Jubileumjaar 1989 voor Unicef groot succes Harrie ASSURANT Speeldoos Opnieuw nieuws voor ziekenfondsverzekerden arrie Toonen Assurantiën in nieuw onderdak aan Tamboerijn GPV/SGP/RPF maakt lijst bekend WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 11 'Eén rioolput te ver' Geen nota Wel een nota Wilt u meer weten? 033 - 646.203 en 033 - 646.207. 'Met die stormschade hebben we ons kunnen waarmaken' Bart S. te N. Januari/februari amersfoort en omstreken U 111 W ziekenfonds Rijden onder invloed Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Hondje doodgebeten Inbraak in supermarkt: 850 gulden weg Ruiten schoolgebouw vernield Die Zauberflöte Inbraak in woning Nieuwerhoekplein Politie neemt brommer in beslag Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 De eigenaar van een terrein achter het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg schakelde vorige week de politie in, toen hij de firma die zich bezighoudt met het grondwerk rioolputten zag graven. Dat gebeur de volgens hem op terrein dat niet van de gemeente was. Dat klopte, al thans gedeeltelijk. De eerste put was gegraven op een stuk grond dat de man op zijn beurt had gehuurd van een ander. Deze had me| de gemeente wel een over eenkomst afgesloten voor de grave- rij, zoals ter plekke kon worden aan getoond. Met de tweede put was in derdaad een foutje gemaakt, en die werd dan ook ijlings weer dichtge gooid. Kort geleden zijn medicijnknaak en specialistengeeltje afgeschaft. Rond de vergoeding van specialistische hulp is een nieuwe situatie ontstaan die nog niet overal is ingevoerd. Dit betekent dat er een tweetal situaties kan voorkomen: Er is een groot aantal specialisten van wie u geen nota meer ontvangt. U hoeft dan niets te betalen of te doen. De specialist stuurt de nota weer rechtstreeks naar het ziekenfonds. De verwijskaart van uw huisarts kunt u weer bij de specialist inleveren. Van andere specialisten ontvangt u nog wel een nota. Die geeft u, net als voorheen aan het ziekenfonds (met declaratieformulier en eventueel verwijskaart). Het ziekenfonds stort dan de vergoeding op uw rekening en u betaalt zelf de specialist. (U betaalt geen 25,- eigen bijdrage meer voor specialistische behandelingen die na 1 januari 1990 plaatsvinden). Voorlopig kunnen beide situaties in ieder geval tot 1 maart a.s. voorkomen. Verandert er iets, dan laten wij u dit weten. De klantenservice van Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken informeert u desgewenst verder: Ook uw huisarts is op de hoogte van deze nieuwe regeling. van Asch van Wijckstraat 55 postbus 19 -3800 HA Amersfoort u_ cx-<32tt. Ct.\ dooi. u\o e^cxü-L i-z><A.v c kuv-ixa*». .T, i i Het briefje waarmee Audrey Hepburn namens Unicef bedankt voor alle bij dragen. plaatsen, zoals in de hongergebieden van Zuid Soedan, het oorlogsgeweld van Midden Amerika of in de 'gewone' onderontwikkelde gebieden leven vele ondervoede kinderen met mazelen, bloedarmoede, kinkhoest en andere in fecties. Het is goed om te weten dat er al miljoenen kinderen worden gesteund, maar er moet nog veel meer gebeuren," aldus Audrey Hepburn. De inkomens van de meeste gezinnen in de armste gebieden ligt veel te laag om te kunnen voorzien in de eerste levens behoeften. Unicef heeft, om in die be hoefte te kunnen voorzien, een bedrag voor een symbolisch kind vastgesteld. Dit bedrag is fl. 15,= per maand. De op brengsten van "Kans voor een kind" worden altijd direct in Unicef-projec- ten gestoken. Ieder halljaar wordt er een nieuwe bestemming aan de reeds bestaande projecten toegevoegd. Belangstellenden kunnen contact op nemen met Unicef: Postbus 85857, Den Haag, tel. 070 - 3501600. Donderdag 15 februari Een avondvullend cabaretprogramma geschreven door Hessel van der Wal en Bart Sultiens. Bart S. te N. vertelt het verhaal van de Brabantse onderwijzer Bart S. die na een verblijf in een psychiatrische kliniek de terugkeer naar de maatschappij pro beert te maken. We maken kennis met de hoofdfiguur tijdens zijn eerste dag 'begeleid wonen'. Geleidelijk ontvouwt zich het levens verhaal van Bart middels verhalen en liedjes. Onverwacht krijgt hij bezoek van zijn broer Kees. Is het zijn broer? De toeschouwer wordt geconfronteerd met twee volstrekt andere wijzen van leven. Wie of wat wint het? Het verstand of het gevoel? De integere of de charlatan? En is er wel een winnaar? Een theater programma met uitersten: een gulle lach, een glimlach, een scha terlach en ontroering, waarbij de mu ziek een grote rol speelt. Donderdag 8 februari, 20.15 uur: "De kreutzersonate" Voordrachtskunstenaar Frans Maas. Kaarten f 15,-, PAS65+/CJP f 15,-. Donderdag 15 februari, 20.15 uur: "Bart S te N..." Cabaretprogramma Bart Stultiens. Kaarten f 12,50, PAS65+/CJPf 12,50. De politie hield in de nacht van maan dag op dinsdag een automobilist aan op de Eikenlaan. Het vermoeden van de politie bleek juist: de bestuurder, een 52-jarige Soester had duidelijk te veel gedronken. Na enkele tests werd de man een rijverbod opgelegd en werd een procesverbaal opgemaakt. Een man uit Gouda is zondagmiddag op een wel heel wrede manier zijn hondje kwijtgeraakt. De man wandelde met zijn hondje over de Van Lennep- laan toen uit een van de huizen een bloedhond losbrak, de straat op rende en zijn kleine soortgefioot doodbeet. Bij een inbraak in een supermarkt aan de Dalweg vorige week zijn twee kassa's opengebroken. In totaal wordt een be drag van fl. 850,= vermist. De politie is de daders nog niet op het spoor. Onbekende daders hebben vorige week een aan-tal ruiten van de Professor Wa- terinkschool aan de Smitsweg vernield. Het betreft onder meer de ruiten van de zogenaamde veiligheidsdeur. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. De combinatie van GPV/SGP/RPF in Soest heeft de definitieve lijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Binnenkort zal ook het ver kiezingsprogram worden gepresen teerd. Op de foto ziet men van links naar rechts: F. Bosma (GPV), J. Mooij (RPF), W. Meilof (GPV) en lijsttrek ker, J. van Garderen (SGP), D. van Ar- kel (RPF) en H. ter Meer (GPV). Unicef vierde in 1989 haar 40-jarig ju bileum. De activiteiten rond dit jubi leumjaar waren stuk voor stuk succes vol. De actie "Kans voor een kind" kan in Soest rekenen op de steun van een nog steeds groeiend aantal leden. Momen teel telt Soest 1812 sympathisanten, waaronder 1159 donateurs. Samen brachten zij in 1989 73.467 gulden bin nen. Ook de verkoop van Unicefartikelen en wenskaarten is succesvol verlopen. Er werd door de dames Weitzel, Blok, Holtrop en Rademaker en met steun van het Medisch Centrum de Bunde ling, Sjoerdje Waltje in Zonnegloren en Firma de Ster voor bijna 22.000 gulden verkocht. Dat is 5.000 gulden meer dan in 1988. Unicef ambassadrice Audry Hepburn ontwierp namens alle kinderen een be- dankkaart. Zij is bijzonder te spreken over de activiteiten van Unicef. "Ik heb gezien dat kinderen op een heel effec tieve manier worden geholpen. Kinde ren krijgen voeding, een opleiding en medische zorg. Kinderen krijgen in een beschermde omgeving weer kans op ge luk. Dat maakt me blij. Op andere Vrijdag 16 februari Stichting kameropera Nederland presenteert: Wolfgang Amadeus Mozart In deze opera bindt Prins Tamino tij dens een zwerftocht vol avontuur de strijd aan met de duistere machten van de Koningin van de Nacht. Zoals in vele sprookjes, staat ook hier de strijd tussen goed en kwaad centraal. Deze opera wordt in het Duits gezon gen. Door een nar worden de verbin dende teksten in het Nederlands ge sproken, waardoor dit boeiende, twee uur durende kijk- en luisterspel voor ie dereen begrijpelijk is. Er zijn 23 jonge professionele vocalisten en een instru mentaal ensemble (piano, fluit en slag werk) bij betrokken. De Stichting Kameropera Nederland, SKON, is een jong en dynamisch ope ra-gezelschap, in 1986 door een aantal enthousiaste theatermakers, gesteund door het Provinciaal Bestuur Noord- Holland en het Conservatorium van de Hogeschool Alkmaar, opgericht. SKON heeft tot doel opera toeganke lijk te maken voor een breed en vooral jeugdig publiek. Tevens biedt SKON aan jonge aankomende vocalisten en instrumentalisten de mogelijkheid po dium- en theaterervaring op te doen. Een groot aantal medewerkenden is daartoe voortdurend en op een dyna mische wijze bezig via SKON kamer- operaprodukties op alle denkbare loka- ties op te voeren. SKON geeft zowel openbare voorstel lingen in schouwburgen en openlucht theaters als schoolvoorstellingen in ker ken, aula's, gymnastiekzalen en dorps huizen. Bekende Opera's worden in (ver-)kor- te versies uitgevoerd. Er wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van Neder landse vertalingen. De fantasie van het publiek wordt geprikkeld door veel aandacht te besteden aan de visualisa tie. In de bewerkingen van SKON ligt het accent op de kleurrijke, sprookjes achtige en aktierijke aspekten van de li bretto's. De aankleding is fantasierijk, de toon licht, vrolijk en virtuoos en de encene- ringen en dramaturgie zijn levendig en onderhoudend. Kortom er wordt kwa liteit geboden. Na driejaar ervaring en met vier succes volle produkties, Die Zauberflöte, Het verhaal van de Soldaat, Die Kluge en Bastiën und Bastiënne, soms in kombi- natie met Der Schauspieldirektor, op het programma, is de konklusie ge rechtvaardigd dat steeds meer mensen van alle leeftijden door SKON "warm gemaakt" zijn voor opera. Hoge be zoekcijfers, grote waardering uit het onderwijs en de vele enthousiaste reak- ties van het publeik bewijzen dit. Verschillende spelers, die bij SKON hun eerste podiumervaring opgedaan hebben, vonden inmiddels een plaats bij operagezelschappen in Duitsland en Nederland. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een bovenwoning aan het Nieuwerhoekplein. Hij kwam binnen via het balkon, waarbij hij een ruit vernielde. De buit bestond uit een aantal sieraden en een geldbedrag van 300 gulden. De 29-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. De politie heeft vorige week een jonge man staande gehouden die met zijn brommer op de Eikenlaan reed. De brommer was niet voorzien van het ver plichte verzekeringsplaatje. De politie houdt de brommer in beslag tot de jon geman heeft aangetoond dat de brom mer wel degelijk verzekerd is. Vrijdag 16 februari, 20.15 uur: "Die Zauberflöte". Kameropera Nederland. Kaarten f 25,PAS65+/CJP f 22,50 Donderdag 22 februari, 20.15 uur: "Eeuwige jeugd". Toneelstuk met Ellen Vogel en Henny Ori. Kaarten f 25,-- PAS65+/CJP f 22,50 Zaterdag 24 februari, 20.15 uur: "Kiezen of Deelder". Solo-programma Jules Deelder. Kaar ten f 20,- PAS65+/CJP f 17,50. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 'Waar het om gaat is de vertrouwens- latie met de klant. Die bouw je in de oop der jaren op. Je verkóópt hem iets, maar je analyseert samen de risi co's en geeft hem een advies. Daar is hij het al of niet mee eens, en zo bouw 'e het vertrouwen op. Ik ben nu zeven jaar bezig. Als ik 't verkeerd had ge daan was 't allang mis gegaan." Aldus Harrie Toonen, de jonge Soester assurantie-bemiddelaar, die sinds eind vorig jaar zijn kantoor heeft verhuisd van zijn woning aan de Klarinet naar het pand aan de Tamboerijn, het winkel centrum in Overhees. Hij is de laatste die zich "daar vestigde, zodat het cen trum inderdaad "vol" is. Aanleiding om te verkassen was niet al leen het feit dat het steeds moeilijker werd om een kantoor-aan-huis te hou den als je ook nog een gezin met twee opgroeiende kinderen hebt, maar ook de gestadige uitbouw van de werkzaam heden. In zeven jaar is het adviesbureau van Harrie Toonen - dat hij grotendeels samen met zijn vrouw Joanna "runt" - alleen maar gegroeid en heeft het zich een belangrijke plaats verworven op de Soester verzekeringsmarkt, zowel voor particulieren als bedrijven. Vanuit het nieuwe kantoor aan de Tam boerijn kan die groei zich ongehinderd gaan doorzetten. Het pand ziet er mo dern en fris uit, met veel glas, maar ook een ruimte waar zonder problemen een privégesprek kan plaatsvinden. In de ochtenduren wordt Harrie bijgestaan door zijn vrouw, en voor de middaguren komt er binnenkort nog een assistente bij. Het kantoor is uitgerust met een com puter van het multi-user-type, een stuk je "gereedschap" dat in de assurantie wereld volstrekt onmisbaar is gewor den. Snelle informatie en optimale dienstverlening - bijvoorbeeld voor het direct met elkaar vergelijken van pre mies voor autoverzekeringen van de verschillende maatschappijen - daar gaat het om. Rekensommetjes Harrie Toonen houdt van zijn vak. "Je hebt veel met mensen te maken, en dat trekt me. Je legt overal kontakten, ook met bedrijven, en op school had ik al veel belangstelling voor de financiële dienstverlening. In rekensommetjes kon ik aardig meekomen," klint het be scheiden. "Ik heb heel bewust voor dit vak gekozen." Na een gedegen opleiding in de verze keringswereld startte hij in 1983 zijn ei gen onafhankelijke adviesbureau. Daar nemen de verzekeringen de voornaam ste plaats in, maar daarnaast heeft hij zich o.a. gespecialiseerd in pensioenen, financieringen en de complete hypo- theek-advisering. Verder behoren ook bëleggingsprödukten voor ÖuiJëdags- voorzieningen en studiefinanciering tot het pakket. Dat laatste zal veel inwoners van Overhees, de wijk met de meeste jonge gezinnen, bijzonder aanspreken. Als lid van de Nederlandse Bond van Assurantiebemiddelaars (NBvA) mag hij zich een professioneel tussenper soon noemen, zoals ook duidelijk wordt door de grote A" op de gevel. De onaf- hankelijkeverzekeringsspecialisten die bij deze organisatie zijn aangesloten voldoen aan strenge eisen op het gebied van opleiding en vakbekwaamheid. Plannen Aan plannen ontbreekt het Harrie Too nen zeker niet. Afgezien van het voor nemen om in het voorjaar een "open dag" te houden - door alle drukte van de laatste maanden is dat er nog niet van gekomen - streeft hij ernaar het pakket te completeren door ook zijn diensten aan te bieden op het gebied van onroe rend goed. Voor alle zaken kunnen zo wel particulieren als bedrijven uitste kend bij hem terecht. Om de relatie met de klanten te verster ken komt er binnenkort ook een blad uit, dat enkele malen per jaar wordt ver spreid onder de veelzeggende naam "Zekerheid". Verder staat de deur van het kantoor bij wijze van spreken altijd open. "We hebben hier duidelijk een in loop-functie," aldus Harrie Toonen. "De mensen lopen gemakkelijk even naar binnen en vragen: wat kost zus of zo'n verzekering nu bij jou? Ik ben blij dat ik hier zit, want ik kan m'n werk hier veel professioneler doen." Storm Dat laatste is hem nog eens duidelijk ge bleken na afloop van de zware storm, die ook in Soest de nodige schade ver oorzaakte. "Die vrijdag was het hier een gekkenhuis. Er zijn tientallen mensen geweest. Dan blijkt maar weer welke rol Harrie en Joanna Toonen voor het kantoor aan de Tamboerijn. Foto: Goos van der Wilt. je speelt. Je kunt je vak dan helemaal waarmaken." In principe staat Harrie Toonen dag en nacht voor zijn klanten klaar. Ze kun nen hem in geval van acute problemen ook na kantoortijd bellen op nummer 18049. De openingstijden van het kan toor aan de Tamboerijn zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur.

Soester Courant | 1990 | | pagina 11