Ui 499.- Gerth brengt Turkije bij Slingerland Insingerschool 'bruisend' heropend Soester Zakenkring: 'Gemeente luistert hoofdzakelijk naar pressiegroepen' rrrmuTLu I[ /Lkaè Soestdijk Huis verkopen? PAGINA 8 WOENSDAG 31 JANUARI 1990 SOESTER COURANT Vriendelijk, vredig, kleurrijk: ophoudt: A'Scrtump eüriem neetn c t, Ma. kff h o o Goede voornemens in het nieuwe jaar Menne roept industrie op tot fietsgebruik kff H o 'Geef een massage cadeau' Ml. Vido: voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Begin meteen goed, vrijblijvend advies. Bel PETERS Makelaars 02155-16251 Rommelmarkt bij k.b.s. Soestdijk MBÜ lig. Cube 40 Mag- «/ermogen 700 W, gieverdeler. Tijd- uten, aparte ont- 'loos regelbare PHILIPS Nederland, donderdag 25 januari 1990. Buiten giert de wind de wereld omver; het is levensgevaarlijk om op pad te gaan. Binnen bij Slingerland is het warm en gezellig met toch nog 50 potentiële Midden-Oosten vakantiegangers, die genieten van een zonnige presentatie van Turkije. Mee slepende muziek, Turks fruit en een slok Raki vervolmaken het sfeertje. Op twee schermen trekken de beelden voorbij, professioneel van tekst voor zien. Bloemen voor de presentatrice van Evenementsreizen en een storm achtig applaus aan het eind van de avond vormen een ode aan een vakan tieland dat door steeds meer Neder landers op het verlanglijstje wordt ge zet. Dansen Waar normaliter de voetjes van de vloer gaan, in de grote zaal van dansschool Slingerland aan de Weegbreestraat in Soest, was vorige week donderdag avond door middel van een paar simpe le verbouwingen een smaakvol vakan tieparadijsje ontstaan. Een filmzaal met twee pal naast elkaar geplaatste projec tieschermen bood aanvankelijk plek aan zo'n 100 belangstellenden voor een veelbelovende vakantiepresentatie door Touroperator en Turkije-specia- list Evenementsreizen, daartoe uitge nodigd door het aktieve Reisbureau Gerth. De storm had jammer genoeg, maar be grijpelijk, voor nogal wat afzeggingen gezorgd. De buikdanseres in levende lijve ontbrak, hetgeen als het enige ge mis van de succesvolle avond mag wor den aangemerkt. De beide dia-pro- gramma's, één voor en één na de pauze, voorzagen in een meer dan compleet beeld van het magnifieke vakantieland Turkije, dat zich in een snel groeiende belangstelling van met name de Neder lander mag verheugen. Het kommentaar bij de dia's en de per soonlijke uitleg door een ervaren reis- leidster, die het land op haar duimpje bleek te kennen, waren van een prima niveau. Vragen konden worden gesteld tijdens de pauze in de info-hoek die als thema had meegekregen: "Turkije, het land waar Europa ophoudt en de Oriënt begint." Goedkoop en zonnig Afgezien van enkele uitschieters mag Turkije als een goedkoop vakantieland worden aangemerkt. Zon-zeker als men in de zomermaanden gaat, warm in juli en augustus, maar wel "lekker", een klimaat wat de Nederlander op het lijf geschreven lijkt te zijn. Een hoedje of petje is geen overbodige luxe... Mis schien is dat klimaat wel één van de aan leidingen, die tot de ontdekking van Turkije als vakantieland hebben geleid. De andere liggen al direct voor de hand: betoverend stedenschoon en adembe nemende landschappen. Istanbul bij voorbeeld met zijn schilderachtige de cors, de kleurrijke Grote Bazar - een uitgestrekte, overdekte markt het unieke drukke straatbeeld met gedien stige schoenpoetsers en brieventikkers, talloze majestueuze Moskeeën, die u gerust kunt binnengaan, mits u bereid bent dat zonder schoeisel te doen en u niet gekleed bent in minirok of korte broek (dat geldt ook voor de heren) en T-shirtje. Een shawltje om het hoofd wordt op hoge prijs gesteld, 's Lands wijs, 's lands eer; wie volop van de cul tuur van een land wil genieten, schikke zich... Rondreizen Turkije kan op diverse manieren wor den bezocht. Vliegen ligt voor de hand, maar het rondreizen gebeurt veelal per touringcar. Wie in relatief korte tijd én steden én landschapsschoon én culture le evenementen wil zien en beleven, doet er verstandig aan dat tijdig bij Gerth kenbaar te maken. Er is van alles mogelijk om standaard reispakketten op wens te verlengen en aan te passen. Er is veel, zéér veel te doen in dat grote Islamitische land met de duizenden, zich aan de horizonten aftekenende mi naretten, de lange smalle torens die de moskeeën afbakenen, de eindeloze stranden in Oost-Turkije, waar Eufraat en Tigris samenkomen, de talloze prachtige fresco's in de in de rotsen van Capadocië uitgehakte woningen, de ka melen die u als statige "schepen der woestijn" voorbij deinen, bepakt en be zakt op weg naar de zoveelste Turkse markt, de tempels van Apollo, de Ruï nes van Kalmos, de oude kuststeden zo als Troje, Ephese of Pergamum, de Ke bab, het vleesgerecht dat op allerlei ma nieren bereid het eten in Turkije tot een onvergelijkelijke ceremonie kunnen maken, de vijge- en de olijfbomen... Willeke en Wim Slingerland sloegen vanaf hun barkrukken het Turkse lui lekkerland gade. Zij waren gastvrouw De vernieuwde Insingerschool is vori ge week vrijdag op feestelijke, zelfs "bruisende" wijze heropend. Dat ge beurde door de symbolische ontkur king van een meer dan levensgrote champagnefles, waaruit vuurwerk te voorschijn kwam. Zaterdag vierden de leerlingen het feest met een spelletjes dag en een boerenkoolmaaltijd. De openingsplechtigheid verliep overi gens niet geheel probleemloos, want de vonken van het vuurwerk spatten tegen een doek, die tegen het plafond gespan nen was. De doek vatte vlam, maar doordat een van de aanwezigen met een koene sprong de smeulende doek weg trok en doofde kon erger worden voor komen. Daarvoor had een rijtje sprekers in di verse toonaarden de lof van de school en het team o.l.v. directeur Piet Dave- laar, en uiteraard ook van het vrijwel ge heel vernieuwde schoolgebouw bezon gen. De eerste was de heer S. Vegter, voorzitter van de prot. chr. schoolver eniging, die o.m. stilstond bij de voorge schiedenis en vaststelde dat het uitein delijke resultaat er wezen mag. Hij liet ook weten dat het schoolbestuur trots is op de wijze waarop bij de Insinger school gestalte wordt gegeven aan het (individuele) onderwijs. "De prestaties hier getuigen van een bijzonder gevoel voor het kind," aldus Vegter. Namens ouders en medezeggenschaps raad sprak de heer Steenbrink, die erop wees dat de school misschien te kampen heeft met een aantal onaantrekkelijkhe den op het gebied van bereikbaarheid en bekendheid, die echter slechts ogen schijnlijk zijn. De heer Van Kleij bracht namens het architectenbureau en de aannemer de felicitaties over, evenals de heer Van Buiten namens de geza menlijke directies van de andere p.c. ba sisscholen. Plant Wethouder Menne constateerde dat de storm, die daags tevoren over has Ne derland had geraasd, aan de school voorbij was gegaan, wat hij "een teken voor de tijd" noemde. Hij herinnerde aan de oorsprong van de scjhool - ge sticht door de familie Insinger, van wie een vertegenwoordiger eveneens aan wezig was - en stelde vast dat "oud" en "nieuw" in de Insingerschool op har monieuze wijze samengaan. Hij bood met een gul gebaar een plant aan - "Goh," reageerde iemand uit het pu bliek veelzeggend - en wenste de school in de toekomst veel voorspoed. De heer Posthumus, directeur van de Kardinaal Alfrink-mavo, complimen teerde de Insinger-bevolking op grond van zijn ervaringen tijdens het tijdelijke verblijf (van zomer- tot kerstvakantie) in zijn school, een periode die hij als een "verademing" beschouwde. Insinger-directeur Piet Davelaar con stateerde eens te meer met vreugde dat PCO-voorzitter Den Harder liet de champagnefles knallen. Foto: Goos van der Wilt. het gebouw - volgens hem ook een "leermiddel" - geheel naar de inzichten van het schoolteam was verbouwd. Vol gens hem stonden de initialen I.S.S. (In singerschool Soest} ook voor begrippen als "initiatief', samenwerking" en "sfeer", wat naar zijn mening ook de ge hele bouwfase karakteriseerde. Een moderne school is de Insingerschool niet, althans niet in de zin dat zij een slaaf van de tijdgeest is, aldus Davelaar. Respect De heer Den Harder, oud-voorzitter van de schoolvereniging, viel de eer te beurt de officiële opening te verrichten. Hij toonde zich verheugd dat de Insin gerschool, waarvan de opheffing in het verleden meer dan eens angstig dichtbij leek, een "bruisende toekomst" tege moet kon gaan. Naarmate het gebouw achteruitging groeide de waardering voor het lesprogramma, waarin het be grip "respect" - in allerlei opzichten - centraal staat, aldus Den Harder. Met een druk op de knop ontstak hij daarop het vuurwerk uit de champagnefles, waarmee de school officieel opnieuw in gebruik werd genomen. De genodigden konden vervolgens het vernieuwde gebouw bekijken en 's avonds was er een druk bezocht "open huis", speciaal bedoeld voor oud-leer lingen, -leerkrachten, -ouders en buren. De leerlingen zelf vierden de herope ning zaterdag met een spelletjesdag, waarbij allerlei records gebroken moes ten worden. Die prestaties werden ver volgens geboekstaafd in het enige echte "Insinger Book of Records". en -heer van eens een keertje heel wat andere bezoekers dan louter disco-dan sers. Het beviel ze uitstekend en ze had den er kennelijk evenveel plezier in als in het lesgeven in Latijns Amerikaans dansen of de Engelse quickstep. Multi-functioneel zalencom plex Smullend van een blokje Turks fruit legt Willeke uit dat hun zalencomplex ten dienste staat van iedereen, die wat voor soort avonden dan ook wil organiseren. Dat kan een bruiloft zijn, een barbecue in de tuin, een vergadering, een recep tie, een bioscoop-voorstelling, een per soneelsfeest, een verkooptraining of een seminar, een lezing, modeshow of demonstratie. Er is bij Slingerland veel mogelijk. Een goed geoutilleerde keu ken kan ook voor hapjes zorgen en wie een compleet koud of warm buffet wil laten noteren, zal niet worden teleurge steld. Willeke Slingerland: "Wat we zelf niet kunnen klaar maken wordt van de beste adressen betrokken". "Zalen"-Slingerland is subliem inge richt en voorzien van de modernste communicatiemiddelen zoals stereo ge- luids- en video-installaties met groot- scherm en al. Er kunnen diverse zaal schakelingen worden gemaakt. En dat dat kan leiden tot gezellige opstellingen heeft Gerth met zijn Turkse avond be wezen. Boeken Boéken voor een avond Slingerland kan onder nummer 02155-14282 en wie naar Turkije wil kan op twee adres sen in Soest bij Gerth Reisbureau te recht: aan de Van Weedestraat 58, tele foon 02155-22144, en in Hartje-Zuid aan de Zuidpromenade 21, telefoon 02155-12683. Om u een idee te geven van de Turkse reisprijzen twee voor beelden: een 8-daagse vliegreis Istan bul met strandvakantie, half-pension vanaf f. 819,- per persoon. 15 Daagse vliegreis, inclusief strandvakantie en rondtour van een week per autocar, half pension, vanaf f. 1893,- per persoon. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. I Wethouder De Haanschool Wethouder J.L. Menne zal woensdag 7 februari 's avonds om'half 7 de Wethou der De Haanschool in Soesterberg offi cieel heropenen. (Hartstichting zoekt nog kollektanten) Bij het beginnen van de negentiger ja ren hebben veel mensen weer goede voornemens gemaakt. Voornemens die het leven van henzelf en anderen een stuk aantrekkelijker maken. In dat kader maakt het plaatselijke co mité de lezers graag attent op de Natio nale kollekte van de Nederlandse Hart stichting, die in de week van 2 t/m 8 april 1990 gehouden wordt. Ook in Soest wil men weer bij elke huis deur aanbellen. Want (bijna) iedereen kent de Hartstichting en draagt die een goed en warm hart toe. Om dat doel te bereiken is er dringend behoefte aan dames, heren en jeugd- kollektanten, die één of twee avonden in hun eigen buurt met de bekende rode kollektebus willen rondgaan voor dit sympathieke doel. Men kan zich aanmelden bij de volgen de personen: J. Donkervoort, tel. 10487; A. Bleumer, tel. 13153; A. Cre- mer, tel. 16964 en J. Kleijn, tel. 23509. De Soester Zakenkring heeft forse kri tiek op het gemeentebestuur van Soest, dat zij verwijt zijn oren te veel te laten hangen naar pressiegroepen die de ontwikkeling van het bedrijfsleven in de weg staan. Volgens voorzitter H. Bilek ontbreekt het ook op gemeente lijk niveau aan daadkracht en be sluitvaardigheid. Bilek deed zijn uitspraken vrijdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ondernemers-organisatie, waarbij vooral de Soester industrieën zijn aan gesloten. "Wij hebben de indruk dat de gemeente hoofdzakelijk luistert naar pressiegroepen, of ze zich nu progres sief noemen of niet," aldus de Zaken- kring-voorzitter, die zijn zorg uitsprak over de toekomstige ontwikkelingen in Europees, maar ook in lokaal verband. "Ik ben geen pessimist wat de gemeen schappelijke markt betreft, al kan een nieuwe Brusselse bestuurslaag voor nog meer vertraging zorgen." Op gemeente lijk niveau is er volgens hem zeker spra ke van trage besluitvorming en beleids uitvoering. Bilek kondigde met zo veel woorden aan dat er in het overleg met de ge meente - dat in februari op de agenda staat - harde noten zullen worden ge kraakt en beloofde een daadkrachtige "dialoog", waarin niet alleen plezierige dingen gezegd zouden worden, al is de Soester zakenkring geen pressiegroep die met spandoeken de straat opgaat. In Bingo! Onbekenden hebben vorige week inge broken in het jeugdhonk van de tennis club aan de Schrikslaan. Ze vernielden een ruit en namen o.a. een radio en een aantal anderen zaken weg, die bedoeld waren als prijzen voor een bingo avond. Koplampen weg Een 21-jarige bewoonster van de Park laan ontdekte vorige week dat een on bekende dader de twee koplampen van haar auto had gestolen. De lampen wa ren kennelijk op zorgvuldige wijze uit hun kasten geschroefd. Ze stelde de po litie op de hoogte. In Centrum Mayindra worden nu diver se soorten massage gegeven, zowel ge richt op klachten als "gewone" ont spanningsmassages. Veel mensen span nen hun lichaam en/of geest vaak zó in tens in, dat het heel moeilijk is om in het dagelijkse leven te kunnen ontspannen. "Zomaar" een massage is ook een ver rukking! Er zijn mensen die het op hun vrije dag/avond laten doen, zodat ze weer fris en opgewekt verder kunnen. Iedereen heeft wel eens een dag (of week) of een hele of gedeeltelijke mas sage nelpt dan heel snel. Men kan nu ook een ander (partner, vriendin) of jezelf een massage cadeau doen. Dit kan zelfs via een V.V.V.bon. Het is een verrukkelijke ervaring om een algehele massage van het puntje van je haar tot het puntje van je teen te krijgen, met heerlijk ruikende oliën die voor iedereen persoonlijk worden uit gezocht, en op de achtergrond ontspan nende rustgevende muziek. Een vera deming. Een gedeeltelijke massage (bijv. rug en benen) kost f 30,-. Een uitgebreide massage van l'/2 uur kost f 85,-. Voor inlichtingen en afspraken kan men da gelijks tussen 10.00 en 18.00 uur terecht bij: Centrum Mayindra, Kerkstraat 3-5, tel. 25599. de dialoog met de gemeente zullen werkgelegenheid, verkeer, wonen, mi lieu en natuur een belangrijke rol spe len. De Zakenkring maakt zich met na me zorgen over het uitblijven van beslis singen omtrent de gewenste uitbreiding van bedrijfsterrein en woningbouw. Behoefte; 6,8 hectare Bilek begon zijn nieuwjaarsrede met o.a. de vaststelling dat het bedrijfsleven een goed 1989 had gehad, waarbij de werkgelegenheid in de regio met 4,5 was gestegen. In Soest zijn volgens de Erbo-enquête momenteel 59 bedrijven die behoefte hebben aan uitbreiding of verplaatsing, voor in totaal 6,8 hectare bedrijfsterrein. In de regio is tot 2015 behoefte aan 150 a 250 hectare bedrijfs terrein, plus ruimte voor de bouw van 25.000 30.000 woningen. Het is buitengewoon teleurstellend, al dus Bilek, dat een verdere ontginning van Nieuwegracht II en de Isselt - aan sluitend bij de goede infrastructuur in en rondom Amersfoort - kennelijk niet bespreekbaar is. En dat terwijl minister Maij met verve pleit voor terugdringing van het woon-werkverkeer. Soest is van plan tot 1996 600 huizen te bouwen (maar waar? aldus de voorzitter). Hij noemde dat aantal schrijnend ten op zichte van het aantal woningzoeken den. "Een adequate aanpak van de werk loosheid bereik je niet met ambtelijke notities, die buiten de realiteit staan, maar met een gezond bedrijfsleven dat banen schept en ervoor zorgt dat men sen een inkomen kunnen verwerven op korte afstand van hun huis," aldus Bi lek, die ook opmerkte dat de zorg voor het milieu bij het Soester bedrijfsleven volop aanwezig is. "Het besef neemt toe dat het milieu onze zorg meer dan waard is en dat het geld kost." Hij uitte verder zijn bezorgdheid over de sluiting van de scholengemeenschap Eemland, vooral omdat een effectieve werkloos heidsbestrijding afhankelijk is van de mogelijkheden tot scholing. Geen worst Wethouder Menne - die burgemeester De Widt en locoburgemeester Plomp verving, die beiden op wintersport vakantie waren - liet enigszins beduusd weten dat het gemeentebestuur bekend is met de noden en verlangens van de Soester zakenwereld. Hij verontschul digde zich bij voorbaat voor zijn toe spraakje, waarin hij ook wat kritische geluiden in de richting van het bedrijfs leven zou ventileren. "Ik houd u geen worst voor," verzekerde Menne zijn ge hoor. "Wij luisteren ook naar u, die de economie vertegenwoordigt." Hij ging ervan uit dat elke pressie constructief bedoeld was en wees erop dat het ge meentebestuur alle belangen moet af wegen. Menne vond 1990 een belangrijk jaar voor de ondernemers, vanwege de ver ruimde markt in het Oosten, maar ook voor de plaatselijke politiek, vanwege de raadsverkiezingen van 21 maart. Hij wenste - als plaatsvervanger van de bur gemeester - alle partijen precies even veel succes toe. Terugblikkend op 1989 zwaaide hij o.a. lof toe aan het Bana- nencentrum, dat door 3000 belangstel- Munten en sieraden buit bij inbraak Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan de Soesterbergsestraat. De bewo ners waren niet thuis, maar volgens een familielid waren in elk geval enkele sie raden en een aantal munten verdwenen. De dader kwam binnen door een raam open te breken. Vido is een zelfhulporganisatie van en voor vrouwen boven de veertig. Zij zet zich in om de positie van de ouder wor dende vrouw in deze maatschappij te verbeteren en de kwaliteit van haar le ven te verhogen. De kern van het Vido- werk vormen de praatgroepen waar in formatie wordt gegeven en waar vrou wen elkaar op basis van wederkerigheid helpen door het geven van aandacht, begrip, warmte en ondersteuning. Vrouwen in de overgangsjaren, zo tus sen de 40 en 60 jaar, hebben vaak be hoefte aan kontakt met leeftijdgenoten, ze zoeken een klankbord, een luiste rend oor. In een Video-groep ontmoe ten zij vrouwen die in dezelfde leeftijds fase zitten, vrouwen die met dezelfde vragen, problemen en aarzelingen kam pen. Gewoon door naar elkaar te luisteren helpen zij elkaar. Zij wisselen ervarin gen uit, horen hoe andere vrouwen be paalde dingen hebben aangepakt en opgelost. Zij krijgen daardoor weer energie, zien nieuwe mogelijkheden en worden gestimuleerd om hun leven een positieve wending te geven. Vido gaat uit van de kracht van vrou wen, de kracht om zichzelf en anderen te helpen. Daarom is Vido een zelfhulp organisatie die meer doet dan informa tie verschaffen en hulp verlenen aan vrouwen in de overgangsjaren. Vido wil dat oudere vrouwen zichtbaar wor den, gezien en gewaardeerd worden in de samenleving. Daarom bestrijdt zij de stereotype beeldvorming van de oudere vrouw als grijze uitgerangeerde muis. Zij laat zien dat vrouwen in de over gangsjaren krachtige, wijze en energie ke vrouwen zijn, die met hun levens wijsheid en levenservaring in het mid den van het leven staan en die de sa menleving veel te bieden hebben. Samen met het Baarns Vrouwen Over leg start Vido een nieuwe groep op dinsdagmiddag 6 februari a.s. van 12.00 - 16.00 uur. Adres: Noorderstraat 20, Baarn. Op gave en inl. bij Cobi Bron, Soest, tel. 20790. COMPUTER- FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 lenden was bezocht en dat 303 mensen aan een baan hielp. De effecten van het centrum mochten volgens Menne niet worden onderschat. Hij stelde vast dat het bedrijfsleven vo rig jaar goed had geboerd, maar dat ook de gemeente een duit in het zakje had gedaan, o.a. door de bewegwijzering bij het bedrijfsterrein in Soest en de door trekking van de Koningsweg, een mil joenenproject dat volgens hem ook ef fect sorteert voor de plaatselijke werk gelegenheid. Wel zijn er nog verkeers- en parkeerproblemen op het industrie terrein. Fiets Als wensen registreerde Menne naast toename van de werkgelegenheid voor de eigen bevolking ook verbetering van het woon- en leefmilieu door verplaat sing van de in de woonwijken storende bedrijven naar de bedrijfsterreinen, waaronder het in voorbereiding zijnde Nieuwegracht II, en afname van pendel en forensisme-belasting van de wegen van en naar Soest. In dat verband pleitte hij voor meer gebruik van de fiets voor de kleinere afstanden, "als dat kan". "Verbeter het milieu, begin bij u zelf." Deze zelf-verzonnen slogan hield de CDA-wethouder ook de verzamelde ondernemers voor. Hij vertrouwde er op dat zij een goede bijdrage zouden le veren aan de verbetering van het milieu. "Soest is nog zo mooi," aldus Menne. Hij stelde vervolgens vast dat de hinder wetbepalingen door de ondernemers weliswaar als streng worden ervaren, maar dat ze het met de doelstellingen allemaal eens waren. "Uw gemeentebestuur moge dan streng zijn, maar uw vader of moeder zei het immers al: Die men liefheeft, kastijdt men." Een tekst die Menne nog verder parafraseerde: "Wie het milieu lief heeft, kastijdt zich," waaraan hij nog eens een pleidooi voor de fiets koppel de. Hij wenste de ondernemers een voorspoedig en vooral zuiver 1990. Zakenkring-secretaris A. Trippaers reageerde adrem met een verwijzing naar bedrijven die fietsen verhuren. "Als we elkaar dan tegenkomen zullen we even bellen!" Vervolgens lieten de ondernemers met hun gades en gasten zich het koude buffet, dat traditiege trouw in de "Soester Duinen" was aan gericht, goed smaken. Werkzaamheden aan bomen In de wijken met ouder groen zoals o.a. Smitsveen, Klaarwater en 't Hart (onge- ving trapveld aan de Beetzlaan) worden binnenkort op een aantal plaatsen bo men verwijderd. Het betreft hier vooral populieren en wilgen die de wijk door hun snelle groei een groen aanzien heb ben gegeven. Na een aantal jaren krij gen de langzaamgroeiende duurzamere boomsoorten als eik en es een dusdani ge grootte dat uitdunning noodzakelijk is. Snelgroeiende soorten als populier en wilg waren voor de toekomst ge pland als zgn. "wijkers" en zijn op oude re leeftijd stormgevaarlijk en rottings- gevoelig. Onder bovengenoemde werkzaamheden valt ook het verwijde ren van enkele zieke exemplaren en het snoeien van bomen. Zaterdag 10 maart Dit jaar organiseert de k.b.s. Soestdijk wederom een rommelmarkt: op zater dag 10 maart. De school hoopt dat het weer een succes zal worden en kan nog 'rommel' gebruiken. Wie iets over heeft kan bellen. Eventueel, als men de spul len zelf niet kan brengen, worden ze op gehaald. Het telefoonnummer van de school is 14065 (tussen 12.00 en 13.00 uur). Men kan ook bellen naar Mary v.d. Bijl, tel. 21152. Van de opbrengst wordt een en ander aangeschaft voor de kinderen op school. De rommelmarkt wordt op 10 tmaart gehouden in het schoolgebouw aan deSintTheresiastraat 16, van 10.00 tot 14.00 uur.

Soester Courant | 1990 | | pagina 9