Red Stars heren 1 starten 1990 met overmacht 'Koelewijn op wintersport, bij SEC beslist geen winterstop!' HKr*-" Knollentrappers - Narre Knollen: 3-2 Hees bouwt met inzet aan zijn toekomst WOENSDAG 10 JANUAR11990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 BASKETBAL ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 WASIEL STEITNER TAPIJT Talentvolle basketballjeugd breekt door! BADSO 1 en 2 weer sterk Selby blijft lijstaanvoerder BADMINTON Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Uw volkoren specialist P. van Buuren Nieuwjaarswedstrijd de Snoekbaars 20 januari wegens groot succes op herhaling! 2e Klaverjasniarathon bij s.o. Soest Dakwerken 'Vriendschap'- avond over computerklok Met opbrengst 1000 loten-aktie VOETBAL s.o. Soest-jeugdnieuws Moeizame winst Stam/Sovoco-dames VOLLEYBAL Stam/SoVoCo-heren start met volle winst AG A VS-volley bal maakt goede start A.V. Pijnenburg maakt start met jongeren-trimgroep In Oegsteest werd wppr .j„u. In Oegsteest werd weer eens duidelijk gemaakt, dat heren 1 van Red Stars op de goede weg is en dat men zich volle dig wil inzetten voor het kampioen schap en promotie naar de le klasse van Rayon West. Red Stars 1-Oegstgeest 1: 80- 68 In de eerste minuut kon Cock van de Lagemaat zijn tegenstanders direct im poneren door op een schitterende wijze een aanval af te ronden met een snoei harde dunk. Zoals in de vorige wed strijd waren de gastheren in Oegstgeest een tegenstander van formaat. Met goed teamspel konden zij het Soester geweld tegenhouden, hetgeen ook blijkt in de ruststand van 40-35 in Soes ter voordeel. Cock van de Lagemaat, die steeds meer de leidende man op het veld wordt, ver zocht meer agressiviteit en fysiek spel in de strijd te gooien om de tegenstanders te vermoeien, hetgeen ook lukte. In de verdediging werd keihard ge werkt, zodat de gastheren hun frustra ties gingen afreageren op de beide scheidsrechters. Eén van de spelers yan Oegstgeest liet zich helemaal gaan en kon de douche-ruimte opzoeken, om dat hij de scheidsrechter wilde toetake len. Tussen de vierde en de achtste minuut in de tweede helft werd de overwinning veilig gesteld voor de Soester heren. De thuiswedstrijd werd met een minimaal verschil gewonnen (2 punten); deze wedstrijd gaf weer aan dat Red Stars thuishoort in de Rayon le klasse. Eind stand: 80-68. Red Stars MA 1-Hurricanes MA1: 81-63 De basis van de overwinning op de te genstanders uit Spijkenisse werd gelegd in de tweede helft, waarbij Caby Kooter de meeste scores voor haar rekening nam en het jeugdige talent Renske Pe ters bewees op dit niveau mee te kun nen spelen. De coach van Hurricanes dacht dat de Red Stars-meisjes gelijk waardig waren aan zijn team. In de eer ste helft leek dat ook zo, want beide teams hielden elkaar in evenwicht. Ruststand: 33-30. De tweede helft werd echter desastreus voor de Hurricanes meisjes, want in de tiende minuut was de stand 52-40. Het Red Stars-team speelde een goede break, zodat de voorsprong uitge bouwd kon worden naar twintig pun ten. Eindstand na twintig minuten spe len: 81-63. Met dit resultaat komt het team van Mi- chel van Drie terecht in de middenmoot en kan zodoende degradatie ontlopen. Men heeft echter wederom te kampen met tegenslagen. Chantal de Ruyter is voor een lange tijd afgeschreven, omdat zij de ziekte van Pfeiffer heeft en Anni- ka yan de Zee heeft wederom een zware knieblessure opgelopen. Red Stars JAl-Cady'73 JAls 64-67 In een spannende en gelijkopgaande wedstrijd moesten de Red Stars-jon gens hun meerdere erkennen inde gast heren. Aanvankelijk hadden de junio ren een voorsprong van 6 punten opge bouwd; die werd echter snel teniet ge daan door passfouten in de aanval, zo dat de tegenstanders uit Capelle a/d IJssel weer langszij konden komen. Ruststand: 36-36. Na rust bracht de goed schietende point-guard van Cady '73 Red Stars op een achterstand van 8 punten. In de laatste paar minuten kon Marco van Maanen nog 6 punten op zijn naam krij gen door twee driepunters raak te schieten, zodat de eindstand uitkwam op 64-67 in voordeel van de tegenstan ders. Red Stars dames 1-BC Verkerk 1: 51-66 Wederom moesten de dames een ne derlaag incasseren tegen titelkandidaat BC Verkerk uit Zwijndrecht. De Soes ter dames moeten deze speelplek zien te handhaven om het aanstormende talent op redelijk niveau te laten spelen. Het zou jammer zijn om dit talent op te lei den en te zien vertrekken naar andere verenigingen, die op een hoger niveau uitkomen. Komend weekeinde Titelkandidaat heren 1 treedt om 19.30 uur in sporthal Beukendal aan tegen BC Utrecht 1, hetgeen geen makkelijke tegenstander is. Voor deze wedstrijd spelen de jongens junioren tegen Rowic uit Dordrecht. Vanaf 15.15 uur tot 's avonds laat wordt weer gebasketbald in sporthal Beukendal. Overige uitslagen JA2-Crackersjacks JA1: 54-93 JBl-Quick Runners JB1: 148-26 Heren 2-Midland 1: 71-55 Dames 3-Midland 3: 50-50 Dames 2-Bogro/Jupiter: 2-0 (We staan bol van de activiteiten) Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 1 96 00 De Soester basketballvereniging Red Stars probeert haar jeugd een goede basketball-opleiding te geven, hetgeen bij menige vereniging ontbreekt, zodat de Soester jeugd zich op het hoogste ni veau kan meten met anderen. Red Stars talentvolle jeugdleden worden ook naar specifieke selectietrainingen gestuurd, om zodoende nog meer uit zo'n talent te halen. Voor veertienjarigen en jonger worden de eerste se|ectieteams samengesteld. Deze selectieteams spelen tegen elkaar tijdens de kerstvakantie,: waarna een Nederlands team wordt samengesteld. Eén van de Soester meisjes heeft zich in het Nederlands team gespeeld, hetgeen een bekroning op het werk is van diver se Red Stars-trainers/coaches. Renske Peters is degene, die geselec teerd is voor het Nederlands team. Haar optreden tijdens diverse wedstrijden heeft zo'n indruk gemaakt op de selec tietrainer van de kernkadetten (leeftijd vijftien jaar), dat zij direct geselecteerd is voor dit team, waarna ook het Neder lands kadettenteam in het verschiet ligt, wanneer zij al deze trainingen gaat vol gen. Bij de jongens-kadetten werden Arne Balvers en Manfred van de Water gese lecteerd in de kern kadettenselectie, die een reeks trainingen voor de boeg heb ben, uitinondend in een toernooi. Tij dens dit toerrïöoi wordt een ray.ónséléc- tie samengesteld, die na een aantal trai ningen uitkomen tegen andere rayon kadettenselecties, waarna het Neder lands kadettenteam wordt samenge steld. BADSO 1 speelde weer zeer goed; toch heeft het team ook nu weer alles moeten geven om tegen het Utrechtse Iduna 1 een 8-0 zege te kunnen behalen. Deze overwinning zou aan het einde van de competitie wel eens van doorslagge vende belang kunnen zijn bij het al of niet behalen van het kampioenschap. Mede-titelkandidaat Nijkerk blijft ook winnen, BADSO staat echter in punten hoger. A.s. zondag de grote strijd BADSO 1 tegen Nijkerk. Het zou de beslissende wedstrijd van deze competitie kunnen zijn. De steun van een enthousiast pu bliek zou de doorslag kunnen geven in deze belangrijke wedstrijd. BADSO 2 blijft riant op de eerste plaats met een voorsprong van 4 punten. Nu werd in een goede wedstrijd tegen het Amper 12 uur na het einde van een ge slaagd onderling Nieuwjaarstoernooi speelde Selby's hoofdmacht in Nijker- kerveen tegen Doto. Op eigen veld hadden de Soester badmintonners Do to royaal verslagen en ook nu bleken zij geen problemen op te leveren om lijst aanvoerder te blijven. Hoewel Marcel Pas er in zijn enkelspel flink tegen aan moest zag hij toch kans om in twee games met 13-15 en 12-15 te winnen. René Inkenhagen putte zijn tegenstander danig uit, waardoor hij kans zag in de derde beslissende game een 6-11 achterstand om te buigen in een 11-15 winst. Gerdie van Kooten, die door een fer vent clublid rechtstreeks van Schiphol na aankomst van haar wintersport vakantie pijlsnel naar Nijkerkerveen werd gereden, ontdekte dat skiplezier niets met badminton te maken heeft. Met twee keer 11-1 dolf zij het onder spit. Haar teamgenote Janet Wester- veld kwam heel wat beter voor de dag. Zij versloeg haar opponente met 5-11 en 6-11. Het mannendubbelspel werd zoals verwacht een Soester overwin ning. (2-15 en 7-15). De Selby-vrouwen speelden, na het te genvallende optreden van Gerdie van Kooten, één van hun beste partijen. De Doto-vrouwen kregen geen schijn van kans en werden met 8-15 en 4-15 de voet gelopen. Het gemengddubbel- spel van Inkenhagen en van Kooten dreigde in de derde game verloren te gaan. De Soesters zagen echter kans na verlenging met 14-17 alsnog te zegevie ren. Marcel Pas en Janet Westerveld verloren hun mix na veel fouten in de derde game met 9-15, 15-10 ken 15-3. Voor de eindstand maakte het niet veel meer uit. Selby won met 2-6. Vinkeveense Kwinkslag met 6-2 ge wonnen. BADSO 3 had moeite met een sterk- spelend Houten 1 en wist uiteindelijk in deze gelijk opgaande strijd een 4-4 ge lijk spel uit het vuur te slepen. BADSO 4 wist uit tegen Irene 3 even eens een 4-4- gelijk spel te behalen. Met BADSO 5 en 6 blijft het sukkelen, tegen resp. Iduna 4 en Harderwijk 4 werden grote nederlagen geleden; beide teams verloren met 7-1. De jeugd tenslotte blijft het goed doen. Met name team 1 en 6 kan het kam pioenschap bijna niet meer ontgaan. Zondagmiddag j.l. vond op de SEC- velden aan de Bosstraat de jaarlijkse voetbalwedstrijd plaats tussen de (ge kostumeerde) elftallen van de twee car navalsverenigingen die Soest - Knollen dam, zogezegd - rijk is: die van de "gro te" Narre Knollen en die van SEC's ei gen Knollentrappers. De teams ontmoe ten elkaar al jaren elke eerste zondag van het nieuwe jaar en spelen een partijtje waarin de goede onderlinge verstand houding wordt bevestigd. Dat betekent overigens niet dat er geen poging wordt gedaan om te winnen; het kan soms zelfs wel eens een beetje fanatiek toegaan. In elk geval gingen de Knollentrappers dit maal met de eer strijkenze wonnen met 3-2 van de Narre Knollen-rivalen. om .1 Foto: Goos van der Wilt. Nu ook zuurdesem volkoren Brood- en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Zaterdag 6 januari werd op de Vecht bij Weesp de eerste wedstrijd gevist in het nieuwe jaar. Om 6.30 uur werden eerst de Nieuwjaarswensen uitgewisseld. Rond 7.30 uur togen de 29 deelnemers de nog stikdonkere Vecht op De vangsten vielen voor de tijd van het jaar zeker niet tegen. Winnaar werd John Kasius met 8.88 m. Zijn broer Gerrit moest met 8.21 m. genoegen ne men met de tweede plaats. Het werd al met al dus een triomfdag voor de Ka- sius-clan. De derde plaats was voor El- bert van Beek met 7.53 m. Vorig jaar leidde een unieke samenwer king tussen de "harde kern" van de Slichting Vrienden van s.o. Soest, de heren Willem Schut en Arnold Hil- horst, en de s.o. Soest kaartmeester Jo- han v.d. Hoed tot de eerste klaverjas- marathon in Soest. Ondanks de hoge temperatuur op de 17e juni vorig jaar waren er 60 deelnemers verzameld in het clubhuis die klaverjasten van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. Met de marathon en een loterij werd 1750 gul den bijeengebracht vóór de s.o. Soest-, tfibune die over enige maanden langs het hoofdveld zal verrijzen. Wisselbeker Vorig jaar werd de 12-urige kaartzit gewonnen door de heer Balsamo uit Bunschoten. Bij de prijsuitreiking zeg de hij toe voor de volgende maal een wisselbeker ter beschikking te stellen. Dit deed de organisatoren besluiten te zorgen voor een jaarlijks terugkerend spektakel. Revanche Volgende week zaterdag, 20 januari, zal Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel. (02155)13014-12577 Op vrijdag 13 januari a.s. wordt in het clubgebouw van P.V. de Vriendschap, Nachtegaalweg 8b een voorlichtings avond gehouden over de Benzing Com puterklok. Aanvang 20.00 uur. Belang stellenden zijn welkom. Bij de voetbalvereniging Hees heeft men in de kerstvakantie allesbehalve stilgezeten. Met man en macht is er met een flink aantal vrijwilligers op nieuw gewerkt aan de verbouwing van liet clubhuis. De realisering daarvan is mogelijk geworden door de opbrengst van de grote 1000 loten-aktie, die Hees twee jaar geleden organiseerde. Langzamerhand nadert het project zijn voltooiing. Eerder al werd de bestuurs kamer onder handen genomen, evenals het verblijf voor de scheidsrechters. Daarna volgden de kleedkamers (van vier oude werden drie nieuwe gemaakt) en de bouw van moderne dames- en he rentoiletten, De laatste fase van de ver bouwing is de modernisering van de keuken. Onder aanvoering van Jan Baars - die in het bestuur van Hees de technische za ken in zijn portefeuille heeft - is een groepje vrijwilligers druk met het werk. Dat groepje varieert, al naar gelang van de beschikbaarheid, van soms vier tot soms tien man. Alle vrije dagen - ook op zaterdag na het voetballen, want dat doen ze allemaal - worden de handen uit de mouwen gestoken. Het resultaat- tot-nu-toe mag zeker gezien worden. De verbouwing is mogelijk geworden door de netto-opbrengst van de grote 1000 loten-aktie, waarmee Hees twee jaar geleden in totaal 150.000 gulden wist te verzamelen. Daar ging uiteraard een fors bedrag van af voor de prijzen, o.a. een auto en nog veel meer moois, van video-recorders tot koffiezet-appa raten. De neuo-oporengst was al met al zo'n 83.000 gulden en dat bedrag inves teert de voetbalclub graag in zijn toe komst. Hees is dan ook bijzonder trots op het werk van de enthousiaste bouwvak- kersgroep, die voor begin februari deze op een na laatste fase achter de rug hoopt te hebben, want dan begint de competitie weer. De kosten worden ge heel uit eigen middelen gefinancierd, want de club ontvangt hiervoor geen subsidie. er vanaf 10 uur, voor degenen die vorig jaar net naast de hoofdprijs vielen, een mogelijkheid zijn tot revanche en naar het zich laat aanzien zal een grotere groep regio-klaveijassers van de partij zijn om te strijden om de mooie prijzen. De kaarters zullen tijdens hun langduri ge strijd verzorgd worden door Rob en Lenie Verhoeve die weer bereid zijn ge vonden om voor het noodzakelijke natje en droogje te zorgen. De leiding van de marathon is in vertrouwde han den bij kaartmeester Johan v.d. Hoed, hierbij gesteund door Willem Schut en Arnold Hilhorst. Inschrijven Het inschrijfgeld bedraagt f 25,- per persoon en voor dit bedrag wordt men rijkelijk voorzien van koffie, soep en broodjes. Inschrijven kan geschieden bij Johan v.d. Hoed, tel. 02155-22131. De jeugd van de voetbalvereniging s.o.Soest is 1990 gelijk goed gestart. Het alternatieve programma tijdens de winterstop heeft veel jeugdleden naar de kantine van s.o.Soest gelokt. Vooral de filmmarathon boekte veel succes. Zo'n 200 jeugdleden bezoch ten van 's middags 12.00 tot 's nachts 1.00 uur deze voor de vereniging unie ke marathon. Aanstaande zaterdag zal de competitie met een inhaalprogramma hervat wor den. De ploegen die competitievrij zijn zullen een vriendschappelijke wedstrijd afwerken. Zo zal de A-l van s.o.Soest aantreden tegen het Amersfoortse WZA. Deze thuiswedstrijd begint om 14.30 uur. De ploeg van hoofdjeugd trainer Theo Hendriks zal in deze test case moeten bewijzen klaar te zijn voor de tweede helft van de competitie om dan een gooi te doen naar de toppositie van lijstaanvoerder WOG. Het pro gramma voor zaterdag ziet er als volgt uit: A-junioren s.o.Soest 1-WZA 1 14.30 uur s.o.Soest 2 is vrij s.o.Soest 3-WZ'49 2 13.00 uur B-junioren s.o.Soest 1 en 3 zijn vrij s.o. Soest 2-MSV19 2 12.00 uur C-junioren s:o.Soest 1-Zevra's 1 Zebra's 2-s.o.Soest 2 s.o.Soest 3-Eemdijk 2 D-pupillen s.o.Soest 1 en 4 zijn vrij s.o.Soest 2-MSV19 2 s.o.Soest 3-MSV19 3 F-pupillen Roda'46 1-s.o.Soest 1 Roda'46 2-s.o.Soest 2 s'.o.Soest 3-MSVT9 4 Roda'46 12-s.o.Soest 4 F-pupillen De Fl, F2 en F4 spelen onderling 12.00 uur 11.00 uur 11.45 uur 11.00 uur 11.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 11.00 uur 10.00 üur Roda'46 9-s.o.Soest 3 Dames-junioren CSW A-s.o.Soest A s.o.Soest B-'t Goy B 10.00 i 10.00 uur 10.30 uur Ondanks de 3-2 winst die de dames van Stam/Sovoco zaterdag behaalde op het Dokkumse DVC, was er na af loop weinig reden tot tevredenheid. De verwachtingen voor de wedstrijd waren redelijk optimistisch geweest en men ging er vanuit dat het mogelijk moest zijn om drie volle wedstrijdpun- ten in Soest te houden. Dat lukte dus niet. De Soester dames mochten nog niet eens ontevreden zijn met de nu behaalde twee punten. Speelde een aantal dames deze middag duidelijk beneden hun niveau, het was met name de fantastisch spelende Ju- dith Lazonder die het team voortdu rend inspireerde. Ook Ineke Remkes en Hanneke Klunder kwamen steeds beter in de wedstrijd, hetgeen uiteindelijk dan toch de overwinning bracht, maar de vele toeschouwers hebben daarvoor wel lang in spanning moeten zitten. De eerste set verliep uitermate span nend. Er werd om en om gescoord en tot 10-10 hielden de teams elkaar voort durend in evenwicht. Hierna liepen de dames uit Dokkum uit tot 10-14 en leek de set gespeeld. Een kleine opleving aan Soester kant bracht de partijen weer in evenwicht 14-14, maar toen verzaak ten de Sovoco-dames de set ook uit te maken. Het was uiteindelijk toch DVC dat met 14-16 de eerste set in de wacht sleepte. De tweede set werd voortvarend gestart en de Soester dames kwamen voor met 7-2. Opnieuw stokte er wat, de serve ring liep slecht en ook de passing miste vaak de zuiverheid. DVC kreeg hier door de gelegenheid zelfs een 8-10 voorsprong te nemen. Gelukkig wisten de Sovoco-dames het tij net op tijd te keren, om alsnog de set met 15-11 win nend af te sluiten. De derde set werd met 15-6 winnend af gesloten. De vierde set leek dan ook de laatste te worden, maar wat fout kon gaan ging ineens ook fout. Vijf speel sters op rij miste hun service en ook aanvallend liep het absoluut niet. De ploeg kwam dan ook vrij snel op een 3-12 achterstand en de vijfde set leek onafwendbaar. Trainer Fred Kuiper trachtte het tij nog te keren met twee wissels: Irene Koelewijn, die met een enkelblessure op de bank zat, werd als nog ingebracht, terwijl ook Mona Ra demaker haar opwachting maakte. De achterstand was echter al te groot en met 6-15 werd de set dan ook verloren. Hierdoor was een vijfde set volgens het ralley-point-systeem noodzakelijk. In de vijfde set was de spanning te snij den. De Soester dames keken steeds te gen een kleine achterstand aan. Via 0-3 en 3-5 ging het naar 7-9, waarop de Soester ploeg op 9-9 de stand gelijk wist te trekken. Bij' 10-9 kwam men in deze set voor het eerst op voorsprong en die werd niet meer uit handen gegeven. Via 13-10 werd deze set met 15-11 winnend afgesloten. Uiteindelijk natuurlijk wel blijdschap over de twee belangrijke wedstrijdpun- ten, maar de dames moeten het niveau van de maand december terugvinden om met redelijk vertrouwen de komen de wedstrijden tegemoet te zien. Dames 2 Dames 2 speelde de belangrijke wed- strijd tegen het Culemborgse Shot. Met slechts 1 punt verschil op de ranglijst in het voordeel van de Culemborgse da mes was er Sovoco alles aan gelegen om de punten in Soest te houden. Helaas mocht dat niet lukken. Er werd door het team van trainer Hans Koekoek keihard gewerkt, maar men kwam net dat kleine beetje geluk te kort. De eerste set werd met 14-16 verloren en de tweede set met 13-15. In beide sets kwam men aanvankelijk op grote achterstand, maar met enorme inzet werd beide keren teruggevochten: in de eerste set tot 14-14 en in de tweede tot 13-13. In beide sets bleef men helaas op dat punt steken en konden de Culem borgse dames met het kleinst mogelijke verschil de set winst pakken. De teleur stelling hierover was dermate groot dat de derde set nog slechts een formaliteit was. Met 6-15 werd kansloos verloren en was de 0-3 nederlaag een feit. In de uitwedstrijd in en tegen Almere Haven, wisten de Soester heren de volle winst te pakken. De thuisploeg werd met 1-3 verslagen. Blij met de punten, maar trainer coach Jacques Koole en ook de spelers zelf waren over het spelpeil minder te spreken. Bij sommigen zat de Kerst en Oud en Nieuwjaarsviering kennelijk nog in de benen, want er werd duidelijk bene den de mogelijkheden gespeeld. De eerste set kwam men moeizaam op gang en kwam achter met 6-4. Bij 7-7 werd de stand gelijk getrokken, waarna de Soester heren doorgingen naar 7-13. Hier stokte het weer even en de heren van Almere wisten terug te komen tot 12-14. Uiteindelijk wist SoVoCo de set toch met 12-15 winnend af te sluiten. De tweede set ging tot 9-9 gelijk op. Hierna namen de Soesters weer het ini tiatief en kwamen voor met 10-14. De set leek binnen, maar ineens had men geen antwoord meer op de sterke servi ce van Almere. Er werd slecht gestopt en de gevolgen waren dan ook pijnlijk, want in plaats van setwinst moest de set met 16-14 uit handen worden gegeven. De derde set had een spannend ver loop. Het ging aanvankelijk gelijk op tot 6-6 waarna SoVoCo een 6-10 voor sprong nam. Almere kwam echter weer langzaam terug en via 11-13 werd de stand bij 14-14 gelijk getrokken. Toch was het uiteindelijk de Soester ploeg die met 14-16 de set winst wist te pakken. De vierde set leverde uiteindelijk de minste problemen op. SoVoCo begon overdonderend en kwam zelfs met 0-6 voor. Via 1 -7 wist Almere nog wel even terug te komen, maar zonder echt in ge vaar te komen werd de set met 11-15 winnend afgesloten en was de 1-3 over winning een feit. Programma Zaterdag 13 januari, De Bunt: 13.00 uur jongens: Stam SoVoCo Al-Unicornus Al 14.45 uur dames: Stam SoVoCo 3-SVH 1 17.00 uur heren: Stam SoVoCo 1-SVH 1 AGAVS-volleybal is het nieuwe jaar goed begonnen. Van de zeven teams die afgelopen zaterdag in de Banning- hal uitkwamen wonnen er vijf, speelde een team gelijk en verloor er een team. De mini-volleybal(st)ers speelden voor het eerst in de geschiedenis van AGASV een competitiewedstrijd en wonnen met 3-0. Het eerste herenteam van AGAVS, uitkomend in de hoogste districtsklas se, speelde tegen het eerste herenteam van Unicornus uit Bunschoten. Coach van Brummelen beschikte over een krappe en niet geheel fitte selectie. Twee spelers waren afwezig en Pieter Verstoep en Coen Werkhoven kamp ten nog met blessures. De verwachting was, gezien de stand op de ranglijst, dat AGAVS een niet te moeilijke overwinning zou behalen. Unicornus bleek echter onderschat want na bijna een uur spelen keken de heren van AGAVS tegen een 0-2 ach terstand aan (10-15,13-15). Door eni ge omzettingen in het AG AVS-team en het overgaan op een ander spelsysteem wist AGAVS nog net het tij te keren en de derde en vierde set krap naar zich toe te trekken (15-13, 17-15). De vijfde set liet AGAVS er geen twij fel over bestaan aan wie de winst be hoorde. Met een sterke serve van Pieter Verstoep en Ad van Brummelen, een veel scorende Emile Voest en een goed blok van Henk Barendse werd Uncor- nus vernederd (15-4) en werd na twee en een half uur spelen een 3-2 winst ge boekt. Het tweede herenteam van AGAVS wist zich op de bovenste plaats in de tweede klasse te handhaven door een makkelijke winst van 3-0 op Unicornus 2 (15-5, 15-6, 15-4). Heren 3 speelde gelijk (2-2) tegen het eerste team van DOTO uit Nijkerkerveen. Het eerste damesteam van AGAVS speelde eveneens tegen Unicornus uit Bunschoten. Ondanks de afwezigheid van de vaste spelverdeelster won het team vrij makkelijk met 3-1. Door deze uitslag klimt het damesteam naar de vierde plaats in de tweede klasse. Het tweede damesteam van AGAVS won de wedstrijd tegen Surf uit Hoevelaken met 3-1. Dames drie verloor geheel on verwacht van Wilhelmina 3 uit Amers foort (0-3). Een gedenkwaardig feit betrof het mi ni-volleybal van AGAVS. De zeer jeugdige mini-volleyval(st)ers van AGAVS speelde voor het eerst in de geschiedenis van het Soesterbergse vol leybal een kompetitiewedstrijd en won nen deze met 3-0. Woensdag 17 januari maakt A.V. Pij nenburg een start met een programma, dat specifiek bedoeld is voor jongeren, variërend in leeftijd van 18 tot ca. 28 jaar. Met deze jongeren-trimgroep wordt ingespeeld op de toenemende behoefte bij deze leeftijdsgroep om zich aan te sluiten bij een vereniging, zonder dat daar de wekelijkse wedstrijdver plichtingen tegenover staan. Vanzelfsprekend komen onder des kundige leiding alle facetten aan de or de, die ertoe leiden, dat de deel- ne(e)m(st)ers conditioneel op peil ge bracht en gehouden worden. Oefenin gen gecombineerd met hardlopen, di verse spelvormen, en natuurlijk een goede "warming-up en cooling-down" worden op verantwoorde wijze door de recreatieleiders geleid. Voor diegenen die geïnteresseerd zijn bestaat de mogelijkheid vanaf 17 janua ri a.s. de proef op de som te nemen door onverplicht deel te nemen aan de eerste trainingen. Deze vinden plaats op de at- letiekaccommodatie van A.V. Pijnen burg aan het eind van de Bosstraat, hoek Wieksloterweg, elke woensdag avond van 18.00 - 19.00 uur. Informatie: Nelleke Boissevain, tel. 18641, Jan Veen, tel. 17313 of Wim van Dorresteijn, tel 20727. Coopertest Op zaterdag 13 januari vindt om 10.00 uur 's morgens weer een Coopertest plaats, waaraan iedereen deel kan ne men. Over een tijdslimiet van 12 minu ten wordt bekeken hoeveel meters men in totaal aflegt, waarna aan de hand van een tabel afgelezen kan worden welk conditieniveau men heeft. Daarbij wordt vanzelfsprekend de leeftijd van de deelne(e)m(st)er in acht genomen. Wie voor zichzelf wil weten hoe hij of zij er conditioneel voor staat is zaterdag a.s. welkom op de atletiekaccommoda- tie van A.V. Pijnenburg, waar men zich vanaf half 10 kan inschrijven. De kos ten bedragen f 2,50.

Soester Courant | 1990 | | pagina 19