G m urn s Kerstcross trekt veel11 EEN GELUKKIG 1990 VOOR IEDEREEN!! SOEST wenst allen een gezond en sportief 1990 Zesde Paasvoetbalkamp s.o. Soest in april aar Marco Sakkers winnaar bij junioren SCHAKEN Soest 1 opgewassen tegen koploper van promotieklasse WIELERCROSS ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 WASIEL STEITNER TAPIJT BASKETBAL Fit-Start-programma Pijnenburg feestelijk afgesloten Red Stars-heren teg n O.S.G. Veel belangstelling verwacht bij Sylvester-cross Pijnenburg Z. J. VAN HOMOET Affiches Vrienden Soester Natuurbad auto smeeing Gewond bij aanrijding Walkman weg Onder invloed DVS/Knollentuin 1 en 2 sluiten half-seizoen af met overwinning Centrale verwarming ZAALVOETBAL Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant ATLETIEK Jeugdvoetbal gelardeerd met acativiteiten en prominenten 'AGINA 18 7 1990 10 LZAAK DONDERDAG 28 DECEMBER 1989SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 v Afgelopen dinsdag, Tweede Kerstdag, vond op het fraaie parcours in de Soes- ter duinen de 35e editie plaats van de traditionele Kerstcross van Tempo Soest. Mede door het redelijke weer trok het evenement weer veel toe schouwers: er werden er zo'n 8000 ge teld. De Kerstcross is met zijn 35 jaar de oud ste in Nederland. Dat er zoveel belang stelling was zal zeker ook te maken heb ben gehad met het feit dat dinsdag in feite de "Vierde Kerstdag" was, waarop heel wat mensen er inmiddels wel eens tussenuit wilden. Ze kregen waar voor hun geld, want de diverse wedstrijden waren spannend en interessant genoeg om zich niet te vervelen. Bij de junioren ging de overwinning verdiend naar Marco Sakkers uit Soest. Hij finishte met een voorsprong van 16 seconden op nummer twee: Marcel Luppes uit Hoogeveen. Derde werd Geert Ophey uit Er- Bij de liefhebbers/veteranen zegevier de John Kuivenhoven uit Leiden, ge volgd door Dick Ariesen uit Rhenen en Klaas Stobbe uit De Wilp. De meeste belangstelling trok uiteraard de veldrit voor beroeps- en amateur renners. Die werd gewonnen door Henk Baars uit Diessen, gevolgd door resp. Frank van Bakel, Deurne; Huub Kools, Baarle-Nassau; Martin Hen driks, Assen en Reinier Groenendaal, Erik de Haan zal zijn partij in Utrecht uitspelen. Ingewijden stellen een remise in het vooruitzicht. Over het eindresultaat zijn de menin gen verdeeld. De een verwacht een krappe overwinning voor de leiders, de ander houdt het op winst voor Soest. Wellicht ligt de waarheid in het midden. 'Ik dacht, dat is alleen voor multinationals'. In Utrecht hebben de Soester schakers de troon van het ongeslagen tweede achttal van Paul Keres aan het wanke len gebracht. Na de hevige en wisselval lige strijdtonelen op de diverse borden is de wedstrijd afgebroken met een tus senstand van 2-2. Of de gastheren het Soester achttal zullen verslaan is nog maar de vraag. Gedurende de jaarwis seling houdt de uitslag van dit kempha nengevecht de gemoederen van de lief hebbers bezig. De ster van ErikrS winkels straalde ook in de Domstad. Hij bracht Soest aan de leiding na een ongekend hevig bliksem- offensief. Het was voor hem de kortste competitiewedstrijd in zijn schaakloop baan. Zijn tegenstrever speelde het Wolga-gambiet, niet wetende dat Erik juist in deze speeltrant een specialist is. Spoedig daarna moest een door griep gekwelde Lars Bouma de vlag strijken. Na de opening verkreeg hij enig uitzicht op winst, maar een ondoordachte zet gaf zijn opponent de kans van zijn le ven. Debutant Liefbroer verdient een eer volle vermelding. Gedegen voorbereid en tot het uiterste geconcentreerd bracht hij met een partij fris en levendig schaak de partijen op gelijke voet. Paul van der Hammen had gedurende enkele uren de overhand. Hij verloor echter pardoes de kwaliteit, zodat er kunst en vliegwerk voor nodig is om de partij in remise te beëindigen. Fedde van Tuinen begon met wit aan een zware klus. In de afgebroken stel ling is het oppassen geblazen voor de nestor uit Soest. Gerrit Muis speelde aan bord één een sublieme partij schaak. In het vervolg verhaal moet hij het wel voor het vertel len krijgen. René Boekhoff, deze keer aan bord vier, kon heel lang de stelllin- gen in evenwicht houden. Een verholen variant openbaarde zich echter als een moordend wapen, waardoor Boekhoff geveld werd. Foto: Goos van der Wilt. Sint Michielsgestel. De eerste vier ble ven lange tijd als groepje bij elkaar; Henk Baars demarreerde in de laatste ronde en legde zo beslag op de eind overwinning. Amateur Opmerkelijk was het resultaat - na deze eerste vijf profs - van amateur Rudi Na- gengast uit Hoogeveen, die zesde werd. Hij liet daarbij een viertal Tsjechen ach ter zich en ook oud-wereldkampioen Roland Liboton, die op de 10e plaats eindigde. De Belg Liboton heerste de laatste jaren altijd in deze tak van de wielrennerij. Tenslotte vond ook een ATB-wedstrijd plaats voor "mountain bikes". In dit vrij nieuwe onderdeel ging de zege naar Herman Snoeyink uit Denekamp, ooit ook winnaar van de veldrit in de Kerst cross; tweede werd Gert Stappenbelt uit Lemelerveld; 3e Eric Cent uit Goor. Bij de dames eindigden Cora Westland uit Hilversum en Monique de Bruin uit Amersfoort op resp. de eerste en de tweede plaats. De organisatoren van Tempo kunnen terugzien op een zeer geslaagd evene ment, dat niet meer is weg te denken uit de nationale en internationale wielren nerij. ("En dat we allemaal mogen scoren!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 1 96 00 Red Stars II - B.Z.'72 I 54-59 Red Stars 6 - 't Gooi 1 63-79 Red Stars 3 - Hoevelaken 1 55-49 Red Stars XD1 - Red Stars XD274-30 Red Stars JA2 - Irene JA1 31-51 Voor alle te^ms zit het competitie-ge beuren erop. De vier rayon-teams heb ben twee weekeinden vrij. Op 6 januari barst het geweld weer los en zal de twee de en tevens laatste fase aanvangen. Voor het eerste herenteam een belang rijke fase, want ze hebben de eerste helft van het seizoen afgesloten met slechts één verloren wedstrijd. Ze hebben der halve nog volop kampioens- en promo tiekansen, want naast nummer één, die automatisch promoveert, speelt de nummer twee tegen de nummer twee van de andere klasse om een plaats ho ger. Het Soester herenteam heeft voor Ou dejaarsdag een sterke tegenstander we ten te charteren: het Utrechtse O.S.G., dat twee klassen hoger speelt en tevens een eerste plaats inneemt in die klasse. Een zware opgave dus voor het Soester gezelschap, dat zijn wedstrijdritme niet wil verwaarlozen. Deze oefenwedstrijd wordt op zondag 31 januari gespeeld in Beukendal en begint 's middags om 13.30 uur. Oliebollentoernooi De mini's hebben Oudejaarsdag een onderling oliebollentoernooi. Rob La- Rose, de drijvende kracht, heeft alle mi ni's uitgenodigd en ze zullen elkaar gaan bestrijden van 11.00 tot 13.00 uur. Jongens-aspiranten halen uit Afgelopen weekeind zijn op kernniveau de laatste wedstrijden gespeeld voor de jaarwisseling. Voor Red Stars beteken de dit dat nog veertien teams moesten aantreden en vooral de uitslag van de jongens-aspiranten was opvallend. Voor de zoveelste keer verpletterde dit team van coach John Bertus zijn tegen stander. Nu ondervonden de aspiranten 2 van het Utrechtse Midland de kracht van het Soester team; ze verloren met maar liefst 144-25. Het team staat dan ook ongeslagen bovenaan met een on gekend hoog doelsaldo. Overige uitslagen: Red Stars MCI - B.Z.'72 MCI 39-68 Red Stars MB1 - Crackerjacks MB161- 47 Red Stars JC2 - Shooters JC1 50-76 Red Stars JB2 - Crackeijacks JB349-40 Red Stars 5 - B.Z.'72 2 55-85 De laatste dag van het jaar wordt tradi tiegetrouw door AV Pijnenburg afge sloten met de Sylvestercross. Vorig jaar was de 8e editie al goed voor een deel nemersveld van ruim 1500 lopers en loopsters, de 9e editie belooft daar ze ker niet voor onder te doen. Op het schitterende parcours in de Soester Duinen zullen de nationale top pers elkaar op het scherpst van de spor tieve snede willen bevechten en met na me de lange cross over 8800 meter, waar vorig jaar Mare van Rooy van AAC sterk etaleerde met een tijd van 29.48 zal vele startlustigen tellen. Vorig jaar meldden zich maar liefst 250 atle ten aan de start! Onder hen ook zeker de pechvogel in 1988: Herman Hofstee van DOS die in het startgewoel slecht uit de voeten kwam, maar op karakter en onder aan moedigingen van het enthousiaste pu bliek desondanks een 4e stek wist te be reiken. Als winnaar van de 1987-editie zal hij zeer zeker sportieve revanche willen nemen. EEN PRAATJE OVER EEN PRETJE: FIETSEN Als fietsen geen pretje meer is moet u toch eens over een nieuwe fiets gaan denken. Even een praatje komen maken over de prijs. Dan zal fietsen weer een feest kunnen wor den. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 De affiche-actie van de vereniging "Vrienden Soester Natuurbad" gaat verder. Onlangs werd een poster ver spreid waarop wethouder Jan Menne in karikatuur stond afgebeeld, bibberend op de rand van de duikplank. De tekst luidde: "Zou Menne nog van de hoge kenne?" De vereniging heeft op het eind van het jaar nog een spotprent gedistribueerd, waarop de koppen van enkele vooraan staande Soester politici - niet allemaal duidelijk herkenbaar - staan afgebeed als een schaal besuikerde oliebollen. Hierbij luidt de tekst - enigszins "gejat" van Progressief Soest, dat rond de jaar wisseling altijd de nominaties bekend maakt voor de Gouden Oliebol - als volgt: "Genomineerden voor de Dom me Oliebol 1989". 'Welnee, iedere particulier kan leasen'. Auto Smeeing brengt de lease-auto binnen ieders bereik. Simpelweg door ook de betere occasion hiervoor beschikbaar testellen. Dat maakt het leasebedrag extra interessant. Inclusief alle mogelijke reparatiekosten. Naar wens zelfs met motorrijtuigen belasting en verzekering. Niemand ziet het verschil tussen uw lease-auto of een nieuwe. Dat is: veel zekerheid voor een vast, aantrekkelijk bedrag per maand. Mensen waar je van op aan kunt. Op de kruising Steenhoffstraat/'Dal- weg deed zich vorige week een forse aanrijding voor. Die ontstond doordat een 22-jarige Soester nog net voor de uit tegengestelde richting naderende 64-jarige plaatsgenoot linksaf wilde slaan. Dat mislukte en de auto's knal den op elkaar. De echtgenote van de oudste automobilist liep daarbij letsel op: een vleeswond in haar knie en glass plinters in haar gezicht. Ze werd voor onderzoek per ambulance naar Zonne gloren gebracht. De beide auto's moes ten worden weggesleept. De brandweer kwam eraan te pas om de kruising schoon te maken. Een onbekende dader heeft vorige week bij een radio/tv-zaak aan de Van Weedestraat een walkman ontvreemd. De diefstal vond overdag plaats tijdens de openingsuren van de winkel. Het ap paraat had een waarde van 299 gulden. Op de Laanstraat hield de politie vorige week een 32-jarige automobilist uit Soest aan, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. De man ging er echter vandoor en scheurde naar huis, waar hij snel de openstaande garage inreed. Dat hij daarbij een van de deurstijlen mee nam was alleen maar extra pech, want de politie had hij toch niet van zich kun nen afschudden. Hij moest blazen en werd "opgebracht" naar het bureau. Daar kreeg hij een proces-verbaal. Hetzelfde lot was een 42-jarige Am sterdammer beschoren, die op de Vre dehofstraat werd gesnapt bij een routi necontrole. De ademtest wees uit dat hij te veel gedronken had. Op de Burgemeester Grothestraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een Soester aangehouden die ook moest blazen. Hij kreeg een proces-verbaal. Bovendien bleek hij in een overzekerde auto te rijden. Die werd voorlopig maar in beslag genomen. DVS 1 - Actif 1: 13-7 In deze wedstrijd maakte René van de Deijssel zijn rentree na een enkelblessu re. Dat hij één van de steunpilaren is van het elftal bleek na tien minuten spelen in de eerste helft, toen hij al een zuivere hattrick achter zijn naam had staan. Vooral de derde goal was een beauty toen hij een vrije trap onhoudbaar in de kruising schoot. De eerste helft speelde DVS zeer goed en stond met 7-0 voor door goals van Van de Deijssel en Luits Houkes en Maurice de Aqinho, die beiden twee maal scoorden. In de tweede helft een slordig spelend DVS, dat toch nog zesmaal wist te sco ren. DVS is door deze overwinning nog steeds trotse koploper in de tweede klasse met 2 punten voorsprong: 1. DVS/Knollentuin 1 8-15 2. AKKRO 8-13 3. Rebel HH 8-13 Topscorers: René van de Deijssel (28), Maurice de Aqinho 17) en Luits Hou kes (11). DVS 2 - Gooische Boys 2: 7-1 DVS moest het deze laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie opnemen tegen het laag-geklasseerde Gooische Boys 2 uit Hilversum. Keeper Herman Schimmel was verhinderd zo dat Jan van der Wielen meer dan ver dienstelijk zijn plaats onder de lat in nam. DVS begon de wedstrijd zeer slordig en wist zich geen raad met het vroeg sto rende Gooische Boys. Toch waren het de Soesters die met een 4-0 voorsprong de rust ingingen. Ronald de Rooy scoorde driemaal en René Ribberink nam de vierde treffer voor zijn reke ning. Na de rust een goedspelend DVS, maar Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 het sprong wel slordig met de kansen om. De goed spelende Reijer Looyssen zette tot tweemaal toe Fred Scholten al leen voor de keeper, die niet faalde en beheerst scoorde. Dave Leijenhorst zorgde met een mooie kopbal voor de laatste DVS-treffer. Gerrit van de Laan en keeper Jan van de Wielen gaven in de verdediging geen krimp, hoewel zij één treffer niet kon den voorkomen. Ook DVS 2 neemt riant de leiding: 1. DVS/Knollentuin 2 11-21 2. Team VOS 2 10-15 3. AMROH 10-15 Topsccorers: Ronald de Rooy (33), René Ribberink (23) en Dave Leijen horst (21). Ter afsluiting van het jaar en om het wedstrijdritme te behouden speelt DVS 1 en 2 op donderdagavond 28 decem ber in sporthal Beukendal een oefen wedstrijd tegen de hoofdklasser Burger uit Eemnes, waarna 1989 wordt afge sloten. 19.30 uur: DVS 2 - Burger 2 20.30 uur: DVS 1 - Burger 1 Beide wedstrijden staan onder leiding van scheidsrechter Ton van de Berg uit Soesterberg. De toegang is gratis. In september nam AV Pijnenburg het initiatief om een drie maanden durend programma op te zetten, met de bedoe ling personen, die niet of nauwelijks (meer) aan sport deden, binnen deze gestelde termijn aan een behoorlijke conditie te helpen. Onlangs werd dit eerste geslaagde Fit-Start-programma feestelijk afgesloten op de atletiekac- commodatie van AV Pijnenburg. "Tientallen hebben zich destijds aange meld, en velen hebben zich nu spontaan aangemeld als lid van AV Pijnenburg! De deelnemers hebben zelf kunnen on dervinden dat conditieverbetering niet alleen maar aankomt op 'lopen', maar dat ook met variatie in oefeningen de conditie mede verbeterd kan worden," aldus Nelleke Boissevain, één van de recreatie-sportleiders die de Fit-Start- groep op woensdagavond en zaterdag ochtend onder haar hoede had. Opmerkelijk vond Nelleke Boissevain dat, ondanks het af en toe zeer slechte weer, de opkomst steeds weer erg groot was en dat men naast de lichamelijke in spanning het plezier en de gezelligheid hoog in het vaandel had. Het succes van dit initiatief is dan ook de reden dat AV Pijnenburg volgend jaar komt met een vervolg. In het voorjaar van 1990 is het 2e Fit- Start-programma te verwachten. Op woensdagavond 17 januari wordt ge start met een jongeren-trimgroep (18 - 28 jaar), waarbij ingespeeld wordt op de behoefte bij jongeren om zich min of meer onverplicht aan te sluiten bij een vereniging, zonder dat daarbij direct een wedstrijdverplichting hoort. Plaats: Atletiek-accommodatie hoek Wiekslo- terweg/Bosstraat, elke woensdag avond van 18.00 tot 19.00 uur. Informatie: Nelleke Boissevain, tele foon 18641; Jan Veen, telefoon 17313 en Wim v. Dorresteijn, telefoon 20727. Ook de korte cross over 2200 meter is elk jaar in trek bij vele lopers (1988: 90 atleten) en had in Rob Druppers vele malen een winnaar van allure. Ook de dames geven acte de présence in de Sylvestercross en wel over een af stand van 3200 meter, die vorig jaar overtuigend gewonnen werd door Wil- ma van Onna van Olympia '48 in 12.28. Naast de grote nationale deelname is er met name vanuit België veel belangstel ling voor deze cross, die reeds om 10.00 uur 's morgens aanvangt met wedstrij den voor de jeugd. Ook het publiek heeft inmmiddels op Oudejaarsdag de weg weten te vinden naar de Soester Duinen, getuige de op komst van vorig jaar, toen maar liefst ruim 5000 toeschouwers zich vergaap ten aan dit sportieve evenement. De inschrijfkosten zijn: pupillen f 2,50; junioren f 3,50; senioren f 6,50; presta tieloop f4,-. Inschrijving voorafgaande aan de wed strijd: f 1,50 extra. rogrj 10.00 uur: pup. C jongens/meis jes 1.000 m 10.10 uur: pup. B jongens 1.000 m 10.20 uur: pup. B meisjes 1.000 m 10.30 uur: pup. A jongens 1.000 m 10.40 uur: pup. A meisjes 1.000 m 10.50 uur: jongens D 1.000 m 11.00 uur: meisjes D 1.000 m 11.10 uur: jongens C 2.200 m 11.25 uur: meisjes C 1.000 m 11.40 uur: jongens B 3.200 m 12.00 uur: meisjes B 2.200 m 12.15 uur: jongens A 4.400 m 12.35 uur: meisjes A en sen. da mes 3.200 m 13,00 uur: korte cross heren 2.200 m 13.15 uur: vet. dames en heren 1, 2 en 3 8.800 m 14.15uur: heren senioren 8.800 m 15.00 uur: prestatieloop over 2,2 - 4,4 - 6,6 of 8,8 km naar keuze. s.o. U bent van harte welkom op onze Nieuwjaarsreceptie op maandag 1 januari vanaf 15.00 uur in het paviljoen aan de Bosstraat-Oost. Een niet meer weg te denken traditie. Dat is inmiddels het jaarlijkse voetbal kamp dat de Jeugdaktiviteiten Kom missie van s.o. Soest in de paasvakan tie organiseert. Voor de zesde achter eenvolgende keer een grandioze hap pening waarbij zo'n tachtig vrijwilli gers een week lang vertier brengen voor 160 jongens en meisjes van 6 tot 16 jaar. Tentenkamp Van 17 tot en met 20 april verandert het s.o. S'oestcomplex in een waar vakantiepark. Achttien tot twintig tenten, ter beschikking gesteld door de Evangelie Gemeente In de Ruim te, sieren het terrein op nog voor de bladeren aan de bomen komen. Toe valligerwijs hebben de tenten ook nog de blauwwitte kleuren van s.o. Soest. Die tenten bieden de mogelijkheid om al die jongens en meisjes dag en nacht op het terrein te houden. Voor de allerjongsten is het soms zelfs de eerste overnachting in een tent zonder vader en moeder. Avontuurlijk en spannend dus. Om die spanning niet al te hoog op te la ten lopen heeft elke groep bewoners van één tent zijn eigen vaste leiders. De Jeugd Aktiviteiten. Kommissie re kent ook dit jaar weer op zo'n 80 vrij willigers die het programma rond moeten zien te krijgen. Vijf tientjes! Om 160 jongens en meisjes een week bezig te houden, te vermaken, te anime ren is veel organisatietalent en geld no dig. Organisatietalent is ruimschoots aanwezig bij s.o. Soest. Dat hebben de vorige vijf kampen wel bewezen. Onder leiding van de Jeugd Aktiviteiten Kom missie wordt vanaf september gewerkt aan de invulling van een fantastisch sport en spelprogramma. Een greep uit het aanbod (zonder de pretentie te hebben volledig te zijn): ui teraard veel voetbal in allerlei vormen; playbackshow; zeskamp; dropping en een penaltymarathon. Dankzij vele bijdragen van evenzovele sponsors is het gelukt de prijs voor de Gerrie Mühren in april samen met zijn broer Arnold bij s.o. Soest. deelnemers weer bijzonder laag te hou den. Voor slechts vijftig gulden is ieder een uit en thuis en zijn de buikjes ook nog rondgegeten. Eén dagje naar de Ef- teling kost meer. Prominenten Onontbeerlijk bij dergelijke kampen is de komst van één of meer prominenten uit de sportwereld. Welnu, die zijn er veel geweest de afgelopen jaren. Gerald Vanenburg, Stanley Menzo, Rinus Is- raëL, Joop Hiele, Hein Vergeer, Frans Hoek, bondscoach Thijs Libregts en Gerrie Mühren zijn er daar een paar van. Laatstgenoemde, Gerrie Mühren, is de meest vaste klant. Onlangs speelde hij ook nog mee in de lichtwedstrijd Soest - Ajax. Hij komt in ieder geval in april en het ziet er naar uit dat hij vrouw en kin deren en zijn broer Arnold meeneemt. Met een paar andere bekende Neder landers wordt nog overleg gevoerd. Eén ding is zeker: van 17 tot en met 20 april biedt s.o. Soest weer meer. Naast voetbal is er veel tijd voor spel. weg 1 55-12857 i 1 04 21 :N, >N 21254 n steun si allen UUR Soest 38 den en iAN 16 i

Soester Courant | 1989 | | pagina 19