Agatha-viering werd groots Gildefeest Artistieke Interlyceale op Het Baarnsch Lyceum INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS WOENSDAG 7 FEBRUARI 199Q In stampvolle Petrus en Pauluskerk SOESTER COURANT PAGINA 19 Doorrijden na deuk Onder invloed IJsberenweekend een berensucces Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Vieze boel Red Stars-heren vrij door storm BILJARTEN Verlies en winst voor Soestdijk BASKETBAL Wie aan sport doet leest de Soester Courant Sportfoto's ATLETIEK Soester pupillen ijzersterk op 600 m Reserves DVS/KnoIlentuin halen op nieuw fors uit ZAALVOETBAL De jaarlijkse Agatha-viering in de Pe trus en Pauluskerk, waarmee het Groot Gaesbeeker of Sint Aeghten Gilde van Soest het feest van haar schutspatrones viert, had dit jaar wel een heel bijzonder karakter. In de meer dan stampvolle kerk vond zon dagmorgen j.1. de doop plaats van drie Gilde-kinderen. Aan het eind werd pastor Gerard v.d. Beek officieel geïn stalleerd als Gildepastor. Elk jaar rond 5 januari vindt de viering plaats. Wat haar dit jaar uniek maakte was het feit dat drie Gilde-nazaten ge doopt werden. Voor het eerst in de ge schiedenis - zover valt na te gaan - trof het Gilde in Jan en Germa van Steen een koningspaar dat zich opmaakte voor gezinsuitbreiding. De geboorte van een "prins" - een kroonprins zelfs - is dan ook een gebeurtenis die in de Gil de-historie zijn weerga niet heeft. Wat was er dan mooier dan dat de klei ne Thomas van Steen juist in de Aga tha-viering gedoopt zou worden? En als dat tegelijk gebeurde met de doop van twee andere Gilde-kinderen: Mi chael, de zoon van Peter en Karina Brouwer, en Madeion, de dochter van René en Leny van Hal, zou het zeker een groots Gildefeest worden. Op zich zelf is het trouwens al een unieke ge beurtenis als de doop in een katholieke kerkdienst wordt bediend. Tegen het einde van de viering vond de plechtige installatie plaats van pastor Gerard v.d. Beek, die zich vanaf nu offi cieel Gilde-pastor mag noemen en te vens bestuurslid van het Gilde is gewor den. Als teken van zijn nieuwe waardig heid ontving de pastor uit handen van ouderman W. Schimmel de sjerp van het Gilde. Niet altijd hecht Schimmel memoreerde in een korte toespraak overigens dat de verbintenis Geflankeerd door de vendeliers van het Gilde hielden de ouders hun kinde ren ten doop. tussen de geestelijkheid en het Gilde niet altijd even hecht is geweest en dat sommige pastoors in het grijze verleden soms wel moeite hadden gedaan om het Gilde uit te bannen. Dat het Gilde dat heeft overleeft en meer dan springle vend is werd met de doop van de drie nazaten duidelijk bevestigd. Na afloop van de viering, waaraan werd meegewerkt door het zangkoor St. Cae- cilia en uiteraard het tamboer-, hoorn blazers-, vendel- en schutterskorps van het Groot Gaesbeker Gilde, volgde nog een gezellig samenzijn in het dichtbijge legen St. Jozefgesticht waarin tegen woordig het museum Oud-Soest en Ar- tishock gevestigd zijn. De bezoekers konden tegelijk een eerste blik werpen op de expositie over de Petrus en Pau luskerk, die er vanaf het komende weekeinde te bezichtigen zal zijn. Volgende week vindt op Het Baarnsch Lyceum een Interlyceale plaats tussen de vijf oudste lycea in Nederland. Dat zijn Het Nederlands Lyceum uit Den Haag, Het Kennemer Lyceum uit Overveen, Het Lorentz Lyceum uit Eindhoven, Het Amsterdams Lyceum en Het Baarnsch Lyceum. Al meer dan 50 jaar werken deze scho len nauw met elkaar samen op bestuur lijk niveau, via overleg van schoolbestu ren en rectoren. Daarnaast zijn er ook contacten op artistiek en sportief ge bied. Van dit laatste zijn de sportinter- lyceale en de artistieke interlyceale het levend bewijs. De sportinterlyceale vindt jaarlijks plaats in de maand sep tember en de artistiek interlyceale in de maand februari. Op 16 februari is het weer zo ver en omdat Het Baarnsch Ly ceum de organiserende school is, zijn de verwachtingen, nog meer dan in de an dere jaren, hoog gespannen. Kunst en cultuurvormen een belangrijk aspect bij de vorming van jonge mensen in onze maatschappij; een reden waar om de artistieke interlyceale is opgezet. De interlyceale geeft de leerlingen de kans hun artistieke gaven te tonen en zich kunstzinnig te uiten. Er is een grote verscheidenheid aan onderdelen, waar door iedereen kan meedoen. Velen als deelnemer en anderen als toeschou wers, want het programma biedt veel om met plezier naar te kijken. Er zijn drie muziekonderdelen: muziek solo, muziek ensemble waarbij klassie ke muziek moet worden gespeeld en muziek ensemble waarbij de keuze van de muziek vrij is. Voor de deelnemers die kunnen praten als Brugman is er het onderdeel eloquentia. De deelnemers praten maximaal 5 minuten over een onderwerp dat ze kort tevoren hebben opgekregen. Leerlingen die zich liever op papier uitdrukken kunnen meedoen aan het onderdeel opstel. Het toneel is misschien wel het centrale onderdeel van de artistieke interlyceale. De stukken worden meestal zelf ge schreven en de decorbouw en de ver dere aankleding worden uiteraard ook door de leerlingen zelf verzorgd. Dit is ook het geval bij het onderdeel dans en beweging. De beeldende kunsten zijn niet vergeten: tekenen, handenarbeid en fotografie hebben hun eigen plaats. Fragiliteit Het centrale thema voor de interlyceale is dit jaar "fragiliteit" en speciaal bij de ze onderdelen wordt op een fantasierij ke uitwerking gerekend. Ook de denk sporten hebben hun plaatsgevonden op de artistieke interlyceale. Er wordt op goed tot hoog niveau gestreden bij scha ken, dammen en bridge. Omdat er zo'n 400 leerlingen meedoen moet er heel wat georganiseerd worden. Een commissie van 21 mensen, be staande uit het bestuur van de leerlin genvereniging, enkele ouders en een aantal medewerkers, is al enige tijd be zig om alles in goede banen te leiden. Vele zaken moeten geregeld worden. Deelnemers, medewerkers en juryle den moeten bijvoorbeeld twee maal te eten krijgen. Die jury, voor een groot deel bestaande uit bekende Nederlan ders, moet gevonden worden en beoor deelt zorgvuldig de geleverde presta ties. Een voordeel is dat het gebouw van Het Baarnsch Lyceum zich bijzonder goed leent voor zo'n grote manifestatie. Enthousiasme Als voorronde op de artistieke interly ceale wordt elk jaar de Grandi-Art ge houden. Deze Grandi-Art bestaat uit één of twee middagen en een avond vol muziek, dans, toneel en de overige on derdelen. Dit zijn meestal de gezelligste schooldagen van het jaar. Ook hier is er voor elk onderdeel een afzonderlijke jury, die bestaat uit leraren en oud-leer lingen. Dit jaar was er een record-aantal inschrijvingen, want iedereen was en thousiaster dan ooit. De Grandi-Art was dit jaar gepland op donderdag 25 en vrijdag 26 januari. Op die donderdag werden de onderdelen toneel en dans al afgewerkt, maar doordat de storm enige schade aanrichtte aan het dak van de aula, moest de rest van de Grandi-Art worden uitgesteld tot vorige week vrij dag. De jury had een moeilijke taak, maar uiteindelijk is er een sterke verte genwoordiging voor de interlyceale sa mengesteld. Een bewoner van de Veenbesstraat stond raar te kijken toen hij zondagoch tend een riante deuk in zijn auto ont dekte. De schuldige moet in de nacht van zaterdag op zondag tegen de auto, die op het parkeerterrein aan de Veen besstraat stond, zijn aangereden en is zonder zijn daad te melden doorgere den. De politie hield vorige week een auto mobilist aan op de Molenstraat wiens rijgedrag wel heel erg opviel. Uit een test bleek de automobilist, een 24-jarige jongeman uit Soest te diep in het glaasje gekeken te hebben. Na een ademanaly se op het politiebureau werd hem een rijverbod opgelegd. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Een ontzettend gezellig ijsberenweek- end met 239 padvindsters, verkenners, rowans en sherpa's. Het negende ijsbe- renweekend was dit jaar een berensuc ces. Ondanks de storm ging het week end dat op 27 en 28 januari gehouden werd gewoon door. Dit vond allemaal plaats op het terrein van de "Soester" Hopman Masselman Groep. Al voor negen uur stonden de Scouting groepen uit de omgeving en van de Vliegbasis Soesterberg te trappelen om het terrein op te mogen om hun kampe- mentje op te zetten. Om 11.00 uur was de officiële opening, waarbij een "brui ne" ijsbeer samen met de bevers op be zoek kwam. De ijsbeer vroeg de deelne mers hem te helpen bij het wit maken van zijn vacht, 's Middags was er een route uitgezet in het bos met een echte koek-en-zopie-tent. Bij terugkomst op het terrein konden de groepen fourage- ren en hun boerenkoolmaaltijd gaan koken. Na het eten was er een avondspel "for mule". Dit was een foto-ontwikkelspel waarbij de deelnemers zelf fotopapier strookjes moesten ontwikkelen. De op lossing van de strookjes was dat ze naar het openlucht theater moesten gaan. Daar werd door de H.M.G.-ers, met aanvulling van andere groepen, een groots theater opgevoerd. Na het thea ter kon elke scout nog verschillende ac tiviteiten doen op het terrein zoals; een disco, zeefdrukken of lekker genieten van het kampvuur. Zondagmorgen was een groot op- drachtenspel "de grote beer". Hier werd een grote nog steeds bruine beer bij elkaar gepuzzeld. Het afsluitende middagspel "witten" zorgde ervoor dat de beer eindelijk zijn witte vacht weer terug kreeg. Bij de eindvlag kwam de "de witte ijsbeer" en bedankten ook ie dereen. Dit jaar heeft de subgroep G.V.G.Z. van het Zand uit Amersfoort de felbe geerde ijsberentrofee en kampkrant trofee beide gewonnen. Na de sluiting kregen alle deelnemers tijdens het weekend gemaakte kampkrant uitge deeld. Het was weer een heel leuk weekend en volgend jaar hoopt de Hopman Masselman groep het voor de tiende keer te kunen te organiseren. Vindt u dat nu ook, mevrouw, mijnheer, dat het er buiten in deze tijd van het jaar altijd zo smerig uitziet? De bomen, struiken en tuinen zijn zo troosteloos kaal en leeg. Net zo ongezellig als een huiskamer tijdens de grote schoonmaak. En net als in zo'n leeggehaalde ka mer zie je alle vuiligheid. De viezigheid op straat en stoep, de troep in de perk jes en op de gazons. Je vraagt je af waar het alemaal vandaan komt. Wij van de reiniging worden er ook wel eens moedeloos van. We waren al aardig op streek met ons jaarlijks schoonmaakprogramma. Met hark, bezem en veegmachine hadden we al heel wat straten schoon. Maar die storm gooide roet in het eten. Het is nu nog erger dan het was. Veel blad ligt er weer, dat had zich al die tijd verstopt gehouden. Plastic zak ken, die maar niet willen vergaan en van verre komen aangewaaid. Kranten en folders, die de brievenbus net niet gehaald hebben. Maar ook kerstbomen lig gen er, aan de brandstapel ontsnapt. En de bonte resten van vuurwerk, nog lang te zien na een kort leven. En daar ligt het dan in Uw uitzicht en U ergert zich eraan. En het kan ook nog een hele poos duren voordat de reiniging of de plantsoenendienst weer bij U in de buurt komt. Daar hoeft U natuurlijk niet op te wachten. U kunt er ook zelf wat aan doen. Wij weten best dat U het er niet heet neergegooid, daar gaat het niet om. Het gaat erom dat U er Uzelf en de voorbijgangers een plezier mee doet. En wat weg is dat kan ook niet meer verder waaien. Zelfs niet bij zo'n storm. Woensdag 7 februari Voorlichting: Midland College voor Imo, Parelhoenstraat 12a, Amersfoort. Van 16.00 - 21.00 uur. Voor havo/mbo vanaf 15.30 uur voor leerlingen en vanaf 20.00 uur voor ou ders en leerlingen (in gebouw Wiekslag 50 te Amersfoort). Donderdag 8 februari Open Dag: Chr. Middelb. Econ. school, voor meao en mmo, Paladijnenweg 9 en Leusderweg 30, Amersfoort. Van 14.00 - 20.00 uur (Leusderweg 30 - A'foort). Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg, voor vwo, havo en mavo, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Voorlichtingsavond: Schothorst College, voor vwo, havo en mavo, Paladij nenweg 611, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 10 februari Open Dag: s.g.s. Het Baarnsch Lyceum, voor havo, athen. en gymnasium, To renlaan 77, Baarn. Van 10.30 - 13.30 uur, voor leerlingen en ouders. Voorlichting: Chr. s.g.s. de Eem, voor Ito, ito, Idgo, idgo en bbo, Kaliumweg 2, Amersfoort. Van 9.00 - 12.00 uur. Open Dag: s.g. De Koppel, voor Ito, ito, Ihno en ihno, Hooglandseweg 55, Amersfoort. van 9.30 - 13.00 uur. Open Dag: s.g. Het Nieuwe Lyceum, voor mavo, havo, athen. en gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Van 10.00 - 12.00 uur. Maandag 12 februari Informatieve Kijkavond: R.K. s.g. Eemland College, voor gymn., athen., en havo, D. Fockemalaan 12-22. Amersfoort. Vanaf 19.30 uur. (D. Fockemalaan 22). Dinsdag 13 februari Voorlichtingsavond: Chr. s.g.s. de Eem, voor Ito, ito, Idgo, idgo en bbo, Ka liumweg 2, Amersfoort. Van 19.15 - 21.00 uur. Informatie-avond: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Woensdag 14 februari Open Middag: Chr. Agrarische School voor agrarisch onderw., Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Voorlichting: Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor mmo, vanaf 15.30 uur voor leerlingen en vanaf 20.00 uur voor ouders en leerlingen. Vrijdag 16 februari Voorlichtingsavond: Tuinb. onderw. centr. voor voorbereidend beroepson derwijs, Daalseweg 120, Utrecht. Van 19.00 - 22.00 uur. Zaterdag 17 februari Voorlichting: Tuinb. onderw. centr. voor voorbereidend beroepsonderw., Daalseweg 120, Utrecht. Van 9.30 - 13.00 uur. Open Huis: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 - 14.00 uur. Voor havo van 10.00 - 12.00 uur. Informatie-ochtend: R.K. s.g. Eemland College, voor gymn., athen., en havo, D. Fockemalaan 12-22, Amersfoort, vanaf 10.30 uur (beperkt programma). Maandag 19 februari Voorlichtingsmiddag en -avond: Jan Ligthart, voor leao, Dierenriem 11, Amersfoort. Van 15.30 - 17.30 uur en 19.00 - 21.00 uur. Dinsdag 20 februari Open Huis: Kard. Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65, Soest. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 21 februari Voorlichtingsavond: Rijks s.g. Thorbecke, voor vwo en havo, Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Voorlichting: Midland College, Wiekslag 50, Amersfoort. Voor meao vanaf 15.30 uur voor leerlingen en vanaf 20.00 uur voor ouders en leerlingen. Donderdag 22 februari Open Dag: Chr. leao Rolandus, Zangvogelweg 4, Amersfoort. Van 16.00 - 21.00 uur. Voorlichtingsavond: Rijks s.g. Thorbecke, voor vwo en havo, Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 5 maart Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg, voor vwo, havo en mavo, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 7 maart Informatie-avond: s.g. de Koppel voor Ito, ito, Ihno en ihno, Hooglandseweg 55, Amerfsoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Open Dag: S.B.B.O. Midden Nederland, voor beroepsopl. en vakcursussen, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheidsweg N 130, Amersfoort. Van 13.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 8 maart Informatieavond: s.g. het Nieuwe Lyceum, voor mavo, havo, athen. en gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 10 maart Voorlichting: Sted. Gymn. Joh. van Oldenbarnevelt, voor vwo, Groen v. Prin- stererlaan 33, Amersfoort. Vanaf 10.00 uur. Dinsdag 13 maart Open Dag: Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarneveltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 19.00 - 21.00 uur. Woensdag 14 maart Open Dag: Chr. s.g. Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarne veltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 14.00 - 16.00 uur. Open Middag: Chr. Agrarische School, voor agrarisch onderw., Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Dinsdag 29 mei Voorlichting: Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor leer lingstelsel groothandel vanaf 20.00 uur. Het eerste herenteam had afgelopen zondagavond een uitwedstrijd tegen het Utrechtse Cangeroes. Het dak van de Catharijnesporthal, dat sinds de storm gevaarlijke gebreken vertoonde, maakte het onmogelijk sport te bedrij ven. Hierdoor een vrij weekend voor de eerste herenteam, dat echter nu vier punten achter staat bij het Hilversumse Dunckers, dat zijn wedstrijd tegen het Utrechtse BC Utrecht met groot ver schil wist te winnen. Dames I meisjes-junioren A Het eerste damesteam heeft het afgelo pen zaterdagavond in Beukendal tegen het Dordse Rowic niet kunnen bolwer ken. De Soester dames staan op een tiende plaats en speelden tegen het op de vijfde staande Rowig dat ook in het veld het betere team bleek te zien. Wat Red Stars coach Errol Hotie ook pro beerde, Rowic bleef het betere team en won de wedstrijd verdiend met 58-32. Coach Michel van Drie krijgt het de laatste weken steeds moeilijker. Blessu res baren de Red Stars-coach zorgen. Ook in deze wedstrijd weer een extra geblesseerde speelster; Ester van de Bolt, die een week eerder uitviel. In de eerste helft leek het er nog op dat on danks deze handicap de Soester meisjes Gunco R'dam de baas zouden blijven, een ruststand van 32-25, maar in de tweede helft brak dit gebrek aan diverse basisspeelsters het team op en verloor het Soester team met slechts vier punten 50-54 van een dolgelukkig Gunco Rot- terdapi. Jongens-junioren De jongens junioren moesten het afge lopen weekend naar Waddinxveen, dat op een voorlaatste plaats staat. Een in tensieve fullcourt man-to-man verdedi ging leverde naarmate de wedstrijd vor derde steeds meer steals op. De daaruit volgende breaks zorgden voor een groot verschil na 2 x 20 minuten spelen. Met name de eerste tase van de tweede helft was voor de tegenstander zeer de primerend. In acht minuten scoorden zij vier punten en Red Stars 29 punten. Toch werden in de laatste fase van de wedstrijd nog veel kansen om zeep ge holpen, doordat te gehaast werd gepast en niet werd gekeken wie vrij stond. Dames II Gelegenheidscoach Arend Kok was na afloop niet geheel tevreden. Deson danks een mooi resultaat van deze ont- Van de drie teams van biljartvereniging 'Soestdijk', uitkomende in district Eemland van de KNBB, speelden al leen de eerste twee teams. Het derde team was vrij. Van deze beide teams wist alleen het eerste zich goed te her stellen van het verlies van vorige week. In een uitwedstrijd tegen het eerste team van 'Ruimzicht' uit Spakenburg werd met 5-1 gewonnen. De eerste wedstrijd van Rien van Geerenstein te gen Hopman werd vrij eenvoudig ge wonnen. Harry van Brienen daarente gen had tegen van Twillert heel wat meer moeite. Uiteindelijk werd na een spannende strijd toch nog een gelijkspel uit het vuur gesleept. In de laatste wed strijd wist de alweer goed spelende Jan van den Brink met een ruime voor sprong te winnen van de gevaarlijke De Graaff. Het tweede team daarentegen verging het heel wat slechter. In een thuiswed strijd moest het opgenomen worden te gen 'De Vierwinden' uit Putten. In de eerste helft was van deze tegenstander vrij gemakkelijk gewonnen, zodat met redelijk vertrouwen aan de return werd begonnen Al in de eerste partij van Cees Oostergo tegen Glismeyer kwam er een flinke deuk in dit vertrouwen. Met een slecht gemiddelde ging Oos tergo kansloos ten onder. De partij van Gosse Wessel tegen Veldhuizen ging, ondanks een redelijk gemiddelde, eveneens verloren. Ook Wim van Vul pen, die vorige week wegens ziekte ver stek moest laten gaan, kon tegen de sterke Bakker niet tot winst komen. De anders solide spelende Van Vulpen kwam geen moment in zijn spel en ein digde met een voor zijn doen slecht ge middelde van 2.65. Een gevoelige 6-0 nederlaag voor dit in de eerste helft goed spelende team dus. Wil het tweede team nog in de top mee doen, dan is het te hopen dat deze teruggang maar tijde lijk is. moeting tussen de Soester reserveda mes en de reservedames uit Spaken burg. Een beladen wedstrijd, waarin in de eerste helft de Soester dames con stant tegen een achterstand aankeken en bij rust met 33-37 de kleedkamer in gingen. Na vijf minuten spelen in de tweede helft was de stand al weer gelijk: 39-39, en de gehele tweede helft bleven beide teams elkaar in evenwicht hou den, hetgeen resulteerde in een gelijk spel: 54-54. Óverige uitslagen Red Stars 2 - OSM'75 1 (heren)56-74 Red Stars JC3 - 't Gooi JC1 (jong.adsp.) 42-37 Zware wedstrijd Aanstaande zaterdag gaat heren 1 naar Spijkenisse, waar het tegen de nummer drie van de ranglijst speelt. Op papier zou het Soester team deze wedstrijd eenvoudig moeten winnen, maar door het ontbreken van drie spelers aan Soester zijde zal het niet eenvoudig worden. De beide centers, René Lan- saat en Cock van de Lagemaat, zijn bei den met vakantie. De dames wachten de derby thuis in Beukendal tegen Dunckers; het Soester team wil stellig revanche nemen voor de nederlaag in Hilversum. De wedstrijd begint om kwart over acht. In het algemeen is de Soester Courant niet ongenegen in te gaan op de ver zoeken van de sportclubs tot het ma ken en plaatsen van sportfoto's. Voorwaarde daarbij is wel dat - met name voor sportfoto's die in het weekeinde gemaakt moeten worden - die verzoeken worden gericht aan de redaktie (tel. 14152) en wel vóór vrij dag 12.00 uur. Met verzoeken die later dan dat tijd stip binnenkomen en/of waarmee de fotografen rechtstreeks worden bena derd loopt men het risico dat ze wor den afgewezen. De sportverslagge- vers/sters wordt dan ook dringend aangeraden deze regel in acht te ne men. Redaktie Tijdens de indoor-wedstrijd te Utrecht behaalde Vincent Hofman een 7e plaats op de meerkamp, wat hem een medaille opleverde. Op de 600 meter wérden er maar liefst vier medailles in de wacht gesleept, resp. door Maaike v.d. Molen, Michael Breeschoten, Eelco Koster en Bo Menning. De uitslagen op de 50 meter ver, kogel en de 600 m. luidt als volgt; Jongens C-pupillen: Berend ter Brin- ke, 9.8 sec., 2.8 m, 3.67 m., 2.35 min. Paul van Hal, 10.8 sec., 2.42 m., 2.56 m., 2.47 min. Meisjes C-pupillen; Verena Sébel, 10.1 sec., 2.39 m., -., 2.50 min. Jongens B-pupillen; Laurens van Poppel, 8.6 sec., 3.07 m., -., 2.22 min. Jelle van Vlaanderen, 9.15 sec., 2.94 m., 5.66 m., 2.38 min. Meisjes B-pupillen; Ingrid den Oude, 8.8 sec., 2.85 m., 3.55 m., 2.58 min. Jongens le jaars A-pupillen; Vincent Hofman, 7.9 sec., 3.75 m., 4.15 m., 2.14 min. Michael Breeschoten, 8.1 sec., 3.30 m., 5.68 m., 2.12 min. Bo Men ning, 8.0 sec., 3.29 m., 4.74 m., 2.14 min. Alexander v.d. Linden, 8.0 sec., 3.52 m., 4.10 m., 2.17 min. Marcel v.h. Veer, 8.3 sec., 3.15 m., 5.46 m., 3.03 min. Geert van Poppel, 8.6 sec., 3.30 m., 4.62 m., 2.17 min. Eelco Koster, 8.8 sec., 3.35 m., -., 2.13 min. Mark Duijst, 9.0 sec., 2.70 m., 3.80 m., 2.30 min. Jongens 2e jaars A-pupillen; Thomas Ruiter, 7.7 sec., 4.07 m., 6.44 m., 2.13 min. Rik v.d. Vet, 8.9 sec., 3.09 m., 3.28 m., 2.16 min. Meisjes le en 2e jaars A-pupillen; Maaike v.d. Molen, 8.1 sec., 3.31 m., 3.67 m., 2.07 min. Vanessa Roest, 8.5 sec., 3.19 m., 4.68 m., 2.34 min. Saman- tha Zijderveld, 8.9 sec., 2.85 m., 6.26 m., 2.39 mim. Marianne Spaink, 8.4 sec., 2.98 m., 3.76 m., 2.24 min. Tanja v.d..Meer, 9.2 sec., 2.92 m., 4.26 m., 2.39 min. DVS moest dit weekend aantreden te gen het onderaan staande Buna uit Hil versum. De ploeg was erop gebrand de 16-0 overwinning van de vorige wed strijd te evenaren. Dat had er zeker in gezeten als DVS de combinaties niet steeds te ver had doorgevoerd. Keer op keer werd de keeper van Buna uitgespeeld, maar in plaats van de bal in het doef te schieten, bleef men de bal naar elkander toe spelen. Hierdoor werden vele kansen om zeep gebracht. Pas na acht minuten spelen kon DVS de eerste treffer noteren. Het was René Ribberink die 1-0 scoorde na een knap pe voorzet van Fred Scholten. De twee de goal was identiek aan de eerste, het was nu alleen Jan van de Wielen die het voorbereidende werk deed en het sco ren overliet aan René Ribberink. In de vijftiende minuut schoot René Ribberink zijn hattrick; de bal ver dween onhoudbaar in de kruising ach ter de kansloze keeper van Buna. Eén minuut was het Ronald de Rooy die twee spelers en de keeper uitkapte en 4-0 binnen schoot. Op slag van rust was het Dave Leijenhorst die voor open goal 5-0 liet aantekenen. In de tweede helft scoorde Ronald de Rooy maar liefst vier maal, waarvan twee met zijn hoofd. Het doelpunt van Fred Scholten betekende het 150ste competitiedoelpunt van dit seizoen en tevens de eindstand: 10-0. De laatste drie wedstrijden scoorde de ploeg maar liefst 38 goals en kreeg slechts één doelpunt tegen. Keeper Herman Schimmel en verdediger Ger- rit van de Laan zijn eigenlijk de enige, defensief ingestelde spelers; zij waken ervoor dat ook de verdediging goed wordt uitgevoerd. Concurrent Amroh maakte ook geen fout en won maar liefst met 14-0 van Gooise Boys. A.s. vrijdag 9 februari spelen de reserves van DVS tegen het eveneens onderaan staande ATC om 19.00 uur in Soester berg. DVS zal het deze wedstrijd wel zonder aanvoerder Jan van de Wielen moeten doen, die werkverplichtingen heeft. De stand aan kop is als volgt: 1. DVS Soest 2 14-27 2. Amroh 2 14-23 3. Team Vos 2 14-20 4. PTB van str. 2 14-18 Donderdag 1 maart 1990 zal om 19.00 uur in de luinet te Naarden de topper worden gespeeld tegen Amroh uit Weesp.

Soester Courant | 1990 | | pagina 19