BERPAS De Soester Duinen Meerderheid raad steunt lidmaatschap Platform Gemeentelijk Vredesbeleid Ruim 500 omwonenden tegen AH-project 'Raadsvrouwen': Max Havelaar-koffie nu ook bil gemeente schenken Slincwnland Kinderdagverblijf start al op 2 januari BOUWEN? PARKET DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 Multatuli draait in zijn graf 'Meilof op oorlogspad' Blikseminslag Gemeenteraad wil mix van grote en kleine mini-containers Verkeers-experts onderschrijven bezwaren Fofo: Goos ™n wat 'Pepsi-proef' toont aan: koffie-zonder-bijsmaak Party Service De Soester Duinen neemt u werk uit handen! 02155- 18035 Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i scliocmsikcr Tijdelijk parkeerverbod ventweg Koningsweg P.S. viert Nieuwjaar op 10 januari Gouden Oliebol 1989 gaat naar 'Soestdijk Geen Stankwijk' zalencentrum Opening tijdens nieuwsjaarsreceptie Peuterspeelzalen PvdA-politici, althans die in Soest, hebben meer verstand van koffie dan van literatuur. Dat mag blijken uit de woorden van Wil Stekelen burg, die in de gemeenteraad een sympathiek pleidooi hield voor de invoering van Max Havelaar-koffie en daaraan een oproep vastknoopte aan het adres van haar collega raadsleden. Die zouden in de kerst vakantie volgens haar de Max Have- laar - het boek dus - nog maar eens ter hand moeten nemen. Multatuli (de "nom de plume" waaronder Eduard Douwes Dekker het boek in de vorige eeuw schreef) betekende volgens hakr immers: "Ik wil gelezen worden". Geen van de raadsleden wees haar terecht, maar misschien wisten ze 't zelf ook niet. Multatuli zelf kon men - als men tenminste goed luisterde - zich op dat moment echter grom mend in zijn graf horen omdraaien. De naam betekent zeker niet "ik wil gelezen worden", al hoeft er niet aan getwijfeld te worden dat dat inder daad zijn wens was, maar: "ik heb veel gedragen", wat zo veel wil zeg gen als: "ik heb heel wat moeten lij den en doorstaan". Multatuli had daarbij vermoedelijk vooral de poli tici van zijn dagen op het oog. De Max Havelaar is immers één grote aanklacht tegen de Nederlandse uit- buitingspolitiek in Oost-Indië. Over de koffievoorkeur van de PvdA-fractie behoeft men zich geen zorgen te maken, maar het intellec tueel gehalte zou nog wel een oppep- pertje kunnen gebruiken. Zonder een "Mann" in de fractie valt daar helaas weinig van te verwachten, zo als na de raadsvergadering door raadsleden met weinig PvdA-welge- zindheid en veel leedvermaak werd opgemerkt. "Meilof is op het oorlogspad", werd er hier en daar geginnegapt na afloop van de gemeenteraadsvergadering van vo rige week, waar o.m. gediscussieerd werd over de aansluiting van Soest - voorlopig voor twee jaar - bij het Plat form Gemeentelijk Vredesbeleid. Een meerderheid van CDA (minus Wij- inenga), PvdA, Progressief Soest en D66 sprak zich daar onomwonden voor uit. Meilof (GPV) trok inderdaad nogal fel van leer tegen het voorstel. Hij vond hel een zinloos besluit, omdat het platform zelf geen besluiten kon nemen - "een vuist maken", aldus Meilof in toepasse lijk jargon - en de doelstelling hem ge heel en al onhelder was. Als het plat form zich desondanks zou "profileren" zag hij daarin allerlei gevaren. "Komt er dan een liberaal, fascistisch, pacifistisch of christelijk gezicht naar buiten? En zeggen we dan: sorry hoor, maar hierin herkennen we ons niet? Dan zullen we ons dus moeten terugtrekken." Als het platform een succes wordt kan Soest niet meer meedoen, was ongeveer Mei- lofs stelling. Met de term "vrede" had hij in dit ver band ook nogal wat moeite: "Als ik te gen ben, neem ik het dan met de vrede niet zo nauw?" Als voorbeeld noemde hij de afbraak van de Berlijnse Muur, die hem in een jubelstemming had ge bracht. "Maar wat doen wij met die vre de: we geven de Oostduitsers 100 mark om boodschappen te doen en zich te vergapen aan de sexshops in het Wes ten Volgens Meilof is het begrip vrede daarin materialistisch en sexistisch be paald. Hij vreesde dat de "christelijke vrede" in het platform niet aan de orde zou komen. De meeste raadsleden keken wat ver dwaasd bij Meilofs nogal zwaar aange zette "preek", maar vooral Jan Visser Na het onweer dat zaterdagavond over Soest trok kreeg de politie enkele tien tallen telefoontjes, vooral uit de wijk Klaarwater, over tv-toestellen, compu ters en geluidsinstallaties die ontregeld waren. Dat was het gevolg van een blik seminslag in een CAI-kast. De inslag ging gepaard met een enorme knal. De problemen zijn inmiddels verholpen. (Prog. Soest) diende hem van repliek en hielp hem uit de droom over het veron derstelde gebrek aan doelstellingen van het platform, die hij hem zo kon voorle zen. Visser vond dat Meilof maar een beperkte visie had op de inhoud van het begrip vrede en wees erop dat Christus ook gekomen was voor mensen die boodschappen doen en voor hoeren. "Meilof leest de bijbel op een verkeerde manier." Kameleon-gedrag Bert Krijger (VVD) betichtte de voor standers van een kameleon-gedrag. "Er worden steeds weer andere argumenten gehanteerd." Volgens hem was het platform overigens weinig meer dan een "praatgroep". Samenwerking met landen in Oost-Europa lukte volgens hem ook wel zonder platform, zoals De gemeenteraad is best akkoord met de aanschaf van 600 nieuwe mini-huis vuilcontainers, als het maar niet alle maal van die grote joekels van 240 liter zijn. Dat bleek vorige week in de raadsvergadering, waar het voorstel aan de orde kwam om 65.000 gulden uit te trekken voor deze aanschaf. In de komende periode heeft Soest zo'n 150 minicontainers per jaar nodig voor de nieuwbouw. Daarnaast heeft de ge meentereiniging er graag nog wat achter de hand voor incidcentele vervanging of uitbreiding. Met 600 exemplaren kan men drie jaar vooruit, en dat is ook net mooi het aantal dat in één vracht uit Duitsland kan worden aangevoerd. De raad had er geen probleem mee, maar sommige fracties vonden dat het niet allemaal gróte minicontainers - in derdaad: een gaaf voorbeeld van een contradictio-in-terminis - hoefden te zijn. Driehonderd van 240 liter en 300 van 120 liter (mini-mini dus) is ook mooi, vooral omdat het aanbod best eens zou kunnen afnemen, zoals Jan Danvers (PvdA) meende. Dat heeft als extra-voordeel dat de vervoerskosten wat minder hard stijgen. Danvers kreeg steun van Leidje Tomassen (Prog. Soest) en Joop Ebbers (WD). juist in Soest is aangetoond door de ju- melage met Kozle. Romke Wijmenga bleek de enige te genstander in de CD A-gelederen. Ook hij vond het platform een zinloze aan gelegenheid. "Vredesbeleid is geen ge meentelijke zaak." Zijn fractiegenoot Johan Baks deelde namens de meerder heid mee het juist zeer zinnig te vinden om deel te nemen. Kees Boerkoel (PvdA) was het volkomen oneens met Meilof, evenals Adriaan Pothuizen (D66), die het voorstel van harte steun de. Burgemeester De Widt noemde het tenslotte een goede zaak om anderen te ontmoeten die ideeën hebben, die mo gelijk ook in Soest toepasbaar zijn. "Voorlopig nemen we voor twee jaar deel. Daarna evalueren we en dan zien we wel weer." Fijngemalen Jan van Esseveld (D66) zag er echter niets in. Hij vond dat de raadsleden maar eens een ritje met de vuilnisdienst moesten meemaken. "Die kleine din gen vliegen zó de wagen in om te wor den fijngemalen... Grote zijn veel be ter." Onzin, vond Danvers, die al jaren een kleintje heeft en daar best tevreden mee is. Ook Ebbers betoogde dat zijn twee persoons-huishouden heel goed uit de voeten kan met een mini-mini- exemplaar. Wethouder Ries van Logtenstein deel de de bezwaren van Van Esseveld. Vol gens hem zullen er, mede door de in voering van het aparte ophaalsysteem voor het GFT-afval, juist heel wat klein tjes worden ingeruild voor grote. De mensen moeten er immers het vuil van veertien dagen in plaats van een week in bewaren. De wethouder wilde de containers al vast bestellen en de kwestie verder nog eens bezien, al twijfelde hij voorbaat aan de wenselijkheid van het alternatie ve voorstel. Kees Boerkoel (PvdA) wees hem echter terecht: "Eerst bezien, dan bestellen." Met het krediet had de raad verder geen moeite. Het (eerste) kinderdagverblijf van Soest gaat op 2 januari a.s. al van start. Momenteel wordt met voortvarend heid gewerkt aan de verbouw van een leegstaand lokaal naast de peuter speelzaal de Ukkepuk aan de Duin weg, dat in afwachting van het gereed komen van de Triangel (Driehoeks- weg) tijdelijk dienst moet doen. Het kinderdagverblijf is een initiatief van de werkgroep, die op haar beurt is ontstaan uit de Stichting Peuterspeelza len Soest. Die kreeg onlangs van de ge meenteraad het groene licht om de nieuwe vorm van kinderopvang op te zetten, waarvoor de zgn. Oort-gelden beschikbaar komen. De werkgroep is bliksemsnel aan de gang gegaan en al is de juridische vorm waarin een en ander moet worden gegoten nog niet hele maal rond, op 2 januari kunnen de eer ste kinderen komen. Het kinderdagverblijf start onder lei ding van de beroepskracht Anneke v.d. Bogert, nu nog verbonden aan de peu terspeelzaal 't Kwetternest. Zij is gese lecteerd uit een aantal sollicitanten. De werkgroep heeft bewust gekozen voor een professionele kracht en werkt ook volgens de landelijk vastgestelde richt lijnen op het gebied van inrichting, functie-eisen, etc. "Werken met vrijwilligers maakt kwets baar," aldus Coby van Esseveld, Mieke van Kooten en Corry Oversier, leden van de werkgroep, bij wie zich later ook Lydia Meijer voegt. "We kiezen met opzet voor gekwalificeerde medewer kers." Complete opvang Het nieuwe kinderdagverblijf onder scheidt zich op allerlei manieren van een peuterspeelzaal. Het gaat immers om de complete opvang en verzorging van kinderen in de leeftijd van zes we ken tot vier jaar, van acht uur 's mor gens tot 's avonds zes uur. Het kinder dagverblijf krijgt daarvoor o.m. de be schikking over een slaapkamer met acht kinderbedjes. De kans bestaat overigens dat het kin derdagverblijf op 2 januari start zonder dat er al kinderen zijn. "De mensen die ervoor in aanmerking komen hebben op dit moment waarschijnlijk al een vorm van opvang en kijken misschien even de kat uit de boom. Er is nog veel onbekendheid over deze nieuwe moge lijkheid." In totaal komen er 24 plaatsen beschik baar, waarvan er tien kunnen worden "ingevuld" door het bedrijfsleven. De gemeente Soest heeft alvast acht plaat sen gereserveerd en het is nu even af wachten hoe groot de belangstelling is. Op een onlangs gehouden informatie avond is gebleken dat in beginsel twaalf gemeente-medewerkers geïnteresseerd zijn. Twee van hen zijn momenteel nog zwanger. Dat de opening desondanks op 2 januari plaatsvindt gebeurt op uit drukkelijk verzoek van het gemeente bestuur. Zoals gezegd: de ruimte bij de Ukke puk staat de werkgroep slechts tijdelijk ter beschikking. In mei hoopt men de Triangel definitief in gebruik te nemen, waar aanzienlijk meer ruimte en com fort voorhanden zullen zijn. 'Gloeiende plaat' In de toekomst wil de werkgroep een kinderdagverblijf in elke wijk van Soest realiseren. Het staat al vast dat er dit jaar ook een van start gaat in Soester- berg, waar ruimte vrijkomt door de ver huizing van de Pruttelpot, ook een peu terspeelzaal. De werkgroep beschouwt de 24 nu geplande opvang-plaatsen als een "druppel op de gloeiende plaat". Men houdt er rekening mee dat de be langstelling zó groot zal zijn, dat er een forse wachtlijst moet worden aange legd. In 1993 zullen er volgens de plan nen 74 kinderen kunnen worden opge- Vl.n.r. Coby van Esseveld, Corry Oversier en Mieke van Kooten in het kinderdagverblijf, waaraan nog hard wordt gewerkt. vangen, maar ook dat aantal zal ver moedelijk nauwelijks voldoende zijn. "We verwachten een gigantische toe loop." Bij de "werving" zullen dan ook nauw keurige criteria worden gehanteerd. Zo dienen de ouders allebei in Soest te wo nen en beiden te werken of te studeren. Voor een één-oudergezin geldt mutatis mutandis hetzelfde. Naast de subsidie uit de Oort-gelden wordt van de ouders ook een ouderbijdrage verwacht, die overigens afhankelijk is van het inko men en kan variëren van f45,- (voor vijf dagdelen per week) tot maximaal f 607,- per maand. Een en ander wordt bekeken aan de hand van de door het ministerie van WVC vastgestelde tabel. Bedrijven In februari gaat de werkgroep allerlei bedrijven in Soest polsen of er belang stelling is voor opvang van kinderen van werknemers in het kinderdagver blijf. Eventueel zou de gemeente ook plaatsen kunnen "overdoen", zolang van die kant de gereserveerde acht plaatsen niet worden gebruikt. Pas in een later stadium worden ook de "parti culiere" plaatsen gevuld. Bedrijven die geïnteresseerd zijn kunnen nu al kon- takt opnemen met Mieke van Kooten, tel. 12314, of Coby van Esseveld, tel. 03463-53150. De officiële opening van het nieuwe kinderdagverblijf vindt op dinsdag 2 ja nuari plaats om 16.00 uur. Wie de plechtigheid verricht is op dit moment nog niet bekend. De opening vindt ove rigens plaats tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de Stichting Peuterspeelza len, die samen met het Gastouderpro ject en de Kinderdagverblijven straks zal opgaan in één overkoepelende orga nisatie met drie "poten". Foto: Vanaf vandaag kunt u bij ons terecht voor het bestellen van hors d'oeuvres en salades. Ook voor thuisbereiding bieden wij u de ingrediënten! Bel voor meer informatie: RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN Ruim 500 handtekeningen staan er onder het officiële bezwaarschrift, dat de bewoners van Nassauplantsoen en omgeving vorige week hebben inge diend bij het gemeentebestuur, gericht tegen de artikel 19-procedure die de bouw van het AH/Lindenhof-project mogelijk maakt. Het stuk werd wet houder Plomp overhandigd door de heren B. Dooper en T. Schneider. De bezwaren die de omwonenden naar voren brengen zijn grotendeels bekend. Uitdrukkelijk wordt overigens gemeld dat men niet tegen nieuwbouw van de Lindenhof is, maar alleen tegen de win kel en de parkeergarage. Volgens het bezwaarschrift heeft het plan helemaal geen "urgentie", zodat artikel 19 ten onrechte wordt toegepast, en als dat wel zo zou zijn, dan luidt het tot een "onaanvaardbare planologische situatie". Vervolgens wordt gesteld dat de vereiste vergunningen in het kader van de Hinderwet en de Wet Geluidhin der niet verleend zijn. De juiste proce dure zou zijn het wijzigen van het be stemmingsplan, wat langer duurt. De bezwaren spitsen zich verder toe op de toenemende verkeersdruk op het drukste en gevaarlijkste kruispunt van Soest (Nassauplantsoen/Van Weede- straat) en de te verwachten problemen met het laden en losen van vrachtwa gens. In totaal verwacht men 70 ver keerstoename, waarvan zo'n 40 als ge volg van het project, en er zijn al zoveel klachten over de verkeersafhandeling in de omgeving. Ook de scholen hebben al fel geprotesteerd. De laad- en losproblematiek wordt vol gens de bezwaarden door de gemeente onderschat. Er komen veel meer vrachtwagens: wel zo'n 60 per week. Bovendien gebeurt het laden en lossen op een helling, waarvoor de vrachtwa gens extra motorvermogen zullen ge bruiken. Dat is hinderlijk en schadelijk voor het milieu. De voorgenomen "car- terkillers" tasten de groene omgeving aan. Meer autoklanten De bezwaarden gaan er ook vanuit dat het aantal parkeerplaatsen te laag wordt geschat. Er komen zeker meer dan 600 personenauto's bij de nu 500 autoklan ten voor Albert Heyn, maar het kunnen er ook wel 900 worden. Kortom: de ex- Beovision LX 2802/2502 met Beocord VX 5000 Een TV die nu al een begrip is vanwege de ongekende beeld- en geluidskwali teit. Hier samen met de VX 5000 VHS video-recorder. Wij demonstreren u het graag. 3 jaar garantie. Voor nk«fh»ldl tra verkeersdruk is niet te verwerken en zal leiden tot meer files. Het woon- en leefklimaat in de omge ving wordt ernstig bedreigd, vooral door smogvorming bij de parkeergara ge. Gewaarschuwd wordt vooral tegen benzeen, een kankerverwekkende stof die juist bij parkeergarages in hoge con centraties voorkomt. Ook de nieuwe Lindenhof zelf krijgt - afhankelijk van de weersomstandigheden - z'n portie luchtverontreiniging, zodat de ramen en deuren veelal gesloten zullen moeten blijven. Dat geldt ook voor de wonin gen aan Dillenburglaan en Nassau plantsoen. De verkeersoverlast en de andere pro blemen zullen er tenslotte toe leiden dat de woningen op en rondom het Nassau plantsoen in waarde zullen dalen, aldus de ondertekenaars van het bezwaar schrift. De realisering van een AH-su- permarkt op die plek is in voorgenomen omvang dan ook niet gewenst, laat staan noodzakelijk. Daar staat geen ge rechtvaardigd planologisch belang te genover, en dus verwijst men naar alter natieve lokatie, zoals ook op de onlangs gehouden informatie-avond naar voren zijn gekomen (Burgemeester Grothe- straat). Die ideeën moeten eerst maar eens onderzocht worden. Experts De bezwaarden voelen zich gesteund door het rapport van de Arjuna Consul ting Group uit Amersfoort, een bureau van verkeersexperts dat de bezwaren van verkeerskundige aard nog eens op Gedurende de periode 1 januari t/m 31 maart 1990 geldt voor de ventweg die bij het industrieterrein langs de Ko ningsweg ligt een parkeerverbod. Vrachtwagens die de verschillende be drijven moeten bezoeken kunnen door de aanwezigheid van geparkeerde au to's op de ventweg de in- en uitritten niet bereiken. In overleg met de Soester Zakenkring hebben Burgemeester en Wethouders besloten een proef te ne men met het instellen van een tijdelijk parkeerverbod. Na 1 april zal in overleg de situatie opnieuw bekeken worden. De zeven vrouwelijke leden van de ge meenteraad van Soest hebben er bij het College van Burgemeester en Wet houders voor gepleit voortaan van ge meentewege alleen nog Max Have laar-koffie te schenken. De "raads vrouwen" baseren zich daarbij op de uitkomsten van een eigen onderzoekje onder de ambtenaren bij Gemeente werken, dat op 5 december werd ge houden. Uit deze "Pepsi-proef' is ge bleken dat het verschil niet of nauwe lijks wordt geproefd en dat de derde- wereld-koffie volgens de meesten goed smaakt. De ambtenaren bij Gemeentewerken - de enigen die de koffie nog altijd geser veerd krijgen - werden op de dag van Sinterklaas door een aantal raadsvrou wen bediend. Het eerste kopje was van Douwe Egberts, maar bij het tweede kopje kreeg de ene helft Max Havelaar- koffie en de andere (weer) D.E.-koffie. Uit de enquête die vervolgens werd ge houden bleek dat 84 de smaak van de Max Havelaar-koffie met een "vol doende" waardeerde (gemiddeld gaven ze een 7,25). Een "onvoldoende" (ge middeld 3,3) kreeg deze koffie van 16 van de gebruikers. De gewone D.E.- koffie kreeg van 6 een onvoldoende (gemiddeld 4) en van 94 een vol doende (gemiddeld 7,06). Het veronderstelde smaakverschil bleek vooral een kwestie van suggestie of vooroordeel. Van de groep die ook het tweede kopje met D.E.-koffïe kreeg voorgeschoteld (maar dat niet wist) proefde 41 verschil (dat er dus niet was) en 59 niet. Van de groep die in tweede instantie Max Havelaar-koffie kreeg proefde 58 een verschil (dat er dus wél was) en 42 niet. De raadsvrouwen vinden nu dat er - ge zien de resultaten van de proef - alle aanleiding is om op Max Havelaar-kof fie over te gaan, ook al vanwege de "duidelijke maatschappelijke wense lijkheid" om deze koffie te schenken en omdat het past binnen het gemeentelijk beleid op het gebied van ontwikkelings- In het nieuwe politieke café van "Pro- Gouden Oliebol 1989 uitgereikt, gressief Soest" (Proest) wordt op Plaats van handeling: café "'t Puntje", woensdagavond 10 januari tijdens de Koninginnelaan 123a op de hoek van feestelijke nieuwjaarsbijeenkomst van de Koninginnelaan en de Hartweg. deze plaatselijke politieke vereniging de Aanvang: 20.00 uur. Voor de vierde achteréénvolgende keer reikt fractievoorzitter Jan Visser van "Progressief Soest" deze ereprijs uit. P.S. koos dit jaar uit zestien genomi neerden voor de Milieuvereniging "Soestdijk geen Stankwijk". Namens deze actiegroep zal voorzitter Bep Ra demaker het kleinood in ontvangst ne men. Verder houdt Jan Visser deze avond in 't Puntje enkele interessante interviews met o.a. Eit Algra (Gemeentelijk Vre desbeleid), de drie huismeesters van de Woningbouwvereniging Soest, Anneke de Muijnck (vogelasielhoudster), Isa Oztoprak (voetbalbestuurder), Ab Blokzijl (Stichting Jumelage), Chris Ui- terwijk (zilveren penning gemeente Soest), de heer P.H.I.T. Bisschop (Stichting Stimulans) en Jos van der Ley (Vrienden van het Natuurbad). Iedereen is van harte welkom. Telefoon 02155-14282 Foto: Goos van der Wilt. samenwerking. Boontjes In de gemeenteraadsvergadering van vorige week gaf Wil Stekelenburg (PvdA) nog een toelichting op het on derzoek, terwijl haar collega's Neks Blommers (VVD) en Besselien Gerrit- se (CDA) de raad en de tribune trac- teerden op (chocolade-^koffieboon tjes. Volgens Wil Stekelenburg kon worden vastgesteld dat Max Havelaar- koffie letterlijk en figuurlijk koffie-zon- dér-bijsmaak is, zodat die voortaan ge schonken moet worden. "Dan laat de gemeente ook zien dat ze het van harte eens is met de Stichting Max Havelaar, BIRKSTRAAT 91 - SOEST 02155 - 20022 100 m2 showroom volop parkeerruimte UW SPECIALIST OP HET GEBIED VAN: parketvloeren kunststofvloeren verhuur schuurmachines verkoop lakken en onderhoudsmiddelen Coral schoonloopmatten die zich inzet voor de kleine koffieboe ren in de Derde Wereld, en zullen meer mensen besluiten uit oogpunt van soli dariteit deze koffie te drinken." Volgens haar is Max Havelaar-koffie koffie-mel-een-verhaal over kleine koffieboeren, hun financieringsproble- matiek, hun pogingen tot verbetering van de infrastructuur en over een mens waardig bestaan. Burgemeester De Widt beloofde haar dat hij het verzoek zou "meenemen" naar het College en dat B. W. te zijner tijd met een reactie zullen komen. Wethouder Plomp nam het bezwaar schrift in ontvangst van de heren Dooper en Schneider. een rijtje heeft gezet. De conclusie van deze deskundigen is dat het in de huidi ge situatie niet verantwoord is de Lin denhof te bebouwen met een AH-su- permarkt. "De extra verkeersdruk is niet te verwerken en zal tot meer file vorming leiden. De afvloeiing van de verwachte overdruk wordt niet op af doende wijze gewaarborgd door het pakket van voorgestelde maatregelen. Het sluipverkeer zal blijven toenemen. Er zal een algemene kwaliteitsverslech tering optreden vanuit milieuzijde be zien. Een fundamentele herziening van de verkeersstructuur, gekoppeld aan een duidelijk programma van eisen, dient vooraf te gaan aan de te nemen beslissing met betrekking tot de voorge nomen bebouwing." Neks Blommers (VVD) offreert bur gemeester De Widt een koffieboontje.

Soester Courant | 1989 | | pagina 3