O OX f Fabian Kamphorst 500e(!) lid S.O.Soest Geslaagd scholierentoernooi Red Stars Marcel Versteeg en Wilma van Onna beheersen 9e Silvesterloop Telebingo spelen is natuurlijk héél leuk. WOENSDAG 3 JANUARI 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 10 BASKETBAL Computer beveiligingen Abdes Belarbi pakt zege bij B-junioren ATLETIEK ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 WASIEL STEITNER TAPIJT Red Stars begint aan tweede competitiehelft Z. J. VAN HOMOET VOETBAL 'Havenzangers' bij SEC VOLLEYBAL SoVoCo nieuws SCHAATSEN Laatste wedstrijden S.V. Eemland 1989 ATLETIEK Kees v.d. Kop in marathon Honoloeloe BASKETBAL SCRABBLE Nu al inschrijven voor scrabble-kampioenschap Wie aan sport doet leest de Soester Courant Inbrekers gepakt Jongetje (12) betrapt met vlindermes Autoruit vernield Portefeuille gestolen Jack gestolen Autokraak Wielen weg Stichting Slachtofferhulp Eemland Huwelijksseminars bij 'In de Ruimte' OUDE TEMPEL De 9-jarige Fabian Kaniphorst is vori ge week bij S.O.Soest in liet zonnetje gezet, omdat hij het 50()e (spelende) lid is geworden van de roemruchte Soester voetbalvereniging. Jeugd- voorzitter Ad Aarts begroette hem en bood hem als welkomstcadeautje een wedstrijdbal aan. Een en ander speelde zich vorige week woensdag af tijdens de kerstvakantie activiteiten in de kantine van de voet balclub aan de Bosstraat. Het jeugdige voetbalvolkje bracht daar de middag door met o.a. sjoelen, zodat de verve ling - ondanks de winterstop - bij S.O.Soest geen kans krijgt. Het jeugdvoetbal zit bij S.O.Soest weer duidelijk in de lift, zoals met de inschrij ving van Fabian werd bewezen. Sinds anderhalf jaar neemt de belangstelling weer duidelijk toe. "Er is sprake van een flinke aanwas, vooral bij de D-, E- en F-pupillen," al dus Ad Aarts, die niet zonder trots mel ding maakt van een vierde D-elftal, een "luxe" die de voetbalclub al enige jaren niet heeft gekend. Trouwens, ook bij de meisjes-junioren zit de groei erin, zoals mag blijken uit het tweede elftal dat kort geleden gevormd kon worden. De aanwas bij S.O.Soest gaat eigenlijk tegen de algemene trend in. Veel voet balverenigingen hebben nog steeds te maken met een terugloop van het le- denbestand, ook al omdat het aantal jeugdigen in de bevolking voortdurend blijft afnemen. Bij S.O.Soest echter werkt men met een ambitieus jeugd- plan, dat in de afgelopen periode duide lijk zijn vruchten heeft afgeworpen. Daarnaast zit het voetbal weer een beetje in de lift sinds de indrukwekken de verrichtingen van het Nederlands Jeugd voorzitter Ad A arts feliciteert Fa bian Kamphorst met zijn lidmaatschap en de fraaie wedstrijdbal. elftal tijdens het Europees Kampioen schap. Fabian Kamphorst wist van niets en was zichtbaar verrast met zijn huldiging en werd door zijn "maatjes" van Soest E-4 uiteraard van harte toegejuicht. Voor de 23e maal organiseerde Red Stars zijn traditionele scholierentoe- nooi tussen Kerst en Nieuwjaar. Ook dit jaar kan iedereen weer terug zien op een geslaagd festijn, dat door een en thousiaste groep Red Stars-leden werd geleid. Ze zijn maar liefst vier zeer volle werkdagen in touw geweest om onge veer 800 kinderen een plezierig basket- balgebeuren te bieden. Het programma is vlotjes verlopen. Al le teams waren op tijd aanwezig en meestal werd 's morgens om acht uur al begonnen. Ook blessures kwamen dit jaar niet voor, zodat de komst van een dokter niet nodig was. Het evenement zal volgend jaar zijn 24e levensjaar in gaan. Hieronder volgen de uitslagen. Basisscholen Poule 19/20 meisjes: 1. Van de Hucht- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 school, Overhees; 2. Achtbaan; 3. Van de Huchtschool; 4. De Schakel. Poule 21/22 meisjes: 1. OBS Over hees; 2. Desmond Tutu; 3. Weth. De Haanschool; 4. Groen van Prinsterer- school. Poule 23/24 jongens: 1. De Schakel; 2. De Achtbaan; 3. Pr. W. Alexander- school en 4. Van de Huchtschool. Poule 25/26 jongens: 1. KBSSoestdijk 2.; 2. Weth. de Haanschool; 3. Des- mond Tutuschool; 4. RK Montessori school. Poule 27/28 jongens: 1. Min. de Vis- serschool; 2. Desmond Tutuschool 2; 3. OBS Overhees 2 en 4. Zonnedauw. Middelbare scholen Poule 1 jongens: 1. SG Midland Amersfoort 1.; 2. MTS Amersfoort 1; 3. Baarnsch Lyceum; 4. RSG Thorbec- ke 1 en 5. MTS Amersfoort 2. Poule 2 meisjes: 1. Griftland College 1; 2. Eemland College Zuid 1 en 3. Eem- land College Zuid 2 Poule 3 jongens: 1. Corderius College 1; 2. Griftland College 1; 3. Amers- foortse Berg 1 en 4. Eemland College Zuid 1. Poule 4/5 meisjes: 1. Griftland 3; 2. Mavo-Soest 1; 3. RSGThorbecke 1; 4. Kard. Alfr. Mavo 2. Poule 6 jongens: 1. Eemland College Zuid 2; 2. Corderius College 2; 3. Griftland College 2 en 4. Griftland Col lege 3. Poule 7 jongens: 1. Kard. Alfr. Mavo 1; 2. SG Eemland 1 en 3. Kard. Alfr. Ma vo 2. Poule 8/9 meisjes: RSG Thorbecke 2; 2. Kard. Alfrink Mavo 3; 3. Amers- foortse Berg 2 en 4. Kard. Alfrink Ma vo 4. Poule 10/11 jongens: 1. Baarnsch Ly ceum 2; 2. SG Eemland 2; 3. Mavo- Soest 1; 4. Griftland College 4. Poule 12 meisjes: 1. Griftland College 6a; 2. Kard. Alfrink Mavo 5; 3. Grift land College 6 enh 4 SG Eemland 3. Poule 13/14 jongens: 1. Amersfoortse Berg 2; 2. Griftland College 6; 3. Kard. Alfrink Mavo 4 en 4. Griftland College 7. Poule 15/16 meisjes: 1. Mavo-Soest 2; 2. Griftland College 7; 3. Griftland College 12; 4. Griftland College 10. Poule 17/18 jongens: 1. Griftland Col lege 12; 2. Griftland College 13; 3. Kard. Alfrinik Mavo 6 en 4. Griftland College 8. Ondanks het wat bedompte en mieze rige weer kwamen op Oudejaarsdag in totaal zo'n 1400 lopers en loopsters naar de Soester Duinen om mee te doen aan de door AV Pijnenburg geor ganiseerde Silvesterloop. Met dit aan tal werd het succes van 1988 geëve naard. Dit jaar was er met name bij de pupillen sprake van een verminderde belangstel ling, hetgeen ruimschoots gecompen seerd werd door een grotere deelname bij de senioren en veteranen, alsmede bij de prestatielopers. Lange Cross Organisator René van Zee had ook de ze keer weer een keur van lopers aan de start waaronder de winnaar van vorig jaar Mare van Rooy van AAC, de num mer twee van de 1988-editie Michel de Maat van AV Fortuna, 3 Engelse cross- specialisten t.w. Mike Harris, Nigel Gemmel en R. Large; verder Luc Crot- waar van PSV, Hans Koeleman van AAC uit Amsterdam, de steeple specia list en Mare Versteeg van V&LTC uit Den Haag, onlangs nog triomfator van de Duindigtcross. Direkt na de start vormde zich een kop groep, waaronder Henk Gommer van Tartletos, Mike Harris, Hans Koele man, Luc Crotwaar en Marcel Versteeg. Het tempo lag bijzonder hoog, en bij het ingaan van de 2e ronde werd al duide lijk, dat de winnende eindtijd van 1988 van Mare van Rooy ruim verbeterd zou worden. Marcel Versteeg liet er na de eerste ronde geen twijfel over bestaan, wie vandaag de sterkste benen had, want hij nam vanaf dat moment het heft in handen. Marcel Versteeg liet alles wat zich ach ter hem afspeelde voor wat het was en liep steeds verder weg van zijn achter volgers om uiteindelijk in een zeer goe de tijd van 29.23.9 te finishen, waarmee hij maar liefst 25 sekonden sneller was dan de winnaar van het jaar daarvoor. Luc Crotwaar pakte verdiend de 2e stek in 29.42.2, terwijl Hans Koeleman in de strijd om de 3e plaats aan het langste eind trok in 29.52.7. De Engelsman Mi ke Harris werd 4e in 29.54.2, terwijl Henk Gommer en Mare van Rooy resp. 5e en 6e werden in 30.05.5 en 30.20.5. Michel de Maat kon zijn prestatie van 1988 niet herhalen en moest nu genoe gen nemen met een 8e plaats in 30.27.8. Gert de Ruygt van AV Pijnenburg le verde in dit sterke veld een goede pres tatie door op de 23e plaats beslag te leg gen in 32.13.4, waarmee hij een halve minuut sneller was dan in 1988. Korte Cross Ruim 80 atleten meldden zich hier aan de start om over een afstand van 2200 meter uit te maken, wie dit jaar als win naar uit de strijd zou komen. S. Vree man van Tartletos bewees op Oude jaarsdag een uitstekende vervanger te zijn van clubgenoot Frank Wiegman, want hij kwam met een flinke voor sprong als eerste over de meet in een tijd van 6.53.9, waarmee hij ruim 15 sekon den sneller was dan de winnende eind tijd in 1988. P. v.d. Velden van AVR noteerde 7.03.2, waarmee hij de 2e plaats opeis te, gevolgd door M. Corstjens van AV Triathlon in 7.05.5. Bouten en Ceule- mans van AC Duffel werden hier resp. 4e en 5 e. Rob Druppers kwam er deze keer niet echt aan te pas, en moest ge noegen nemen met een 7e plek in 7.12.5. Dames Wilma van Onna van Olympia '48, win nares van de 2 voorafgaande edities van de Silvestercross bij de dames over 3200 meter, was dit jaar ook weer van de partij. Concurrentie kon zij dit jaar met name verwachten van Letitia de Vries van AVR en Ellen van Langen van ADA. Niets was echter minder waar, want bij het ingaan van de 2e ronde (de dames liepen 2 ronden resp. van 1000 en 2200 meter), had zij al een behoor lijk gat geslagen. Aan de finish bleek haar voorsprong opgelopen te zijn tot ruim 45 sekonden. Wilma noteerde bijna dezelfde eindtijd als in 1988. Nu was zij achttiende van een sekonde sneller: 12.28.1. De 2e plaats van Letitia de Vries kwam in de laatste meters nog bijna in gevaar, toen Ellen van Langen een flinke eind spurt inzette, maar de voorsprong van Letitia bleek nog net voldoende. Hun eindtijden waren resp. 13.15.8 en 13.16.5. Veteranen De dames en heren veteranen gingen tegelijk van start voor hun Silverster- cross over 8800 meter. Bij de veteranen I (40-50 jaar) waren het Bram Wasse naar van Ciko'66 en B. Streumer van Hellas, die het heft in handen namen en ronde na ronde gezamenlijk het veld aanvoerden, op enige afstand gevolgd door Henk Mentink van AV'34. Oud-1500-meterloper Bram Wasse naar bleek in de laatste ronde over veel reserves te beschikken, want hij slaagde erin de moe gestreden Streumer te los sen. Bram Wassenaar zegevierde in deze klasse in een tijd van 33.52.8. Streumer noteerde 33.11.3, goed voor een 2e plaats, terwijl Henk Mentink tot 33.21.2 kwam, waarmee hij de 3e plaats opeiste. Harry van Brummelen van AV Pijnenburg moest in dit sterke veld ge noegen nemen met een 25e plaats in 35.57.1, terwijl clubgenoten Joop van Leyenhorst en Rob de Haas resp. een 29e.en een 49e plaats innamen in resp. 36.11.3 en 38.45.7. In de veteranen II klasse (50-60 jaar) onderscheidde zich in het bijzonder de uiteindelijke winnaar A. Heijdens van AV Achilles, die lange tijd in het spoor van zijn "jongere" collega's bleef. Zijn eindtijd van 33.33.3 mocht er dan ook zijn. In het totaal klassement werd hij hiermee 4e! De veteranen III klasse (boven 60 jaar) werd met overmacht gewonnen door Wim Ravensbergen van AV Bataven in 35.35.7. Bij de dames veteranen, die niet zoals bij de heren veteranen het geval is on derverdeeld worden in 3 klassen, maar slechts in een enkele klasse, was het Els Raap van Sagitta, die gemakkelijk won in een tijd van 39.11.0, gevolgd door L. Creemers van AV Nijmegen in 40.21.3. Marja Lukkien van AV Zuidwal wist net nog M. Mijwaard van GAC voor te blijven, en legde zo beslag op de 3e plaats in 41.23.7. Henny Pot bereikte voor AV Pijnenburg een 5e plaats in 42.03.3, en lijkt weer op de weg terug na haar blessureperiode. Clubgenote Gerrie den Oude, ook geruimt tijd ge blesseerd geweest, bereikte een 6e plaats in 44.09.0. Jeugd Abdes Belarbi maakte in de Jongens B loop over 3200 meter zijn favorietenrol geheel waar en wist voor de zoveelste maal dit seizoen als overwinnaar de eindstreep te passeren. Bij het ingaan van de laatste ronde had hij enkel nog concurrentie van M. Hil- berts van AV Tempo, maar aan de meet bleek, dat Abdes zijn opponent overtui gend van zich af had geschud. De enige Pijnenburgzege in de Silvestercross viel zo toe aan Abdes Belarbi, die een eind tijd noteerde van 12.06.2. M. Hilberts werd net als vorig jaar tweede; nj in 12.11.5. Ivar Smits en R. Salome wer den resp. 21e en 24e in 15.20.5 en 17.48.0. Ook een uitstekende prestatie werd neergelegd door clubgenoot Dik van de Broek tijdens de jongens A loop over 4400 meter. Dik liep een prima wed strijd en wist geruime tijd gelijke tred te houden met de uiteindelijke winnaar, Vincent Stolp van AV Lycurgus, die aan de meet 15.27.3 voor zich afliet druk ken. Dik volgde op ruim 6 seconden in een tijd van 15.33.9. LJlrike van de Lee zorgde met een 3e plaats bij de meisjes D dat er weer een jeugdatlete van AV Pijnenburg op het erepodium kwam. Ulrike kwam tot een tijd van 4.51.50. De winnares S. Land man van AV Horror uit Sneek kwam uit op 4.44.7. Silvesterloop werd afgelopen zondag traditioneel afgesloten met de prestatie loop over 2,2/4,4/6,6 dan wel 8,8 km, waarvoor rond het startschot van 3 uur zich ruim 500 lopers en loopsters ge meld hadden. Jos Evers voltooide de 8,8 km het snelst in 34.29, gevolgd door Frans Looyen in 34.48. Als 3e kwam door de finish Bart Taamen in 34.56. De organisatie kon na afloop terugkij ken op een wederom succesvolle editie van de Silvesterloop, die volgend jaar zijn eerste decennium hoopt te vieren. Een woord van dank aan de sponsors, dankzij wiens hulp in welke vorm dan ook deze loop tot een goed einde ge bracht kon worden, is zonder meer dan op zijn plaats. ("Maar bij SEC spelen is nog véél leuker!") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 1 96 00 Komende zaterdag gaat de competitie weer in volle hevigheid van start; de tweede helft, waarin voor het seizoen '89/'90 de beslissingen moeten vallen. Het eerste herenteam heeft nog steeds mogelijkheden dit jaar het zo begeerde HEB HET HART EENS IN GEDACHTEN Fietsen is gezond voor hart en bloedvaten. Ruil de oude fiets in voor een nieuwe (met geld toe) bij ons Informeer hoeveel u toe moet geven Een oud hart voor een nieuw ruilen is heel wat moeilijker. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 Op zondag 7 januari vindt weer de tra ditionele voetbalwedstrijd plaats tussen de Knollentrappers (SEC) en de Narre Knollen. Na de 1-2 nederlaag van vorig jaar zijn de Knollentrappers uiteraard belust op wraak. De wedstrijd begint om 13.30 uur. na de wedstrijd verplaatst de menigte zich richting kantine, waar een heus "Kleintje carnaval" zal ontstaan en waar niemand minder dan "de Haven zangers" hun opwachting maken. Onder leiding van Prins Niek I wordt er een overgetelijke middag van gemaakt. Alaaf en tot 7 januari! Op zaterdag 6 januari a.s. hervatten de dames van Stam-Sovoco de competitie. Voor dames 1 staat de zeer belangrijke thuiswedstrijd tegen het Dokkumse DVC op het programma, terwijl dames 2 ook een belangrijke wedstrijd te spe len krijgt tegen Shot. Beide wedstrijden worden gespeeld in sporthal "De Bunt". Dames 1 begint om 14.45 uur, terwijl de wedstrijd van dames 2 om 17.00 uur zal aanvangen. Na afloop van deze wedstrijden houdt het bestuur van Sovoco de Nieuwjaars receptie in sporthal De Bunt. Alle leden en jeugdleden van Stam-Sovoco eri al len die de vereniging een warm hart toe dragen worden verzocht aanwezig te zijn. Aanvang van de receptie ca. 19.00 Op de laatste zondag van het jaar wer den te Utrecht wedstrijden verreden onder verre van optimale omstandighe den. Het regende zacht en de buiten temperatuur was tamelijk hoog. Het zal dan ook hieraan te wijten zijn geweest dat de gereden tijden niet zo best waren. Trainer Hans Dijs was niet erg te spre ken over de resultaten van zijn pupillen. Dat kan veel beter. Slechts één rijdster kwam aan een bijna evenaring van haar persoonlijke record. De ca. 100 tegen standers van de overige schaatsvereni gingen hadden ook moeite met het ijs. Voor de S.V. Eemland kwamen de vol gende uitslagen als vermeldenswaard in aanmerking: Juliën Smink behaalde met 52,1 (500 meter) en 1.41.1 (1.000 meter) de tweede plaats bij de pupillen. Martin Baltus werd tweede bij de junio ren-C (500 meter) en 2.25.0 (1.500 meter). In verband met selectie-wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap, die a.s. weekeinde te Utrecht worden verreden, zal er hier en daar nog wat bij gespijkerd moeten worden om goed voor de dag te kunnen komen. Kees van de Kop van AV Pijnenburg voltooide onlangs ver van zijn woon plaats in Honoloeloe een internationale marathon. Vanwege de extreem tropi sche omstandigheden vond dè start van deze wedstrijd over ruim 42 kilometer in de vroege ochtenduren plaats. In een veld van vele duizenden deelnemers wist Kees zich goed staande te houden. Met een tijd van 3.50.40 werd hij 205e in de veteranenklasse. promotiefeest te vieren. Met één ver lies wedstrijd gaat het zaterdag starten aan de tweede en belangrijke fase van de competitie. Er staat direct een zware uitwedstrijd op het programma; name lijk Oegstgeest. De thuiswedstrijd werd onlangs gewonnen met 80-78, zodat de Soester-formatie een zware klus wacht in Oegstgeest. Ook de jongens-junioren spelen op lan delijk niveau een uitwedstrijd en hun te genstander is ook niet eenvoudig: Cady '73 uit Capelle aan de IJssel. De meis jes-junioren en dames 1 spelen zaterdag een thuiswedstrijd. Zaterdag is er volop basketbal in Beu kendal. Er wordt vanaf drie uur ge speeld en de jongens-kadetten en de jongens-junioren 2 bijten de spits af. Oefenwedstrijd Het eerste herenteam heeft afgelopen oudejaarsdag een nuttige oefenwed strijd gespeeld tegen het twee klassen hoger spelende Utrecht OSG. Deze ontmoeting eindigde onbeslist in 71- 71, een goed resultaat voor de Soester- formatie, die er dit jaar op gebrand is te promoveren. Het Jongeren Ontmoetings Centrum (J.O.C.) organiseert op zaterdag 31 maart voor de 18e keer het Nederlands Scrabble Kampioenschap in de Rank, Soesterbergsestraat. Men kan zich nu al (tot medio maart) inschrijven, waarna men een bevestiging met spelersnum mer thuisgestuurd krijgt. Inschrijven per briefkaart, met vermel ding van naam, adres, postcode, woon plaats en telefoonnummer, bij: Silvia Davelaar, Braamweg 100, 3768 CK Soest. Het inschrijfgeld bedraagt f 12,50. De politie hield vorige w .c twee inwo ners van Den Helder aa.i, die probeer den in te breken in een bakkerszaak aan de Tamboerijn. Bij de buren hadden ze al getracht een postzegelautomaat te kraken. De heren, resp. 18 en 19 jaar oud, hadden in Amersfoort twee fietsen gestolen. Ze werden ingesloten voor verhoor en de politie zoekt uit wat ze eventueel nog meer op hun kerfstok hebben. De politie hield op Nieuwjaarsdag een 12-jarige knaap aan, die rotjes liep af te steken. Het knaapje had nog een hele verzameling bij zich, die in beslag werd genomen. Bovendien bleek hij in het bezit van een illegaal wapen: een le vensgevaarlijk vlindermes. De politie nam dat graag van hem over. De moe der van het jochie deed vrijwillig af stand van het mes. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Smitsweg een autoruit ver nield. De eigenaar, een 23-jarige Soes ter, deed aangifte bij de politie. De scha de bedraagt zo'n 350 gulden. Een 85-jarige bewoner van de Prins Bernhardlaan ontdekte vrijdag j.1. dat zijn portefeuille was verdwenen uit de lade waarin hij hem bewaarde. De dief stal moet overdag hebben plaatsgevon den, maar hoe de dader het huis is bin nengedrongen is onduidelijk. In de por tefeuille zaten enkele kascheques, een trouwring, een gouden ring met briljant, 24 biljetten van 25 gulden en 30 biljet ten van 100 gulden. Een 52-jarige inwoonster van Soest deed vorige week aangifte van de dief stal van het jack van haar zoon. Het kle dingstuk was gestolen uit de kleedka mer van de sporthal Beukendal. Het had een waarde van ca. 250 gulden. Aan de De Colignylaan werd vorige week een auto opengebroken. De eige naar, een 43-jarige Soester, ontdekte dat de dader zijn radio-cassetterecorder had ontvreemd. Hij stelde de politie op de hoogte. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Burgemeester Grothe- straat acht complete autowielen gesto len. Hij nam de wielen - compleet met banden en aluminium velgen - weg uit een opslagplaats bij een garagebedrijf. De waarde van de buit is ca. 2800 gul den. Kantoor Soest - telefoon 27719 Wie betaalt de schade bij verkeersongevallen? De decembermaand met haar feest dagen zit er weer op. De meeste vol wassenen gaan weer dagelijks naar hun werk, de jeugd naar school. Ve len van hen maken daarbij gebruik van auto, brommer of fiets. Tijdens de spitsuren wordt het straatbeeld voor een niet te verwaarlozen deel bepaald door fietsers en bromfiet sers, waaronder veel jongeren op weg naar en van school. Jammer genoeg verloopt een en an der niet altijd vlekkeloos. Dagelijks vindt er menig ongeval plaats tussen fietser en auto, motor of brommer. Wie is in zo'n geval eigenlijk aan sprakelijk? De regel van de 'omge keerde bewijslast' biedt perspectief voor voetgangers én fietsers. In het Nederlandse civiele recht geldt over het algemeen de regel dat degene die aan iemand anders scha de heeft toegebracht de financiële gevolgen hiervan moet dragen. Bij het verhalen van deze schade geldt: 'Wie eist, bewijst'. Dit houdt in dat als iemand heeft geleden en vindt dat daar een ander aansprakelijk voor is, hij dat eers moet bewijzen. Deze re gel gaat ook op voor een verkeerson geval. Daarom is het belangrijk dat bij een verkeersongeval zoveel mogelijk ge gevens worden genoteerd. Bij een eenvoudige aanrijding kunnen de betrokkenen een Europees Schade formulier invullen. Bij aanrijdingen met schade boven 1.000,- kan de politie een registratieformulier (po- litieraport) opmaken. Bij ongevallen waarbij mensen ernstig letsel oplo pen, zal de politie proces-verbaal opmaken. Naast een uitvoerige regi stratie van het gebeurde, worden hierin ook de verklaringen van de betrokkenen en getuigen en de re sultaten van een eventueel technisch onderzoek opgenomen. Veel men sen denken ten onrechte dat de poli tie uitmaakt wie er voor de schade moet opdraaien. De politie houdt zich alleen bezig met het verzamelen van feiten en met de strafrechtelijke kant van het ongeval. Om aan te tonen dat iemand schul dig is, zult u zoveel mogelijk bewij zen nodig hebben. Schrijf naam en adres van de tegenpartij en van ge tuigen daarom altijd op. Maak daar naast een situatieschets en zo moge lijk foto's. De regel: 'Wie eist, bewijst', zal bij veel mensen bekend in de oren klin ken. Kantoor Slachtofferhulp Soest merkt tijdens haar contacten met cliënten dat de regel van de zoge naamde 'omgekeerde bewijslast' bij velen nog onbekend is. Wanneer er een aanrijding plaatsvindt tussen een voetganger en een motorrijtuig, en daartoe worden in dit geval gere kend: auto, motor en brommer, geldt de.regel: 'Wie eist, bewijst' niet. Een voetganger of fietser hoeft namelijk niet te bewijzen dat de be stuurdervan een motorrijtuig schuld heeft. In principe is de bestuurder van het motorrijtuig aansprakelijk. Alleen als die bestuurder aanneme lijk kan maken dat hij in een situatie van overmacht verkeerde, is hij niet aansprakelijk. Bijvoorbeeld wan neer de voetganger of fietser zelf schuldig is aan het ongeval. Heeft u n.a.v. een dergelijk ongeval nog vragen of wilt u advies dan kunt u altijd contact opnemen met Kan toor Slachtofferhulp Soest. Dat geldt trouwens voor alle gevallen waarin u met vragen blijft zitten na het onder gaan van een misdrijf of een ver keersongeval. Het Kantoor Slachtofferhulp Soest is te bereiken onder telefoonnum mer 27719. In de week van maandag 8 januari tot en met zaterdag 13 januari wordt in het In de Ruimte-Paviljoen, Insinger- straat 39 te Soest een huwelijkssemi- nar gehouden door Herman en Els ter Welle van het "In de Ruimte'Mnsti- tuut voor Vorming en Onderwijs. De seminars vinden van maandag tot en met vrijdag om 19.30 uur plaats. Op zaterdag wordt een slotmiddag/avond gehouden, die om 13.00 uur begint en rond 22.00 uur wordt afgesloten. De seminars zijn voor zowel echtparen als alleenstaanden bedoeld. Het is de bedoeling dat de deelnemers alle avonden vrijmaken en zich instellen om tot en met zaterdag aan de gehele semi nar deel te nemen. Opgave vooraf is noodzakelijk. Onderwerpen (iie tijdens de seminars onder meer ter sprake komen zijn Bij belse principes over het huwelijk en ge zin, functioneren en rol van man en vrouw, echtscheiding en hertrouwen, de alleenstaande man/vrouw, herstel en verzoening in huwelijk en gezin. De prijs is 85,- p.p. en 150,- per echt paar. Studenten, 65-plussers en mini ma krijgen een reductie van respectie velijk tien en twintig gulden. Jubileum Herman en Els ter Welle zijn oprichters en directeursechtpaar van de "In de Ruimte"-stichtingen te Soest, die in 1990 huii dertigjarig jubileum vieren. Beiden houden jaarlijks een achttal hu welijksconferenties in het "In de Ruim te"-centrum te Soest. In verband met het jubileum toert het echtpaar heel 1990 door Nederland met in totaal twaalf seminarwerken. "In de Ruimte" is begonnen als kinder werk met bijbelkampen. Nu vinden jaarlijks bijna drieduizend kinderen, tieners en jongeren hun weg naar de kampen. Daarnaast heeft "In de Ruim te" een Middelbare en Hogere Theolo- gische Scholengemeenschap voor Ma vo, Havo en VWO in oprichting. In to taal zijn veertig full-time medewerkers aan "In de Ruimte" verbonden. In bostuin gelegen dubbele stadse Villa uit 1917 onder een pannen samengesteld dak en niet aangebouwde garage. In Soesterberg aan de Oude Tempellaan, architectuurhistorisch van belang van wege het zeldzame, gave bouwtype (eclectisch) en vanwege de plaats die het pand inneemt in het oeuvre van de architect J. J. van Straalen te Zeist. Asymmetrische voorgevel met risalerende gevelpartij bekroond door een topgevel in vakwerk. Rechts van de risaliet een grote rechthoekige erker annex balkon die een echo vindt in de serre aan de linkergevel en de erker aan de achtergevel. Dakkapellen met Serliaans "fronton" en schoorstenen onder doorzalende tentdak je. Houten paneeldeur met zijlichten en een luifel ter hoogte van de bovendorpels, die de korfboogvormige bovenlichten scheidt van de deur en de zijlichten. Wanneer je in de voorhof je zinnen streelt als een grote poes behaaglijk spinnend op schoot, dansen de muizen als woorden, woorden woorden in het heilige der heilige spottend met de dood. J.V.

Soester Courant | 1990 | | pagina 10