m kabelkrant O /WIN EE N SUPERTAART/j wnatemtf 2.25 1.25 vangen Ier HOUDT U VAN ZINGEN? NEDERLANDS MOTET EN MADRIGAALKOOR ZOEKT MANNENSTEMMEN Oilily-Kinderbrillen bij Van Essen Brilmode KUIJER CITROËN 'Tuinarchitect verantwoordelijk voor realiteitswaarde begroting' Zwaar werk voor ESRA-kantoor PAGINA 12 WOENSDAG 31 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 13 RSONEN G r-zuuR- IfPPOT - II CHT i computer- tware. ot zerk 3V ^OND^ SOES'S WAS ER EEN JARIG... Vooral de tenor-groep heeft versterking nodig. Wij repeteren op Dinsdagavond van 20.00 - 22.00 uur in hetwijkge- bouw aan de Regentesselaan no. 4. U bent van harte welkom. Voor meer informatie: Lambert Rademaker, telefoon 02155 -13796 Gerda Toemen, telefoon 02155 - 22007 Secretariaat N.M.M.K. Cimbaal 20, Soest. Paspoort-tarief PvdA-vragen over raadhuistuin Dierenpark boekte bezoekersrecord Een Poolse hand is gauw gevuld KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Carnaval Dakwerken Bromfietser in de sloot Inbraak Smitsweg Zondag a.s. in Petrus en Pauluskerk Agathaviering Groot Gaesbeeker Gilde SAMEN >25; n klaar met m. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hen ten zuiveringsslib en de Wet itsbeheer van de provin- ze inrichting, zuiveringsslib, Jiveringsinstal- i cellen met 15.000 ton e geredu- stortplaats. De gemeente Jijverheidsweg m van de enomen aktivi- chrijving gege- uitvoerbare rken. De gebied zonder referentie- n op het iten) verkrijg- vergunningen treiniging 1 1976 (Wvo/ 1990. Het Mi- 3 afzonderlijk bestaat uit ing in volume lieerde stort- 7wu bestaat rechtstreeks ede de beide tedurende de elke werkdag ens van 17.00 isplein 3: elke 17.00 tot 1; ïg 77 te 'e bibliotheek ivonds). i worden tip waarop de den verkre- en naar aan- ïlijk worden 3508 TH letrekking te geven richt- 3ersoonlijke cht tijdens ur in het rd in de over- de vergun- dviseurs en ar hebben >ont daartoe sn worden ing ie prijzen. Dort 033 618747* door Arie Wandelaar Het geschiedde op de 25e januari van het jaar 1990. Arie's schoonmoeder vierde die dag haar 89-jarige bestaan. Bij het nuttigen van een appelflap op I Nieuwjaarsdag had ze aangekondigd in 1990 dit heugelijke feit niet te zullen vieren. Een dienstmededeling die jaarlijks te rugkeert, maar van Marie even zovele keren een vrije en zeer juiste vertaling krijgt. "Niks voor moeder al die romps- j lomp", vertrouwde ze Arie in het eer- i stejaar van ons huwelijk toe. "We moeten haar verjaardag gewoon bij ons thuis vieren." Zo is het dus 31 jaar geleden gekomen, zo is het 31 jaar gebleven. De orkaan, die woensdag de 25e bo ven West-Europa ook feestvierde, blies de jarige zo ongeveer de huiska mer binnen, hetgeen de conversatie vergemakkelijkte, aangezien sommige ouder wordende mensen ten onrechte van de veronderstelling uitgaan dat al les, met uitzondering van het weer, in het leven reeds gezegd is. In gezelschap van een kopje thee en een lange Soester beschreef Arie's schoonmoeder de weertypes die haar tijdens de viering van verjaardagen hadden geteisterd. Dat waren er een paar. De barre winters uit het tijdperk van Koningin Emma waren nog maar nau welijks op het luisterende gezelschap losgelaten, toen met een werkelijk da verende klap zich iets uit de hemel op aarde vestigde en op het trottoir voor Arie's tuin plaats nam. "Is er iets?", riep Marie uit de keuken, waar ze bezig was vaart te zetten achter een tegenstribbelende, sudderende su- cadelap. "Volgens mij krijgen we bezoek", schalde Arie terug zonder precies te weten waar hij 't over had. "Ik heb geen bel gehoord", conver seerde Marie vanachter het fornuis verder. De buren van de belendende percelen 1,3 en 9 hadden evenmin de bel ge hoord, maar daarentegen wel een UFO in het luchtruim voorbij zien trekken. Aanleiding daarvoor huis en haard tijdelijk vaarwel te zeggen. Buurman Ben van nr. 3, de man heeft in het dagelijks leven iets met huizen van doen, legde een geslaagde proeve van bekwaamheid af toen hij, zonder aarzeling en het minste voorbehoud, diagnotiseerde dat het hier een zink en loodplateau betrof, eens in funktie als hoofddeksel van een dak. Angstige ogen blikten collectief naar boven. Bij de desbetreffende huiseige naren bleek alles er evenwel nog op en aan te zitten. "Het moet toch ergens vandaan komen", piepte een der hui zenbezitters die het geloof in een goe de afloop vooralsnog niet wenste te aanvaarden. "Laten we de achterkant van de huizen ook eens bekijken", luidde vervolgens zijn van juist inzicht getuigende voorstel. "Bingo", riep een leukerd, daarbij wij zend op een onthoofde dakkapel toe behorend aan de bewoners van nr. 7. Marie, de jarige en Arie dus. De expert onder ons nam poolshoogte en betuigde tijdens de woeste expedi tie van dakgoot naar aarde met welge kozen woorden zijn oprechte deelne ming aan de getroffenen. Aangezien alle Soester loodgieters te 18.00 uur worden geacht voor de maaltijd aan tafel te verschijnen werd Arie gedwongen telefonische, op de band opgenomen noodsignalen met overslaande stem uit te zenden. De Soesterbergsestraat 45, thuishaven van "zink- en loodrederij" A.P. v.d. Dijssel Zn., reageerde als eerste, be loofde op korte termijn een reddings team te sturen, maar moest dit zeer hu mane voornemen door overmacht af zeggen. Een storm met het karakter van een orkaan houdt zelf Sinterklaas op 5 december nog beneden, laat staan werknemers die afhankelijk zijn van polissen met kleine lettertjes- "Als het huis er nog staat bent u mor gen mijn eerste klant", luidde de ge ruststellende en afrondende medede ling van het telefoongesprek. "In 1941 heeft het ook zo gestormd", wist de nog altijd aanwezige jarige zich te herinneren. "Mag het even iets an ders zijn?, vroeg Arie op een toon die net iets teveel zelfbeheersing verried. Terwijl Arie de opgestoken commotie met een bescheiden neutje trachtte weg te spoelen, bracht Marie met stap- voetse snelheid de 89-jarige naar veili ger oorden. "Dat wordt waken vannacht", stelde ze na terugkeer met bezorgde stem vast. "Laten we de paraplu's straks maar naar de slaapkamer meenemen. Dat waaibomenhout boven ons hoofd is nooit bestand tegen dit weer. Dat wordt lekken en soppen." "Pompen of verzuipen zul je bedoe len", schatte Arie na zijn tweede neutje in. De naar de slaapkamer getranspor teerde paraplu's behoefden die nacht niet in actie te komen. Marie's op dracht, je kunstgebit vannacht niet in het viskommetje dompelen anders ben je in geval van nood de eerste tijd on verstaanbaar, had Arie, zij 't met enige tegenzin, opgevolgd. En toen werd het wachten op de kommer en kwel die niet zou komen. Alleen Marie voerde die nacht het woord. Tot 04.00 uur in formeerde ze om het kwartier of Arie al nattigheid voelde en of Arie wist hoe laat het was. Arie met z'n mond voltanden reageerde telkens zeer at tent. Te 04.00 uur overtuigde Arie zijn part- Oilily, de grote Nederlandse fabrikant van kinderkleding, heeft dit najaar in Nederland een opvallende en vooral kleurige kinderbrillen-collectie geïn troduceerd. Het is voor het eerst dat een fabrikant een speciaal op kinderen toegesneden brillencollectie presen teert. Het uitgangspunt voor de ont werpen is, zoals bij alle Oilily-produc- ten, de belevingswereld van het kind. De kinderbrillen zijn inmiddels door de internationale beurzen en in de in ternationale vakpers juichend ontvan gen. De collectie bestaat uit drie kunststof en drie metalen modellen, die in verschil lende kleuren en prints verkrijgbaar zijn. In totaal zijn er 54 mogelijkheden om uit te kiezen. Elk onderdeel van de brillen is uitgevoerd in een eigen kleur en een eigen vormgeving. Bovendien is gebruik gemaakt van niet-giftige stof fen eg js; de uitvqering van een uiterst solide kwaliteit. Met deze kindercollectie is een volko men nieuwe manier van denken in de internationale brillenwereld geïntrodu ceerd. 'Weg met de kleurloosheid', zou de slogan kunnen zijn voor de Oilily- brillen. De Nederlandse kindermode- effiriency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten ner over de kwaliteit van het waaibo menhout en brak het verlossende stil zwijgen aan. Zo een telefoonbei een mens als mu ziek in de oren kan klinken dan was daarvan op 26 januari te 07.30 uur sprake. "We zijn er dus nog", constateerde schipper v.d. Dijssel met opgewekte stem. Mooi, dan zitten we over drie kwartier bij u op het dak." Met het boodschappenlijstje van de schipper was Arie die morgen met een slaperige kop de eerste klant van AM- RO-Soest. "Dakpannen, schoorsteen, houtwerk, zink- en loodwerk zijn verdwenen of beschadigd" meldde hij de verzeke ringsjuffrouw. Het lieve mens deed er niet moeilijke over. "Beginnen maar", luidde het ad vies. Thuis gekomen had Arie nauwelijks van zijn koffie geproefd, of de jarige van de 25e wilde telefonisch inlichtin gen hebben over de stand van zaken. Halverwege de uiteenzetting werd Arie onderbroken. "Weet je waar ik vannacht ik bed aan dacht?". Arie wist 't niet, maar had zo zijn ver moedens. De andere kant vervolgde: "Vervol gens mij hè hebben we in 1938, de ou de Wilhelmina leefde toen nog, ook op 25 januari zo een weer gehad. Kan ook in '37 zijn geweest, wat doet 't er toe, maar het was in ieder geval nog erger dan gisteren. "Zullen we 't daar een andere keer over hebben", stelde Arie voor. "Dan doen we mijn verjaardag zeker nog een keertje over", luidde de voor barige veronderstelling aan de andere kant. "Ik dacht dat U uw verjaardag niet zo op prijs stelde", stribbelde Arie tegen. De verbinding leek na deze opmerking even te zijn verbroken. "Zondag ben ik toch bij jullie, dan doen we het nog eens dunnetjes over", besliste 1901. "Alle hens aan dek, komende zon dag", voorspelde Arie. Marie's zorgelijke blik na deze mede deling ontging hem niet. ARIE WANDELAAR fabrikant heeft wat dat betreft uiteraard ook een naam op te houden in de inter nationale modewereld. Oilily is de eerste fabrikant die bij zijn ontwerpen serieus rekening hield met de belevingswereld van een kind. Vro lijke knallende en tot dan toe voor 'on mogelijk' gehouden kleurencombina ties werden door de Oilily kindercollec ties tot een normaal straatbeeld verhe ven. Een schoenencollectie comple teerde dit beeld. Vrolijk en opvalllend Wat Oilily echter stoorde was dat kin deren gedwongen waren de kleurige kleding te combineren met saaie, kleur loze brillen. Ontwerpen die over het al gemeen verkleinde uitvoeringen van de collecties voor volwassenen zijn. In die mening werden Oilily gesteund door de Alkmaarse ontwerper Niko Hoebe. Deze toog enthousiast aan het werk: 'Het uitgangspunt voor de kindercol lectie is dat kinderen het fijn moeten kunnen vinden om een bril te dragen. Dat bereik je niet door de brillen zo on opvallend mogelijk uit te voeren. Ou ders hebben nogal eens de neiging om een kinderbril op een dergelijke manier te bejegenen. Dat is een defensieve houding. Met de Oilily-brillen gaan we juist in het offensief. Een vrolijke, op vallende bril past veel beter bij een kind AL 25 JAAR B1EN VOOR EEN Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 en wordt zo eerder een onderdeel van zijn of haar persoonlijkheid'. Naast de reeds bekende wisselbril voor de kinderen en de bestaande merken zoals Rodenstock, Tann's, Naf Naf is deze nieuwe collectie kinderbrillen een uitstekende aanvulling op het grote as sortiment kinderbrillen, waarvan Van Essen Brilmode voor Soest wat betreft de collectie Oilily de alleenverkoop heeft. Kleurrijke brillen passen is echt leuk. Voor een deskundig en objectief advies kan men bij Van Essen Brilmode altijd terecht. Met ingang van 1 november 1989 is een nieuw paspoort ingevoerd. Een en an der houdt in dat de oude paspoorten (zwarte model) niet meer verlengd kun nen worden. Voor een nieuw paspoort zijn naast de leges en eventuele toestemming voor minderjaren c.q. de bijschrijving van kinderen tot 12 jaar dus ook 2 recente pasfoto's (zwart/wit) nodig. Aan de geldigheidsduur van ae oude paspoor ten verandert niets. Tevens is in 1990 het zgn. winter- en zo- mertarief afgeschaft. Dit houdt in dat de paspoorten het gehele jaar evenveel kosten. De noodzaak om voor 1 april een nieuw paspoort aan te vragen is ver vallen. Met ingang van 1 februari zijn tevens de kosten van reisdocumenten verlaagd. Een nieuw paspoort kost nu f 75,-. Een paspoort voor een persoon tot 16 jaar kost nu f 38,-. Toeristenkaarten voor meerdeijarigen en minderjarigen kos ten nu resp. f 35,25 en f 14,50. Tevens zijn de leges voor aanvraag van een rijbewijs verlaagd tot f31,-. Ook de PvdA-fractie heeft vorige week alsnog een aantal kritische kant tekeningen gemaakt bij de uit de hand gelopen aanbesteding van de aanleg van de raadhnistuin aan de Dalweg. Fractielid Wil Stekelenburg heeft het College van B. W. een aantal vragen voorgelegd over de begroting die tuin architect Bob van der Vliet had inge diend. De WD heeft Van der Vliet al eerder geconfronteerd met uitspraken zijner zijds, waaruit blijkt dat hij zich met de door hem gewraakte wijze van aanbe steding eerder geheel kon verenigen. In de laatste vergadering van de commis sie Nieuwbouw Gemeentehuis verweet hij de raadsleden echter dat de forse overschrijding van de begroting mede daaraan te wijten was, en dat hem geen blaam trof. Stekelenburg vraagt het College nu een nadere uitleg van Van der Vliets bewe-, ring, dat de begroting van zijn ontwerp was gecontroleerd door het externe ad viesbureau ABC en door gemeentelijke diensten, en door hen als reëel werd be schouwd. "Controleerde ABC inderdaad de be groting. En welke gemeentelijke dien sten deden dat ook?" wil Stekelenburg weten, evenals wie daartoe opdracht gaf en wie ABC daarvoor betaalde. Ze wenst ook te weten waar die kosten dan wel zijn terug te vinden en vraagt verder om de controlerapporten, die kennelijk niemand heeft gezien. Het PvdA-raadslid wil ook vernemen of Van der Vliets bewering, dat het ter rein niet deugdelijk was uitgezet - zodat er enkele bomen moesten verdwijnen - wel juist is. "Blijft Van der Vliet niet volledig verantwoordelijk voor de reali teitswaarde van zijn begroting?" klinkt het retorisch. Dierenpark Amersfoort heeft de jaren tachtig afgesloten met een recordjaar. Maar liefst 319,242 bezoekers passeer den in 1989 de kassa's, ruim 60.000 meer dan in 1988. Ook de abonnemen ten-verkoop verliep zeer goed: in okto ber werd de koper van het 15.000ste abonnement feestelijk welkom gehe ten. In totaal werden er 16.000 abonne menten verkocht. De aanzienlijke stijging is mede te dan ken aan de in oktober 1988 geopende Ark van Amersfoort. De belangrijkste publiekstrekker was (en is) echter Jula, de kleinste olifant van Nederland. Zij nam op 5 juni 1989 samen met haar moeder Win Thida haar intrek in het nieuwe olifanten verblijf. Ook voor 1990 zijn er volop plannen: in het voorjaar zal een nieuwe speelgele- genheid voor de kinderen worden aan gelegd achter de Ark van Amersfoort. Verder staat de renovatie van diverse dierverblijven op het programma. Om alle positieve ontwikkelingen kracht bij te zetten, heeft Dierenpark Amersfoort een nieuwe huisstijl inge voerd. Er is afscheid genomen van de bekende staande beer met jongen. Twee nieuwe beren (opnieuw een moe der met haar jong) zullen voortaan het logo vormen van Dierenpark Amers foort. Tenslotte: het eerste dier van de jaren negentig is geboren op 1 januari j.1.Het is het tweede jong van chimpansee Syl- via en zij heet Sanne. Sanne en alle an dere dieren zijn dagelijks te bewonde ren, ook in de wintermaanden. Zaterdag 27 januari jl. was al weer de derde zaterdag dit jaar dat het oude politiebureau was geopend voor het inleveren van pakketten voor Kozle. Vertrouwde gezichten hebben de weg al gevonden naar het oude bu reau. Men brengt niet altijd een hele doos tegelijk met goederen. Men ziet meer en meer dat mensen bij de boodschappen die zij doen tegelijk een aantal boodschappen voor Koz le doen. Die brengt men dan naar het oude politiebureau, waar medewer kers van de stichting Jumelage ze verpakken. Vol is de eerste wagen nog niet. Wel hebben alle warme bakkers in Soest voor een groot aantal balen meel ge zorgd. Bestuur en medewerkers van de stichting hebben het meel keurig verpakt in kleinere hoeveelheden en in de pakketten gedaan. Maar er is nog meer nodig! Als elke Soester maar één boodschap meer doet is de wagen zó vol en vertrekt het eerste grote voedseltransport naar Kozle. Stelt U zich eens voor: van elke Soester (en dat zijn er meer dan 40.000) een boodschap als een pakje margarine, pak koffie, zuid vruchten, fles bakolie, groentecon- serven, etc. Van de grote bedrijven die zijn bena derd is nog geen reaktie ontvangen. Wel dus van de warme bakkers uit Soest. Maar 'Help de Polen de win ter door' moet niet afhankelijk zijn van de grote bedrijven. De mensen in Soest maken de aktie zélf een sukses. Nog effies en dan is 't weer zo ver. Dan haal ik m 'n boerekiel weer uit de kast en trek ik met mijn dame naar onze geboor testad Eindhoven om in ieder geval één avond carnaval te vieren. Dan begin ik in m 'n ouwe stamkroeg, waar ik vroeger met Mieke waarmee ik later ben ge trouwd) voor op de stang met fiets en al binnen reed. Dat café is tijdens de leut- dagen stampend vol en elk jaar kom ik daar een paar prominenten uit het Gooi tegen die, gek genoeg, in dat tentje aan hun kroegentocht beginnen. Harry van Hoof, maar die woont in Eindhoven, da's niet zo moeilijk, maar ook Eric de Zwart, Adje Bouman, Will Hoebee en nog wat van die feestneuzen. Harry en ik hebben dertig jaar geleden de Rockets opgericht en zijn jarenlang met elkaar opgetrokken. Een jaar of vijftien geleden ben ik met hem carnaval gaan vieren. Hij is een notoire innemer en zo halverwege de avond was ik 'm kwijt. Dat was in een gigantische hal en ik vond hem eindelijk in een hoekje, zit tend op de grond, leunend tegen de muur: total loss. Er was geen beweging meer in hem te krijgen en ik wist me geen raad. Wat ik ook riep, hij lag daar onge geneerd te ronken. Nu was ik vroeger, als leider van de band, gewend om constant achter de rest aan te zitten. Vooral in de pauzes, om de jongens weer op tijd aan 't spelen te krijgen. Toen ik na vijf minuten vergeefs roepen daar voor Harry stond, dacht ik daar ineens aan. Ik boog me voorover en riep plotseling in zijn oor: Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Een 17-jarige bromfietser belandde vo rige week in de sloot naast de Wiekslo- terweg, toen hij door een tegemoetko mende auto van de weg werd gedrukt. Dat gebeurde op een wegversmalling. De jongeman haalde een nat pak en de brommer liep schade op. De automobi list reed zonder te stoppen door. In een kelderbox aan de Smitsweg werd in het weekeinde ingebroken. De buit bestond uit een bromfiets, een fiets, en kele bromfietshelmen en wat gereed schap. De eigenaar, een 56-jarige Soes ter, deed aangifte bij de politie. De Beckeringhstraat was gisteren de hele dag afgesloten vooreen opvallende klus. Op de hoek van de Krommeweg wordt het nieuwe hoofdkantoor van de Esra Groep N. V. gebouwd. Een 150 ton zware mobiele kraan, met een arm van 40 meter, kwam eraan te pas om 40 elementen, elk 5 ton zwaar, op hun plaats te zetten. De elementen werden op de vloer van de parkeergarage geplaatst, waarin zo'n 390 kubieke meter beton is verwerkt en 30.000 kg staal. Al met al dus inderdaad: zwaar werk. Het nieuwe kantoorgebouw krijgt een oppervlakte van 1500 vierkante meter. Bij de bouw zijn vooral Soester bedrijven betrokken: architectenbureau Raatjes van Zee land, ingenieursbureau Vis, bouwbedrijf V.d. Hengelen installatiebedrijf Cornelis- seFoto: Goos van der Wilt. Op zondag 4 februari a.s. viert het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aech- ten Schuttersgilde van Soest het feest van de patrones van het gilde. Dit zal gebeuren tezamen met de parochiege meenschap van Soest-Midden met een Eucharistieviering in de Petrus en Pau luskerk. De viering begint om 10.30 uur en zal worden gecelebreerd door gildepastor G.J. van der Beek. Aan deze viering zullen ook medewerking verlenen het parochieel zangkoor St. Caecilia, die de mis van Jos Zangl ten gehore zal bren gen, en het tamboer-, hoornblazer-, vendel- en schutterskorps van het Groot Gaesbeeker Gilde. Tijdens de viering zullen ook kinderen van 3 gildeleden worden gedoopt, t.w. Thomas van Steen, zoon van het ko ningspaar Jan en Germa van Steen, en Madeion van Hal en Michael John Brouwer. Aan het einde van de viering zal pastoor G.J. van der Beek officieel worden geïnstalleerd als gildepastor en is er de gebruikelijke vendelhulde op het Kerk plein. Na afloop is er een gezellig samenzijn georganiseerd in 'Huize Sint Joseph', Steenhoffstraat 46, waar het Museum Oud-Soest is gevestigd en de Vereni ging Artishock zijn domicilie heeft. "Harry, kom op jongen. We moeten de bühne op! De mensen staan te wachten. Kom overeind, we moeten spelen!" En zie, die woorden hadden hun magische werking nog niet verloren. Hij deed zijn ogen open en kwam zuchtend en steu nend overeind. We zijn natuurlijk linea recta naar de bar gegaan... De laatste jaren zat de klad in het carna- valsgebeuren. De mensen deden blijk baar liever andere dingen of gingen en masse op wintersport. Je kon dat merken aan het aantal carnavalsplaten dat uit kwam en vooral aan het gering succes daarvan. Dit jaar is dat anders, dus dat belooft een ouwerwetse vastenavondvie ring te worden. Er zijn heel veel gram mofoonplaten verschenen met meezin gers en een hoop daarvan zijn al een hit of worden 't. Wat denk je van het volgen de rijtje; "Rome, we komenen "ik zie een pils" van de Havenzangers; "Het is hier binnen beter als buiten" van de Deurzakkers (moet dat trouwens niet "beter dan buiten zijn "Op de deksel van de jampot" van Pierre Kartner: "En nou die hendjes de lucht in van Van Al les We voor mij de leukste meezinger dit jaar): "Wij doen straks zelf 't licht wel uit" van Sus 5: "Wij gaan door tot mid den in de nacht" van Dennie Christian: "Doet "iet 't of doet 'ie 'tniet" van Fran- kie Boy en "Er valt een traan in m'n bier" van Nico Haak. Een heel rijtje. Overigens heb ik met Ni co nog een top-avontuur beleefd. Dat zat zo. In het begin van de jaren zeventig bracht platenmaatschappij Phonogram elk jaar twee LP's uit met daarop de belang rijkste carnavalskrakers van dat jaar Om de verkopers en verkoopsters in de diverse platenwinkels extra te motive ren, gaf de platenfirma enkele weken voor carnaval een daverend feest in zaal 't Blaau w Boerke in Best en op die avond traden ook alle belangrijke artiesten op die op die platen voorkwamen. Nico Haak was er en ook het duo De Twee Pinten. Joep Peters maakt(e) deel uit van het duo dat steevast gekleed was in boerekiel, met twee reusachtige katoe nen handen bengelend op hun buik en Joep had nog een alpino-petje op. Wat maar weinigen wisten was, dat Joep een uit de kluiten gewassen toupet droeg, waaraan hij. met wat schuifspelden z'n alpino-petje had vastgemaakt. Nico, Joep en ik stonden op een gegeven ogen - blik bij de bar toen Nico vroeg wat wij wilden drinken. "Pils natuurlijk", rie pen wij in koor en Haak draaide zich om naar de toog om drie van die gouden jon - gens te bestellen. Op dat moment zette het orkest de pojonaise in en kwam de hele hossende meute onze richting uit. Nu zijn er altijd van die vervelende men sen, vooral als ze een slok op hebben, die aan "bekende Nederlanders" willen peuteren en als die "bekende" een petje of zo op heeft, dat van zijn of haar kop willen trekken. In de meute liep óók zo 'n peuter- en trek-type; een meisje van een jaar of twintig. Toen ze, in colonne, voorbij Joep kwam, trok ze het alpino petje van diens hoofd. Maar niet alleen het petje maar óók de toupet. De zanger van de Pinten stond daar met een hoofd als een biljartbal verstijfd naast mij toen op hetzelfde ogenblik Nico, met drie glazen bier in z 'n handen, zich naar ons toedraaide. "Hier Peer", zei hij, mij m 'n glasgevend en toen "maar waar is Joep gebleven?" Die stond pal voor zijn neus maar Haak herkende 'm niet... Inmiddels was dat meisje een paar meter verder er achter gekomen dat ze met dat petje een complete scalp had meegeno men, ze schrok zich rot en rende met het geheel weer op Joep af. Ze plantte alles zo maar schots en scheef op diens hoofd. Nico knipperde even met z 'n ogen en zei een seconde later de historische woor den: "Ah, daar ben je weer", en drukte de, nog steeds verstijfde, zanger z 'n glas hier in de handen. Het was een rampza lige scène voor Joep, natuurlijk, maar het heeft me een kwartier gekost om weer bij te komen... Ook John Woodhouse heeft eens een opmerkelijk carnavalsoptreden meege maakt. Hij trad op met zijn "Magie" ac cordeon; zijn harmonica had hij elec- trisch gemaakt. Via elementen in zijn in - strumenten werd het geluid versterkt en daarvoor had hij een speciaal kastje la ten maken van zo 'n zestig centimeter in 't vierkant. Daaronder had hij wieltjes laten zetten en op de bühne ging hij daar op zitten en speelde op zijn accordeon z'n liedjes. Tijdens een carnaval trad hij op in De Ster in Nieuwcuyck, een zaal met een heel groot podium. "Dat wordt sjouwen met die appara tuur", dacht John hardop. "Ik heb een idee", zei een lid van het orkest, dat daar ook optrad "als jij nou op die kast van je gaat zitten, duwen wij je zachtjes het to neel op als je aangekondigd wordt. "Een prima voorstel. John zette zich op het ge vaarte en toen hij de speaker hoorde zeg gen "En nu dames en heren, hier is John Woodhouse", riep hij "Ja", waarna de jongens van het orkest hem een goede zet gaven. Als Woodhouse voor publiek stond, zette hij zijn gezicht in een inne mende glimlach. Zo ook nu. Hij rolde al spelend en grijnzend het toneel op. Maar de jongens hadden wat té enthousiast ge duwd en met een behoorlijke vaart rolde de kast mét de spelende en grijnzend John er aan de andere kant weer af en kwam met veel geraas tussen allerlei troep tot stilstand... Het duurde een kwartier voordat hij weer in staat was te spelen, met grijns. Maar hij had die avond wél de show gestolen! Peter Koelewijn

Soester Courant | 1990 | | pagina 13