'Bij ons op Soest 'Physical' haalt WVC-erkenning binnen Re Rode Kruis-kolonneleden onderscheiden COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Veiligheid op straat D66 wil "lessen in weerbaarheid" op school Trainingspak weg Drietal gepakt voor inbraak en heling Als eerste sportschool van provincie Utrecht SCHAATSEN Eemland-rijders succesvol op Vechtse banen AROS start met sportprogramma 1272-jarig Dansjubileum bij Slingerland FIETSCROSS King's Road Riders ^Z. J. VAN HOMOET Oliebollenschaak schept vreugde, competitieschaak verdriet SCHAKEN Collectief sterk Smeeing/BDC pakt beide punten in Stadskanaal HANDBAL HMS Achilles - BDC dames Tal B^ ste Se De werkplaats Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant brillen onder elkaar. 99Bij de juist gekozen '/j make-up Ir3 val ik nog beter op.99 99 Make-up, goed gekozen past bij ogenkleur, gezichtsvorm L en kleding.99 ijUM;H-vl-Jjyin!) IIj li? gJnr~-^T=*ll lHdHr4=dr van weedestraat 87 - soest - 02155-17120^ Vandaag: de heer HJ. Zegwaard (59). in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 6f 87 47 In het openbaar fractieberaad van D66 op maandag 15 januari (gemeentehuis dependance, 20.00 uur) bepaalt de D66-fractie hoe ze in de komende raadsvergadering over de verschillende agendapunten zal stemmen. Op de agenda staat o.a. het emancipatiebeleid op het gebied van Ruimtelijke Orde ning, wonen en sociale veiligheid. D66 vindt dat terecht nagenoeg alle voorstellen van de voorbereidende stuurgroep door B W zijn overgeno men. Wonderlijk vindt D66 het dat het voorstel om op scholen lessen te geven in weerbaarheid tegen aanranders zon der enig argument niet wordt overgeno men. Wie de D66-fractie over dit of een an der raadsagendapunt een advies wil ge ven, is welkom. Wie deze avond voor een ander punt de aandacht van de frac tie wil belt even vooraf naar Adriaan Pothuizen (Soest, tel. 19628) of Jan van Esseveld (Soesterberg tel. 51710). De politie heeft vorige week een 26-ja- rige Soester aangehouden die in de sporthal de Bunt een trainingspak had weggenomen. Tijdens het verhoor be kende hij, waarna proces-verbaal werd opgemaakt. De politie heeft vorige week na grondig onderzoek drie jeugdige Soesters van resp. 17,18 en 19 jaar aangehouden op- vcrdenking van een aantal inbraken, vernielingen en heling van gestolen goederen. De heren braken o.a. twee maal in bij een doe-het-zelf-zaak op het industrieterrein, het gemeentelijk IN- FO-centrum aan de Steenhoffstraat, de Desmond Tutuschool, de Montessori school Soest en hetscoutinggebouw Don Bosco. Vernielingen richtten ze aan in het voormalige.politiebureau aan de Vap Weedestraat en bij een bedrijf aan de Beckeringhstraat. Het drietal ging vanaf november stelsel matig elk weekend op stap en brak soms vier keer per nacht ergens in. Bij een van hen werd in de berging de buit aange troffen. De computer die in het INFO- ccntrum gestolen was - waarde 12.000 gulden - bleek inmiddels voor 50 gul den te zijn doorverkocht. Bij de doe- het-zelf-zaak waren o.a. meer dan 200 messen buitgemaakt. Ook werden er her en der in Soest zo'n 50 vlaggen ge stolen. Het grootste deel van de gesto len goederen werd teruggevonden. Als eerste en voorlopig enige sport schoolhouder in de provincie Utrecht mag Ron Gleym, eigenaar van de be kende fitness-studio "Physical" aan de Steenhoffstraat in Soest, zich door het ministerie van WVC erkend noe men. Dat is het resultaat van drie jaar keihard werken, afgesloten met enkele fel begeerde diploma's. Behalve de getuigschriften voor "Fit nesstrainer A en B" - die hij al eerder behaalde - is Ron sinds eind december j.1. de trotse bezitter van de diploma's "Fitnesstrainer B", "Sportschoolhou der" en "Manager Sportschool". De opleiding daarvoor kostte hem de afge lopen drie jaar nagenoeg iedere zater dag. Hij behoort nu tot de eerste 21 Ne derlandse sportschoolhouders die de opleiding met succes hebben afgerond. De opleiding werd in het leven geroe pen nadat er halverwege de jaren tach tig een vernietigend rapport was ver schenen over de wijze waarop veel sportscholen functioneerden. "Er was sprake van een wildgroei. Als je een kroeg had kon je een paar toestellen neerzetten en jezelf sportschoolhouder noemen. De overheid - het ministerie van WVC - wilde daar wat aan doen," aldus Ron. Er werd een nieuwe bran che-gerichte organisatie in het leven ge roepen - de Nederlandse Federatie van Sportschoolhouders - die met steun van WVC een experimentele opleiding startte, die vanaf dit seizoen gaat sa menwerken met het CIOS, de bekende opleiding voor sportleraren. 'Kwaliteitsgarantie' Voor de klanten van de sportschool be tekent de erkenning een garantie dat ze "kwaliteit" krijgen aangeboden. Ze kunnen erop vertrouwen dat de instel ling voldoet aan alle eisen op het gebied Tijdens de op vrijdag 5 januari en zon dag 7 januari gehouden wedstrijden op de Vechtse Banen te Utrecht werden enkele goede prestaties geleverd. Tij dens beide wedstrijddagen waren de weersomstandigheden redelijk te noe men, gelet op temperatuur en lucht vochtigheid. Alleen op zondag stond er een krachtige wind, die 's morgens voor sommigen als grootste tegenstander in de laatste ronde van de 1000 m en 1500 m was waar te nemen. Opmerkelijke resultaten van de vrijdag waren: Op de 1000 m was Mark Jansen eerste met 1.33.6, terwijl Martin Baltus de eerste plaats behaalde op de 1500 m met 2.02.2. Er werden nog enkele per soonlijke records gereden door Ruud Groenestein 1.42.4 (1000 m) en door Gert Wegerif met 2.32.8 (1500 m). Hiermee verbeterde Gert z'n beste sei- zoentijd met liefst 15 seconden. Op de zondag werd Peter van de Heuvel eerste met 1.21.8 (1500 m) en door Marjolein Bartels werd een persoonlijk record gereden van 57.3 sec (500 m). Tijdens de selectie-wedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap voor junioren behaalde Martin Baltus de vierde plaats: 44.2 sec. op de 500 m. en 2.20.3 op 1500 m. Mark Jansen werd hier elfde. Er zijn nog twee selectie wedstrijden af te werken. Een lokale omroep zonder sportpro gramma is niet volledig. Daarom gaat de AROS, in voorbereiding op de loka le status, zaterdag 13 januari a.s. van start met "Soest sportief'. De sportverenigingen in Soest zijn al op de hoogte gesteld van deze plannen; zonder hun medewerking kan het pro gramma niet bestaan. Elke zaterdag van 3 tot 5 uur 's middags kunnen de sportverslagen en uitslagen telefonisch worden doorgegeven. Men kan daarvoor bellen naar de AROS- studio, tel. 20420, of even langskomen. Tevens zal er elke week een vertegen woordiger van een Soester sportvereni ging worden uitgenodigd om in de uit zending meer over zijn/haar club te vertellen. Programma/clubblaadjes kunnen wor den gestuurd naar: AROS, postbus 193, 3760 AD Soest. De AROS hoopt op de medewerking van alle Soester sportverenigingen. In december j.l. vond een heel bijzon der jubileum plaats bij Slingerland Dans- en Partycenter aan de Weegbree straat: het echtpaar Riek en Jaap van Woudenberg uit Soest was 12jaar op dansles bij het Soester danscentrum. i\ra de bekende brons- zilver- en goudclubs en alle daarbij behorende 'sterrenging hel echtpaar van Woudenberg naar de zgn. 'Hobby-club': een club voor echt paren waarbij de gezelligheid tijdens het dansen voorop staat. Trouw bezoekt het echtpaar van Wou denberg elke maandagavond hun 'club en tijdens de laatste lesavond in decem ber organiseerde het echtpaar Slinger land, in samenwerking met bakker- Bram, een verrassing voor hen: Halver wege de les werden ze zonder iels te ver moeden plotseling naar voren gehaald en overhandigde Willeke Slingerland namens het danscentrum een blijvende herinnering in de vorm van een fraaie beker en een bloemstuk. Het resterende gedeelte van de clubles werd omgezet in een klein feestje met de jubilarissen en hun clubgenoten. van know-how, veiligheid, materiaal, instructie, etc. die tegenwoordig gesteld mogen worden. De erkende sportschoolhouders heb ben inmiddels gezamenlijk een organi satie opgericht, die onder de naam "Contracton" functioneert en op den duur moet uitgroeien tot een echte branche-organisatie. Vandaaruit wordt gewerkt aan deskundigheidsbevorde ring, belangenbehartiging en beroeps bescherming, maar ook aan gerichte promotie en imago-verbetering. Uiteraard is Ron Gleym bijzonder te vreden over deze ontwikkeling. Hij be schouwt de erkenning als een groot voordeel voor zijn sportschool, die vier jaar geleden startte met iets meer dan 70 leden maar intussen is uitgegroeid tot bijna 800. "Ons kenmerk is niet al leen een stukje gezelligheid, maar ook dat de mensen die hier komen zich op hun gemak en veilig voelen in plaats van als een opgejaagd hondje door de zaal te gaan." Zaterdag en zondag j.l. werd een Inter nationale Indoor in de Frieslandhallen in Leeuwarden verreden. Er versche nen tien King's Road Riders aan de start. Op zaterdag waren dat Dennis en Rudy Krol, Robin v.d. Wolk en Koen van Valkenhoef. Bij de junioren werd Rudy Krol uitgeschakeld in de manches. Bij de expers werden Dennis Krol en Ro bin v.d. Wolk uitgeschakeld in de man ches en werd Koen van Valkenhoef 8ste in de finale. Bij de cruisers haalden Koen en Robin allebei de finale en wer den zij respectievelijk 2e en 7e. Op zondag werden in de expert klasse Vincent Govaerd en Örjan Kers uitge schakeld in de manches, drie rijders be haalden de halve finale. Sancho Kers werd 6e, Johan Manten 5e en Leon van Valkenhoef 7e, Erwin Marsé behaalde een 6e plaats in de finale. Bij de cruisers werden Sancho, Öijan en Vincent uit geschakeld in de manches. Leon van Valkenhoef werd 6e in de kwartfinale, Johan Manten 7e in de kwartfinale en Erwin Marsé 5e in de halve finale. Ron Gleym met de drie diploma's die hij onlangs behaalde. Foto: Pieter Paul Swager. EEN FIETS ZONDER SLOT KAN GEWOON NIET Of uw fiets moet zo oud zijn dat u denkt: die fiets kan mij gestolen worden. Kom dan eens kijken hoeveel prachtige nieuwe fietsen er bij ons staan te wachten op kijkers. c TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 515 64 De jaarwisseling bij de Soester schaak club kende zowel hoogte- als diepte punten. Het oude jaar werd uitgeluid met een zogenaamde oliebollenschaak toernooi. Rob van Aurich toverde uit zijn computer een aantal gevarieerde spelletjes met ludieke schaak varianten. Behalve oliebollen waren er ook diver se \yijnen.yoor de gelukkige winnaars. Veléri hebben zich enkele liréri aange naam bezig gehouden met heel ander schaak dan men gewend was. Zo moch ten de pionnen niet recht vooruit gezet worden, maar diagonaalsgewijze. Ook de lopers mochten nu springen evenals de paarden gewend waren te doen. Onder het genot van een heerlijk glaas je wijn beleefden de fijnproevers ter af wisseling van de grappige manoeuvres van de stukken op de magische velden een genoeglijke avond. Hulde aan de organisatoren! De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar is minder gelukkig uitgepakt dan men elkaar wenste. Na de Nieuwjaars receptie moesten er nog drie partijen worden uitgespeeld van de wedstrijd te gen koploper Paul Keres uit Utrecht. Gerrit Muis dacht in de eerste zitting re- gelrecht op een overwinning at te koer sen, maar in de voortzetting van de par tij kwamen er enkele addertjes van on der het gras tevoorschijn, waardoor Gerrit aan het kortste eind trok. Fedde van'ïuinert moest hèrvatten met één pion minder dan zijn opponent. Het leek erop dat een remise bereikt kon worden door een positie te verkrijgen waarin Eeuwig Schaak de uitkomst was. De Utrechtenaar had echter met zijn secundanten de partij grondig gea- naliseerd. Hij liet niets aan het toeval over, zodat hij met de volle winst naar huis kon vertrekken. Tenslotte heeft Paul van der Hammen tot het bittere einde dapper volgehou den maar tegen het overwicht van twee kastelen was geen kruid gewassen. Een en ander heeft tot gevolg dat Soest 1 een achterstand heeft opgelopen van 50-2 en de nog uit te spelen partij van Erik de Haan is nog slechts van belang voor de statistiek. Na een gelijkopgaand eerste kwartier van de eerste helft nam een gehandicapt Smeeing/BDC het heft in handen. Van 5-5 werd het binnen vijf minuten 5-8 voor de Soestenaren. Deze voorsprong van drie doelpunten werd gehandhaafd waardoor Smeeing/BDC ging rusten met een 8-11 voorsprong. Door goed samenspel werd de voorsprong behou den tot vijftien minuten voor tijd nog een klein offensief van Jahn II de span ning in de wedstrijd terugbracht. Deze krachtinspanning brak hun de laatste acht minuten echter op waardoor Smeeing/BDC de marge, die ondertus sen was teruggelopen tot een doelpunt, weer kon bepalen op vier doelpunten, waardoor de uitslag op 16-20 bepaald werd. Smeeing/BDC dacht vooraf een zeer harde wedstrijd te moeten spelen. Zon der de geblesseerde Dave Sterk en met de nog niet geheel herstelde Jan Bunt op de wisselbank voor noodgevallen speelde Smeeing/BDC met slechts een wissel, maar als collectief toonde zij zich weer sterk. Na een voorzichtig begin van beide kanten was de stand na een kwartier 5-5 waarna Smeeing/ BDC ge steund door goed keeperswerk van Ed win Zoetelief een voorsprong op kon bouwen van 5-8. Tot aan de rust kon Jahn II geen vuist meer maken en de Soestenaren consolideerden hun voor sprong. In een grimmig begin van de BDC had een supersnelle start en kwam met 2-0 voor, maar daarna kwamen ze er niet meer aan te pas. Door veel bal verlies en niet gerichte schoten kon HMS snel uitlopen naar een grote voor sprong. Ruststand 10-4. Na rust hetzelfde beeld en HMS kon z'n spelletje rustig uitspelen. BDC kwam aan scoren niet toe. HMS was op alle fronten beter en won met 20-8. Doelpunten: Bianca Hofslot 4, Leon- tiene Jansen 2, Gea Stavast 2. tweede helft, waarbij de heren scheids rechters regelmatig met een twee minu ten tijdstraf op moesten treden, toonde Smeeing/BDC vandaag zijn sterkte door een goed sluitende verdediging en een gevarieerd aanvalsspel. De voor sprong werd tot 12-15 behouden mede dankzij twee strafworpen, welke van daag alle zes benut werden door Arjan Roest en Richard van de Hoef. Hierna volgde echter een versnelling van het vorig jaar nog in de ere-divisie opere rende Jahn II, wat de voorsprong deed slinken tot 15-16. Vervolgens zorgde Arjan Roest met drie doelpunten op rij voor 15-19 waarna beide ploegen nog eenmaal scoorden wat de einduitslag op 16-20 bepaalde. Doelpuntenmakers: Cleem Diemers 7, Arjan Roest 7x, Paul van de Deijssel 3, Richard van de Hoef 2x en Michel van de Hoven lx. Uitslagen Smeeing BDC Welpen I Smeeing BDC - BHC 15-4 Welpen 2 Smeeing BDC - Nyenrodes 4-9 Meisjesasp. A Smeeing BDC - Limvio 12-7 Meisjesasp. B SDO - Smeeing BDC 2-8 Jongensasp. A.a.v. - Smeeing BDC 16-15 Herenjun. Smeeing BDC - Nederhorst 31-24 Damessen. 3 ASV - Smeeing BDC 7-10 Damessen. 2 Smeeing BDC - Limvio 13-13 Damessen. I HMS/Achilles - Smeeing/BDC Herensen. 3 Smeeing BDC - EMM Herensen. 2 BHC - Smeeing BDC Herensen. I John II - Smeeing BDC 20-8 21-12 19-15 16-20 WOE In Oeg de goe< dig wil schap van Ra Red J 68 In de Lagem ponere een aai harde strijd v, een te goed ti geweld blijkt ii ter voc Cockv de leid' zocht r de strij te vem In de werkt, ties gi scheid: Oegsfr kon de dat hij len. Tusser in de t' veilig j thuisw versch wedsti thuish stand: Red MA1 De ba gensta inde t de me nam e ters bi nen S] dacht waard ste he teams Rusts De tw De S Stars baske bij m< de So veau 1 talent specil omzc halen Voor de ee Deze tijder Nede Eén v het N een b se Re Rens BAD heeft gevei een oven comf vend niet Med' winn hoge A.s. teger weds zijn. bliek deze BAL met werd Am] slaaj spee kerv hadt to rc geer aam Hoe flinl om te w tege kan: een een Ger vem na vak: wer niet Mei spit vele Zij en zoa nin] De gen Ko. Doi kar de spe dre SOESTER COURANT PAGINA 18 WOENSDAG 10 JANUAR11990 I)e chef voertuigenbeheer: "Een rap port van september 1989, uitgebracht door het externe adviesbureau COR- BO, heeft vastgesteld dat de werk plaats voortgezet moet worden. Ik kan U verzekeren na 26 jaar ervaring in Soest dat wij goedkoper zijn dan het vrije bedrijfsleven. U kunt zelf wel nagaan dat een ladder wagen van de brandweer minstens twee dagen buiten dienst is als hij hele maal naar Iloogeveen moet voor een servicebeurt, wat wij in een half uurtje kunnen klaren. Er werken hier nu vijf monteurs conti nu voor Gemeentewerken, de Politie en de Brandweer. Alleen het Gasbe drijf dat regionaal werd is nu wegge gaan. Soms hoor je geluiden dat men wel iets anders wil, maar ze komen gegaran deerd weer bij ons terug. Afscheid Mijn receptie vrijdagmiddag in de Brandweerkazerne was goed verzorgd en goed voorbereid. Ik heb het wel eens anders meegemaakt. Het was echt een afscheid waar je aan terug denkt. Er zijn goede dingen gezegd door de wethouder, door de sector-di recteur, door het afdelingshoofd die als ceremoniemeester optrad, door de afdelingschef en door de voorzitter van de personeelsvereniging, het deed me veel plezier dat ook de burgemeester, de gemeentesecretaris en wethouder Menne langs kwamen. Het was een gezellige bijeenkomst. Ik moet het gemeentebestuur nageven, dat zij mij altijd de kans hebben gege ven nieuwe voorstellen te doen en te innoveren. Ik vergelijk het met een schaakspel. Je doet een zet en ja wacht op een tegenzet. Je verliest of je w int. De winst was voor mij altijd het verbe teren van de efficiency. Kunt u zich die discussies nog herinne ren over de spoorlopers? Twaalf jaar zijn ze meegegaan tegen zeer lage kos ten! Wij waren hier in Soest de eerste die synthetische olie toepaste. Vijf jaar ben ik bezig in een speciale werkgroep in Den Haag een W.I.R-premie los te krijgen voor de non-profit sector. In 1986 verscheen de maatregel eindelijk in het Staatsblad, een jaar te laat om er in Soest iets mee te doen. Ommezwaai Ik heb ook in een landelijke werkgroep gezeten om het geluidsniveau van met name kolkenzuigers omlaag te bren gen. Dat lukte. Ik heb hier op de Werkplaats een proefopstelling gehad van een beerwagen waarbij ik het lei dingschema zo had veranderd dat het effect vier keer zo groot werd. Het be drijfsleven was aanvankelijk zeer ach terdochtig, maar het betekende wel een ommezwaai in de productie van die wagens. Een veegmachine uit Zwitserland heeft hier een jaar proef gedraaid en een experimenteel voer tuig van de brandweerinspectie even eens. Ik ben een echte techneut, maar mijn doel was altijd zo voordelig mogelijk te werken voor de gemeente. Heel jong heb ik gekozen voor de techniek. Tech niek is eerlijk. En in gemeentedienst kun je je vak goed waarmaken. Kennis is de belangrijkste factor als het erop aan komt iets aan te schaffen of een aankoop voor te bereiden. Ik moet zeggen: de directie en ook de politiek hebben mij altijd de ruimte gegeven. Sleutelen Vier jaar heb ik bij de gemeente Am stelveen gewerkt en daarna in Hille- gom als chef monteur. Daar heb ik veel geleerd van de gemeentelijke organi satie. In februari 1964 solliciteerde ik naar Soest en werd ik uit 70 sollicitanten uitgekozen. Tweeëntw intig jaar was ik hier "hoofd van de niotorvoertui- genonderhoudsdienst" tot in 1988 het ambtelijk apparaat werd gereorgani seerd en de werkplaats is ingedeeld bij Reiniging en Voertuigenbeheer. 't Liefst sleutel ik aan bedrijfswagens wat ik twee jaar heb gedaan. In "64 was hier alleen een kleine garage zonder toilet en koffieruimte en met één was bak voor Henk Vos en mij. Ik werd meteen geconfronteerd met uitbrei dingsplannen voor deze werkplaats. Kijk, U kunt de omtrek nog zien van de voormalige garage door dit betegel de stukje vloer. Van de veertien motorvoertuigen in gemeentedienst zijn we uitgegroeid tot zeker vijftig waaronder de trilmachi- nes van de stratenmakers, stroomag- gregaten, noodaggregaten van de brandweer, grasmaaimachines, motor kettingzagen, bladblazers, sneeuw ploegen, zandstrooiers, brandweerau to's, politiewagens, veegmachines, huisvuilw agens, vrachtauto's, drie trekkers, houtsnippermachines, kol kenzuigers, bestelauto's waterpom pen, walsen voor de tennisbaan, gras- kantenmaaimachines, aanhangwagens Foto: Goos van der Wilt. voor dranghekken en noem maar op. Brandweer Sommige wagens worden steeds bre der, langer en zwaarder. We kunnen nu volle vuilniswagens bij storing met on ze w ielgreepliften tot 36 ton toe liften. Vroeger moesten we van een brand weerwagen eerst de watertanks leeg pompen om hem omhoog te krijgen. Deze werkplaats heeft alles in huis en er is voldoende werk voor vijf man. Zaterdagavond nam ik afscheid als on- dercommandant van de brandweer. Dat is een verhaal apart. Wat hier stond aan brandweermaterieel in '64 had weinig om het lijf. Ook bij de brandweer heb ik geïnnoveerd en mee gewerkt aan nieuwe ontwikkelingen en verbeteringen. In Amstelveen zat ik al bij de brand weer. Wat de familie Groart in Soest betekende voor de brandweer, was de familie Zegwaard in Amstelveen. Dat gold al voor mijn grootvader die kunst smid was, maar in de twintiger jaren mijn vader automonteur liet worden, omdat hij zag aankomen dat het auto vak het vak van de toekomst werd. Afstand Ik hoef niet stil te zitten in mijn vut-pe- riode. Ik ga een Camper bouwen voor mezelf en hoop nog een aantal contac ten te onderhouden. Ik blijf het vak koesteren en tracht zoveel mogelijk bij te blijven. Er wordt een advertentie geplaatst in tern om in mijn functie te voorzien. Ik heb tijdig mijn vertrek aangekondigd. Ik heb nog wel ideeën over de werk plaats, maar ik kan goed afstand ne men. Als je eenmaal weg bent, ben je weg en moet je je nergens meer mee bemoeien." JAN VISSER De beide jubilaressen, geflankeerd door kolonne-commandant De Wolf (l.) en voorzitter Boelhouwer. Foto: Goos van der Wilt. Tijdens de traditionele nieuwjaarsre ceptie op donderdag 4 januari van de Rode Kruis Kolonne van de afdeling Soest!Soesterberg werden de kolonne- leden mevrouw P. van de Waal-Daneen mevrouw Y. de Vries-Ceyral onder scheiden wegens resp. 20 en 10 jaar trouwe dienst. De onderscheidingstekens met de daar bij behorende oorkonden werden uitge reikt door de afdelingsvoorzitter, de heer G. Boelhouwer. Hij stond uitvoe rig stil bij de staat van dienst van de ge decoreerden en bracht tevens de dank en de gelukwensen over van het hoofdbe stuur van het Ned. Rode Kruis. Tenslot te memoreerde hij de door het Ned. Ro de Kruis ontwikkelde activiteiten i. v.m. de hulp aan Roemenië.

Soester Courant | 1990 | | pagina 18