houden hetgeen betekent, dat menige bekende veldrijder aan de start zal ver schijnen. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 1. 11.00 uur Liefhebbers/veteranen 30 min. 1 ronde. 2. 12.00 uur Junioren 40 min. 1 ronde. 3. 13.00 uur Mountain Bike Race 45 min. 1 ronde. 4. Beroepsrenners/amateurs 60 min. 1 ronde. Er verschijnen ongeveer 90 renners bij de liefhebbers en veteranen, waaronder kanshebbers als Jan Olde Meule uit Tubbergen, Max de Vries uit Hoevela ken, Ben Slagers uit Enter, John Kuy- venhoven uit Leiden, Bonne van de Meer uit Jubbega en Klaas Stobbe uit De Wilp. in de categorie junioren rijden enkele zeer sterke veldrijders mee, die het later bij de amateurs ook zeker zullen ma ken. Te denken valt hierbij aan Niels van der Steen uit Hoogland, Mike Kui pers uit Maartensdijk, Geert Ophey uit Erp en Richard Sikking uit Driebergen. Ongeveer 100 ATB'ers (All Terrain Bikes) zullen van start gaan en dat bete kent, dat dit een spektakulair onderdeel gaat vormen. "Tempo" was in 1988 een der eersten, die tijdens de veldrit ook een mountainbike-wedstrijd op het programma had staan. Steeds meer be kende renners wagen zich op deze fiets. Zo starten in Soestduinen onder andere de meesterknecht van Jean Paul van Poppel, Michel Cornelissen, Olympia- ganger Eric Cent, Nederland kampioen op de weg 1988 Erwin Kistenmaker, en de Nederlands kampioen veldrijden bij de militairen Rudy Nagenkast. Het hoofdnummer telt ook nu weer een aantal bekende veldrijders. Blikvangers zijn natuurlijk de 2 ex-wereldkampioe nen en Super prestigewinnaars Hennie Stamsnijder en Roland Liboton. Voorts zijn tevens gecontracteerd: Henk Baars, Martin Hendriks, Frank van Ba- kel, Huub Kools, Reinier Groenendaal, Wiebren Veenstra, Ludweg Wijnants (België), Benny Keylen (België) en Pascal Triebei (Luxemburg). In totaal zullen 5 profs en amateurs als Mare Krijger, Marcel Gerritsen, Jo Martens en Gert-Jan Bijnen. Het parcours is te bereiken vanaf Res taurant de Soester Duinen en is gelegen naast de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Red Stars JA 1 - Leerdam JA 1 Ondanks de betere inzet van de jongens junioren, die na de afgang van vorige week in Rotterdam door trainer/coach Hans de Bruin onder handen waren ge nomen, kon de tegenstander uit Leer dam de overwinning mee naar huis ne men. Tot de vijftiende minuut in de eerste helft waren beide teams aan elkaar ge waagd (22-22), maar vervolgens pres teerden de Soester jongens junioren het vijf minuten lang niet te scoren, waar de basis werd gelegd voor de nederlaag. Ruststand: 23-37. In de tweede helft bleven de tegenstanders in hun sco- ringsritme en het Soester team had het nakijken. Eindstand. 55-71. Overige wedstrijden Al lange tijd was naar de onderlinge confrontatie uitgekeken tussen het am bitieuze vierde herenteam tegen het dit jaar nieuw geformeerde derde heren team. Het vierde herenteam had een goede seizoenstart, doch merkt de laat ste weken dat promotie naar het hogere klasse niet echt eenvoudig is om weer optimaal te presteren. Het derde herenteam had een belab berde seizoenstart, doch komt juist de laatste weken duidelijk in haar ritme. Zo bleek ook uit de onderlinge strijd tussen drie en vier, waarbij het derde team duidelijk een lesje gaf in effectief afmaken en zodoende deze forse spor tieve strijd duidelijk naar zich toetrok en verdiend won met 81-46. Het tweede damesteam, o.l.v. trainers/ coaches René Lansaat en Dick van der Hammen heeft zaterdag een lastige klip weten te omzeilen. In een spannende wedstrijd tot aan de laatste minuut te gen SVO dames 1 wisten de Soester da mes dit duel te winnen met 48-45 en be reikten inmiddels de koppositie in de kern eerste klas. Marcel Janvier heeft het niet eenvou dig. Met een kleine kern van speelsters en veel gebruik makend van bankspeel- sters uit andere teams, door een blessu- regolf in de eigen gelederen, handhaaft het derde damesteam zich toch mo menteel op een fraaie derde plaats met nog veel kansen tot verdere stijging. Af gelopen zaterdag moest in Zeist BZ'72 III er ook aan geloven. De Soester da mes wonnen deze partij met 67-32. Een tweede onderlinge confrontatie was die tussen de beide jongens adspi- rantenteams 1 en 2. Het eerste team staat onder leiding van trainer/coach John Bertus momenteel fraai bovenaan en boekt de laatste tijd veel ruime over winningen. Het tweede team is nog net een maatje te klein ten opzichte van dit eerste team, hetgeen in deze ontmoeting ook duide lijk naar voren kwam. Hierdoor werd het in deze toch zeer leuke maar wel wat te eenzijdige wedstrijd een zeer ruime overwinning voor het eerste team met 134-14. Overige uitslagen Red Stars MB2-Eem'78 53-20 Red Stars 5-Woodpeckers 2 81-46 Red Stars JB1-BZ'72 JB1 118-30 Red Stars JC3-Hoevelaken JC1 32-44 Komende week is er weer een thuis wedstrijd voor het eerste herenteam. Het is voor dit jaar en deze maand te vens de laatste rayonwedstrijd en de af sluiting van de eerste helft van de com petitie. De Soester heren zullen probe ren tegen Oegstgeest het eerste compe titiegedeelte af te sluiten met slechts één verlieswedstrijd. De wedstrijd begint zaterdagavond in Beukendal om 20.15 uur. Hieraan vooraf spelen de jongens ju nioren ook hun laatste wedstrijd van deze eerste periode en hun tegenstan der is Cady'78. De jongens junioren zijn er zeer zeker op gebrand deze wedstrijd zegevierend af te sluiten. Het eerste damesteam speelt een uit wedstrijd en wel in Zwijndrecht tegen BC Verkerk. Deze ontmoeting vindt reeds vrijdagavond plaats en na enkele nederlagen met slechts een punt ver schil willen de Soester dames nu wel eens een overwinning van minimaal een punt. De meisjes junioren gaan zater dag ten slotte naar Spijkenisse en ont moeten daar Hurricanes. Zaterdag 16 december 1989 Sporthal Beukendal 09.00 - 12.00 uur Sovoco volleybal 12.00 - 15.00 uur Eemvogels korfbal 15.00 - 18.00 uur MHC hockey 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal de Banninghal 09.00 - 12.00 uur BC Badso badminton 12.00 - 17.00 uur KVO korfbal 17.00 - 20.00 uur MHC hockey Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur Sovoco volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badminton 18.00 - 22.00 uur s.o.Soest jeugdvoetbal Zondag 17 december Sporthal Beukendal 10.00 - 16.00 uur BDC handbal 16.00 - 22.00 uur MHC hockey De Banninghal 8.45 - 9.45 uur tennis 10.00 - 18.00 uur Badso badminton 18.00 - 22.00 uur MHC hockey 22.00 - 23.00 uur tennis Sportzaal C-drie 10.00 - 12.00 uur De Knickerbockers training 12.00 - 15.00 uur Selby badminton

Soester Courant | 1989 | | pagina 29