KWALITEIT NU MET GROTE REËLE KORTINGEN ciruóhcos C-drie houdt open huis NEDERLANDS MOTET- EN MADRIGAALKOOR WOENSDAG 17 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDAG (geeft meer voldoening!) Op 26 en 27 januari in C-drie het Soester Applaus speelt: 'Quatre Pièces sur Jardin' Griekse dia's bij "Huisvrouwen" Aarzelt U al een tijd om bij een koor te gaan zingen? Kom bij ons eens kennismaken. WIJ ZOEKEN MANNENSTEMMEN TER VERSTERKING VAN ONZE TENOR- EN BASGROEP. U bent van harte welkom op onze repetitie-avond: Dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur in Wijkgebouw Regentesselaan 4 U kunt ook eerst bellen naar Marijke Adelaar, telefoon 02155 -19414 Gerda Toemen, telefoon 02155 - 22007 Open avond op 19 januari Cursussen in Dorpshuis Soesterberg ANBO-praatmiddag Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Bestuurswisseling bij Muziekschool Vrijwilligers Vakature Bank Amnesty-Baarn Filmhuis: "Kleine Vera" Opera en operette morgen in C-drie Bijeenkomsten ABTB Cultureel Creatief Centrum Foto-expositie De expositie van foto's, genomen door het echtpaar Wil en Wil Goedhart is de hele maand januari te bezichtigen. Hoe wel Wil en Wil natuurlijk veel samen overleggen en ook vaak dezelfde in drukken opdoen, bv. tijdens hun bui tenlandse reizen, is het duidelijk dat ie der een heel andere belangstelling heeft. Wil Goedhart-Knevel fotogra feert voornamelijk landschappen, ge bouwen, mensen enz. Wil Goedhart houdt zich bezig met stillevens, of zoals iemand al opmerkte: "het lijkt wel re clamefotografie". De onderwerpen zijn heel simpel: een ei, tomaat, ui of punai se. De wijze van fotograferen is bijzon der: de achtergrond, de lichtval, de schaduw. Bent u al nieuwsgierig gewor den? Kom gerust eens langs. Foxy, de vos In de kinderbios wordt een prachtige te kenfilm voor de kleintjes vertoond (maar ook ouderen zijn welkom). Waarom de titel van de film spreekt over Foxy, is enigszins onduideüjk, want in de film zelf heet het vosje VUK. De kleine VUK is verdwaald. Hij wordt liefdevol opgenomen door Karak, een oude wijze vos, die hem de wetten van de natuur leert. Samen beleven ze een spannend avontuur, waarna duidelijk wordt dat VUK niet alleen slim is, maar ook nog heel dapper. De film wordt Ne derlands gesproken, duurt 70 minuten en is te zien op 26 januari om 15.45 uur. Toegang f 2,50. Silk Stockings Tijdens het open huis van C-drie heb ben we het salon-orkest "Silk Stoc kings" uitgenodigd. Dit trio bestaat uit Renée v.d. Klaauw - piano, Marietta Vogel - viool en Carol Jacobson - cello. Het repertoire van Silk Stockings bevat nummers van Strauss tot de Beatles, tango's, zigeunermuziek, Gershwin en ga zo maar door. Belcanto-concert Opnieuw muziek. Nu een avondvul lend programma wat volledig in de sfeer is van opera en operette. De solisten zijn de sopraan Linda Rands en mezzo-so praan Hiroko Mogaki. Wllliam Rui venkamp zal begeleiden op de piano. De presentatie van de avond is in han den van Hans van Willigenburg, Het Belcanto-concert is te beluisteren op 18 januari a.s. en begint om 20.30 uur. Toegang f 15,- CJP/65+ f 12,50. Folders Deze week worden de nieuwe folders van C-drie huis aan huis verspreid in Soest en Soesterberg. Het zijn de fol ders met het aanbod van cursussen en het aanbod van culturele activiteiten.e SLAS Instellingen in Soest die activiteiten or ganiseren op literair gebied hebben een samenwerkingsverband, SLAS gehe ten. Naast regelmatig overleg, coördi natie van activiteiten en wederzijdse be langstelling wordt ook gezamenlijke evenementen op touw gezet. Momen teel zijn we bezig met het organiseren van een tweedehandsboekenhal op vrij dag 23 maart. Wordt verwacht: 18 januari: Belcanto-concert 21 januari: openhuis C-drie 26 januari: Kinderbios: Foxy, de vos 26 -F 27 januari: amateurtoneel Soester Applaus 28 januari: Jazz: Dick Vennik sextet 1 februari: Sjoukje Dijkstra met "Betty" 4 februari: Soestand 8 februari: Purper met "Purper Pastiche" Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250-3760 AG Activiteiten in de Praatpaal Kinder-instuif De kinder-instuif is er iedere woens dagmiddag van 14.00 - 15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten f 1,— (incl. limonade). Woensdag 17 januari: textiel verven/ stempelen (neem een oud T-shirt mee!) Woensdag 24 januari: brooddeeg en op 31 januari brooddeeg verven en boetse ren. Filmmiddag Vrijdag 19 januari, 16.00 - 17.30 uur start de eerste filmmiddag voor de kin deren van 8 t/m 12 jaar. Kosten f 1,~ per kind. Open-huis De eerste Open-huis middag gaat woensdag 17 januari van 16.00- 17.30 uur voor de kinderen van 10 t/m 15 jaar van start. Je kunt er o.a. sjoelen, dam men, tafeltennissen of gewoon lekker kletsen. Entree: gratis. Kook-cursus De kook-cursus begint donderdagmid dag 18 januari van 16.00 - 17.30 uur weer met 8 kooklessen voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Kosten: f 2,— per keer per kind. Opgave: buurthuis "de Praatpaal", Smitsweg 311, tel. 19546. Knutsel-cursus De knutsel-cursus start vrijdagmiddag 19januari van 16.00-17.30 uurmet 10 lessen voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,— per kind. Er wordt o.a. gewerkt met gips, emaille en hout. Op gave: buurthuis "de Praatpaal", Smits- weg 311, tel. 19546. t BAARN Laanstraat 65 - 02154-1 5418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155 -1 44 88 ÉS**® Bij de vele honderden (letterlijk) die jaarlijks een cursus volgen bij cultureel creatief centrum C-drievis het wel be-, kend; een cursus duurt; 10-45; weken n en tweemaal per jaar worden de cur sussen gestart. De start van een cur susperiode wordt altijd feestelijk inge luid met een open huis van het cen trum. In september kunnen door het mooie weer veel buitenactiviteiten plaatsvinden. In januari moeten alle programma onderdelen natuurlijk binnen, waardoor er iets minder mo gelijk is, maar wel een gezellige drukte ontstaat. De bedoeling van het "open huis" is aan het publiek duidelijk te maken wat C-drie allemaal te bieden heeft. Nu is dat voor de Soester(berger)s niet hele- ma?1 nieuw, zij hebben afgelopen week de c-drie folders huis aan huis in de brievenbus gehad. Maar toch zullen de docenten en oud-cursisten op 21 janua ri klaar staan om alle mogelijke infor matie te geven, vragen te beantwoor den, voorbeelden te laten zien, demon straties te geven en materialen te tonen. C-drie geeft in het seizoen januari tot mei de mogelijkheid om maar liefst aan 56 verschillende cursussen deel te ne men. Zo'n groot aanbod is er nog nooit geweest! Nieuwe cursussen om aan deel te nemen zijn: theater maken, korte cursus Van Gogh en in samenwerking met Teleac de cursus Landschap teke nen en schilderen. Het is heel gebruikelijk dat het publiek zich eerst eens wil oriënteren, de gezel lige sfeer proeven van een centrum vol activiteiten en ondertussen bedenkt of het die cursus nou eindelijk eens zal gaanvolgen. 'Silk Stockings" Om de sfeer van deze middag nog te verhogen hebben we een ensemble uit genodigd dat in het Witte Café de zoge naamde salonmuziek ten gehore zal brengen. Op het repertoire van "Silk Stockings" staan nummers van Strauss tot de Beatles, Gershwin, Cole Porter, zigeunermuziek en tango's. Silk Stoc kings bestaat uit drie met elkaar be vriende beroepsmusici; René v.d. Klaauw, Marietta Vogel en Carol Ja cobson, die resp. piano, viool en cello Hoewel de tuin in dit toneelstuk (in het Nederlands: "Vier kamers met tuin") niet direct centraal staat, heeft zij toch een stille functie van herkenning, een soort beslissingsfunctie voor de nieuwe bewoners. Een appartement in het be tere deel van Parijs wordt in dit stuk n.1. drie maal bewoond. We zien de eerste bewoners vertrekken en wachten op de volgende bewoners. De schrijvers van dit stuk, Barrillet en Grady, zijn bij het creëren van de vier scènes uitgegaan van bijzondere ver houdingen die niet alledaags zijn en waarbij de man/vrouw verhouding centraal staat bij de bewoners met hun goede en minder goede verhoudingen. Zoals het jonge vrouwtje, dat in gesprek met de huisschilder een zelfverzekerde vrouw wordt. Of de "gelukkige" hereni ging na een jaar van gedwongen schei ding. Als de muren konden spreken...! Mede door deze verhoudingen tussen de bewoners krijgt het stuk spanning met onverwachte wendingen en stemr mingen die de toeschouwers zullen blij ven boeien tot het eind. Het Soester Applausa hoopt met dit stuk een voorstelling te geven die garant staat voor een aangename toneelavond. De voorstellingen worden gegeven op vrijdag 26 januari en zaterdag 27 janua- ni in C-drie, aanvang 20.15 uur., Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij de volgende voorverkoop adressen: Rijwiel specialist Jac. de Bruin, Gal- lenkampelsweg 1; Slijterij Impodra BV, Smitsweg 12; •Sigarenmagazijn Van Kleef Van Wee- destraat 86; VVV, Steenhoffstraat 9a. spelen. Tijdens het open huis van 21 januari zulfen bij de ingang van C-drie in- schpjfformulieren klaar liggen. Deze kan men ter plekke invullen of later'óp- sturen. Een waarschuwing echter: hoe eerder men zich inschrijft, des te meer kans op een plaats. Alle cursisten wor den n.1. op inschrijvingsdatum ge plaatst. Vervolgens krijgt men zo spoedig mo gelijk een bevestiging thuis gestuurd met daarbij een acceptgirokaart, waar mee men het cursusgeld kan betalen. Wanneer een cursus volgeboekt is, krijgt men een plaats op de wachtlijst al leen geldend voor dit cursusseizoen. Ook hierover wordt men geïnformeerd. Soesterberg Wil men in januari toch met zekerheid een cursus volgen dan is er altijd nog de mogelijkheid voor een cursus in Soes terberg in te schrijven. C-drie biedt nl. in samenwerking met Stichting Dorps huis Soesterberg ook creatieve cursus sen aan in het dorpshuis. Meer informatie over deze cursussen is te lezen in het gele cursusfoldertje dat deze week in de bus is gevallen. Op vrij dag 19 januari is er een'open avond in het Dorpshuis van Soesterberg, waar men kennis kan maken met de docen ten en de mogelijkheid geboden wordt tot inschrijven. C-drie houdt open huis op zondag 21 januari van 13.00 tot 17.00 uur! De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen deelt haar leden mee dat de heer A.H. Bosshardt door ziekte helaas verhinderd is de dia-middag over Italië te geven. Gelukkig is mevrouw D. El frink bereid gevonden haar dia's te ver tonen van de Meteora-kloosters in Ka- lambaka (Griekenland), en verder van de eilanden Delos, Hydra, Paros, Na- xos, Santorini, Kreta en Mikonos. De middag wordt gehouden op dinsdag 23 januari in Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat 475. Aanvang 14.00 uur. Eind januari start in het dorpshuis van Soesterberg een aantal creatieve cur sussen. De organisatie is in handen van Cultureel Creatief Centrum C-Drie en de Stichting Dorpshuis Soesterberg. Het nieuwe cursusprogramma wordt op vrijdagavond 19 januari aangeboden aan de bewoners van Soesterberg. In de hal van het dorpshuis, aan het dorps plein van Soesterberg, zullen een aantal docenten alle informatie geven over de cursussen. Tevens zal er een demon stratie gegeven worden van een aantal internationale volksdansen, uitgevoerd door een groep cursisten die lessen vol gen in C-drie o.l.v. de docente Henny van 't Holt. Henny, wonend in Soester berg, zal ook in het dorpshuis een cur sus internationaal volksdansen geven op de woensdagavond van 20.00 - 21.30 uur. Verder wordt er het één''én a'ndër uitge legd over de kunst van Kalligraferen. Ook in 1990 houdt de ANBO-Soest ie dere maand (uitgezonderd de zomer vakantie) een zondag-praatmiddag in het dienstencentrum Honsbergen of de Vijverhof. Dat deze praatmiddagen in een behoefte voorzien voor de oudere Soesters mag blijken uit de grote op komst. In een gezellige sfeer - onder het genot van een gratis consumptie - kan men een praatje maken, een kaartje leggen of een ander spelletje doen. Iedere Soester boven de 50 jaar is van harte welkom tussen twee en vier uur. Aan staande zondag staat dë deur van de Vijverhof voor de liefhebbers(sters) open. Inlichtingen: Willaertstraat 16, tel. 18018. In het nieuwe voorjaarsprogramma hoort ook een echte voorjaarscursus: Paaseieren versieren Wie heeft het niet eens geprobeerd? Dat er vele technieken zijn die eieren kunnen omtoveren in ware kunststuk jes, wordt tijdens deze cursus geleerd. Dat eieren en Pasen al heel lang bij el kaar horen zal blijken uit de historie en de symboliek, ook een onderdeel van deze cursus. Voor de eerste les gaarne meenemen: een roodgekleurd uitgebla zen ei, een houten ei, witte tekeninkt en een kroontjespen. Aanvang: donderdag 8 februari; 9.30 - 11.30 uur. Docent: Mevr. J. Schnoor. Cursusadres: Muziekschool, Kerkplein 1 Cursusprijs f 25,- -I- materiaalkosten, aantal lessen 2. Pech onderweg Wederom is de heer Piet Smeeing be reid gevonden deze cursus ook vooijaar 1990 te geven! Ook tijdens de vakantie, of op weg naar de vakantie-bestemming kan men met pech langs de weg komen te staan. Dus laat u zich bij garage Smeeing meer "wegwijs" maken met de auto! Aanvang: dinsdag 6 februari; 19.30 - 21.30 uur. Docent: P. Smeeing. Cursusadres: Garage Smeeing, Ko ningsweg 14 Cursusprijs: f 35,-, aantal lessen 3 Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: elke maandag 10.00 -12.30 en donder dag 10.00 - 13.30 uur. De docente Pluis van Stapele zal samen met een cursist een demonstratie geven. Wie meer belangstelling heeft voor de textiele werkvormen kan vrijdagavond terecht bij de docente Caroline Bouwer. Zij geeft twee verschillende cursussen nl. kinderkleding maken/ontwerpen en zijde beschilderen. Het gehele cursusaanbod ziet er als volgt uit: Internationaal volksdansen; Showdans - leeftijd 151m 18 jaar; Kin derkleding maken/ontwerpen; Zijde beschilderen; Kalligrafie; Tekenen en schilderen. Soesterbergs belang zal tijdens deze avond ook informatie geven over hun nieuwe cursus-aanbod: Houtsnijwerk; Koken met de magnetron; Bloemschik ken; Tuinaanleg; Banket. Belangstellenden zijn van harte welkom op vrijdagavond 19 januari van 19.00 - 21.30 uur in de hal van het Dorpshuis in Soesterberg. Inlichtingen: Vereniging Soesterbergs Belang, tel. (03463) 51725 of 53210; C-drie, tel. 22188 (Soest); Volksuni versiteit Soest/S'berg, tel. 22195 (Soest). Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 18 januari: Vanaf 9.30 uur zijn er aktiviteiten voor volwasse nen: Mooie dingen maken onder het genot van een kopje koffie.- Het is ge zellig en je leert er wat van. Kosten f 2,50, incl. materialen en koffie. Vrijdag 19 januari: Vanaf 9.30 uur peuter/ouderactiviteit. Kosten f 3,- per ouder/kindpaar. Zondag 21 januari: De derde zondag van de maand; en dat betekent: kinder theater. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er een boeiende voorstelling: 'Het meisje dat geld kon spinnen'. Een verteller brengt ons naar het land waar een kind woont. Zij is zo bijzonder dat een koning met haar wil trouwen. Maar die koning is niet zo lief en als er dan nog andere mensen bijkomen... Het bijzondere van deze voorstelling is dat een aantal kinderen uit het publiek gevraagd zal worden mee te spelen. Sa men met de volwassen spelers moeten zij ervoor zorgen dat het een mooi en spannend toneelstuk zal worden. Of dat gaat lukken? Natuurlijk! De voorstelling begint om 14.00 uur. De entree is slechts 1 gulden per kind. Na de voorstelling kunnen de kinderen meedoen aan aktiviteiten en tot slot drinken we limonade en eten we een pannekoek. Omdat het de laatste keer heel druk geweest is, is reserveren aan te raden. Dat kan tot en met vrijdag 19 ja nuari 18.00 uur en zondag 21 januari vanaf 11.30 uur: tel. 18136. Dinsdag 23 januari: Van 9.30 uur peu- ter/ouderaktiviteit. Woensdag 24 januari: Om 9.30 uur ko men 55 kinderen van de Da Costa- school meedoen aan het nieuwe natuu- redukatieprojekt: Sporenspeurtocht'. Gezien de reacties tot nu toe slaat dit nieuwe project aan en kunnen nog hon derden kinderen uit de hoogste groepen van de basisschool ervan genieten. Mededelingen: In februari en maart kunnen we op de derde zondag van de maand voorstellingen van Jip en Janne- ke tegemoet zien. Dit populaire duo heeft inmiddels meer dan 400 voorstel lingen gegeven en komt nu weer naar de kinderboerderij! Medewerkers van de kinderboerderij zijn reeds lange tijd weer bezig met de voorbereidingen voor het feest op Ko ninginnedag. Dit jaar wordt die voor de eerst keer samen met de stichting Jeugdzorg uitgevoerd. Daar zijn we heel blij mee, want het vergt veel ener gie en voorbereiding. Zijn er mensen die mee willen werken? Geef je dan nu al op. Werk genoeg! En thousiaste mensen gezocht die zich wil len inzetten voor een groot kinderfeest. Bel: 18136. Per 1 januari j.1. heeft bij de Regionale Muziekschool Amersfoort/Soest/ Hoevelaken een bestuurswisseling plaatsgevonden. Voorzitter Nikkels en penningmeester Van Zwol hebben hun functies na negen jaar overgedragen en ook de bestuursleden namens de ou dercommissie - mevrouw A. Burger (Soest) en de heer Woldberg (Hoevela ken) - namen afscheid. Zaterdag j.1. werd het afscheid gevierd met een feestelijke muzikale bijeen komst in de aula van de Muziekschool in Amersfoort, waarin ook de nieuwe bestuursleden werden voorgesteld. Dat zijn de heren A.E. Petit (voorzitter), K.P. Ligtermoet (penningmeester) en Hekman en Te Boekhorst als leden. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 l Martelingenverdwijningenpolitieke moorden, doodstraf, etc. Kortom, fei ten in strijd met de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens. Deze verklaring, aangenomen op 10 decem ber 1948 door de Verenigde Naties, vormt het basisdocument van de rech ten van de mens en is in het oprichtings jaar 1962 van Amnesty International tot uitgangspunt gekozen van deze, in middels groots uitgegroeide en interna tionaal gerespecteerde organisatie. Geboren uit de verontwaardiging van de Britse advokaat Peter Benenson over de schending van de mensenrech ten in diverse landen is Amnesty Inter national op dit moment in 65 landen aktief, waaronder Nederland met onge veer 450 plaatstelijke groepen en ruim 110.000 leden en donateurs. Sinds mei 1973 kent de gemeente Baarn ook zo een groep, bestaande uit plm. 25 personen die, opgesplitst in kleinere werkgroepen, verschillende aktiviteiten ondernemen: o.a. een ak- tiegroep, een adoptiegroep, een schrijf- groep, een kerkengroep, een scholen en een doodstraffengroep. Ter onder steuning c.q. uitbreiding van deze groe pen zoekt Amnesty Baarn enthousiaste mensen voor de onderstaande vakatu- res. 1-113: Het éénmaal per maand notu leren van de vergadering, het uitwerken en de distributie aan ca. 25 personen. 1-113: Het ontwerpen van een brief, aan de hand van bekende gegevens en het vertalen hiervan in het Engels. 4-104: Het geven van voorlichting over Amnesty International aan leerlin gen van plaatselijke scholen. 4-104: Het verzorgen van de distribu tie in de gemeente Baarn van informatie en brieven. 10-106: Het coödineren van allerlei akties binnen de Baarnse groep. 19-115: Het enkele malen per jaar as sisteren bij werkzaamheden rond een stand. 19-115: Het éénmaal per maand ver anderen en verfraaien van de beschik bare etalage. 19-115: Het regelmatig assisteren tij dens het informatie uitdelen bij Baarnse kerken op zondag. Loopt u warm voor één van de genoem de vakatures of wilt u gewoon informa tie over andere vakatures of over vrij willigerswerk in het algemeen, kom dan eens langs op het kantoor van de Vrij willigers Vakature-bank Soest, Smits weg 311, waar de medewerk(st)ers u wellicht een stapje verder kunnen hel pen. Openingstijden, ma. t/m do. 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur vrijdag 9.00 - 12.00 uur; tel. 12630. De VereniEine Arlishock, Sleenboflstraat 46, Soepel 02155-19577, stelt zich als doel eeo bijdrage Ie leveren aan hel sociaal-cnlhirele Ie- ven in Soest. Door je op le geven als lid sleon je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen I 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 laar en personen die lol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontakladres ledenadmini- Parklaan 98, 3765 GK Soest, lel. 12689. Donderdag 18 januari "Kleine Vera" 1988) biedt een onthul lende, weinig vleiende kijk op het dage lijks leven in een troosteloos en smerige industriestad aan de zee van Azerov. In een van de torenhoge flats naast de spoorlijn bewoont Vera met haar ou ders een tweekamer-appartement. Ze is een jaar of achttien en net van school. Ondanks haar voorliefde voor Poesjkin ambieert Vera geen universitaire stu die. Telefoniste wil ze worden. In af wachting van het bewijs van toelating tot de opleiding lummelt ze wat rond. Ze bezoekt een optreden van de plaat selijke popgroep. Ze kijkt wat video clips en verveelt zich, niet in de laatste plaats in haar relatie met Andrej. Veel interessanter lijkt de student Sergej die ze in een disco ontmoet. Voor hem laat ze de brave Andrej vallen. Als Vera vervolgens zwangerschap en trouw plannen voorwendt om Sergej in staat te stellen het studentenhuis te ontvluch ten en bij haar ouders in te trekken, komt het tot een uitbarsting...! Regisseur Vasili Pitsjoel zorgde voor ongepolijst camerawerk wat de film een authentiek karakter geeft. Natalie Ne- goda (Vera), met haar netkousen en haar punk-zwemende tweekleuren- haarstijl, speelt haar rol uitstekend. "Kleine Vera" is de eerste film uit de glasnost-periode die in Nederland in première ging. Door zijn, zeker voor de USSR,gewaagde sexsscénes, nihilisti sche strekking, hoofdfiguren uit de ar beiderswereld en rauw-realistische stijl, wijkt de film sterk af van films die de laatste decennia de Sovjet-cinema be paalden. "Vera" betekent in het Rus- sich "Geloof'. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree f 6,~; CJP/PAS65+ f 5,~. Agenda: 25 jan: The Lonely Passion of Judith Hearne 1 feb: Asik Kerib 2 feb: Dangerous Liaisons (21.00 uur) 8 feb: Mirsch Masala. De vele liefhebbers van opera en ope rette kunnen op donderdag 18 januari genieten, van een Belcanto-concert. De solisten Linda Rands -sopraan-, en Hiroko Mogaki -mezzosopraan- zingen uit opera's en operettes van beroemde componisten als Verdi, Puccini, Men- delssohn Bartholdi, Gounod, Von Gluck, Léhar en Strauss. Beide solisten worden begeleid op de piano door Wil- liam Ruivenkamp. De opera- en operettefragmenten wor den met een korte toelichting bij het pu bliek geïntroduceerd door Hans van Willigenburg. Het concert op 18 januari begint om 20.30 uur. De toegang is f 15,—, voor houders van PAS65 en CJP f 12,50. Reserveren is mogelijk, tijdens kan tooruren op 02155-22188. Hans van Willigenburg Vanwege de sterk uiteenlopende pro blematiek per sector en de interesse van de leden organiseert de ABTB-Utrecht in januari vier provinciale sectorbijeen komsten: Op maandag 15 januari voor de ABTB-tuinders en fruittelers in Hotel Oude Raadhuis te Vleuten. Inleiders zijn: M. Vulto, over Arbeidsvoorzie ning in de tuinbouw en gelegenheids werk; H. Vreman, over subsidieregeling Milieu-investeringen en J. Matijsen over ABTB-plan Structuurverbetering fruitteelt en ABTB-milieuactieplan tuinbouw. Op maandag 22 januari voor de ABTB-varkenshouders en -vleesvee houders in Motel Bunnik te Bunnik. In leiders zijn: G. Tijmensen, over wat doet ABTB voor varkenshouders; drs. H. Elsinghorst, over nationale en inter nationale wetgeving met betrekking tot varkensgezondheidszorg; G. van Gel der, over MARS (Mineralen aanvoeren en registratie systeem); H. Vreman, over subsidieregeling milieu-investe ringen. Op woensdag 17 januari in Concordia te Hoogland en dinsdag 23 januari in de Afrit, De Meern, voor de ABTB-melk- veehouders. Inleiders Zijn: Th. Bunnik, over beleidsnota melkveehouderij ABTB-Utrecht; Ir. A. Schaap, over ac tuele zuivelzaken I. en R. regeling en C. van Rooyen over subsidieregelingen milieu-investeringen.

Soester Courant | 1990 | | pagina 8