Sfm JS KLUSJESMAN Gouden Oliebol in 'Proest' uitgereikt aan milieuvereniging Nieuw postagentschap aan Smitshof open Dactylo Uitzendburo in Soest verhuisd! «M. TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Huis verkopen? WOENSDAG 17 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 9 Trofee doorgegeven aan Museum Oud-Soest c. h yjï "De kinderen zijn de deur uit. Wat nu? Weer "Stop-met-roken-training' Bundeling in de Boekenverkoop in bieb Overhees Hondenbelasting h ul v TRAMEI ZOEKT: 02155 -1 70 89 (vragen naar de heer Trapp). Spullenhulp Praten met B. en W. in Soesterberg Voor verplegende en verzorgende beroepen 'De Voorde': nieuw centraal opleidingsinstituut in Eemland 'Muzikale' inbreker aan Saenredamplantsoen Begin meteen goed, vrijblijvend advies. Bel PETERS Makelaars 02155-16251 Vrouwen in de Bijstand: 'Sociale recherche is een vorm van regelrechte discriminatie' Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! AJO-cursus voor ouders van pubers ijdens een druk bezocht "Proest", het politieke café van Progressief oest, heeft Jan Visser vorige week de houden Oliebol uitgereikt aan het be stuur van de milieuvereniging Soest- dijk Geen Stankwijk. Op haar beurt verhandigde voorzitter Bep Rade- aker de trofee aan de voorzitter van Jiet museum Oud-Soest, Anton van en Dijssel, die de Oliebol al bij voor- aat beschouwde als een aanwinst oor het museum. Proest", dat voor het eerst in café 't untje aan de Koninginnelaan werd ge houden (jarenlang was de Rode Haan ~an de Birkstraat het adres voor dit eni- g>e politieke café van Soest), stond in het eken van het nieuwe jaar. Als gasten aren de genomineerden voor de Gou- en Oliebol - mensen die zich in het af- elopen jaar op bijzondere wijze had- en onderscheiden door hun inzet voor de leefbaarheid van Soest - uitgenodigd n Jan Visser hield korte vraaggesprek- en met een aantal van hen. Is eerste kwam aan het woord de heer R. Bisschop van de Stichting Stimulans, die zich inzet voor paardrijden voor ge handicapte en kansarme kinderen. De stichting staat voor een vrbouwing die een half miljoen gaat kosten. De pro vincie neemt de helft voor haar reke ning als Stimulans in driejaar tijd de an dere helft op tafel weet te leggen. Vervolgens was het de beurt aan Bep Rademaker van Soestdijk Geen Stank- wijk, die de Gouden Oliebol met haar medebestuursleden Hans Bongers en Arthur Berkel in ontvangst mocht ne men. Visser bood haar de gelegenheid haar excuses aan het gemeentebestuur te maken voor haar verwijten over de "bescherming" die Soest zou bieden aan sommige bedrijfsdirecties, maar dat deed ze niet. Ze vond o.a. dat de verschillende gemeentelijke afdelingen die iets met milieu te maken hebben volstrekt langs elkaar heen werken. "Ze komen nu nog met achterhaalde lijstjes aandragen over de verplaatsing van be drijven naar Nieuwegracht II." Volgens haar doen alle politieke partijen te wei- m nig voor het milieu. Ab Blokzijl van de stichting Jumelage Soest-Kozle hield een pleidooi voor de "dozen-actie", waarvan er 1000 moe ten binnenkomen voordat er een auto naar Polen kan vertrekken. De tussen stand was op dat moment 75 exempla ren. Museum Anton van den Dijssel verhaalde op smakelijke wijze de voorgeschiedenis van het Museum Oud-Soest, sinds twee jaar gevestigd in het Sint Jozef-gebouw. Het bestuur zou daar graag een lift ge realiseerd zien en eventueel ook de zol der in gebruik nemen. Er zijn plannen om de Soester kunstschatten (bijvoor beeld de middeleeuwse beelden uit de Oude Kerk), die nu zijn opgenomen in de collectie van Flehite, nog eens naar Soest te halen voor een - tijdelijke - ex positie. Eit Algra, voorzitter van het plaatselij ke Vredesplatform en van het comité dat zich inzet voor een jumelage met Ki- ligkaya (Turkije), zag de aansluiting van Soest bij het landelijke platform voor gemeentelijk vredesbeleid o.a. als een mogelijkheid om te werken aan de ver houdingen in de lokale samenleving, met name tussen Nederlanders en "bui tenlanders". Anneke de Muynck, die in Soestduinen een vogel-opvangcentrum heeft, hield een krachtig pleidooi tegen het afschie ten van kraaien en eksters en tegen de jacht in het algemeen. "Een arm beest voor z'n hersens schieten, is dat sport?" GGS: niets nieuws Chris Uiterwijk, sinds kort drager van de erepenning van Soest, nam als ras echte PvdA-er de nieuwe partij Ge meentebelangen Groen Soest op de korrel. Volgens hem heeft de nieuwe club niets nieuws te bieden en komt zijn partij al jarenlang op tegen de zaken die GGS nu ook aan de orde stelt: Bre meentje, de Isselt, boerderijbouw, de Paltz, etc. De huismeesters Mets en Veldhuizen, sinds vorig jaar aangesteld in het Smits veen, zagen al eer van hun werk. "Vroe ger werden 20 lampen per week ver nield, nu hooguit twee of drie in de maand." Van sommige bewoners in de ze wijk, die bijna aan de verloedering leek te zijn prijsgegeven, hadden ze al vernomen dat ze nooit meer weg willen. Isa Oztoprak mocht vertellen over zijn inspanningen voor de integratie van Turkse jongeren bij de voetbalclub WZ en over de ondoordachtheden die in het verleden nogal eens voorkwamen in de communicatie met de "buitenlan ders", zoals varkensvlees bij de barbe cue en het voorbijgaan aan bepaalde is lamitische feestdagen. Natuurbad Jos van der Leij, voorzitter van de Vrienden Soester Natuurbad, stelde verheugd vast dat de club het bestaan van het bad een jaar heeft weten te rek ken. "We hopen te bereiken dat het voorgoed kan blijven en zullen nog na drukkelijker actie gaan voeren. Het na tuurbad is nog niet verkocht." De ge meente is rijk genoeg en kan eventuele slecht-weer-risico's best dragen, vond ze. De vereniging is ongelooflijk gemo tiveerd en heeft intussen al 400 leden. V.l.n.r. de bestuursleden Hans Bon gers, Bep Rademaker (met oliebol), Ar thur Berkel. Daarnaast Jan Visser. Aan het slot van de zeer geanimeerde bijeenkomst gaf Van den Dijssel de wens te kennen de Gouden Oliebol een plekje in het museum te geven. Jan Vis ser zei nog wel dat het geen uniek exem plaar was, maar Bep Rademaker bood het kleinood - dat ze eerder had willen delen met het museum - spontaan aan de museum-voorzitter aan. Om dan weer inhoud aan het leven te geven, je nuttig te voelen en nieuwe contacten te krijgen is dikwijls een hele kunst. De U.V. V. biedt mensen de gele genheid hun vrije uurtjes op te vullen door b.v. in het ziekenhuis het fruit en de bloemen te verzorgen van de patiën ten en gelijkertijd een praatje met die en gene te maken. De U.V.V. in Soest heeft ook "vriend schappelijk contact" als werkobject: eens iemand bezoeken die bedlegerig is of de deur niet meer uit kan en uitkijkt naar een medemens, die een babbeltje met hem of haar maakt. Er zijn ook mensen nodig die een keertje de auto beschikbaar stellen om een oudere er gens naar toe te brengen. Het U.V.V.-werk bestaat al 35 jaar in Soest en de deelnemers zijn allemaal vrijwilligers. Elke tweede dinsdag van elke maand komen ze in Honsbergen bij elkaar voor een gezellige contactmid dag. Regelmatig wordt een spreker of spreekster uitgenodigd, die een bepaald onderwerp onder de loep neemt. Kom eens kijken of u zich bij de U.V.V. prettig voelt. Iedereen is van harte wel kom. Wie meer voelt voor het werk bij de ouderen-soos, kan ook bij de U.V.V. terecht. Iedere donderdagmiddag in de Emmakerk is er gelegenheid een kaar tje te leggen of een spelletje te doen. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen via tel. 16763. Hoe meer zie len hoe meer vreugd. "De Bundeling" organiseert in samen werking met de Stichting Leven en Ge zondheid voor de vijfde maal een Stop- met-roken-training, die gehouden zal worden in het gezondheidscentrum aan de Schoutenkampweg 4. Naast een gratis informatie-avond om vat het programma zeven trainings avonden en één evaluatie-avond in een periode van totaal zes weken. De eerste vier avonden zijn achter elkaar in de eerste week en vormen een belangrijke basis voor succes. Het programma geeft de "stopper-met roken" net dat duwtje in de rug, dat nodig is om door te zetten.' Op vrijdag 19 januari houdt de Open bare Bibliotheek een boek- en plaatver koop in Jtaar filiaal Overhees, Willaert- straat 49, van 14.00 tot 17.00 uur. De prijzen zijn: jeugdboeken: f 0,50 volw. boeken: f 1,00 platen: f 2,00 tijdschriftjaargangen: f 3,00 De maandag daarop (22 januari) start een verbouwing in dit filiaal, die nodig is om ruimte te scheppen voor de Arto theek. Tijdens de verbouwing blijft de Bibliotheek Overhees normaal ge opend. Af en toe zal het publiek mis schien hinder ondervinden van de werkzaamheden, omdat de uitleningen wat chaotisch kunnen zijn. Na de verbouwing zal de artotheek ge vestigd zijn in Bibliotheek Overhees en zullen in de bibliotheek zelf de boeken en andere materialen volgens een nieu we methode opgesteld worden, zodat alles gemakkelijker te vinden zal zijn. Sinds afgelopen maandag beschikt de wijk Smitsveen weer over een "eigen" postagentschap. Tot eind vorig jaar was het PPT-kantoortje onderge bracht bij de Albert Heyn-super- markt. Die stopte ermee en vervolgens werd bij de tijdschriften- en tabaks zaak Rudi van Petten b.v. - enkele me ters verderop - een nieuw onderkomen gevonden. Maandagmiddag om 1 uur precies ver richtte de directeur van het Soester postkantoor, de heer G. van Garderen, de officiële opening. Hij deed dat door postzegels te kopen bij Ingrid Horns- veld, die het postagentschap gaat "be mannen" en daarvoor een speciale op leiding heeft gehad. Vervolgens bood hij haar een zilveren kettinkje met een posthoorn aan als aandenken aan deze dag. De heer Hoek van de firma Van Petten kreeg een fraaie PTT-stropdas. De heer van Garderen stelde vast dat V.l.n.r. IngridHornsveld, de heer Van Garderen en de heer Hoek. het publiek de weg naar het nieuwe postagentschap wel zal weten te vinden, omdat het dichtbij het vorige gevestigd is. Hij wenste met name Ingrid Horns veld veel succes en zegde haar de volle steun van het postkantoor toe. Voor het nieuwe agentschap heeft de winkel een ingrijpende verbouwing on dergaan. Het kantoortje vindt men ach terin de zaak. Het loket is voor alle han delingen voor zowel Postbank als PTT- Post geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Tussen de middag, op vrijdag avond en op zaterdag is het agentschap dus gesloten. De totale kosten, inclusief cursusmate riaal, bedragen f 90,— per persoon; voor veel rokers amper de kosten van drie weken rookwaar! De Stop-met-roken-hulpverlening van de Stichting Leven en Gezondheid wordt al sinds 1971 gesubsidieerd door het Ministerie van WVC. De praktijk leert, dat de meerderheid van de rokers die zomaar stoppen na korte tijd toch weer gaat roken. Met wat informatie over de rook-afhankelijkheid en de rookgewoonte, wat adviezen uit de praktijk, enkele natuurlijke hulpmidde len (geen medicijnen) en de steun van andere stoppers-met-roken, ontdekken velen dat de motivatie sterker wordt en het niet-roken veelal duurzaam karak ter krijgt. Zo maakt de roker die stopt een doelmatiger gebruik van zijn/haar wilskracht. Informatie-avond: dinsdag 30 januari, 19.45 uur. Cursusavonden: 5,6,7,8,12,15 en 22 februari en 8 mgart. Alle avonden worden gehouden in "De Bundeling" en beginnen om 19.45 uur. Wie meer wil weten over de Stop-met- roken-training kan het informatienum mer van de Stichting Leven en Gezond heid bellen: tel. 030-280550 of Ge zondheidscentrum "De Bundeling": tel. 13750. Binnenkort zal er weer gecontroleerd worden of iedereen aan zijn of haar aan gifteplicht voor de hondenbelasting fyeeft voldaan. Mocht tijdens de contro le blijken dat men houder is van één of meerdere honden waarvoor geen aan gifte is gedaan, dan bestaat de mogelijk heid dat men hiervoor een dubbele aan slag krijgt opgelegd. i Tramei Studiebegeleiding zoekt voor het onderhoud aan haar terreinen en gebouwen een "duizendpoot met 2 rechterhanden". Men dient te rekenen op een job die per week 20 uur in beslag zal nemen (niet 's avonds!). Ook "ouderen" worden uitgenodigd te solliciteren. Voor meer informatie kunt u bellen naar: Al sinds haar oprichting in 1970 han teert Dactylo Uitzendburo een geheel eigen, unieke formule. Het merendeel van de thans 130 vestigingen bestaat namelijk uit woonhuisvestigingen. De ze succesformule heeft zich al meer dan eens bewezen. Zo kon Dactylo in haar twintigjarig bestaan al duizenden werkzoekenden aan een baan helpen. Maar het gebeurt wel eens dat zo'n woonhuisvestiging uit haar jasje groeit en men besluit uit te kijken naar een kantoorpand. Dat is in Soest gebeurd. Al bijna 4 jaar runt Coby Mouthaan sa men met haar assistente Nicole de Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Donderdag 19.00-21.00 uur Zaterdag 11.00-14.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Onder het motto "Praten met Burge meester en Wethouders" wordt woens dagavond 7 februari in het Dorpshuis te Soesterberg een bijeenkomst gehouden die bedoeld is voor de bewoners, ver enigingen en instellingen uit Soester berg. Aanvang: 20.00 uur. De bewoners van Soesterberg zijn die avond van harte welkom om hun zegje te doen over zaken die hun dorp aan gaan. Burgemeester en Wethouders willen door middel van dergelijke Praatavonden te weten komen wat er zoal leeft onder de bevolking van de di verse wijken in de gemeente Soest. De nieuwe inwoners van Soesterberg - dat wil zeggen zij die na 1 september van buiten Soest daar zijn komen wo nen - zijn voor deze avond persoonlijk door Burgemeester en Wethouders uit genodigd. Voor hen kan deze avond dan een kennismakings- en informatie bijeenkomst zijn. De avond in het Dorpshuis wordt ge houden in de vorm van een informatie ve beurs. Men kan zelf bepalen op welk tijdstip men wil binnenkomen (tussen 20.00 en 22.00 uur). In augustus vorig jaar is opgericht "de Voorde", stichting centraal opleidings instituut voor verplegende en verzor gende beroepen in Eemland", geves tigd te Amersfoort. Het instituut ver zorgt per 1 januari 1990 de opleiding voor het diploma A-verpleegkundige en ziekenverzorging voor de ziekenhui zen "De Lichtenberg" te Amersfoort, "Maarschalksbos" te Baarn, "Zonne gloren" te Soest en het verpleeghuis "De Lichtenberg" te Amersfoort. Eveneens zullen bij "de Voorde" de op leidingen aantekening kinderverple ging, hartbewaking en intensive care worden ondergebracht. Tevens zal deze aparte opleidingssector diverse bij- en nascholingen organiseren. De naam "de Voorde" is gekozen om zijn historische betekenis. De stad Amersfoort is ontstaan bij een "Voor de" doorwaadbare plaats) in de Amer, waar enkele beken zich vereni gen tot wat nu de Eem heet. Tevens heeft de naam ook een symboli sche betekenis m.b.t. het opleidingsin stituut. Kenmerkend voor het in-servi- ce onderwijs is, dat leerlingen tevens werknemer zijn in de juridische zin van het woord. Het tegelijkertijd vervullen van twee rollen roept spanningen op, omdat in de praktijk vaak tegengesteld rolgedrag van de leerlingen wordt ver wacht door de werkgever en de oplei ding. Een en ander houdt in dat het in- service onderwijs niet tot de eenvoudig ste vormen van beroepsonderwijs be hoort. Echter, met doorzettingsvermo gen (en geschiktheid voor het beroep) kan de leerling gestaag het einddoel, nl. het diploma - om als zelfstandig be roepsoefenaar te kunnen functioneren - bereiken. Zo is het ook met het door waden van een rivier. Door gelijkmatig zijn krachten te verdelen, rekening houdend met onder- en bovenstromin- gen, kan men het uiteindelijk doel be reiken. De opleidingen zullen voorlopig op lo catie van het ziekenhuis "De Lichten berg" en het verpleeghuis "De Lichten berg" te Amersfoort gegeven worden tot het moment, waarop er een geschik te huisvesting is gevonden. Het bestuur van de stichting, bestaande uit vertegenwoordigers van de deelne mende instellingen en ene onafhanke lijk voorzitter, de heer J.C.M. van Baai en, heeft de heer W.M. Brink benoemd als directeur van de "de Voorde", ter wijl voor de opleidingssectoren be noemd zijn als sectorhoofd: mevr. M.C. A. Erkens-Willems - opleiding di ploma A-verpleegkundige, mevr. E.C. Helmus - opleiding diploma ziekenver zorging, mevr. C. van Houten-Toor- man - specialistisch verpleegkundige opleidingen, bij- en nascholingen. Graaf de vestiging van Dactylo in Soest. Eerst vanuit haar woonhuis aan het Choristenpad 65, maar vanaf 11 januari vanuit een schitterend kantoorpand in de Soesterbergsestraat 22-A. "Mijn huis werd op een gegeven mo ment gewoon te klein", vertelt Coby Mouthaan, "en dus zijn wij op zoek ge gaan naar een leuk kantoorpand in Soest". Dat Coby een drukke vestiging runt behoeft geen betoog. Dagelijks be middelt zij in alle beroepen en sektoren voor tal van bedrijven in de regio en in vrijwel alle sektoren blijkt er een grote vraag te zijn naar (tijdelijk) personeel. Coby: "Wij zitten echt te springen om goede uitzendkrachten. Werkzoeken den menen veelal dat in het bedrijfsle ven ervaring zwaar telt, maar dat gaat niet altijd op. Inzet en motivatie blijken vaak veel belangrijker." Persoonlijke benadering "Wanneer je een uitzendkracht op zijn gemak stelt, geef je jezelf de kans hem of haar beter te leren kennen", vertelt Coby. Bij Dactylo staat de persoonlijke en vriendelijke benadering voorop. De uitzendkracht wordt ontvangen in een huiselijke sfeer. "En", vult Coby aan, "dat huiselijke blijft ook in ons nieuw kantoor". Omdat zij er van uitgaat dat niemand hetzelfde is, vindt Coby het belangrijk dat de uitzendkracht de kans krijgt in een persoonlijk interview uit te leggen wat zijn of haar wensen en verwachtin gen ten aanzien van een baan zijn. Om dat zij de lokale markt goed kent is een baan op maat meestal snel gevonden. Zo maakt zij niet alleen graag persoon lijk kennis met de uitzendkrachten, maar de bedrijven in de regio leert zij graag kennen. "Niet alleen kunnen de wensen van de klant beter vertaald worden, de uit zendkracht wordt op deze wijze beter geïnformeerd over het bedrijf waar hij of zij komt te werken. Omdat het per soonlijk kontakt altijd direct via mij loopt, is de informatielijn bij Dactylo korter. Zo komt de koppeling tussen vraag en aanbod sneller tot stand". In elk beroep Dactylo in Soest bemiddelt tussen be drijven en uitzendkrachten in elke bran che en funktie. Naast administratieve en industriële banen heeft Dactylo ook werk in de produktiesfeer, de techniek, de gezondheidszorg en de horeca. De drempel bij Dactylo is uiterst laag. Veel jonge mensen die nu van school komen willen zich graag eerst zo breed moge lijk oriënteren via een uitzendburo en zij passen uitstekend bij die bedrijven, die door de gunstiger economisch klimaat wel personeel willen aantrekken maar eerst de markt via een uitzendburo wil len aftasten. En dan kan het best gebeu ren dat zo'n tijdelijk baan in een vast dienstverband wordt omgezet. Maar ook voor werkzoekenden die niet meer tot de echte jongeren behoren of een tijdje om diverse redenen uit het be drijfsleven zijn geweest, heeft Dactylo veel mogeüjkheden.Inschrijven bij Dactylo is geheel kosteloos en verplicht tot niets, maar leidt misschien wel naar een leuke baan. Coby Mouthaan nodigt zowel werkzoe kenden als werkbiedenden graag uit eens een kijkje te komen nemen in hun nieuwe kantoor aan de Soesterbergse straat 22-A te Soest. Bellen voor meer informatie mag natuurlijk ook: tel. 24000/24796. De inbreker die vorige week zijn slag sloeg in een woning aan het Seanre- damplantsoen houdt vermoedelijk wel van een stukje muziek. Hij maakte in elk geval de CD-speler ter waarde van 800 gulden buit en nam in het voorbij gaan ook een stuk of twintig cd-tjes mee. De dief kwam de woning binnen door een ruit uit de voordeur te halen. Het Comité Vrouwen in de Bijstand beschouwt het bestaan van de sociale recherche als een regelrechte vorm van discriminatie. "Een aparte politie voor een aparte groep mensen hoort er niet te zijn. We worden toch al door de so ciale dienst gecontroleerd." Enkele vertegenwoordigsters van het comité waren vorige week present tij dens de vergadering van de raadscom missie Welzijn. Zij pleitten daar dan /ook voor afschaffing van het insituut so ciaal rechercheur. De commissie ging daarin niet met hen mee. "Misbruik is immers al diverse malen aangetoond. Het is jammer dat het nodig is, maar de sociale recherche kan niet gemist wor den," aldus wethouder Frans Kingma, die de instemming kreeg van de meer derheid. Alleen Leidje Tomassen (Prog. Soest) vond dat een grote groep mensen niet de dupe zou mogen worden van enke len die misbruik maken van de sociale voorzieningen. Zij wees in dat verband op de wenselijkheid van een basis-inko men voor iedereen. "Dan zijn dit soort dingen overbodig en is er geen fraude meer." De sociale dienst gaat, samen met de bijstandsvrouwen, bekijken hoe de "ge dragscode" voor de sociaal rechercheur bekendheid kan worden gegeven. Ge dacht wordt aan een folder waarin de regels op eenvoudige wijze worden op genomen, zodat iedereen die ermee te maken krijgt duidelijk weet wat de so ciaal rechercheur mag en wat niet. Johan Baks (CDA) benadrukte de rechtszekerheid voor bijstandsvrouwen en vond dat iedere gedachte aan een soort 'klopjacht' uit den boze was. "De bijstandsvrouwen moeten hun vrijheid van leven kunnen behouden." Anonieme tips De commissie sprak nog uitvoerig over anonieme tips en de wijze waarop daar mee moet worden omgegaan. Volgens W. Rip, hoofd van de afdeling sociale dienstverlening, en P. Kats, de sociaal rechercheur, wordt daarvan een uiterst terughoudend gebruik gemaakt. Als er duidelijk sprake is van roddel verdwijnt de tip meteen in de prullebak. Pas als de melding serieus blijkt neemt de bij stands-maatschappelijk werkende van de GSD kontakt op met de uitkerings gerechtigde, waarover dan in alle open heid met elkaar gesproken wordt. Pas als de zaak niet klopt wordt de tip bij het eventueel al lopende onderzoek be trokken. De sociaal rechercheur stelt niet op ei gen initiatief een onderzoek in, maar pas na opdracht van de beleidscommis sie. In eerste instantie is het onderzoek ook uitsluitend administratief van ka rakter. "Er worden echt geen tandebor- stels geteld," aldus Kats. "Bij mij thuis hebben we er vijf, en we zijn maar met z'n tweeën. En we hebben ook geen thermometer om in bed te kijken of de plek naast de bijstandsmoeder nog warm is." Een huiszoeking vindt alleen plaats met machtiging van de rechter- commisaris, en ook alleen maar in diens aanwezigheid. De cursus wordt gehouden op de don derdagavonden 18 en 25 januari 1, 8, 15 en 22 februari in het RIAGG-ge- bouw, Stadsring 117, Amersfoort, van 20.00 uur tot 22.30 uur. Er wordt een bijdrage van f 15,- p.p. voor de hele cur sus gevraagd. Informatie: Adviesburo voor Jongeren en Ouders (AJO), tel. 033-613157: Gerhard Stuurman of Hans Bolt; of de preventie-afdeling van het RIAGG: Ria Krijl en Petra Windmeijer, tel. 033- 632164. I 1

Soester Courant | 1990 | | pagina 9