'Bij ons op Soest' O Apollo huldigt 'Jacob' Fonken (70) Meningen van lezers WOENSDAG 17 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 14 Burgemeester bezocht Theo Seinen Informatie over Klein Engendaal pas in juni/juli Gooise Operette Autokraak 235 S.B.B.S. DE VEILIGE MANIER OM CONTACTLENZEN TE DRAGEN Ineens valt hun oog op 't Zachte Contactlens Plan BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN Contactlensspecialist onmisbaar voor regelmatige controle Eenakter-festival in Speeldoos Wieksloterweg Vrouwendag Eemland-senioren laten zich zien Sanitair VISSEN Wintercompetitie de Snoekbaars Kledingroof Automobilist onder invloed Jas gestolen Snelheidscontrole Auto-onderdelen bij elkaar gestolen Alcoholcontrole op Middelwijkstraat Struik weg SCHAATSEN KORFBAL Recreatiekorfbal bij de Eemvogels RUITERSPORT Wedstrijden bij Stichting Stimulans Rotary-bridgedrive voor de Soesterhof SCRABBLE Jan Danvers op kop in scrabblestrijd Burgemeester J. de Widt heeft vorige week donderdag de Soesterberger Theo Seinen bezocht in het AZU ziekenhuis te Utrecht. De heer Seinen, woonachtig aan de Banningstraat, was één van de chauffeurs die met het grote Rode Kruis voedseltransport naar Roemenië ge weest is. Tijdens het transport kreeg Seinen problemen met zijn gezondheid. Burgemeester De Widt had een bos bloemen en een boek voor hem meege nomen. Dit jaar zullen er in het plan Klein En gendaal 73 woningen worden ge bouwd. Er is echter nog geen enkele in formatie over deze woningen bij de ge meente te krijgen. Het heeft dus geen zin om te informeren bij het INFOrma- tiecentrum. De gemeente moet zelfs nog een aannemerskeuze maken. De verwachting is dat niét eerder dan in ju ni/juli nadere informatie gegeven kan worden. Via de gemeentelijke pagina's op de Kabelkrant en de plaatselijke pers zal de bevolking op de hoogte gehou den worden. Een tien man sterke afvaardiging van het Soester mannenkoor Apollo heeft zondagmiddag een van zijn trouwste le den, de heer J.C. Fonken, op passende (dus muzikale) wijze gehuldigd ter gele genheid van zijn 70e veijaardag. Fon ken werd o.a. toegezongen met "Vader Jacob" en "Lang zal hij leven". Fonken is al meer dan 30 jaar lid van Apollo en is o.a. jarenlang penning meester geweest. In die functie maakte hij zich zeer verdienstelijk voor de oud- papier-acties ten behoeve van het man nenkoor. Zelfs in de slaapkamer van Op zondagmiddag 21 januari vindt in theater Gooiland, Hilversum, de jaar lijkse uitvoering plaats van de Gooise Operette. In de tuinzaal wordt de ope rette "Die Glocken von Corneville" van de componist Robert Planquette uitge voerd. Aanvang 14.30 uur. Deze operette werd eerder met veel succes opgevoerd in 't Spant in Bussum. Wie toen niet in de gelegenheid was kan die achterstand nu inhalen. Vrijwel alle vocale partijen zullen door koor en so listen van de Gooise Operette ten geho re worden gebracht. Het geheel staat onder leiding van diri gent Hans C. Janssen, die ook de piano begeleiding verzorgt en de regie voert. Het concert duurt ca. anderhalf uur. De toegang is gratis. De heer Fonken nam de zanghulde met genoegen in ontvangst. zijn huis aan de Birkstraat stonden de stapels oude kranten, volgens ingewij den. Fonken was geheel verrast door de komst van mede-zangers onder leiding van dirigent Gerard van de Schepop. Naar analogie van de "Abraham" (die 50-jarigen krijgen aangeboden) had hij 's morgens een "Jacob" (voor 70-jari- gen) in ontvangst mogen nemen en het welluidende "Vader Jacob" dat hem werd toegezongen was dus zeker toe passelijk. De jarige liet zich de muzikale hulde met zichtbaar genoegen welge vallen en zong naar hartelust mee. Aan de Albert Cuyplaan is vorige week een auto opengebroken van een35-jari- ge Soester. Er werd een ruit vernield en de dader nam de radio-cassetterecorder weg. Winkeldiefstal Bij een supermarkt aan de Parallalweg werd een 32-jarige Soesterse vorige week betrapt op het wegnemen van goederen ter waarde van f 19,05. Ze werd overgedragen aan de politie. Dat zelfde gebeurde met een 11-jarig knaapje dat in een zaak aan de Burge meester Grothestraat een reep van een gulden had gepikt. De daders werden geboekt. Vandaag: N.H. Breedeveld (75) De voorzitter: "Ik heb al dit werk van af 1955 niet voor de lol gedaan, maar uit een soort sociale verplichting. Door het Kruiswerk kwam ik in aanraking met zoveel noden, dat ik tegen pastoor Visser van de Petrus en Pauluskerk zei, toen hij vroeg of ik in het Armbestuur zitting wou nemen: het is niet alleen een kwestie van geld uitdelen maar er moet daadwerkelijke hulp geboden worden. Zo hebben we met z'n zessen in 1959 de Gezinsverzorging opgericht. Toen we voor dat werk subsidie kregen, kon den we een maatschappelijk werkster aanstellen voor halve dagen. Penningmeester Een ander probleem was dat het Oran je-Groene Kruis, het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis veel tijd en moeite verspilden met het rijden door Soest en Soesterberg. Zijn we niet helemaal verkeerd bezig, vroeg ik me af. We hebben toen een overkoepelende or ganisatie gesticht met twee bestuursle den uit elke Kruisvereniging en een onafhankelijke voorzitter gevraagd. Daaruit is het Medisch Centrum voortgekomen aan de Nieuweweg. Ik werd penningmeester en kwam daar door in het provinciale bestuur terecht waar ik ook het geld beheerde. Dat was de aanzet om ook landelijk actief te worden en te mogen samenwerken met iemand als Hannie van Leeuwen. Of ik was ergens voorzitter van, óf ik was penningmeester. Hoe dat komt weet ik ook niet. Afscheid Als je zeventig wordt, moet je uit het Kruiswerk. Dat vind ik een goede zaak. Als je niet meer mee kan, en je hebt het zelf niet in de gaten, is dat bij zonder pijnlijk. Je moet op tijd plaats maken voor een ander. Door de bouw van de Vijverhof heb ik bij de S.B.B.S. (Stichting Bouwactiviteiten in de Be jaardensector Soest) zelf gezegd bij de statutenwijzigingen: laten we er maar 75 van maken. Daarom heb ik nu af scheid genomen. Nu kan ik weer aan dacht besteden aan mijn mooiste lief hebberij: tropische vissen kweken. Dat is een hobby van mij uit de tijd dat ik bedrijfschef afdeling gas in Gouda was. In het laboratorium daar heb ik geëxperimenteerd met allerlei soorten water om tropische vissen in te kwe ken. In Soest had ik daar geen tijd meer voor. Mijn aquarium werd groen en geel en moest ik van de hand doen. Ik kweek ook fuchsia's en heb zelf mijn tuin aangelegd. In 1954 werd ik hier directeur van de Gasbedrijf. Vóór mijn huisdeur aan de Lange Brinkweg ston den twee afsluiters, 's Morgens draai den we de ene open voor het gas uit Baarn en 's middags de andere voor het gas uit Amersfoort. Dat kraakgas kwam uit Pe^rnis. Badhuizen In 1963 veranderde alles door het aardgas. Een spannende tijd, want aardgas is droog en stadsgas is vochtig. Om lekken te voorkomen, moest het hele buizenstelsel worden veranderd. Toen ik hier kwam, bestonden er nog niet veel aansluitingen. Veel nieuwe woningen hadden wel een douchecel, maar die deed dienst als kolenhok. Het gemeentebestuur overwoog zelfs twee badhuizen in Soest te stichten. De bewoners hadden geen geiser en daar om adviseerde ik het College van B W geisers te verhuren. Dat werd een groot succes en verhoogde de gasleve ring. Van 6000 aansluitingen groeiden we naar 15.000 aansluitingen. Ik had ook bemoeienis met het Soester Natuurbad waar wij de hele verwar mingsinstallatie beheerden. In 1955 werd ik directeur van het Slachthuis voor de technische installaties en hield ik toezicht op de DANO aan de Maat- weg. In 1979 heb ik na 25 jaar dienstver band nog net het vijftigjarig bestaan van het Gasbedrijf mee kunnen vieren, toen we het beeld "Kronos" (aan de Dalweg) aan de Gemeente schonken plus een beeld in Soesterberg. Honsbergen Als voorzitter van de Katholieke Be jaardenzorg heb ik meegewerkt aan de stichting van De Drie Eiken in Soester berg, waarvoor we grond kochten van een kolenboer. Door samenwerking met protestanten en humanisten heb ben die activiteiten zich doorgezet in de S.B.B.S. wat Honsbergen opleverde cn de Vijverhof. Kijk, het meest ideale is natuurlijk als men samen gezond oud wordt en tus sen de andere mensen in kan blijven wonen. Maar als één van beiden weg valt, verliest men vaak contacten en bij wat krakkemikkigheid wordt het steeds moeilijker. Dan is het wat pret tig als men op hulp kan rekenen. In Honsbergen en in de Vijverhof is men vrij en men heeft hulp dichtbij. In Honsbergen met 229 woningen zijn nog maar 15% echtparen en 85% al leenstaanden. De gemiddelde leeftijd is 82. Er zijn lessen en er is ontspan ning. Een verzorgingstehuis voor 65-jarigen is niet goed, maar men heeft jonge ou deren van 85 en oude ouderen van 65. Subsidie krijg je haast niet meer. Mijn idee is nu: bouw een tehuis in de vrije sector met 120 woningen, ietsje luxer, voor 1200 gulden in de maand, dan komt er weer ruimte in Honsbergen voor anderen. L.B.O. In 1970 kwam ik in het bestuur van "Eemland". Stomtoevallig eigenlijk. Bentinck ging weg en zei: jij bent tech nisch. Ik vond dat wel leuk. Vijftien jaar ben ik voorzitter geweest van deze Scholengemeenschap voor lager be roepsonderwijs. Daardoor kwam ik te recht in het S.B.B.O., het beroepsbe geleidend onderwijs in Amersfoort, en in de bouwcommissie voor een nieuw schoolgebouw voor het leerlingstelsel. Daar werd ik ook penningmeester. Het is diep treurig dat Soest met 40.000 in woners het beroepsonderwijs niet kan behouden. JAN VISSER Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Tijdens het sporten bijvoorbeeld. Veel brildragers hebben weieens aan lenzen gedacht, maar vinden de stap misschien te groot. En dan... ontdekken ze 't Zachte Con tactlens Plan. Een ideale manier om snel en ongemerkt zachte lenzen te dragen. Hoe dat plan werkt? Simpel. Wij ver vangen je lenzen elk halfjaar door een paar nieuwe. Wat dat kost? Je betaalt per halfjaar een vast bedrag. Dus geen plotselinge, onverwachte uitgaven. Meer weten over 't Zachte Contact lens Plan? Kom snel langs voor informa tie en vrijblijvend passen. Ook jij zult enthousiast zijn! brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30,3765 CT Soest Bel: 02155-1 86 26 Het belangrijkste aspect van het dragen van contactlenzen, naast de lenzen en het onderhoud ervan, is de regelmaat van controle door een vakbekwaam contacctlensspecialist. Een halfjaarlijk se test bij de contactlensspecialist ga randeert een optimale controle van zo wel het oog als de contactlens. Zo kan de contactlensspecialist bijhouden of het oog geen afwijkingen vertoont en of de contactlens nog steeds optimaal op het oog past. Discipline Dit vraagt van de contactlensdrager enige discipline. Hij of zij dient twee maal per jaar voor een afspraak naar de contactlensspecialist te gaan. Veel con tactlensspecialisten werken, net als bij voorbeeld tandartsen, met een herinne ring of een oproep. Maar ook dan geldt dat de drager de afspraak moet maken en nakomen. Het spreekt vanzelf dat men bij klachten niet op de halfjaarlijk se controle moet wachten. Tijd staat niet stil De ontwikkeling van nieuwe produktie- methoden en contactlensmaterialen heeft in de afgelopen jaren duidelijk verbeterde contactlenzen mogelijk ge maakt. De moderne contactlens, altijd zuurstofdoorlatend, is vriendelijker voor het oog. Deze lens, die inmiddels al zo'n 10 jaar op de markt is, vervangt nu in snel tempo de nog in gebruik zijn de niet-zuurstofdoorlatende lenzen. Daarnaast zijn ook de vloeistoffen ver beterd waardoor het onderhoud en het dragen gemakkelijker en aangenamer zijn geworden. Onvervangbaar De ogen zijn in het uiterste geval, in te genstelling tot bijvoorbeeld het gebit, Het éénakter-festival dat toneelgroep Karakter vrijdag 19 en zaterdag 20 ja nuari in de Speeldoos organiseert heeft na loting de volgende indeling opgele verd: Vrijdag 19 januari (20.15 uur) Justus van Maurik (Hilversum) met "de Overledene" (René de Obaldia); De Plankeniers (Naarden-Bussum) met "Welwezen" (Peter van Straaten); S.N.T. (Nieuwegein) met "het Ka- merschiet" (Herman Heijermans); A.R.S. (Hilversum) met "Iets leuks" (Neil Simon). Zaterdag 20 januari (20.15 uur) Karakter (Baarn) met de "Woeste ling" (Tsjechov); Steeds Beter (de Bilt); De Rederijkers (Amersfoort) met "Sneeuw" (Lewis Jonn Carleno); D.S.O. (Kortenhoef) met "Moederfi guur" (Alan Ackbourne) Op zaterdag 20 januari zal de jury o.l. v. de heer J. Leijendekker en verder be staande uit mevr. Judith Wever en de heer Ad Langebent, de prijsverdeling bekend maken. Het éénakter-festival zal het publiek een grote verscheidenheid aan blijspe len laten zien. Daar staan niet alleen de verenigingen, maar ook de auteurs van de stukken garant voor. Wie twee avonden wil genieten van to neel, reserveert in Soest kaarten bij Kees Manten, Koekoeksweg 9, tel. 22972. Agenda Januari '90 Vrijdag 26 januari, 20.15 uur: Alvast bedankt voor het komen Nieuw programma gebracht door caba ret Magnolia. Kaarten f 15,-. Pas 65/CJP f 15,-. Dinsdag 30 januari, 20.15 uur: Laat je niet kisten Klucht gebracht door Theater Plezier met o.a. Joop Doderer, Hans Boskamp en Maya Bouma. Kaarten f 22,50. Pas/65/CJP f 20,-. niet te vervangen. Voor ons hele leven hebben we maar één paar ogen. Het is de moeite waard daaraan de nodige aandacht te besteden. ANVC De contactlensspecialist die lid is van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspecialisten (ANVC) heeft een uitstekende contactlensopleiding genoten en volgt de vakliteratuur op de voet. De ANVC heeft ongeveer 700 le den, er is er altijd een in de buurt, zoals in Soest: Donker Brillen/Contactlen- zen aan de Smitshof. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. Langs de Wieksloot wonen mensen Die ook echte Soesters zijn. Met net als u gelijke wensen Voor dik en dun, voor groot en klein. Mensen die je niet hoort klagen, Zij houden niet van saggerijn; Alhoewel ze zich afvragen Of ze nog wel Soesters zijn. Ben je het, dan moet je delen, In het minne en het plus. Maar helaas is dat voor velen Een haast onmogelijke klus. Delen dat is samen dragen Alle lust en elke last. Niet meer als een ander vragen. Wieksloters vinden dat zeer ongepast. De T. V.-kabel is gelegen In elke straat, in elke laan. Maar de Wieksloot, ietsje afgelegen, Is men weer voorbijgegaan. Wel is men er komen meten. Men schreef alles keurig op En liet de Wieksloters weten: Dat kost je 1500pop. Voor zo'n 50-60pietermannen Is elk ander Soester mooi gered. Alles kwam in kruiken en in kannen (bijna) iedereen keek naar het 12e net. Is dat delen wilt u weten? Ziet u het verschil dan niet? De Wieksloot die is weer vergeten, Zij is weer de zwarte piet. De collectanten voor misdeêlden Gaan onze deur echt niet voorbij. Al hebben wij wat minder weelde, Wij dragen tóch ons steentje bij. Omdat wij Soesters zijn als anderen En willen delen, ook in smart. Ga daaraan lieter niets veranderen De Wieksloter heeft óók een Soester hart. H. ten Hoedt Tijdens de receptie van burgemeester en mevrouw De Widt ontdekte ik tot mijn grote schrik en verbazing, ook ont steltenis, dat men daar niet wist wat het betekent, de Internationale Vrouwen dag 8 maart. Het wordt nu tijd dat men het weet, en zeer zeker wethouders en burgervader plus de burgemeesters vrouw, aangezien zij ook een vrouw is en hoort te weten wat het is. In 1906 gingen vrouwen de straat op - omdat ze van 's morgens zes tot 's avonds zes (waarschijnlijk langer) kei hard moesten werken en nog zwaar on derbetaald werden, 's avonds nog het gezin moesten verzorgen - om te sta ken. Ze pikten het niet langer, ze had den er goed genoeg van. Ik voel me zeer verbonden met deze vrouwen. Zij zijn nu allen dood, maar er zijn nog steeds vrouwen die onderbe taald worden voor heel zwaar werk, omdat ze geen diploma's hebben en geen opleiding, maar toch moeten ze eten en slapen, kortom leven. Ik ben mijn hele leven onderbetaald (vanaf mijn 13e jaar) voor zwaar werk. Ik heb financieel het geluk dat ik nu weduwe ben, dus heb ik een weduwen-uitkering en hoef nu na vele jaren niet meer zo hard te werken (doe nu vrijwilligers werk). Joke Geelhoed De afgelopen week waren de schaatsers van S.V.Eemland weer actief tijdens verschillende wedstrijden. Het is duide lijk dat, met de clubkampioenschappen in het vooruitzicht, de spanning bij de rijders toeneemt. Helaas is er nog steeds geen sprake van echt fijn schaatsweer. Onder veelal mistige omstandigheden werden de tijden gerealiseerd. De rijders van de groep van trainer Bongers reden afgelopen vrijdag te Utrecht. Bert van de Weerd werd eerste totaal, met 42.6 (500 mtr) en 4.30.9 (3000 mtr). Ook Henriëtte Kuit werd eerste in haar groep met 50.1 (500 mtr) en 2.34.4 (1500 mtr). Zij maakt een prima seizoen door. Op zondagmorgen waren het de rijders van trainer Hans Dijs die op vooral de lange afstanden persoonlijke records reden. Dennis Karssen reed 46.1 (500 mtr) en op de 3000 meter 5.19.07 (bei de een persoonlijk record). Door Gert Wegerif met 5.24.6 en Brenda Karssen met 5.58.7 werden ook persoonlijke re- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Zaterdag j.1. is aan de Naarder vesting de 7e wedstrijd gevist in de wintercom petitie. Er werd maar door een paar deelnemers behoorlijk gevangen, waar van Willem, v.d. Kraats de uitschieter was. Hij ving 43 maatvissen, die geza menlijk 9.04 m. op de meetlat lieten zien. Met dit resultaat verdringt hij Piet Lim- per van de 2e plaats in het klassement die een deuk (slechte wedstrijd) viste. Tweede werd Jan Aertssen met 5.20 m. Hij kan, mits hij de resterende drie wed strijden bij de eerste vijf weet te blijven, nog in de kop van het klassement eindi gen. De hoogstgeëindigden zijn: 1. Willem v.d. Kraats 9.04 m. 2. Jan Aertssen 5.20 m. 3. John Kasius 5.19 m. 4. Elbert van Beek 4.76 m. 5. Willem Huntelerslag 2.91 m. 6. Sietse v.d. Esschert 2.87 m. 7. Theo Bosman 2.78 m. 8. Gerrit Kasius 1.51 m. 9. Evert Kasius 1.17 m. 10. Ate Hooft 1.08 m. De politie is op zoek naar twee mannen en een vrouw, die ervan worden ver dacht vorige week een brutale kledin groof te hebben gepleegd aan de Van Weedestraat. Ze namen vijf jacks weg uit het kledingrek dat bij een zaak op het trottoir stond, met een gezamenlijke waarde van tegen de 1000 gulden. Vol gens getuigen verdween het drietal in een gele VW-Golf. Van het kenteken is een deel bekend. Aan de hand daarvan wordt het onderzoek voortgezet. Op de Steenhoffstraat hield de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een 22-jarige Amersfoorter staande, die met zijn auto zo'n beetje de hele rijbaan nodig had en al slingerend met een vaart van rond de 90 kilometer per uur in de richting Soestdijk reed. De man moest blazen en werd meegenomen naar het bureau, waar hij ook de ademtest afleg de. Dat kwam hem te staan op een pro ces-verbaal en een rijverbod van maar liefst tien uur. Een onbekende dader heeft zich vrij dagavond meester gemaakt van een jas van bruin suèdeleer, die hij meenam uit de garderobe van Artishock aan de Steenhoffstraat. De jas had een waarde van 440 gulden en was het eigendom van een 18-jarige Soester. Op de Soesterbergsestraat hield de po litie vorige week een controle op de na leving van de maximum-snelheid. Van de 158 passerende automobilisten re den er 17 te hard. Ze kregen de rekening thuis. De politie kreeg vorige week een mel ding binnen van de Oude Utrechtse- weg, waar een onbekende dader een au to had ontdaan van de accu en de accu kabels. Met een schroevedraaier had hij eerst een portier geforceerd. Van de Birkstraat kwam later het bericht dat van hetzelfde type auto het stuur en een deel van de stuurkolom was gestolen. Dat laatste gebeurde bij een garage. De voorruit van de auto was voorzien van een "ster". De schade bedraagt zo'n 2000 gulden. De politie hield van vrijdag op zaterdag een alcoholcontrole op de Middel wijk straat. Van de 18 bestuurders die wer den aangehouden bleek er maar één - een 29-jarige Soester - fout te zitten. Hij werd beloond met een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur. Een bewoner van de Jan Steenlaan kwam deze week tot de ontdekking dat onbekenden een struik uit zijn voortuin hadden weggehaald. Het gewas was af gesneden of -geknipt. Om wat voor soort struik het gaat is niet bekend. De schade bedraagt ca. 15 gulden. cords neergezet op de 3000 meter. La ter op zondag werd Jolanda Verduin eerste met 48 sec. (500 mtr) en 1.39.8 (1500 mtr). De selectiewedstrijden voor junioren waren deze keer in Haarlem. Het was Martin Baltus die een zeer constante plaatsing realiseerde. Evenals vorige week werd hij vierde. Als dat zo door gaat stevent deze jongen af op afvaardi ging naar de Nederlandse kampioen schappen. Maar dat moet dan in de laatste selectie wel afgedwongen wor den. Nu reed Martin 44.3 sec. (500 mtr) en 2.22.5 (1500 mtr). De Eemvogels blijven actief dit jaar, want na het opstarten van een mid weekcompetitie heeft de club nu ook het recreanten- of rekokorfbal weer nieuw leven in geblazen. Deze reko- groep bestaat uit leden die niet aan een competitie meedoen, maar gewoon een keer in de week bijeenkomen om wat te trainen, de conditie op peil te houden en lekker een balletje te gooien. Gezel ligheid is hierbij van groot belang. De reko-bijeenkomsten vinden plaats elke donderdagavond van 7 tot 8 uur 's avonds in de gymzaal van de MAVO aan de Valeriaanstraat. Het aantal le den is al wel toegenomen de laatste maanden, maar er zijn nog steeds nieu we leden welkom. Informatie over dit of andere initiatieven bij de Eemvogels: Agnes Kraaikamp (12743). Op zaterdag 20 januari organiseert Stichting Stimulans spring- en dres- suurwedstrijden aan de Birkstraat 131 te Soest. Aanvang 9.00 uur 's morgens. De individuele resultaten tellen mee voor de wisselbokaal. In de pauze ver zorgt de Ponyclub Stimulans een wer velende show. In zes rubrieken komen de deelnemers tegen elkaar uit. Op elk niveau nemen gehandicapten en niet-gehandicapten het tegen elkaar op. Sportiviteit en vriendschap zijn ken merkend voor deze ontmoetingen. De wedstrijddag vormt een goede war- ming-up voor ruiters en amazones, die op 27 januari aan het diplomarijden van de Nederlandse Pony Club deelnemen. Voor belangstellenden en zij die nog geen kennis gemaakt hebben met de di verse activiteiten van Stichting Stimu lans is dit een prima gelegenheid om eens langs te komen. Voor meer informatie over de wedstrij den of de ponyclub: tel 033-619300 of 02155-26257. Op vrijdagavond 2 februari houdt de Rotaryclub Soest/Baarn haar jaarlijkse bridgedrive in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79 te Soest. Aanvang 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 25,— per jaar. Naast schitterende-prijzen zijn er voor leden van de Ned. Bridgebond op deze drive Meesterpunten te behalen! De technische organisatie is in handen van de Werkgroep Bridge Soest, o.l.v. de heer A. Groen. Het batig saldo van deze bridgedrive komt geheel ten goede aan de Stichting De Soesterhof. Deze stichting heeft tot doel het welzijn te bevorderen van de ca. 22 personen die - met hun begelei ding - in de beschermende woonvorm "De Soesterhof' te Soestduinen verblij ven. Daartoe ontwikkelt de stichting bijzondere activiteiten in de educatieve, sociale en recreatieve sfeer. Nadere informatie wordt gaarne ver strekt door de heren J. Alexander, Ger rit v.d. Veenstraat 73 (tel. 10536) en A. Groen, Valeriaanstraat 96 (tel. 12912). De leiding is in de scrabllecompetitie in het nieuwe jaar overgenomen door Jan Danvers, die met zijn score van 559 punten in algemeen gemiddelde Anne Nuysink verwees naar de tweede plaats. Hij heeft nu een voorsprong van 5 pun ten op Anne, die zelf niet aanwezig was. Van de zes competitiewedstrijden was hij de enige, die boven de 500 punten wist te komen. Annie Janssen kon er met 497 nog dicht bijkomen, maar de rest der deelnemers moest toch inleve ren. Spannend was de partij tussen Jan Hek- kenberg en Willemien Witkamp (470- 477), terwijl Wout Klute steeds beter begint te scoren. Deze keer eindigde hij voor de zoveelste keer boven de 400 punten. De uitslagen van afgelopen donderdag: Mw. M. Gerth-A. Janssen 433-497 J. Danvers-Mw. J. Boester 559-355 J. Hekkenberg-W. Witkamp 470-477 T. Danvers-R. Rabelink 454.331 R. Mulder-W. Klute 398-403 T. van Egdom-E. Verrips 330-371 De prijs van de week, waarom in de ron de na de pauze werd gespeeld, ging deze keer naar Riet Rabelink. Zij wist deze keer het dichtst bij het gevraagde doel te eindigen. Een boekenbon was haar deel. Donderdag is er weer scrabble in dienstencentrum Honsbergen, aanvang 19.30 uur precies. De deelname kost f 2,50 per persoon.

Soester Courant | 1990 | | pagina 14