HEER H UW OPTICIEN uon CANDY DULFER AKTIEWEKEN 20x30 cm VERGROTING TT"J% ©0Gf$ SILVER STAR HEROPENT EN HOE! De Soester Duinen van uw opnamen WOENSDAG 24 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 5 Y^i brilmode cY/ H0YALUX3 PROGRESSIEF VANUIT ELK GEZICHTSPUNT WD eist alsnog opheldering over aanbesteding raadhuistuin Wie van Soest houdt leest de Soester Courant vraagt uw aandacht voor Niet minder dan... de inmiddels beroemde saxofoniste, zal ZATERDAG 27 JANUARI tussen 14.00 en 18.00 uur aanwezig zijn, voor het geven van hand tekeningen aan onze klanten. Tevens geven wij een demonstratie van wat er mogelijk is met digitale muziekapparatuur! Dus de moeite waard om even een kijkje te nemen bij onze vernieuwde videotheek en compact disc speciaalzaak. VOORKEUR VIDEOTHEEK SILVER STAR CD SILVER STAR VIDEO VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Provincie gelast sluiting van experimenteel compostbedrijf 06-11-bellers in de fout EEN BAAN IN DE HORECA? nu slechts mm mm Foto- en videoapparatuur, alle fotografie van Weedestraat 85 - Telefoon 1 3917 Hopelijk wel. Immers, vandaag de dag is er een glas met de zekerheid van natuurlijk zien op alle afstanden. Optimaal zien zonder storende leesgedeeltes. Hoyalux 3 biedt u dat kijk- en draagcomfort, waar u gewoonlijk meerdere brillen voor nodig heeft. Hoyalux 3, verkrijgbaar bij vakopticiën: gediplomeerd oplometnsl - lid O.V. ZUIDPROMENADE 15 2768 EM SOEST TELEFOON 02155 -1 28 74 Architect ter verantwoording geroepen De kritiek die tuinarchitect Bob van der Vliet - ontwerper van de "omge ving" van het nieuwe gemeentehuis - over de begeleidende raadscommissie heeft uitgestort naar aanleiding van de uit de hand gelopen aanbesteding, is niet zonder vervolg gebleven. Met na me de VVD-raadsleden Blommers en Oudemans willen dat hij zich verant woordt voor zijn aanval op de commis sie. Van der Vliet wees onlangs alle verant woordelijkheid voor de overschrijding van de aanbesteding af. Naar zijn me ning was het juist de raadscommissie zelf (en in het verlengde daarvan de ge meenteraad) die te verwijten viel dat er een gat gaapte van een half miljoen tus sen de raming en de offerte van aanne mer Van Asch. De commissie had im mers - tegen zijn advies - gekozen voor een onderhandse aanbesteding met be perkte inschrijving. Blommers en Oudemans hebben de pa pieren er nog eens op nageslagen en aan de hand van brieven vastgesteld dat Van der Vliet vorig jaar zélf tot zo'n vorm van aanbesteding heeft geadviseerd. "Het karakter van het plan enerzijds (o.a. de omvang van de risicodragende post grondwerk) en de marktsituatie in uw regio anderzijds, biedt naar onze mening voldoende waarborgen om een concurrerende prijsaanbieding te mo gen verwachten," citeren de WD- raadsleden. Zij tekenen daarbij aan: "Dit advies van u is voor zo ver wij weten letterlijk ge volgd. Graag vernemen wij dan ook van u waar de door u geconstateerde afwij king van uw advies bestond. Volgens u was het immers zelfs reëel geweest om dan f 100.000,- minder te hebben moe ten betalen. De scheiding tussen bouw kundig en tuinbudget is volgens ons in dezelfde brief d.d. 22 mei door u voor gesteld. Toch voert u het thans op als re den voor een overschrijding." Bomen Ook het kappen van het rijtje bomen bij de vijver roept bij de VVD-raadsleden vragen op. "Het is ons nog steeds niet duidelijk wat nu de doorslaggevende reden voor vervanging is. In de met u gevoerde correspondentie wordt zelfs niet verwezen naar het onjuist uitzetten van het gebouw" (wat Van der Vliet als argument had genoemd, red.), "slechts de kwaliteit wordt als belangrijke ver vangingsreden opgegeven. Het heeft ons dan ook verbaasd dat de firma Hey- ligers daarvoor aansprakelijk werd ge steld." Blommers en Oudemans willen, hoe wel de aanbesteding op zich een afge ronde zaak is, alsnog dat Van der Vliet zich schriftelijk verantwoordt voor zijn opmerkingen. "Onze gedeelde verant woordelijkheid om tot een verantwoor de besteding te komen ten behoeve van een nieuw gemeentehuis, verdraagt geen onduidelijkheid." Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan en voor b. en c. bij de Dependance Publieksza- ken Soesterberg tijdens de openingsu ren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A. Garagebedrijf Jurriens B. V., Soes- terbergsestraat 76, voor het oprichten van een garagebedrijf annex verkoop punt voor motorbrandstoffen (zelf- tank) op het perceel Soesterbergse- straat 76; B. Efje Interieur en tentoonstellings- bouw B.V., Austerlitzseweg 55, Aus- terlitz voor het oprichten van een in richting tot het vervaardigen van meu bels en tentoonstellingsinrichtingen op het perceel Amersfoortsestraat 15 te Soesterberg; C. Hypsos B.V., Batenburgweg 3-5, Soesterberg, voor het uitbreiden/wijzi- gen van een inrichting voor tentoonstel- lingsbouw op het perceel Batenburg- weg 3-5 te Soesterberg; D. M. v.d. Brakel, Steenhoffstraat 47 voor het oprichten van een bar-grill op het perceel Steenhoffstraat 47; E. N.I.B.M., Koningsweg 12 voor het op richten van een kantoor en verkoopbe- drijf met werkplaats op het perceel Ko ningsweg 12. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van de kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. Men gelieve daartoe desge wenst vóór 15 februari 1990 een af spraak te maken. Voor aanvraag M. v.d. Brakel wordt een gedachtenwisseling gehouden op woensdag 14 februari 1990, om 09.00 uur in de commissiekamer, Lange Brinkweg 77. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bij de dependance Publiekszaken Soester berg tijdens de openingsuren ter inzage de beschikking op het verzoek van: Deege Moffelindustrie b.v., Postweg 43/45, Soesterberg voor het oprichten van een coatingbedrijf annex zeefdruk- kerij op het perceel Postweg 43/45 te Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b.de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwa- 0 0 Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 - 1 23 40 Telefoon 02155 -1 23 40 SILVER STAR VIDEO C.D. voor de beste films en voor compact discs in alle prijs klassen! (ook klassiek). Nu al meer dan 4.000 c.d.'s op voorraad! A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A. A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. A. A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST, RUBENSLAAN Geheel gemoderniseerde 3-kamer (v/h 4) -appartement op de 4e woonlaag Dit appartement is in de woonkamer voor zien van een modern kunststof plafond en is gedeeltelijk verlaagd. De gang en hal zijn eveneens voorzien van kunststof schrootjes. De keuken is eveneens geheel gemoderniseerd en voorzien van een af zuigkap. Het appartement heeft aan de voorzijde een vrij uitzicht. Gevraagde koopsom f 85.000,- SOEST, GERRIT v.d. VEENSTRAAT Vrijstaande bungalow met garage en vrije tuin. Ind.: ruime entree, sfeervolle zitkamer met niveauverschil en open haard, bad kamer met toilet en wastafelcombinatie, 3 ruime slaapkamers met veel kastruimte. Moderne keuken met veel bergruimte en afzetmogelijkheden. De garage is vanuit de woning te bereiken en in de garage bevindt zich tevens de c.v. ruimte. Gevraagde koopsom f 369.000,- SOEST, KONINGINNELAAN Halfvrijstaand woonhuis met grote garage en riante tuin. Deze woning is voorzien van dubbele begla zing en een moderne keuken met een pla vuizen vloer, woon/eetkamer met schoon- metselwerk en balkenplafond, hal, toilet. Verdieping: 3 grote slaapkamers en een badkamer met ligbad, tweede toilet en apar te douche. Zolder met vaste trap voorzien van grote slaapkamer en 2 grote bergruim tes welke verbouwd kunnen worden tot slaapkamer. Gevraagde koopsom f 279.000,- INFORMEERT U OOK NAAR ONS ANDERE AANBOD: o.a. APPARTEMENT 2e etage van Goyenlaan f 72.500,- WOON/WINKELPAND Koninginnelaan f 198.000,- MIDDEN DRIVE-IN Weegbreestraat f 179.500,- HOEK DRIVE-(jyRt<oSïlnjsstraat f 198.000,- VRIJSTAAND PRAKTIJKPAND Torenstraat f 369.000,- LUXE MIDDENVÖÈBK09>iTDr. de Voslaan f 298.000,- ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Herinrichting Smitsveen - fase I Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat zij het basisplan Smitsveen en het uitwerkingsplan fase 1 (Kamper foeliestraat e.o.) definitief hebben vast gesteld. Ter informatie zullen beide plannen met ingang van 29 januari 1990 gedurende een maand ter inzage liggen bij de afdeling Ruimtelijke Orde ning en Bouwzaken, Lange Brinkweg 77, het gemeentelijk informatiecen trum alsmede de plaatselijke bibliothe ken. Hierbij zullen tevens de ingeko men inspraakreacties ter inzage liggen. Bij deze inspraakreacties is aangegeven of zij al dan niet zijn gehonoreerd. Verleende bouwvergunning het vergroten van een garage/show room, Soesterbergsestraat 2. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen een termijn van 30 dagen te re kenen vanaf 24 januari 1990, bij het College van Burgemeester en Wethou ders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een kap op een ga rage/berging, Kerkpad ZZ 104 (arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het plaatsen van twee noodlokalen (Griftland College), Noorderweg 79 /artikel 17 van de wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 januari 1990 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Openbare commissievergaderingen Donderdag 25 januari, 19.30 uur: Welzijn/Volksgezondheid Agenda o.a.: (voortgang) planningska lender; discussienota minimabeleid (eerste sessie): notitie inzake sociale veiligheid; kinderopvang Triangel-ver- bouwing. Maandag 29 januari, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda o.a.: voortgang planningska lender; ontwerp-antwoordbrief aan het Vredesplatform Soest; openingsuren nieuwe gemeentehuis; uitvoering nota ontwikkelingssamenwerking. Dinsdag 30 januari, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening Agenda o.a.: bespreking prov. nota "Sparen naar de toekomst"; nota mi lieu-voorlichting en Natuur- en mi lieueducatie in de gemeente Soest; be schikbaar stellen krediet t.b.v. Ie fase herinrichting woonomgeving Smits veen; beschikbaar stellen krediet t.b.v. verkeersmaatregelen in de Noorder weg; vaststellen bestemmingsplannen "Soestdijk-Noord" en "Zuidelijke Eng"; horen appellanten tegen het ont- werp-bestemmingsplan "Eerste herzie ning bestemmingsplan Landelijk Ge bied"; notitie inzake ruiterpaden. Soest moet wachten op vergunning De gedeputeerde voor Milieuzaken P. Smink van de provincie Utrecht heeft gelast dat de gemeente Soest de proef met de compostering van plantsoenaf val op de vloeivelden van de RWZI in Zeist moet staken. Dat is de uitkomst van het overleg dat vorige week door diverse instanties is gevoerd, nadat de inspecteur voor de milieuhygiëne had verzocht de activiteiten te staken. In de Utrechtse staten is over de kwestie nog een discussie gehouden, waarin ook het Soester CDA-statenlid Jan Zwaanenburg zich roerde. Hij liet vori ge week weten dat hij zich fel tegen de provinciale maatregel had verzet. "Het is toch een rare zaak. De provincie was eerst akkoord met de proef, en er is ook goed overleg geweest met Zeist. Van de klachten die één omwonende heeft in gediend bleek er maar eentje terecht: die over overlast van het vrachtwagen- verkeer. Hij kon instemmen met een beperking van de aan- en afvoer tussen 8.30 en 16.00 uur." Zwaanenburg steekt niet onder stoelen of banken dat hij "pisnijdig" was over de manier waarop de hele zaak in de pu bliciteit is opgeblazen. Volgens hem wachten de omliggende gemeenten de uitkomsten van het experiment juist met grote belangstelling af. De inspecteur milieuhygiëne heeft erop aangedrongen de activiteiten stop te zetten tot de vereiste vergunning is ver leend. Soest heeft daarvoor al in april 1989 een aanvraag bij de provincie in gediend en de verwachting is dat de ontwerp-beschikking eind deze maand ter visie wordt gelegd. Soest heeft de proef, vooruitlopend op de definitieve vergunning, gehouden om te zien wat het uitloog-effect van het materiaal is. In overleg met de provincie zijn in no vember vorig jaar de voorbereidende werkzaamheden gestart: het wegzetten van opgeslagen materiaal en het leggen van folie. Eerst vergunning De gemeente mag nu niet eerder begin nen met de composteerproef voordat het plan definitief door de provincie is Woensdag 31 januari, 19.30 uur: Bedrijven/Voorlichting Agenda o.a.: mededelingen en stand planningskalender; wijziging gemeen schappelijke regeling Afval Verwijde ring Utrecht (AVU); kredietvoorstel vervanging van vijverbeschoeiingen; werkplan 1990 voor gemeentebossen; notitie inzake de hondepoepbestrij- ding. Donderdag 1 februari, 19.00 uur: Nieuwbouw gemeentehuis Donderdag 1 februari, 20.30 uur: Financiën/Grondbedrijf Agenda o.a.: stand van zaken plan ningskalender; plan buurtpark Klein Engendaal; voorstel betreffende beste ding deel algemene reserve 1990 en overzicht grondbedrijf. De vergaderingen worden gehouden in de dependance achter het gemeente huis, behalve de commissie Ruimtelijke Ordening, die vindt plaats in het ge bouw aan de Lange Brinkweg 77. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de diverse commis sies inzien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. 22555). Informaties: Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). goedgekeurd. Dan wordt bekeken on der welke voorwaarden de proef mag doorgaan. Voordat de vergunning in het kader van de Afvalstoffenwet wordt verleend mogen er geen werkzaamhe den worden verricht. Overigens liep de proef vorige week af op dezelfde dag dat de activiteiten op last van de provin cie moesten worden gestaakt. Jongen (13) mishandeld De bemanning van de surveillancewa gen van de politie zag zaterdagmiddag op het fietspad langs de Van Weerden Poelmanweg een huilende jongen fiet sen. Op de vraag wat eraan scheelde bracht de knaap uit dat hij zojuist van twee andere knapen een klap op zijn hoofd had gekregen. Een duidelijke aanleiding was daar niet voor aan te wij zen. De politie hield even later een 14- jarige jongeman uit Amersfoort aan, die als de dader werd aangewezen. Van een tweede was geen spoor te beken nen. De beide jongelieden werden overgedragen aan hun ouders, nadat te gen de jongen met de losse handen pro- ces-verbaal was opgemaakt. De invoering van het algemene alarmnummer 06-11 is in het alge meen een succes. Toch blijken heel wat mensen nog niet zo goed op de hoogte van de manier waarop ze van dat nummer gebruik moeten maken. Van tijd tot tijd wordt de alarmcen trale geconfronteerd met meldingen waaraan kop noch staart te ontdek ken valt, omdat de bellers iets te snel de hoorn op de haak gooien en de alarmcentrale achterlaten met de puzzel wie er gebeld heeft, waar van daan en waarvoor. Voor alle duidelijkheid: wie het alarmnummer 06-11 belt krijgt éérst de telefonist(e) aan de lijn. Hij of zij stelt maar één vraag: welke instantie er gealarmeerd moet worden: de po litie, de brandweer of de ambulance dienst. Daarna verbindt zij de beller direct door met de opgegeven in stantie. Daar wordt de melding ver der afgehandeld. Bellers van het alarmnummer moe ten dus eerst duidelijk aangeven wel ke instantie ze willen waarschuwen en dan nog even wachten tot ze zijn doorverbonden. Van een vlotte hulpverlening kan anders geen spra ke zijn. Zoek je een afwisselende en onregelmatige baan; vind je het leuk om met mensen om te gaan en ben je niet bang om zo af en toe eens hard te werken? Dan kun je terecht voor een uitdagende vaste baan. Een eventuele opleiding vindt binnen het bedrijf plaats. Ben je tenminste 18 jaar bel dan 12739 en vraag naar de heer Klinkhamer Soesterbergsestraat 188 - Soestduinen. Tel. 02155-12739 fl3?°

Soester Courant | 1990 | | pagina 5