AMSTERDAM onze eigen wereldstad LEKKER WEG MET HET AMSTERDAM PASPOORT MEUBELCENTRUM SNOEK ONTDEK DE WINTERSE CHARME VAN AMSTERDAM In Emmen vliegen de vlinders ook 's winters RICOH FAX "TOUCH F0R HEALTH" OPSLAG/ BEDRIJFSRUIMTE OP al sinds 1896 de goedkoopste meubelen OP OP voor Salontafel BRINK-SOEST soesterbergsestraat 35a - soest - 02155-27511 wijttenbachstraat 11 - amsterdam - 020-6653330 spoorstraat 12 - hilversum - 035-41142 WOENSDAG 24 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 14 WOENSD/ Goedkoper naarmate u langer blijft Rijksmuseum Schuttersgalerij Stedelijk Grachtenhuis Roulette Ontdekkingstocht Gratis reserveren Boeken CENTRUM VOOR ACUPRESSUUR STARTIN FEBRUARI DE CURSUS INLICHTINGEN: Sunny 3 2 zits in diverse kleuren OP OP Bedset Tropicana TE HUUR 210 m2 DREMPELS WEG! Complete Eethoek in zwart en wit OP Incl. bezorging, SOEST r van 1.295,- Model Contra leatherlook 3 2 zits in 20 kleuren nog 50 stuks diverse kleuren van 299,- voor *3 JAAR KOSTELOOS SERVICE EN ONDERHOUD. LASER-PRINTERS COPIERS KANTOORINSTALLATIES Nijverheidsweg 9 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 14706 Buitenlanders noemen Amsterdam wel "het grootste dorp ter wereld", "de kleinste wereldstad" of "het grootste openlucht-mu seum ter wereld". In ieder geval combineert onze hoofdstad de karaktertrekken van alle drie. Je vindt er alles wat je in een wereldstad mag verwachten, maar dan wel op loopafstand van elkaar. En voor de grachten met hun schitterende 17e eeuwse gevelwanden kom je ogen te kort. Amsterdam biedt een overvloed aan stedeschoon en andere eigenschappen; van metro, warenhui zen, luxe hotels en buitenlandse keukens in alle talen, tot en met internationaal vermaarde musea, bijzondere exposities en opera, ballet, musical en cabaret in beroemde theaters. In het winterseizoen heeft een be- rij te staan. Je deelt de stad met de zoek aan een wereldstad als Amster- Amsterdammers zelf. dam allerlei voordelen. Bovendien is 's winters het uitgaans- De straten, winkels, café's en restau- leven op z'n gezelligst. Je hebt ie- rants zijn niet overvol met toeristen, dere avond keus uit meer dan dertig In musea hoef je maar zelden in de concerten en voorstellingen in sfeer volle theaters als Carré, Muziekthea ter, Stadsschouwburg, Concertge bouw en Kleine Komedie. Ander pluspunt: van de veel bezon gen Amsterdamse grachten kun je 's winters volop genieten; de bladerlo ze bomen zorgen voor een onbelem merd uitzicht op de rijk versierde gevels. Het lage strijklicht van de zon geeft de gevels nog een extra dimen sie. Net als iedere winter biedt de hoofd stad z'n bezoekers de komende maanden talrijke bijzondere evene menten en attracties. Er zijn tentoon stellingen van uiteenlopende aard, beurzen, concerten en theatervoor stellingen. Wie wil genieten van de winterse charme van Amsterdam kan tot en met 31 maart 1990 gebruik maken van het arrangement "Lekker Weg in Winters Amsterdam". Bij dit aanbod hoort het goed gevulde Amsterdam Paspoort met "credit-card" voor kortingen en gratis aanbiedingen. Amsterdam is zeker in de winter een boeiende bestem ming. Alle attracties en bezienswaardigheden liggen op loopafstand in het 17e eeuwse hart van de hoofdstad. Dat tevens een jong hart is, want Amsterdam is de tijd altijd een stapje voor. Kortom, zelden krijg je zoveel wereldstad voor je geld als hier. Juist in de winter als de bomen hun bladeren hebben laten vallen, heeft de bezoeker van Amsterdam vanuit de rondvaartboot een onbelemmerd uitzicht op de bekoorlijke gevels. Voor wie het arrangement "Lekker Weg in Winters weinig guldens. En u kunt op een aangename, Amsterdam" boekt, gaan met het Amsterdam Pas- voordelige wijze profiteren van het rijke aanbod poort in de hand tientallen deuren open. Tot de aan cultuur in de musea en theaters van onze extra's van het Paspoort horen allerlei kortingen en bruisende hoofdstad. In Amsterdam raakt u eigen gratis aanbiedingen, zodat u veel kunt doen voor lijk nooit uitgekeken. Bezitters van het Amsterdam Pas- voor de houders van het Paspoort. let-Holthuysen krijgt de indruk dat in poort kunnen gratis een rondvaart Dit museum is gevestigd in een dit prachtige grachtenhuis aan de maken door de beroemde grachten. I7e-eeuws weeshuiscomplex in het Herengracht 605 sinds de vorige Dit is de beste manier om het "Vene- hart van de stad tussen Kalverstraat eeuw de tijd heeft stilgestaan. De tië van het Noorden" te (her-)ontdek- en Spui. Bezoekers krijgen in de interieurs van de vele kamers en ken. Jaarlijks genieten twee miljoen twintig zalen een boeiend beeld zalen dateren uit de 18e en 19e voorgeschoteld van de geschiedenis eeuw. Het museum is genoemd naar van Amsterdam vanaf het prille be- de laatste bewoonster, die het huis gin. Het Amsterdams Historisch Mu- met volledige inboedel in 1889 aan seum behoort tot de belangrijkste en Amsterdam naliet, fraaiste musea van Nederland. Uniek is de Schuttersgalerij, de enige plek ter wereld waar 17e-eeuwse schilde rijen 'gewoon' op straat hangen. De ze galerij verbindt het museum met het eeuwenoude Begijnhof. toeristen uit binnen- en buitenland vanaf het water van de schoonheid van Amsterdam. Juist in de winter als de bomen hun bladeren hebben laten vallen, heeft de bezoeker vanuit de rondvaartboot een onbelemmerd uitzicht op de schitterende gevels. Met het Amsterdam Paspoort heeft men ook gratis toegang tot het Rijks museum, internationaal vermaard om zijn Nachtwacht en andere schil derijen van "Oude Meesters". Deze vormen echter slechts een onderdeel van het museum. Voor Nederlanders biedt vooral de afdeling Nederlandse Geschiedenis veel interessants. Hier zijn portretten te zien van roemruch te landgenoten, evenals de boeken kist waarin Hugo de Groot uit Slot Loevesteijn ontsnapte, het "stokske" waarop Johan van Oldenbarnevelt steunde toen hij het schavot besteeg, i de inhuldigingszetel van koning Willem III. Ook de deuren van het Amsterdams Historisch Museum gaan gratis open Liefhebbers van moderne kunst kun nen dank zij het Amsterdam Pas poort gratis een bezoek brengen aan het Stedelijk Museum. Deze kunst verzameling hoort tot de belangrijk- In het Concertgebouw treden beroem- Wie op vertoon van het Paspoort een de musici uit binnen- en buitenland bezoek brengt aan het Museum Wil- op. ste in Europa op het gebied van eigentijdse kunst. Bij de hoogtepun ten van de collectie zijn werken van Cézanne, Monet, Picasso, Malevich, Mondriaan en Chagall, naast recente stromingen uit de Amerikaanse en Europese beeldende kunst. Liefheb bers van moderne kunst kunnen hier hun hart ophalen. Wie een gokje wil wagen, kan met het Paspoort gratis het Casino Am sterdam betreden. Dit is gehuisvest in het Hilton Hotel aan de Apollo- laan. Naast Franse en Amerikaanse roulette kan men hier ook Black Jack en Punto Banco spelen. In een aparte zaal staan 150 speelautomaten, een soort Las Vegas in het klein. Dit jaar geeft het Amsterdam Pas poort voor het eerst korting op een dagkaart voor de Museumboot. Met deze boot kun je een bezoek aan de vele musea, die Amsterdam rijk is, op een efficiënte en aangename ma nier combineren met een verken ningstocht door de Amsterdamse grachten. Een ander extra, die het Paspoort biedt, is een routebeschrijving van een "ontdekkingstocht door Amster dam". De VVV Amsterdam stelde enige wandelroutes samen, die de bezoekers laten kennismaken met ta melijk onbekende bezienswaardighe den. Bekende attracties op de routes worden uiteraard niet over het hoofd gezien. Nieuw is dit jaar de "ontdek kingstocht door het Centrum". Last but not least is er de mogelijk heid voor de bezitters van het Am sterdam Paspoort om gratis te reser veren bij het Theaterbespreekbureau van de VVV Amsterdam voor (bijna) alle voorstellingen en concerten. Het Theaterbespreekbureau is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 16 uur. Amsterdam biedt dagelijks keus uit tientallen voorstel lingen, in sfeervolle zalen zoals Con certgebouw, Stadsschouwburg, Mu ziektheater, Kleine Komedie en Carré. Het bij dit arrangement horende Am sterdam Paspoort geeft onder meer gratis toegang tot de belangrijkste musea, een rondvaart door de grach ten en kortingen in diverse typisch Amsterdamse eet- en drinkgelegen- heden. Op deze manier biedt het arrangement een aantrekkelijke se lectie van wat Amsterdam in de win ter voor zijn bezoekers in petto heeft. Naast belangrijke musea, als het Rijksmuseum, het Stedelijk en het Amsterdams Historisch Museum, waar bezoekers nooit uitgekeken ra ken en die voor de houders van het Amsterdam Paspoort gratis toegan kelijk zijn, geeft nu ook het Neder lands Scheepvaartmuseum een kor ting van 25 procent op de toegangs prijs. Andere reducties worden gege ven door onder meer de Museum boot en diverse restaurants. Aan dit voordelige arrangement doen 26 hotels mee in alle catego rieën. De prijzen lopen, afhankelijk van de verblijfsduur, van 157,- per persoon per nacht in een 5-sterren hotel tot 62,- p.p.p.n. voor een bud get-klasse hotel. Hoe langer je blijft, des te minder je verhoudingsgewijs betaalt. Elke tweede overnachting in een 5-sterren hotel kost slechts 137,-; in een budget-klasse hotel 42,- per persoon. Ontbijt en wel komstdrankje zitten bij de prijs in. Inlichtingen over "Lekker Weg in Winters Amsterdam" en andere toe ristische informatie geeft de VVV Am sterdam, tel.: 020 - 266444. Je kunt dit hartverwarmende arrangement boeken zonder reserveringskosten bij de VVV-I kantoren en bij het Natio naal Reserveringscentrum, Postbus 404, 2260 AK Leidschendam. Telefo nisch reserveren kan via nummer 070 - 3202500. Sprookjesachtig Amsterdam - hier met de feeëriek verlichte Magere Brug - is het hele jaar door een bezoek waard. Ossendamweg 33 - 3768 CW Soest Telefoon 02155 -1 81 37 BELASTINGADVIESBUREAU OOMKES verzorgen van uw aangifte inkomstenbelasting vanaff 50,- Gerrit v.d. Veenstraat 79, Soest Telefoon 02155 - 2 70 43 vermaarde tropische vlindertuin is met recht een waardig slot van dit uitbundige Vlindeijaar. Klein deel van groot geheel De Vlindertuin is wel het bekend ste maar slechts een klein onder deel van het grote complex dat wordt gevormd door het Noorder Dierenpark. Vele jaren lang was dit dierenpark een projekt dat slechts met grote moeite in stand kon wor den gehouden en zelfs opgeheven dreigde te worden. Maar dank zij een krachtige en kreatieve leiding bloeide deze dierentuin weer op. Het Biochron, een verrassende ten toonstelling over het leven op aar de vanaf de oertijd trok een nieuwe bezoekersgroep. De Vlindertuin zorgde voor de doorbraak en de onlangs geopende Hof van Heden is een nieuwe grote trekker. Dit pa radijs voor plantenliefhebbers is één grote tentoonstelling met vele kassen waarin exotische gewassen en bijzondere bloemen en vruch ten te bewonderen zijn. Trouwens, ook de buitentuinen zijn zeer de moeite waard al zijn ze in dit sei zoen niet op z'n mooist. Allereerst een dierentuin Bij al die bijzondere projekten zou je bijna vergeten dat het hier voor alles om een dierentuin gaat, maar dan wel een heel bijzondere. Want al heel vroeg heeft men in Emmen VLINDERS ALS FOTOMODEL De bewoners van de tropische vlin dertuin in Emmen zijn niet alleen een lust voor het oog maar ook voor de camera. Want je kunt nu eenmaal niet de hele dag rondvliegen dus er zijn vele kansen om ze te fotograferen terwijl ze rustig op een b'lad zitten of nektar drinken uit een bloem. De mooiste foto's krijgt u natuurlijk als u ze royaal in beeld kunt krijgen. Daarvoor is een camera met een ma- kro-instelling ideaal. Wie verder in de dierentuin wil fotograferen heeft veel plezier van een telelens. ingezien dat dieren recht nebben op de ruimte waaraan ze gewend zijn. Giraffen en andere savanne- dieren en vogels leven er op een royale vlakte, apen hebben zich ge vestigd op een groot eiland, de doorloopvoliere heeft de afmeting van een mini-bos waar een grote verzameling Zuid-Amerikaanse vo gels, een echte levensgemeenschap vormen. En ook het kolossale aquarium en de bassins voor de pinguïns en zeeleeuwen bewijzen dat het dier hier volop de ruimte krijgt. De dierentuin is het hele jaar open vanaf 9 uur 's morgens. Tot 1 maart 1990 gaat het dicht om 16.30 uur. De meest-ideale manier om een bezoek te brengen aan dit park is per trein met NS-Dagtochtkaart- je nr. 46. Het voordeel daarvan is dat in dit kaartje de treinreis èn de toegangsprijs is begrepen. Dagtochten in de winter Ook in de winter is het mogelijk een aantal NS-Dagtochten te ma ken. Deze zijn met de NS-fïets- tochten en -wandelingen vermeld in de pocket 'Er-op-uit!'. Daarin staan nog vele andere mogelijkhe den voor een dagje uit plus een lijst van evenementen tot 31 maart 1990. Deze pocket van 272 pagina's is voor de prijs van f3,95 te koop bij NS-stations, VW- en postkanto ren en de boekhandel. Wie het vlindeijaar 1989 op passende wyze wil afsluiten kan het beste een reis maken naar Emmen. Want al zijn de vlinders in Nederland na de zomer verdwenen en overleven ze de winter vooral als eitje of pop, in de Emmense vlindertuin fladderen elke dag nog zo'n 1000 tot 1500 vlinders vrolijk rond. De tropische temperatuur zorgt er voor dat het spel van de natuur zijn gang gaat. Er worden bevruchte eitjes gelegd op een geschikte waardplant, er komen rupsen uit, die eten zich dik, verpoppen zich en de kleurige vlinders komen tevoorschijn. Een bezoek uan Emmen en het Noorder Dierenpark kunt u voordelig maken met een NS-Dagtochtkaarfje. Het hele jaar door! inclusief matras, verstelbare g"TC bodems, en haaktafels. wit en ZlZw,ii. 2wafL exclusief voetenplank INLICHTINGEN 02155 - 1 19 38. vlinderbevolking. Voor de bezoe kers van deze fraai aangelegde vlin dertuin zijn die kleurige symbolen van het leven dat goed is een lust voor het oog. Ze genieten daarbij van de pracht en de geuren van de vele exotische bloemen tussen de watervallen en vijvers. Wie rustig de tijd neemt, ziet hoe vlinders uit hun pop kruipen, hun vleugels vol pompen met lucht en hun eerste vlucht maken. Dit bezoek aan deze Geef voor een samenleving zonder drempels! Nationaal Revalidatie Fonds Bunnik, telefoon 03405 - 63244. Nog 15 stuks van 795,- voor Chesterfield 3 2 zits 20 soorten stof div. kleuren 25 stuks van 2.195,- voor Die tropische vlindertuin is eigen lijk een kleine milieuvriendelijke vlinderfabriek. Vlinders leven maar kort, gemiddeld twee weken. Dat wil zeggen dat elke dag zo'n 70 vlin ders zichzelf moeten bevrijden uit hun gesponnen cocon. Met hun roltong zuigen ze de nektar uit het hart van de vele bloemen die hier bloeien. Intussen vinden partners elkaar. Zo zorgen die 25 soorten vlinders zelf voor aanvulling van de

Soester Courant | 1990 | | pagina 14