computer/ Soest doorstaat orkaan Vrij redelijk IARE >RT Opblaasbare tennisbal vernield Candy Dulfer opende Silver Star/CD Soest 50 jaar geleden PAGINA 4 WOENSDAG 31 JANUAR11990 SOESTER COURANT PAGINA 5 Wvan BRÈlIKÊlEN bv%. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant aandacht voor Inbraak Kerkstraat Fietsendief gepakt ïrgangs- HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN 2 Februari 1940 Prinsesjes-verjaardag NIEUW!!! NIEUW!!! Geleverd per 10 stuks in harde box. Zuidpromenade 15 Soest Telefoon 1 28 74 Reglement s AK Candy Duif er paraat met de schaar om het lint bij Silver Star door te knip- pen. Foto: Goos van der Wilt. Dulfer - al speelde ze niet op haar in strument - als het stralend middelpunt werd die opening een waar feest. Volgens Van Os zou de reiniging pas halverwege deze week klaar zijn met het opruimen van het in de bebouwde kom gesneuvelde geboomte. In het weekein de sloeg de bevolking naar hartelust aan het zagen. Het "particuliere" hout kan men overigens als grofvuil aan de reini ging aanbieden. Voor ophalen kan men een afspraak maken via tel. 93666 (tus sen 10.00 en 12.00 uur). Zelf brengen gaat natuurlijk sneller. De brandweer was urenlang in touw. Een van de eerste bomen die neergingen was deze aan de Beukenlaan. JGEIWEENSCHAP EPS0NDERWIJS >PT Amersfoort 13 46 Ie Jager /ERLENEND vl DERWIJS) verkoop) 5r voorbehoud het LBO/IBO listratie, com- en het A-, B-, C- t mogelijkheden iet Middelbaar ol en volgen drie ig- iste vier vakken :holen en hun daartoe inge- mofde decanen 3. L. H. Smi l^j dministratieve -accountant. eroepskeuze. van volledige die voor SPD- igen. matica wordt gels, Duits en n mondelinge tgrondbegin- vak export tot I mogelijk. bij voorkeur UW Verkeerstekens Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend, dat zij besloten hebben door plaatsing van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord PS - 71 PS nabij de wo ning Plesmanstraat 38 een parkeer plaats voor een mindervalide aan te ge ven, evenals voor en dergelijk bord met onderbord LY-05GX nabij de woning Prof. Lorentzlaan 10. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een carport, Pr. Bernhardlaan 24 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het bouwen van een woonhuis met garage/berging op een perceel naast Eigendomweg 22, sectie G, nr. 5194 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening); het bouwen van een garage, Nachte- gaalweg 34 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 februari 1990, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, Lan ge Brinkweg 77, ter inzage. Commissie vergadering Woensdag 31 januari: Minderheden Agenda o.a.: aanbevelingen rapport P. Cosijnse; professionele ondersteuning Turks Sociaal-Cultureel Centrum. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de dependance ach ter het gemeentehuis. - - - Publiek kan meepraten Vanaf écn kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij dc voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter dc sprekers uit het publiek gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van dc comissie inzien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 22555). Informaties: Info-centrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten tel 93665 (24 uurs-service). De storm die vorige week donderdag met orkaankracht over Nederland raasde heeft ook in Soest voor de nodi ge problemen gezorgd. Politie en brandweer hadden de handen vol aan de hulpverlening. Tot 's avonds tien uur kwamen er zo'n 150 hulpverzoe ken binnen, die zo goed en zo kwaad als het ging werden afgehandeld. Al te spectaculaire toestanden deden zich niet voor, zodat de conclusie kan zijn dat Soest het natuurgeweld redelijk heeft doorstaan. De politie had na afloop overigens geen duidelijk beeld van de situatie, omdat door alle drukte geen tijd overschoot om de verschillende meldingen uitvoe rig te registreren. Met vier auto's was het korps paraat. De mannen die overdag de surveillancedienst hadden gedaan bleven spontaan ook 's avonds in touw. Ook de brandweer was met man en macht in de weer om in noodgevallen direct in te springen. Voor de samen werking had de politie na afloop van de gebeurtenissen niets dan lof. Wel bleek dat de alarmcentrale Eemland in de loop van de donderdag al snel overbe last raakte. Dat werd opgelost door de bellers direct door te schakelen naar de politie of de brandweer. In totaal telde men in de bebouwde kom zo'n 80 bomen die door de wind waren afgebroken of omver geblazen en die de weg versperden. In 38 gevallen bescha digde een vallende boom een huis of an der gebouw. Ook werden diverse geval len gemeld van auto's, die al of njet ern stig •'waren beschadigd. Van persoonlij ke ongevallen kreeg de politie geen be richten binnen, al hadden vooral fiet sers het die middag en avond buitenge woon moeilijk. Wie er niet persé op uit hoefde bleef dan ook binnen en de straten gaven 's avonds een verlaten aanblik. Op veel plaatsen waren wegdek en trottoirs be zaaid met brokstukken van dakpannen en de hoeveelheid afgerukte takken was gigantisch. Hier en daar trof men grote hopen boomschors aan, die door de ge meente wordt gebruikt in de plantsoe nen om ongewenste onkruidgroei tegen te gaan. Tennisbal Aan de Dorresteinweg ging de vorig jaar geopende opblaasbare hal van ten nispark de Harskamp min of meer de lucht in. De ravage was hier aanzienlijk Inbrekers hebben vorige week hun slag geslagen in een pand aan de Kerkstraat. Ze vernielden een ruit en maakten een stereo-installatie, een videorecorder en een bedrag van 1500 gulden buit. en het zal enige weken kosten voordat de hal weer in zijn oorspronkelijke staat is hersteld. In de Soester gemeentebossen - globaal van de Zandlaan tot de Zoom - zijn naar schatting zo'n 1000 bomen het slachtof fer geworden van de wind. Ze waaiden omver, braken af of kwamen zo scheef te staan dat ze niet meer te redden zijn en verwijderd moeten worden. Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van Os is de situatie in de bossen niet zonder gevaar. Wie het bos ingaat doet dat op eigen ri sico, aldus Van Os, die dat overigens niet aanraadt. De verwachting is dat het zeker wel een halfjaar zal duren voordat de rommel in de gemeentebossen zal zijn opgeruimd. De fietspaden zijn intussen ±o veel mo gelijk vrijgemaakt, maar de wandelpa den zijn op veel plekken nog nauwelijks De politie heeft vorige week een 18-ja- rige Soester aangehouden op verden king van de de diefstal van een fiets. Die was weggenomen bij het Griftland Col lege aan de Noorderweg, maar twee da gen later ontdekte de eigenaar hem bij het NS-station Soestdijk. De politie kon de dader na een tip in de kraag vatten en maakte proces-verbaal tegen hem op. g30. 24214. Als door een wonder k wam deze kolo- sale boom precvies tussen twee huizen aan de Bartolottilaan terecht. Foto: Goos van der Wilt. begaanbaar, omdat ze bezaaid zijn met afgerukte takken. Snoeihout De gemeentereiniging heeft intussen te maken met een uitzonderlijk groot aan bod van "snoeihout". De door de pro vincie afgdwongen stopzetting van het composteren in Soesterberg komt dan ook slecht uit. Niettemin zamelt de rei niging het hout zo veel mogelijk in. Veel Soesters vervoegden zich zaterdag al bij de vuilbrengplaats aan de Schans, om zich van hun overtollige voorraad hout te ontdoen. Bij de pers-kraakwagen die daar stond opgesteld heerste een zeld zame drukte. tstverlening. top bijna alle iële vorming igels en van dient te zijn. ieao, aan de hetadmini- zij die in het A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A. A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. A. A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST, LEEUWERIKWEG Moderne middenwoning met c.v., ber ging en tuin. Ind.: hal, toilet, keuken en rui me eet-zitkamer. Verdieping: 3 slaapka mers, badkamer, zolder met vaste en ruime overloop met slaapkamer. Gevraagde koopsom f 179.000,- SOEST, GERRIT v.d. VEENSTRAAT Vrijstaande bungalow met garage en vrije tuin. Ind.: ruime entree, sfeervolle zit kamer met niveauverschil en open haard, badkamer met toilet en wastafelcombina tie, 3 ruime slaapkamers met veel kast- ruimte. Moderne keuken met veel berg ruimte en afzetmogelijkheden. De garage is vanuit de woning te bereiken en in de ga rage bevindt zich tevens de c.v. ruimte. Gevraagde koopsom f 369.000,- SOEST, WEEGBREESTRAAT Gunstig en rustig gelegen drive-in woning met zonnige tuin zuid-west. Ind.: entree, tuinkamer, grote garage, L-vormige woonkamer met moderne plavuizen en een houtka chel, gezellige eikenhouten keuken voorzien van inbouwapparatuuren eetbar, vernieuwd toilet en bergkast. Verdieping: 2 slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en 2e toilet. Deze woning is voorzien van nieuwe hardhouten kozijnen en dubbele beglazing, sierpleis- ter wanden en c.v. Gevraagde koopsom f 179.500,-. INFORMEERT U OOK NAAR ONS ANDERE AANBOD: o.a. APPARTEMEN^sSSc§tage van Goyenlaan f 72.500,- WOON/WINKELPAND Koninginnelaan f 198.000,- VRIJSTAAND PRAKTIJKPAND Torenstraat f 369.000,- HALFVRIJSTAAND WOONHUIS Koninginnelaan f 279.000,- Ons Prinsesje viert haar tweeden veijaardag; doch op verzoek van haar Ou ders gaat deze dag voorbij zonder openbare feestelijkheden. En inderdaad, onder de gegeven omstandigheden is dit het beste. Doch ook zonder openlijk vertoon is ons hart bij de aanvallige kleine Prinses, die zich nog niet bewust is van den ernst des levens. En gelukkig! Dat stelt haar ten minste in staat, als een echt kind te genieten, vroolijk en onbezorgd. Zij is in ons midden, zoo klein zij is, reeds een populaire figuur geworden. Wij hebben kunnen bewonderen en toejuichen op de film, wij zien haar op talrijke foto's, waarvan zeker een van de aardigste die is, waar wij haar zien in de arres- lede met Prinses Juliana en Koningin Wilhelmina. Wij kunnen ons voorstel len, wat een pret zij zal hebben gehad over de rinkelende bellen van de paar den, over het zachte voortglijden door de blanke sneeuw. Een heerlijke, onbezorgde jeugd - dat is het beste en het schoonste, wat wij kunnen toewenschen aan ons prinsenkind, dat thans haar tweeden verjaardag viert. Want daarvan hangt veel af van de vorming van de Beatrix, die een later geslacht misschien eenmaal zal begroeten als heerscheres over het Koninkrijk der Nederlanden. Onze hoop op betere en gelukkiger tijden blijft. Eenmaal zal toch weder de oorlogsvlam dooven en de wereld zich herstellen van de wonden, die haar op dit oogenblik worden geslagen. Dan zal ons niet meer de kans boven het hoofd hangen, als een zwaard van Damocles, dat wij in den strijd der volkeren zullen worden betrokken en dat de Oranjezon zal worden verduisterd door wolken van kruitdamp. Neen, dat moge de kleine Beatrix en ons volk bespaard blijven. Omringd door de zorgen van een teedere moeder, een liefhebbende vader, een wijze en lief tallige grootmoeder moge zij verder opgroeien als een frissche loot aan den oude Oranjestam, als een ware gelukbrengster voor ons volk. Ondanks den druk der tijden, ondanks koude en oorlog, viert het Nederland- sche volk dezen tweeden verjaardag van zijn kleine Prinses in gedachten mede met het Koninklijk gezin. Al is er geen uiterlijk vertoon, de warmte van onze gelukwenschen is er niet minder om. En wij -troosten ons met de gedachte, dat deze verjaardag naar wij hopen gevolgd zal worden door vele, veje andere, onder gelukkiger omstandigheden. Achter de wolken schijnt de zon - en zij zal eenmaal weder doorbreken, om een wereld te aanschouwen, waar niet het krijgsrumoer overheerscht, doch waar de volken rust en vrede zullen kennen, de grondslagen van het ware ge luk. Wij hebben de pogingen toegejuicht die onze geliefde Vorstin, Koningin Wilhelmina, daartoe heeft aangewend en onze vurigste wensch is, dat deze vruchten zullen dragen voordat het te laat is. Eenmaal zal Prinses Beatrix trotsch zijn op het bezit van een Grootmoeder, die de wereld de Moreele Herbewapening heeft voorgehouden als het zeker ste middel, om voorgoed een halt toe te roepen aan den jammerlijken chaos, die de wereld dreigt te overweldigen. Zij is het, die op deze wijze het zaad heeft uitgestrooid voor een gelukkiger samenleving. Op dezen verjaardag van Prinses Beatrix uiten wij van harte den wensch, dat het haar gegeven mogen zijn, die gelukkiger samenleving te zien tot stand ko men. Een land verwacht maar geslaagd IJsfeest "Lang gewacht en toch gekomen" is een gezegde, dat van toepassing is op het IJsfeest, hetwelk de V. V. V. "Soest Vooruit" heeft georganiseerd op Zaterdag avond j.1. en welk feest uitstekend geslaagd mag heeten. Eindelijk dan waren de weer- en ijsgoden het bestuur van Soest Vooruit gunstig gestemd en kon den de achter de warme kachel opgemaakt plannen op de koude ijsvloer tot uitvoer gebracht worden. Terwijl hun landgenooten de schaatsen nakeken voor den tocht langs de elf steden, hebben Friezen en Groningers hier ook hun superioriteiten op de kor te baan getoond en terwijl anders in dezen tijd in het Zuiden van ons land Prins Carnaval zijn bonten aanhang telt, hebben we van de laatsten eveneens op de IJsbaan gezien. Het was ijsweer en de baan was sneeuwvrij gemaakt, hetgeen wat zeggen wil, want een sneeuwploeg met een paard was er aan te pas gekomen. Des middags ving het ijsfeest aan het hardrijden op de korte baan n.1.160 Me ter. Er werd gereden met tijd opname, de beste methode dus, en een vinnige strijd werd te zien gegeven, waarvan en de rijders en het publiek met recht hebben genoten. Na langen strijd wisten de van 't Lam's deze te behalen. De strijd om den len en 2en prijs ging tusschen Mej. Larooy en R. Schaftenaar en Mej. Kuyvenhoven en den heer v.d. Wal. De laatsten waren hier te eersten. De prijzen werden door den heer J.G.A. Batenburg uitgereikt. Des avonds bescheen de roode gloed der fakkels en de electrische verlichting het fonkelende ijsvlak. De muziekvereniging "Prinses Beatrix" en de Harmo nie "Patientia Vincit Omnia" schalden hun vroolijke toonen door de koude avondlucht, waarbij men zoo nu en dan de instrumenten moest laten ontdooi en. Een zeer druk bezoek van rijders en kijkers was er en te half negen verzamel den de geconstumeerde personen zich op de binnenbaan, om voorbij de jury te trekken. Het was een bont allerlei. De bij de costumering nooit ontbreeken- de Charlie Chaplin, ontbrak ook hier niet, terwijl verder de Rattenvanger van Hameien van stal was gehaald. Naast den wonderdokter, het Hongaarsche meisje, het Tyroler paardje en de Spaansche en Middeleeuwsche schoonen, was ook het actueele, eigenlijk het smartelijk-actueele niet vergeten in den vorm van een paar: "Hulp voor het Finsche Roode Kruis", terwijl ook nog een Fin de aparte bestelling genoot. Verder waren meerdere menschenrassen op het appèl verschenen: Russen, 'n Soendanees, Spanjaarden, Cowboys, clown e.d., terwijl Peter van den Bree- mer, onze "oude" Peter, die nog maar steeds jong blijft, de oude Soester kleederdracht toonde met 2 boeren dochters. Een bescheiden vuurwerk werd hierop afgestoken. Pijlen doorboorden het luchtruim en bengaalsch vuur en andere stukken sorteerden een typische ef fect. In feestelijke stemming bleef men na afloop nog lang bijeen. Een zeer ge slaagd ijsfeest, hetwelk als de weersvoorspellingen uitkomen, het eerste en het laatste in dit seizoen zal zijn. Of zal het anders uitkomen? Watersnood en waternood We maken een eigenaardige tegenstelling mede. Vlak om onze gemeente heerscht watersnood, zij het, dat water moedwillig over de landerijen stroomt en in onze gemeente heerscht waternood. Holland schijnt niet meer te rekenen op strenge winters en ook in onze ge meente hebben we daar schijnbaar niet meer opgerekend. De waterleidingen zitten op tal van plaatsen blijkbaar zoo dicht aan de grondoppervlakte, dat zij bevroren zijn met deze felle koude. Een kleine honderd gezinnen betrekken nu reeds water uit een sproeiwagen van de gemeente (o, wat 'n tegenstelling: een sproeiwagen in den winter, ter wijl er velen zijn, die door het bevriezen van de binnenleiding water moeten tappen uit de hoofdkraan met alle ellende van dien. Men wende zich in deze gevallen tot de Arnhemsche Waterleiding, p/a. J. v. Herwaarden, K. Brinkweg 32, tel. 2801. "Nou, daar gaat-ie dan..." Met deze woorden zette Candy Dulfer, de jonge saxofoniste die momenteel in Neder land en daarbuiten furore maakt, de schaar in het lint tussen de "oude" vi deoshop en de "nieuwe" cd-speciaal- zaak van Silver Star. Daarmee was de officiële (her)opening een feit. Omstuwd door een schare vooral jeug dige bewonderaars kon Candy zich ver volgens wijden aan het zetten van hand tekeningen. Tientallen jongelui, maar ook ouderen, lieten een aangekochte compact disc graag door haar signeren. Eerder had Silver Star's Theo Voorbij zijn ouders bedankt voor de steun die zij hem bij de uitbouw van zijn zaak aan de Dillenburglaan hadden gegeven. Hij deed dat o.a. met een fraaie bos bloe men. De nieuwe zaak heeft een zeer uitge breid assortiment cd's, zo'n 4000, in alle genres. De winkel was overigens al eni ge weken opengesteld, maar door alle drukte moest de officiële opening nog even op zich laten wachten. Met Candy 3.5 inch, 10 stuks, mf2dd46,50 10 stuks, idem gekleurd 49,50 5.25 inch, 10 stuks, ds dd26,95 10 stuks, idem gekleurd 28,95

Soester Courant | 1990 | | pagina 5