C^C O m I Smeeing BDC - Heracles Sterk Stam/SoVoCo-dames naar volle winst Tentoonstelling P.Y. 'De Vriendschap' ■j WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT (A/OENSE PAGINA 22 - Red Stars-heren nog volop in de race voor promotie BASKETBAL 23e scholentoernooi basketbal Nieuwjaarswedstrijd de Snoekbaars Kcrst-klasserjassen bij Hees auto smeeing HANDBAL Ruim winst voor Badso BADMINTON V^Z. J. VAN HOMOET Selby laat zich niet verrassen VOLLEYBAL Licht- en Krachtinstallaties Eemvogels sterk tegen Vogel i-< ipiHm Midweekkorfbal bij Eemvogels KORFBAL DUIVENSPORT Jubileumtentoonstel ling P.V.'De Zwaluw' Jeugdnieuws I Magere winst reserves DVS/Knollentuin ZAALVOETBAL Het eerste herenteam van de Red Stars heeft zaterdag zijn eerste compe- titiedeel ^afgesloten met een kleine winst op Oestgeest. Het saldo is nu slechts één nederlaag en elf overwin ningen, zodat met vertrouwen de tweede helft van de competitie wordt ingegaan. De heren spelen nog volop mee voor zowel het kampioenschap (samen met het Hilversumse Dunc- kers) als promotie naar de rayon eer ste klasse, wat ook met een tweede plaats tot de mogelijkheden behoort. De wedstrijd tegen Oestgeest in Beu kendal werd gekenmerkt door goede en soms zeer zwakke momenten. In de eer ste helft gingen beide ploegen gelijk op. Jammer was het dat de Soester heren te veel persoonlijke fouten nodig hadden om de tegenstander af te stoppen, waar bij Oestgeest de toegewezen vrije wor pen vaak goed benutte: 14 van de 17 vrije worpen waren raak, wat resulteer de in een ruststand van 39-40. Coach Rinus Valk maande zijn man schappen in de tweede helft tot een fa natieke zone-verdediging, waardoor inside wat minder scoringskansen wer den weggegeven. Na tien minuten was er een klein gat geslagen: 54-49, en controleerde Red Stars de wedstrijd. Met nog een kleine vier minuten ver oorloofde Red Stars zich enkele wissels bij een stand van 74-61, hetgeen niet goed uitpakte. Zienderogen kwam Oestgeest terug. Hierdoor won het Soester gezelschap de ontmoeting met slechts 80-78, tevreden was men beslist niet. In de dubbele cijfers kwamen in deze ontmoeting Cock van de Lage- maat (23), Bert Hilhorst (14), René Lansaat (12) en Jan van Maanen (12). Verlies jongens-junioren De jongens-junioren van Red Stars speelden o.l.v. Hans de Rond in Soest tegen Cady '73 uit Capelle a/d Ijssel. Er ontspon zich in de eerste helft een leuke wedstrijd, waarbij Red Stars steeds een kleine voorsprong behield, die bij rust 43-42 was. In de tweede helft speelde Cady '73 agressiever en kon het uitlo pen. Aanvallend liep geen enkel spel letje meer goed en zo speelde Red Stars nog meer tegen zichzelf dan tegen haar tegenstander. Een verdiende nederlaag met 76-67. Winst meisjes-junioren De meisjes junioren van coach Michel van Drie hebben hun laatste wedstrijd van de eerste competitieperiode afge sloten met een overwinning op Hurri- canes in Spijkenisse. De meisjes won nen deze wedstrijd met 63-46. De ont moeting kende een goede eerste helft, waarin de tegenstandster al direct op een ruime marge werd gezet. Bij rust leidde het team al met 33-15. In de tweede helft werd het verschil niet gro ter, maar met een tevreden gevoel kon het gezelschap naar Soest terugkeren. Winst heren 2 en heren 5 Het tweede herenteam is de laatste tijd steeds meer gaan winnen. Na een moei lijke seizoenstart heeft men het wed strijdritme te pakken en afgelopen za terdag moest Eem '78 dat aan den lijve ondervinden. Onder aanvoering van de beide goed spelende guards Bob van de Heuvel (20 punten) en René Beijer werd een ruime overwinning behaald: 68-42. Het vijfde herenteam streed zaterdag in Naarden tegen het eerste herenteam van 't Gooi. De Red Stars-'oudjes' heb ben deze wedstrijd niet gewonnen, vooral doordat in de eerste helft 't Gooi makkelijk raakschoot. Maar in de twee de helft was het Soester team sterker en wist de 18 pun ten-achterstand terug te brengen tot een acceptabele 49-40 ne derlaag. Voor de vier op rayonniveau spelende teams zit het eerste gedeelte van de competitie erop. Voor de andere Red Stars teams op kernniveau wacht ko mend weekend nog een serie leuke wedstrijden. Beukendal zal zaterdag vanaf drie uur weer bol staan van bas ketbal. Begonnen wordt met de meis jes-aspiranten tegen het Zeister BZ'72 en de laatste wedstrijd zal zijn om kwart over negen, als het derde herenteam het op gaat nemen tegen het eerste heren team van Hoevelaken. Zondagmiddag spelen de vier welpen teams in Beukendal. Het eerste welpen team speelt tegen het tweede welpen team een competitiewedstrijd en tege lijkertijd om 13.00 uur speelt het derde welpenteam een vriendschappelijke wedstrijd tegen het pas gevormde vier de welpenteam. Oudejaarsdag Het eerste herenteam heeft voor Oude jaarsdag een oefenwedstrijd gepland te gen het Utrechtse O.S.G.. Dit team speelt in de landelijke eerste divisie en voert momenteel de ranglijst aan. Bij het team spelen twee ex-Red Stars spe lers: Peter Regterschot en Mark Vare kamp. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Het is inmiddels een historische ge beurtenis. Volgende week, tussen kerst en nieuwjaar, organiseert de Soester basketbalvereniging De Red Stars voor de 23e keer het traditioneel geworden scholierenbasketbaltoernooi, dat niet meer is weg te denken. Elk jaar weer is er een groot enthousiasme wat mede werking betreft en ook nu heeft zich weer een fanatieke groep medewerkers aangemeld. Want één ding is duidelijk: zonder deze groep jongens en meisjes, die tijdens deze dagen zorgdragen voor de vlotte organisatie, is het natuurlijk niet mogelijk meer een toernooi van dergelijke omvang te organiseren. Op woensdag 27 december, direkt na de kerstdagen, start Red Stars het toer nooi eerst met de lagere scholen. Het wordt een lange dag, die om acht uur begint en 's avonds om half zeven ein digt. Daarna zijn er drie dagen beschikbaar voor de middelbare scholen, waarbij dit jaar het Griftland College uit Soest hof leverancier is met 25 teams en na 22 jaar qua aantal de leiding heeft overgeno men van de Kard. Alfrink Mavo, die nu met 13 teams zal deelnemen. In totaal zullen 106 teams deelnemen, waarvan 38 teams bij de lagere scholen en 68 teams bij de middelbare scholen. Een duidelijk en overzichtelijk pro grammaboekje is naar alle scholen ge stuurd waarin staat wanneer men pre cies moet spelen. De Soester basketbalvereniging is blij in haar jubileumjaar te kunnen constate ren dat het enthousiasme nog even groot is als 23 jaar geleden. Op zaterdag 6 januari organiseert h.s.v. de Snoekbaars voor haar leden een nieuwjaarsviswedstrijd. Het inschrijf geld bedraagt f 10,- p.p. Als de weersomstandigheden het toela ten zal er vanuit boten gevist worden op de Vecht. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal ter plekke een alternatieve loka- tie worden bekend gemaakt. Verzamelen 6.30 uur bij de Bierhut te Weesp. Denk aan het meenemen van een grote kuip of emmer. Opgeven tot uiterlijk 3 dagen voor de wedstrijd bij Willem v.d. Kraats, Laan- straat 72, Soest, tel. 16895. Op vrijdag 22 december kan er weer klaveijas worden gespeeld in de kantine van v.v. Hees aan de Kooiweg. Aanvang 20.00 uur. Ieder die graag een kaartje legt is welkom. 'Makkelijk gezegd: niet goed geld terug'. 'Zeker, ze selecteren alle occasions op kwaliteit'. Occasions van Auto Smeeing zijn geselecteerd, nagezien van ruitesproeier tot uitlaat en voorzien van dubbele zekerheid. Ten eerste het Bovag-garantiebewijs. En ten tweede: de Auto Smeeing Garantie. Onze occasions zijn zo be trouwbaar, dat we u zwart-op-wit kunnen garanderen dat u uw geld terug krijgt als het echt mis is met uw occasion. Of dat vaak voorkomt? Nee: zeer zelden. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 02155-13227. Heracles mocht de scoren openen met een penalty. Waarop BDC een ant woord gaf doordat Leontien Janssen met een vrije bal hoog in schoot. Na een snelle uitval van de Amsterdam se dames werd de stand 2-1 en weer het antwoord van Leontien uit een vrije bal. BDC liet haar tegenstander niet van zich weglopen. Op iedere score van He racles was een antwoord en wist zo de koploper voor rust goed bij te houden, rust 8-11. In de tweede helft begon de break van de Amsterdamse dames te lopen en had BDC geen antwoord meer op de snelle tegen aanvallen. Zo keken ze snel tegen een achterstand aan v n 10-22 en wist de tegenstander de voorsprong te behou den. BDC had nog drie keer een ant woord. Eindstand 13-25. Karin Roest 3, Auk Pronk 1, Ada v. Hal 2. Ria v. Duuren 1, Leontien Jansen 4, Bianca Hofslot, Gea Stavast 1. Smeeing BDC uitslagen Welpen Shot'73 - Smeeing BDC 0-4 Meisjes B UDSV - Smeeing BDC 7-5 Meisjes A HMS/Ach Smeeing BDC 144-7 Jongensasp. Fortissimo - Smeeing BDC 8-7 Damesjun. Smeeing BDC - Nederhorst 32-10 Herenjun. Smeeing BDC - Celeritas 20-20 Damessen. 1 Smeeing BDC - Heraches 13-25 Damessen. 2 Smeeing BDC - UDSV 14-6 Damessen. 3 Smeeing BDC - Eendracht 9-10 Herensen. 3 RHC - Smeeing BDC 10-16 Badso 1 won uit tegen Badge 1 met 0-8, een ruime overwinning dus. Thuis had men Badge in de eerste wedstrijd van dit seizoen al met 7-1 verslagen. Badge staat onderaan in de competitie. Badso 2 speelde uit tegen Thiela I in Tiel: 4-4. Thiela staat nu op de tweede plaats en Badso 2 met 4 punten voor sprong op de eerste plaats. Badso 3 speelde thuis tegen BVO 1 uit Amersfoort. De strijd ging gelijk op, na de enkel- en dubbelspelen nog in het voordeel van BVO (2-4), maar Badso kwam tijdens de mixen sterk terug: 4-4. Badso 4 verloor uit tegen Loosdrecht met 1-7. Edwin Wasch was hier invaller van Geert Veenema. Badso 5 speelde thuis tegen 't Slot 2. 't Slot is sterk en wint bijna alle wedstrij den met 8-0. Badso vocht terug: uitslag 6-2 voor 't Slot. Badso 6: thuis 2-6 tegen Inside. Badso 9 speelde thuis tegen Triag 4. Het verloor weliswaar met 1-7 (alleen Don v. Swieten wist winst te behalen), maar hierbij werden 5 partijen pas na 3 sets beslist! De jeugd van Badso doet het ook pri ma. Team 1 staat bovenaan in de poule en speelde thuis tegen Hoogland 2. Jor- rit v.d. Kooy verloor voor het eerst een set! Iris v.d. Kooy kwam na grote ach- terstand knap terug maar verloor toch met 11-8, 1-11 en 11-12. Mare v. Gestel en Sandy v. Wankum hadden weinig moeite met hun enkel spelen en ook de dubbels werden vrij eenvoudig gewonnen. De mix van Mare en Iris v.d. Kooy begon moeizaam, maar de 2e set gaf ruim winst. De 2e mix van Jorrit en Sandy was een gelijkopgaande strijd, die tot 11-11 in de 3e set gelijk bleef. Setstanden: 9-15, 15-4 en 15-11. DRAAIEN, ALTIJD MAAR DRAAIEN Ja, daarom zijn fietswielen rond gemaakt. Een nieuwe fiets van ons draait licht en loopt lekker. Dan heb je je draai weer. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 Marcel Pas verliest onverwacht zijn enkelspel. Selby blijft desondanks kop loper in de overgangsklasse. Er is een last van de schouders van de dames van Stam-Sovoco gevallen na de overwinningen van de laatste we ken. Een en ander kreeg afgelopen za terdag in de uitwedstrijd in Deventer tegen Devolco zijn voorlopig hoogte punt. In een door Sovoco ijzersterk ge speelde wedstrijd werden de Deventer dames op een kansloze 0-3 nederlaag getracteerd. Door deze overwinning nemen de Soester dames duidelijk af stand van de laatste plaatsen en kun nen zij met groot vertrouwen het ver dere competitieverloop tegemoet zien. Van te voren werd rekening gehouden met een zeer moeilijke wedstrijd tegen de Deventer dames, die tot zaterdag op de zesde plaats stonden. In de eerste set leek deze gedachtengang ook bewaar heid te worden, want de Deventer da mes liepen al snel uit naar een 10-3 voorsprong. Judith Lazonder maakte met een magnifieke rij services, goed ondersteund door de andere speelsters, de 10-3 achterstand in één keer goed en omgebogen in een 10-11 voorsprong. Achteraf bezien werd dit het breekpunt in de wedstrijd. De Deventer dames wa ren aangeslagen en de Soester dames speelden vanaf dat moment ijzersterk. Met gevarieerd aanvalsspel werd de eerste set dan ook snel beslist: 10-15. De tweede set was ongemeen span nend, met een voortdurend gelijkop gaande stand. Toch ging de meeste drei ging uit van de Soester dames die in aanvallend opzicht in Hanneke Klun- der en Ineke Remkes twee uitblinksters kenden, zodat de set winst uiteindelijk toch naar de Soester ploeg ging: 12-15. In de derde set werd de Deventer ploeg genadeloos onderuitgehaald. Ónder aanvoering van de schitterend spelende Judith Lazonder, die zowel aanvallend als verdedigend niet te kloppen was, werden de Devolco dames met 5-15 weggespeeld. Enorme vreugde na afloop van de wed strijd, niet alleen om de punten, maar ook om het vertoonde spel. Bovendien was dit de laatste competitiewedstrijd voor interim-coach Henk Bosschaart. De Soester dames hadden hem geen be ter afscheidscadeau kunnen geven. Gedurende de komende feestdagen zijn er geen competitieverplichtingen. De eerste wedstrijd wordt weer ge speeld op zaterdag 6 januari in de Bunt tegen het Dokkumse DVC. Wel komen de dames vanavond nog in actie in een oefenduel tegen Vierhout Valbovol uit Woerden. De wedstrijd begint om 20.00 uur en wordt gespeeld in de Bunt. Toeschouwers zijn van harte welkom. Dames 2 Dames 2 heeft de stunt van vorige week tegen koploper Cito geen vervolg kun nen geven. Afgelopen zaterdag verlo ren de dames kansloos met 3-0 van Thornax. Het ontbrak hen beslist niet aan inzet en er werd wel degelijk hard gewerkt, maar het team bleek toch niet bestand tegen het "moeten" winnen. Er was nu sprake van verkramping in het spel, waarvan alleen spanning de oor zaak kan zijn, want het team heeft laten zien dat er voldoende talent is. In Woer den ging het nu echter goed mis met de setstanden 15-11, 15-9 en 15-6. Twee gezichten In de thuiswedstrijd tegen Spirit wisten de Stam/Sovoco-heren uiteindelijk een 2-2 gelijkspel te behalen, maar zelden zullen de toeschouwers een grilliger wedstrijd hebben gezien dan afgelopen zaterdag. De eerste set begon desa streus en binnen de kortste keren keek Sovoco tegen een 1-6 achterstand aan. Vanaf dat moment liep de ploeg voort durend achter de feiten aan en via 3-11 was het Spirit dat heel simpel de set met 6-15 naar zich toehaalde. De tweede set verliep nog dramatischer. Er klopte in het Soester spel werkelijk niets en al snel stond hier de set-eind- stand van 2-15 op het scorebord. De toeschouwers dachten al vroeg thuis te zijn, maar kregen een ander beeld vanaf de derde set. Men kwam nog even ach ter met 0-1, maar bij een 3-3 gelijke stand veranderde alles. De Soester he ren kregen ineens wèl grip op de tegen stander, de stops en de passing gingen lopen en men liep uit naar 10-3. Spirit trachtte middels een time-out het tij nog te keren, maar Sovoco liet zich niet meer inhalen en won de set met 15-6. Dit spelbeeld zette zich in de vierde set door. Men kwam achter met 0-2, maar daarna was het volledig Sovoco dat de toon aangaf en uitliep naar 9-2. Via 11-7 werd uiteindelijk ook deze zet in Soester voordeel beslist: 15-9. Voor beide ploegen dus toch nog een punt, waarbij het vanuit Soester oogpunt on begrijpelijk blijft dat de heren zich in de eerste twee sets zo hebben laten inpak- ken- Uitslagen Jeugd: meisjes: Stam/Sovoco BI -.Touché B2 3-0 Stam/Sovoco C3 - Surf C2 3-0 Stam/Sovoco Cl - SVH C2 3-0 Stam Sovoco C4 - SVH Cl 0-3 Stam Sovoco C2 - Leos Cl 1-2 Jongens: Stam Sovoco Al - Mintonet Al 3-0 Stam Sovoco C2 - Surf C2 3-0 Stam Sovoco Cl - Leos Cl 3-0 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Selby kreeg dit weekend een bijzonder gemotiveerd Putten op bezoek, dat een sterke, extra heer meebracht om de 8-0 nederlaag in de eerste competitiehelft ongedaan te maken. Putten had daar mee slechts gedeeltelijk succes. De 8-0 werd nu een 6-2 overwinning voor Sel by, dat ongeslagen met 1 punt voor sprong de ranglijst blijft aanvoeren. De mannen-enkelspelen leverden Sel by 2 verliespunten op. Marcel Pas zag geen kans zijn tegenstander zijn wil op te leggen en verloor met 12-15 en 3-15. René Inkenhaag moest het tegen het ge heime wapen van Putten opnemen. In de eerste game wist hij deze nog te ver slaan, daarna bleek zijn tegenstander niet voor niets te zijn ingezet. De Puttenaar had met 13-18 en 7-15 de langste adem en bracht de tussenstand op 0-2. De Selby-vrouwen brachten de balans snel weer in evenwicht. Gerdie van Kooten ontmoette weinig tegenstand en won met 11-2 en 11-1. Jeanette Wes- terveld, met een opkomende griep in haar bagage, had drie games nodig om te winnen (10-12, 11-7 en 11-4). Een aantrekkelijked en spannende strijd voerden de mannen in hun dub belspel. De Soesters wilden zich wreken voor het verlies in hun enkelspel en za gen kans Putten, ondanks de inzet van de sterke extra heer, met tweemaal 13- 15 te kloppen. Dat de Soester vrouwen hun dubbelspel wonnen was geen verrassing. Ze bleken met 15-12 en 15-2 te sterk. René Inken haag en Gerdie van Kooten, in de com petitie samen nog ongeslagen, balan ceerden even op het randje van verlies. Ze hadden echter zoveel zelfvertrou wen dat ze bij een 13-13 tussenstand af zagen van verlenging en met 15-13 nipt wonnen. Na een 2 keer 15-7 winst van Marcel Pas en Jeanette Westerveld was de 6-2 zege voor Selby een feit. Uitslagen senioren; Selby 1 - Putten 1 Eemnes 2 - Selby 3 Selby 4 - Lopik 1 SSVU - Selby 5 Junioren: KBVA 2 - Selby 1 Sjeve Sj uttel 3 - Selby 3 Malden 8 - Selby 4 6-2 2-6 2-6 4-4 1-7 2-6 3-5 Zaterdag/zondag j.1. werd aan de Nachtegaalweg 8b voor de 18e keer de jaarlijkse postduiven-tentoonstelling gehouden. Er waren ruim 300 duiven ingezet, die door de heren Koetsier uit Voorthuizen en Verhoeff uit Amers foort werden gekeurd op schoonheid, wat geen eenvoudige taak is. Zaterdagavond kon de tentoonstelling worden geopend en werden de kam pioenen gehuldigd. Daarna was er gele genheid op gezellige wijze merielkaar van gedachten te wisselen over de pres taties van de duiven. Dit werd zondag tussen 11.00 en 17.00 uur dunnetjes overgedaan. Aan het einde van deze zeer geslaagde tentoonstelling kon ieder met zijn inge zette duiven en een blijvende herinne ring voldaan huiswaarts keren. De klassering was als volgt: Schoonste van het geheel: J. Wijnands Schoonste oude duiven: J. Wijnands Schoonste oude doffer: A. Stolker Schoonste jaarling duivin: A. Stolker Schoonste jaarling doffer: A. Solker Schoonste jonge doffer: J. Wijnands Schoonste jonge duivin: W. Hoffmann Schoonste jonge duivin damesklasse: Wijw,^; Het eindklassement werd aangevoerd door de heer J. Wijnands, met A. Stol ker op de tweede plaats en W. Hoff mann op de derde plaats. Na een verrassende overwinning op Vi king vorige week (Viking was op dat moment koploper) hadden de Eemvo gels hooggespannen verwachtingen. Op papier was Vogel een makkelijke te genstander; Het stond onderaan, maar de zaalcompetitie is nog maar pas be gonnen en de standen zeggen nog wei nig. Bij de Eemvogels verwacht men veel van dit team. In geen tijden is het eerste zo sterk geweest. Er zijn veel nieuwe le den bij en de trainer/coach Hennie Dit- meyer doet goed werk. De eerste helft waren de Eemvogels ook bijzonder sterk. Al na twee minu- ten was het invalster Claudia Touwsla ger die de score opende. De verdere eerste helft overheersten de Eemvogels en Wim Oldewarris, Aukje Wiersma (2x) en Fons Verduin brachten de rust stand moeiteloos op 5-0. De tweede helft speelden de Eemvogels duidelijk minder fanatiek en lieten ze zelfs toe dat Vogel tweemaal de bal door de korf joeg. Er kwam geen duide lijke opleving van de kant van de Eem vogels, maar toch gaven zij de voor sprong niet meer uit handen. Marco Kuil en Hilde Mercuur wisten nog te scoren, waardoor het er niet meer zo toe deed dat Vogel nog een strafworp be nutte en er 7-3 van maakte. Een ver heugende prestatie, vooral ook omdat de Eemvogels duidelijk als team funtio- neerden. Ria Rauch, Anneke Boom en Ron van der Heiden (2x) waren de doelpunten makers bij Eemvogels 4, maar dat mocht niet baten. De tegenstanders wisten er tien te scoren en behaalden dus de overwinning. De C-aspiranten zijn aan een veelbelo vend seizoen bezig. Na drie wedstrijden staan ze zonder puntverlies onaantast baar bovenaan. Afgelopen zaterdag be haalden ze dan ook een makkelijker 3-5 overwinning. Ook de pupillen doen het fantastisch. Dat is voor een groot deel ook te dan ken aan prestaties van Miranda van 't Klooster, die altijd een groot gedeelte van de doelpunten voor haar rekening neemt. Afgelopen zaterdag was ze ook weer de absolute uitblinker en scoorde ze twee keer, waardoor de Q1 met 2-1 won. De Eemvogels is een korfbalclub dié ervoor gekozen heeft haar wedstrijden in principe op de zaterdag af te werken. Maar net als bij elke andere club zijn er altijd leden die net op die dag geen tijd hebben. Voor wie toch graag wil korfballen en natuurlijk ook voor mensen die met korfbal kennis willen maken, is er nu een alternatief gekomen: het midweekkorfbal. Dit seizoen wordt er een proef gehouden door de korfbalbond, die naast de reguliere competities nu ook een proefseizoen voor het midweekkorfbal heeft ingelast. De naam zegt het al: allewedstrijden voor deze competitie vinden plaats op doordeweekse dagen. Bij k.v. De Eemvogels zijn dit de dinsdag of de woensdagavond. Het is ook een perfecte gelegenheid voor mensen die er al wel eens over hebben gedacht om te gaan korfballen, maar altijd bang waren in een goed lopend team het ritme te verstoren omdat zij de fijne kneepjes van het vak nog niet in de vingers zouden hebben. De thuiswedstrijden worden (meestal op woensdagavond) gespeeld in Beukendal, en eind maart gaan de Eemvogels weer het eigen veld aan de Staringlaan op. Voor alle vragen op korfbalgebied kan men terecht bij Agnes Kraaikamp (tel. 12743). v.l.n.r. de heer Hoffmann, de heer en mevrouw Wijnands, de heer Stolker en voorzitter C. Jak van de tentoonstel lingscommissie. Postduivenvereniging "De Zwaluw" organiseert op zaterdag 23 december van 20.00 tot 24.00 uur en zondag 24 december van 10.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse clubtentoonstelling. Deze tentoonstelling zal staan in het te ken van het 70-jarig bestaan. Uitgeno digd zijn o.a. de le en 2e Generaal- kampioen van elke vereniging binnen de kring Eemland om deel te nemen met een viertal. Verder zullen tentoongesteld staan alle le prijswinnaars van het afgelopen vliegseizoen. Zowel zaterdag als zon dag is er een aantrekkelijke loterij, ter wijl zondagmiddag een bonnenver koop zal worden gehouden om ca. 16.00 uur. Het clubgebouw van "De Zwaluw" is gelegen aan de Koningsweg nabij de hockeyvelden. De toegang is gratis en ieder is van harte welkom. Zaterdag j.1. moesten alleen de B-ju nioren aantreden. De andere wedstrij den waren afgelast. De B moest uit te gen Roda'46. Na 20 minuten viel het eerste doelpunt door Rogier Voet. Vlak voor rust kwam Hees op 2-0 door Pas cal Beemer, die een solo perfect afrond de. In de tweede helft kwam Roda op gelij ke voet. Hees kreeg nog twee penalty's toegekend, maar miste ze allebei. Toch liet Hees het er niet bij zitten en uit een voorzet van Tebbo Pauwels zorgde Jac- co Coljee alsnog voor de einduitslag van 2-3. DVS moest het dit week-end opnemeh tegen het op de. vierde plaats staande Lazy Bones uit Laren. Laatste man Gerrit van de Laan liet deze wedstrijd verstek gaan. Jan van de Wielen nam zijn plaats in. DVS speelde de eerste helft een uitste kende wedstrijd maar zag de keeper van Lazy Bones mejt handen en voeten zijn goal lange tijd schoonhouden. Ronald de Rooy was keer op keer zijn directe tegenstander te snel af, maar was onge lukkig in de afwerking. DVS bleef de bal goed en snel rond spe len en de gehele eerste helft speelde het spel zich af op de helft van Lazy Bones. Het was René Ribberink die een mooie boogbal van Ronald de Rooy op zijn schoen nam en de keeper kansloos liet. Deze treffer betekende tevens de hon derdste competitietreffer van dit sei zoen. Hierna was het Fred Scholten die met een mooie kapbeweging voor 2-0 zorg de (tevens de ruststand). Na rust maakt DVS de fout constant commentaar op de leiding te geven, vooral Ronald de Rooy, Jan van de Wielen en René Ribberink hielden hun momdje niet dicht. Hierna volgde een twee minuten straftijd voor keeper Her man Schimmel, zoadat Jan van de Wie len zijn plaats in de goal moest inne men. Lazy Bones kon deze man-meer situatie niet uitbuiten. Na tien minuten kon Lazy Bones toch gelijk komen en bleven sommige DVS- spelers meer tegen de scheidsrechter voetballen dan tegen de tegenstander. Na deze 2-2 stand stuwden de hardwer kende Reijer Looysen en de goedspe- lende jan van de Wielen een sterk offen sief in wat resulteerde in een beauty van een goal van Ronald de Rooy en op nieuw Fred Scholten. Echter na deze 4-2 voorsprong gaf DVS de wedstrijd weer uit handen en kwam weer óp gelijk hoogte met Lazy Bones doordat de gas ten tweemaal scoorden. Vooral de 4-4 kwam op knullige wijze tot stand toen Reijer Looysen de bal in eigen doel schoot. Met nog vijf minuten te spelen was het Jan van de Wielen die met een breedte pass René Ribberink bereikte. Deze kapte zijn tegenstander en keeper uit en gaf Dave Leijenhorst een niet te missen kans. Tot opluchting van zijn medespe lers schoot hij DVS naar een nipte 5-4 overwinning. Aan het eind van de com petitie promoveren er twee teams naar de reserve 2e klasse. De stand aan kop is als volgt: 1. DVS Knollentuin 2 10-19 2. Team VOS 2 10-15 3. AMROH 2 10-15 4. lazy Bones 2 10-11

Soester Courant | 1989 | | pagina 22