I G//QD taal DMV d'Oude Enghe HS 'Vanaf 40 jaar zou iedereen regelmatig naar de pedicure moeten gaan' 7,95 T WOENSDAG 24 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 dagmenu fc/0.- Zonder rijbewijs met valse naam in onverzekerde auto Alcoholcontroles Inbraakpogingen Onroerende goederen Frieda Joldersma-Lissenberg: f De nieuwe Toyota Celica bij Auto Van Dolderen F.JOLDERSMA- LISSENBERG Winkeldief SOEST ALARM II De practische hulp voor contactlensdragers AANBIEDING: Nacl (zout) oplossing in spuitbus (milieu-vriendelijk) voor het afspoelen van uw lenzen van 13,50 voor _^zi brilmocle Klachten over drempels Soesterberg Lessen in weerbaarheid worden 'nader bekeken' Poëzieavond in samenwerking met uitgeverijen uit Eemland 2* J- Inbraak Jan Steenlaan Auto's vernield D .1 D rpT/~> A V V BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17.00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \^(behalve op zaterdag en zondag) Ook diners a la Carte Tevens geschikt voor partijen tot 60 personen. Beleef het mee! een gezellig BITTER-UURTJEI r\ A vanaf 17.°°uur fdehcle week V-2 geopend Middelioijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 I De politie heeft vorige week op de Prof. Lorentzlaan in Soesterberg een 20-jari- ge inwoner aangehouden, die van de verkeerde zijde een eenrichtingsroute inreed. Bij controle bleek de auto niet verzekerd te zijn en bovendien had de bestuurder geen rijbewijs. Alsof dat al lemaal nog niet genoeg was gaf hij bij zijn aanhouding een valse naam op. Hij was overigens niet de eigenaar van het voertuig. Dat was een even oude Zeis ter. Voor de diverse zaken werd tegen beide heren proces-verbaal opgemaakt. De politie hield vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag een alcohol controle op de Vredehofstraat. Er wer den in totaal 33 autobestuurders staan de gehouden, maar bij geen van hen werd een overtreding geconstateerd. Van vrijdag op zaterdag werd er op nieuw gecontroleerd, op diverse plaat sen in Soest, in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee. Van de 27 aangehouden automobilisten bleek er slechts één onder invloed. Hij werd ge verbaliseerd. De politie kreeg vorige week enkele meldingen binnen van mislukte in braakpogingen. De eerste kwam van de Bartolottilaan, waar de dader een gat had geboord in een tuindeur, ter hoogte van het slot. Het was hem echter niet ge lukt verder te komen. Ook aan de Kolo- nieweg werd een poging gedaan om in te breken. De dader had een gat in een zijraam gemaakt, maar dat was bevei ligd met extra sloten. Voor bemiddeling bij: aan- en verkoop huur en verhuur taxaties Bel voor een informatief gesprek 02155 - 1 13 04 HENDRIK SMIT MAKELAARDIJ OP MAAT Burg. Grothestraat 32, 3761 CN Soest UW- "Onze voeten zijn doorgaans de meest ondergewaardeerde lichaamsdelen die we hebben. Ze hebben het zwaar te verduren. We stoppen ze weg in onze schoenen en we staan veel, soms de hele dag. De mensen komen pas als ze wat voelen, maar vanaf 40 jaar zou ei genlijk iedereen regelmatig naar de pedicure moeten gaan." Dat zegt Frieda Joldersma-Lissenberg, de pedicure die sinds enkele jaren haar praktijk uitoefent in Soest. Achter het woonhuis aan de Koninginnelaan 80 beschikt ze over een moderne praktijk ruimte, die via een zij-ingang te berei ken is en waar ze haar klanten ontvangt. Voeten vormen haar specialiteit. Ze heeft er dagelijks heel wat in haar han den en weet precies welke beproevin gen de mensen moeten doorstaan, die op een of andere manier last en onge mak ondervinden aan hun "onderda nen". Haar ervaring is dat veel mensen te lang wachten met een bezoek aan de pedicure en ze vindt dat mensen ook zónder klachten al vanaf de middelbare leeftijd om de twee of drie maanden in aanmerking komen voor een controle en eventuele behandeling. "Niet wach ten tot het pijn gaat doen," is haar ad vies. In het "pakket" dat ze haar cliënten aanbiedt neemt de standaard-behande- De Toyota Celica is al jaren één van de meest populaire sportieve coupés ter wereld. Ook in ons land is er géén ver gelijkbare auto die de verkoopcijfers van de Celica ook maar weef te bena deren. Een belangrijke auto dus, in een bijzonder marktsegment dat zich door de toenemende vraag naar individua listische auto's voorspoedig ontwik kelt. Met gerechtvaardigde trots introdu ceert Autobedrijf Van Dolderen nu de nieuwe Toyota Celica, een waardige opvolger van het model dat de afgelo pen vier jaar zo'n uitstekende naam opbouwde onder de liefhebbers van sportief autorijden. Voor het formuleren van het concept voor de nieuwe Celica zijn de Toyota- ingenieurs teruggegaan naar de basis van de op dat moment juist geïntrodu ceerde huidige Celica-reeks. Het ging erom eerst precies in te vullen hoe van uit de Toyota-filosofie een "specialty car" voor de jaren negentig er wat be treft vormgeving, techniek, rij-eigen- schappen en uitrusting uit zou moeten zien: compact en futuristisch. De nieu we Celica beantwoordt aan beide eisen: het compacte model heeft een progres sieve styling en zal daarmee zeker trendsettend zijn voor de jaren negen tig. Een belangrijke tweede eis die Toyota aan de te produceren "specialty car" stelde was een opwindend presta tieniveau. Dat is gerealiseerd: de nieu we Celica beschikt overeen ideale com binatie van een zeer nauwkeurig afge stemd onderstel en een krachtige, spor tieve motor. En last but not least waren zij van mening dat de auto maximaal rij plezier moest bieden. De nieuwe Celica heeft daarom een comfortabel en stijl vol interieur. Alle eisen worden met de nieuwe Celica ingevuld: een progressie ve en originele styling, een weggedrag op zeer hoog niveau, opwindende pres taties en een uiterst comfortabel inte rieur. De nieuwe Celica is temidden van de overige modellen het symbool van het voortdurende streven van Toyota om auto's op de markt te brengen die nóg meer en beter op klantenwensen zijn toegesneden. Twee versies, vier verschillende uitvoeringen De nieuwe Celica is er, traditiegetrouw, in twee carrosserie-versies: de Coupé en de Liftback. De auto's zijn marginaal groter dan het vorige model, hun leng te/breedte/hoogte bedraagt resp. 4.420/1.705/1.305 meter, de wielbasis is 2.525 m lang. De Coupé ST is de basis van het modelïenprogramma. Hij wordt geleverd met de bekende 4A-FE 1.6 li ter twincam-motor met 16 kleppen en elektronisch geregelde benzine-inspui- ting, gekoppeld aan een vijfversnel lingsbak. Het Liftback-model is eveneens met deze motor leverbaar, maar ook, als GT, met de nog krachtiger 3S-GE 2.0 liter twincam zestienklepper, eveneens met elektronische inspuiting. Deze 2.0 liter is er met vijfbak en met automati sche viertraps versnellingsbak. De Celi- ca-serie wordt naar boven toe vervol maakt met de dynamische, vierwiel LOUWMAfM«FAKQtM CELICA LIFTBACK 2.0 GT-i 16 TURBO 4WD aangedreven 2.0 liter Turbo met vijf- bak. Alle vier de uitvoeringen zijn uiter aard standaard voorzien van een gere gelde driewegkatalysator. De drie verschillende krachtbronnen hebben ieder een eigen karakter en zijn ontworpen om naadloos bij de per soonlijkheid van de bestuurder aan te kunnen sluiten. De meest exclusieve is de 2.0 liter 3S-GTE turbo-motor met 16 kleppen, twee nokkenassen en een maximaal vermogen van 150 kW bij 6.000 tpm. Hij is uitgerust met een tur bo met twee inlaten, een innovatie die storende wervelingen in het uitlaattra- ject voorkomt. Hierdoor worden het prestatieniveau en de acceleratie vanuit lage toerentallen sterk verbeterd. Voor de bestuurder die geen behoefte heeft aan deze vierwielaandrijving gecombi neerde maximale prestaties, maar die juist koppel bij lage toerentallen en ver mogen bij hoge toerentallen zoekt vormt de 2.0 liter 3S-GE motor met 16 kleppen en twee nokkenassen de per fecte keuze. Hij levert 115 kW bij 6600 tpm en wordt vooral gekenmerkt door het nieuwe variabele inductiesysteem. De 1.6 liter 4A-FE krachtbron, stan daard in de Celica Coupé en Liftback, biedt een hoogst aantrekkelijke combi natie van prestaties, trekkracht en een extra aantrekkelijk prijskaartje. Deze gerenommeerde motor met z'n 16 door twee nokkenassen bediende kleppen levert 77 kW bij 6000 tpm. Alle moto ren hebben elektronisch geregelde ben- zine-inspuiting en een lambda-geregel- de driewegkatalysator. Bij de vierwiel- aangedreven Celica hebben het "torque sensing" sperdifferentieel op de achter as en de toepassing van nieuwe 215/50 VR banden een grote invloed op de 4WD-sensatie die deze bolide zijn be stuurder biedt. Vanaf het begin streefden de ontwer pers ernaar een koele "high-tech" uit straling te vermijden. In plaats daarvan kozen zij voor een ontwerp waarin niet de techniek maar de mens een centrale rol speelt. De opvallende ronde C-stijl en het vloeiende lijnenspel van de Celi ca hebben duidelijk meer de rondingen in het menselijk lichaam als motief dan de hoekige vormen van een kille tech nologische machine. De Toyota-ont- werpers gaven de nieuwe Celica ronde, vloeiende vormen, een lage neus, zeer vlak aansluitende ruiten en geïntegreer de spoilers. De vormgeving is uitermate herkenbaar en karakteristiek, en toch bedraagt de Cw een fraaie 0.31. Interieur De vloeiende lijnen van het dashboard creëren tegelijkertijd een ontspannen atmosfeer en benadrukken de hoog waardige uitvoering en uitstraling van het interieur. Kenmerkend zijn de vloeiende lijnen en de functionele lay- out, waardoor het dashboard als het wa re om de bestuurder heen is gebouwd. Storende geluiden en trillingen zijn in belangrijke mate teruggedrongen door de verhoogde stijfheid van de carrosse rie, de gladde afwerking van de buiten zijde en de toepassing van aluminium motorsteunen met hydraulische dem ping. Om de temperatuurbeheersing in de auto te optimaliseren is het verwar- mings- en ventilatiesysteem ten opzich te van dat in de vorige Celica verder ver beterd en werden de componenten in het interieur zo ontworpen dat een on belemmerde geleiding van de lucht stroom mogelijk is. Bovendien zijn er talrijke extra's leverbaar die het rijden in de nieuwe Celica nog aangenamer ma ken, zoals het automatisch wegklap- pende stuur en een deelbare achter bankleuning. Het summum is wel het baanbrekende "System 10" audio-sys- teem. Dit omvat zes luidsprekers voorin en vier achterin, gevoed door 220 watt vermogen voor een unieke "live-con cert" geluidservaring. De Celica beschikt over een gamma van nieuwe kleuren. Bovendien is de schit terende afwerking aan de buitenzijde tegelijkertijd duurzaam, dankzij het ge bruik van corrosiewerende gegalvani seerde staalplaat en duplex-gegalvani- seerde plaat met een opbouw van zink- ijzer legering. Het is een schitterende auto om naar te kijken, naar te luisteren, aan te raken en natuurlijk ....om in te rij den bij Auto Van Dolderen. ling uiteraard een belangrijke plaats in: het knippen en vijlen van nagels; het verwijderen van likdoorns, eksterogen en eeltpitten die vaak klein, maar bij zonder pijnlijk en hardnekkig kunnen zijn; het behandelen van ingegroeide nagels - een veel voorkomend euvel - evenals het losmaken van nagelriemen en het verwijderen van eelt. Daarnaast omvat de behandeling ook altijd, een goede massage van de voeten en de meeste klanten zijn daarover bijzonder te spreken. "Ik heb wel mensen gehad die dat eigenlijk prettiger vonden dan de beahndeling zelf." Schoenen De meeste voetklachten worden ver oorzaakt doordat de mensen hun voe ten min of meer verwaarlozen. De keu ze van de juiste schoenen is voorvoeten een uiterst belangrijke zaak, benadrukt Frieda Joldersma. "Heel vaak zie je dat mensen veel te nauwe schoenen dragen. Soms is dat een kwestie van geld; dan heeft men het er niet voor over, maar een goede kwaliteitsschoen gaat meest al veel langer mee." Ook een goede hygiëne is van groot be lang. De gemiddelde Nederlander heeft op dat gebied een wat twijfelachtige re putatie en vooral de pedicure ziet daar van de gevolgen. Ze wordt soms gecon fronteerd met voeten die niet al te best "onderhouden" zijn. Dat vertaalt zich dan in wat dubieuze aandoeningen als schimmels, eczeem en zweetvoeten (waartegen Frieda Joldersma overigens een probaat middel heeft), maar waar mee de huisarts vaak geen raad weet. Vaak wordt er wat lacherig over zulke problemen gedaan, maar er zijn heel wat mensen die ermee tobben. "Iedere dag de voeten wassen en goed afdro gen, om de bloedsomloop - die zijn uit werking op het hele lichaam heeft - te stimuleren, en uiteraard telkens schone Gediplomeerd Pedicure-Voetkundige Koninginnelaan 80 - Soest Telefoon 02155 - 1 18 11 Behandeling volgens afspraak. Frieda Joldersma (r.): 'Niet wachten tot het pijn gaat doen.' sokken of kousen aantrekken," is haar stelregel. Öok het regelmatig wisselen van schoenen kan helpen kwalen te voorkomen. Niet doorlopen De meeste klanten komen haar opzoe ken met een regelmaat die kan variëren van eenmaal in de 3 a 4 of 5 en soms zelfs 6 weken. "Het hangt er helemaal van af. Jonge vrouwen die de hele dag in een winkel staan vinden het heerlijk om vaak te komen. Ik raad iedereen aan om in elk geval niet door te lopen tot het pijn gaat doen." Ook tegen wintertenen - een nog altijd veel voorkomend euvel, veroorzaakt door een storing in de bloedsomloop - heeft Frieda Joldersma een remedie. En zo zijn er nog wel een paar voet- en tenenkwalen waarop ze raad weet. Sommige handelingen gaan nog altijd handmatig, maar voor veel bezigheden maakt ze gebruik van moderne elektri sche appparatuur, die in enkele opzich ten veel weg heeft van de uitrusting die men bij een tandarts aantreft. Gelukkig heeft men van de pedicure meestal min der te vrezen... Dat sommigen de prijs van regelmatige bezoekjes aan de pedicure er niet voor over hebben vindt ze jammer, niet al leen voor haarzelf, maar vooral voor de "patiënt-in-kwestie". Veel mensen tas ten diep in hun portemonnee voor een behandeling door een schoonheidsspe cialiste, en dat is beslist veel duurder. "Het gaat bij voeten niet om mooiheid, maar om gezondheid, en dat is belang rijker. Voeten vormen zo'n voornaam lichaamsdeel; als ze goed gezond zijn profiteert het hele lichaam daarvan mee." Pedicure Frieda Joldersma-Lissenberg heeft geen vaste spreekuren maar is ie dere werkdag te bereiken voor een af spraak via tel. 11811. Een 56-jarige Soester is vorige week in een zaak aan de Burgemeester Grothe straat betrapt op het wegnemen van een tube lijm, ter waarde van f 1,25. Hij werd overgedragen aan de politie, die de man registreerde. Rond 1870 gebouwd bakstenen koetshuis in chalet-stijl, onderdeel van het land goed De Paltz. Net haaks op elkaar staande zadeldaken, op ongelijke voethoogte, gedekt met grijze Oudhollandse pannen. Opdrachtgever: de heer Ram. De voorgevel heeft in het midden een topgevelpartij met onder het overstekende dak decoratieve windveren en een makelaar. Op de hoeken zijn lisenen uitgemetseld. Links is een dubbel draaivenster met een keperboog bovenlicht en halve luiken gesitueerd, rechts bevindt zich een vakwerk- deur met een keperboog bovenlicht. Metselwerk in kruisverband, platvol gevoegd, kopse lijst ter hoogte van de tussen- dorpsels. Schoorstenen op nok. Gesneden houten schoren die gootlijst dragen. Architectuurhistorisch waardevol vanwege de zeldzaamheid van het bouwtype en de bouwstijl, en vanwege de gaafheid van de hoofdvorm en detaillering. Bijzonder waardevol onderdeel van de Paltz. In het bos van kabouter Praatjes, Groeien alleen nog maar prikkeldraadjes, Ter bescherming van zijn illegale surrogaatjes. J.V. inzetten uitnemen van zachte contactlenzen manipuleren Sötl Lens Handlor SLH De DMV Soft Lens Handier wordt gemaakt van zacht, natuurlijk matenaal en beschermt de contactlenzen tegen beschadiging door scherpe nagels of ruwe handen. Veel problemen en discussies als gevolg van vroegtijdig gescheurde contactlenzen worden hiermee voor- gediplomeerd optometrisf - lid O.V Geldig t/m 3 februari. ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST-ZUID TEL. 02155- 1 28 74 Het College van B. W. zal nog eens bekijken of er bij de scholen toch vol doende belangstelling is voor lessen in weerbaarheid. Wethouder Jan Menne (CDA) beloofde dat vorige week in de gemeenteraad, op aandrang van ver schillende fracties. Aanvankelijk hadden B. W. de aan beveling van de stuurgroep Emancipa tiebeleid in de deelnotitie over "Ruim telijke Ordening, Wonen en Sociale Veiligheid" naast zich neergelegd. Het College baseerde zich daarbij op twij fels bij de scholen. "Hoe komt u daarbij?" wilde Wil Ste kelenburg (PvdA) weten. Volgens Jan Visser (Prog. Soest) zijn deze lessen in andere gemeenten heel gewoon. Ook Adriaan Pothuizen (D66) verbaasde zich over de weigerachtigheid van het College. "Dit onderwerp leeft juist heel sterk bij de mensen." Besselien Gerritse (CDA) was het er ook mee eens en Wiebe Meilof (GPV) vond weerbaarheid juist van groot be lang voor de gemeenschap. "De burger moet zich veilig kunnen voelen." Menne maakte duidelijk dat de scholen in hun reacties geen problemen hadden met onderwijs in "verbale" weerbaar heid, maar dat er geen duidelijk positie ve reacties waren gekomen op de ideeën voor "non-verbale" weerbaar heid. Hij beloofde de zaak nog eens in het College te bespreken. "We zullen dan bekijken of het haalbaar is." Met deze vage toezegging gingen de fracties akkoord. Drempels De Soesterbergse raadsleden Stekelen burg (PvdA), Blaauw (WD) en Ver- heus (CDA) lieten in de raad forse kri tiek horen op de verkeersdrempels in Soesterberg. Volgens hen is er niet een drempel gelijk en heeft het verkeer daar knap veel last van. Stekelenburg illu streerde dat met een verhaal over het vervoer van warme maaltijden voor ou deren, die nauwelijks intact bij de afne mers arriveren. "De jus zit meestal door het toetje heen." Blaauw kwalificeerde de drempel-situatie kortweg als een "schandalige janboel". Wethouder Plomp beloofde dat B. W. de problemen zal bekijken en zich beraden over mogelijke oplossingen. pffw ,v n 'f v.:0: De Poëziekring "EemIand"organi- seert een dichtersavond op vrijdag avond 26 januari a.s. in theater "De Lieve Vrouw" (Lieve Vrouwestraat 13) in Amersfoort. Tijdens deze bijzonde re avond zijn verscheidene kleine lite raire uitgeverijen aanwezig met hun vaak schitterend uitgegeven poëzie bundels. Al vanaf acht uur stellen de volgende uitgevers in onze regio hun creaties ten toon en geven zelf toelichting op hun produkten, die uiteraard te koop zijn: Kairos uit Soest; (zie foto) Hel Pers uit Bussum; Arithusa Pers uit Baarn; de Oude Degel uit Eemnes; 9 Priem uti Hooglanderveen; Scripta Manent uit Hoogland; De Beuk uit Amsterdam. Om precies half negen begint in De Kleine Zaal van "De Lieve Vrouw" een poëzieprogramma ter gelegenheid van het zestienjarig bestaan van de kring onder de titel "Podium 1990", waaraan ,fb.a. de volgende dichters meewerken: Carla Dura (Heimwee langszij"); Nico Denhoorn ("Oost West, Hier Best"); Kees Helsloot ("Aardewerk"); Sylvia Hubers ("Doodskreten worden graag gehoord"); Bram Hulzebos (winnaar CPNB/Trouw Poëzieprijs); Michel Martinus uit Harderwijk; Sylvia Snabel ("In deze schelp"); Rinus de Vringer ("Mijn kijken gaat op reis"). Ook dichters uit het publiek krijgen na de pauze de kans een nieuw gedicht voor te lezen. De presentatie is in han den van Ellen de Jong en Jan Visser. Toegang: f 6,-. Reserveren is gewenst: tel. 033-650568 (Kassa "De Lieve Vrouw") Sponsors hebben gratis toe gang. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Jan Steenlaan een kleuren televisie buitgemaakt. Hij kwam de wo ning binnen door een bovenlicht van de achterdeur. De bewoners waren op hu welijksreis... Onbekenden hebben in het weekeinde aan de Schaepmanstraat een auto-an tenne afgebroken. De eigenaar deed aangifte. Dat gebeurde ook namens een garagebedrijf aan de Burgemeester Grothestraat, waar onbekenden een deuk hadden getrapt in een te koop staande wagen. De schade hier be draagt zo'n 500 gulden. vl

Soester Courant | 1990 | | pagina 13