kabelkrant PvdA-Soest geeft opnieuw voorrang aan wonen, werken, welzijn en milieu Soest 50 jaar geleden Progressief Soest mikt op drie zetels bij gemeenteraadsverkiezingen P. van Buuren WOENSDAG 17 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 CITROËN KUIJER - SOEST Verkiezingsprogramma gepresenteerd Alcoholcontrole j^t Tevredenheid over papiercontainers Reclamebord weg 19 Januari 1940 Distributie boonen, grauwe erwten en capucijners, groene- en spliterwten Mian BREUKELEN bv%. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Jan Visser weer lijsttrekker VAN BREUKELEN B.V. KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij vraagt uw aandacht voor BIEDT AAN: Voor perfecte service. Ook voor uw UITLAAT BANDEN en ACCU'S Originele onderdelen. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 De politie hield in de nacht van zondag op maandag een alcoholcontrole op het kruispunt Vondellaan/Soesterbergse- straat. Er werd één bestuurder aange houden wegens overmatig drankge bruik, een 21-jarige Soester. De man viel op omdat hij de bocht opvallend "sportief' nam. Hij saboteerde de blaastest, maar kreeg een proces-ver- baal en een rijverbod van vijf uur. het plaatsen van een luifel, Steenhoff- straat 15 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 januari 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, ter inzage. "TH Informaties. Info-centrum j STEENHOFFSTRAAT 9a. j Telefoon 02155-22555. 'i Open maandag t.m. vrijdag. ij Informatietelefoon met actualiteiten: i tel. 93665 (24 uurs-service). Gemiddeld wordt wekelijks 5.000 kg oud papier door de inwoners van Soest en Soesterberg in de papierafval-con- tainers gegooid. Dat is is een heel be hoorlijke hoeveelheid, die anders in de groene huisvuilcontainers zou zijn ge komen. De gemeente is dan ook rede lijk tevreden met het resultaat. Maar dit wekelijkse hoeveelheid kan veel hoger worden, want er wordt nog veel te veel oud-papier met het huisvuil meegege ven. Sinds 28 september vorig jaar staan 14 blauwe papierafval-containers bij de verschillende winkelcentra in de ge meente. In de maand december werd niet minder dan 23.410 kg (23 ton) oud papier in de blauwe containers gedepo neerd. In november werd 20.790 kg (20 ton) ingeleverd. Natuurlijk kan men ook oud papier blij ven inleveren bij de bekende papierin- zameladressen (verenigingen en parti culieren) in de gemeente Soest. Onbekenden hebben vrijdag j.1. een sandwichbord met reclame weggehaald bij een drogisterij aan de Zuidpromena de. Het aluminium bord had een waar de van ca. 300 gulden. De Burgemeester van de gemeente Soest brengt het volgende ter openbare kennis: 1. Met ingang van 19 Januari 1940 zal een aanvang worden gemaakt met de distributie van alle soorten boonen (waaronder dus vallen onder meer bruine en witte boonen) en van grauwe erwten en capucijners. 2. Van dien datum af zal men in den winkel deze producten kunnen koopen tegen inlevering van een nader aan te wijzen bon van de rijksdistributiekaart. 3. Die bon zal geldig zijn van .19 Januari tot en met 15 Februari 1940 en recht geven op het koopen van l/4K.G.(l/2 pond) boonen of capucijners of grau we erwten. 4. Men wordt met nadruk verzocht - mede door de mogelijkheden als gevolg van de weersgesteldheid - niet dadelijk alle bons tegelijk in te wisselen, daar dan de in de winkels beschikbare voorraden wellicht in de eerste dagen niet voldoende zouden zijn om ieder te voorzien. Men kan er van verzekerd zijn, dat iedereen in den loop van de onder 3 ge noemde periode de toegewezen hoeveelheid zal kunnen betrekken. 5. Met ingang van 19 Januari 1940 neemt de distributie van groente- en spli terwten een einde. Vanaf dezen datum wordt - aangezien de voorraden meer dan toereikend blijken om aan de vraag naar deze artikelen te voldoen - voor de consumenten het koopen daarvan vrij gegeven. Soest groeide in 1939 Soest is in 1939 gegroeid. Niet in oppervlakte. In dit opzicht eerder het tegen deel, want ondanks de stijlvolle verdediging van onzen oud-Burgemeester, zal de annexatie van Soester grondgebied door Amersfoort, wel doorgaan. Neen. Soest is in inwonertal weer gestegen. Waar andere gemeenten met een stijgend "vertrek"-cijfer zitten te kijken of het inwonertal zeer slecht ziet stij gen, ziet men in onze gemeente een groot vertrek-cijfer doch ook weer een grooter vestiging-cijfer. Dit laatste cijfer was in het afgeloopen jaar 381 grooter dan het vertrek-cijfer, zoodat de bevolking op 1 Januari 1940 totaal 18299 personen bedroeg. Het geboorte-cijfer was 151 hooger dan het sterfte-cijfer, want 60 jongens en 19 meisjes werden jeugdig Soester inwoner. Met de 230 personen, die zich hier meer vestigden dan vertrokken, maakt dat samen 381. Aan vrouwelijke personen won Soest 108, aan mannen 273. Per 1 Jan. 1940 bedroeg het aantal mannen 9027 tegen 9272 vrouwen. 163 Huwelijken werden gesloten, terwijl 4 echtscheidingen werden ingeschre ven. Radiodistributie aan banden De radiodistributiecentrales in ons land zijn in hun werkzaamheid beknot. Ze kregen dezer dagen aanschrijving van den Minister van Binnenlandsche Za ken, dat het gesproken woord (nieuwsberichten, causerieën en redevoerin gen) uit de oorlogvoerende landen niet meer mag worden uitgezonden. Het verbod geldt niet voor de redevoeringen van de staatshoofden en de mi nister-presidenten dezer landen. Tevens heeft de minister bepaald, dat de mi crofoons, die in de meeste radiocentrales staan opgesteld en met behulp waar van de aangesloten luisteraars kunnen worden toegesproken, uit de gebou wen, waarin de betreffende centrales zijn gevestigd, moeten worden verwij derd. Deze maatregel is genomen om te voorkomen, dat ongecontroleerde berichten of toespraken worden gehouden. De installatie mag echter wel wor den gebruikt, indien de microfoon is opgesteld bij den burgemeester of bij het hoofd van den plaatselijken luchtbeschermingsdienst. De mogelijkheid blijft dus bestaan, officieele berichten door middel van de radiodistributie aan het publiek bekend te maken. Winterhanden Zoodra het kwikbuisje van de thermometer onder het nulpunt komt, worden vele menschen door winterhanden geplaagd, terwijl ook de voeten niet ge spaard blijven. Men heeft verschillende zal^es, doch ook oude beproefde huismiddeltjes kunnen het euvel bestrijden. Herhaaldelijk inwrijven met citroensap is uitstekend, terwijl men gedurende den nacht een schijfje citroen op de bewust plek legt, dat met een klein ver bandje wordt vastgehouden. Verder zijn wisselbaden twee maal per dag zeer gewenscht. Men neem twee kommetjes water, één met koud en één met warm, terwijl men aan het laatste een weinig looizuur toevoegt. Verder wor den de plekken, die door winter zijn aangetast, tweemaal per dag met jodium gepenseeld en 's nachts met kampferzalf ingewreven. A. A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 INFORMEERT U OOK NAAR ONS ANDERE AANBOD: o.a. APPARTEMENT Rubenslaan f 85.000,- en van Goyenlaan f 72.500,- WOON/WINKELPAND Koninginnelaan f 198.000,- MIDDEN DRIVE-IN Weegbreestraat f 179.500,- LUXE VRIJSTAANDE BUNGALOW Gerrit van de Veenstraat f 369.000,- VRIJSTAAND PRAKTIJKPAND f 369.000,- NIEUWBOUW SEMl-BUNGALOW Eigendomweg f 535.000,- v.o.n. AK A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en dssurantiên. Om objectief te adviseren bemiddelt A. A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. belangrijk moment." Zo ken- ichetste Nico van Waveren, voorzitter i de PvdA-Soest, vorige week de presentatie van het nieuwe verkie- Eingsprogramma aan de plaatselijke irs. Ook kon men kennis maken met tien kandidaten die namens de so ciaal-democraten zullen ijveren voor i zetel in de raad. Van Waveren wees erop dat er tot de J/erkiezingen nog maar een week of tien te gaan waren en dat het programma de weerslag is van een intensieve discussie binnen de partij-afdeling. "Het is dan pok heel anders geworden dan de eerste versie." Desondanks geeft de PvdA op nieuw - net als vier jaar geleden - voor- jrang aan vier zaken: wonen, werken, welzijn en milieu. Voor alle zaken zul- [len kwaliteit, samenhangend beleid, nedezeggenschap en zorgvuldig be heer de kenmerken van de PvdA-aan- Ipak zijn, belooft het programma. ■Lijsttrekker Kees Boerkoel liep in tele- Igramstijl door de tekst van het 25 pagi- ina's op A4-formaat tellende geschrift, D waarin de PvdA - met merkbaar succes - heeft gestreefd naar de grootst moge- Ij lijke leesbaarheid. Het eerste hoofdstuk lis overigens gewijd aan Soesterberg. De I PvdA wil o.a. dat daar onderzoek wordt ■gedaan naar de "opgetelde geluidsef- Ifecten" van vliegveld, militaire oefen- I terreinen en verkeerslawaai op de volksgezondheid, evenals de uistoot I van uitlaatgassen van vliegtuigen, tanks I en auto's. lOnder het hoofdstuk Ruimtelijke Or~ Idening spreekt de partij uit dat Nieu- Iwegracht II uitsluitend in aanmerking J komt voor milieuhinderlijke bedrijven I die uit de Soester dorpskom wegmoe- I ten. Ze is tegen het aantasten van de I groene buffers en woningbouw aan Stadhouderslaan, Lange Brinkweg, De Birkt, de Wieksloot etc. Bebouwing van de Boerenstreek is eventueel bespreek baar in het licht van kwaliteitswoning- I bouw, mits voor sociale woningbouw ten behoeve van de Soester bevolking en onder handhaving van de groenbuf- i fer naar Wieksloot en Dorresteinweg. I De partij pleit ook voor een ingrijpende verbetering van het woonklimaat op de Eng en voor de inrichting van de Van Weedestraat als "winkelverblijfsge- bied", terwijl ook in Hartje-Zuid dyna mische ontwikkelingen mogelijk moe ten zijn. Speciale aandacht vraagt men voor de buurtwinkelcentra. Het door- gaand verkeer zou zo veel mogelijk over de Koningsweg geleid moeten worden, en zeker niet via een weg-om-de-noord l of door de polder. Een eigen Soester busdienst (vooral voor ouderen) moet er ook komen. Eén wethouder De PvdA wil dat de politieke verant woordelijkheid voor economische za ken, werkgelegenheid en werkloos heidsbestrijding voortaan bij één wet houder thuishoren en opteert voor een bedrijfsverzamelgebouw op Nieuweg- racht en in Soesterberg. De werkloos heidsbestrijding zal zich vooral moeten richten op de achterstandsgroepen. Het banencentrum verdient volgens de. PvdA blijvende ondersteuning. Van oudsher hecht de PvdA zeer aan gelijke kansen en rechten voor alle bur gers op welzij nsgebied, evenals aan me dezeggenschap in hun eigen omgeving. Zij spreekt zich uit voor een spoedige realisering van een uitgebreide polikli niek en een verpleeghuis(dependance) met minmaal 30 plaatsen, bij voorkeur bij Molenschot. Het alcoholmatigings- beleid van de gemeente moet nu echt eens "gewoon beginnen", aldus het programma. Onder het kopje cultuur pleit de PvdA voor de ombouw van de commissie kunstaankopen tot een zelfstandige commissie beeldende kunst. C-drie moet zich op zakelijke basis kunnen ontwikkelen, eventueel ook als theater, en de ombouw van de AROS tot lokale omroep is belangrijk, zeker voor oude re Soesters. De omroep zou volgens de PvdA mogelijk in C-drie kunnen wor den gehuisvest. De partij pleit vervolgens voor budget financiering in het sociaal-culturele werk en vergaande samenwerking, en vraagt verder aandacht voor de positie van vrijwilligers, voor de kinderopvang, voor de ouderen, de vrouwenemanci patie (een 50/50-verhoouding in be sturen en overheidsorganen) en de po sitie van de Turkse en Marokkaanse in woners om een tweedeling in de samen leving te voorkomen. Zonne- en windenergie Op milieu-terrein wordt veel waarde gehecht aan actieve voorlichting. Bij de gebouwen aan de Dalweg zou geëxperi menteerd kunnen worden met zonne- en wind-energie, met gebruikmaking van provinciale subsidies. De PvdA verzet zich tegen verlaging van het grondwaterpeil en blijft uiterst terug houdend bij het aanleggen van nieuwe wegen, met alle overlast van dien. De Stompert moet natuurterrein blijven zonder militair gebruik, en ook geen golfterrein krijgen. Alle lawaai-veroor- zakende recreatie moet geweerd wor den en ook de jacht(sport) wordt afge wezen. In het programma is ook de PvdA-op- stelling over de afvalproblematiek te rug te vinden, zoals zij jarenlang heeft geijverd voor gescheiden inzameling van diverse zaken. De partij kiest voor natuurlijke onkruidbestrijding en heeft volgens Boerkoel geen bezwaar tegen verhoging van de hondenbelasting, naast een stringent anti-hondepoep- beleid, om daarmee de strengere con trole te financieren. Veel aandacht besteedt het programma aan onderwijs in allerlei vormen en de PvdA vindt ook dat de gemeente haar (openbare) scholen meer moet promo- ten. Ze moeten er ook "kindvriendelij ker" uitzien en een stuk zelfstandiger worden. De basiseducatie (Trema) zou meer moeten samenwerken met de Volksuniversiteit. Sportraad De PvdA vindt dat de gemeentelijke jaarlasten voor de sporters de komende jaren niet mogen stijgen. Zij pleit voor verdere terugdringing van het alcohol gebruik in en om de sport, eventuel met dwingende maatregelen. De partij streeft verder naar een zo groot moge lijke bestuurlijke verantwoording, in breng en medezeggeschap van de geor ganiseerde sport, "en streeft niet naar een financiële verantwoordelijkheid voor de gemeentelijke sportfinanciën voor de verenigingen" (een van de wei nige onheldere zinnen m het program ma). Ze blijft streven naar een "sport raad" met een maximale invloed op de politieke besluitvorming, die adviseert in alle zaken die direct of indirect ver band houden met de sport. De politie moet afgestemd worden op de samenleving (meer vrouwen en korpsleden uit de etnische groepen) en streng optreden tegen racisme en discri minatie. Politieoptreden moet beoor deeld kunnen worden door een onaf hankelijke commissie en de politie mag niet worden ingezet bij defensie-activi teiten (open dagen) als dat ten koste gaat van het wijkgerichte werken. Ver der wil de PvdA dat Soest een kernwa- penvrije gemeente wordt en is ze fali- kant tegen de bouw van schuilkelders. Bovendien is de partij behalve voor het lidmaatschap van het Platform Ge- Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad bij zijn besluit van 23 november 1989, nr. RB 89-178, bestemmings plannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende tekeningen als zodanig zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 1. het perceel Wiardi Beckmanstraat (sectie G, nrs. 6511 en 8372 ged.); 2. het perceel Beatrixlaan (sectie K, nrs. 1422 en 2749, beide ged.); 3. het perceel Waldeck Pyrmontlaan (sectie K, nr. 3022); 4. de gebieden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn die globaal worden begrensd door die spoorlijn, de Wieksloterweg OZ., de Eigendomweg en de Nieuweweg (plannen Klein En- gendaal en Hees. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van het op de kaart aangegeven gebied in Klein Engendaal en Hees (4.) bepaald, dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke ver gunning van Burgemeester en Wethou ders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking,op 18 ja nuari 1990. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: Progressief Soest gaat de gemeente raadsverkiezingen tegemoet met een kandidatenlijst van maar liefst 18 per sonen. Opnieuw is Jan Visser aange wezen als lijsttrekker van de progres sieven, met Leidje Tomassen als twee de. De groepering, die zich onlangs heeft laten registreren als zelfstandige politieke partij, rekent vast op twee ze tels in de nieuwe raad, maar mikt op drie. Zij presenteerde zaterdag j.1. haar kandidatenlijst aan de pers. Volgens partijvoorzitter Jan Nuijten moet dat - "als 't meezit" - kunnen luk ken. Wel betreurt Progressief Soest het dat het kontakt met actiegroepen als Soest Alarm en Actief Soest, met wie onderhandeld is over een eventueel sa mengaan, niet heeft geleid tot de beoogde samenwerking. Volgens Nuij ten was er programmatisch grote over eenstemming, maar een duidelijk ver schil in benadering van de praktijk van het werk in de gemeenteraad. "De actiegroepen die nu hun heil zoe ken bij Gemeentebelangen Groen Soest stonden op het standpunt dat ac tievoeren belangrijker is dan het raads werk. Voor ons is het een kwestie van en-en, niet in-plaats-van," aldus Nuij ten. "Beide liggen in eikaars verlengde." De verwijten van Gemeentebelangen Groen Soest dat de bestaande partijen niet radicaal genoeg zijn wijst Nuijten van de hand. "Ze hopen stemmen te trekken van midden en rechts en richten zich ook nadrukkelijk tot CDA-, WD- en PvdA-kiezers. Als je dat in overeen stemming wilt brengen met zo veel na druk op het actievoeren, dan riekt dat naar kiezersbedrog." 'Verschaald bier' Progressief Soest verwacht dat GGS, als het al aanslaat, dan ook snel weer stemmen aan de rechtse en midden partijen zal verliezen, of zich zal ont wikkelen tot een belegen concurrent van CDA en WD, zodat er weinig radi- caals overblijft. Volgens Nuijten doet de naam Gemeentebelangen ook sterk denken aan de lucht van "verschaald bier". Politiek gezien vindt hij GGS niet erg realistisch. "Ze denken acht zetels te ha len, maar ze mogen met één zetel hun handen dichtknijpen. "Als het waar is dat Soest al jarenlang zit te wachten op een radicale politiek, zou Progressief Soest ongetwijfeld een grote partij zijn. Maar we wensen ze van harte succes, mits het ten koste gaat van de grote par tijen." Volgens de PS-voorzitter is pro grammatische samenwerking in de raad met de nieuwe club niet ondenkbaar. "Wat actievoeren betreft kan GGS ove rigens nog best wat leren van Progres sief Soest," aldus de voorzitter. Nuijten deelde verder mee dat Progres sief Soest werkt aan een nieuwe struc tuur, waarin de gekozen raadsleden worden bijgestaan door een steuntrac- tie. Die kan op den duur uitgroeien tot een kweekvijver voor nieuwe raadsle den. Tegelijk worden er gedachten ont wikkeld voor het invoeren van een "doorschuifsysteem", waarmee even tueel het probleem kan worden opge lost van een klein aantal raadszetels en een groot aantal gemotiveerde kandi daten. De meningen over zo'n systeem zijn nog verdeeld, maar het punt komt in de loop van dit jaar nog ter sprake. Volgens Nuijten gaat het vooral om een keuze tussen "continuïteit" en "door stroming". Evenwicht Op de kandidatenlijst - waarbij ge streefd is naar een evenwicht tussen mannen en vrouwen - staan de zittende raadsleden Jan Visser en Leidje Tomas sen weer bovenaan, gevolgd door Jos van der Leij - o.m. bekend als voorzitter van de vereniging "Vrienden Soester Natuurbad" - en Gerard Snijdelaar. Als vijfde staat Mehmet Unlü op de lijst, tot dusver de enige vertegenwoordiger van de "medelanders" in Soest. Deze kan didaten zullen, aangevuld met anderen, in elk geval toetreden tot de beoogde steunfractie. Van de kandidaten is ruwweg de helft afkomstig uit de PPR, enkelen zijn van EVP-huize en ongeveer een derde is onafhankelijk, dat wil zeggen: niet aan gesloten bij een landelijke partij. Ook V.l.n.r. Jan NuijtenMehmet Unlü, Gerard Snijdelaar, Jos van der Leij, Jan Visser, Leidje Tomassen, Thea Wee- nink. de PSP is vertegenwoordigd, maar niet de CPN. Daarom heeft de partij ook na drukkelijk gekozen voor het behoud van de naam "Progressief Soest", en niet voor "Groen Links". Volgens Nuij ten heeft Progressief Soest een grotere aanhang onder de Soester kiezers dan Groen Links, met name onder een deel van de landelijke PvdA-stemmers. De volledige kandidatenlijst van Pro gressief Soest luidt als volgt: 1. Jan Visser 2. Leidje Tomassen-Holsheimer 3. Jos van der Leij-Tak 4. Gerard Snijdelaar 5. Mehmet Unlü 6. Thea Weenink-van Dijk 7. Maarten Schaafsma 8. Lenie Post-Rottier 9. Erik Verhoeve 10. Nel Koster 11. Frans Diks 12. Jan Nuijten 13. Riet Vermunt 14. Klaas Levinga 15. Jan Uit den Bogaard 16. Mimi Zeegers-Dekkers 17. Reeuwert Tromp 18. Klaas van der Schoot SOEST, LEEUWERIKWEG Moderne middenwoning met C.V., berging en tuin. Ind.: hal, toilet, keuken en ruime eet/zitka mer. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer, zolder met vaste trap en ruime overloop met slaapkamer. Gevraagde koopsom f 179.000,- SOEST, KONINGINNELAAN Halfvrijstaand woonhuis met grote garage en riante tuin. Deze woning is voorzien van dubbele begla zing en een moderne keuken met een pla vuizen vloer, woon/eetkamer met schoon- metselwerk en balkenplafond, hal, toilet. Verdieping: 3 grote slaapkamers en een badkamer met ligbad, tweede toilet en apar te douche. Zolder met vaste trap voorzien van grote slaapkamer en 2 grote bergruim tes welke verbouwd kunnen worden tot slaapkamer. Gevraagde koopsom f 279.000,- De PvdA-kandidaten, staand v.l.n.r. Wil Stekelenburg, Kees Boerkoel, Erik Bouma, Saskia ten Hove, Frans King- ma, Jan Danvers; zittend: Tonny Haars, Chris Uiterwijk, Jópie Broersma. Wil Teuling ontbreekt. meentelijk Vredesbeleid ook voor toe treding tot.de LOT A (tegen Apartheid) - "ondanks Dales", zoals Boerkoel sne dig opmerkte. Tenslotte wil de partij dat alle menings- en besluitvorming in openbaarheid plaatsvindt, tenzij de wet dat verbiedt. Gevraagde koopsom f 198.000,- SOEST, EREPRIJSSTRAAT Riant en vrij gelegen hoek drive-in met gro te tuin op het zuiden. Ind.: entree, grote uitgebouwde tuinkamer met schuifpui, garage. Verdieping: grote sfeervolle woonkamer met open haard en leistenen-vloer, moderne lichteiken keuken met diverse inbouwapparatuur, toilet en bergkast, tweede verdieping: drie slaapka mers, badkamer met ligbad en tweede toilet en wastafel.

Soester Courant | 1990 | | pagina 5