COMBI MAAND AANBIEDINGEN 25r 18.95 BERPAS De Soester Duinen ug» Winkeliers nu eendrachtig achter plan voor één hoofdwinkelcentrum! Nieuwe Albert Heyn misschien aan Burgemeester Grothestraat Rlincfênland Polaroid VHS video tape PARKET Hulde voor welfare-vrijwilligsters zalencentrum scliocmnkcr WOENSDAG 20 DECEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 3 uur 3 stuks Party Service De Soester Duinen neemt u werk uit handen! 02155-18035 RESTAURANT 399: b-v WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 FOTO «VIDEO «AUDIO Gezamenlijk pompen of gezamenlijk verzuipen Alcoholcontrole Autokraak Restaurant van den Brink Lindenhof-project op losse schroeven PERSONEELS FEEST? Vrouw en Werkwinkel Infocentrum VW volgende week dicht 'Apollo' bakt oliebollen Ooit kiest u voor mooist Kerstdienst voor jong en oud a.s. zondag in Wilhelminakerk Bang&Olufsen i MET UNIEKE KERST CD VOOR SLECHTS 5 - CtJAItWJO ttKUGSZBACilt UW HOROSCOOP VOOR DE JAREN '90 Bi) AGFA-color XRG ontvangt u tijdelijk uw complete horoscoop voor de jaren negentig. (Zolang de voorraad strekt.) 2-PAK XRG-MAXI UW V.UI I BIRKSTRAAT 91 - SOEST 02155 - 20022 100 m2 showroom volop parkeerruimte UW SPECIALIST OP HET GEBIED VAN: parketvloeren kunststofvloeren verhuur schuurmachines verkoop lakken en onderhoudsmiddelen Coral schoonloopmatten BAUER VIDEO- LIG HT VHL 201 Lichtgewicht snoerloze video lamp voor schitterende op- Vanaf vandaag kunt u bij ons terecht voor het bestellen van hors d'oeuvres en salades. Ook voor thuisbereiding bieden wij u de ingrediënten! Bel voor meer informatie: SOESTERBERGSESTR/yVT 188 SOESTDUINEN/ SS KODAKS 500 AF Volautomatische compactcamera om probleemloos goede foto's te maken. In geschenkverpakking inclusief Kodacolor Gold 200 film, batterijen en 5 jaar Kodak garantie. Deze winkels aan de Burg. Grothe- straat maken mogelijk ooit plaats voor de nieuwe Albert Heyn-supermarkt. in het bestemmingsplan. Volgens Huls bergen heeft men daarvoor zeker nog wel een half jaar de tijd. Wat de verkeerskundige consequenties betreft valt er over de lokatie-Burge- meester Grothestraat nog weinig zin nigs te zeggen. Dat moet allemaal nog uitgebreid worden bekeken en hangt ui teraard samen met het antwoord op de vraag of Albert Heyn en de drie onder nemers het eens zullen worden. Nieuwe onzekerheid Voor de Lindenhof betekent deze ont wikkeling dat het nieuwbouwplan, dat immers gekoppeld is aan de totstandko ming van de AH-supermarkt aan het Nassauplantsoen, nieuwe onzekerheid wordt. Het bestaande gebouw is onge schikt om de meervoudig gehandicapte bewoners ook in de toekomst huisves ting te bieden die tegemoetkomt aan de eisen die daaraan van overheidswege worden gesteld. Voor vervangende nieuwbouw elders zijn geen fondsen beschikbaar en het tehuis maakte alleen kans op een nieuw onderkomen in sa menhang met het Albert Heyn-plan, omdat de verbouwing dan "budgettair- neutraal" kan plaatsvinden. Onder de gegeven omstandigheden moet dan ook worden aangenomen dat het tehuis geen reële overlevingskansen heeft als Albert Heyn alsnog tot een andere lo- katiekeuze zou komen. Audio- en videocassettes. Grote sortering, lage prijzen. Videocamera's en accessoires. Ook te huur. uon G/zencoMBi Het gebeurt wel vaker dat de mens heid uitgerekend in de donkere dagen voor Kerst wordt bevangen door een eensgezindheid die ze tot dan toe niet had vertoond. Iets dergelijks lijkt zich vorige week ook te hebben afgespeeld binnen de Federatie MKB, de "koe pel" van alle (vijf) winkeliersorganisa ties die Soest rijk is. Ze spreken zich gezamenlijk uit voor een concentratie van de winkelvoorzieningen in één hoofdwinkelcentrum en vinden dat de beslissing over het Albert Heyn/Lin- denhof-project nog maar even op de lange baan moet worden geschoven. Het omstreden twee-polen-beleid wordt feitelijk eendrachtig afgezwo ren. De gezamenlijke winkeliersverenigin gen - Van Weedestraat, Hartje-Zuid, Smitshof, Overhees en 't Hart - zijn het er over eens geworden dat de concen tratie van winkels er in Soest moet ko men. "Ten opzichte van de landelijke ontwikkelingen dreigt Soest in een ach terstand-situatie te geraken. Mede door de ontwikkelingen in omliggende ge meenten (Baarn en Amersfoortmefna-' me) is er een aanzienlijke koopkracht afvloeiing waarneembaar, die in de toe komst alleen maar groterlljkt te'Wór den," aldus een persbericht van de Fe deratie Midden- en Kleinbedrijf. Een heroverweging van het tot nu toe gevoerde winkelbeleid is dan ook noodzakelijk, aldus de Federatie. Voorzitter J.P. de Bruin laat in een mondelinge toelichting weten dat aller wegen het besef is doorgebroken dat het een kwestie is van "gezamenlijk pompen of gezamenlijk verzuipen". In feite nemen de winkeliersverenigingen volgens hem afstand van het omstreden twee-polenbeleid, ook die organisaties die in de afgelopen jaren het hardst heb ben geroepen om dat beleid onverkort te handhaven. De winkeliers zweren het twee-polen-beleid nu eendrachtig af. ruimte voor uitbouw van het winkel apparaat. De Van Weedestraat zou bij voorbeeld éénrichtingsweg kunnen worden en ook de Soesterbergsestraat biedt kansen voor een echte winkelpro menade. Hulp Voor een zorgvuldige afweging heeft de Federatie - waaraan nu dus ook de win keliers van hartje-Zuid weer volop deelnemen, nadat ze al geruime tijd niet meer aan het overleg hadden deelgeno men - de hulp ingeroepen van de Kamer van Koophandel en de KNOV. Zij zul len zorgen voor ideeën en cijfermate riaal. De Kamer van Koophandel staat in ze kere zin aan de wieg van de hernieuwde samenwerking binnen de Federatie, al dus De Bruin. De Kamer heeft de on dernemers in Soest nog eens geatten deerd op de "dreigingen van buitenaf' en is erin geslaagd de Soester winkeliers op die manier weer om de tafel te krij gen. Om de toekomstige ontwikkelingen niet alje zeer Je belasten acht de Fede ratie het wensélijk dat het gemeentebe stuur voorlopig even pas op de plaats .m^kt ^net het Albert Heyn/Linden- "fibf-próject. Voor een goede besluit vorming moet de beslissing met betrek king tot de lokatie worden uitgesteld, aldus de MKB. AH: Korte Brinkweg of oud politiebureau? De Bruin: "Het staat helemaal niet vast dat de lokatie aan het Nassauplantsoen de beste plek voor Albert Heyn is. Het project zou daar waarschijnlijk veel te 'beeldbepalend' zijn. Het is goed denk baar dat er een lokatie wordt gekozen die minder centraal in het winkelgebied is gelegen, maar meer aan de flanken. In dat verband laat hij weten dat al eer der geopperde maar afgewezen lokaties als de Korte Brinkweg/Stadhouders laan of de plaats van het oude politiebu reau aan de Van Weedestraat weer bin nen de gezichtskring van ondernemend Soest zijn gekomen. De politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag weer een alcoholcontrole op verschillende lokaties in de gemeen te. In totaal werden tien automobilisten staande gehouden, van wie er een in derdaad te veel gedronken had. De man, een'22-jarige Soester, werd op de Weegbreestraat tot stoppen gemaand. Hij deed dat niet, maar ging er met grote snelheid vandoor. Pas op de Soester bergsestraat kon de politie hem achter halen. De man kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Uit de auto van een 27-jarige Soesterse, die de wagen had geparkeerd aan de Korte Kerkstraat, is maandag op klaar lichte dag de radio-cassetterecorder ontvreemd. Een échteautokraak was het overigens niet, want het portier was niet op slot en de dader hoefde dus geen moeite te doen om binnen te komen. Het apparaat werd overigens compleet met slede weggenomen. De eigenares, die hooguit een kwartiertje weg was, deed aangifte bij de politie. f Soesterbergsestraat 122 - Soest f Telefoon 02155 - 1 27 06 t KERSTAVOND J vanaf 17.30 uur geopend. NIEUWJAARSDAG vanaf 13.30 uur geopend. I 1 Speciaal Nieuwjaarsmenu met glas champagne gratis. Kleurenfoto's ontwikkelen en afdruk ken door Kodak Select. Gratis 2 jaar garantie en verzekering op alle foto- en video-apparatuur. Het is denkbaar dat Albert Heyn zijn vurig gewenste nieuwe supermarkt kwijt kan aan de Burgemeester Gro thestraat. Drie ondernemers - slijterij Van der Linden, opticiën Hulleman en bloemist Van der Veen - zijn in begin sel bereid met AH te onderhandelen over de verkoop van hun panden. Het plan wordt als een interessant alterna tief beschouwd voor het omstreden Lindenhof-project, dat daarmee op losse schroeven zou komen te staan. Deze opmerkelijke wending in de soms hoog oplopende discussie over de nieu we AH-vestiging viel maandagavond vast te stellen tijdens de druk bezochte informatie-avond, die de gemeente in Credo had georganiseerd over het be stemmingsplan Soestdijk. In deze bij eenkomst, onder leiding van wethouder Günther Plomp, passeerde de hele scala van bezwaren tegen het Lindenhof- plan opnieuw uitgebreid de revue. Nieuwe argumenten kwamen daarin niet aan de orde. De verrassing van de avond was dan ook de mededeling van slijter Ben van der Linden jr., dat hij en zijn collega-on dernemers in principe wel voelen voor onderhandelingen met Albert Heyn. De ruimte die bij een eventuele verkoop beschikbaar is, komt ruimschoots tege moet aan de wensen die Albert Heyn in dat verband koestert. Er zou ook vol doende grond zijn voor oplossing van het parkeerprobleem. Enkele jaren geleden heeft Albert Heyn de betrokken winkeliers overigens al eens benaderd met de vraag of zij bereid waren tot verkoop. De ondernemers waren destijds echter gebonden aan af spraken met een project-ontwikkelaar. Bovendien ketste de zaak af omdat de bedragen waarover destijds gesproken werd veel te hoog waren om Albert Heyn een redelijke exploitatie te garan deren. Gejubel Van der Lindens mededeling werd tij dens de informatie-avond met wenig minder dan gejubel begroet door de op nieuw in groten getale opgekomen om wonenden van de Lindenhof, die on overkomelijke bezwaren koesteren te gen het plan om aan het Nassauplant soen de nieuwe supermarkt te realise ren, samen met nieuwbouw voor het ge zinsvervangend tehuis. Project-coördinator W. Hulsbergen van de gemeente Soest beschouwt het aan bod van de winkeliers weliswaar als een interessant gegeven, maar wijst erop dat er op dit moment geen reden is om de in gang gezette artikel 19-procedure voor het Lindenhof-project te stoppen. "Het initiatief ligt nu bij Albert Heyn. Die moet met de drie winkeliers in gesprek, om te kijken of er nu wel mogelijkheden zijn. De gemeente kan de uitkomst daarvan alleen afwachten." Mochten de ondernemers inderdaad onderling tot overeenstemming komen, dan kan een nieuw plan voor de Albert Heyn-supermarkt nog worden ingepast Foto: Goos van der Wilt. Telefoon 02155-14282 In verband met de kerstvakantie is de Vrouw en Werkwinkel Amersfoort ge sloten van vrijdag 22 december tot maandag 8 januari 1990. Het gemeentelijk INFOrmatiecentrum en het VW-kantoor (beide Steenhoff- straat 9a) zijn de dagen tussen Kerstmis en Nieuwjaar gesloten. Dat betekent dat men daar woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december niet terecht kan. SONY INTRODUCEERT DE CCD-TR55. DE KLEINSTE EN LICHTSTE CAMCORDER TER WERELD. De Sony CCD-TR55 is net iets groter dan uw hand en weegt -u leest het goed- 790 gram. Ondanks dat heeft ie alles in zich voor perfect videofilmen Bovendien is deze nieuwste wonder van gemak door het brede scala vari automatische functies. Kortom, de ideale camera om mee op stap te gaan. Maar daar komt u vanzelf achter als u één van die 5 reizen van Combi wint. Stappenplan De ondernemers hebben intussen de eerste aanzetten gedaan voor een "stap penplan" dat uiteindelijk zou moeten leiden tot de vorming van één hoofd winkelcentrum in Soest, dat de concur rentie met de regio aankan. Wék win kelcentrum daarvoor in aanmerking komt staat nog lang niet vast; zowel de Van Weedestraat als Soest-Zuid ko men in principe in aanmerking. Onder zocht moet worden welke lokaties de meeste potentie bezitten en mogelijk heden bieden om als "concentratie punt" dienst te doen. Volgens het pers bericht wordt in die afweging ook de mogelijkheid betrokken om een "ver keersarm verblijfsklimaat" te verwe zenlijken, want dat is een van de eerste eisen waaraan een geconcentreerd win kelgebied tegenwoordig moet voldoen. Voorzitter De Bruin wijst erop dat de beide huidige "hoofdwinkelcentra" te gen elkaar zullen moeten worden afge wogen. Beide hebben de gewenste mo gelijkheden. Ook in Soestdijk is er nog Voor zokarhaldl Zoals ieder jaar zullen er ook dit jaar zo'n 12.000 oliebollen gebakken wor den voor het Soester mannenkoor "Apollo". Echte bakkers zorgen voor goede kwaliteit en stellen daar hoge ei sen aan. Alle leden van het mannenkoor doen aktief mee aan de verkoop; men kan bij hen dus al een bestelling opgeven. De oliebollen zijn uitsluitend in hoe veelheden van 10 stuks te bestellen; vanaf 20 stuks worden ze gratis thuis bezorgd. In Soest zijn er op vrijdag 29 december en zaterdag 30 december drie afhaal/ verkooppunten (kramen), die vanaf 's morgens 10.00 uur worden bevoor raad. Deze kramen staan op de volgen de locaties: 1op de stoep bij slijterij van der Linden aan de Soesterbergsestraat; 2. op het parkeerterrein bij Honsber- gen; 3. in de Van Weedestraat t.o. "De Ster". Men kan de oliebollen, mits vroegtijdig, ook telefonisch bestellen via telefoon 15161. „Medé iut uaanLAan het hoofdbestuur Heeft RodèKruis-vo o r zittër G. Boel- houwèr Vórige weëk'drié 'welfare-vrij willigsters uit Soest gehuldigd, die dit "sociaal-maatschappelijk werk" al tien jaar belangeloos verrichten. De drie dames kregen een medaille, een oorkonde, een Rode Kruis-sjaaltje en bloemen, alsmede een cadeaubon. De huldiging vond plaats tijdens de maandelijkse kontaktochtend van de welfare-vrijwilligsters in de Vijverhof, onder leiding van coördinatrice Tineke Vortrefflich. Zij onderbrak de vergade ring speciaal voor deze feestelijke gele genheid. 3 jaar garantie. Boejhouwer memoreerde, dat het wel- fare-werk momenteel één "höt item" is eri wees in dat verband' ook óp de on langs gepubliceerde nota over het ou derenbeleid en het Rode Kruis-rapport "Alert de negentiger jaren in". De wel fare - het aanbieden van activiteiten om mensen nuttig bezig te houden en in kontakt te brengen met anderen - richt zich speciaal op langdurig zieken en ou deren en speelt hierin een belangrijke rol. "Dit is puur sociaal-maatschappe lijk werk, een goeie zaak," aldus Boel houwer. Onbetaald maar niet vrijblijvend Hij riep vervolgens de drie vrijwillig sters naar voren: de dames A. Dijkstra- Knol, M.M. Challa-Partezius en M. Meyer-de Bruin. Hij bedankte hun voor hun inzet van tien jaar en hoopte dat de welfare nog lang van hun dien sten gebruik kan maken. Het welfare- werk is weliswaar onbetaald, maar ze ker niet vrijblijvend, benadrukte de voorzitter. "De deelneemsters, thuis en in de tehuizen, wachten op u. U doet dat allemaal gratis, met als beloning alleen een stuk dankbaarheid en het gevoel goed werk te doen." Aanstaande zondag 24 december wordt weer de kerstdienst voor jong en oud in de Wilhelminakerk (Soester bergsestraat 18) gehouden. Deze kerst diensten worden bijzonder goed be zocht, omdat er altijd wat bijzonders ge beurt voor jong en oud en dus voor het gehele gezin. Het belooft weer een grootse happe ning te worden. Zondag begint de dienst al gezellig. De jeugd verwelkomt de bezoekers om 9.30 uur met een kop je koffie. De dienst begint om 10.00 uur, maar tot die tijd kan men luisteren naar een kerstmedley, gespeeld door een gelegenheidsband bestaande uit: Job Kaihatu (gitaar), Wouter Kaihatu (basgitaar), Jeroen v.d. Wey (saxo foon), Ron Sukel (slagwerk) en Olaf Windey (synthesizer). Deze band zal ook het jeugdkoor bege leiden, dat speciaal voor deze kerst dienst zal optreden en het geheel zal op luisteren met bekende kerstliederen waaronder "So this is Christmas" van John Lennon, een song van Labi Siffre met tekst van Mirjam Scholten, "Stille Nacht", "Amen" en andere. Verder zal de heer C. Kaihatu uit Bar- neveld een solo ten gehore brengen in samenwerking met het koor. Ook zul len Iris van Hornsveld en Gaby Wou ters nog een solo samen met het koor zingen. De voorganger in deze kerstdienst is ds. H. v. Heyst, wijkpredikant van de Wil helminakerk. Ieder is van harte wel kom. Beovision LX 2802/2502 met Beocord VX 5000 Een TV die nu al een begrip is vanwege de ongekende beeld- en geluidskwali teit. Hier samen met de VX 5000 VHS video-recorder. Wij demonstreren u het graag. V.l.n.r. de dames Vortrefflich, Dijk stra, Challa en Meyer en Rode Kruis- voorzitter Boelhouwer.

Soester Courant | 1989 | | pagina 3