W SILVER STAR 'Polen - ze kunnen eigenlijk geen nachtvorsfje hebben' Komt dat zien...! Komt dat zien...! SILVER STAR heeft verbouwd, en hoe... Nu tweemaal zoveel kijk- en luisterplezier! .<111 T VIDEO C.D. Soest 50 jaar geleden P. van Buuren Nieuwe aktie voor Polen vanuit voormalig politiebureau Stedenband $oest~Kozle WOENSDAG 3 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 De grootste collectie compact discs en videofilms in Soest! 5 januari 1940 Frissche moed in het nieuwe jaar! Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij P. van Buuren Uw volkoren specialist vraagt uw aandacht voor Bert Krijger op bezoek in Kozle HJ.Zegwaard verlaat gemeentedienst COURANT Autokraken Ruit vernield Wie van Soest houdt leest de Soester Courant DILLENBURGLAAN 12 - SOEST TELEFOON 021 55 - 1 23 40 Het is een eigenaardige gewaarwording, die zich van ons meester maakt, wan neer wij den ouden kalender, van zijn laatste blad beroofd, van den wand ne men en den nieuwen op zijn plaats hangen, met zijn dik, ongerept blok van 364 (dit jaar zelfs 366) blaadjes. Het beteekent de scheidingslijn tusschen oud en nieuw, tusschen verleden en toekomst. Het is als het ware een nieuw, onbeschreven blad van ons levensboek, dat daar voor ons ligt. En onwillekeurig dringt zich de vraag aan ons op: Wat zullen wij er in hebben op te teekenen? Goed of kwaad? Vreugde of leed? Blijdschap of droefenis? Wij weten het niet, want de toekomst is ons verborgen - en dat is ook goed. Maar naast deze onbeantwoorde vragen hebben wij ook één zekerheid: wij treden met nieuwe kracht en met verschen moed een nieuw tijdperk van ons leven binnen. Wij zijn gestaald tegen de mogelijke tegenslagen die ons wach ten. Met het achter ons liggende hebben wij afgedaan: het nieuwe, ongewete- ne wacht ons - maar het schrikt ons niet af. Integendeel, onveranderlijk blijft in 's menschen innerlijk de hoop leven, zoo juist uitgedrukt in de bekende woorden: "Morgen gaat het beter!" Het begin van een nieuwjaar is het tijdstip, waarop wij tallooze goede voorne mens voor den dag halen, goede wenschen uiten en goede wenschen in ont vangst nemen. Het wordt licht om ons heen - ook in letterlijken zin, want het lengen der dagen begint zichtbaar te worden. Ook de herinnering aan de feestdagen, welke zoo kort achter ons liggen en die wij aangenaam hebben doorgebracht, brengt ons nog in een vroolijke stemming. Dit alles bijeengenomen maakt, dat wij ons met frisschen moed en nieuwen ij ver aan den arbeid zetten, in kantoor, fabriek, werkplaats of waar dan ook. Wij willen het nieuwe jaar immers goed beginnen? Het is niet hetzelfde gevoel als dat, waarmede wij weder aan den arbeid gaan na genoten vacantie. Het is veeleer alsof wij al het oude, de sleur, waarin wij in het verleden dikwijls zijn vervallen, van ons afwillen werpen. Een nieuw licht omstraalt ons denken en doen. Er zijn menschen, die als vasten regel hebben aangenomen, op den laatsten dag van het jaar letterlijk en figuurlijk schoon schip te maken, opruiming te houden op elke gebied, om het nieuwe jaar zonder onnoodigen ballast in te gaan. De een keert het huis met bezemen, de ander ruimt zijn schrijftafel op alsof de papieren bedekt waren met het stof der eeuwen, weer anderen orde nen hun plannen en voornemens systematisch, stellen de principes op, waar door zij zich voortaan zullen laten leiden. Nietsche heeft ergens gezegd: "Men moet van tijd tot tijd de kracht hebben, met zijn verleden te breken'. Dat is inderdaad voor zeer velen de boodschap, die het nieuw jaar brengt. Het is nuttig en noodig voor hen, bij den aanvang van het nieuwe jaar den last van zich af te werpen van de mislukkingen, die tot dusverre hun deel werden; want reeds daardoor alleen wint men frissche kracht, om den strijd met het lot opnieuwe aan te binden. Met een licht en luchtig gevoel pakt men zijn bundeltje goede voornemens bij een en trekt aan het werk. Want het jaar is jong en een zee van tijd ligt voor ons. Zooals men bij den aanvang van de lente, bij den aanblik van het jonge groen, een nieuwe, innerlijke kracht bespeurt, die aanzet tot groote daden, zoo brengt ook het nieuwe jaar den frisschen moed, die onontbeerlijk is in het le ven, wil men kans hebben om te slagen. Laten wij allen zoo het nieuwe jaar ingaan! POLITIE OP OUDEJAARSAVOND In den nacht waarin de wereld den overgang van oud naar nieuwjaar vierde, moest de politie assistentie verleenen in de woning van J.D. aan de Molen straat, waar D, onder den invloed van sterken drank verkeerend, doende was de boel kort en klein te slaan. Toen de politie kwam was D. in bed gekropen en waren de gemoederen reeds gekalmeerd. Eenige militairen waren in deze zaak reeds actief geweest alvo rens de politie gewaarschuwd was. OLIEBOLLEN VOOR DE SOESTERBERSCHE MILITAIREN Uit dankbaarheid voor hetgeen de burgerij van Soesterberg voor de militairen heeft gedaan, heeft Zaterdag het militaire muziekcorps onder leiding van den dpi. soldaat Donderwinkel aldaar een marsch door het dorp gemaakt, die veel belangstelling trok. Op Oudejaarsavond werden de militairen door het bur gercomité van O. en O. op oliebollen onthaald. Het was daartoe in staat ge steld door de giften van de inwoners van S'berg. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Nu ook zuurdesem volkoren Brood- en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Ontwerp-hinderwet- wetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer, Lange Brinkweg 77, kamer 017, ligt vanaf he den op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan (voor c. ook bij de de pendance publiekszaken Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen op de verzoeken van: a. Forbitex industriële naaigarens, Dorresteinweg 64, voor het oprichten van een inrichting t.b.v. de verwerking van industriële naaigarens op het per ceel Dorresteinweg 62; b. De Kaasspecialist B.V., Beatrixlaan 19, voor het oprichten van een kantoor, annex opslag van kaas, wijn en delica tessen op het perceel Kerkstraat 85; c. Concordia Kartonnage/lijsten, Laan Blussé van Oud Alblas 2C, Soester berg, voor bet oprichten van een inrich ting voor de verwerking van kartonnen platen op het perceel Laan Blussé van Oud Alblas 2C, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 18 ja nuari 1990. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer, Lange Brinkweg 77, kamer 017, ligt vanaf he den op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsu ren ter inzage een verzoek met bijlagen van: Fa. Lastech, Walnootlaan 14, 3723 VH Bilthoven, voor het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf op het perceel Soesterbergsestraat 6a. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 25 januari 1990 een af spraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling Milieubeheer, Lange Brinkweg 77, kamer 017, ligt vanaf he den op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan (voor c. ook bij de pendance publiekszaken Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage de beschikkingen op de verzoeken van: a. R. Tupker, Veldweg 6-6a voor het oprichten van een kunst- en siersmede- rij op het perceel Veldweg 6-6a; b. Enzypharm B.V., Amersfoortse- straat 65, Soesterberg voor het oprich ten van een kantoor-laboratorium op het perceel Soesterengweg 2-4; c. Ministerie van Defensie, Dienst Ge bouw, Werken en Terreinen Dir. Utrecht, Bilderdijklaan 1, Amersfoort 3800 DA, voor het oprichten van een boslaadstation op het perceel Midden weg, Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019 EA 's-Gravenhage, binnen een Dinsdag 9 januari, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: horen appellanten tegen de ontwerp-bestemmingsplannen Soestdijk-noord, Soest-Midden en Zuidelijke Eng; verkeersplan 't Hart/ Soestdijk deelnotitie "RO, wonen een sociale veiligheid"; besteming 100.000,- t.b.v. verkeersonderzoek; beschikbaar stellen krediet t.b.v. reali seren 2e fase herinrichting Soesterberg- Kom. Woensdag 10 januari, 19.30 uur: Bedrijven/Voorlichting Agenda o.a.: notitie "De CAI bekeken" Bert Krijger, naast fractievoorzitter van de Soester WD ook penning meester van de jumelage-stichting Soest-Kozle, was in december nog op bezoek in de Poolse zusterstad. Hij was er in het weekeinde voor Kerstmis en bezorgde o.a. enkele speciale pakketten, waaronder me dicijnen. Wat hij daar aantrof was voor de stichting mede aanleiding voor de nieuwe aktie, waarover hij in het bijgaande artikel de achter- grond-informatie verstrekt. De fo to's zijn eveneens door hem ge maakt. De kachel is nog uit. Maar hoe mooi zo 'n oude tegelkachel ook mag zijn, als hij warmte moet geven gaan er heel veel kolen door. De heer H.J. Zegwaard, sectiechef ga rage bij de sector Milieu en Stadsbeheer en vooral bekend als ondercomman dant van de vrijwillige brandweer Soest, treedt per 8 januari uit gemeentedienst. Hij maakt gebruik van de vut-regeling. Zegwaard is bijna 40 jaar in overheids dienst werkzaam geweest, waarvan 26 jaar in Soest. Aanstaande vrijdag 5 ja nuari neemt hij afscheid tijdens een re ceptie in de brandweerkazerne aan de Lange Binkweg. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Elke zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur kan men goederen voor Polen inleveren op het oude politiebureau, Van Weede- straat 3. Het gaat daarbij om NIET op naam gestelde pakketten of goederen uit de aanbevelingslijst. Er wordt naar gestreefd de pakketten zo veel mogelijk een gelijke waarde te geven. Grotere partijen (o.a. van bedrijven) kunnen worden afgehaald. Telefonisch kunnen afspraken worden gemaakt met Ab Blokzijl, tel.03463-51463, of Bert Krij ger, tel. 02155 - 16959. Politiebureau Het bouwbedrijf Heijlijgers uit Amers foort heeft het oude politiebureau gratis ter beschikking gesteld. Bestuur en me dewerkers van de stichting hebben hard gewerkt om het als inleveradres ge schikt te maken. Ongenode gasten had den er danig huisgehouden. Totaalin stallateur P. A. van de Deijssel heeft tus sen Kerstmis en Oud en Nieuw een nieuwe lichtgroep aangelegd en de PUEM sloot op de eerste werkdag van 1990 de meter aan. Loopt U ook ge woon eens binnen. Om te praten over Polen nu staat de koffie klaar. Geadresseerde pakketten Jarenlang is de Insingerschool door de heer Davelaar gratis ter beschikking ge steld om pakketten voor Polen in ont vangst te nemen. Door de verbouwing van de school werd uitgeweken naar C-Drie. Maar vanaf woensdag 17 ja nuari a.s. kan men voor geadresseerde pakketten ook terecht op het oude poli tiebureau. Elke derde woensdag van de maand, van 19.00 tot 20.00 uur, staan de dames Andrina Middendorp en Sjaane van het Pad daar klaar om de geadresseerde pakketten in ontvangst te nemen. Financiën De eerste inleverdag (zaterdag 30 de cember jl.) geeft al aan dat binnenkort de eerste vrachtwagen richting Kozle zal moeten vertrekken. Dat heeft na tuurlijk financiële consequenties. Naast de goederen is er dus ook gewoon geld nodig. Uw bijdrage wordt gaarne ont vangen op de girorekening bij de Post bank, nr. 45.66.07 ten name van pen ningmeester Stichting Jumelage Soest- Kozle te Soest. Op de Beukenlaan werd vorige week een auto opengebroken van een 47-ja- rige Soester. Een van de achterruiten bleek te zijn vernield. Vermist worden een verrekijker in foedraal, een autote lefoon-installatie en een badmeng- kraan. Op de Heuvelweg werd de auto van een 20-jarige bewoner onder handen geno men. De dader vernielde een scheer- raampje en maakte twee luidsprekers buit, inclusief de hoedenplank waarop ze gemonteerd waren. De Polen, ze hebben veel. Ze hebben hoop en honger. Ze hebben een nieu we regering. Ze hebben goede kontak ten met Nederland. Maar van hoop kun je niet leven; honger hoeft niet voor te komen maar is er dus toch, de nieuwe regering kan niet in enige maanden 40 jaar communistisch wan beleid herstellen, en de goede kontak ten met Nederland moeten in moeilij ke tijden bewijzen wat ze waard zijn. Soest gaat dat bewijzen. Polen heeft 37 miljoen inwoners. Daar van zijn er 5 en een half miljoen gepen sioneerd met een inkomen vergelijk baar met een bij ons gehalveerde AOW! Dan zijn er nog ca. 1 miljoen Po len die nog minder dan die 90.000 Zlo- tys verdienen wat men als pensioen krijgt. Kunnen wij daar met zijn allen voor zórgen? Neen. Dat zou ondanks alle inspanningen de bekende druppel op de gloeiende plaat zijn. Wat gaat Soest wel doen? Vanaf 1981 tot 1988 vonden er tiental len voedsel- en hulptransporten vanuit Soest naar Kozle plaats. Er zijn daar ve le betrouwbare kontakten gelegd met de kerken, de tehuizen en de caritas-in- stellingen. Ook zijn er sindsdien vele particuliere kontakten. Die laatste kon takten betekenen dat regelmatig gezin nen in Kozle hulppakketten krijgen toegezonden door Soester gezinnen. De grote transporten zijn de laatste tijd niet meer georganiseerd. Maar nu is de nood in Polen en in Kozle weer net zo groot als in 1981. Stoken Niet voor elke Pool. Maar duizenden in Kozle vrezen een echte winter. Als de kou toeslaat is er geen geld voor voed sel, omdat verwarming onbetaalbaar is. Toch moet de kachel aan. Reken maar mee. Een gepensioneerde krijgt tussen de 90 en 110 duizend Zlotys per maand. (Aan de grens koop je voor 1 DMark 4000 Zlotys!) Een ton kolen kost ca. 140.000 Zlotys, maar dat wordt snel duurder. Als je een paar maanden moet stoken gaat de helft van je jaarin komen daaraan op. Een gewoon brood kost 900 Zlotys. Het Poolse maandin komen voor een gepensioneerde is 100 broden waard. Hoe zit dat in Soest? Vlees? 7000 Zlotys voor een kilo run derlappen. Een winterjas? Kun je in de koude kamer aanhouden. Ongeveer 130.000 Zlotys. Meer dan het gemid delde maandinkomen van duizenden Polen in Kozle. Soest is dus weer een aktie gestart om de armsten in onze zusterstad Kozle de winter door te helpen. De Polen hebben hoop dat zij met hun nieuwe regering orde op zaken kunnen stellen in hun land. Maar help ze de winter door. Veel aandacht is terecht de laatste tijd uitgegaan naar de landen in Oost-Eu ropa. Zeer veel steun is vanuit het wes ten nodig om deze landen op een aan vaardbaar levenspeil te brengen. Goed geleid kunnen deze landen meer dan voldoende voedsel produceren tegen betaalbare prijzen. Direkte hulp is ech ter nu nog onmisbaar. Is die hulp een druppel op een gloeiende plaat? Nee, want ze hebben die gloeiende plaat in de winter niet. Maar als de hulp wordt Het is in Polen gebruikelijk dat op de zondag voor de feestdagen Pasen, Pink steren en Kerstmis, de winkels geopend zijn. Zondag 17 december 1989 waren de winkels in Kozle dus geopend. Deze foto is genomen op de Rynek in Kozle, het centrale winkelplein, om 12.00 uur. Wat zou je moeten kopen en waarvan geconcentreerd, kun je een aantal Po len een straaltje warmte bieden. Produkten Soest concentreert zich daarbij op Koz le. Elke zaterdag worden er dan ook produkten ingezameld die schaars en (daardoor) onbetaalbaar zijn voor de minima in Kozle. Zoals meel, suiker, kruiden, zuidvruchten, koffie, thee, groenteconserven, margarine, bakolie, chocolade,broodbeleg, rijst, worst (rookworst heeft vaak een lange houd baarheid!). Maar ook voor ons heel gewone artike len kunnen voor enig gemak voor de Polen zorgen. Toiletpapier, maandver band en tandpasta met borstel. Geen kleding. Organisatorisch is dat niet goed op de plaats te krijgen, waar de be hoefte daaraan groot is. De kerken hebben een belangrijke rol in de verdeling van de goederen. In de 'ondergrondse' tijd van Solidariteit, konden de leden van deze organisatie altijd terugvallen op de hulp van de ker ken. De kerken vervullen dan ook na 40 jaar communisme nog altijd een heel belangrijke rol in de Poolse samenle ving. De Polen verdienen onze steun. Zij hebben met hun 'Solidariteit' de straat vrijgemaakt voor de grote veranderin gen in de DDR, Tsjecho-Slowakije, Hongarije, Bulgarije en zelfs Roeme nië. Nu is onze solidariteit aan de orde. Bert Krijger penningmeester Stichting Jumelage Soest-Kozle maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van. de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Kennisgeving (als bedoeld in artikel 19 van de Grondwaterwet) Burgemeester en Wethouders maken bekend dat door de N.V. Waterleiding bedrijf Midden-Nederland een vergun ning is aangevraagd voor het onttrek ken van grondwater ten behoeve van de bescherming van de drinkwaterwin- plaats Soestduinen. De aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage bij de afdeling milieubeheer van de gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 017, vanaf 3 januari 1990 t/m 3 februari 1990 op werkdagen van 08.30 - 12.00 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien daarom wordt verzocht zal op 1 februari 1990 om 10.00 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in het gemeentehuis van Soest. Op deze zitting kunnen zij die schriftelijk be zwaar tegen het verlenen van de ver gunning hebben ingediend hun bezwa ren toelichten. Aan hen die geen schrif telijke bezwaren hebben ingediend, wordt op de zitting de gelegenheid ge boden mondeling hun mening over de gevraagde vergunning te geven. Dege nen die van bovengenoemde gelegen heid gebruik willen maken, wordt ver zocht dit tenminste vijf werkdagen voor de geplande zittingsdatum aan Burge meester en Wethouders mede te delen. Parkeerplaats mindervaliden (Reglement verkeersregels en ver keerstekens) Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V. V.) bekend, dat zij besloten hebben door plaatsing van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord TK-25-SZ nabij de wo ning Mevr. Kuipers Rietberghof 15 een parkeerplaats voor een mindervalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Openbare commissievergaderingen Maandag 8 januari, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: evaluatie brandweernota; plan van aanpak evaluatie A.P.V. Woensdag 10 januari, 19.00 uur: Onderwijs Agenda o.a.: aanschaf meubilair Insin gerschool; aanschaf meubilair De Acht baan Donderdag 11 januari, 19.30 uur: Welzijn/Volksgezondheid Agenda o.a.: evaluatie sociale recher che; verdeling middelen flankerend ou derenbeleid 1990 Donderdag 11 januari, 19.00 uur: Nieuwbouw gemeentehuis Donderdag 11 januari, 20.30 uur: Financiën/Grondbedrijf Agenda o.a.: overzicht situatie Grond bedrijf Woensdag 24 januari, 19.30 uur: Milieubeheer De vergaderingen worden gehouden in de dependance achter het gemeente huis, behalve commissie Ruimtelijke Ordening, die vindt plaats in het ge bouw aan de Lange Brinkweg 77. Publiek kan meepraten Vanaf een kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voor zitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een be paald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. In het Gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de stukken van de diverse commissies inzien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovenge noemde commissievergaderingen zal worden behandeld, is het verstandig eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum te bellen (tel. 22555). 3 Informaties: Info-centrum. j STEENHOFFSTRAAT 9a. I Telefoon 02155-22555 j Open maandag t.m vrijdag. j Informatietelefoon met actualiteiten: j tel 93665 (24 uurs-service). Een bewoner van de Rubenslaan ont dekte vorige week dat onbekenden de ruit van zijn voordeur hadden vernield. De man zat juist op het toilet toen hij glasgerinkel hoorde. Toen hij zo ver was dat hij een kijkje kon nemen was er van de daders niets meer te bespeuren. Ook de gewaarschuwde politie trof geen spoor meer aan. De kerken nemen nog altijd een cen traleplaats in in de Poolse samenleving. Dat is juist nu van groot belang, omdat de organisatie van de kerken nodig is om de goederen op de juiste plaatsen te krij gen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5