TRENDY OF KLASSIEK Een sfeervolle Kerst! 20 DISKETTES UOF> 2995 computer/ isrenaae15 Lange bespreking met Mavo's redt Eemland niet van sluiting Onzekerheid over opdracht fa. Van Asch voor aanleg raadhuis-omgeving Soest 50 jaar geleden 'Houtskeletbouw' knetterend van start xm brilmode Hond veroorzaakt aanrijding KOM KIJKEN EN KIEZEN UIT EEN GROOTS ASSORTIMENT KERSTSTUKJES - KERSTKRANSEN KERSTBOEKETTEN etc. BLOEMENHUIS j&Qllijfl 'Koper' maakt proefrit: bromfiets weg Autoradio's gestolen Soester aannemer wel laagste inschrijver Parkeercontrole Van Weedestraat 51/4 inch DS/DD 15 december 1939 De soldaat en de liefde PAGINA 4 WOENSDAG 13 DECEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 Zweedse ambasssadeur plaatst eerste gevel vraagt: uw aandacht: voor len hoeft niet. lagen voor de jnlijke service gediplomeerd optometrist - lid O.V. keld - en van de firma die de huizen neerzet. Verder was de basisschool de Regentuuter - als "naaste buur" - met een groep leerlingen aanwezig. De ambassadeur moest zijn klus zelfs twee keer klaren, want de video-opna men van de eerste "landing" bleken niet helemaal geslaagd te zijn. Onder luid applaus daalde de gevel, die in eerste in stantie met een paar spijkers op zijn plaats was gehouden, ten tweeden male neer, waarna het vuurwerk werd ontsto ken. Een flink deel van het gezelschap ver plaatste zich vervolgens naar restaurant Darthuizen, waar het werd onthaald op koffie met gebak; dat laatste in de vorm van een Lange Soester, getooid met een Zweeds vlaggetje. De ambassadeur hield daar - in het Nederlands - een toe spraak waarin hij nog eens duidelijk maakte wat de voordelen van de in Zweden ontwikkelde houten huizen zijn, o.a. uit het oogpunt van energiebe sparing en milieu. De woningen passen goed in de houtrijke omgeving van de Utrechtse heuvelrug en in Soest was de mooiste lokatie aangetroffen: om zoomd met bestaand groen. De heer Magnusson bedankte de gemeente Soest voor haar medewerking aan de verwezenlijking van het project en wen ste de toekomstige bewoners veel ple- Ambassadeur Magnusson kon tevreden zijn over zijn werk: de gevel "staat". Foto: Herman van Dam Wethouder Plomp complimenteerde de Zweden voor hun hoogwaardige pro- dukten en liet weten dat Soest trots mag zijn op het project. Ook herinnerde hij aan de grote belangstelling voor de wo ningen, die o.a. gebleken was uit de massaal bezochte informatie-avond in het Griftland College. "Voor ons was dat al een teken dat we op de goede weg zaten." Ook hij feliciteerde de toekom stige bewoners van de Amnestylaan (zoals de belangrijkste straat in deze nieuwe wijk gaat heten) en toonde zich verheugd over het feit dat de gemeente weer een groot aantal woningenzoe kenden van dienst kan zijn. Een 22-jarige Soesterse werd na een aanrijding op de Soesterbergsestraat overgebracht naar Zonnegloren omdat zij klachten had over pijn in haar hals. De vroiiw was achterop een voor haar rijdende auto gereden toen die plotse ling remde. De oorzaak van het ongeval was een loslopende hond op de straat. Alles gemaakt van de mooiste materialen, in trendy kleuren en in elke prijsklasse. Kortom: Kerst '89 wordt een sfeervolle Kerst bij Zuidpromenade 9, Tel.: 02155 - 1 68 77, Soest De vier uur durende vergadering die wethouder Jan Menne vrijdag met de Mavo's en het GriftlandcoIIege had, heeft niet mogen baten. De Mavo's willen niet fuseren met de Scholenge meenschap Eemland. Daarmee is ook die kans op het voortbestaan van Eem land verkeken. Menne ging opnieuw met de scholen om de tafel zitten omdat hij hoopte dat de Mavo's uit angst voor de onlangs be kend geworden regeringsverklaring toch zouden willen fuseren. Volgens die regeringsverklaring moet de norm voor het minimum aantal leerlingen dat een Mavo moet hebben, worden opge schroefd van 120 naar 240. De Mavo's hebben echter niet de indruk dat het zo'n vaart zal lopen en weigeren een fu sie. Tijdens de vergadering liep H.L. Bilek, voorzitter van de Soester zakenkring weg. Hij vond dat hij bij de vergadering Een 77-jarige bewoonster van de Gen- tiaanlaan zal zich nog wel eens beden ken voordat ze een onbekende zomaar een bromfiets meegeeft. Ze had het voertuig te koop aangeboden in een re gionale krant. Vorige week kreeg ze een reactie. Er verscheen een man van ca. 40 jaar, die wel belangstelling had. Hij vroeg of hij even een proefritje mocht maken. De eigenares vond dat goed, maar daar kreeg ze spijt van, want ze heeft de man én de brommer sindsdien niet meer gezien. Bij een inbraak in een winkel aan het Nieuwerhoekplein verdwenen acht au toradio's met een totale waarde van 4.600 gulden. De dieven kwamen bin nen door een lichtkoepel te vernielen. zijn tijd verknoeide. "Ik was daar aan wezig als zeer geëngageerd toeschou wer", aldus Bilek. "Natuurlijk is het be langrijk om te praten, maar het bleef al leen maar bij loze lege lippenbekente nissen van de Mavo's. Ik ben diep te leurgesteld over de onwillige houding van de Mavo's." Ook Menne had op een betere uitslag gehoopt. "Het is echter het goed recht van de Mavo's om niet te willen fuseren. Ik blijf natuurlijk bereid om te praten." De enige die niet teleurgesteld zegt te zijn is K. Versluis, de voorzitter van het bestuur van Eemland. "Ik had sowieso nauwelijks iets van die bespreking ver wacht. We wachten nu op reacties van het ministerie van Onderwijs. De deur staat nog altijd op een kier." Foto: Herman van Dam Het bekende Soester aannemingsbe drijf H. van Asch, gespecialiseerd in grond- en straatwerk, is het voordeligst met zijn offerte voor de aanleg van de "omgeving" van het nieuwe gemeen tehuis aan de Dalweg. Of Van Asch de opdracht ook krijgt staat echter nog niet vast. Tussen zijn offerte en de ra ming van de gemeente gaapt nog een aanzienlijk "gat". Wethouder Jan Menne, "bouwpastor" van het nieuwe raadhuis, maakte vorige week de inschrijvingen bekend door het openen van de enveloppes met de offer tes van de vier gegadigden voor deze klus. Dat gebeurde tijdens een bijeen komst met een officieel tintje in de kan tine van Milieu en Stadsbeheer aan de Lange Brinkweg. Van Asch bleek met 1.656.000 gulden de laagste inschrijver. Andere gegadig den waren de firma Boogaart uit Alme- re, 't Wencop uit Barneveld en aanne mer Almere uit Soest. Zij kwamen alle maal boven het door Van Asch geof freerde bedrag uit. Dat Van Asch nu ook de definitieve op dracht voor de aanleg van het buitenter rein en de parkeerplaatsen krijgt is ech ter nog lang niet zeker. Er is nog een aanzienlijk verschil met de raming die van gemeentewege voor het project is gemaakt. Gat Gemeentevoorlichter Ben J. van Os wil niet zeggen hoe groot het "gat" is. "Dat wordt nu allemaal opnieuw bespro ken," aldus Van Os, die drie mogelijke uitkomsten ziet van het overleg. In de eerste plaats zou er opnieuw met Van Asch gesproken kunnen worden over een lager bedrag; een andere mogelijk heid is dat er een nieuwe aanbesteding plaatsvindt; en tenslotte is het ook Wethouder Menne feliciteert de heer Van Asch; hij heeft voor het laagste be drag ingeschreven. denkbaar dat de gemeenteraad alsnog besluit een hoger bedrag voor het pro ject uit te trekken, nu geconstateerd kan worden dat de oorspronkelijke raming in feite te laag is geweest. De politie heeft zaterdagmorgen een controle gehouden aan de Van Weede straat en omgeving, waarbij speciaal werd gelet op het gebruik van de par- keerschijf in de blauwe zone. Er werden 22 "foutparkeerders" ontdekt; zij krij gen een proces-verbaal. Telefoon 02155 - 1 28 74 Ergens op het platte land in Nederland gebeurde een dezer dagen een droevig ongeval. Een aantal soldaten zijn gelegerd in een huis, dat toevallig leeg stond. Twee jongemeisjes, op wier levenswandel volstrekt niets viel af te dingen, be zochten het soldatenk wartier en in een bovenkamer raakten ze aan het stoeien met twee bevriende militairen, 'n sergeant en 'n soldaat. De sergeant plaagde dreigend met een pistool.... Enfin, de rest raadt de lezer al. De 18-jarige doch ter van een schoolhoofd ter plaatse werd dodelijk getroffen. Ik wil niets zeggen van de omstandigheden, waaronder dit ongeluk gebeurde, ik ken geen andere dan die, welke ik in de krant vermeld vond en die waren al le van verontschuldigende aard. Het geval dient me dan ook slechts tot aanleiding om het eens neer te schrij ven, dat de kennismaking tussen de vrouwelijke jeugd en de gemobiliseerden, vooral ten plattelande, vaak zo ontstellend vlot verlopen. Natuurlijk, -een soldaat is zo goed of zo slecht als een burgeT op de liefde is ook zijn recht. Het zou dwaas zijn, als een meisje de liefde van 'n jonge man versmaadde, omdat hij gemobiliseerd is. Het gaat enkel daarom: dat tal van jonge meisjes en veelal ook haar ouders ten aanzien van kennismaking en omgang met militairen de voorzichtigheid uit het oog schijnen te verliezen en den critischen zin uitschakelen, welke zij in het gewone maatschappelijke verkeer laten gelden. Meisjes, die er niet aan zou den denken om "zo maar" mee te lopen met den eersten den besten, haar on bekenden burgerjongen, fietsen op- of lopen mee met een willekeurige sol daat, die zijn hand opsteekt of ze een groet toeroept. Met den gewonen Jan uit het dorp gaat ze niet, omdat ze "dit" van hem weten of "dat" van hem hebben gehoord, maar met den eersten den besten soldaat sjouwen ze terwijl ze niets van hem weten. 't Is niet precies te zeggen, wat daarvan de verklaring is. Het leger in zijn geheel geniet en verdient in dagen van spanning de eerlijke sympathie van de burger bevolking. 't Is mogelijk, dat den soldaat daarvan in de liefde individueel voordeel toe valt. En dan is er ook het avontuurlijke. Het uniform is aantrekkelijk en de kennismaking met een militair bindt niet tot zoveel. Vandaag of morgen wor den ze weer overgeplaatst en dan kan alles weer uit zijn. Kan...! Een jong meisjes en een jongeman kunnen als regel geen geregelden omgang met elkaar onderhouden, zonder dat de liefde haar werk doet. In de vorenbedoelde gevallen zullen vele meisjes haar hart gebonden weten op mo menten, dat de eindelijk verworven kennis van omstandigheden ze heeft doen inzien, dat er op den weg naar het geluk ernstige hindernissen staan opgesteld. Ik ben geen puritein, maar vindt toch, dat vele meisjes (en ouders) in den om gang van de vrouwelijke jeugd met militairen den kijk hebben verloren op wat passend is en wat niet. Prachtige onderscheiding voor Bart van Dijk Naar wij vernemen is aan Korporaal Bart van Dijk, die enige weken geleden tot sergeant werd bevorderd wegens zijn dapper ingrijpen bij de dolle rit van 6 paarden met den brandende munitiewagen in onze gemeente, door den Ko ning van België, de gouden medaille van verdienste toegekend, wegens be toonde moed en dapperheid. Bart van Dijk, die sinds zijn heldendaad, wel een sigaren- en sigarettenmaga- zijn kon openen van de hem toegestuurde rookertjes uit alle delen van Neder land, heeft de bevordering tot korporaal eveneens aan zijn zin voor moed te danken gehad, toen hij enige jaren geleden, in Oldenbroek, eveneens hollen de paarden tot stilstand wist te brengen. Processenverbaal Twee dames zijn bekeurd wegens het fietsen onder de dalende spoorbomen. Streng zal óp dit veel voorkomende euvel worden toegezien. Wanneer het stop-bord voor gedraaid is, mag men niet meer onder de bomen door. Tevens is een groot aantal bekeuringen opgemaakt wegens het rijden zonder achter licht op de rijwielen. Goed gezien... ook 'n montuur moet met zorg gekozen worden. Pas send bij uw type, gelijke tred houdend met de laatste mode. !n plezier(tje). tellen, en dat iming van de 1 niet bij zijn: [OEN en »EST Ontwerp- hinderwetvergunning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bij de dependance publiekszaken Soester- berg tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van: Deege Moffelindustrie B.V., Post weg 43/45, Soesterberg, voor het op richten van een coatingbedrijf annex zeefdrukkerij op het perceel Postweg 43 en 45 te Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 28 december 1989. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvragen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoe ken met bijlagen van: A. P. van Oest, Schrikslaan 17, voor het oprichten van een reeds bestaande supermarkt op het perceel Schrikslaan 17; B. B. v.d. Molen en B.A. v.d. Molen, Van Weedestraat 19, voor het uitbrei den/wijzigen van een snackbar met ijs- verkooppunt op het perceel Van Wee destraat 19; C. M.F.G. Holleman h/o Lagergieterij Hageman, Laanstraat 30, voor het uit breiden/wijzigen van een inrichting voor het reconditioneren van alle ty pen witmetalen glijlagers op het per ceel Laanstraat 30; D. Tovami Machinebouw B.V., Laan straat 64, voor het uitbreiden/wijzigen van een machinefabriekje op het per ceel Laanstraat 64. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning'kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 4 januari 1990 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschik kingen op de verzoeken van: A. Ingenieursbureau Moderniek B.V., Zwaluwenweg 26 voor het oprichten van een werkplaats voor de bouw van speciale machines op het perceel Zwa luwenweg 26; B. Taxibedrijf Tak, Eikenlaan 5 voor het uitbreiden van een taxi-onderne ming annex verkooppunt voor motor brandstoffen en herstelinrichting voor eigen wagenpark op het Eikenlaan 5; C. B.V. Technische Industrie en Han delmaatschappij ASI, Kostverloren- weg 6-14, voor het oprichten van een inrichting voor metaalbewerking op het perceel Kostverlorenweg 6-14; D. Flame Control B.V., Molenstraat 148-150, voor het oprichten van een bedrijf voor opslag van brandblusap paratuur en inbraakdetectie op het perceel Molenstraat 148-150. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffeh van een voorlopige voor- Met knetterend vuurwerk werd vorige week de officiële start ingeluid van de bouw van de 58 zogenoemde Zweedse "houtskeletbouw"-woningen, die in het gebied tussen de Eigendomweg en de Valeriaanstraat komen te staan. De Zweedse ambassadeur, de heer G. Magnusson, trad op als hijskraanma chinist en zette in die hoedanigheid de eerste keukengevel op zijn plaats. Dat gebeurde allemaal onder het toe ziend oog van een groot aantal toekom stige bewoners en een handvol officials, zoals burgemeester De Widt en wet houder Plomp, en uiteraard vertegen woordigers van de Zweedse handelsde legatie - die het project heeft ontwik- ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 25oo EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Marktverordening Burgemeester en Wethouders van Soest delen mede dat met ingang van 13 de cember 1989, gedurende drie maanden het raadsbesluit van 25 augustus 1988 tot vaststelling van de Marktverorde ning der gemeente Soest voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling milieube heer van de sector Milieu en stadsbe heer, Lange Brinkweg 77, op werkda gen van 8.30-12.00 uur en op het Infor matiecentrum, Steenhoffstraat 9a, op werkdagen van 09-17.00 uur. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepasssing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden (aanleggen) van een kampeerterrein, Soesterbergsestraat 133 (artikelen 19 en 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het vergroten van een patio-woning, bouwplan 18 woningen (bouwnr. 17), Mercury (artikel 8 van de voorschriften bestemmingsplan Mercury); het plaatsen van dakkapellen op 48 woningen, Amnestylaan (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning); het plaatsen van een overdekte zittri- bune, Sportpark, Bosstraat 141 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning); het verbouwen van een woning en het bouwen van een garage, Eigendomweg 41 (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 december, 1989 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stads beheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. Openbare commissievergadering Dinsdag 19 december, 20.00 uur: Minderheden De vergadering vindt plaats in de de pendance van het gemeentehuis. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voor zitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een be paald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. In het gemeentelijk Informatiecentrum kan men de stukken van de commissie Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel 93665 (24 uurs-service). ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST-ZUID TEL. 02155-12874-

Soester Courant | 1989 | | pagina 5