COMBI MAAND AANBIEDING BERPAS PARKET mat of glans Mo*lO éoitt halve (MAQm jaar (STER Hertenkamp aan Dorresteinweg moet a-commercieel worden herenmode1 KIES KLEUR VOOR KINDER- BRILLEN VAN aaia brilmode czrm PAGINA 2 WOENSDAG 31 JANUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 ng elen bv i SMEEINC b.v. OUW - ONDERHOUD 3R/ REIDER daar moet u beslist kijken voordatu gaat beslissen! BERPAS PARKET SOEST 'Soestand' afgelast! Inbraak shoarmazaak WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 FOTO 0 VIDEO» AUDIO Al ruim 100positieve reacties 'Project van twijfelachtige aard' Forse kritiek op hertenkamp-plan Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i scliocmahcr ■i Avondvierdaagse Circus Bongo Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Inbraak Bartolottilaan SoesterberosestfQQt 51 Soest Autokraak De kracht van de reclame ligt in de herhaling Baarnaars gepakt na ruzie en diefstal ZUIDPROMENADE 15 3768 EM SOEST-ZUID TELEFOON 02155-12874 ;rk nkomst mogelijk: k, eventueel met sn; 2 a 3 weken; weekenddagen of ken; week, aangevuld week, gecombi- ireken dagen. VO. Maatschap- voorwaarden om- •eiskostenvergoe- C.M.D. Soest/ kingsgesprek. tuis krijgen. een 'ij sollicitanten ngsvaardig- uw curricu- gemoet. 8 HT SOEST (endheid met aanbeveling. ar. n het bedrijf worden. e richten aan: ing b.v. SOEST oezit van een 1 de mouwen 'ur en kom je st ons hoofd- bent etpersen rek. lehoort n taak. :ige Stolp dé parketspecialist in Midden-Nederland b Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 mJ SHOWRUIMTE De talkshow "Soestand", die a.s. zondag 4 februari in C-drie zou wor den gehouden, gaat niet door. De or ganisatoren hebben het maandelijk se praatprogramma moeten afgelas ten, omdat enkele hoofdgasten door omstandigheden op hun toezegging hebben moeten terugkomen en niet aanwezig kunnen zijn. Het is niet ge lukt voor hen in korte tijd waardige vervangers te vinden, zodat besloten is het hele programma deze maand over te slaan. De volgende editie van de talkshow volgt op vrijdagavond 9 maart, als gebruikelijk in de grote zaal van C-drie. "Soestand" staat dan geheel in het teken van de naderende ge meenteraadsverkiezingen. Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een shoarmazaak aan de Soesterbergse- straat in Soestduinen. Ze kwamen bin nen via het keukenraam en maakten een onbekend bedrag buit uit de speel automaat, die daarbij zwaar beschadigd werd. Tevens verdwenen ca. 200 gulden aan wisselgeld en acht cd's. Foto van dia 10 X 15 cm nil 100 I vjon o//oncoMBi Een hertenkamp, compleet met een roedel van zo'n 25 herten, ingericht met glooiende heuvels, een waterbek ken, boomgroepen en andere natuur lijke "stoffering". Dat is wat de Soes- ter H.A. van Doorn voor ogen heeft op het terrein naast zijn huis aan de Dor resteinweg, even voorbij het Vaarder- hoogt. Om dat mogelijk te maken heeft de eigenaar van het gelijknamige autobedrijf 2200 collega-onderne mers in de regio benaderd met het ver zoek adhesie te geven aan zijn plan. De eerste 100 positieve reacties stroom den vorige week al binnen. Dat vertelde de initiatiefnemer vorige week tijdens een ontmoeting met de pers, waarin hij zijn plannen nader ont vouwde. Het terrein - 5000 vierkante meter groot - wil hij, desnoods ook al leen, aankopen om daarop zijn idee te realiseren. Voor de uitwerking van zijn plannen heeft hij kontakt gezocht met landschapsarchitect ing. F.J Haver Droeze, de man die het Amersfoortse dierenpark o.a. zijn Ark van Noach gaf en o.m. verantwoordelijk is voor de "aankleding" van omgeving de van Or- najehof, de appartementen op de plek van het voormalige Oranje hotel aan de Burgemeester Grothestraaï. Haver Droeze is verder betrokken bij de in richting van de campirig 't Nëst"in Söést en bjj het project voor woningbouw op het terrein van Zonnegloren. Op de achtergrond van het plan staat Van Doorns streven om in deze "uit hoek" van Soest de verstedelijking en de oprukkende industrie voor te zijn. Het hertenkamp zou een ideale ont moetingsplek voor jeugd en ouderen kunnen zijn. Van Doorn, zelf geboren Soester en boerenzoon, wil de bestem ming van het stuk grond naast zijn huis graag vastleggen voordat het onder in vloed van moderne ontwikkelingen verloren gaat. "Je weet immers nooit wat er boven je hoofd hangt." Op de achtergrond speelt verder de grote inte resse voor de natuur mee van een van zijn zoons, de 12-jarige Jeroen. Attractiepunt Het hertenkamp zal volgens Haver Droeze een bijzonder attractiepunt kunnen worden, waardoor de recreatie ve waarde van bijvoorbeeld de fietsrou tes dubbel interessant wordt. Voor de bevolking zal het een versterking bete kenen van de "geworteldheid" in de ei gen woonplek. Het hertenkamp past volgens hem ook uitstekend in de aan wezige landschapsstructuur, met de ve le "buitenplaatsen" in de omgeving. "Het is niet iets dat op die plek wezens vreemd is. Er zijn ook herten in Pijnen burg, waarop het terrein van nature aansluit." De investering bedraagt volgens de ini tiatiefnemer een ton. De kosten van de exploitatie schat Van Doorn op 30.000 gulden per jaar. Hij rekent op 300 adhe siebetuigingen van mensen die bijvoor beeld 100 gulden per jaar willen bijdra gen. "Dat zijn voor ondernemers geen fabelachtige bedragen." Hij wijst er wel op dat het hertenkamp een volledig a-commerciële zaak is, zodat er geen denken is aan reclamebordjes of andere commerciële uitingen. Van Doorn heeft de oud-inspecteur van de Dierenbescherming J.M. Wen tink, die in Soest woont, al bereid gevonden Het plan voor het inrichten van een hertenkamp aan de Dorresteinweg, waarmee de Soester autohandelaar H.A. van Doorn zijn collega's heeft benaderd, heeft niet overal tot enthou siaste reacties geleid. Een aantal bena derden wijst het project vierkant af en heeft Van Doorn een open brief ge schreven, waarin wordt gezegd dat zijn initiatief om verschillende redenen weerstand heeft opgeroepen. De brief is ondertekend door de direc ties en medewerkers van Artisanne, uit geverij Kijk kader en Adviesbureau Van Ginkel. Volgens Vic. Jacobs, directeur van Artisanne, zijn er inmiddels van tien andere ondernemers gelijkgestem de geluiden vernomen. "Maar we zijn niet speciaal handtekeningen gaan wer ven." De open-briefschrijvers sommen een aantal argumenten tegen het plan op. Ze vinden bijvoorbeeld dat herten zich vrij in de natuur moeten kunnen bewe gen en dat de gevangenschap van de dieren tegen de natuur indruist. "Men zou er beter aan doen de dieren te be schermen tegen lieden die er een sport van maken ze tijdens de jacht neer te schieten en geld te storten in het fonds van Brigitte Bardot. Wellicht is dit tegen het zere been van enkele ondernemen- Beovision LX 2802/2502 met Beocord VX 5000 Een TV die nu al een begrip is vanwege de ongekende beeld- en geluidskwali teit. Hier samen met de VX 5000 VHS video-recorder. Wij demonstreren u het graag 3 jaar garantie. Voor alle z«kerhaldl f- ■- wmwflp''- de jagers en kunnen zij door u te steu nen hun schuldgevoel een beetje afko pen. Hoe zit dat eigenlijk bij uzelf? Ver koopt u niet al die milieuvervuilende automobielen?" Onnatuurlijk In plaats van de natuur bij de jeugd zou de jeugd bij de natuur gebracht moeten worden, vinden de ondertekenaars. "Een hertenkamp zegt niets over de na tuur, integendeel, het is een onnatuur lijke omgeving voor herten en voor mensen. Het bevredigt slechts de drang van hen die de natuur en het daarin le vende wild aan zichzelf ondergeschikt willen maken." Dat ook bij de buren - in andere plaat sen - een hertenkamp tot de inventaris behoort is geen reden om het dan ook in Soest maar te doen. Hertenkampen zijn gesticht in een tijd dat men nog hele maal niet nadacht over het milieu, aldus de briefschrijvers, die het plan niet vin den getuigen van enige creativiteit. Het woord "hertenkamp' is voor hen syno niem met "oubollig". Er zijn in Soest voldoende sociaal maatschappelijke ontmoetingsgelegen heden, vinden ze, die niet ten koste gaan van het recht op vrijheid van die ren. Ze wijzen op het dierentehuis 't Hart, dat moet verhuizen door de voor de industrie noodzakelijke aanleg van de Koningsweg, op de Paardenkamp en de Kinderboerderij, die allebei kampen met geld- en ruimtegebrek. Opvangcentrum voor vogels "Waarom zouden Soester ondernemers geld stoppen in een nieuw project van twijfelachtige aard, terwijl men ook be staande instellingen zou kunnen steu nen en uitbreiden?" vervolgen de brief schrijvers, die o.m. denken aan een op vangcentrum voor vogels bij het dieren tehuis, waar de jeugd geconfronteerd kan worden met de gevolgen van slecht milieubeheer. "Aan een dergelijk goed doordacht plan zouden wij wel onze medewerking willen verlenen, maar persé niet aan het inrichten van een her tenkamp. Integendeel, wij zullen ons hiertegen verzetten." De ondertekenaars hebben ook twijfels en angstige visioenen over de goodwill die een hertenkamp de ondernemers zou verschaffen: "Herten met bedrijfs logo's in de flanken gebrandmerkt?" De goodwill die men kweekt met een van de door hen aangedragen suggesties zal minstens zo groot zijn, vinden ze, waar bij ze de hoop uitspreken dat Van Doorn ook overtuigd zal zijn dat er toch maar geen hertenkamp in Soest moet komen. de;dagelijkse zorg en het toezicht op het hertenkamp-op zich te nemen. Hij be schikt over de nodige ervaring om het project in goede banen te leiden. Behal ve aan herten denkt Van Doorn ook aan wat kleinvee, zoals pauwen etc. "Maar het moet beslist geen kinderboederij worden." Tot 15 maart Tot 15 maart hebben de aangeschreven ondernemers de gelegenheid te reage- Burgemeester en Wethouders hebben de Plaatselijke Regelingscommissie Avondvierdaagse Soesterberg toe stemming gegeven om van 11 tot 14 ju ni in Soesterberg de Avondvierdaagse te organiseren. Burgemeester en Wethouders hebben het Circus Bongo toestemming gegeven om in juni/juli in Soest en in Soester berg een circusvoorstelling te geven. Ook het Circus Bavaria heeft een der gelijke toestemming gekregen. Zij mo gen in oktober in Soest en Soesterberg de tenten opzetten. De heren Van Doorn (l.) en Haver Kroeze op het terrein awde Dorrestein - weg, waar het hertenkamp moet komen. ren. Daarna wordt de balans opge maakt en bekeken of het hertenkamp op deze manier een haalbare kaart is. Of ook particulieren kunnen meedoen staat nog niet vast. Een naam voor het hertenkamp heeft Van Doorn nog niet. Mogelijk is dat een onderwerp voor een prijsvraag. Van Doom heeft inmiddels ook het gemeentebestuur van zijn plan nen op de hoogte gesteld. Van die zijde heeft hij nog geen reactie vernomen. Bij een inbraak in een woning aan de Bartolottilaan heeft de dader kans ge zien een aantal gouden sieraden, een verzameling oude munten, een kente kenbewijs en een geldbedrag van 7000 gulden weg te nemen. De hele woning bleek te zijn doorzocht. De inbreker kwam binnen door een raam aan de achterzijde van het huis te vernielen. pantalons, Een 21-jarige inwoonster van Soest mist sinds zondag haar rijbewijs, kente kenbewijs en een betaalpasje. Die zaten in een tas die uit haar auto werd gesto len. De wagen stond geparkeerd bij de picknickplaats aan de Foekenlaan en bleek te zijn opengebroken. Twee inwoners van Baarn, resp. 22 en 26 jaar, zijn door de politie in het week einde opgepakt na een ruzie in een café aan de Koninginnelaan. Daarbij ver nielden ze o.a. een hoeveelheid glas werk en een barkruk. De daders waren aanvankelijk gevlucht, maar de politie kon ze later op de Meent in de kraag grijpen. Er werd proces-verbaal opge maakt wegens openlijke geweldpleging. De ionoste bleek zich eerder op de avond al te hebben schuldig gemaakt aan de diefstal van 100 gulden. Vanuit een café aan de Stadhouderslaan werd een taxi besteld en bij het afrekenen vroeg de Baamaar of de chauffeur 100 gulden kon wisselen. Deze telde vier briefes van 25 voor hem uit, maar kreeg de beloofde 100 gulden niet. Op het bu reau vond uiteindelijk de afrekening plaats. De politie zet het onderzoek naar de vechtpartij nog voort, omdat daarbij nog enkele anderen betrokken waren. Z' gediplomeerd optometrist - lid O.V.

Soester Courant | 1990 | | pagina 3