I WEEKEND RECEPT kabelkrant WIN EEN SUPERTAART muibmi" Computer Support: individuele wegwijzer in automatiseringsland Te weinig brandweermannen in werkuren beschikbaar voor uitruk Oudejaarstractatie voor Soester politie WOENSDAG 3 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 KOFFIEDIK 1990... Soester kerken steunen inzameling Tweeënhalve vrachtwagen vol met hulpgoederen voor Roemenië Loodgieterswerk Meningen van lezers Kinderdagverblijf De kracht van de reclame ligt in de herhaling Cursus voor particulieren en ondernemers Problemen door halvering aantal officieren Gekruide fricandeau KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Auto in brand Ruit vernield Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! door Ane Wandelaar 4 Januari '90 Na afloop van de Nieuwjaarsreceptie in C-drie was, evenals in 1989, ieder een 't er over eens: C-drie, leuk thea ter, te klein en te beperkt in mogelijk heden om inwoners van Soest een pro fessioneel avondje-uit te bezorgen. Net als in 1989 belooft Frans Kingma ernst te zullen maken met het instellen van een commissie die mogelijkheden en onmogelijkheden zal gaan onder zoeken. Wij dienen echter wel te be denken dat Keulen en Aken ook niet in een dag werden gebouwd, laat staan dus een theater in Soest. 18 Februari '90 De organisatoren van Soestand gooien er in C-drie weer eens een forum te genaan. Projektontwikkelaar Tap- hoorn mag voor de 98e keer komen vertellen dat zwemsters en zwemmers ook tijdens het zwemseizoen '90 bij hem welkom zijn. Soest Alarm laat zich voor de 99e keer deze toezegging niet door de strot wringen en kondigt aan desnoods in de hoogste boom te zullen klimmen om het verdwijnen van het Soester Natuurbad te voorkomen. 21 Maart '90 Politiek Soest viert feest of likt de wonden. De uitslag van de verkiezin gen brengt vreugde en teleurstellingen. Kees Boerkoel en de zijnen krijgen meer dan werd verwacht. De P.v.d.A. doet alsnog een beroep op Ansje Mann en Halil Sert om in het rode nest terug te keren. Beide dissidenten nemen het verzoek in beraad. Jan Esseveld, in '89 de man van 10 miljoen, ziet er wat bleekjes uit nu D'66 straks vier zetels in de raad zal gaan bezetten. Gemeentebelangen/ Groen Soest rept niet meer over de ze ven zetels die werden verwacht en zegt toe met drie raadszetels aan Soest het groen terug te geven. Enkele wethou ders laten zich bij uitzendburo Rand stad inschrijven. 11 April '90 Jan Visser wijst er op dat de Amerika nen nog steeds niet uit Soesterberg zijn verdwenen. En passant doet hij een be roep op de Soester bevolking het con sumeren van eieren te staken. Nu het kraaienbestand in Soest nagenoeg is verdwenen meent hij dat de legbatte rijen met onmiddellijke dienen te ver dwijnen en dat slechts scharreleieren, uitsluitend op medisch advies, nog mogen worden geconsumeerd. Centra, A.H. en van Doorn zijn tegen. 3 Mei '90 Tijdens de maandelijkse raadsverga dering pleit Kees Boerkoel voor uit breiding van de Soester politie met een agent voor alle Soester straten en plei nen. Zeer recent is spreker over een niet geringe portie hondepoep uitgeg leden. Tijdens zijn verblijf in Zonne gloren heeft hij bedacht dat aanstelling van een agent van politie, gespeciali seerd in het vangen en voorgeleiden van grote- en kleine hoopjes, Soest poepvrij zou kunnen maken. B. en W. wensen zich over het voorstel te bera den. 26 Juni '90 B. en W. constateren, en met hun ve len, dat het rookverbod dat geldt bin nen openbare gebouwen met voeten wordt getreden. Burgemeester Hans de Widt komt met het ingrijpende voorstel alle bezoekers van openbare gebouwen vooraf op het bezit van ta bakswaren, pijpen, lucifers en aanste kers te fouilleren. Wiebe Meilof vraagt voorzieningen om gebruikers van pruimtabak te kunnen laten voortkau- wen. Jan Danvers (P.v.d.A) meent dat er sprake is van herkauwen en wordt voor deze opmerking tot de orde ge roepen. 8 Juli '90 De zomerse hitte slaat ongekend toe. De heer Taphoorn verzoekt badgasten zelf het zwemwater mee van huis te ne men. Iedere meegebrachte liter water zal worden gehonoreerd met een bonus- punt. Vijftig bonuspunten geven recht op gebruik van een douche voor de tijd van maximaal 17 sekonden. 25 Augustus '90 De opening van het nieuwe gemeente huis levert enige problemen op. Burge meester Hans de Widt heeft vooraf een bericht gezonden waaruit de feestcom missie heeft opgemaakt dat zijn komst hoogst onzeker is. De burgemeester verzoekt de opening een weekje uit te stellen aangezien er aan de vakantie in Frankrijk niet getornd kan worden. Omdat de maten van de draai- en schuifdeuren niet blijken te kloppen, het carillon (nog) niet blijkt te werken en ook de kubussen van Marijke de Goey afwijkende maten vertonen komt dit uitstel de organisatie uitste kend van pas. 12 September '90 Germeente-voorlichter Ben J. van Os maakt in de pers, via de lokale omroep en de kabelkrant bekend dat van uit stel (opening gemeentehuis) geen af stel zal komen. Op enkele details na zal de officiële in gebruikneming reeds eind '91 kunnen plaatsvinden. Overal is naar aanleiding van deze medede- ling geknars der tanden hoorbaar. Burgemeester Hans de Widt, net te ruggekeerd van vakantie, maant tot kalmte en dreigt met zijn ontslag en de terugkeer van zijn voorganger mr. P. Scholten en commissaris Adema. Een dreigement dat z'n uitwerking niet mist. In enkele Soester kerken is vorige week op grote schaal gehoor gegeven aan een oproep tot daadwerkelijke steun aan Roemenië. Het resultaat is dat tweeënhalve vrachtwagen vol hulpgoederen - voornamelijk voedsel en kleding - ter beschikking kon wor den gesteld van de Christelijke Stich ting voor Hulp aan Gewetensvervolg- den. Deze instantie, gevestigd te An- dijk, coördineerde ca. 200 van derge lijke inzamelingen in allerlei plaatsen in het land. In Soest werd het initiatief genomen door de plaatselijke vertegenwoordiger van de CSHG, de heer C.G. van Stra len. Als diaken van de Ichthuskerk or ganiseerde hij enige weken geleden - half oktober, dus vóórdat de aangrij pende ontwikkelingen in Roemenië in gang werden gezet - al een informatie avond in de Ichthuskerk, waarbij hulp goederen voor dit land werden ingeza meld. "Er was toen nog helemaal geen zicht op de gebeurtenissen die we in middels kennen," aldus de heer van Stralen, die zelf onlangs nog in Roeme nië is geweest. De CSHG - die zich al jaren inzet voor hulp aan christenen in Oost-Europa - benaderde hem vorige week met het verzoek de organisatie op zich te nemen 8 Oktober '90 Ondanks nauwlettend rekenwerk van wethouder Menne blijkt er een bedrag van maar liefst 10 miljoen niet te zijn terug te vinden. Adriaan Pothuizen (D'66) adviseert Jan Esseveld, D'66- er en gespecialiseerd in het vinden van slordige bedragen, voor herhalingsoe feningen op te roepen. Frans Kingma verklaart waarom de toegezegde com missie die de mogelijkheden voor de bouw van een theater dan wel de ver bouwing van C-drie nog niet is samen gesteld. Particulier initiatief zou de plannen van de gemeente boycotten. 11 November '90 Jan Esseveld heeft de eervolle uitnodi ging met grote beslistheid afgewezen. Teneinde het verlies van de tien mil joen te compenseren besluiten B. en W. de onroerend goed belasting dras tisch te verhogen en de vergoedingen voor vrijwilligerswerk opnieuw in stu die te nemen. De baten van de Kermis pot zullen in '90 worden aangewend om de gemeentelijke tekorten te dek ken. 1 December '90 Wiebe Meilof en Jan Visser willen, om uiteenlopende redenen, af van de in tocht van Sinterklaas in Soest. Eerstge noemde beschouwt het 5 december gebeuren als een hinderlijke voortzet ting van een typisch Rooms Feestje. Jan Visser is tegen verspilling van energie en ziet de bijpassende feest verlichting als een onnodige verkwis ting. De voorman van Gemeentebe langen/Groen Soest deelt de oprich ting mede van twee actiecomités waar van ook hij deel uitmaakt. Beide comité's beijveren zich Sin terklaas buiten Soest te houden en het bezit van vuurwerk gedurende het ge hele jaar strafbaar te stellen. Voor '91 adviseert Jan Visser de blauwe par- keerzones te vervangen door de kleur groen, hetgeen de illusie wekt dat het met "Soest Natuurlijk" nog niet zo slecht gesteld is. ARIE WANDELAAR van een inzamelingsactie in Soest. Hij benaderde drie protestantse kerken: de hervormde, de gereformeerde en de christelijk-gereformeerde kerken. Vo rige week zondag werden de kerkgan gers in deze (in totaal zeven) kerkge bouwen opgeroepen om de vooralsnog eenmalige actie te ondersteunen. De spullen konden woensdag en donder dag bij de kerken worden afgegeven. 'Gigantisch veel' "Het is een groot succes geworden," al dus de heer Van Stralen. "Tweeënhalve vrachtwagen vol, dat is toch gigantisch veel," constateert hij verheugd. In het bijzonder prijst hij de medewerking van Cor Donze, de koster van de Juliana- kerk, die twee keer belangeloos op en neer is gereden naar Andijk om de in Soest ingezamelde goederen daar af te leveren bij het centrale depot van de CSHG. Vanuit Andijk - waar de goederen wer den gesorteerd en verpakt - zijn inmid dels al diverse vrachtwagens naar Roe menië vertrokken. De stichting be schikt over tientallen adressen, met na me kerken, vanwaaruit de distributie wordt verzorgd. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155) 13014-12577 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Geachte redactie, In uw berichtgeving over het nieuwe kinderdagverblijf d.d. 28 december 1989 is een storende fout geslopen. Het is namelijk niet het eerste kinderdag verblijf in Soest. Mijn kinderen worden al anderhalf jaar op een professionele wijze verzorgd en opgevangen in het kinderdagverblijf van mevrouw de Wit cs. Dat de Oort-gelden aan een andere "club" zijn toebedeeld, betekent niet dat dit reeds bestaande (particuliere) kinderdagverblijf geen kwalitatief goe de opvang "levert", voor een alleszins redelijke prijs. Ik vind het kwalijk dat u hiermede de indruk wekt dat het niet bestaat. M.M. Smits-Schaffels Naschrift redactie: U hebt gelijk: het ging om het eerste niet-particuliere kinderdagverblijf in Soest. Foto: Goos van der Wilt. "Toen ik aan de opleiding begon had ik al in m'n achterhoofd dat ik hiervan m'n beroep wilde maken. Een partti me-baan is niet zo makkelijk te vin den. Daarom heb ik een tijdje geleden besloten cursussen aan huis te geven." Aan het woord is Mia v.d. Broek, echt genote van een drukke Soester onder nemer en moeder van twee kinderen, maar verder allesbehalve een "gewone huisvrouw". Zij staat aan het hoofd van Computer Support, haar eigen bedrijf, dat in Soest computer-cursussen aan biedt. Dat gebeurt vanuit het tot leslo kaal omgebouwde souterrain van het huis aan de Koninginnelaan 55, waar ook het schildersbedrijf van haar man, Bert v.d. Broek, gevestigd is. Enkele jaren geleden besloot Mia op nieuw naar school te gaan. Ze koos voor de Alida de Jongschool in Utrecht, een "vrouwen vakschool" waarvoor de FNV destijds het initiatief nam. Een brede opleiding, zoals ze vertelt, o.a. bedoeld voor vrouwen die een eigen be drijfje willen opzetten. Het vakkenpak ket bestond o.a. uit marketing, bedrijfs organisatie en informatica. Vooral voor dat laatste had ze buitengewone belang stelling. "Van computers wist ik echt niets af. Ik liep er eerlijk gezegd altijd met een gro te boog omheen. M'n man had er eentje voor de zaak, en ik vond 't vreselijk moeilijk. Dat kwam vooral door het af stotelijk jargon dat kennelijk bij compu ters schijnt te horen. Ik dacht: dat moet toch allemaal simpeler kunnen, en in derdaad: iedereen kan 't leren. Dat is een kwestie van tijd en volhouden." Uit eigen ervaring weet Mia dus hoe be langrijk het is dat computergebruikers een goede ondergrond hebben. Een de gelijke instructie wordt zelden gegeven en heel vaak worden mensen aangezet tot de aanschaf van een computer, zon der dat ze er eigenlijk goed raad mee weten. "De bezetting van de officiersfuncties baart ons zorgen. Halverwege het jaar heeft een officier ontslag genomen we gens het aanvaarden van een betrek king elders. Begin volgend jaar verlaat de ondercommandant de brandweer in verband met functioneel leeftijdsont slag. Het aantal officieren is daarmee gehalveerd." Dat schrijft brandweercommandant J.Th. Bakker in zijn evaluatie van de Brandweernota, waarover de gemeen teraad binnenkort gaat discussiëren. De werving heeft tot dusver geen resultaat gehad. Het aantal officieren is overigens bepaald niet de enige zorg van de com mandant, want ook het aantal vrijwilli gers dat bij een uitruk tijdens de werku ren beschikbaar is, is al enige tijd aan het afnemen. Een van de oorzaken daarvan is de ver minderende bereidheid van werkgevers (Per abuis werd het weekendrecept van vorige week niet volledig afgedrukt. Om die reden wordt het complete re cept in deze krant herhaald.) Een mooi stuk fricandeau, gesneden van de ham van het varken, leent zich er goed voor om als een hoogtepunt van een feestelijke maaltijd te worden opgediend. U kunt er vrijwel alle gewenste soorten groenten en kleine gebakken aardappeltjes bij presente ren. Reken voor 4 tot 6 personen op 750 gram varkensfricandeau. Verder heeft u nodig: grove mosterd, kerriepoeder, 3 takjes verse tijm of 3 takjes bladselderij,laurierblad, 3 teentjes knoflook, 3 kleine uien of sjalotten, citroen- of limoensap, 3 dl. droge witte wijn, bieslook. ,Meng 2 eetlepels grove mosterd met 1 thee lepel milde kerriepoeder (bij voorkeur ker rie Djawa). Maak het vlees droog met keu kenpapier. Kerf, indien er zich een vetrand op het vlees bevindt, het met de punt van een scherp mes op regelmatige afstanden in. Wrijf het vlees in met het mostcrdmcngscl en laat het een uurtje liggen. Maak het vlees daarna met keukenpapier opnieuw droog. Pel de knoflookteentjes en de uitjes of sja lotten. Voeg 1 takje tijm en 1 takje bladsel derij bij de wijn. Breng de wijn aan de kook en laat het dan, boven een zeer laag afgestel de warmtebron, zolang zachtjes koken tot er door het- indampen niet veel meer dan 2 de ciliter is overgebleven. Verwijder daarna tijm, bladselderij en laurierblad. Verhit in een braadpan met dikke bodem 125 gram boter. Wacht tot het schuim op de boter vrijwel ge heel is verdwenen. Schroei het vlees er aan alle kanten snel in dicht en temper de warm tebron. Voeg een extra klontje boter (ca. 35 gram) toe. Strooi wat zout en peper over het vlees. Laat het vlees hierna 30 tot 35 minu ten zachtjes verder braden. Voeg na 10 mi nuten de resterende takjes tijm en bladsel derij, alsmede de knoflookteentjes en de uit jes of slalotjes toe. Keer het vlees tijdens het braden enige malen en bedruip het regelma tig met de braadboter. Neem het vlees na het braden uit de pan. Verpak het in aluminium folie en laat het een kwartiertje rusten. Verwijder op 2 a 3 eetlepels na de braadbo ter, kruiden, uitjes en knoflooktenen uit de braadpan. Voeg 1 deciliter water (of bouil lon) en 2 eetlepels citroen- of limoensap toe. Breng allesaan de kook. Roer de aanzetsels van de bodem van de pan goed los. Voeg hierna de ingedampte wijn toe en laat alles opnieuw even koken. Zeef het vocht in een klein pannetje. Laat er opnieuw de kook over komen. Verdeel een stuk ijskoude (bij voorkeur gezouten) boter (ca. 60 gram) in 6 stukjes. Klop de stuitjes te gelijk heel snel met een garde door het ko kende vocht en neem het pannetje van de warmtebron op het moment dat nog net niet alle boter in de saus is opgenomen. Blijf daarna nog enkele seconden flink kloppen. Voeg eventueel nog wat zout en peper naar smaak toe en roer er 1 eetlepel fijngesneden bieslook door. Snijd het vlees in plakken. Leg ze, zoveel mogelijk in het oorspronkelij ke model op een voorverwarmde schaal. Schenk er een beetje saus over en strooi er tenslotte nog wat fijngesneden bieslook over. Dien de rest van de saus apart in een sauskom op. Tip: op precies dezelfde wijze kunt u ook fri candeau van het kalf en een lamsbout (zon der been) bereiden. Bereidingstijd 40 minuten. Energie per portie: 1445 kJ (345 kcal). om de vrijwilligers de gelegenheid te ge ven onder werktijd in actie te komen voor de brandweer. "Bij zeven uitruk ken bleek de opkomst beneden een aanvaardbaar niveau," aldus Bakker in zijn rapport. "Een directe oplossing voor dit probleem kan ik u niet bieden; het heeft naar mijn mening voor een groot deel te maken met de maatschap pelijke status die d& brandweer wordt gegund." Slecht imago De brandweer is niet erg tevreden over de wijze waarop de politiek zich opstelt tegenover het korps. Bakker wijst het gemeentebestuur op het belang van een positieve uitstraling naar de brandweer en het voortbestaan van het vrijwilli gerskorps. "Dat zal een positieve uit werking hebben op het gedag van bur gers en werkgevers jegens de brand weer. Ik ben van mening dat het daar aan nogal eens schort," aldus de com mandant, die een slecht imago voor de organisatie "funest" noemt. In het rapport pleit hij verder voor meer bluswatervoorzieningen, zoals brand- kranen, en voor voldoende logisch gesi tueerde ontsluitingswegen voor de brandweer. Dan blijven deze voorzie ningen op minstens het niveau van het algemeen aanvaarde risico. De gemiddelde uitruktijd is in de afge lopen periode teruggebracht dankzij maatregelen als automatische meldin- stallaties, een uitruk-auto voor de chauffeur van dienst en een stringente toepassing van de piketdiensten. De commandant pleit daarnaast voor een extra voorziening: een uitrukauto voor de bevelvoerder. Deze moet tot dusver noodgedwongen gebruik maken van zijn privé-auto. Meestal woont hij ver der weg dan de andere vrijwilligers en de huidige verkeersontwikkelingen in de gemeente staan een vlotte doorstro ming van het verkeer niet altijd toe, al dus Bakker met veel gevoel voor under statement. Voor een goede taakuitvoering is het nodig dat de bevelvoerder beschikt over een auto met optische en geluidssigna lering, mobilofoon voor verbinding met de alarmcentrale, persoonlijke bescher mingsmiddelen waaronder perslucht, documentatiemateriaal over gevaarlij ke stoffen, meetapparatuur en gegevens over de ligging en de capaciteit van de bluswatervoorziening. Toegevoegde waarde Bakker constateert verder een gebrek aan belangstelling voor de rampenbe- strijdingstaak van de brandweer. "Het komt ons voor dat de interesse voor dit onderwerp ook landelijk gezien niet erg groot is bij de bevolking, de politiek en het bestuur. Het kan zijn dat dit komt omdat de brandweer het veel te goed doet. Pas als we het niet goed doen, als we de fout ingaan, groeit de belangstel ling voor ons werk." Misschien is echter ook het risicobewustzijn niet hoog ge noeg. "Hoe het ook zij, we moeten vast stellen dat de brandweer zowel lande lijk als plaatselijk er niet altijd en overal in geslaagd is voldoende duidelijk te maken wat onze toegevoegde waarde voor de samenleving is." Bakker wijst verder op de gevaren van kernreactor-ongevallen (na Tsjernobyl en de dreiging van een neerstortende kunstmaan met reactor), op de milieu bescherming door juiste preventieve ei sen bij industriële activiteiten of door acute maatregelen ter bescherming van de bevolking bij het vrijkomen van schadelijke stoffen. "De tijd ligt achter ons dat een goede brandweer alleen genoeg was om vol doende veiligheid voor de samenleving te bieden en te waarborgen. Blussen van branden alleen is niet voldoende. Pre paratie, preventie en nazorg zijn eseen- tieel. Er is een veiligheidsketen die zich niet beperkt tot brandbestrijding maar eigenlijk geldt voor alle gevaren die de samenleving bedreigen. Het is goed dat in een vroeg stadium op elk niveau vei ligheidsaspecten worden meegenomen, dan zitten wij en de brandweer straks niet met de brokken." Handen in het haar Dat geldt bijvoorbeeld ook voor heel wat ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Maar al te dikwijls beslui ten die ook op automatisering over te gaan, maar komen dan al snel met de handen in het haar te zitten. Speciaal voor hen heeft Mia v.d.Broek een cur sus opgezet, waarin met name de zake lijke programma's aandacht krijgen. Ze heeft inmiddels een rijke ervaring opgedaan als docente van een groot, landelijk werkend opleidingsinstituut, waar ze na haar opleiding aan de vak school direct terecht kon. "Een buiten kans, die ik waar wilde maken. M'n op leiding was een goeie binnenkomer, maar ik heb keihard gewerkt. Er veran dert zo veel op computergebied en het gaat heel snel. Er komen steeds weer nieuwe versies van de verschillende pakketten." De cursussen bij Computer Support, zoals Mia haar bedrijf heeft genoemd, zijn speciaal gericht op particulieren en ondernemers die waarde hechten aan een min of meer individuele instructie. De groepen bestaan doorgaans uit niet meer dan twee deelnemers (maximaal vier) en in veel gevallen kan de cursus worden afgestemd op ieders individue le behoefte. "Een programmeercursus, zoals vaak wordt aangeboden, heeft voor de mees te gebruikers nauwelijks zin. Dat is meer iets voor hobbyisten. Het gaat er om dat men goed leert om te gaan met de computer. Vaak blijkt pas achteraf dat de mensen een apparaat hebben ge kocht waar ze helemaal geen behoefte aan hebben. De eerste vraag die je je moet stellen is dan ook: wat wil ik ermee doen?" 'Eng apparaat' Mia v.d. Broek helpt de computer-be zitters die het eigenlijk maar een "eng apparaat" vinden en 'm nauwelijks dur ven op te starten. Ze staat graag klaar met raad en daad, eventueel ook bij de Broek (r.) en Suzanne Mergler van Computer Support". aanschaf van de apparatuur. "Er zijn al tijd mensen die bang zijn dat ze domme vragen stellen of denken dat hun zaak te klein is voor een computer. Je moet ook niet automatiseren om het automatise ren, maar goed kijken welk nuttig ge bruik je ervan kunt maken." In het leslokaal aan de Koninginnelaan staan vier complete computers - met al le "toeters en bellen" - opgesteld, waar de cursisten onder het toeziend oog van Mia v.d. Broek en haar medewerkster Suzanne Mergler wegwijs kunnen ra ken in de geheimen van de computer. Computer Support mag dan ook te recht een "individuele wegwijzer in computerland" worden genoemd. De trainingen die Computer Support aanbiedt omvatten: PC/MS-DOS 3.3, WordPerfect versie 4.2 en 5.0; Lotus 1-2-3 versie 2.3 en 3.0; Symphony; Dbase III-plus en Dbase IV. Eventueel zijn ook andere cursussen mogelijk. Gemiddels duurt een cursus PC/MS- DOS ongeveer 10 uur; de andere duren ongeveer 18 lesuren. De prijs bedraagt per dag (zes lesuren, excl. 18,5 BTW) voor een bedrijfs- cursus in het bedrijf zelf f 350,- p.p. (voor minimaal twee personen) plus de reiskosten. De cursus bij Computer Support aan huis kost f 300,- p.p. (f 50,- per uur), te reserveren voor minimaal 1 dagdeel (3 uur) of avond (2,5 uur). Voor de tweede of derde cursist geldt de halve prijs. Het cursusmateriaal (oefeningen) is bij de prijs inbegrepen. Naslag voor het be treffende pakket: f 25,-. Voor speciale projecten zijn aanpassingen mogelijk in zowel de cursus als het cursusgeld. De cursusdata worden in overleg vasstge- steld. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met Mia v.d. Broek, Compu ter Support, Koninginnelaan 55, tel. 22699. In de nacht van maandag op dinsdag raakte aan de Beukenlaan een auto in brand. Ook de carport waaronder hij gestald was raakte in vlammen. De ga rage daarachter liep schade op; de auto en de carport gingen verloren. De oor zaak is onbekend. Onbekende daders hebben - mogelijk met vuurwerk - op Nieuwjaarsdag een ruit vernield van de peuterspeelzaal Pippeloentje aan de Smitsweg. Van de daders ontbreekt verder elk spoor. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 PrivéA. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Traditiegetrouw bezocht Prins GerritI van de Narre Knollen op Oudejaarsavond het politiebureau, met zijn adjudanten en een aantal Dansmariekes. Op die manier stak de carnavalsver eniging de dienstdoende politiemannen een hart onder de riem, wat ze in de lange en onrustige,nacht uitstekend konden gebruiken. Een vorstelijke salade zorgde ervoor dat het de poli tiemannen onder leiding van adjudant A. Ophorst ook inwen dig aan niets ontbrak. Het gebaar werd uiteraard bijzonder op prijs gesteld. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1990 | | pagina 11