kabelkrant WIN EEN SUPERTAART/ Tempo viert groots 40-jarig jubileum m Dames Stam/SoVoCo kansloos in Assen PAGINA 20 WOENSDAG 7 FEBRUAR|"Ï99q" SOESTER COURANT PAGINA 21 Clubrecord Henriëtte Kuyt 3000 m BADSO telt opnieuw drie kampioenen BADMINTON Eindelijk winst voor Shot 3 TAFELTENNIS SCHAATSEN KIJK ELKE WOENSDAG LOS DE KRUISWOORDPUZZEL OP Smeeing/BDC vergeet overwinning mee te nemen HANDBAL Selby houdt uitzicht op promotie Goede prestaties jongens- Springbokken TURNEN Springbokken naar prov. kampioenschap VOLLEYBAL Hardwerkend Stam/SoVoCo-heren op verlies tegen Volkei Verlies voor Ibas/AGAVS Van Dalen overleven de storm SCRABBLE Jeugdnieuws Stam/SoYoCo Peter Jansen en Henk Wallet goed op dreef in Apeldoorn ATLETIEK Wie van Soest houdt leest de Soester Courant -i ie, 7e en 8e plaats in en Koen en Leon 3e Johan behaalde de 1 hier 7e. 0-15 0-5 0-4 12-1 1-1 Od yroolse wiize heeft He r,,t Op grootse wijze heeft de ren- en toer- veremging Tempo uit Soest afgelopen zaterdag haar 40-jarig jubileum ge vierd. Dat gebeurde met een feestelij ke receptie in het gebouw van de dui- venvereniging aan de Koningsweg «aar de leden met een aanzienlijke "aanhang" gezellig bij elkaar waren. Uiteraard kon het bestuur onder leiding van voorzitter Martin Krijger enkele gasten verwelkomen, zoals de heer De Korte, consul van de KNWU, die de vereniging uitgebreid complimenteer de met het j ubileum. Ook roemde hij de evenementen die Tempo met de regel maat van de klok organiseert, zoals de bekende Kerstcross in Soestduinen. Volgens de Korte zijn er weinig clubs van hetzelfde niveau, die tot dergelijke evenementen in staat zijn. Onder de aanwezigen was ook sport wethouder drs. Günther Plomp, die on derstreepte dat Tempo zowel in het bin nen- als in het buitenland in de loop der jaren een uitstekende reputatie heeft opgebouwd. "Een club die zonder pro blemen haar eerste veertig jaar heeft doorstaan mag rekenen op een uitste kende toekomst. Nog eens 40 jaar er op," aldus de wethouder, die het be stuur een wedstrijdbei aanbood, zij het dus niet voor "de laatste ronde". Hij wenste de wielrenners van harte succes, speciaal hen die deze zomer afreizen naar Amerika, zoals de plannen zijn. Ook mede-oprichter Evert Grift, te genwoordig voorzitter van de Hilver- sumse zustervereniging de Adelaars, voerde het woord. Het prpogramma werd verder aan elkaar gepraat door Ton Rademaker, "speaker" van Mid den-Nederland en bij de wedstrijden Foto: Goos van der Wilt. van Tempo dus bepaald geen onbeken de. De oprichters van Tempo, die met el kaar inmiddels een eerbiedwaardig ge zelschap vormen, speelden ook een be langrijke rol tijdens de receptie. Zij po seerden o.a. met een antieke fiets. V.l.n.r. ziet men de heren Cor van Rees, Evert Grift, Gerrit de Weerd, Jan Ger ritsen en Jan van den Broek. Weer werd er hard geschaatst door de Eemland-rijders. Op een dinsdag avond zomaar een paar snelle tijden. Ze werden gerealiseerd door Angélique van de Berg. Zij reed twee persoonlijke records: 50.2 (500 m) en 2.41.0 (1500 m). Ze verbetert haar tijden met de re gelmaat van de klok. Gert Wegerif is ook zo iemand. Met maar liefst twee verbeteringen van zijn beste tijden, 48.2 (500 m) en 2.30.8 (1500 m), stijgt hij op de puntenlijst. Beide rijders komen uit bij de junioren-B.Goede uitslagen, bij- eengeschaatst onder leiding van trainer Hans Dijs. Het zijn niet steeds dezelfde schaatsers die voor de goede uitslagen zorgen, want op vrijdagavond kwam Eefje Va renkamp met twee persoonlijke records in de schijnwerpers. Met 55.6 (500 m) en 2.57.1. (1500 m) was deze neo-se- nior goed in beeld. Henriëtte Kuyt reed met een prima tijd op de 3000 m een oud clubrecord aan diggelen. Boven dien had zij deze avond al een persoon lijk record gereden: 48.4 (500 m). Op zondag was Linda van de Berg weer sneller op de 500 m. Zij verbeterde haar tijd en reed deze afstand in 47.9. Bij Eemland zijn er natuurlijk nog meer goede schaatsers. Het wordt steeds moeilijker om de tijden scherper te stel len. Bij de naderende clubkampioen schappen zullen velen een plaats op het Na de verleden week behaalde kam pioenschappen door BADSO 1 en BADSO 2 en het le jeugdteam zijn dit weekend ook de jeugdteams 3, 6 en 8 kampioen geworden. Tijdens een gezellige bijeei^jcp^s^ zon dagmiddag in de Time-Öqt^F van Banninghal, werden de" kampióéns- teams door de "nieuwe" BADSO- voorzitter Martin v.d. Breemer gefelici teerd met de behaalde resultaten. Tevens kreeg elk lid van de kampioensteams een foto van het team aangeboden. Namens de teams bedankte Rob Stomp het bestuur voor deze geste en de trou we supporters voor hun steun tijdens de gespeelde wedstrijden. Natuurlijk wer den de kampioenschappen door de spe lers behaald, maar zonder de goede lei ding en begeleiding door hoofdtrainer Charly v. Gertel en trainer Johan Mul- jokarno was de oogst aan kampioen schappen zeker niet zo groot geweest. BADSO 1 behaalde een kampioen waardige overwinning. Met 8-0 ging het Utrechtse USS 1 tegen de Soesterber- gers ten onder. Ondanks enige wisselin gen in de opstelling van het BADSO- team werd de overwinning gemakkelijk binnen gehaald. BADSO 2 deed niet onder voor het eer ste. Voor het eerst behaalde dit team een 8-0 overwinning. Ricohet 1 uit Wijk bij Duurstede kon eerder dit sei zoen thuis de schade nog tot 6-2 be perkt houden, maar dit kwam er nu in Soesterberg niet aan te pas. BADSO 3 kon het uit tegen Eemnes 1 niet redden. Met 7-1 ging het team ten naqnsi BADSO 4 kon het deze keer ook niet tot winst brengen. In een toch goed ge speelde wedstrijd werd tegen Inside 82 4 met 5-3 verloren. BADSO 5 won afgetekende uitwed strijd in Leusden. Met 6-2 werd BVO 3 teruggewezen. Met deze goede uitslag werd een met wisselend sukses gespeel de competitie positief afgesloten. BADSO 6 had ook nu weer veel moeite met een sterk spelende tegenstander. Mede door een goede inzet van inval ster Ina Zijsling werd tegen SH 71 2 uit Hooglanderveen met 4-4 gelijk ge speeld. Tenslotte werden de jeugdteams BAD SO 3 met Claudia v. Wankum, Manon Elbersen, Dennis Stomp en Ivar v. Amelsvoort; BADSO 6 met Karen Scheld, Patricia v.d. Mey, Majo v. Plate ringen en Robin v. Wankum; en BAD SO 8 met Patricia Adema, Tessa Nesse laar, Ronald Migo en Sjors v. Kooten kampioen in hun klasse, daarmede hun steentje bijdragend aan één van de suk- sesrijkste competities uit de BADSO- historie. 'Eindelijk', moeten de spelers van het derde herenteam gedacht hebben toen afgelopen vrijdag de eerste winst opge- tekedn kon worden. ATC 2 uit Almere Haven was het slachtoffer. Voor Shot 4 is de verlossing nog niet in zicht. Voor de derde maal op rij moest het vierde verlies incasseren. Het vijfde daarente gen kon eindelijk compleet verschijnen en 'vierde' dit met een duidelijke 10-0 overwinning. Ook de Shotjeugd blijft het goed doen. Met driemaal winst, tweemaal gelijk en slechts eenmaal ver lies, werd dit weekeinde ook voor hen positief afgesloten. Senioren Shot 3, uitkomend in de hoogste afde lingsklasse, wist vorige vrijdag de stij gende lijn vast te houden. In eigen huis werd na een spannende wedstrijd (zes derde games) ATC 2 verslagen. De eer ste winst voor het derde dat eerder al een keer verloren en een keer gelijkge speeld had. De winstpartijen waren mooi verdeeld: Martin Fransen, Marcel Jansen en Arjan Schuiling wisten ieder twee wedstrijden te vinnen, terwijl ook het dubbel een prooi werd voor de Soesters. Shot 4 mist nog steeds de goddelijke vonk. In een mat duel werd in Hilver sum kansloos verloren van Pokerface 2: 1-9. Opvallend was dat het enige Shot- punt notabene gescoord werd door in valler Ronald van Velzen. Ook in z'n ei gen team, Shot 5 deed Ronald het goed. In de eerste wedstrijd dat het team com pleet kon verschijnen werd het Hilver- sumse Victoria 2 met 10-0 aan de kant geschoven. De volle winst dus voor Ro nald 'Dor' van Velzen en teamgenoten Hugo Blom en Rein Mulders. Jeugd Shot 2 had zaterdag de zware opgave om het sterke Bijmaat 2 uit Huizen de eerste nederlaag te bezorgen. Dit lukte net niet. Na een gelijkopgaande strijd eindigde de ontmoeting in 5-5. Het eer der naar de derde klasse gedegradeerde Shot 3 liet in de wedstrijd tegen Bijmaat 7 zien dat die degradatie een pijnlijke vergissig is geweest. Met 10-0 werden de spelers uit Huizen verslagen. Zelfs geen game moesten de Soesters afstaan. Het is duidelijk dat Edwin Castricum, Miéhel Kanters en Luc Scheele nu vechten voor elk punt en maar één doel voor ogen hebben: kampioen worden. Landelijk Zaterdag begint ook voor de landelijke Shotteams de competitie. Het eerste jeugdteam speelt de eerste competitie wedstrijd thuis tegen het Utrechtse SVE 1. Ook het eerste seniorenteam begint thuis. Op bezoek komt GTTC 1 uit Haarlem. Het tweede seniorenteam, Shot 2 begint de competitie tegen Eind hoven 2 uit Brabant. Uitslagen senioren: Shot 3-ATC 2 7-3 Pokerface 2-Shot 4 9-1 Victoria 2-Shot 5 0-10 Buna 5-Shot 6 7-3 Quick 6-Shot 7 8-2 Shot 8-Buna 6 2-8 ATC 11-Shot 10 3-7 Shot 11-VEV 6 10-0 Shot 12-Nederhorst 6 6-4 Shot 13-Good Luck 8 2-8 Almeerspin 4-Shot 14 9-1 Succes 5-Shot 15 0-10 Uitslagen jeugd: Shot 2-Bijmaat 2 5-5 Shot 3-Bijmaat 7 10-0 Shot 4-ATC 1 2-8 Almeerspin 6-Shot 5 3-7 Almeerspin 7-Shot 6 2-8 ATC 7-Shot 7 5-5 ereschavotje proberen te behalen. Het zal zeker spannend worden. Martin Baltus moet aanstaande zaterdag de eer van de club hoog houden tijdens de kampioenschappen van het gewest N.Holland/Utrecht. Deze wedstrijd wordt op de pas gerenoveerde baan van Amsterdam gehouden. Bij de junioren C is hij nu al zeker van deelname aan het nationaal kampioenschap, waarover een volgende keer meer. Na een zeer goede openingsfase zakte het spel van Smeeing/BDC weg en de kleine voorsprong bij rust (11-12) kon in de tweede helft niet gehandnaafd worden. Het agressievere CSV won verdiend met 20-18. De start van Smeeing/BDC in Castri cum was flitsend. Goed uitgespeelde aanvallen deden de Soester aanvallers door de verdediging van de thuisploeg heen snijden, hetgeen leidde tot een 2-6 tussenstand na tien minuten. Het leek of de Soestenaren dachten dat de buit gemakkelijk binen te halen zou zijn en er viel een matheid over de ploeg. CSV, De nederlaag tegen de nog steeds onge slagen koploper Sudosa uit Assen was eigenlijk al ingecalculeerd, maar na de uitstekende prestatie van vorige week viel het spel van Stam/SoVoCo toch wel erg tegen. Was de inzet vorige week werkelijk optimaal te noemen, in Assen lag er een bepaalde matheid over de ploeg en kwam men de gehele wedstrijd niet in goede doen. Een verklaring hiervoor is niet echt te geven, vooral ook omdat de wedstrijd zo hoopvol begon. Direkt na het eerste fluitsignaal zette de Soester dames de ploeg uit Assen onder druk en binnen 5 minuten had de coach van Sudosa al twee time-outs nodig om zijn ploeg tot meer inzet te bewegen. Tot 6-6 bleef het gelijk opgaan, maar daarna zakte de Soester ploeg toch weg. Er kon nog re delijk tred gehouden worden, maar Su dosa stond steeds op voorsprong en wist de set met 15-11 winnend af te slui ten. In de tweede set lag het initiatief steeds bij de Asser ploeg en werden er aan de kant van SoVoCo te veel individuele fouten gemaakt. Bij een 10-5 achter stand was er nog wel even een kleine opleving en kwam de ploeg terug tot 10-9, maar daarna maakte Sudosa de set snel en bekwaam af 15-10. Sudosa liet in de derde set zien niet voor niets boven aan te staan. Verdedigend ijzersterk en de lengte in de ploeg goed uitbuitend werd SoVoCo onder zware drukmgezet. In deze fase ontbrak het bij Op de laatste competitiedag in de over gangsklasse ontving Selby Veenendaal, dat thuis Selby op 4-4 had weten te hou den. De Soester badmintonners staan op de tweede plaats -achter kampioen Flevomeppers- en wilden deze plaats met een zo ruim mogelijke punten voorsprong handhaven. De kans is im mers groot dat de beste nummer 2 in de overgangsklasse alsnog promoveert naar dg. landelijke competitie.^ ,ti ,V;<, Teamcaptain Marcel Pas, dieiuit in,3 games verloren had, gebruikte nu niet alleen zijn racket maar ook zijn hersens en won zijn partij met 15-5 en 15-7. Re- né Inkenhaag ging voortvarend van start. Na een snelle 15-1 winst in de eer ste game liet hij de teugels echter wat vieren. Met veel moeite wist hij in de verlenging alsnog met 17-15 te zegevie ren. Gerdie van Kooten, nog niet ge heel genezen van een gezichtsblessure, opgelopen door een onfortuinlijke klap met een racket tijdens de laatste trai ning, had drie games nodig om te win nen. Met in het achterhoofd nog de uit nederlaag, versloeg een zeer gemoti veerd spelende Janet Westerveld haar tegenspeelster met 11-2 en 11-1. De Soester mannen legden in het dub belspel de Veenendalers hun wil ,op en wonnen met 15-10 en 15-11. Het vrou wendubbelspel liep bij de Selby-dames niet zoals zij wilden: zij moesten met 11-15 en 12-15 het onderspit delven. René Inkenhaag en Gerdie van Kooten In Leusden deden de selectie-jongens van de Springbokken voor de 2e keer mee aan turnwedstrijden t/m 12 jaar. Al snel werd duidelijk dat veel ploegen flinke vorderingen hadden gemaakt. Het gehalte van de turnoefeningen was duidelijk omhoog gegaan. Zo ook bij de Springbokken-ploeg, bestaande uit Rudie v. Schaffelaar, Willem Strijbos, Michiel v. Schaffelaar, Ricky Erasmus en als reserve Bart Eichholtz, die zich tijdens het inturnen helaas blesseerde. Willem Strijbos turnde voor de eerste maal een officiële wedstrijd en deed dat boven verwachting goed; bij 3 van de onderdelen telde zijn cijfer mee voor het ploegen - resultaat en op de lange mat haalde hij zelfs het hoogste ploeg- cijfer 7.85. De start bij de ringen was goed, maar Ricky Erasmus alleen Ricky turnde beneden zij kunnen en werd zodoende laatste van de ploeg. Aan het rek presteerden de jongens goed, maar de concurrentie behaalde door extra onderdelen meer bonuspun- ten. Doordat een hoge brug dienst deed als lage brug ging dit onderdeel matig. Bij de springnummers behaalden de jongens de beste resulten. Het eindre sultaat was een 5e plaats. Bij de 12 t/m 15 jarigen deden deze keer voor 't eerst Neal White en Rennie Erasmus mee. De start aan 't rek was moeizaam. Rennie behaalde met een handstandoverslag over paard-lengte een goed resultaat. Paard-voltige en ringen gingen redelijk, maar bij de brug ging het helemaal mis. Op de lange-mat toonde Rennie Eras mus zich een ware Springbok. Via een perfect geturnde oefening met een serie flik-flak en een huizenhoge salto ach terover tot slot behaalde hij met 9.50 pnt. een fraaie 2e plaats. Eindresultaat: Neal White 17e en Rennie Erasmus 9e. Op 17 februari is de volgende voorwed strijd in de D-lijn. hadden in hun mix vrijwel geen moeite met hun opponenten en verlieten dan ook na een snelle 15-1 en 15-3 zege de baan. Ook Pas en Westerveld stonden slechts kort op de baan, zij het dat het nu het Selby duo was dat royaal met 4-15 en 0-15 kopje onderging. Met de 6-2 eindstand eindigt Selby de finitief op de tweede plaats en behoudt daarmee kans op promotie. Uitslagen senioren: SëlÜy T - 'Véènémfaal 3' Selby 2 - Libra 1 Selby 3 - Ifene 2 DVS 2 - Selby 4 Selby 5 - Inside 12 Junioren: Selby 1 - Badso 3 Selby 4 - BC Netwerk 5 n£2 5-3 3-5 7-1 3-5 4-4 3-5 Na lange tijd gingen de meisjes van de selectie van de Springbokken weer naar de Sporthal H. v.d. Vlist in Utrecht om mee te doen aan de c-wedstrijden. Doordat het niveau van deze wedstrij den erg hoog is geworden en de meisjes eigenlijk te lang geen wedstrijden meer hadden gedraaid, viel het niet mee om zich tussen de turnsters van alle andere verenigingen staande te houden. Ondanks het feit dat de brug-oefenin- gen niet de vereiste onderdelen bevatte, de paardsprong een verplichte hand- stand-overslag was, die sommige meis jes nog niet beheersen en bij de vrije- en balk-oefeningen de nodige onderdelen niet waren aangeleerd, deden ze hun ui terste best om zoveel mogelijk punten te verzamelen. Dankzij de nette afwer king van het geheel hebben van de 12 meisjes die deelnamen zich er 9 weten te plaatsen voor de prov. kampioen schappen, die op 3 maart a.s., ook in Utrecht, worden gehouden. De uitslag was als volgt: Meisjes tot 12 jr: Susanne van Noppen 23e Rachel de Goede 19e Jeugdturnsters 12 - 13 jr: Ester van Oest 21e Lizzy de Goede 24e Linda van Willigen 29e Angela Schram 47e Sanne Broekman 48e Eva Smink 53e Turnsters-junioren 14 - 15 jr: Natasja Sprenger 9e Petra Melgert 21e Turnsters 16 jaar en ouder: Anneke Bosman 23e Mirjam van Oest 29e SoVoCo aan de nodige overtuiging en zo werd deze set dan ook in korte tijd met 15-6 in Asser voordeel afgesloten. Een volledig terechte en ook wel ver wachtte overwinning voor Sudosa, maar toch ook enige teleurstelling over de geboden weerstand van de Soester dames. Wellicht kunnen zij a.s. zater dag revanche op zichzelf nemen tegen het sterke en op de tweede plaats staan de Bosta/The Smash in hun eigen sporthal De Bunt. Ook het tweede damesteam kwam te rug met een 3-0 nederlaag tegen het sterke EAW uit Arnhem. De eerste set liet een gelijk opgaande strijd zien waarbij tot 13-13 de score in evenwicht bleef. De grotere routine van de Arn hemmers gaf tenslotte toch de door slag: 15-13. De tweede set begon SoVoCo voortva rend en nam zelfs een 1-6 voorsprong. Door veel persoonlijke fouten kwam EAW echter weer terug tot 6-6. Hier na was er weer enig herstel en bleef de score gelijk opgaan, maar net als in de eerste set was het uiteindelijk toch EAW dat de winst met 16-14 pakte. De derde set in deze matige wedstrijd was toen nog maar een formaliteit. De opslag aan SoVoCo zijde was matig verzorgd en ook aanvallend kwam de ploeg duidelijk te kort. Op hun routine maakten de dames van EAW de wed strijd dan ook vrij gemakkelijk af 15-5. Een gehandicapt heren 1 van Stam/ SoVoCo is in de wedstrijd tegen Vol kei 3 uit Amersfoort strijdend ten on der gegaan. Het verlies is jammer, maar de heren verdienen een geweldi ge compliment voor de inzet waarmee ze hebben gespeeld. Ging de eerste set nog kansloos verlo ren met 7-15, vanaf het begin van de tweede set werd er voor iedere bal ge knokt. Aan het begin van deze set bleef een 1-1 stand lang op het bord staan, waarna de score tot 6-6 gelijk opging. Hierna nam Volkei een voorsprong van 6-11, maar hard vechtend pakten de SoVoCo-heren punt voor punt terug, om bij 13-13 langszij te komen. Het werd ook nog 14-14; opnieuw een stand die lang op het bord bleef staan, omdat beide ploegen geen krimp wil den geven. Toch was het uiteindelijk Volkei dat de set met 14-16 winnend afsloot. De heren van Ibas/AGAVS verloren de wedstrijd tegen Spirit in Amersfoort met 3-2 door gebrek aan motivatie. De AGAVS dames leverde een betere pres tatie door, eveneens van Spirit, met 3-0 te winnen. Heren 2 verloor de kopposi tie door kansloos met 3-0 van LEOS in Leusden te verliezen. De heren van Ibas/AGAVS hebben een slechte prestatie geleverd door in Amersfoort te verliezen van Spirit. Alleen Ad van Brummelen speelde een goede wedstrijd, de andere spelers ble ken ongemotiveerd. De eerste twee sets kon Ibas/AGAVS met winst afsluiten. Door twee goede perioden in de eerste set, goede kombinaties en goed blok, werd een 13-10 voorsprong opge bouwd. Invaller Frank Bredius speelde hierbij een belangrijke rol door het blok van Spirit te ontregelen, waardoor de aanval ongehinderd een aantal malen kon scoren. Een goed blok zorgde voor de laatste twee punten en set winst (15-10). De tweede set wist Ibas/AGAVS te winnen met 15-8 door een goed blok en fouten van de tegenstander. In de derde set, bij de stand 10-5 in het voordeel, dacht Ibas/AGAVS de wedstrijd gewonnen te hebben en speelde daarna zonder enige inspiratie. Dit kwam Ibas/AGAVS duur te staan. Zonder nog een punt te scoren won Spi rit de set met 15-10 en zorgde voor de ommekeer in de wedstrijd. Alleen Ad van Brummelen speelde daarna nog volleybal om te winnen, de overige lie ten de wedstrijd over zich heen komen. De vierde en vijfde set werden daardoor zeer terecht door Spirit gewonnen en Ibas/AGAVS verliet Amersfoort met een onnodige maar verdiende 3-2 ne derlaag. De dames van AGAVS speelden even eens tegen Spirit en deden het beter dan de heren. Door Spirit drie sets lang on der druk te houden werd met 3-0 ge wonnen (5-15, 10-15, 8-15). Heren 2 van AGAVS raakte de koppo sitie in de tweede klasse kwijt aan LEOS uit Leusden. In een wedstrijd waarin AGAVS niets lukte werd met 3-0 kansloos verloren van LEOS. Nadat 25 januari de scrabble-avond door de storm was getorpedeerd, was het weer volop raak afgelopen donder dag in dienstencentrum Honsbergen. Zeven competitiepartijen werden er af gewerkt, waarbij er weer driftig op los gescoord werd. Goede zaken deden de ze keer Dick Koblens en Jan en Trudy Danvers. Zij wisten alle drie ver op de anderen voor te blijven met scores van boven de 500 punten. Minder goed ver ging het Anne Nuysink, die in twee par tijen nog niet de 800-puntengrens be naderde. Dat kost haar een flink eind op de algemene ranglijst. Haar gemiddelde zakt nu van 2 naar 4, terwijl er eveneens nog maar één boven de 500-punten- grens bleef. De uitslagen: A. Nuysink-D. Koblens 447-536 W. Klute-J. Hekkenberg 427-411 D. Koblens-Mw. M. Gerth 390-378 T.v.d. Veer-T. van Egdom 486-308 E. Verrips-W. Witkamp 356-417 A. Nuysink-T. Danvers 316-565 J. Hekkenberg-J. Danvers 366-647 Na de pauze werd er gespeeld om de prijs van de week. Jan Hekkenberg was de gelukkige: hij eindigde met zijn 366 punten het dichtst bij de gevraagde 368 punten. Donderdag is er als gebruikelijk weer scrabble in dienstencentrum Honsber gen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. SoVoCo zette het goede spel voort in de derde set en kwam voor met 5-1 en 7-2, waarna het noodlot toesloeg. De goed spelende spelverdeler Sacco van Wes- sel ging door zijn enkel. Bij gebrek aan een andere spelverdeler en een slecht bezette bank moest coach Jacques Koole enkele noodgrepen doen. San- der Duyvestein werd opgeofferd en ging spelverdelen, terwijl jeugdspeler Paul Haringsma zijn debuut in heren 1 mocht maken. Dit alles gaf uiteraard veel onrust in het team en Volkei kwam terug tot 7-7 en liep zelfs uit naar 7-10. De gehandicapte Soester ploeg wilde echter van geen opgeven weten en knokte zich terug en via een 10-12 ach terstand wist men uiteindelijk toch de set winnend met 15-13 af te sluiten. De vierde set gaf eenzelfde spelbeeld te zien. Een hard werkend SoVoCo-ploeg tegen een heleboel routine bij Volkei. Tot 5-5 een gelijkopgaande strijd, waarna Volkei met 8-10 voorkwam. Opnieuw kwam SoVoCo naast Volkei en het nam zelfs een 12—10 voor sprong. Op dat moment leek een gelijk spel zelfs haalbaar, maar helaas voor de Soesters gaf uiteindelijk toch de routine van Volkei de doorslag: 12-15. Meisjes: Spirit A2-Stam/SoVoCo Al Mintonet BI-Stam/SoVoCo BI Surf C2-Stam/SoVoCo Cl SVH C2-Stam/SoVoCo C3 Leos Cl-Stam/SoVoCo C4 Jongens: Stam/SoVoCo Al-SVH Al SVH Cl-Stam/SoVoCo C2 dat in de onderste regionen van de eer ste divisie bivakkeert, maakte hier dankbaar gebruik van en wist langzaam maar zeker dichterbij te komen. Dat Smeeing/BDC toch nog met een 11-12 voorsprong de rust in kon gaan was me de te danken aan de inbreng van Jan Bunt, die na een langdurige knieblessu re een verdienstelijke come-back maakte. Hij onderstreepte dit door o.a. tweemaal te scoren. Zo doelpuntrijk als de eerste helft was, zo weinig werd er in de tweede helft ge scoord. Dit kwam door de agressieve manier van verdedigen van CSV, waar op de Smeeing/BDC aanval geen af doende antwoord kon vinden. Aanval lend liepen de lijnen niet meer en het snelle balspel, doorgaans het wapen van Smeeing/BDC, was niet meer aan wezig. In 25 minuten kwamen de Soes tenaren slechts viermaal tot scoren CSV wist ;nog wel regelmatig het net te vin den, waardoor zij verdiend met de over winning naar huis ;gingen: 20-18. Komende woensdag zal Smeeing/BDC uit een ander vaatje moeten tappen wil het voor de beker een ronde verder ko men ten koste van Hellas Leeuwarden. Doelpuntenmakers Paul van de Deijssel 5x Richard van de Hoef 3x Arjan Roest 3x Cleem Diemers 2x Jan Bunt 2x Michel van de Hoven 2x Michel Roest lx BDC dames - NEA BDC speelde vandaag tegen Nea, dat met evenveel punten op de gedeelde 7e plaats stond. BDC startte goed, en nam een snelle 2-0 voorsprong, via goede combinaties. Daarna werden er een aantal kansen gemist, en kwam Nea te rug tot 2-2. Weer kwam BDC via een goede wissel op voorsprong, maar daarna werden door slordige fouten de mogelijkheden aan Nea gegeven om te scoren. Ze liepen dus uit tot 3-7 voor BDC wat terug kon doen via een penal ty. Ruststand 5-8. De 2e helft startte BDC met het zoveel ste schot op de paal, voordat het in overtal 6-8 werd. In deze 2e helft kreeg BDC een aantal keer (ten onrechte) 2 minuten. Nea profiteerde hier ook goed van, en bleef iedere keer 1 tot 2 doelpunten voor. BDC creeërde zich genoeg kansen, en vooral in het midden waren veel moge lijkheden om te scoren, maar deze wer den helaas niet benut. In de laatste mi nuten zette BDC met man-verdediging nog alles op alles, maar beide partijen scoorden nog 1 maal. Eindstand 12-14, waardoor BDC nu alleen nog Niloc en HVN-Atilla onder zich heeft staan. De mogelijkheden om te winnen zijn er iedere week, maar worden niet uitge buit. Doelp. Ada van Hal 2x, Leontine Jan sen lx, Heieen Molenaar 4x, Bea v.d. Berg 4x en Ria van Duuren lx. Uitslagen 4 februari HNV/Atella welpen I 6-15 Welpen 2 - UDSV 3-6 Meisjes asp. B - SHVU 5-4 Celeritas meisjes asp. A 2-13 Celeritas - meisjes asp. 21-8 Heren jun. - Celeritas 12-15 Dames sen. I - NEA 12-14 CSV - heren sen. I 20-18 Heren sen. II - Laren 2 21-15 Woensdag sporthal Beukendal om 20.00 uur. Bekerwedstrijd HS Smeeing BDC - Hellas '57. Veel deelnemers uit binnen- en buiten land waren afgelopen zaterdag ondanks het slechte weer naar Apeldoorn geko men om mee te doen aan de Midwinter marathon. Maar liefst 1200 deelnemers stonden in het Sportpark Orderbos aan de start voor de hele marathon (42195 meter), die naast sfeer en massaliteit het voor deel heeft te gaan door de schitterende omgeving van Apeldoorn. De belangstelling voor de Mini-mara thon (18600 meter) was als alle jaren groot; maar liefst 4700 atleten stonden in stromende regen aan de start voor dit loopevenement. Marathon In voorbereiding op de marathons van Rotterdam en Utrecht (22 en 29 april a.s.) had AV Pijnenburgtrainer/coach Jeroen Majoor gekozen voor een trai ningsmarathon. De keuze was gevallen op het aantrekkelijke, maar door de ve le hoogteverschillen pittige parcours van Apeldoorn. Een 7-tal Pijnenbur gatleten bracht de marathon, ondanks de regen en zwaarte van het terrein, tot een goed einde. Peter Jansen en Henk Wallet liepen vanaf het begin af gezamenlijk op en wisten elkaar dusdanig te inspireren, dat halverwege reeds duidelijk was dat een tijd onder de 3 uur erin zat. Na 30 km lag .het tempo van Peter iets hoger dan dat van Henk en wist eerstgenoem de zijn 'trainingsmarathon' af te ronden in een nieuw persoonlijk record van 2.53.23. Henk Wallet, in oktober j.1. in Etten- Leur voor het eerst onder de 3 uur op de marathon, liet zien dat er van hem nog een en ander verwacht kan worden in Rotterdam. Zonder zich te forceren liep de Pijnenburgatleet naar een prima tijd van 2.57.13. De eerstvolgende atleet die binnen kwam was veteraan Ulrich Manders. Vestigde hij in Etten-Leur ook al een persoonlijk record, nu deed hij het nog eens dunnetjes over. Maar liefst 10 mi nuten haalde hij van zijn persoonlijk re cord af, dat na afgelopen zaterdag op 3.13.05 staat. Henny Pot, lange tijd geblesseerd, liep een uitgekiende marathon als voorbe reiding op de marathon van Utrecht in april a.s. Naarmate de marathon vor derde bleek hoe constant zij haar wed strijd ingedeeld had. Veel deelnemers wist ze nog in te lopen, om uiteindelijk te finishen in een tijd van 3.14.57, goed voor een 7e plaats bij de dames. Henk van Hal (Vet. 1) moest Henny Pot in de laatste kilometers nog voorbij laten gaan, maar ook hij kan terug zien op een geslaagde marathon. Zijn eind tijd: 3.15.13. Paul Vermey (Vet. 1) liep zijn eerste marathon en deed dat zeker niet slecht. Paul liet aan de meet 3.25.35 voor zich afdrukken. Wim Doekes tenslotte kwam uit op een tijd van 3.32.35, waar mee hij de Pijnenburgrij afsloot. Maan denlange blessures hielden hem lange tijd aan de kant, terwijl ook in de voor bereiding niet alles naar wens verliep. In dit licht bezien mocht zijn prestatie er dan ook zijn. Mini-marathon Ook de mini-marathon telde een 8-tal startlustige Pijnenburgatleten, die op het Apeldoornse parcours zich goed konden testen. Het snelst werd de 18.6 km afgerond door Hans Smits, die na 1 uur 13 minuten en 43 seconden het fi- nishdoek in de Sportpark Orderbos passeerde. Rob Jansen was de eerstvolgende Pij nenburgatleet, die uitkwam op een tijd van 1.17.19, zondermeer een goede prestatie. Jeroen Majoor en Gerard Roest, die elkaar de laatste kilometers opjoegen, kwamen enkele minuten la ter binnen. Mart van Hal was de eerste Pijnenburg dame die binnenkwam in een tijd van 1.23.24, op één minuut gevolgd door Elly Moerman in 1.24.20. Gerrie den Oude kwam in het startgewoel wat on gelukkig uit de voeten, waaronder haar eindtijd duidelijk leed. Na 1 uur en 28 minuten kwam de Pijnenburgatlete over de meet. Corine Wallet liep een re gelmatige wedstrijd en kwam uit op een alleszins redelijke tijd van 1 uur en 33 minuten.

Soester Courant | 1990 | | pagina 21