■H SiïtOL <31 WPê Spfficfrdiittj Drukke dagen bij vishandel 't Hoekje Fraaie kerstshow bij fa. De Groot Soest P. van Buuren Optiekinnovatie: 'Kunst op je neus!' N.H. Breedeveld neemt afscheid van SBBS WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 Thomas ter Haar: 'Ik hou van tevreden mensen SHANüE.l ïWMANtitt Druk bezocht open huis bij AGF-groothandel Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij Volle Julianakerk bij Volkskerstzang Herinrichtingsplannen medio januari ter visie Kerstboomverbranding op 10 januari Hondje weg Hondje terug Wie aan sport doet leest de Soester Courant Gevonden voorwerpen Werkgroep gaat SWOS doorlichten Veel KCA in november SW OS-kerstbingo voor 55-plussers x Bril Centrum Nota introduceert Casanova-brillen Aktie Tankslag wenst U prettige Kerstdagen Voorspoedig en gezond 1990. Recepties in de Vijverhof en Honsbergen Foto: Goos van der Wilt. B wmm "Jazeker, het is hardstikke druk deze dagen. Dat heb je natuurlijk altijd voor de kerstdagen. De mensen bestellen veel schotels en daar heb je altijd een hoop werk aan, vooral omdat ik niet zomaar wat klaarmaak, maar alles in samenspraak met de klanten doe. Ik vraag ze speciaal wat ze erop willen hebben, want een mooi aangeklede schotel kun je overal wel krijgen. Ik hou van tevreden mensen, en dat zijn ze ook." Thomas ter Haar spreekt terwijl hij in tussen energiek doorgaat met het schoonmaken van een emmer paling in de "werkplaats" achter de drukbeklan- te viswinkel op de hoek van de Molen straat en de Nieuweweg. Al bijna 19 jaar bedient de geboren Spakenburger een groot vis-minnend publiek in Soest, dat hem niet alleen waardeert om de hoge kwaliteit van zijn waren, maar ook om de sfeer die in de gezellige winkel bestaat, waar Thomas meestal samen met zijn zuster Tiny is aan te treffen. Kwaliteit, daar draait bij 't Hoekje alles om. Thomas ter Haar verzorgt voor 99 procent zelf de "bewerking" van de vis die hij verkoopt. "Dan heb je 't in de hand en je weet watje in huis haalt." Hij is niet zo dol op allerlei modieuze toe standen in de vishandel. "Mij hoor je niet praten over specialiteiten-zus-of- zo. Iedereen heeft zijn kwaliteiten, maar wat ik om me heen hoor zegt mij ge noeg." Er is wel degelijk kwaliteitsverschil inv vis. Vooral paling, haring, kabeljauw en mosselen zijn daar gevoelig voor. "Ik ben een hele lastige kerel, hoor. Vier keer per week koop ik vers in, en dan maak ik heus wel eens ruzie. Ik geef 't zó terug als 't me niet aanstaat. Over de prijs zeur ik niet. Vis is nu eenmaal niet meer zo goedkoop, maar de mensen hebben wel recht op een goed produkt. In de vakanties kom ik ook wel eens er gens, en dan denk ik: hoe durven ze zo'n prijs te vragen? Vooral in de toeris tenplaatsen moét je altijd oppassen..." 35 iaar in 't vak Vis blijft overigens redelijk lang goed, als ze maar goed gekoeld wordt, vindt Thomas ter Haar, die veel kennis en er varing heeft opgedaan in zijn lange vis- loopbaan. Die begon destijds bij zijn oom, een Spakenburgse vishandelaar die jarenlang ook op de markt in Zeist heeft gestaan en bij wie Thomas het vak heeft geleerd dat hij al met al zo'n 35 jaar uitoefent. Zelf blijft hij heel kritisch op zijn pro- dukten. "Ik zie bij alles wat door m'n handen gaat of het goed is of niet. Als 't me niet bevalt gooi ik het zo weg, en als m'n klanten iets niet goed vinden krij gen ze hun geld terug, ook als ze onte recht klagen. Daar maak ik nooit een punt van." Thomas ter Haar is ook niet zo onder steboven van alle "franje" op vis-ge- bied. "Al die rare troep die ze tegen woordig aanbieden, volgens mij is het soms vuilnisbakkenhandel. Ik wil vis boer blijven, geen snackbar." Van de graat Over smaak valt niet te twisten, maar Thomas ter Haar weet zelf heel goed wat lekker is. Wat dat betreft is hij bij voorbeeld altijd een groot pleitbezorger van vis-van-de-graat. "In die graat zit iets wat de vis lekkerder maakt. Gefi leerde vis mist dat, vind ik. Als je een lekkere vissoep maakt moetje ook altijd de graten erbij doen, dan wordt 't sma kelijker." Fileren is hem geen moeite, en dat de klanten in de loop der jaren steeds vaker Thomas ter Haar en zijn vrouw voor de bekende viswinkel aan de Molen straat. om schoongemaakte vis zijn gaan vra gen verbaast hem ook niet. "De mensen hebben daar zelf geen zin meer in; ze willen vlug klaar zijn, maar ik probeer 't ze toch nog wel eens aan te praten. Van de graat is gewoon lekkerder. Soms be graven ze in restaurants zo'n graatloze vis ook onder de saus. Dan smaakt 't de mensen prima, maar wat ze eigenlijk proeven is de saus en niet de vis." Uit alle onderzoeken blijkt dat vis nog altijd heel gezond voedsel is. Thomas: "Twee keer in de week vis eten, dat wordt aanbevolen. Er is wel eens gepro beerd het tegendeel te bewijzen, maar alle onderzoeken bevestigen dat vis ge zond is." Kwaliteit Dat kwaliteit bij 't Hoekje geen loze be wering is wordt nog eens onderstreept door het feit dat Thomas ter Haar diver se gerenommeerde restaurants in Soest en omgeving onder zijn klanten telt. Ook heeft hij een uitstekende samen werking met enkele vooraanstaande plaatselijke slagerijen, zoals de firma's Van Asch en Duwel, voor de verzorging van koude schotels en buffetten. De meeste klanten van 't Hoekje heb ben zo'n aanbeveling trouwens hele maal niet nodig, omdat ze zeker zijn van de hoge kwaliteit die Thomas ter Haar ze aanbiedt. Wie zich daarvan wil oyer- tuigeiK moet-maar- eens een- visjè '(of meer) kopen in de knusse winkel dp.de hoek van de Molenstraat. De zaak is alle dagen behalve maandag geopend vanaf half negen 's morgens. Men kan er in principe ook al om zeven uur terecht, want dan is Thomas ter Haar er al in de Iedereen die in Soest en ver daarbui ten ook maar iets te maken heeft met aardappelen, groente en fruit kent de naam De Groot Soest. Deze gerenom meerde groothandel is de grootste in zijn soort in Midden-Nederland en telt onder zijn afnemers niet alleen een zeer groot aantal "groentewinkels", maar ook tal van instellingen. Vorige week onthaalde De Groot al zijn rela ties op een bijzonder fraaie kerstshow, waarin zijn enorme sortering werd ge presenteerd. Dat gebeurde in de vorm van een gezel lig en druk bezocht open huis, waar al lerlei primeurs en specialiteiten werden getoond. De honderden bezoekers ke ken hun ogen uit en genoten bovendien van een (meestal) toepasselijk hapje en drankje. Al van verre kregen zij een banaan op reuze-formaat te zien, die voor het enorme "warenhuis" aan de Ferdinand Huycklaan stond opgesteld. Binnen was er o.a. een speciale videofilm te zien over Chiquita-bananen en ook het ci- trusfruit van Tob Sine, eigen import van De Groot, kreeg volop aandacht. Veel belangstelling was er voor de pre sentaties van zuidvruchten, appels en peren, allerlei soorten groente (ook die men van oudsher in dit jaargetijde niet direct verwacht zou hebben) en de mest uiteenlopende fruitsoorten, waaronder zeer vele van exotisch herkomst. Het is niet overdreven om te zeggen dat de fir ma De Groot alles in huis had wat op de aardbodem aan smakelijks en eetbaars wil gedijen. Grootste AGF-leverancier Het bedrijf, ooit aan de Insingerstraat opgericht door de vader van de huidige directeur, de heer G.L.W. de Groot, is sinds veertien jaar aan de Ferdinand Huycklaan gevestigd. In de loop der ja ren is het uitgegroeid tot de grootste AGF-leverancier van Midden-Neder land en waarschijnlijk is nagenoeg alle groente en fruit die in Soest worden ge consumeerd afkomstig van de firma De Groot, die de produkten dagelijks met zo'n tien grote trucks naar de afnemers transporteert. De kerstshow was speciaal georgani seerd om de talrijke afnemers, die veel al telefonisch hun bestellingen doorge ven, de gelegenheid te geven eens met eigen ogen te zien wat er op groente- en fruitgebied zoal te koop is. De bezoe kerskonden hun ogen volop de kost ge ven en gingen zonder uitzondering on der de indruk naar huis, en niet zonder 'een aardig presentje van de directie, die voor de schitterende presentatie aller- Het uitgestalde assortiment groente en fruit trok veel bewondering. Foto: Goos van der Wilt. wegen de welverdiende complimenten in ontvangst mocht nemen. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 De traditionele Volkskerstzang die af gelopen zondagavond voor de 28e keer in successie in de Julianakerk werd ge houden heeft weer heel wat mensen op de been gebracht. De kerk was nage noeg vol. Voor de muziek zorgden het chr. ge mengd koor "Juliana" o.l.v. van Gerard van Dolderen en het Soester Muziek ge zelschap met Hildo Flierman als diri gent. Op het programma stonden o.a. veel bekende kerstliederen, waaronder het overbekende Ere zij God, waarmee de samenzang werd besloten. Wethouder Jan Menne was dit jaar uit verkoren om het kerstevangelie te le zen. De jeugdige Erica Koedijk ver zorgde op zeer welsprekende manier de declamatie van een gedicht. De AROS verzorgde een live-verslag voor het zie kenhuis en de verzorgingstehuizen. De raadscommissie ruimtelijke orde ning is op 28 november in grote lijnen akkoord gegaan met het basisplan Smitsveen en het uitwerkingsplan fase 1 Kamperfoeliestraat. Beide herinrich tingsplannen worden thans met inacht neming van het advies van de raads commissie door burgemeester en wet houders op onderdelen uitgewerkt. De ter visie legging van de daarna definitief door burgemeester en wethouders vast te stellen herinrichtingsplannen zal naar verwachting medio januari 1990 plaats vinden. Hierbij zullen tevens de ingeko men inspraakreakties bijgelegd wor den. Bij deze inspraakreakties wordt aangegeven of zij al dan niet zijn geho noreerd. Iedereen kan op die wijze ken nis nemen van de vormgeving van de definitief vastgestelde herinrichtings plannen. Aankondiging van de ter visie legging zal begin volgend jaar zijn. in Soest wordt de jaarlijkse Kerstboom verbranding op woensdag 10 januari gehouden. Om 19.00 uur zullen de dan f ingeleverde boiiierjcop het terrein De - Eng aangestoken worden. VERMIST: Bastaard Rothweiler, teef, "Bella", ket- ting-halsb. weggel. in Pijnenburgerbos. Inl. Fam. v.d. Sonnen, Hazepad 126, Soest, tel. 16957. In de afgelopen week (8-15 december) werden onderstaande gevonden voor werpen bij de politie aangemeld. blauwe tas met inhoud; wieldop. Super Cycle-herenfiets; Bato-sport- fiets; Peerless-herenfiets; Vespa-brom- fiets. omslagdoek. bruine portemonnee. gouden broche. Inlichtingen uitsluitend bij de ge meentepolitie Soest, Dalweg 42, tel. 19444 (tijdens kantooruren). Het Bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) heeft besloten een werkgroep in te stellen, die tot taak heeft de huidige organisatie van het flankerend ouderenwerk aan een kri tisch onderzoek te onderwerpen en het bestuur te adviseren over noodzakelij ke aanpassingen in de organisatie structuur, langs de lijnen die het Be stuur aan de deelnemersvergadering heeft voorgelegd en waaraan deze haar goedkeuring heeft verleend. Het bestuur is van oordeel dat in de hui dige structuur een samenhangend flan kerend beleid niet goed mogelijk is, hoewel de werkzaamheden van de af zonderlijke werkgroepen en beheers commissies op een goede wijze plaats vinden, aldus een vorige week verspreid persbericht. De werkzaamheden in het kader van het flankerend beleid vertonen de afge lopen jaren een duidelijke groei, zowel in de vorm van meer deelname door ou deren (warme maaltijden, cursussen e.d.), als door uitbreiding van taken (ouderenbus). In het kader van deze groei acht het bestuur het van zeer groot belang dat de onderlinge afstemming van de activiteiten van de diverse werk groepen en beheerscommissies beter gestalte krijgt. Uitdrukkelijk laat het bestuur weken dat geen veranderingen zullen worden doorgevoerd, dan na overleg met de deelnemers en de subsidiegever, in ver band met mogelijke wijziging van subsi diestromen. Een onderdeel van de taak van de werk groepen zal zijn het aangeven van de route, waarlangs de overlegsituaties met de betrokken deelnemers gestalte moeten krijgen. In de maand november is weer veel Klein Chemisch Afval (KCA) bij de ge meente ingeleverd. Verf: 1630 kg (in oktober 1388 kg); be strijdingsmiddelen: 19 kg f0 kg), bijten de stoffen: 69 kg (36 kg); fotochemica- liën: 212 kg (86 kg) en afgewerkte olie: 400 liter (507 liter). Werk ook mee aan een schoon milieu door het KCA niet met het huisvuil mee te geven, maar door het apart in te leve ren. In de gemeente bestaat een groot brengsysteem naar de detailhandel. Zij die meedoen aan deze aktie hebben een sticker op de ruit, waarop aangegeven staat welk KCA bij hen ingeleverd kan worden. Men kan ook het gemeentelijk INFOrmatiecentrum bellen (tel. 22555). De informatrices zullen precies vertellen waar men het KCA in de buurt heen kan brengen. Op vrijdagmiddag 22 december kun nen "55-plussers" terecht in het dien stencentrum De Vijverhof aan de Klari net. Daar start om 14.00 uur de grote kerstbingo van de SWOS. De prijzen zijn met zorg gekozen en voor iedereen bruikbaar. De kosten bedragen slechts f 5,- per kaart, inclusief een kopje koffie of thee en een lot, waarmee men in de loop van de middag nog kans maakt op een mooie prijs in de verloting. Al met al dus zeer de moeite waard om die mid dag de schreden naar de Vijverhof te richten! ER IS EEN VERSCHIL TUSSEN ZIEN EN KIJKEN Met gebruikmaking van de nieuwste technologische materialen is het hedendaagse bril montuur zowel modisch als een tech nisch vernuft. Maar ook de heden daagse slijptechniek van de brille- glazen maakt dat dikke glazen dun- ner geslepen kunnen wordèn en een j beter kijkkomfort geven. Wij advise- V ren u graag als het gaat om de juiste bril en de juiste glazen. ^VanWeedestraat87-Soest Telefoon 02155 - 1 71 20y Ook in de optiek houdt men van inno vatie. Niet alleen op technologisch ge bied, maar zeer zeker ook op het "des- igners"-vlak. Elke aktie vraagt om een reaktie. Wordt er op het moment vooral gedacht aan een "no-nonsense"-stijl, waarbij kwaliteit hoog in het vaandel staat, Italiaanse ontwerpers van het Ve- netiaanse huis Casanova wilden iets nieuws. Zij onderkenden het belang van kwaliteit, maar kozen wel voor meer glamour en bijzondere vormen Enige tijd geleden heeft de gemeente een enquête gehouden om er achter te komen hoeveel brandstoftanks er in Soest en Soesterberg in de grond zitten. Van de 5986 bezorgde formulieren kwamen er 2344 terug. Dat is bijna 40 procent, een ongekend hoog precenta- ge. Het landelijk gemiddelde is 25 pro cent. Ook het aantal tanks bleek boven ver wachting hoog, namelijk 310. Daar naast waren er nog 241 mensen die niest met zekerheid konden zeggen of er een tank bij hen in de tuin aanwezig is. Alle mensen die tanks gemeld hebben of het niet zeker wisten hebben inmid dels van de gemeente een brief gekre gen over de verdere gang van zaken. Dat betekent dat de gemeente nu een draaiboek gaat samenstellen, gaat uit zoeken of er een subsidieregeling kan komen en welke aannemer het werk kan gaan uitvoeren. Naar verwachting zullen deze gegevens in het voorjaar bekend zijn, zodat dan het vervolg kan plaatsvinden. voor de monturen. Geïnspireerd door beroemde kunst werken ontwierpen zij een collectie brilmonturen van wereldallure. Montu ren die een persoonlijkheid kunnen on derstrepen en een geraffineerde outfit nog meer accentueren. Een serie artis tieke meesterwerkjes, waar menigeen zijn ogen naar uit zal kijken Oeruiting Het is niet zo verwonderlijk dat Casa nova-ontwerpers zich door kunst geïn spireerd voelden. In het sprookjesachti ge Venetië, met de vele palazzo's, de San Marco, en niet in de laatste plaats het Carnaval, word het voortdurend met kunst geconfronteerd. De Italianen zijn een vooruitstrevend volk. Sinds ja ren staan Italiaanse modeontwerpers hoog aangeschreven. Ontwerpen die getuigen van klasse en allure. Dit is ook terug te vinden in de creaties van Casa nova. Achter deze tot de verbeelding spre kende naam gaat een inventieve firma schuil. De ontwerpen van de Casanova- 1 monturen zijn het resultaat van studies over kunst, kuituurstromingen en werken van individuele kunstenaars. Kunst als hoogste vorm van expressie van de mens. Gemaakt door mensen voor mensen. Een oeruiting die het le ven aangenamer maakt. Schoonheid en een samensmelting van vorm en kleur zorgen voor een hommage aan beroem de kunstenaars als Miro, Carra, Depero en niet in de laatste plaats Mondriaan. Het strakke felgekleurde lijnen-en vlakkenspel van Mondriaan is de basis voor een opvallend, maar tevens klas- en een Dames en herensalon - Zonnecentrum Volgens afspraak C Kapsalon /HM Soester- bergsestraat 39a Tel. 02155-10706 Een van de monturen is afgeleid van Piet Mondriaans "Compositie in rood, geel en blauw". siek montuur. De collages van Carra zorgden voor een bijzonder rond mon tuur en het kleurgebruik van Miro is te rug te vinden in een speels model bril. Ook de Jugendstil is een dankbare in spiratiebron geweest voor de Casano va-designers. Perfektie tot in details De Venetiaanse achtergrond is ook weer terug te vinden in het logo van de firma, dat een carnavalsmasker voor stelt. Maskers, kunstvoorwerpen, bij zondere modellen, roepen ongetwijfeld de vraag op of deze brillen wel geschikt zijn voor dagelijks gebruik. De ontwer pers zijn niet over één nacht ijs gegaan, dat kan je je ook niet permitteren als je onvoorwaardelijke garantie geeft. Op buitengewoon verfijnde manier zijn hoogwaardige materialen verwerkt tot oogstrelende modellen, die elk een uniek kunstwerkje zijn. Er zijn diverse fraaie modellen, die ook weer in ver schillende kleuren worden uitgebracht. Soms zijn acht verschillende tinten lak gebruikt, die allemaal met de hand zijn aangebracht. Hoogwaardige edelmetalen zoals b.v. Palladium vormen de basis voor de 24- karaats gouden laag. Ook de brildrager met gevoelige huid kan dankzij de hy- po-allergene beschermlak zonder pro bleem een Casanova montuur dragen. Kunst en kwaliteit wisselen elkaar even geraffineerd af als heden en verleden, want ondanks dat de ontwerpers met het verleden wilden breken, zijn zij er in geslaagd tijdloze creaties te scheppen. Bril Centrum Nota, de exclusieve distri buteur van Casanova voor de regio Eemland, is dan ook zeer verheugd de brillen te mogen introduceren. Vooruitlopend op zijn officiële ver trek in januari heeft voorzitter N.H. Breedeveld van de SBBS vorige week alvast afscheid genomen van de bewo ners van de twee centra die deze stich ting in Soest beheert. Woensdag zwaaiden de bewoners van de Vijver hof hem uit, donderdag gebeurde dat in Honsbergen. Jarenlang heeft Breedeveld het gezicht van de SBBS (Stichting Bouwactivitei ten in de Bejaardensector Soest) be paald. Per 1 januari wordt hij opge volgd door Phia van Waveren, de huidi ge vice-voorzitter. Op 13 januari volgt een officiële afscheidsreceptie, maar in de afgelopen week konden de bewo ners van de Vijverhof en Honsbergen hem al de hand drukken. In beide bijeenkomsten gaf een groot aantal bewoners blijk van hun belang stelling. In de Vijverhof werd hem een cadeau onder couvert aangeboden door de heer Stulp en kreeg mevrouw Breedeveld een doos bonbons. Me vrouw Challa sprak namens de vrijwilli gers, evenals mevrouw Mertens. Ook zij kwamen niet met lege handen. De heer en mevrouw Breedeveld waren daarna nog het middelpunt van een ge zellig samenzijn. Een dag later vond een soortgelijke bij eenkomst plaats in Hosnbergen. In de personen van de heer Meier en me vrouw Vink bood de bewonerscommis sie de heer Breedeveld een envelop met inhoud aan. Namens de vrijwilligers van de "piepdienst" sprak zuster Bei- -"'V ma. De oud-voorzitster van de bewo nerscommissie, mevrouw Scheuerman, volgde haar. Uiteraard gingen ook hier de toespraken vergezeld van cadeaus. De heer Breedeveld benadrukte bij bei de gelegenheden in zijn dankwoord het Veel bewoners kwamen de heer Bree develd persoonlijk de hand drukken. Foto: Goos van der Wilt. belang van het zo lang mogelijk zelf standig wonen van ouderen.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11