■1811 i m*. RUUD SMIT em M jm n „Privé" Kien Voor een koopje op vakantie' [et 3195.- Vier jubilarissen bij N.K.S. Soesterberg Visspecialiteiten vanuit de hele wereld o.a. Noorse zalm en zalmforel Deense forellen Canadese kreeft Turkse ecrivisses Indonesische scampistaartjes Alaska king crab IJslandse garnalen Russische verse malasol servruga kaviaar Iraanse verse malasol osetra kaviaar Schotse vers gerookte zalm Hollandse garnalen Carïbean gerookte merlin visspecialiteiten Kerstboom-van-Chris is terug bij politie PAGINA 18 inlands bier Vat 69 whisky 1995 WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 19 familie Hilhorst wint weekend Brussel 'ff j 'EL :N PRIJS 55-13280 Cerst-struik weg Geen 'koopavond' bij Burgerzaken Geld en cheques weg x-4 Al het goede der aarde bij van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION Cvan de ven NIEUW VERSCHENEN BOEKEN VOOR ONDER DE KERSTBOOM LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION Ex/andex/en SOESTER COURANT Criminele doe-het-zelvers Derde Wereldgroep zoekt schoenmallen v setósös e maken naar uw zin, begin? (ellen in graag een band opbouwen =n voor het vertrouwen, en we naar een goede sfeer. <n en een gezond Nieuwjaar. °rivé" staan graag voor U klaar. Dinsdags gesloten anuari gesloten. WINKELCENTRUM OVERHEES TAMBOERIJN 29 TELEFOON 27777 Vrijdagavond W Koopavond r 5kH'ut,- ie voorraad strekt. r. erne Chesterfield stijl, "i. 2Vz-2 zits combina- "l<2198..; fauteuil i De heer en mevrouw Hilhorst van de Koren weg mogen bin nenkort "voor een koopje op vakantie". Zij wonnen een prijs E/; de zo genoemde aktie van Kien Mode - in het onlangs ge opende filiaal aan de Van Weedestraat - en kunnen met z'n I weeën drie dagen geheel verzorgd in Brussel doorbrengen, wevrouw Hilhorst had onlangs bij een aankoop vanf75,-een Yeislabel cadeau gekregen, waarmee de klanten bij Kien kon- Ven meedingen naar allerlei binnen- en buitenlandse vakan tiebestemmingen als ze een slagzin afmaakten. A l naargelang van het bestede bedrag konden er o. a. weekends in bungalow parken in Nederland, maar ook hotel-verblijven in Brussel, Parijs, Londen en zelfs Rome worden gewonnen. De prijs werd mevrouw Hilhorst - die in gezelschap was van haar dochter - overhandigd door de heer R.M. de Waard, bedrijfs leider van Kien-Soest. Foto: Goos van der Wilt. I Onbekenden hebben vorige week aan ■de Staringlaan een dure struik wegge- I nomen uit de voortuin van een woning. I Het gaat om een zgn. scinia, een plant Idie volgens kenners o.a. gebruikt wordt I bij het maken van kerststukjes. De scha- 1 de bedraagt zo'n 700 gulden. Op vrijdag 22 en vrijdag 29 december kan men tijdens de wekelijkse koop avond niet terecht bij de afdeling Bur gerzaken, van Weedestraat 35. Wilt u hiermee rekening houden bij het aan vragen van paspoorten en rijbewijzen. Een 74-jarige inwoonster van Holland- sche Rading, die zaterdag op bezoek was in een winkel aan de Middelwijk straat, miste daarna haar tas. Daarin be vonden zich een geldbedrag van ca. 275 gulden en een aantal eurocheques. De tas werd later leeg teruggevonden op de Koninginnelaan. vim Vrijdagmiddag j. 1. werd in hel kantoor van de Nederlandse Kunststofindustrie N.K.S. in Soesterberg door de direkteur aan vier jubilarissen het Vererend Getuigschrift met bijbeho rende onderscheidingstekenen van de Nederlandsche Maat schappij voorNijverheidenHandel/Haarlem/1777overhan digd. Op de foto v.l.n.r. de heren B. van Kempen (15 jaar), A.J. Verheus(15jaar), LA. Evers(121/2jaar), D.R. Roring (10 jaar), LA. Honders (bedrijfsleider) en M.C. van Hoeven (direkteur). Foto: Goos van der Wilt. 1.( 1) Snoeck Snoecks Almanak'9021,— 2. 2) Hans Heestermans Luilebol 14,90 3. 4) Waye Dyer Eerst geloven dan zien 32,50 4. 3) Joustra/v. Venetie Ruud Lubbers manager in de politiek27,50 5. 5) Michel v. d. Plas Abdijen in de lage landen49,50 6. 7) Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,90 7. 9) Sting Red het regenwoud 24,90 8. Mare Hofkamp/ Wim Westerman Avo's, Bigi's, Crimi's 14,90 9. Justus van Oei Kunt u Breukelen 17,50 10. Jacques Kloters/ Kick v. d. Ven Ik zou je het liefste in een doosje willen doen39,50 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. De Boodschap van de Bijbel Diverse auteurs Uitgever: J.N. Voorhoeve Deskundige bijbelvorsers op ruim 250 pagina's aan het woord. Een zeer fraai handboek waarin de Bijbel vanuit ver schillende invalshoeken wordt belicht. In feite een gids, die lezers wegen wijst hoe men met het oudste document ter wereld dient om te gaan. Zeer practi- sche overzichten, gekoppeld aan een 200-tal kwalitatief uitstekende illustra ties maken van deze uitgave letterlijk en figuurlijk een kostbaar bezit. Een andere Kerst Auteur: Alex Haley Uitgever: Fontein De auteur verwierf wereldbekendheid met Roots, de aangrijpende roman die hem de Pulitzerprijs bezorgde. In "Een andere Kerst" komt opnieuw de relatie zwart en blank aan de orde. Het is, on danks het onderwerp, een lach-en-een- traan gegeven waaronder het thema te lijden heeft. Kerststukjes Auteur: Nico ter Linden Uitgever: Gooi Sticht De zoveelste bundel van de populaire Westerkerkdominee Nico ter Linden. Daarin een verzameling beschouwin gen die de auteur eerder over en rond Kerstmis schreef, aangevuld met drie nog niet eerder gepubliceerde verhalen. Op Nico ter Linden tijdens Kerstmis af stemmen kan veel licht in de duisternis brengen. Plezier trouwens ook. Hij die met ons is Auteur: Nel Benschop Uitgever: J.H. Kok Een bundel waarmee de vele bewonde raars van Nel Benschop blij zullen zijn. Met schijnbaar eenvoudige middelen, maar op zeer treffende wijze, geeft zij aan het wezen van het Kerstfeest gestal te. Opvallend daarbij de wijze waarop Jozef en Maria worden betrokken. Een boekje als een Kerststerretje. 1.( 1) Kees van Kooten Meest modernismen 10,— 2. 2) W. F. Hermans Au pair39,50 3. 3) Gabriel Garcia Marquez De generaal in zijn labyrint 34,50 4. 7) Yvonne Kronenberg Alles went behalve een vent 17,50 5. 4) Hella S. Haasse Schaduwbeeld of het geheim van Appeltern 47,50 6. Jack Spijkerman Onzinnige telefoon gesprekken 15,— 7. 5) Tessa de Loo Isabelle 24,90 8. 8) Maarten 't Hart De unster 26,90 9.(10) Siman Carmiggelt Zelfportret in stukjes39,90 10. Camilo Jose Cela De bijenkorf 16,90 Winketcantrun "Hartje-ZuW" -T«l. 12419 I Libris. De Complete Boekhandel. Er staat weereen kerstboom bij het politiebureau. Chris Ui- terwijk, die er bij de verhuizing van de politie naar de Dalweg voor zorgde dat ook dadr de traditie werd voortgezet, is erin ge slaagd een nieuwe boom te vinden. Vorig jaar sneuvelde de eerder geplante sequoia onder de handen van een snode Soes- ter, die zich met een weddenschap in een café tot die aanslag had laten verleiden. De nieuwe kerstboom-van-Chris is overigens een tijdelijk ex emplaar. De abies (een echte denneboom dus) is afkomstig a V* Foto: Goos van der Wilt. van de Ruysdaellaan, waar hij langzamerhand behoorlijk in de weg stond. Deze boom werd afgezaagd en kan dus maar een poosje blijven staan. Volgend jaar maakt hij plaats voor een blijvende boom met kluit), die nu nog aan de Isaacstraat staat. Onder toezicht van Chris zelf zorgden de mannen van de afde ling Groenbeheer ervoor dat de boom recht in het plantgat kwam te staan, op nauwelijks een meter afstand van de stronk van zijn voorganger. Inmiddels verspreiden de tientallen lampjes hun licht in de duisternis aan de Dalweg. Het alternatieve Kerstboek Uitgever: Mondria Voor wie Kerstmis slechts een wereldlij ke betekenis heeft, ontdaan van alles dat op religie lijkt, een aardige uitgave. Dikke pret in woord en beeld, zij 't alle maal aan de oppervlakkige kant. Het wonderkind in wintertijd Auteur: Max Dendermonde Uitgever: Het Spectrum Een novelle die een groot lezerspubliek verdient. Samenspel tussen een auteur en een illustrator die ieder op hun eigen wijze het niet te verwoorden, niet in beeld te brengen op papier hebben ge zet. Onwaarschijnlijke belevenissen van schijnbaar vreemde mensen met veel subtiele knipoogjes naar de wereld van vandaag. Geloofsboek voor jongeren Auteur: Marcel Verhelst e.a. Uitgever: Patmos/Pelckmans Een voortreffelijk oecumenisch ge loofsboek dat vooral jongeren zal aan spreken. Dikwijls zijn ze ongrijpbaar voor een kerkgang, wellicht dat de be- nadeirihg op deze wijzfe meer en vooral anders zal overkomen. Hoogst actuele, dagelijks terugkerende vragen, worden er aan de orde gesteld. Een ontdek kingstocht naar de Schepper van het heelal waarin de auteur vele religies sa men op weg laat gaan. De vierde wijze uit het oosten Auteur: Henry van Dyke Uitgever: East-West Vooral in de Engelstalige wereld een bekend en geliefd verhaal. Een hoge priester, evenals de Drie Koningen, op zoek naar het Kind. Een klassiek Kerst verhaal met alles erop en er aan. Eigen lijk best aardig om een van de twee Kerstdagen mee door te komen. Vijvers Auteur: Ada Hofman Uitgever: Zomer Keuning Vijvers en kleine vijvertjes zijn in. Aan leiding voor vijverspecialiste Ada Hof man op een eerder verschenen boek van haar hand een vervolg te geven. Voor wie de aanleg van "een plasje" in de tuin overweegt is dit boek zeer nuttig en in formatief gereedschap. Vragen als: hoe houden we een heldere en gezonde vij ver, hoe houden we een natuurlijk even wicht en de balans van een planten- en dierenleven, hoe komt een vijver über haupt tot stand krijgen voor eenieder begrijpelijke antwoorden. Wie plannen voor de aanleg van een vijver heeft kan bij Ada Hofman uitstekend te rade gaan. De geïllustreerde atlas van China Diverse auteurs Uitgever: Zomer Keuning Veel is er in 1989 over China geschre ven. Deze uitgave zal bij geïnteresseer den echter de meeste indruk achterla ten. De informatie over China kan niet completer zijn. Inleidingen over land, geschiedenis, maatschappij, cultuur zijn gekoppeld aan gedetailleerde geografi sche kaarten. Daarnaast een kennisma king met het leven en werken in het he dendaagse China, kortom een kennis making met het China van toen en nu. Zelden kreeg ik een atlas onder ogen die zoveel perfectie en informatie uit straalt. De aanschafprijs is niet gering. Het bezit ervan is er een met een levens lange waarde. Groei Bloei Auteurs: Wiert Nieuman en Dick Smit Uitgever: Zomer Keuning In de voortreffelijke serie Groenboekerij is ook dit boek een opvallende verschijning. Daarin alles over tuinplanten. Een in dit genre nogal afwijkende ontdekkingsreis met meer dan de gebruikelijke informatie. Eigenlijk betreft het hier de levensverhalen van bekende en onbekende planten, hun natuurlijke familierelaties, hun goede en kwade eigenschappen. Smulwerk voor grote en kleine hoveniers. lijk Groot en klein gebak Auteur: Annette Wolter Uitgever: Zomer Keuning In de veel gelezen serie "De heerlijkste gerechten" is deze uitgave een opmer kelijke verschijning. Het gilde profes sionele banketbakkers zal er niet geluk kig mee zijn. Weliswaar geen aanslag op hun bestaan, maar keukènprinsen en prinsessen die ook belangstelling heb ben voor patisserie worden met dit boek degelijk ingewijd in de smakelijke afde ling "groot en klein gebak". Met het oog op de a.s. feestdagen, en ook daarna, een zeer smakelijk boek voor beginners en gevorderden. Treindesign Auteur: Heieen Vieveen en Henk Sijsling Uitgever: AHA Books De trein is in dit fraaie boek de hoofd rolspeler. Zijn rol daarin, sinds zijn be staan, wordt tot in detail besproken en geïllustreerd. In dit genre een stan daardwerk van de eerste orde. De plaats van handeling kent slechts een beper king: het verhaal, de geschiedenis en de ontwikkeling van de trein beperkt zich tot het gebruik van spoorwegmateriaal in Nederland. Heel nadrukkelijk ver heffen de samenstellers de bouw van treinen tot iets wat men "vrije kunst" zou kunnen noemen. Een beslist niet overdreven benadering. Vele treincom- posities leveren de bewijzen van hun ge lijk. Voor liefhebbers van treinen, groot en miniatuur, een uitgave om te koeste ren. STARTBIJBEL Uitgeverij: Nederlands Bijbelgenootschap Een prachtig Kerstcadeau. Deze bijbel is afgeleid van de Statenbijbel en op maat gemaakt voor de jeugd. Met be grijpelijke teksten heeft een team van vertalers, exegeten, pedagogen en neer landici het meest aansprekende uit het Oude en Nieuwe Testament binnen be reik van jongeren gebracht. Fraaie illu straties verlevendigen de boeiende tek sten, kortom een boek om van te gaan houden. Renoir Auteur: Raffaele de Grada Uitgever: Michon Met 70 werkelijke schitterende afbeel dingen wordt in dit onwaarschijnlijk fraaie boek opnieuw bewezen dat de schilder Renoir de belangrijkste beel dende impressionist uit de 19e eeuw is geweest. In deze aflevering van de serie "Galerij van Grote Meesters" ligt het accent op de veelzijdigheid van de kun stenaar Renoir. Na het lezen van de zeer deskundige en informatieve teksten is de verleiding groot de afbeeldingen van de letters te ontkoppelen en in te lijsten. Wat u met dit boek ook doet, de niet ge ringe investering zal u tot in lengte van dagen vreugde verschaffen. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Een doe-het-zelfzaak op het industrie terrein heeft in het weekeinde bezoek gehad van een of meer ongenode gas ten. Ze maakten daarbij o.a. een aantal messen en schuifmaten buit. Namens het bedrijf werd aangifte gedaan bij de politie. Werd enkele weken geleden al bericht dat de Derde Wereldgroep Soest haar projekt, de orthopedische werkplaats in Songea-Tanzania, bijna had afgerond, tóch blijkt er nog een en ander te ont breken. Meestal is dat het geval bij Derde We- reldprojekten, omdat te elfder ure nog bepaalde onderdelen of hulpmiddelen in het betreffende land gewoon niet te koop zijn. Deze week ontving de DWG-Soest een noodkreet van fysiotherapeute Karin Schepman: "Help ons aan Schoenmal len!" Op haar beurt doet de DWG- Soest een beroep op de inwoners van Soest en Soesterberg. Wie schoenmallen beschikbaar heeft en deze, eventueel tegen een redelijke ver goeding, wil afstaan, gelieve kontakt op te nemen met mevr. Tomassen, voorzit ter van de Derde Wereldgroep, tel. 13452. De orthopedische schoenmaker, een lid van de Tanzaniaanse Mgoni-stam, die al ter plaatse aanwezig is, zit te springen om deze hulpmiddelen. Er is inmiddels in Dar es Salaam al een voorraad leer, rubber en lijm aangekocht. De inrichting van de werkplaats kan binnenkort beginnen en daarmee de start van de aanmaak van orthopedisch schoeisel en hulpmiddelen. Er blijft een zekere (financiële) nazorg noodzakelijk bij deze projekten. Derhalve ziet de DWG-Soest gaarne nog Soester bijdra gen op haar giro 5634327 of Raboreke- ning 37.99.29.813. Wie helpt de DWG aan schoenmallen? Deze vrouw met klompvoeten is heel gelukkig met haar ene schoen; de andere is nog in de maak.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19