JEL Sports b.v. - Soest UITVERKOOP Tot 50% korting l'lIBBBi £iojJ<s <H0F Nieuw raadhuis bereikt hoogste punt rr* Erepenning Soest voor Chris Uiterwijk Scholengemeenschap Eemland krijgt jaar extra voor 'verantwoorde afbouw' voorspoedig 1990 VUURWERK! mi STEITIMER 68e JAARGANG NO. 18 DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 'Mijlpaal' gevierd met pannebier en erwtensoep ;v ■f* Oud politiebureau inleveradres Jumelage-stichting organiseert voedselhulp voor Kozle Advertenties en kopij vroeger inleveren! Hulpactie voor Roemenië 'Kerkgangers' als inbrekers Éénmalige MONSTERVERKOOP ZEER LAGE PRIJZEN - Direct van importeur Vrijdag a.s. 29-12-'89 van 10.00-17.00 uur •1 WINTERCOLLECTIE De Ster dames- en kindermode Hil-ton herenmode 'Voor diensten aan gemeenschap van Soest bewezen' Docenten akkoord met voorwaarden Gemeente staat geen pagina's af Raad: felle kritiek op kabelkrant Winterfinale een gezond 1990. wenst U van Weedestraat 15-17 schoenen SCHOEN-ADVISEURS NIEUW Kom Karpetten Kijken bij: iVAiViM Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Losse nummer 75 ct, Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postbank 126156 "Zakken... Zakken... Zakken... Ietsje naar links... Ja. Het is geschied!" Met deze historische woorden - die bijna de indruk wekten dat hij zich op de rug liet krabben -dirigeerde wethouder Jan Menne vorige week woensdagmid dag om een uur of drie, bovenop het raadhuis-in-aanbouw, de immense hijskraan die de laatste dakplaat in po sitie bracht op het 'Iketelhuisje" dat het hoogste punt van het nieuwe ge bouw aan de Dalweg vormt. Vanuit zijn hoge positie liet Menne het verza melde volk, dat hem vanaf de begane grond gadesloeg, vervolgens weten dat het feest kon losbarsten. Eerder was de schare genodigden - B. W., raadsleden, medewerkers aan de bouw en vrijwel alle gemeente-ambte naren die meenden dat zij op het werk gemist konden worden - bijeenge stroomd in de hal van het nieuwe ge meentehuis, een nu nog onherbergza me spelonk van naakt beton, min of meer "aangekleed" met flapperende zeilen die enige beschutting boden te gen de regen en de wind. Project-coördinator Wim Hulsbergen sprak een kort welkomstwoord, waarin hij met trots meldde dat de bouw voor spoedig verliep. Sinds de start van de bouw waren er nagenoeg negen maan den verlopen en hij complimenteerde ter gelegenheid van deze tussenfase alle mensen die op een of andere wijze bij de bouw betrokken zijn. Burgemeester Hans de Widt sloot zich daarbij aan, al merkte hij in bescheiden heid op dat hij part noch deel had gehad aan wat er tot nu was verricht. Toch was het voor hem een soort herhalingsoefe ning, want ook in zijn vorige gemèente Best is onlangs een nieuw gemeentehuis tot stand gekomen. Huisvesting was volgens hem ook voor de gemeente een "primaire behoefte" en de noodzaak van een goed dak boven je hoofd vond hij duidelijk onderstreept in de regen die buiten neergutste. Namens de ge meente overhandigde hij hoofduitvoer der V.d.Bunt de enveloppen met het "kaploon" voor de medewerkers aan de bouw. Eerder open? Wethouder Jan Menne hield een korte speech voordat hij zich dakwaarts be gaf. Hij hoopte dat alle medewerkers van de gemeente er volgend jaar graag zouden komen werken en liet weten dat de bouw zo soepel verloopt, dat het ge meentehuis mogelijk eerder geopend zou kunnen worden - eind juni - dan nu nog in de planning staat. Wie het ge bouw officieel zal openen staat nog niet vast. (De gedachten gaan wel uit naar een "zeer hoog persoon", die vanuit het verleden nog enige binding met Soest heeft.) "Weer of geen weer, we gaan vandaag uit ons dak," aldus Menne, die nog maar eens onderstreepte dat het een so- Burgemeester De Widt onthulde de ge denksteen in de entree. Foto: Goos van der Wilt. De Stichting Jumelage Soest-Kozle organiseert met ingang van deze week een actie om de bevolking van Kozle met levensmiddelen de winter door te helpen. De inwoners van Soest worden opgeroepen daaraan mee te doen door levensmiddelen beschikbaar te stellen. Die kunnen voorlopig elke zaterdag - te beginnen op 30 december a.s. - worden ingele verd bij het oude politiebureau aan de Van Weedestraat (naast het NS- station Soestdijk), tussen 10.00 en 16.00 uur. Polen staat - ondanks de positieve politieke ontwikkelingen - aan de vooravond van een grote beproe ving: per 1 januari a.s. worden de voedselprijzen sterk verhoogd, in veel gevallen zelfs met 200 procent!, terwijl de lonen op gelijke hoogte blijven. Daarover worden dan ook nog eens belastingen geheven, zoals de Polen tot dusver niet kenden. De prijs van kolen gaat bijvoorbeeld gigantisch omhoog en stijgt met meer dan 250 procent. Levensmid delen zijn er meestal wel, maar alleen tegen prijzen die geen "gemiddelde" Pool nog kan betalen. "En de voor uitzichten zijn nog somberder," al dus voorzitter Ab Blokzijl van de ju melage-stichting, zojuist terugge keerd uit Polen. Net als tien jaar geleden wil de stich ting nu een grote actie op poten zet ten, waarbij vooral levensmiddelen (en geld) worden ingezameld- Er is momenteel géén behoefte aan kle ding. Medewerkers van de stichting hou den voortaan elke zaterdag zitting in het oude politiebureau, dat door de fa. Heilijgers om niet beschikbaar is gesteld voor dit doel. De ingezamelde artikelen worden in Kozle aangeboden aan de "armen zorg", die onder het toezicht staat van de sociale dienst aldaar. Op die manier wordt bereikt dat de ver spreiding in Kozle zelf "zonder aan zien des persoons" kan plaatsvin den, aldus Blokzijl. De stichting zal in de komende da gen ook bedrijven op het gebied van levensmiddelen gaan benaderen, die eventueel grotere hoeveelheden van bepaalde produkten kunnen leve ren. De medewerkers zullen die als dat nodig is overpakken in handza me hoeveelheden. Behalve met levensmiddelen kan men ook financieel een bijdrage le veren door een bedrag te storten op postgiro 45.66.07 ten name van de Stichting Jumelage Soest- Kedz. Kozle te Soest. Maak van uw huisje een Hofje van Eden maar doe 't dan beter dan eens in 't verleden. Nu wéj dubb'le ramen die er toen niet in kwamen Van Ede maakt U en uw hofje tevreden. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 18429 EN WIJ KOMEN! Wethouder Jan Menne (l.) op het dak van het nieuwe raadhuis. Foto: Goos van der Wilt. ber gebouw zou worden, evenals de kunst. Hij hield zijn gehoor verder voor dat de totale begroting van het project niet zal worden overschreden, al gaapt er vooralsnog een aanzienlijk gat - een half miljoen, wordt er gefluisterd - tus sen de raming voor de aanleg van de "omgeving" van het raadhuis en het be drag dat aannemer Van Asch daarvoor bij de aanbesteding heeft geoffreerd. Menne voorspelde dat het allemaal nog wel zou meevallen en dat de totale kos ten onder het financiële plafond zouden blijven. Steen De wethouder klom vervolgens naar het dak waar op zijn aanwijzingen het hoogste punt werd bereikt, om vervol gens op aarde terug te keren, waar bur gemeester De Widt zich inmiddels had opgesteld bij de entree. Hij trok de ge- meentevlag van Soest weg voor een ge denksteen, waarachter zich de oorkon de bevindt die bij de start van de bouw, op 27 mei 1989, werd ingemetseld. Als een volleerd metselaar voegde de bur gemeester vervolgens de steen af, waar na de verzamelde menigte zich o.a. te goed kon doen aan erwtensoep met roggebrood en spek en het traditionele pannebier. Tot ieders verrassing werd het ontspan nen samenzijn dat daarna volgde on derbroken door de onaangekondigde verschijning van een wat wonderlijk uit gedost gezelschap van muzikanten, dat vrolijke klanken ten gehore bracht en waarin bij nadere beschouwing een aan tal "toekomstige buren" (van de politie) konden worden herkend. Aanstaande maandag - Nieuwjaars dag - valt uit als produktiedag voor de Soester Courant van woensdag 3 januari. De gebruikelijke inleverter- mijn voor advertenties en kopij wordt daarom eenmalig verlengd tot dinsdagmorgen 2 januari, uiterlijk 10.00 uur. Technische verwerking van het ma teriaal is na dat tijdstip niet meer mo gelijk. Het verdient uiteraard aanbe veling het materiaal voor de editie van 3 januari zo mogelijk déze week aan te bieden. Tijdens de kerstdagen is ook vanuit Soesterberg een actie opgezet voor de inzameling van hulpgoederen voor Roemenië. Dat gebeurde op initiatief van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - beter bekend als "Mormo nen" - in samenwerking met de Tweede Wereld-organisatie. Als kontaktpersoon is opgetreden me vrouw Scholten in Soesterberg. De hulpgoederen die intussen zijn opgehaald worden meegegeven aan een of meer vrachtwagens, die van daag uit Hilversum zouden vertrek ken. Of er nog meer transporten zul len volgen is niet bekend. Het stond bij het ter perse gaan van deze editie niet vast of het dus nog zinvol is hulpgoederen in te leveren. Voor inlichtingen over deze hulpac tie kan men terecht bij mevrouw Scholten, Kamerlingh Onneslaan 47, Soesterberg, tel. 03463-51867. De politie werd zondagavond om streeks 23.00 uur - in de kerstnacht - gewaarschuwd door een bewoner van de Neerweg (pal achter de Oude Kerk), die op de inrit voor zijn huis een onbekende man en drie vrouwen had aangetroffen. De bewoner was vijf minuten op straat geweest. Ge vraagd naar de reven van hun aan wezigheid lieten ze weten dat ze op zoek waren naar de kerk. Vervol gens reden ze met twee auto's weg in de richting Soestdijk. De bewoner vertrouwde de zaak niet en consta teerde even later dat er een poging was gedaan om in te breken. Het slot van de achterdeur was bewerkt met een schroevedraaier, maar men was er niet in geslaagd binnen te komen. De politie kon het vrome(?) viertal niet meer achterhalen. TENNISSCHOENEN Dames, maten 37-40 Heren, maten 41-44 T-SHIRTS USA kwaliteit, effen en prints SWEATSHIRTS USA kwaliteit, effen en prints TRAININGSPAKKEN - JOGGINGPAKKEN TENNISRACKETS Div. testmodellen, Hout, metaal en kunststof TENNISSOKKEN Div. modellen BASKETBALKOUSEN Div. modellen NIEUWE GRACHT 10 (Industrieterrein Nieuwe Gracht achter Yves Rocher) KINDERKLEDING t/m 161 v. Weedestraat 7-9 v. Weedestraat 8 v. Weedestraat 8a HERENMODE Burgemeester Hans de Widt heeft vori ge week de zilveren erepenning van Soest uitgereikt aan Chris Uiterwijk. Dat gebeurde voorafgaande aan de ge meenteraadsvergadering, waarvan Chris in de afgelopen 15 jaar een trouwe bezoeker is geweest. De onderscheiding is hem toegekend voor zijn "tomeloze inzet" voor de natuur en het milieu in Soest. "Eerst wat andera" aldus de burge meester voordat? hij de vergadering opende, waarna hij Chris verzocht van de publieke tribune af te dalen en plaats te nemen op de stoel die voor de Colle ge-tafel klaarstond. "Als we niet oppas sen houdt-ie zélf een toespraak," aldus de Widt, die dat voorkwam door uitge breid de loftrompet te steken op Chris en zijn vele verdienstelijkheden. Directe aanleiding voor de hulde was Chris' aangekondigde afscheid van al zijn activiteiten, in verband met het feit dat-zijn „gezondheid de laatste tijd te wensen overlaat. Burgemeester De Widt wenste hem een voorspoedig her stel toe, zodat hij zich nog vaak bij de gemeente zou laten zien. De gemeente raad en alle andere aanwezigen ont haalden de nieuwe drager van de ere penning op een warm applaus. De pen ning draagt een inscriptie met de woor den: "voor diensten aan de gemeen schap van Soest bewezen". Foto: Goos van der Vooral de ouders hebben vorige week opgelucht gereageerd op het bestuurs besluit om de scholengemeenschap al thans voor een deel van de leerlingen langer open te houden. De definitieve sluiting van de school is daarmee ver schoven naar 1 augustus 1991. Het bestuur stelde de ouders vorige week maandag van het besluit in kennis. De docenten waren eerder akkoord ge gaan met de voorwaarden die het be stuur stelde. Die hadden o.m. betrek king op de garantie-uren, waaraan het ministerie van Onderwijs zijn mede werking verleende, en op de "sterk po sitieve instelling" die het bestuur van de leerkrachten verlangde om de school gezamenlijk aan een goed einde te hel- pen. De bedoeling is dat het schooljaar 1990-1991 alleen nog wordt bezocht door leerlingen die nu in het eerste en het derde leerjaar zitten. Die kunnen dan de onderbouw afmaken resp. het eindexamen halen. Voor de laatsten zit er trouwens weinig anders op: ze zullen móeten slagen. Voor de huidige twee deklassers en de vierdejaars is het lo pende schooljaar in elk geval het laatste. De school gaat naar verwachting met ongeveer 100 leerlingen het laatste jaar in. Voorzitter K. Versluis deed vorige week een dringend beroep op de ouders van deze leerlingen, om hun kinderen niet voortijdig op andere scholen onder te brengen. Volgens hem is er nu een duidelijke waarborg dat de leerlingen het laatste jaar op een "verantwoorde" manier kunnen afmaken. Schakelklas Een probleem is nog de Internationale Schakelklas, waarvoor ook in het ko mende schooljaar weer een flink aantal leerlingen wordt verwacht. Wat er met de ISK moet gebeuren is nog onzeker, maar dat is volgens het bestuur onder de huidige omstandigheden vooral een zaak voor het gemeentebestuur, in casu wethouder Menne. Eemland wil daarin nog wel meedenken, maar het bestuur ziet de ISK toch uiteindelijk toch over gaan naar een van de andere scholen voor voortgezet onderwijs. Over de interne problemen bij het do centenkorps liet voorzitter Versluis vo rige week de ouders weten dat die voor al te wijten waren aan het feit dat de school de wind behoorlijk tegen had. "We zaten in een moeilijke positie en de docenten waren langzamerhand moe gestreden." Volgens hem zijn de docen ten graag bereid nog één jaar hun krach ten te bundelen en er hun schouders on der te zetten." Met die steun durft het bestuur de "afbouw" van de school nog ^enJ^arjei>rekken;_J3e_^choolle^ wordt het laatste jaar uitgebreid met twee "toegevoegde" directeuren, die ook moeten zorgen voor een betere communicatie met de personeelsleden. Overigens geldt voor directeur W. van Es, wiens rol onder de docenten nogal omstreden is geweest, nog altijd een spreekverbod. Versluis wees de recent geopperde ideeën over een overname van de school door de gemeente naar het rijk der fabelen. Hij toonde zich niet onder de indruk van de geluiden die in dat ver band de laatste weken vanuit de politiek in Soest waren geventileerd. Hij liet er verder ook geen twijfel over bestaan dat de school op (nu iets langere) termijn écht dicht moet. NATUURLIJK NAAR H IJZERWAREN EN GEREEOSCHAPPENHANDEL B V Soesterbergsestraat 4 - Soest Telefoon 02155 -1 11 37 Alle fracties Eïï. sic gemeenteraad heb ben onbarmhartige kritiek op (de in houd van) de Kabelkrant. Dat bleek vorige week in de raadsvergadering, waar de verlenging van het contract met de combinatie Gooi en Eemlan- der/Soester Courant ter discussie stond. Geen van de fracties voelde er iets voor om, zoals gevraagd, tijdelijk twee gemeentepagina's af te staan om de kwaliteit te verbeteren. Adriaan Pothuizen opende de rij. Hij vond dat de kabelkrant de kreet "het snelste regionieuws" absoluut niet kon waarmaken. Hij had de avond daarvoor niets aangetroffen over de feestelijkhe den bij het nieuwe gemeentehuis, in verband met het hoogste punt. "De kwaliteit is droevig en het gebruikte Ne derlands is gewoon heel erg slecht."- Jan Danvers (PvdA) bestreed dat de gemeente wel wat pagina's kan missen. Volgens hem is er straks juist veel voor lichting nodig, o.a. over de aparte GFT- inzameling en de kinderopvang. Jan Visser (P.S.) vond de kabelkrant even eens droevig. "Er wordt te hooi en te gras wat uit de Gooi en Eemlander ge plukt, en ik word doodziek van die ach terlijke puzzeltjes." Hij bood aan de redactie gedurende één maand op zich te nemen - Pothuizen: "In februari ze ker..." - zodat heel Soest zou kijken. "In Bij aankoop van een stuk confectie of een paar schoenen, een tweede met 50% korting. Alle lingerie nu 40% korting. Wij wensen u Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Leder- accessoires, Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 Amersfoort is het nog erger, hoor ik, maar dit kan echt niet." Hij vond dat wethouder Van Logtenstein nog maar eens met de uitgevers moest gaan pra ten. Taalfouten Ook Kees Verheus (CDA) had felle kritiek. "In vind in elk uitzending wel tien taalfouten en van al die tientallen puzzelprijsjes blijken er maar twee in Soest te vallen. Dat is toch niet te verko pen!" Wiebe Meilof (GPV) vond dat de kabelkrant maar wat Goois nieuws moest schrappen in plaats van twee Soester pagina's van de gemeente af te pakken en ook Bert Krijger (WD) vond dat er veel verbeterd moest wor den, met name door verhoging van het "Soester" gehalte. Wethouder Ries van Logtenstein on derschreef de kritiek grotendeels, maar vertrouwde desondanks op "zichtbare verbeteringen". Vissers aanbod zou hij doorgeven. Het tijdelijk afstaan van twee pagina's zou de leesbaarheid vol gens hem kunnen verhogen. "Géén ka belkrant zou in ons nadeel werken. Het is een middel waarop wij meerijden en een alternatief heb ik niet." Volgens hem zouden tien pagina's echter elkaar over het GFT-afval ook stomvervelend zijn." Krijger beluisterde in Van Logtensteins antwoord dat de uitgevers zouden afha ken als ze de twee extra pagina's niet kregen, maar zo ver ging de wethouder toch niet. "Dat zou moeten blijken. Dat is niet zo hard aan de orde gesteld." Krijger meende dat er in dat geval een "open situatie" zou ontstaan. De raad ging verder akkoord met het voorstel, maar maakte een uitzondering voor het afstaan van de twee pagina's. "Jammer," aldus Van Logtenstein, "maar de raad beslist." Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 33 87 Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1989 | | pagina 1