f/Tdfiy KWALITEIT NU MET GROTE REËLE KORTINGEN arttóhocK 2)artkuifen 'Nieuw WOENSDAG 24 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSDA( L (geeft meer voldoening!) Zondag 28 januari in C-drie Jazz: het Dick Vennik-sextet Krant niet ontvangen? Nieuwe cursussen in cultureel en creatief centrum C-drie Kinderbios C-drie: "Foxy de Vos" W' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers Vakature Bank Prehistorische grafheuvels Wie aan sport doet leest de Soester Courant NVSH-activiteiten Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 'Bon Yoyage!' Tijdens de nieuwbouw van onze luxe party-zaal is ons bedrijf normaal geopend. 4 kegelbanen Nel Kars als Koningin Sophie Oranjemuseum tijdelijk Oranjetheater Circus Bambircus Fakkeldraagsters Project Regiowerk Soest Filmhuis 'The lonely passion of Judith Hearne' Lokalen 'Vrouwen-visies' in Flehite Cultureel Creatief Centrum Nieuwe docenten In het nieuwe cursusseizoen januari- mei starten wij met een aantal nieuwe docenten. De ene docent gaat bij ons een gloednieuwe cursus geven, de an der neemt tijdelijk een bestaande cursus overi.v.m. het zwangerschapsverlof van een van onze docentes. De nieuwe docenten zijn: Frank van Zwigt - edelsmeden; Theo Briggeman - portret en/of model tekenen; landschap tekenen en schilde ren, in samenwerking met TELEAC; tekenen en schilderen voor kinderen; Annette Haage - origami; Ada Klok - bewegen en ontspannen. S.L.A.S. Samenwerking Literaire Activiteiten Soesr - onder deze naam werken instel- lingen die activiteiten ontwikkelen rondom de (Nederlandse) literatuur sa men. Er wordt regelmatig overleg ge voerd over de programmeringen, acti viteiten worden gecoördineerd en geza menlijke evenementen worden op touw gezet. Al enige jaren wordt aan de kin derboekenweek door de SLAS een gro te bijdrage geleverd, door de verzorging van literaire ontmoetingen met kinder boekenschrijvers, wedstrijden, ludieke acties en dergelijke. Momenteel is de SLAS bezig met de organisatie van een tweedehands boekenbal tijdens de boe kenweek 1990. De bedoeling is dat in stellingen, verenigingen en clubs in Soest de mogelijkheid krijgen hun club kas te spekken door de verkoop van tweedehands boeken. Deze boeken zijn in hun bezit of worden door de betref fende instellingen verzameld. In C-drie worden allerlei marktkramen opgezet, waarbij de instellingen zelf hun waren aan de "mens" kunnen brengen. Heel bijzondere of waardevolle exemplaren worden door een "specialist" geveild. De opbrengst van de veiling gaat naar een bijzonder doel. U hoort hier meer van. Verkiezingen gemeenteraad In maart worden weer de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Evenals vier jaar geleden ligt het in onze bedoe ling om de Soester bevolking direct te betrekken bij de uitkomsten van de ver kiezingen en de prognoses. Daarvoor willen we in de Grote Zaal van C-drie alle Soester politici, betrokkenen en be langstellenden uitnodigen voor een in teressante en gezellige avond. De politi ci zullen worden geïnterviewd c.q. aan de tand gevoeld door de journalisten van Soestand (wie kan dat beter?), ter wijl de verkiezingsuitslagen binnen ko men via het gemeentehuis. Deze uitsla gen worden natuurlijk onmiddellijk be kend gemaakt en bijgehouden. De werkgroep "gemeenteraadsverkiezin gen 1990" die binnenkort vergadert, is van plan deze avond extra leuk te ma ken door allerlei onverwachte optre dens en activiteiten. Ook hierover zul len we u op de hoogte houden. Kinderbios Op vrijdag 26 januari draait in de kin derbios een prachtige tekenfilm voor jonge kinderen vanaf 4 jaar. "Foxy, de vos" is de titel van de film die 70 minu ten duurt en Nederlands wordt gespro ken. Aanvang 15.45 uur. Toegang f 2,50 incl. limonade. Jazz-concert Op zondagmiddag 28 januari wordt in C-drie een jazz-concert gegeven door een sextet. Rein de Graaff, Jarmo Hoo- gendijk, Dick Vennik, Bart van Lier, Koos Serierse en Eric Ineke spelen de sterren van de hemel op achtereenvol gens piano, trompet, tenorsax/fluit, trombone, bas en drums. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Theater: Sjoukje Dijkstra Nogal wat mensen denken bij het horen van deze naam dat de bekende schaat- ster op het podium is geklommen. Maar nee, het is een typisch voorbeeld van de humor van theaterman Erik Winder. Misschien herinnert u zich dat Sjoukje Dijkstra in november heeft deelgeno men aan de cabaretstafette, waar aan stormend cabarettalent de Nederlandse podia beklom. Om u een idee te geven wat de pers van hem vond: "Een knots gek taaifenomeen", "Dijkstra houdt van krachtdadig vertier", "Verrukkelijk onsmakelijk vertier" en "Tomeloze in zet, groot enthousiasme, gevoel voor absurdisme". Sjoukje Dijkstra komt met zijn show "Betty" op 1 februari naar C-drie. Wordt verwacht: februari expositie keramiek, schilde ren en olieverfpanelen 26 januari kinderbios; Foxy, de vos 26+27 januari: het Soester Applaus 28 januariJazz; het Dick Vennik Sex tet 1 februariSjoukje Dijkstra met "Bet ty" 4 februari Soestand 8 februari theatergroep Purper met "Purper Pastiche" 9 februarikinderbios; Sinbad de zee man 10 februari opera en operetteconcert met Ch. Gabriel e.a. Pro memorie Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00- 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. BAARN Laanstraat 65 - 02154-1 5418 SOESTDIJK Grothestraat 7 - 02155 - 1 44 88 Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Op zondagmiddag 15.00 uur treedt het sextet van Dick Vennik op in het cultureel centrum C-drie. Het sextet bestaat uit Dick Vennik, Rein de Graaff, Jarmo Hoogendijk, Bart van Lier, Koos Serierse en Erik Ineke. Deze groep in kwartetvorm (zonder het koper) bestond al jaren en was één van de meest konstante en kwaliteitsvaste formaties in de Nederlandse jazz. Sinds 1986 zijn Jarmo Hoogendijk en Bart van Lier toegevoegd en werd de groep een sextet. Dick Vennik is de saxofonist/fluitist van de groep, die tevens arrangeur is van alle stukken die de groep speelt. Hij is in het bezit van een creatief improvi satietalent in vele stijlen, van hard bop tot rock jazz. Rein de Graaff werd in 1980 voor zijn pianospel bekroond met de Boy Edgar prijs en in 1986 de Bird-prijs op het North Sea Jazz festival. Hij is een van de beste pianisten in de bop en nep-bóp stijlen, speelt zeer regelmatig met be zoekende buitenlandse grootheden op jazzgebied en heeft de laatste tien jaar regelmatig platen van noge Kwaliteit opgenomen. Koos Serierse is een all-round bassist, die evenzeer op zijn plaats is in big bands als in kleinere formaties. Bart van Lier is.een trombonist van het gezelschap. Bart heeft een indrukwek kende ervaring in allerlei nationale en internationale bezettingen. Erik Ineke behoort ontegenzeggelijk tot de Nederlandse topdrummers het geen hij keer op keer bewijst met zijn grote dynamiek en precisie. Dat ook Erik ruimschoots ervaring heeft in gro te en kleine formaties, blijkt uit het feit dat zijn naam telkens opduikt in de pro grammering van vele jazz-podia. Jarmo Hoogendijk tenslotte is geen on bekende in C-drie. Hij is veruit de jong ste van het gezelschap. Dat hij als trom pettist is opgenomen in een formatie van zulk hoog niveau geeft al aan hoe getalenteerd hij is. Het sextet speelt uitsluitend eigen com posities van Dick Vennik en Rein de Graaf. Het concert begint rond 15.00 uur en zal ongeveer drie uur duren. De toegang is gratis. C-drie biedt het komende halfjaar weer een aantal nieuwe cursussen aan. De cursussen starten in de week van 29 januari t/m 2 februari. Men kan nu nog een keuze maken uit het geva rieerde aanbod van creatieve cursus sen. Een aantal nieuwe cursussen zijn: Cursus origami voor beginners, 6 les sen van 2 uur; docente: Annette Haage, tijd: maandagavond In verband met het Van Gogh-jaar een korte cursus van 4 lessen over van Gogh; docente: Klaaske de Vos; tijd: donderdagmiddag. Een lezing over Van Gogh o.l.v. Klaaske de Vos; tijd: vrijdagavond 6 april. Een unieke cursus theatermaken van 15 lekken, inclusief een bezoek aan een voorstelling in de theaterzaal van C-drie n.1. Theater Purper met Purper pastich; docente: Tanja Schermerhom; tijd: donderdagavond. Vrijdag 26 januari Heel veel kinderen zijn gek op teken films. De film van 26 januari is wel een heel mooie tekenfilm over een vosje. Het kleine vosje Vuk is verdwaald. Een oude vos, Karak, vindt hem en neemt hem onder zijn hoede. Karak leert hem de wetten van het bos. De kleine Vuk is heel ondernemend en een beetje on deugend. Op een dag ontdekt Vuk dat een jager een ander vosje gevangen houdt in een kooi. Dat vindt Vuk maar niets en met Karak bedenkt hij een slim plan om het vosje te bevrijden. Sascha komt bij hen wonen en Vuk wordt goe de vriendjes met haar. Tijdens een zon nige herfstdag wordt de oude Karak neergeschoten door de jager. Wat is Vuk boos. "Dat zal ik die jager betaald zetten", belooft de dappere Vuk. In deze tekenfilm wordt Nederlands ge sproken en daarom is hij ook geschikt voor jongere kinderen. Leeftijd 4-10 jaar. De film duurt 70 minuten en be gint om 15.45 uur. In de pauze krijgen de kinderen een glaasje limonade. Toe gang f 2,50. Cursus landschap tekenen en schilde ren in samenwerking met TELEAC; docent: Theo Briggeman; tijd: 6 zater dagen in mei en juni. Workshop buikdansen; een weekend lang buikdansen waarin de docente choreografiën zal gebruiken die zij van de bekendste buikdanseres uit Turkije heeft geleerd, docente: Sylvia de Ro- chemont; tijd: zaterdagen zondag 12 en 13 mei. Dit zijn alleen nog meer een aantal nieuwe cursussen. Meer informatie over ons gehele cursusaanbod kan men lezen in ons nieuwe programmaboekje. Dat ligt klaar bij de administratie van C-drie. Ook dit jaar is de belangstelling voor de cursussen weer erg hoog. Diverse cur sussen zijn al volgeboekt, dus niet altijd is een plaats gegarandeerd. Men kan zich nu nog inschrijven via het inschrij vingsformulier. Voor vragen over een cursus kan men altijd langskomen in het centrum: Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Vedelaarpad 53, tel. 18136. De Vrijwilligers Vacature-bank Soest zoekt, in het kader van het herstel van prehistorische grafheuvels binnen het driehoeksgebied Lage Vuursche, Hil versum en Baarn, enthousiaste vrijwil- lig(st)ers die van 24 januari tot eind maart zich voor deze herstelwerkzaam heden willen inzetten. Deze werkzaamheden, gecoördineerd en begeleid door het Stichts Land schapsbeheer in samenwerking met de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo dem-Onderzoek (ROB), zullen voor namelijk bestaan uit: het verwijderen van begroeiing, het ophogen van de heuvels, het dichten van kuilen en het afdekken van de grafheuvels met bos- strooisel. Het plan, voortkomend uit het succes van de eerste "traproute" tussen Rhe- nen en Leersum langs een aantal geres taureerde grafheuvels, geeft mensen de mogelijkheid om op de fiets eens een ontspannen kijkje te nemen achter de schermen van de "archeologen" voor wie deze graven een grote historische waarde vertegenwoordigen. Wanneer deze tweede "traproute" langs zo'n 15-tal graven gerealiseerd zal zijn, kan een breed toeristisch publiek genieten van een stukje historie, mede tot stand gekomen door het enthousias me van de vrijwillig(st)ers die wij zoe ken. Woensdag 24 januari a.s. zal voor geïn teresseerden een voorlichtingsdag wor den georganiseerd, waarvoor u zich van te voren moet opgeven. Bent u geïnte resseerd dan kunt u, voor verdere infor matie, kontakt opnemen met de WB- Soest. Vacatures Naast deze oproep biedt de Vrijwilli gers Vacature-Bank Soest deze week, uit het uitgebreide bestand, de volgen de vacatures aan: 1-110 Internationaal Vrouwencen trum zoekt een administratief mede werkster. De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit: postverzor ging, verslagen typen, correspondentie en nieuwsbrief-behandeling. 5-104 Gemeentelijk centrum voor basiseducatie zoekt een vrijwillig(st)er ter assistentie van de docente Neder lands. Didaktische kennis en/of erva ring in de grammatica van de Neder landse taal wordt op prijs gesteld. 11-102 Kinderboerderij te Soest vraagt vrijwillig(st)ers om gedurende ongeveer twee uur per dag de aan haar toevertrouwde dieren te verzorgen. 12-104 Peuterspeelzalen te Soest vraagt vrijwilligers voor het onderhou den van de tuinen, die gelegen zijn om een viertal speelzalen. 17-101 Dienstencentrum te Soest zoekt enkele gastvrouwen of -heren voor het schenken v^n een kopje koffie en het onderhouden van sociale kon- tacten met de oudere bezoek(st)ers. 8-131 Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt, ter begeleiding van haar bewoners, vrijwilligers voor het bezoeken van activiteiten, georgani seerd op het terrein van deze instelling (voornamelijk 's avonds). Inlichtingen over genoemde oproep en over de geplaatste vacatures of over vrijwilligerswerk in het algemeen, zijn te verkrijgen bij de Vrijwilligers Vaca ture-Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630. Openingstijden: ma t/m do 9.00-12.00 en 13.30-15.30 uur, vrijdag 9.00-12.00 uur. Donderdag 25 januari: Knutselactiviteiten voor volwassenen van 9.30-11.30 uur Vrijdag 26 januari: Van 9.30-11.30 uur: peuter/oudereac- tiviteit; Gezellig spelen met de klein sten en praten met andere ouders onder het genot van lekkere koffie. Kosten slechts 3 gulden per kind/ouderpaar. Dinsdag 30 januari: Van 9.30-11.30 uur: peuter/ouderacti viteit. Woensdag 31 januari: Om 14.00 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar helpen met het maken van vogelkooitjes en vogellijnen met voer. We willen zorgen dat, als het koud wordt, de vogels in ieder geval geholpen worden. Mededelingen: Voor de festiviteiten op Koninginnedag zoeken we medewerkers die het leuk vinden om activiteiten met en voor de kinderen te doen. We hebben er heel veel nodig. Het kost niet veel tijd, dus geef op! Op 30 april organiseren wij sa men met de schaakclub een simultaan- wedstrijd schaken. Het is nu al mogelijk je op te geven onder tel. 18136, en je kunt je schaakkrachten meten met de sterkste schakers van Soest. Op vrijdag 26 januari organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een happening met muziek uit de jaren zestig. Aanvang 21.00 uur. Een dag later, zaterdag 27 januari, is er weer een avond voor alleenstaanden. Aanvang 21.00 uur. Het NVSH-gebouw staat aan de Cura- caolaan 49 in Amersfoort. Informatie: tel. 033-622217 (na 20.00 uur). Korte vakantie cursus "Frans op Reis". Voor veel Nederlanders is het moeilijk zich in het vakantieland Frankrijk ver staanbaar te maken. D.m.v. deze korte maar intensieve cursus hopen wij u een basiskennis van het Frans bij te brengen waardoor u zich tijdens uw zomer vakantie iets zekerder voelt wanneer u in bepaalde, alledaagse situaties terecht komt. Denkt u.b.v. maar aan camping, hotel, restaurant, supermarkt en benzi ne station. Maar ook komt het voor dat u bij een dokter een apotheek of in het ergste geval in het ziekenhuis terecht komt. Veel van het succes van deze cursus hangt van uzelf af. Probeer er zoveel mogelijk tijd aan te besteden. Een aantal zaken moeten echt uit het hoofd geleerd worden! Aan een goede uitspraak van de taal wordt in eerste instantie niet te veel aan dacht besteed. Het gaat er in hoofdzaak om dat u zich verstaanbaar kunt maken. Bonne chance! Succes! Aanvang: maandag 26 maart, 19.00- 20-30 uur. Docente: mevr. L. Ruiter. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167 a. Cursusprijs f 85,-; aantal lessen: 10, Aanmelden: Volksuniversiteit, Kerk plein 1, tel. 22195. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag vanaf 10.00 uur zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur 's maandags gesloten Vanaf 4 februari a.s. zal de actrice Nel Kars in het Oranjemuseum Baarn een serie van zes voorstellingen geven van het toneelstuk "Koningin Sophie", ge schreven door Ton Vorstenbosch en Guus Vleugel. Dit toneelstuk trekt in het hele land steeds volle zalen en het is dan ook een unieke kans om het nu in deze regio te kunnen zien. Op zaterdag 10 februari zal Nel Kars tevens haar 200ste voor stelling van "Koningin Sophie" geven! Koningin Sophie, de eerste vrouw van Koning Willem III, werd emotioneel zwaar getroffen door het op 6-jarige leeftijd overlijden van haar tweede zoon Maurits. Ter nagedachtenis aan hem liet zij zijn speelkamer in Paleis Noordeinde intact en probeerde zij via spiritisme in contact te komen met haar overleden zoon. Met behulp van het toen beroemde medium Daniël Douglas Holme lukte dit uiteindelijk in de speelkamer van Maurits. Het toneelstuk laat Koningin Sophie zien in de periode 1853-1877. In vier aktes denkt zij hardop na over haar ge lukkige jeugd, haar verrijkende ambi ties, haar bestaan in Nederland en haar verdriet om haar zonen. Het beloven zes onvergetelijke voor stellingen te worden en niet in het minst om de prachtige, zelfontworpen en ge maakte japonnen waarin Nel Kars een uiterst realistische Koningin Sophie speelt. Daar ook nu weer een grote toeloop voor deze voorstellingen wordt ver wacht, is telefonisch reserveren ge wenst. Dit kan vanaf 25 januari via tel. 030-282065 of de VW's Baarn en Soest. De voorstellingen worden gegevén op: zondag 4 februari, 14.30 uur; zaterdag 10 februari, 20.15 uur; zaterdag 17 fe bruari, 20.15 uur; zondag 18 februari, 14.30 uur; zaterdag 24 februari, 20.15 uur en zondag 25 februari, 14.30 uur. Entree: f 20,-; PAS65+/CJP f 17,50. De kabouters van de Soester scouting groep de Fakkeldraagsters gaven afge lopen zaterdagavond een echte circus voorstelling. Veel ouders, opa's, oma's en kinderen waren uitgenodigd om te komen kijken. De belangstelling was overweldigend: er waren ruim honderd mensen aanwezig. Zij konden deze avond genieten van leeuwen- en tijger- dressuur, clowns, koorddanseresjes, acrobaten en vele andere circusnum mers. Alles werd professioneel aan el kaar gepraat door de circusdirecteur. In de pauze waaren er, tegen een kleine vergoeding allerlei versnaperingen te koop. Alles werd deze avond door de kabouters zelf verzorgd. De voorstelling werd gegeven als on derdeel van het projekt "Rondje Thea ter". Van de opbrengst van deze avond brengen de kabouters binnenkort zelf een bezoek aan een theater, waarmee het "Rondje Theater" dan afgesloten wordt. Sinds begin dit jaar draait het project Regiowerk in de gemeente Amersfoort. Het project vergroot de kansen van langdurig werklozen op een betaalde baan. Ondanks de gebruikelijke start problemen met huisvesting en perso neel kunnen de eerste deelnemers zich inmiddels aanmelden. Over enkele we ken vindt de officiële opening plaats. Regiowerk is een initiatief van de ge meente Amersfoort in samenwerking met Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest, Woudenberg en het Arbeidsbureau Amersfoort. Het is be doeld als extra voorziening, naast de al aanwezige projecten voor werklozen. Het unieke van Regiowerk is dat de me dewerkers van het project langdurig werklozen begeleiden van oriëntatie tot en met sollicitatie. Langdurig werklozen of mensen die dat dreigen te worden, kunnen bij Regio werk individueel worden begeleid. Daarbij wordt gelet op ervaring, inte resse en kennis van de deelnemers. Na een oriëntatie wordt voor de deelne mers een plan gemaakt voor scholing en het opdoen van werkervaring, maar ook sollicitatietraining of andere speci fieke cursussen en individuele hulpver lening behoren tot de mogelijkheden. Mensen kunnen via de heroriënterings functionaris van het Arbeidsbureau te recht komen bij Regiowerk. Werklozen" kunnen ook zelf contact opnemen met Regiowerk. Het tijdelijke telefoon nummer is: 033-612045. In februari wordt het telefoonnummer van Regio werk: 033-651800. Regiowerk is gevestigd aan de Zonne hof 16 in Amersfoort, boven de open bare bibliotheek. Projectleider is Henk van Bruggen. Nel Kars als Koningin Sophie. Stichting Jeugdzorg postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woensdagmiddag van 14.00- 15.30 uur voor de kinderen van 4. t/m 12 jaar. De kosten f 1,— incl. limonade. Woensdag 24 januari werken met brooddeeg; op 31 januari: de brood deegfiguren verven en voor wie er vori ge week niet was is er boetseren. Open-Huis: De eerste open-huis mid dag is woensdag 17 januari van start ge gaan. Deze open-huis middag is er ie dere woensdag van 16.00-17.30 uur voor de kinderen van 10 t/m 15 jaar. Entree gratis. Je kunt er o.a. sjoelen, dammen, tafeltennissen of gewoon lek ker kletsen. Film-middag: Vrijdag 19 januari is de eerste film-middag voor kinderen van 8 t/m 12 jaar van start gegaan. Deze film middag is er iedere vrijdag van 16.00- 17.30 uur. Kosten 1,~ per kind. Kookcursus: De kookcursus is donder dag middag 18 januari van 16.00-17.30 uur weer van start gegaan met 8 kook lessen voor de kinderen van 9 t/m 12 jaar. Kosten f 2,— per keer per kind. Bij voldoende belangstelling start op de maandag van 16.00-17.30 uur een kookcursus voor de kinderen van 6 t/m 9 jaar. Kosten f 2,~ per kind per keer. Opgave: buurthuis "de Praatpaal", Smitsweg 311, tel. 19546. Knutsel-cursus: De knutsel-cursus is vrijdagmiddag 19 januari van 16.00- 17.30 uur met 10 lessen voor kinderen van 8 t/m 12 jaar van start gegaan. Kos ten: f 1,— per kind per keer. Jullie gaan o.a. werken met gips, emaille en hout. Opgave: buurthuis "de Praatpaal", Smitsweg 311, tel. 19546. Breien en naaien: Iedere woensdag avond van 19.00-21.00 uur is er voor volwassenen creatief breien en zelf kle ding naaien. Er kunnen nog enkele da mes bij. Kosten: breien f 1,— per keer en naaien f 2,— per keer. Soos verstandelijk gehandicapten Sinds 1982 organiseert de Stichting Jeugdzorg iedere maandagavond een soos voor verstandelijk gehandicapten. Er worden op deze avonden verschil lende activiteiten georganiseerd, zoals b.v. een bingo-avond, spelavond of play-back show. Ook zijn er creatieve activiteiten, koken, verven, kleien, knutselen enz. Wie niet mee wil doen maar voor de gezelligheid komt kan nog sjoelen, tafeltennissen of biljarten. Kortom er zijn tal van mogelijkheden om leuk bezig te zijn. Deze avonden zijn bedoeld voor deelnemers vanaf 18 jaar, die o.a. op de sociaal werkplaats werken, de Z.M.L.K. school bezoeken of bezocht hebben. Zowel thuiswonen de als bezoekers van G.V.T.-tehuizen zijn van harte welkom in buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg 311, tel. 19546. De kosten per deelnemer bedra gen f 2,— inclusief koffie/thee. Aan vang 20.00 uur. Het Kruispunt Kinder-instuif: Woensdag 24 januari gaan we koekjes bakken. Na het koekjes bakken gaan we plaatjes uit tijdschriften verzamelen en daarvan een collage ma ken. Woensdag 24 januari gaan we op allerlei manieren leuke kaarten maken. Kosten: f 1,--. Tijd: 14.00-15.30 uur. Iedereen van 4 t/m 12 jaar is van harte welkom. Opgave: Buurthuis "Het Kruispunt", A. Cuyplaan 200, tel. 21987. De Vereniging Artiühock, SleenhoHstrael 46, Soest, tel. 02155-19577, steil zich als doe een bijdrage Ie leveren aan het sociaal-culhirele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steno |e de doelstellingen van de vereniging en genie ,e de voordelen van het lidmaatschap. De kosten hedraeen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen 127,- per jaar. Kontakfadres ledenadmini stratie: ParUaal 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 25 januari De film is het portret van een oude vrij ster die haar wanhoop probeert kwijt te raken via de drank. Geen opwekkend thema, maar dankzij de uitstekende ac teerprestaties van Maggie Smith werd de "Lonely passion van Judith Hearne" (1988) een indrukwekkende film die men niet licht zal vergeten. In het begin van de film zien we in een flash back hoe de kleine Judith als wees meisje wordt opgevoed door haar tante. Deze tirannieke vrouw zal haar leven echter danig verzuren. Jarenlang moest ze dit mens verzorgen zonder dat ze de kans kreeg haar eigen geluk na te stre ven. Nu de tante dood is, staat Judith eenzaam, zonder vrienden, in het leven. Omdat de pianolessen die ze geeft slechts weinig opbrengen, moet ze haar intrek nemen in een pension. Dit heeft het voordeel dat ze onder de mensen komt. Ze probeert haar schade in te ha len en is blij met elk woord dat de pen sionhoudster of de medegasten voor haar over hebben. Vooral met de broer van haar hospita' kan ze goed opschieten. James is een zelfmade man die net uit de States terug is om in zijn geboortestad Dublin een hamburgerzaak te beginnen. Judith denkt al dat er toch nog een gelukkig huwelijk voor haar in kan zitten. Maar in plaats van de hotelmagnaat, waar ze James voor houdt, was hij slechts nacht portier en is zijn aandacht voor haar al leen maar begonnen om haar vermeen de spaarcentjes. Als Judith eindelijk de ogen opengaan, vindt ze slechts troost bij haar oude vriend, koning alcohol. Achter elkaar drinkt ze een fles whisky leeg, met dra matische gevolgen. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,~; PAS65+/CJP f 5,--. Agenda: 1 febr. Asik Kerib 2 febr. Dangerous Liaison (21.00 uur) 8 febr. Mirsch Masala 15 febr. Veronico Cruz Aanstaande vrijd feestelijke heropt Insingerschool, d verbouwing in ééi tot een van de mc Soest is getransfc verbouwing is de volking tijdelijk Kardinaal Alfrinl na de kerstvakan ren weer terecht Die was intussen i veranderd. Van schoolgebouw st< twee buitenmurei Davelaar, sinds 1 Insingerschool. pleet veranderd: zijn verlaagd, de worden en de sc over een gemeen: re eigentijdse vo> "Een lijdensweg laar de aanloop waarvoor al in ontwikkeld. "He in de aarde geh< beginnen." Vers vertraging is het wijs, dat de plani stuurde, zodat z den uitgesteld. 5 hij er niet van g oordeel over ai cratie is er wel zucht hij. Het sc naar de Raad v. vereiste goedke stuur heeft daa en uit erkente oud-voorzitter middag de offic ten. Op22augustu: na de oorsprc kon eindelijk i worden. "Het tijd hadden on dig plan te ma! Onder de verzamelnaam 'Vrouwen- Visies! co££hhiseert Museum Flehite te Amersfoort drie exposities. Vanaf 28 januari tot en met 11 maart zijn de volgende tentoonstellingen ten zien. In de grote zaal zullen ca. 120 originele tekeningen van diverse illustratrices te zien zijn. De Stichting Amazone, die deze tentoonstelling samenstelde, heeft gekozen voor tekeningen waarop vrou wen zijn afgebeeld in verschillende hoe danigheid, als baby, moeder, oma, goe de fee, heks e.a. In een andere expositiezaal zullen twee enorme gouaches van Hens Huurde- man te zien zijn. Op deze tekeningen geeft zij haar zeer eigen visie op het Laatste Avondmaal. De tekeningen hebben afmetingen van resp. 3 x 5 m. en 2'/2 x 11 m. Kunstenares Anki van de Kamp richtte het prentenkabinet in met haar objec ten. Van verschillende 'doorleefde' ma terialen, zoals boeken, perkament, ver en e.d., weet zij objecten te maken met een geheel eigen sfeer. De visie van deze vrouwen geeft een nieuwe kijk op kunst, vrouwen en het museum. Museum jFlehite, Westsingel 50, Amersfoort, tel. 033-619987; geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00- 17.00 uur; zaterdag en zondag 14.00- 17.00 uur; maandag gesloten. Activiteiten Mayindra De komende weken zijn er veel activi teiten in Mayindra: lezingen, cursussen en open avonden. Henny Ligterink start 25 januari haar Sacred Dance-cursus. In 10 avonden, wordt een reidans geleerd, die kos misch, meeslepend, vrolijk en medita tief kan zijn. "Net als kruiden kunnen stenen een goed hulpmiddel zijn en elke steen heeft een boodschap", zegt Amandus Korse, natuurgenezer. Zijn cursus begint 26 ja nuari 's avonds en heet "Genezen met Edelstenen." Op 1 februari is de Open Helingavond er weer. Iedere eerste donderdagavond van de maand is iedereen welkom. De avond wordt begonnen met een geza menlijke helingmeditatie en na de pau ze is individuele heling mogelijk. Roos Vilé is de cursusleidster van de be kende Bachbloesem Remediecursus. Zeven hele zaterdagen, vanaf 3 februari worden de 38 bloesem-remedies uitge breid behandeld. Bij deze vorm van ge nezing wordt niet gekeken naar de ziek te of ziekteverschijnselen, maar naar de gemoedstoestand van de persoon. Op 8 februari begint de Meditatie-cur sus door Roos Vilé. Mediteren is de weg om rustig en ontspannen te worden. Ook wordt op die datum de Mantra- cursus gegeven. Een lezing van de bekende Edo Sprong: "Handen zijn naar buiten gekeerde her senen" is op 16 februari. De lezing geeft een overzicht hoe handvormen, heu vels, duimen en lijnen informatie over de mens verschaffen. Op zaterdag 20 februari is er de Aroma- therapiedag door Monica Siebers. Wie belangstelling heeft wordt verzocht zich van tevoren op te geven bij Mayin dra, Kerkstraat 3-5,3764 CR Soest, tel. 25599.

Soester Courant | 1990 | | pagina 10