Speeldoos Red Stars behoudt zicht op titel WOENSDAG 31 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 16 Frans Maas in 'De Kreutzersonate' Door- en dolgedraaide Magnolia Winkeldiefstal Inbraak Dorresteinweg Pergamano, een nieuwe hobby Januari/februari Honing te koop bij Voedselgroep-kraam Molenaar-Citroën hoofdprijs tennisloterij Wisselvallig spel voldoende voorzege heren DAMMEN Damtoernooi in de Open Hof Shotjeugd goed van start TAFELTENNIS BASKETBAL Wie aan sport doet leest de Soester Courant BADMINTON Drie kampioenen bij Badso Eerste Eemland-kampioenschappen bij recreanten verreden ATLETIEK Jongerentrimgroep slaat aan Atletiek-nieuws ®p Narrp ÜCnnllnt En dan die handjes de lucht in! SCHAATSEN ATLETIEK Matige start van 'Soestdijk' HANDBAL Smeeing BDC/Damessenioren OSC-BDC ADVERTENTIE Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag 8 februari verzamelwerken gedrukt worden. Niet temin circuleerde het werk onder gronds en raakte het vlug algemeen be kend. Door zijn Oorlog en Vrede en Anna Karenina was Tolstoï immers een ge vierd schrijver geworden. Na het schrij ven van dit laatste werk (1880) maakte de auteur een morele crisis door die hem afstand deed nemen van zijn soms hartstochtelijke levenswijze. Hij zou een erg sober en religieus leven begin nen te leiden in de trant van wat Karei van het Reve in zijn Russische litera tuurgeschiedenis een 'oerchristelijk anarchisme' noemt. Tolstoï's eigen huwelijk met Sophia was echter een even grote mesthoop als dat van zijn romanfiguur. De hoop om in zijn huwelijk een uitweg te vinden voor decadentie en zinnelijkheid werd in de realiteit meer dan eens ontkracht. Op tachtigjarige leeftijd verliet hij zijn vrouw. Zijn streven naar kuisheid en bovenzinnelijke liefde laten Tolstoï in zijn werk vaak uitschijnen als een reac tionaire moraalridder. Zo komt aan vankelijk ook Pozdnyshev (Frans Maas) in de bewerking van Peter Fara- go naar voren. Hij zit niet in een trein- coupé, waardoor meteen het voorbij gaand karakter van de terloopse ont moeting verdwijnt. Pozdnyshev is niet meer de aarzelende en zachtaardige man die bijna smeekt om zijn verhaal te mogen vertellen. In een vervallen keukentje van nog geen drie vierkante meter zit hij bij het betre den van de zaal op een stoel. Hier gaat de impuls uit van de toeschouwer die komt luisteren en die zit te wachten tot dat hij begint te vertellen. In een woede uitbarsting smijt hij zijn eerste woorden in de zaal. In het begin zijn het vooral algemene beschouwingen over liefde, vrouwen en het huwelijk, die erg moralizerend zijn. Later wordt hij persoonlijker. En daar bij acteert Frans Maas zeer sterk. Een monoloog vindt zijn kracht wanneer een acteur voldoende psychologische mobiliteit weet op te wekken bij de toe schouwer om het personage in een stroom van gevoelens te volgen. Woe de, onbegrip verdriet en berusting wis selen elkaar niet af, maar zijn voortdu rend in veranderende schakeringen aanwezig. De Kreutzersonate is een muziekstuk voor piano en viool dat Ludwig van Beethoven in 1803 opdroeg aan Rodol- phe Kreutzer, een Frans musicus uit die tijd. De Kreutzersonate is ook een no velle van de Russische schrijver Lev Tolstoï. Op basis van deze novelle schreef Peter Farago een monoloog. Hoewel Farago op het eerste gezicht vrij dicht achter Tolstoï's pen blijft aan lopen, zorgen een paar ingrepen ervoor dat danig geknibbeld wordt aan de oor spronkelijke opbouw en aksentuering. Het kader waarin Tolstoï zijn hoofdfi guur, Pozdnyshev, plaatst, is een trein- coupé, te midden van een aantal reizi gers. Aan één van hen vertelt hij zijn verhaal. Het verhaal van de moord op zijn eigen vrouw, die hij 'betrapt', wan neer ze onschuldig zit te musiceren met een bevriend violist. Het verhaal ook van de verkrampte jaloezie van een man en het onvermogen om met zijn gevoe lens die hij jegens zijn echtgenote koes tert, om te gaan. Tolstoï geeft een ontluisterend beeld van het huwelijksleven en spreek soms met een kervende verbittering. Zeker als men weet dat veel elementen uit de woorden van Pozdnyshev autobiogra fisch zijn. Toen de Kreutzersonate in 1890 verscheen, ontstond er een rel met de censuur. De novelle mocht alleen in Alvast bedankt voor het komen", luidt de titel van het nieuwe programma waarmee cabaretgroep Magnolia geïn teresseerden naar het theater lokt. Deze roepstem werd vrijdag j.1. door circa 100 belangstellenden gehono reerd, waarvan een deel na de pauze het om begrijpelijke redenen voor gezien verklaarde. Begrijpelijk, omdat wat Magnolia in een theater met reputatie te zeggen had op alle punten niveau, originaliteit en goede smaak miste. Drie naamloze vrouwelijke artisten, op tredend als de dames Kok, Ferneodos en van Putten, halen in dit programma een streep door het "ik-tijdperk" en stellen het "U-tijdperk" er voor in de plaats. Voor- en vanuit een rondreizen de troubletram ontvangt het trio een aantal gasten met wie ze samen de we reld gaan verbeteren, te beginnen met het aanwezige publiek. Travestie op en buiten het toneel moet kunnen en mogen. Er talent- en smake- Een 47-jarige Soester werd maandag bij een supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat betrapt op het wegnemen van een pakje scheermesjes ter waarde van f 6,45. Hij werd overgedragen aan de politie, die proces-verbaal opmaak te. Onbekenden hebben vorige week inge broken in een opslagruimte aan de Dor resteinweg. De buit bestond uit een compressor, een vuilwater-dieselpomp en een zgn. "tacker" (een soort niet-ap- paraat), met een gezamenlijke waarde van ca. 3500 gulden. De eigenaar, een 45-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. Vorig jaar is uit Colombia een nieuwe vorm van decoratief bezig zijn overge waaid, n.1. Pergamano, het maken van eigenhandig versierde kaarten van per kamentpapier. Dit materiaal heeft verschillende pretti ge eigenschappen; het is goed door schijnend, zodat onderliggende motie ven overgenomen kunnen worden, en het is enigszins rekbaar, zodat deze mo tieven met bepaald gereedschap kun nen worden ingedrukt, waardoor te vens een witte kleur ontstaat en de pa tronen er als het ware bovenop komen te liggen. Met verschillende inkten en verven kunnen deze patronen worden ingekleurd en tenslotte kunnen de ran den met prikmotieven worden versierd. Het resultaat is altijd verrassend, de werkwijze zeer eenvoudig en de kosten voor deze creatieve hobby zeker niet hoog. Slechts twee lessen van plm. twee uur zijn voldoende om de nodige vaar digheden te leren. Het ligt in de bedoeling bij voldoende belangstelling enkele ochtenden en middagen met groepen van 6 personen deze lessen te organiseren, waarbij ge dacht wordt aan de dinsdag. De lessen kunnen gegeven worden in buurthuis De Praatpaal in het wijkcentrum Soes- terveen, Smitsweg 311. Informatie over begindata, de tijden en de kosten kan men verkrijgen bij P. Vonk, tel. 21121. loos met koketteren is een produktie als deze door- en doldraaien. Om de trend, die sommige cabaretgroepen voor ogen staat, te volgen werden ook nog uit het schuttingrepertoire bekende en minder bekende hoogstandjes gehaald, kortom buiten het aanwezige "huispubliek" van Magnolia zat een meerderheid van de dun gevulde zaal zich met toenemende verbijstering af te vragen of men voor dan wel achter het voetlicht goed bij zin nen was. Slechts de kwaliteit waarmee enkele on duidelijke liedjes werd vertolkt oogstte een zuinig sukses. Terug naar af, te beginnen tussen de schuifdeuren voor een geselecteerd pu bliek, kan voorkomen dat het meren deel van de goedgelovige aanwezigen nog eens met inferieur cabaret te maken krijgt. Deze Magnolia was er een die op de veiling zou zijn doorgedraaid. Lr. Dinsdag 6 februari, 20.15 uur: "De zon gaat zinloos onder, morgen moet ze toch weer op" Try-out van een nieuw programma van Herman Finkers. Uitverkocht! Donderdag 8 februari, 20.15 uur: "De kreutzersonate" Voordrachtskunstenaar Frans Maas. Kaarten f 15,—, PAS65+/CJP f 15,-. Donderdag 15 februari, 20.15 uur: "Bart S te N Cabaretprogramma Bart Stultiens. Kaarten f 12,50, PAS65+/CJP f 12,50. Vrijdag 16 februari, 20.15 uur: "Die Zauberflöte". Kameropera Nederland. Kaarten f 25,- PAS65+/CJP f 22,50 Donderdag 22 februari, 20.15 uur: "Eeuwige jeugd". Toneelstuk met Ellen Vogel en Henny Ori. Kaarten f 25,PAS65+/CJP f 22,50 Zaterdag 24 februari, 20.15 uur: "Kiezen of Deelder". Solo-programma Jules Deelder. Kaar ten f 20,- PAS65+/CJP f 17,50. Aanstaande zaterdag 3 februari is de werkgroep Wereldvoedselvraagstuk Soest weer present met een kraam aan de Van Weedestraat (bij de NMB- bank). Tussen 11.00 en 15.00 uur kan men er terecht voor allerlei produkten uit de Derde Wereld. Ook op zaterdag 17 februari zal de kraam er weer staan. Deze maand vestigt de Voedselgroep speciale aandacht op honing uit Mexico en Nicaragua. De Mexicaanse honing is afkomstig uit het Lacandona-oerwoud, waar Indianen onlangs een coöperatie hebben opgericht. S.O.S. Wereldhan del betrekt daarvan honing, waarvoor zij 50% meer betaalt dan de reguliere tussenhandel. Van elke tien verdiende pesos gaat er één in een investerings fonds, waarvan ook een bijdrage naar de gezondheidsposten gaat. De export van honing uit Nicaragua, waar de bij enteelt in opbouw is, verschaft de telers de middelen om deze sector uit te brei den door de aanschaf van diverse mate rialen. Het is ook mogelijk telefonisch de pro dukten bestellen die aan de kraam wor den verkocht. Dat kan via tel. 02156- 274. «OlENAAR CITROEN Bij de Amersfoortse Citroën-dealer Molenaar vond in de afgelopen week de officiële overhandi ging plaats van de hoofdprijs in de loterij, die de tennisvereniging Soest-Zuid organiseerde voor de bouw van het nieuwe clubhuis. De auto, een fraaie Citroën AX K-way met een waarde van f 18.000,- werd gewonnen door de heer en mevrouw A. Hooijer uit Soest. De sleutels werden aan hen uitgereikt door een medewerkster van de firma Molenaar, in het bijzijn van de heren A. Meijer en R. van Klooster van de loterijcommissie van de tennisvereniging. Met wisselvallig basketbal heeft Red Stars gedaan wat het moest doen om te blijven meetellen in de strijd om het kampioenschap. De Soesters wonnen met 77-62 van Grasshoppers dat met tien punten achterstand op Red Stars en twaalf op Dunckers uit Hilversum de derde plaats bezet. Cock van de Lagemaat begroette in sporthal Beukendal een oude bekende. Als vervolg op het schooldamtoernooi van 20 januari j.1. heeft de DVSB een persoonlijk kampioenschap georgani seerd. Dit toernooi, dat ongeveer vier weken gaat duren, is afgelopen donder dag begonnen. Ondanks het zware or- kaangeweld waren er toch nog 16 jon gens en meisjes gekomen om deel te ne men. Voorzitter E. Davelaar zei blij te zijn dat de damsport leeft onder de jeugd. Te vens wees hij erop dat in Amersfoort in de maand februari de tweestrijd om de wereldtitel dammen plaats vindt tussen Tom Sijbrands en Alexej Tsjizjov. In de A-poule van het persoonlijk kam pioenschap hebben Jasper Hoebe en Pieter Damen de leiding genomen. Na twee wedstrijden hebben zij ieder drie punten. In de B-poule wonnen Paula Meesters en Michel Vogel beiden hun twee partijen. Michel Scheerhoorn be haalde uit zijn twee partijen de volle winst in de C-poule. Morgen, 1 februari, gaat het toernooi in de Open Hof gewoon verder. Deelne mers die zich al hadden opgegeven, maar die door de storm van vorige week niet konden komen, zijn natuurlijk als nog van harte welkom. Ook nieuwe deelnemers en deelneemsters die mee willen doen zijn welkom in de Open Hof. Er wordt gespeeld van 19.00 tot 20.00 uur. Deelname aan het toernooi is gratis. Lace Strong, in de jaren zeventig één van de eerste Amerikanen die het na tionale basketbal zowel letterlijk als fi guurlijk naar een hoger niveau sleepten, zat als coach op de bank bij de Katwij- kers en maakte zo nu en dan een inval beurt. De sympathieke basketballer liep luttele minuten voor het eindsignaal een ernstige knieblessure op en moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. De wedstrijd was in die fase (77-62) al beslist, maar Red Stars had het minder makkelijk gehad dan die stand doet ver moeden. Aanvankelijk hadden de Soesters geen boodschap aan de tegen stand van Grasshoppers en zag Rinus Valk zijn team met 25-12 leiden. Toen werd de laksheid van Red Stars beter af gestraft door de gasten die na twintig minuten wisten dat de achterstand (35- 27) niet onoverbrugbaar was. Pas toen Grasshoppers tot 42-39 was genaderd, kreeg Red Stars de bezieling terug en werd via een opeenvolgend aantal 'steals' de voorsprong binnen anderhal ve minuut verstevigd tot 49-39. Met na me Jan van Maanen speelde in die fase een sterke partij, maar de forward (achttien punten) moest zijn inzet beko pen met een maximum aantal persoon lijke fouten en kon voortijdig gaan zit ten. Opmerkelijk voor de defensieve agres siviteit van Red Stars was dat de vijf in gezette guards het verzet van Grasshop pers definitief braken, en twintig van de laatste 24 punten bijeen knokten. Jongens junioren Hoe groot de vorm van de dag van in vloed kan zijn op het scoreverloop, bleek zaterdag eens te meer tijdens de wedstrijd van de jongens junioren tegen Rotterdam-Zuid. In de uitwedstrijd was Red Stars nog 'geveegd' door de meer voudig Nederlands kampioen, zoals een grote nederlaag in basketbaljargon kan worden aangeduid. In Soest waren de rollen ondubbelzin nig omgedraaid en boekte de ploeg van Hans de Bruin een 91-63 zege. De Bruin die ook coach is van het dames team van eredivisionist Midland in Utrecht, zag zijn ploeg in de eerste helft Hoewel de landelijke Shotteams pas op 10 februari hun eerste wedstrijd zullen spelen, is de winterstop voor al le afdelingsteams nu definitief voorbij. Twee weken geleden verschenen de se nioren al achter de tafel en afgelopen zaterdag ging ook de Shotjeugd van start. Hebben de seniorenteams nog wat moeite om op gang te komen, de Shotjeugd kende een goede eerste week. Het tweede jeugdteam won in Almere-Stad eenvoudig met 7-3 van Almeerspin 1, en ook de toekomst van Shot, de 'verse' spelertjes van Shot 6 en 7, maakten korte metten met de tegen stander. Shot 6 won met 8-2 van ATC 6, terwijl Shot 7 met 9-1 duidelijk de meerdere was van Good Luck 7. Senioren Nu de landelijke senioren nog vrij zijn, zijn aller ogen gericht op de twee teams die uitkomen in de hoogste afde lingsklasse, Shot 3 en 4. Na de magere prestaties van vorige week ging het deze week iets beter. Shot 3 speelde in Bussum met 5- 5 gelijk tegen Good Luck 2. Getuige de 4-0 en later zelfs 5-1 voorsprong had hier dui delijk meer in gezeten. Martin Fransen was met twee winstpunten de sterkste aan Shotzijde, Marcel Jansen en Arjan Schuiling wonnen ieder een partij. Via winst in het dubbel werd de puntende- ling bereikt. In de andere poule van de eerste klasse kwam Shot 4 thuis niet verder dan een 3-7 verlies tegen het Hilversumse VEV 1André van Vugt nam twee van de drie Shotpunten voor z'n rekening, terwijl Rob Houtgast eenmaal tot scoren kwam. Jeugd Shot 2, dat uitkomt in de hoogste afde lingsklasse en dit jaar op promotie naar de landelijke klasse hoopt, zette met een 7-3 overwinning op Almeerspin 1 een goede stap richting promotie. Bo vendien maakte het tweede een einde i aan een opmerkelijke zegereeks van de spelers uit Almere-Stad. Twee jaar lang was het team in eigen huis nog ongesla gen. Shot liet zich hierdoor echter niet imponeren. Drie eenvoudige overwin ningen van Sander van Elteren en Mar- co van Vugt en winst in het dubbel wa ren genoeg om de tegenstander het eer ste verlies in twee jaar te bezorgen. Naast het goede optreden van Shot 2, vielen ook de prestaties van de twee jongste Shotteams op. Shot 6 kende geen genade met ATC 6. Aanvoerder Paul Merkus gaf met drie overwinnin gen het goede voorbeeld en broertje Erik en debutante Aletta Peelen deden niet voor elkaar onder. Voor Shot 7 be gon de competitie ook goed. Laurens van der Horn won (in z'n eerste compe titie) net als Christiaan ter Linde al z'n wedstrijden, en alleen nieuwkomer Pe ter Lamers was zo vriendelijk de tegen stander het erepuntje te laten scoren. Uitslagen Senioren: Good Luck 2 - Shot 3 5-5 Shot 4 - VEV1 3-7 Bijmaat 2 - Shot 5 7-3 Shot 6 - Bunshot 3 uitgesteld i.v.m. de orkaan ATC 4 - Shot 7 5-5 Shot 8 - Bijmaat 6 uitgesteld Shot 9 - Eland 8 5-5 Muiden 2 - Shot 10 uitgesteld Shot 11 - Bijmaat 10 9-1 Victoria 12 - Shot 12 7-3 Shot 13 - OSO 2 7-3 Victoria 11 - Shot 14 8-2 Jeugd: Almeerspin 1 - Shot 2 3-7 Victoria 2 - Shot 3 3-7 Quick 5 - Shot 4 9-1 Shot 5 - Huizen 7 4-6 Shoit 6 - ATC 6 8-2 Shot 7 - Good Luck 7 9-1 een moeizame wedstrijd doormaken. De gasten uit de Maasstad namen een 15-26 voorsprong die door Red Stars halverwege was teruggebracht tot 36- 40. In de tweede deel liet Red Stars een an der gezicht zien en werd Rotterdam- Zuid opgerold. Onno Tool produceer de 23 punten voor Red Stars. Vijf ande re spelers kwamen eveneens in de dub bele cijfers door minimaal tien punten te scoren. Programma De meisjes junioren openen zaterdag het thuisprogramma van Red Stars. De ploeg van Michel van Drie, die afgelo pen week met een kleine nederlaag uit de bekerstrijd werd gewipt en opnieuw een speelster (Esther van den Bolt) met een blessure zag afhaken, speelt om 18.15 uur in sporthal Beukendal tegen Gunco Rotterdam. Om 19.45 uur zet het eerste damesteam het programma voort mét eén'duel te gen Rowic uit Dordrecht. Het tweede herenteam ontvangt om 21.15 uur OSM'75, terwijl de reserve-dames van Red Stars op die tijd moeten aantreden tegen Shooters uit Bunschoten. In de Bunt ontmoet het derde jongens aspirantenteam zaterdag om 19.00 uur 't Gooi. Badso 1 behaalde met een gemakkelij ke 7-1 overwinning het kampioen schap. Badso 2 en Badso 1 jeugd be haalden beide met een zwaarbevochten 5-3 zege hun kampioenschap. Badso 1 speelde uit tegen het Amers foortse ABCA 4 en won zoals het het beste team uit deze klasse betaamt met 7-1. Een zege een kampioen waardig. De dames Claudine Schüssler. En Sa- cha Vuyk en de heren Rob Stomp, Fred v. Gestel en Morten Hjort hebben dit seizoen zeer constant gespeeld en daar mee de basis gelegd voor dit kampioen schap. Zondag a.s. volgt de laatste wed strijd van deze competitie waarin het team in de eigen Banninghal supporters kan laten zien over welke Badminton capaciteiten het beschikt. Badso 2 begon in Nieuwegein met een voorsprong van 4 punten op nr. 2 aan de op een na laatste competitie-wedstrijd. In een enigszins nerveus gespeelde wedstrijd wisten de Soesterbergers 't Gein 4 toch op de knieën te krijgen en via een 5-3 zege het kampioenschap veilig te stellen. De dames Bep v.d. Ho ven en Rosita v. Lunteren en de heren Paul van Ginkel en Roy v. Gestel heb ben een zeer goed seizoen achter de rug; met gedegen en goed verzorgd badminton hebben zij dit kampioen schap dan ook meer dan verdiend. Ook dit team speelt a.s. zondag in de Ban ninghal zijn laatste wedstrijd van dit sei zoen. Badso 3 had het thuis tegen BC-70 uit Epe erg zwaar. De Soesterbergers kon den niet in hun spel komen waardoor een 5-3 nederlaag niet kon worden voorkomen. Badso 4 deed het uitspelend tegen Leusden 2 niet slecht en wist met Ina Zijsling als invalster voor Tosca Wester- veld een 4-4 gelijkspel te behalen. Badso 5, met invaller Edwin Wasch, deed het thuis tegen Castellum 4 uitste kend en won gedecideerd met 8-0. Badso 6, met twee invallers, draaide niet goed. Tegenstander Leusden 3 wist daar gebruik van te maken en behaalde een 7-1 overwinning. De jeugd van Badso deed het ook weer goed. Het eerste jeugdteam met Iris v.d. Kooy, Sandy v, Wankum, Jorrit v.d. Kooy en Mare v. Gestel behaalde een zwaar bevochten 5-3 overwinning op het jeugdteam van Leusden en werd daarmee kampioen in hun klasse. Een prima prestatie. Zaterdag j.1. werden de kampioen schappen bij de recreanten verreden. Er werd fel gestreden door de rijders die er doorgaans wat minder trainingsarbeid in kunnen steken. De prestaties zijn er niet minder om. Bij de dames was de eerste plaats voor Rudi Baltus en bij de heren voor Jan Sanbrink. Bij de jeugd werden de eerste plaatsen gehaald door Esther v.d. Bree- men en Peter Onder de Linden. Daarna werd er nog een marathon wedstrijd door Eemland georganiseerd. Hier was Henriëtte Kuyt veruit de snelste dame. Cor Varekamp was eerste bij de heren, met op de derde plaats Tommie Ver steeg. Dan waren er de prestaties van de wed strijdrijders, die op vrijdag, zondag morgen en zondagavond in actie kwa men. Onder veelal barre omstandighe den werden toch uitstekende tijden ge realiseerd. Het was vooraf niet te ver wachten geweest dar er zo veel per soonlijke en clubrecords werden verbe terd. Op vrijdag deed Bert van de Weerd de 700 m in 58.15 (p.r.). Arie Treur reed persoonlijke records met 30.7 (300 m) en 65.82 (700 m). Henriëtte Kuyt zette eenzelfde prestatie neer met 30.70 (300 m) en 67.07 (700 m). De laatste tijd is eveneens een verbetering van het club record. Arie van de Berg verbeterde zijn beste tijd op de 700 m in 60.87 sec. Kir- sten van de Berg tenslotte deed met 33.23 sec. (300 m) en 73,65 sec. (700 m), tevens een clubrecord, niet onder voor de andere rijders. Het waren ook twee verbeteringen van haar beste tij den. Op zondagmorgen werden persoonlij ke record gereden door Martin Baltus met 60.60 (800 m), tevens een clubre cord, en Peter van ae Heuvel met 61.20. Beide jongens waren eerste in hun groep. Angelique van de Berg verbeterde twee tijden: 50.50 (500 m) en 70.10 (700 m), tevens clubrecord. Linda van de Berg reed de 700 m in 69.10. Zij werd eerste Sinds woensdagavond 17 januari j.1. is AV Pijnenburg met een trimprogram- ma gestart, dat specifiek bedoeld is voor jongeren, variërend in leeftijd van 18 tot ca. 28 jaar. Bij deze Jongerentrim groep wordt ingespeeld op de behoefte bij deze leeftijdsgroep om zich onver plicht aan te sluiten bij een vereniging, zonder dat daar de wekelijkse wed strijdverplichtingen tegenover staan. Onder deskundige leiding komen alle facetten aan de orde, die ertoe leiden, dat de deelne(e)m(st)ers conditioneel op peil gebracht en gehouden worden. Oefeningen gecombineerd met hardlo pen, diverse spelvormen, en natuurlijk een goede "warming-up en cooling- down" worden op verantwoorde wijze door recreatieleiders geleid. Diegenen die na het lezen van boven staande alsnog sportieve belangstelling hebben kunnen elke woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur terecht op de Atletiekaccommodatie van AV Pijnen burg aan het einde van de Bosstraat, hoek Wieksloterweg. Voor uitgebreide informatie kan men terecht bij Nelleke Boissevain, tel. 18641; Jan Veen, tel. 17313 of Wim van Dorresteijn, tel. 20727. Een drietal atleten uit de lange afstand- ploeg van AV Pijnenburg hebben afge lopen zondag deelgenomen aan een wegwedstrijd over 25 km in Groote broek. Hoewel zij te maken kregen met storm en regen, slaagden de Pijnenbur gatleten erin zeer respectabele tijden op de klokken te brengen. Bert van Velzen wist de 25 km als snel ste Soester af te ronden in een tijd van 1.40.40. Henny Pot weerde zich erg goed bij de dames en kwam uit op een tijd van 1.47.30. Veteraan Henk van Hal tenslotte slaagde erin wederom een persoonlijk record te vestigen. Reali seerde hij in Etten-Leur op de mara thon reeds een persoonlijke beste tijd, nu bracht hij zijn tijd tot nu toe op de 25 km met 1 minuut 40 omlaag naar 1.46.00. SOESTER KARNAVALSVERENIG1NG Nog even en het is weer groot karnaval in Knollendam. Maar voor het zover is, nog even oefenen of alles nog gesmeerd gaat. Die gelegenheid heeft iedereen tij dens het Kleintje Karnaval op zaterdag 3 februari a.s. Dan is Bos en Duin, de toekomstige Knollenburcht weer vol met enthousiaste karnavalsknollen uit Soest en wijde omgeving. Het Soester Karnaval heeft een faam opgebouwd, waar men van verre al op af komt. Een aantal karnavalsvereni- gingen uit de regio komen ook op be zoek. De muziek wordt verzorgd door de steeds groter wordende Eemlander Blaaskapel van PVO. Daar komen steeds meer muzikanten bij, die het kar- naval niet willen missen. Trouwens, de Narre Knollen willen ook de Hofkapel niet missen. Zij maken de onstuimige muziek, deze zaterdagavond weer afge wisseld met de vernieuwde Beetje Band. Gezien het verwachte aantal bezoekers is het goed voor 9 uur al te komen. Dan hoeft men niets te missen van het muzi kale spektakel. Soest weer op weg naar een echte Knollendamse periode! in haar groep, verbeterde haar tijd en vestigde een clubrecord. Zondagavond ging het ook al weer goed. Er moet volstaan worden met we derom allen de persoonlijke records te vermelden, waarmee niet gezegd wordt dat de overige tijden niet prima waren. Albert Peeters reed 1.42.1 (1000 m), Marjolein Bartels reed 57.1 (500 m) en 1.55.1. (1000 m). Een opzienbarende prestatie werd door Rian Jacobs neer gezet met 2.10.30 (1000 m). Henriëtte Kuyt deed al weer goed mee met 48.70 (500 m). Ruud Groenestein reed 50.80 (500 m). Mark Jansen is aan het terugkomen na ziekte. Hij zette 2.24.2 neer op de 1500mJonnyEngbe- rink deed over 1500 m 2.52.1 en een wel zeer goede verbetering van haar tijd werd aangetekend door Jolanda Ver- duin. Na vier jaar verbeterde zij haar tijd met 2 sec. op 1500 m. Het werd 2.28.5. Het was schitterend om de vreugde bij de overwinnaars te zien. Schaatsen blijft een prachtige sport. Tot slot kan ver meld worden dat Edwin Groeneveld heel voorzichtig de trainingen heeft hervat. Zijn schouderblessure is nog herstellende, zodat het seizoen als ver loren beschouwd kan worden. Hij kijkt nu al uit naar de volgende winter. De drie teams van biljartvereniging "Soestdijk", uitkomende in district Eemland van de KNBB, hadden wat betreft de eerste twee teams een slechte start van de tweede competitiehelft. Deze beide teams - hoewel hoog geklas seerd- verloren met 2-4. Alleen het der de team kwam tot een knappe winst. Het op de eerste plaats van de C2A- klasse staande eerste team speelde uit tegen het als zesde geklasseerde team van Leusderkwartier 4 uit Amersfoort. Zowel de eerste wedstrijd van Rien van Geerenstein tegen Blanke als de tweede van Harry van Brienen tegen Mol gin gen verloren. Beide spelers speelden hun wedstrijd ver onder hun gemiddel de, zodat dit verlies niet zo verwonder lijk was. Alleen de als vanouds degelijk spelende Jan van den Brink wist de laat ste wedstrijd tegen de sterke de Vries te winnen. Het tweede team verging het al niet be ter. Dit team, tweede geplaatst in de C2B-klasse, speelde eveneens een uit wedstrijd tegen het op de vierde plaats staande team van Entre Nous 3 uit Har derwijk. Cees Oostergo begon bijzon der zwak tegen de Leeuw en verloor 'dan óók kansloos. Piet van Elteren, in gevallen voor de zieke Wim van Vul pen, wist de stand weer recht te trekken door zijn partij tegen Van de Kaa met een goed gemiddelde van 3.94 te win nen. De laatste partij moest dus de be slissing brengen. Helaas kon Gosse Wessel tegen de goed spelende Meyer niet in zijn spel komen zodat ook hij kansloos ten onder ging. Het derde team heeft in de eerste helft van de competitie niet zoveel gepres teerd en is vast van plan daar iets aan te doen in het tweede gedeelte. Dit team, uitkomende in de C4B-klasse en daarin slechts als zevende geklasseerd, ontving in een thuiswedstrijd het als laatste ge plaatste Leusderkwartier 7. De eerste wedstrijd werd door Toon Kareisen met ruime voorsprong gewonnen van Veld huizen. Vooral zijn gemiddelde van 1.83 wasvoor een speler van zijn kaliber zeer geod. Iets minder overtuigend wa ren de overwinningen van Joop van Veenendaal tegen Mol en van Jan-Wil- lem Hilbrandt tegen van de Brug. Nieuwkomer Ton Spilker kon door de zenuwen zijn draai niet vinden tegen Wouterse en was dan ook kansloos. Ondanks dat toch een nette 6-2 over winning voor dit team. De wedstrijd begon zeer wisselend van zowel BDC als OSC-zijde. Het tempo lag hoog met snelle aanvallen en break outs maar na een stand van 3-3 begon de concentratie bij BDC minder te wor den zodat OSC uit kon lopen naar 7-4. Bij deze 7-4 liet BDC het niet zitten en ging weer gelijk op met OSC tot de rust. Ruststand 9-6. De wedstrijd gaf aan het begin van de tweede helft hetzelfde beeld tot de stand van 11-9. Hierna wist OSC door snelle aanvallen de voor sprong uit te bouwen tot 15-9. De ach terstand werd langzaam ingelopen tot 16-14. Maar helaas was dit niet genoeg en OSC wint met 17-14. Uitslagen zondag 28 januari welpen 2: Welpen 2 - Fortussimo 7-2 meisjes asp. B: SHVU - Meisjes asp.B 5-4 meisjes asp. A: Meisjes asp. A - UHV DSO 11-4 jongens asp.: Fidelitas - Jongens asp. 13-16 herenjun.: Herenjun. - Fortussimo 17-18 herensen. 2: AAV-Heren2 16-18 herensen. 3: RHC - Heren 3 14-21 damessen. 3: Damessen. 3 - HHC 10-12 damessen. 2: Damessen. 2 - UHVDSO 5-17 damessen. 1: OSC 2 - Damessen 1 17-14

Soester Courant | 1990 | | pagina 16