aru6hocK Soester Applaus uitstekend op dreef in'Vier kamers met tuin' tt PAGINA 14 SOESTER COURANT PAGINA 15 ,70 Nieuwe brochures Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Morgenavond in C-drie Sjoukje Dijkstra met cabaret 'Betty' Keramiek, aquarellen en olieverven Drie-in-een expositie in C-drie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Een cursus volgen bij C-drie Vrijwilligers Vakature Bank 'Heroriëntering' Vrijwilligers gezocht voor gehandicapten WBÊÊÊÊÊKKÊÊÊÊÊ Zondag 4 februari Jong Muziektalent Nederland concerteert in Kasteel Groeneveld Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Rommelmarkt De Schakel Wandtableaus in 'De Tuin' Filmhuis: 'Asik Kerib' 'Gevaar van de liefde' Winterlezing in de Rank Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Cultureel Creatief Centrum Belcanto concert De bezoekers van het Belcanto concert zullen het zeker met ons eens zijn: het was fantastisch! Het goed doordachte programma bevatte fragmenten uit opera's en operettes van Verdi, Mozart, Bizet, Dostal, Friml, Romberg, Lehar, Nicolai, Mascagni, Gounod, Offenbach en Bernstein. Aangezien er twee zange ressen aan het concert deelnamen, was er natuurlijk geen sprake van de gebrui kelijke liefdesduetten. Er waren steeds stukken uit de opera's en operettes op genomen, die nu juist niet zo bekend zijn bij het grote publiek. Met een pas sende aankleding, goede verlichting en enorme inzet van Linda Rands en Hiro- ko Mogaki werd steeds de juiste sfeer geschapen voor een prima concert. De pianist William Ruivenkamp, niet de eerste de beste (hij is de dirigent van de opera La Traciata, die door de Poolse Staatsopera gebracht gaat worden) was zeer tevreden over zowel de kwaliteit van onze piano als de akoestiek van de Grote Zaal (Waar wij van C-drie weer zeer content mee zijn). Het progamma werd gepresenteerd door Hans van Wil- ligenburg, die zijn naam als vlotte, ge zellige prater eer aan deed. Hans vertel de over elke opera/operette wat over de achtergronden, de geschiedenis, hoe ze indertijd werden ontvangen en grappi ge anekdotes over eerste opvoeringen. Heel leerzaam en interessant. Om het intieme karakter van de Grote Zaal, die in werkelijkheid een klein theater is, nog te onderstrepen, hadden we niet voor de gebruikelijke cencertopstelling, maar een cafe-opstelling gekozen. Hans van Willigenburg stelde dit en de gezellige ontvangst erg op prijs. Hij niet alleen, want de impressario belde de volgende ochtend al vroeg om een stroom van complimenten te geven. Toch leuk voor C-drie, nietwaar! Concert op het programma van de afdeling cul tuur staat nog een concert die uit hoog tepunten van bekende opera's en ope rettes bestaat. Dit concert wordt ver zorgd door de in Soest en wijde omge ving bekende tenor Charles Gabriel (misschien kent u hem als pianostem mer?). Een concert wat u niet mag mis sen. Op 10 februari. Expositie De exposities duren gewoonlijk een maand bij C-drie. Dan heeft iedere be langhebbende de tijd gekregen om langs te komen. Een maand gaat wel snel, want de expositie van Wil en Wil Goedhart is alweer bijna voorbij. Op 1 februari wordt de volgende expositie ingericht. Deze zal bestaan uit keramiek van Lyda Dirksen, aquarellen van Nel- lie van Steenbergen en olieverven van Jan Landzaat. Deze expositie loopt tot 28 februari. Sjoukje Dijkstra Weet u wat een panisch optimist is? Nee, dan moet u op donderdag 1 fe bruari naar de Theatershow van Eric Winder, alias Sjoukje Dijkstra komen kijken en luisteren. Sjoukje Dijkstra is een van de nieuwe cabaratiers die on langs deelnam aan het Cabarestafette. Dit wordt ook wel omschreven als een race naar de vaderlandse podia door aanstormend cabarettalent. Sjoukje Dijkstra sloeg geen gek figuur tijdens deze estafette. Het programma van Sjoukje Dijkstra is getiteld: 'Betty' en gaat over zijn hartverscheurende liefde voor deze dame. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 15,-. CJP/65-1- f 12,50. Open huis Ondanks het kampioenschap schaatsen op tv waren er zondag 21 januari veel belangstellenden voor onze open-d Het was een gezellige drukte in het cen trum. Veel mensen lieten zich informe ren over verschillende cursussen. Er was veel te zien en te horen; interessante exposities van cursisten tekenen en schilderen, prachtige origami werk stukjes (vouwkunst), optreden van on ze docente buikdansen. Het salonor kest Silk Stockings zorgde voor sfeer volle achtergrond muziek. Veel mensen hebben zich deze dag in geschreven voor een cursus. Het totaal aantal inschrijvingen voor de cursussen komt nu op 720 voor het komend half jaar, Dit is weer een hoog aantal waar we erg blij mee zijn. Wordt verwacht: februari: expositie keramiek, aquarellen, olieverven 1 februari: Sjoukje Dijkstra met "Betty" 4 februari: Soestand 8 februari: Purper met "Purper Pastische 9 februari: Kinderbios: Sinbad de zeeman 10 februari: concert opera en operette 17 februari: Hans Dorresteyn met "Liederen van wanhoop..." 17 februari: Workshop gedichten schrijven 23 februari: Kinderbios: De molenaarsknecht en het katje Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. In het gemeentelijk Informatiecentrum liggen weer twee nieuwe brochures. Onder de titel 'Vrouwen gezocht voor Mannenwerk' wordt ingegaan op de technische beroepen die open staan voor vrouwen. De andere brochure gaat over gevaarlijke gassen in huis. 5-'90 ofwel een dag uit het leven van een panisch optimist! Met deze titel wordt de cabaretvoorstel ling van Sjoukje Dijkstra omschreven. Sjoukje Dijkstra (Eric Winder) ziet er uit als een mengeling van Willempie en een Amerikaanse base ball-speler. Maf dus, met een witte badmuts over zijn oren en imposante schoudervullingen in z'n overhemd. Sjoukje is een brok dy namiet. Zijn humor is 'zo subtiel als een bulldo zer' en hij schuwt het stamp- en breek werk net zo min als onsmakelijke acts. Hij geeft zijn programma van begin tot eind een onderstroom van doordenker tjes en woordspelingen die nooit flauw zijn. Er zijn lyrische momenten waar hij je indringend meeneemt naar een ande re (zijn) wereld. Maar de eerste laag van Sjoukje is echt bulldozerwerk: ver schraalde wijn, verschraalde vrouwen en onderbroekenlol (met recht een pa nisch optimist). Een puinhoop die tot de pauze allengs groter wordt. Maar het is niet alleen het spoor van Sjoukje Dijkstra. vernielingen dat de lachlust wekt. Hij is virtuoos in het persifleren van diverse figuren: van de eeuwig door het noodlot geteisterde blueszanger tot Prince op een eensnarig electrisch tennisracket. Als zanger kan hij allerlei stijlen na bootsen, van Heavy Metal tot Gospel, op een manier die inslaat. Alles is kari katuur. Met een vrolijke glimlach op het gelaat ploetert hij avondvullend door een moeras van ellende, wanhoop en Betty Smit. Per minuut zakt hij verder weg; drank, blote vrouwen en pizza's vertroe belen zijn brein, maar... je bent panisch optimist of je bent het niet. Dit hartverscheurend relaas over een liefde voor Betty Smit is te zien op 1 fe bruari in C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 15,-. Voor houders van pas 65+ en CJP f 12,50. Reserveren is mo gelijk. Vanaf 1 februari is in het Witte Café van C-drie een drie-in-één expositie te bezichtigen van Lyda Dirkse, Nellie van Steenbergen en Jan Landzaad. Lydia Dirkse woont en werkt in Zeist. Ze heeft een atelier naast haar huis waar ze kan werken voor exposities en op drachten en waar ze in elk geval een keer per jaar een eigen expositie inricht van keramische werken. Ze volgde een vijfjarige opleiding 'keramiek' aan de Academie voor Beeldende Kunst in Breda. Al haar keramische objecten worden met de hand gevormd en van een dun laagje glazuur voorzien. Daar na worden ze in een elektrische oven ge bakken op een temperatuur van 1100 graden. De keramiek van Lyda Dirkse is heel landschappelijk. De natuur is haar grote inspiratiebron, zowel in vorm- als kleurgeving. Er zijn schaalvormen te zien met zo nu en dan rafelige boven randen, soms voorzien van decoraties als varentakken, knoppen e.d. Ook zijn er zwamvormen in een combinatie van gebroken wit en vrij donker getint bruin, met een verrassend craquele-ef- fect. Heel mooi zijn de Bonsai boompjes, van vorm en van afwerking. Al het werk van Lyda is mooi om naar te kijken. Er straalt een bepaalde warmte vanaf. Het is niet de eerste keer dat Ly dia Dirkse exposeert. Eerder was werk van haar te zién in Delft, Leidschen- dam, Zwijndrecht, Amsterdam, Zeist, Schevingen, De Harskamp, Nieuwe- gein, Odijk en in Amersfoort. Nellie van Steenbergen woont en werkt in Bennekom. Zij volgde haar opleiding aan de kunstacademie in Arnhem en In het nieuwe vooijaarsprogramma hoort ook een echte voorjaarscursus en wel: Paaseieren versieren Wie heeft het niet eens geprobeerd? Dat er vele technieken zijn die eieren kunnen omtoveren in ware kunststuk jes, leert u tijdens deze cursus. Dat eie ren en Pasen al heel lang bij elkaar ho ren zal blijken uit de historie en de sym boliek, ook een onderdeel van deze cur sus. Voor de eerste les gaarne meenemen: een roodgekleurd uitgeblazen ei, een houten ei, witte tekeninkt en een kroontjespen. Aanvang: donderdag 8 februari; 9.30 - 11.30 uur. Docent: mevr. J. Schnoor. Adres: Mu ziekschool, Kerkplein 1. Cursusprijs f 25,- materiaalkosten. Aantal lessen: 2. Pech onderweg Wederom is de heer Piet Smeeing be reid gevonden deze cursus ook vooijaar 1990 te geven. Ook tijdens de vakantie, of op weg naar de vakantie-bestem ming, kunt u met pech langs de wegko men te staan. Dus laat u zich bij Garage Smeeing meer "wegwijs" maken met uw auto! Aanvang: dinsdag 6 februari; 19.30 - 21.30 uur. Docent: de heer P. Smeeing. Adres: Garage Smeeing, Koningsweg 14. Cursusprijs: f 35,--. Aantal lessen: 3. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg Kerk plein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: elke maandag 10.00 - 12.30 en donder dag 10.00 - 13.30 uur, behalve in de schoolvakanties. Artibus in Utrecht. Zij werkt voorna melijk in aquarel, acrylverf en recente lijk ook in olieverf. Bekendheid kreeg ze vooral door haar portretten in soft- pastel. Zowel in haar portretten als in het vrije werk is de combinatie teder heid en intensiteit kenmerkend. Van portretten zegt ze: "Je zit er in ge vangen". Het kiezen van een beeld waarmee je wilt duidelijk maken wat je eigenlijk wilt en het natuurlijk toch op je eigen manier weergeven van dat beeld vereist grote concentratie. In elk werk kom je op een punt, datje niet goed ver der kunt. Kun je daarna toch je werk af maken op de manier waarmee je vrede hebt, dan ben je voldaan. Dat is een stuk beloning. Dë schilderijen van Nellie van Steenbergen vallen op door de tedere lijnen, de zachte nevelige tinten en de bijna sprookjesachtige onderwerpen. Deze maand is ook werk van haar te zien op een expositie in Geertruiden- berg. Jan Landzaad is in het dagelijks leven werkzaam bij een nutsbedrijf en ziet het schilderen als een gelegenheid om in zijn eigen wereldje te verkeren. Hij schildert met acryl en olieverf op linnen en werkt met brons en steen. Zijn doel is, zegt hij: het vinden van het 'mooie'. Dit vindt hij in het gebruik van kleuren en vormen. Voor hem begint het als hij bij toeval een indruk opdoet. Dit kan zijn een zinnetje, wat hij opvangt, of een sfeer of een mooie melodie. Voor hem is dat aanleiding om een passend beeld te zoeken en de sfeer van de indruk weer te geven. Een van de schilderijen op de expositie is gemaakt naar aanleiding van een vio liste. Haar mond ging tijdens het spel een eindje open, ze maakte de indruk van jong en onschuldig te zijn. Het schil derij lijkt een toevallige verzameling van vormen en kleuren te zijn. Als je goed kijkt kun je inderdaad de elemen ten uit dit verhaal over de violiste ont dekken. Jan Landzaad voelt zich niet afhankelijk van waardering over zijn werk, wat hem vrij maakt om zonder concessies zijn gang te gaan. Cultureel en Creatief Centrum C-drie biedt in dit nieuwe jaar weer een reeks van interessante creatieve cursussen aan. Ondanks dat er in de afgelopen weken veel cursisten werden ingeschre ven (ongeveer 730) zijn er bij bepaalde cursussen nog plaatsen vrij b.v. Beeldend: Boetseren en beeldhouwen - donder dagmiddag en avond Kledingwerkplaats (kinderkleding, hoeden, mode) - dinsdagochtend Zijdebeschilderen - donderdagmorgen* Zeefdrukken - dinsdagavond Fotografisch zeefdrukken - dinsdag avond Fotografie zwart/wit - dinsdag en woensdagavond Origami - maandagavond Korte cursus over Van Gogh - donder dagmiddag Toneel: Theater maken - donderdagavond Grimeren - donderdagavond Dans: Moderne dans - woensdagavond Jazz-bailet - dinsdagavond Joegoslavisch volksdansen - maandag avond Internationaal volksdansen - maandag avond Literair: Workshop gedichten schrijven, inclu sief bezoek aan een theatervoorstelling van Hans Dorrestijn in de theaterzaal van C-drie - zaterdag 17 februari. Misschien iets voor u? Schriftelijk in schrijven bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. In april 1988 was de officiële startda tum van de z.g. heroriënteringsgesprek- ken in Nederland. Een operatie, in het leven geroepen door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, die beoogde een individueel aktieplan te maken voor mensen die langer dan drie jaar ingeschreven stonden als werkzoe kende. Doel was deze mensen via een zeer persoonsgerichte aanpak een opti male kans te bieden voor herintreding op de arbeidsmarkt. Het betrof destijds zo'n 170.000 men sen, waaronder relatief velen met een laag opleidingsniveau of behorende tot de groep etnische minderheden. Om dit probleem te lijf te gaan werden samen werkingsverbanden van sociale dien sten en arbeidsbureaus gesticht, die met wisselende intensiteit en resultaten aan de slag gingen. De plaats van het vrijwilligerswerk in dit geheel concentreert zich op een tweetal mogelijkheden: 1Het opdoen van werkervaring in het voortraject naar betaalde arbeid; 2. Een zinvolle bezigheid voor hen die, om welke reden dan ook, blijvend uitgesloten zullen zijn van een betaal de baan. Binnen de eerste mogelijkheid zouden mensen zich in hun tempo kunnen voorbereiden op betaald werk, door o.a. hun tijd leren te structureren, af spraken leren maken en nakomen, zich oriënteren op verschillende soorten werk en het opdoen van werkervaring. De tweede mogelijkheid kan, door aan bieding van een zinvolle bezigheid, o.a. voorkomen dat mensen zich van "on ze" maatschappij vervreemden. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest zal, in het kader van haar streven naar een breed servicegebied, de komende tijd oriënterende gesprekken voeren met o.a. de Sociale Dienst van de ge meente Soest en het Arbeidsbureau, om te bezien wat de mogelijkheden zijn om in dit geheel een dienstbare rol te vervullen. Yakatures 18-108. Stichting voor peuterspeel zalen en kinderopvang te Soest vraagt vrijwillig(st) er om binnen het stich tingsbestuur de portefeuille van pen- ningsmeester te beheren. 17-101. Peuterspeelzaal Baarn zoekt vrijwillig(st)ers om samen met een be roepskracht een groep van ca. 12 peu ters te begeleiden (spelletjes, zingen, eten, drinken, enz.). Werktijden: M., do, vr. van 13.00 uur tot 16.30 uur. Vervanging i.v.m. zwangerschapsverlof behoort tot de uitbreidingsmogelijkhe den. 9-105. Hulpverleningsinstantie zoekt vrijwillig(st)ers voor het verzorgen van chronisch zieken tijdens de vakantie weken. Voor opleiding wordt gezorgd. 11-101. Dierenbescherming zoekt voor haar dierenambulance enthou siastelingen die naast het rijbewijs ook de rust en handigheid bezitten om met gewonde dieren om te gaan. 1-110. Internationaal Vrouwencen trum zoekt administratief medewerk ster voor voornamelijk postverzorging, verslagen typen, correspondentie en nieuwsbrief behandeling. 5-104. Gemeentelijk centrum voor basiseducatie zoekt vrijwillig(st)er ter assistentie van de docente Nederlands. Didactische kennis en/of ervaring in de grammatica van de Nederlandse taal wordt op prijs gesteld. Inlichtingen over de geplaatste vakatu- res of over vrijwilligerswerk in het alge meen kan men verkrijgen bij de Vrijwil ligers Vakature-Bank. Soest, Smitsweg 311, tel. 12630. Openingstijden: ma. t/m. do. 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur, vrijdag 9.00 - 12.00 uur. Vorige week plaatsen de Thuishulpcen trale Eemland een oproep aan mensen die via de THC als vrijwilliger de ver zorgervan een dementerende, regelma tig een handje wil helpen. Op 7 februari, van 10.00 tot 12.00 uur, organiseert de THC een introduktiebijeenkomst bij MDE, die het begin zal zijn van een kur- sus over de omgang met verstandelijk gehandicapten voor vrijwilligers. De THC is een nieuwe hulpverlenings instelling van vrijwilligers, die willen bijspringen in gezinnen die thuis een ge handicapte verzorgen. Dat thuisverzor- gen kan een hele zware taak zijn; en dan is het geweldig prettig als een vrijwilli ger zo nu en dan solidair kan zijn en de verzorging kan overnemen of daarbij wil assisteren. De THC zoekt en bege leidt vrijwilligers voor dit werk. Vrijwil ligers ontvangen een onkostenvergoe ding en zijn verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid en ongevallen bij de THC. Nu de THC er is, maken de instellingen die professionele hulp verlenen aan ge zinnen met verstandelijk gehandicap ten, die gezinnen attent op de mogelijk heid om via de THC een vrijwilliger te vinden. Om op het verstandelijk gehan dicapte gezinsleden te passen of om iets met hem of haar te doen. Daardoor krijgt de THC veel hulpvragen en heeft de THC grote behoefte aan nieuwe vrij willigers. Mensen die in hun familie of vanuit hun werk ervaring hebben met verstandelijk gehandicapten willen doen, zijn harte lijk welkom op de introduktiebijeen komst die de THC op 7 februari bij MDE organiseert. Een videofilm laat zien hoe verschillend het vrijwilligers werk bij verstandelijk gehandicapten kan zijn. Een aantal betrokkenen geven alle verder gewenste informatie, ook over de kursus voor vrijwilligers bij ver standelijk gehandicapten. De bijeenkomst vindt plaats in het ge bouw van MDE, Maatschappelijke Dienstverlening Eemland, Bloemen- dalse Binnenpoort 7, hoek Havik, Amersfoort, telefoon 033-633924, op woensdag 7 februari van 10.00 tot 12.00 uur. Ieder is welkom. Het Soester Applaus bracht afgelopen vrijdag en zaterdag het toneelstuk 'Quatre piéces sur Jardin' onder regie van Bob Bron in C-drie. In de redelijk bezette zaal wist het Soester Applaus het publiek uitermate te boeien met het van oorsprong Franse toneelstuk, ge schreven door P. Barillet en M.J.P. Gredy. De vier aktes namen het publiek mee naar een van de betere buurten van Pa rijs, waar men getuige was hoe een luxe appartement vier maal verkocht leek te worden. Telkens bleek echter weer dat de aard van de relatie van de nieuwe be woners reden genoeg was om het ap partement weer te verlaten. Het uitstekende spel van Truus Kud- ders en Martin Bruynesteyn, die als Charlotte en Maurice een vergeefse po ging ondernamen om hun gestrande huwelijk te lijmen, droeg er mede toe bij dat deze wat serieuze eerste akte uitste kend paste in wat verder bleek een blij spelachtig toneelstuk te zijn. In de tweede akte begon men de lachers wat op de hand te krijgen toen Martin Kievits, als de verjongde zakenman Bob, vertwijfeld achtergelaten werd door de moeder van zijn aanstaande vrouw Jessica (Barbara Ros), toen bleek dat Jessica niet alleen zijn vrouw, maar ook zijn dochter zou kunnen zijn. Dit leidde dan ook tot een gestrande poging van de makelaar (Leo Pappot) het appartement te verkopen aan Bob. Opvallend was hierbij het debuut van Sonja Kaldenbach, die op zeer overtui- Een scène uit het stuk dat het Soester Applaus op de planken bracht. Foto: Goos van.der Wilt. gende en natuurlijke wijze de rol van Betty, de wat frivole moeder, wist neer te zetten. Een evenzo gemeend compliment geldt voor Rinus Blankers die in de derde ak te uitstekend speelde, in de rol van een eenvoudige huisschilder die het zelfver trouwen wist terug te brengen van de welgestelde dame Irene. Zij werd op een bijzonder onprettige wijze behan deld door haar jeugdige minnaar Joel. Beide rollen werden op zeer spontane wijze vertolkt door Annemieke Kok en Robin Breij. Toen het appartement dan uiteindelijk verkocht was zagen de toeschouwers in de vierde akte Carin Kudders als bere kende zakenvrouw Georgette, die sa men met Marcel (Martin Kievits) de draad van hun relatie trachtte te pakken na een jaar van gedwongen scheiding. Ze worden echter gehinderd door de schaduw van de overleden echtgenoot van Georgette, die door beiden was vermoord. Daardoor bleek hun relatie dan ook ten dode opgeschreven. De rollen werden zo echt neergezet, dat de ze vierde akte met recht de climax vormde van het uiterst boeiende to neelstuk. Nogmaals is gebleken dat het amateur toneel van het Soester Applaus een vol wassen plaats verdient in het culturele programma van Soest. Er zijn misschien niet zoveel landen waar zoveel aandacht wordt besteed aan de musicerende jeugd als in Neder land. Ontelbare malen worden min of meer veelbelovende muziekleerlingen gelanceerd als "jong talent". Om iets te doen voor het vele echte ta lent dat ons land rijk is, heeft de Baarnse Muziekkring kontakt gezocht met de stichting Jong Muziektalent Nederland die onder de kundige leiding van Chris- tian Timm, bijgestaan door een kundig bestuur, in concoursvorm de "toptien" van het individuele klassieke muziekta lent een internationale aansluiting wil verschaffen, waarbij hoge criteria wor den gehanteerd. Menig laureaat van de ze stichting in binnen- en buitenland valt op en menigeen is in latere jaren tot de internationale prijswinnaarsgroep doorgedrongen. In de commissie van aanbeveling heb ben vele prominente plaatsgenomen, zoals Theo Olof, Herman Krebbers, Victor Lieberman, Jean Decroos, Theo Bruins, Ruud van de Meer, en nog vele anderen. Jong Muziektalent Nederland is dan ook uitgegroeid tot het meest represen tatieve jeugdmuziekconcours dat Ne derland kent. Voor het concert dat zondag 4 februari plaats vindt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld heeft de Baarnse Muziekkring twee jonge prijswinnaars Burgemeester en Wethouders hebben de Ouderraad van de o.b.s. De Schakel toestemming gegeven om zaterdag 17 maart tussen 10.00 en 14.00 uur in het schoolgebouw aan de Klaarwaterweg een rommelmarkt te houden. Van 1 februari tot 31 maart wordt in restaurant de Tuin een expositie van houten wandtableaus gehouden. De wandtableaus zijn gemaakt door een aantal dames, die in de salon van de Tuin een workshop volgden. De cursis ten leerden hoe ze deze tableaus kon den maken en beschilderen. De workshop was een groot succes en daarom wordt er op 19 en 20 februari opnieuw een workshop gegeven. Ook wie geen tekentalent heeft kan een prachtig wandtableau maken. De expositie is te bezichtigen elke dag van 12.00 uur tot 17.00 uur. Men kan dan ook inschrijven voor de volgende workshop in de Tuin, Rademakerstraat 6, 3769 BD Soesterberg, tel. 03463- 51273. K' van het concours dat in december 1989 in Den Haag plaatsvond uitgenodigd: Tanja van der Kooij (14) hobo en de harpiste Petra van der Heide (18), leer linge van de Baarn woonachtige Erika Waardenburg. Het concert op 4 februari begint, zoals gebruikelijk, om vier uur en kaarten ad. f 7,50 zijn verkrijgbaar bij de receptie van kasteel Groeneveld. Ttelefonisch kunt u reserveren: 02154-20446. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woens dagmiddag van 14.00-15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. De kos ten f 1,— (inclusief limonade). Woensdag 31 januari; het brooddeeg van vorige week verven en voor wie er toen niet was is er boetseren. Woensdag 7 februari; sneeuwpotjes, 14 februari voorbereiding carnaval (mut sen en kragen maken) en op 21 februa ri: verkleed carnaval. Kook-cursus: Bij voldoende belangstelling start op maandagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur een kook-cursus voor de kinderen van 6 t/m 9 jaar. Kosten: f 2,~. Knutsel-cursus: De knutsel-cursus is vrijdagmiddag van 16.00-17.30 uur voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,— per kind per keer. Er is nog plaats voor enkele kinderen. Kaart-avond: Op 1 februari is er weer de tweeweke lijkse kaart-avond. Er wordt geklaver jast en gejokerd om prijzen. Iedereen is van harte welkom. Kosten: f 3,50 (in clusief prijzen). Aanvang: 20.00 uur. Vrijwilligers: Om zoveel mogelijk activiteiten te kun nen organiseren zijn vrijwilligers nodig. Dat kunnen vaders of moeders zijn van de clubkinderen, maar ook andere wijkbewoners (vanaf 18 jaar), die het b.v. leuk vinden een middagje met de kinderen te werken. Lijkt het u wat? Wij hebben u hard nodig!!! Kom eens pra ten. Inlichtingen en opgave: Buurthuis "De Praatpaal" Smitsweg 311, tel. 19546. Kinder-instuif: Woensdag 31 januari gaan we op aller lei manieren leuke kaarten maken, en op 7 februari gaan we een leuke span nende kinderfilm bekijken. Tijd: 14.00-15.30 uur. Kosten: f 1,— per keer. Iedereen is van harte welkom. Opgave: Buurthuis "Het Kruispunt", Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 1 februari: Sergei Paradjanov is al sinds jaren een van de meest bijzondere filmers uit de Sovjet Unie. Hij leeft en werkt in Geor gië en Armenie, de zuidelijke staten in het Kaukasusgebergte. Zijn films heb ben weinig van de dramatiek of sombe re sfeer die we uit een aantal Russische films kennen. Ze zijn eerder spookjes- achtig, vol kleur en levenslust, met diepe wortels in de oeroude Kaukasi- sche volkscultuur. In "Asik Kerib" (1988), zijn nieuwste werkstuk, heeft hij veel prachtige locale muziek verwerkt, waardoor de film soms aan een exotische musical doet denken. De film is gebaseerd op het ge lijknamige verhaal van de Russische ro mantische schrijver Lermontov. Asik Kerib is een arme minstreel, een meester op de saax, de Turkse balalai ka. Hij is verliefd op de dochter van een rijke koopman, maar als deze verhou ding wrdt ontdekt moet hij het dorp uit vluchten. Een andere minnaar van de dochter steelt Asik's kleren en ver spreidt het gerucht dat Asik verdronken is. Asik trekt de wijde wereld in op zoek naar fortuin. Jaren zwerft hij rond in de Kaukasus, Turkije en Perzie. Hij speelt op bruiloften en partijen, ontmoet de meest wondelijke personen en beleefd allerlei avonturen. Uiteindelijk besluit hij terug te keren aar zijn geliefde... Een zeer onderhoudende film in een zeer ongewone stijl. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f6,-; cjp/65+ f 5,-. Agenda: 8 febr. Mirsch Masala 15 febr. Veronico Cruz 22 febr. Black Rain 1 mrt. Do the Right Thing 8 mrt. King of the Children Vrijdag 2 februari: Stephen Frears sleepte tot verrassing van velen een zeer eigenzinnige Euro pese film uil het Amerikaanse hol van Warner Bros. Een film die de kassa in Amerika goed doet rinkelen. Het leven als theater en de liefde als een giftige motor in "Dangerous Liaisons". Aanvang: 21.00 uur. Entree: f6,-; cjp/65+ f 5,-. Op woensdagavond 7 februari komt prof.drs. J.D. Gort van de Vrije Univer siteit in de Rank een winterlezing hou den over de "Theologie der godsdien sten. Een wat wetenschappelijke titel misschien, die toch aansluit bij een vraag waar veel mensen mee zitten; "Is de God van de bijbel nu dezelfde als die in andere godsdiensten wordt aanbe den?" Tot voor kort misschien een stuk je problematiek van het zendingsfront, maar nu bepaald niet meer. We maken kennis met Islamiet en Hindoe. Ze wo nen bij ons, we ontmoeten andere cultu ren op onze vakanties. We komen in ge sprek en denken: worden anderen ook behouden? Vinden ze heil in eigen godsdienst, of ondanks hun gods dienst? In deze tijd, waarin heel veel in een stroomversnelling raakt, is het van groot belang hierover een deskundige te horen en de mogelijkheid te benutten met hem hierover in gesprek te gaan. De lezing wordt gehouden in de Rank, Soesterbergsestraat 18 (achter de Wil- helminakerk) en begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Vrijdag 2 februari: 9.30-11.30 uur is er weer peuter/ou deractiviteit. Voor slechts 3 gulden per ouder/kind-paar de hele ochtend spe len, praten en iets drinken met de klein sten. Dinsdag 6 februari: 9.30-11.30 uur: peuter/ouderactiviteit. Woensdag 7 februari: 9.30-11.00 uur: Natuureducatiepro- jekt. De hoogste groepen van de basis scholen komen langs om mee te doen met onze sporen/speurtocht. Verschil lende opdrachten en op een speelse ma nier kennismaken met de natuur staat voorop. Inschrijving gesloten, want we zitten helemaal vol. Mededeling: Wé zijn nu al bezig met de eerste voor bereidingen voor het nieuwe seizoen. Dat begint in september. We zoeken mensen die bereid zijn mee te werken aan de kinderactiviteiten. Dit kan van alles zijn. Kun je goed knutselen? Vind je het leuk om toneel te spelen? Lijkt het je leuk om een kinderveljaardag te ver zorgen? Of wil je liever met de peuters spelen? Bij alles geldt dat er voorberei ding plaatsvindt voor een activiteit en dat je ook helpt opruimen, want we doen alles zelf. Lijkt het je wat? Bel dan 18136 en maak een afspraak. Je kunt natuurlijk ook langskomen. Opgave is nog mogelijk voor de schaak- simultaanwedstrijd op 30 april. Zijn er kinderen en volwassenen die het willen opnemen tegen de beste schakers van Soest? Schrijf dan in voor deze si- multaanwedstrijd.

Soester Courant | 1990 | | pagina 15