i l i f500r INRUIL 1999r CANON EOS 750 cion omm BERPAS PARKET 'Tuinarchitect heeft ons belazerd!' COMBI MAAND AANBIEDINGEN Golf van protest tegen bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' Schoonmaak Kat Emaille-terrein start op 19 februari Soest moet nog even wachten met 'omstreden' composteerproef sclittcmsikcr Commissie blijft warm voorstander van composteer-experiment 500r Raadhuis commissie zeer boos over onwaarheden Plannen voor recreatiecentrum in Birkstraat/Zandlaan-gebied x x PAGINA 2 OENSDAG 7 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 3 Gemor over gang van zaken tijdens vergadering 'Vallei en Eem' Informatieavond over herinrichtingsplan Eng Raad van State doet uitspraak Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i Onbegrip voor houding buurgemeenten Inspraak op Nota Sociale Veiligheid VOOR UW OUDE FOTO-, FILM- OF VIDEOCAMERA. daar moet u beslist kijken voordat u gaat beslissen! BERPAS PARKET SOEST Soesterbergsestraat geen bebouwde kom Geen aanvullende verkeersmaatregelen Kerkebuurt KCA in januari Ondernemers slaan handen ineen Restaurant van den Brink De gemeente is voorlopig nog niet klaar met de herziening van het be stemmingsplan "Landelijk Gebied". Dat bleek vorige week tijdens de ver gadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, waar het horen van de appellanten tegen het plan op de agenda stond. Meer dan 30 in sprekers verwoordden - lang of kort - hun bezwaren tegen het plan, maar ook tegen de gang van zaken. Velen hadden al enig uren zitten - en staan - wachten tot ze aan de beurt waren om hun zegje te zeggen. In de zelfde vergadering kwamen namelijk ook twee andere bestemmingsplannen (Soestdijk-Noord en Zuidelijke Eng) aan de orde, en ook daarop had een aantal burgers het nodige commentaar. Al met al was het al bijna 22.00 uur voordat de Landelijk Gebied-bezwaar- den aan het woord kwamen. Eén van hen, de Amersfoortse advo caat F. Weijzen (optredend namens de Vrienden Soester Natuurbad) had geen goed woord over voor de aanpak van de inspraak. "Het is hier veel te vol, de mensen zijn nauwelijks te verstaan, kaarten hangen er niet en er is geen mi crofoon," klaagde hij. Volgens hem ging het om elementaire beginselen bij de inspraak, die door het Soester ge meentebestuur met voeten worden ge treden. Natuurwaarden Niet alleen de Natuurbad-fans hadden bezwaren tegen het bestemmingsplan. Ook van Defensie was er kritiek, even als van een aantal agrariërs in de Eem- polder, die zich beknot zagen in hun be drijfsvoering en toekomstmogelijkhe den. De milieuvereniging Soestdijk Geen Stank wijk maakte bezwaar tegen het feit dat het gebied Nieuwegracht II buiten het plan was gehouden. Voorzit ter Bep Rademaker hield een hart stochtelijk pleidooi voor het behoud van de natuurwaarden, zoals ook van de zijde van het IVN gebeurde. Vooral de dreigende opoffering van landelijk gebied aan bedrijfsterrein ligt de na tuurbeschermers zwaar op de maag. Ook de naturistenvereniging De Birkt mengde zich in het koor van tegenstan ders; zij ziet graag meer mogelijkheden voor uitbreiding van haar vrijetijdsbe steding. De meeste klagers toonden zich echter felle bestrijders van de plan nen met het Soester Natuurbad, waar over een en andermaal de banvloek werd uitgesproken. Salami-taktiek Met name advocaat Weijzen was uiterst fel in zijn kritiek op het gemeentebe stuur, dat hij beschuldigde van gelobby bij de provincie. Hij maakte o.m. duide lijk dat het bad nog altijd niet officieel is verkocht en verweet het College van B. W. schamper het toepassen van een salami-taktiek. "Het gaat stapje voor stapje, zodat de mensen het niet door hebben." Hij waarschuwde de raadsle den tegen het uit handen geven van be voegdheden aan het College en noem de de controle op de (verboden) "per manente" bewoning van de 96 geplan de bungalows ronduit flauwekul. Het "pierebadje" dat Natuurbad-koper Taphoorn wil aanleggen was volgens hem onaanvaardbaar voor de Soester bevolking. Weijzen had inmiddels "rare ervarin gen" opgedaan met het gemeentbe- stuur - "ik ben geschrokken van de ma nier waarop wethouder Plomp met de besluitvorming omgaat" - en hield de commissie voor zich niet door B. W. in het ootje te laten nemen. En passant verweet hij de commissie overigens on deskundigheid op het gebied van R.O.- zaken. Voorschotje Weijzen kreeg de verwachte bijval van In het gemeentelijk Informatiecentrum ligt tot 3 maart de 'Ontwerp-Keur Wa terschap Vallei en Eem" ter inzage. Tot die datum kan men ook schriftelijk rea geren bij het Waterschap. Het herinrichtingsplan woonomgeving gebied De Eng - begrensd door de Dal- weg, spoorlijn, Molenstraat en Albert Cuyplaan - gaat de inspraak in. Woens dag 21 februari wordt daarover in het gebouw Het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan een Informatiemarkt gehou den. Aan de hand van tekeningen e.d. zal het herinrichtingsplan nader verdui delijkt worden voor de bewoners van de wijk De Eng. Men kan daar woensdag 21 februari 's middags terecht tussen 16 en 18 uur en 's avonds tussen 19 en 21 uur. Tijdens de Informatiemarkt hebben de bewoners van de wijk De Eng de gele genheid via een Info-formulier te reage ren op het plan. Dit formulier dient men voor vrijdag 2 maart ingeleverd te heb ben bij het gemeentelijk Informatiecen trum. Steenhoffstraat 9a. De reacties worden verwerkt in het definitieve Her inrichtingsplan. Wanneer men niet in de gelegenheid is om woensdag 21 februari naar de Infor matiemarkt in Het Kruispunt te komen, kan men vanaf donderdag 22 februari in het gemeentelijk Informatiecentrum de tekeningen van het herinrichtings plan bekijken. Ook zullen daar dan en- quete-formulieren liggen. Het is de be doeling om deze zomer al met de herin richting te beginnen. De provincie is van plan op maandag 19 februari te beginnen met de schoonmaak en sanering van het Kat Emaille-terrein in Soestduinen. Kos ten: 4,2 miljoen gulden. Het project staat hoog op de prioriteitenlijst en duurt 14 weken. Zevenhonderdvijftig volle vrachtwa gens (zie foto), van de firma Verho,et. b.v. uit Langerak voeren de 1 f.OÖÖ ku bieke meter vervuilde grond met zware metalen naar een opslagplaats in Amersfoort en wat daarna gebeurt is nog onduidelijk. De licht besmette grond gaat als afdeklaag naar Smink en Tammer. Het terrein in Soestduinen wordt meteen opgevuld met schoon zand waarna nieuwe bloembakken worden geplaatst en een nieuw bos plantsoen wordt aangelegd. Soest moet nog even wachten met het voortzetten van de compoisteerproef op de voormalige vloeivelden in Zeist. Dat heeft de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State vo rige week bepaald. Het wachten is op een vergunning van de provincie, die deze week wordt verwacht. De voorzitter, mr. Kaptein, deed vorige week uitspraak over enkele schorsings- verzoeken van de heer Blok uit Soester- berg, een omwonende die bezwaar te gen de installatie heeft aangetekend. Volgens gemeentevoorlichter Ben J. van Os heeft mr. Kaptein slechts één verzoek toegewezen: de gemeente moet wachten tot de provincie een defi nitieve beslissing heeft genomen en de voorwaarden heeft bekend gemaakt. Het totaal aan plantsoenafval dat bij de proef voorlopig mag worden verwerkt is 22.000 ton, als volgt verdeeld: Soest 12.000, Utrecht 2000 en Zeist 8000 ton. Volgens Van Os komt dit ruim schoots tegemoet aan de Soester "be hoefte". In overleg met de provincie heeft Soest afgezien van het storten van plantsoenafval tot de provincie de Ver gunning zal hebben afgegeven. Ook nu kan de gemeente al een flink deel van het afval kwijt, zodat het in elk geval "geklepld" (klein gemaakt) kan worden, mits dit echter niet wordt ge stort op de plaats waar bij wijze van ex periment plastic folie is aangebracht. Het kost te veel werk om het afval van de ene plek naar de andere over te bren gen, vandaar dat besloten is te wachten tot voor alle afvalstort toestemming is verleend, aldus Van Os. Tijdens een informatiebijeenkomst voor de omwonenden maandagavond in restaurant de Soesterduinen werd verteld dat één en ander precies (dus niet zo snel) zal geschieden. De overlast is minimaaltwee tot drie vrachtwagens per uur, geen geur, geen stofvorming en geen afsluitingen van gas, water en elektra. Men begint 's morgens om ze ven uur en men werkt tot 's middags vier uur. Zakputten Dagelijks zijn er mensen van de provin cie en het uitvoerende bedrijf aanwezig voor eventuele inlichtingen. Tweehon derd boringen hebben aangetoond dat het terrein van Kat Emaille (sinds 1933) zwaar verontreinigd is met alle risico's voor het grondwater. Het ge bouw wordt niet gesloopt, de bedrijven die er nu werken gaan niet verhuizen, omdat de grond onder het fabriekscom plex waarschijnlijk niet verontreinigd is. De verhalen van oud-werknemers die beweren dat er ook zogenaamde 'zak putten' van 6 tot 10 meter diep aanwe zig zijn, konden niet gecontroleerd worden omdat de putten inmiddels met puin zijn volgestort en de boringen ter plekke niet verder kwamen dan 4 me ter. De grond met cadmium en nikkel wordt tussen één en tweënhalve meter afge graven en met folie afgedekt. De Ar beidsinspectie en de BGD blijven het project constant inspecteren. RIVM en de Inpectie van Volksgezondheid zijn op de hoogte gesteld. Beovision LX 2802/2502 met Beocord VX 5000 Een TV die nu al een begrip is vanwege de ongekende beeld- en geluidskwali teit. Hier samen met de VX 5000 VHS video-recorder Wij demonstreren u het graag. 3 jaar garantie. Voor i>k«rti»ldl Ondanks alle ophef van de laatste we ken blijft de raadscommissie Bedrij ven nog altijd een warm voorstander van het composteer-experiment in Soesterberg, waar plantsoenafval op een milieu-veilige manier wordt ver werkt. Dat bleek vorige week opneiuw na een uitvoerige discussie in de com missie, waar de gang van zaken van de laatste weken aan de orde kwam. De heer Blok, de "bezwaarde", was op de tribune aanwezig maar door een mis verstand niet in de gelegenheid zijn kri tische opmerkingen te maken. Hij zou dat later nog schriftelijk doen. Hij had de nodige aanmerkingen op de notitie, die de gemeente over de kwestie had opgesteld en waarin nog eens alle zaken op een rijtje worden gezet. De commissie gaf overigens wel blijk van enige kritische gezindheid, want van alle zijden werd erop aangedrongen om het experiment geheel binnen de ge stelde voorwaarden te laten verlopen. De commissie vond bijvoorbeeld dat ze wel had mogen worden ingelicht over het feit dat de capaciteit van de proef tussendoor was verdubbeld. Ook het gebruik van de plastic folie - volgens sommigen helemaal niet zo veilig als het lijkt - wordt met enige argwaan beke ken. Kort van memorie De commissie stelde bij monde van Joop Ebbers (WD) vast dat de buur gemeenten een merkwaardige houding aannemen. "Ze doen nu gewoon of hun neus bloedt," aldus Ebbers. "Vorig jaar zijn ze uitgebreid betrokken geweest bij de voorbereidingen. Kennelijk is men daar zeer kort van memorie. Daar snap je toch niets van!" Ook Henk Strietman (CDA) vond de opstelling van Zeist en Amersfoort "wonderlijk". "Dit is toch een buiten gewoon goeie zaak, uit milieu-oogpunt bekeken." Leidje Tomassen (P.S.) maakte zich nog wel bezorgd over het plantsoenaf val uit andere gemeenten, dat volgens haar misschien wel eens verontreinigd kon zijn met gif, omdat dat in sommige gemeenten nog steeds wordt gebruik bij de onkruidbestrijding. Ze eiste, evenals Jan Danvers (PvdA) een goede contro le. Alleen Jan van Esseveld (D66) vond het een goede zaak dat het experiment was stilgelegd. Hij had zo z'n twijfels over het folie en vond dat de capaciteit beperkt moest blijven tot 22.000 ton per jaar en dat Soest de grootste vinger in de pap moest houden. "Pas als de zuidelijke rondweg er komt mag het meer worden," aldus de Soesterbergse democraat. t' Wethouder Kies van Logtenstein nam die suggestie met instemming van de commissie over. Wel wees hij erop dat het folie juist is aangebracht om risico's van bodemvervuiling te voorkomen. Het folie is overigens maar op een deel van het totale terrein aangebracht. De wethouder hield evenals de commissie vast aan het standpunt dat het verklei nen van plantsoenresten - die dan com posteerbaar zijn - een goede zaak is, waarin Soest terecht het voortouw had genomen. "Soest liep niet alleen. De problemen zijn sterk opgeklopt." Ook hij vond de houding van de buurge meenten ietwat merkwaardig. De ge meente Zeist heeft overigens intussen laten weten dat zij bereid is een hinder wetvergunning te verlenen. zijn publiek, evenals Harry Witte van Soest Alarm, lijstaanvoerder van de nieuwe club Gemeentebelangen Groen Soest, die in een uitputtend verhaal nog eens allerlei tegenargumenten opsom de en daar diverse andere ontwikkelin gen bijhaalde, zoals (onder veel meer) de weg-om-de-noora, de woningbouw op het Zonnegloren-terrein en nog zo het een en ander. Over het Natuurbad liet hij weten dat de commissie de plan nen maar als "maatschappelijk onhaal baar" van tafel moest halen. Witte eiste met een opmerkelijk voorschotje op de verkiezingen ook toegang tot de vol gende commissievergadering, "om vol waardig mee te kunnen doen aan de dis cussie". Volgens de gebruikelijke regels ging de commissie niet in op de talrijke bezwa ren. Die worden eerst ambtelijk ver werkt. Voorzitter wethouder Plomp liet in dat verband weten dat het wel een tijdje zou kunnen duren voordat er een officiële reactie komt. Of dat nog voor de verkiezingen van 21 maart zal ge beuren staat nog te bezien. De nota 'Naar een veilig Soest. Natuur lijk!' en het voorlopige standpunt van B&W daarover liggen gedurende een maand (tot 1 maart 1990) ter inzage in het informatiecentrum, de hulpsecreta rie Soesterberg en de bibliotheek (filia len). Een ieder die dat wil kan tot 1-3-1990 op deze stukken, schriftelijk reageren. Na deze datum zullen B&W hun stand punt definitief bepalen en een voorstel aan de raad voorleggen. f I I I II I Bij aankoop van de allernieuwste Bauer VHS-c camcorder, de VCC 610, ontvangt u tijdelijk f 500.- inruil voor uw oude camera. BAUER VCC 610 Compact, handzaam, overzichtelijk, met daarachter een grote hoeveelheid hoogwaardige techniek. 2499r Gegarandeerde inruil Zoals alle EOS camera's, bezit de 750 ook de unieke EOS eigenschappen, zoals 't razendsnelle Power Eye autofocus systeem, de unieke AE scherpte dieptemeting en de ingebouwde flitser. Oftewel: de EOS 750 regelt de techniek zodat u alle aandacht kunt richten op creatief fotograferen. WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" - TEL. 1 2874 INCLUSIEF 35-105 OBJECTIEF FOTO «VIDEO «AUDIO dé parketspecialist in Midden-Nederland ..jr.r.iü Birkstraat 91 Tel. 02155-20022 Geopend: di t/m vr. 10.00-17.30 uur za. 10.00-16.00 uur 140 m! SHOWRUIMTE Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben besloten het gedeelte Soesterberg sestraat gelegen nabij Soestduinen, niet op te nemen in de bebouwde kom van Soestduinen. Burgemeester en Wet houders hadden, mede op verzoek van de bewoners van Soestduinen, om aan passing van de bebouwde kom ge vraagd. G.s. van Utrecht vinden dat de Soester bergsestraat onvoldoende het karakter heeft van een bebouwde kom. De be bouwingsdichtheid is vrij laag en op re delijke afstand van de weg gelegen. Verder ontbreken trottoirs en andere elementen die een bebouwde komsfeer creëren. Het opnemen van het gedeelte Soesterbergsestraat binnen de bebouw de köm van Soestduinen zal dan ook geen positief effekt hebben op het snel heidsgedrag van het gemotoriseerd ver keer. Binnenkort komt de provincie met een besluit voor enige aanpassingen van de bebouwde kommen in Soest en Soes terberg. Voor Burgemeester en Wethouders is er op dit moment geen aanleiding om aanvullende verkeersmaatregelen te treffen in één of meer straten in de Ker kebuurt. Dit hebben ze een aantal be woners in de Kerkebuurt geantwoord naar aanleiding van vragen. Wel zal de ontwikkeling van de verkeersintensiteit en verkeersonveiligheid nauwlettend in de gaten worden gehouden. In het verleden zijn de bochtaanpassing èn de versmalling in de Kerkebuurt eerst aangebracht na zeer uitvoering overleg met alle belanghebbenden. Verschillende oplossingen zijn destijds aan de orde geweest. Er is gekozen voor de aangebrachte voorzieningen omdat andere, meer ingrijpende oplossingen indertijd niet haalbaar bleken. Vooral de belangen van agrariërs uit de omge ving speelden daarbij een doorslagge vende rol. Daarnaast blijkt dat de verkeersdrukte op de Eemstraat niet is toegenomen. In 1985 bleek dat op werkdagen gemid deld 2.300 voertuigen van de Eem straat gebruik maakte. Een onlangs ge houden verkeerstelling van de geeft aan dat die waarde thans rond de 1.250 mo torvoertuigen ligt. Deze afname is wel licht toe te schrijven aan de maatregelen tegen het sluipverkeer die zijn aange bracht op de Peter van den Breemer- weg. Het laatste woord over de gang van za ken met betrekking tot de aanbeste ding van de tuin van het nieuwe raad huis aan de Dalweg is nog niet gespro ken. Dat mag worden afgeleid uit de boze reacties van de commissie Nieuwbouw Gemeentehuis, waar vo rige week de kwestie van de aanbeste ding nog eens ter sprake kwam. Zoals bekend viel die aanbesteding een half miljoen gulden hoger uit dan de ge meente had geraamd. Met enig kunst en vliegwerk is het project wat goedko per gemaakt, waarbij vooral franje is "ingeleverd". Aanvankelijk had de commissie tuinarchitect Bob van der Vliet daarover op het matje geroepen, maar die hield de commissie in een om standig betoog voor dat het allemaal zijn schuld 'niet was. De overschrijding was volgens hem vooral te wijten aan de "absurde" wijze van aanbesteding, die tegen zijn advies had plaatsgevonden, en verder aan o.a. een fout van het aannemersbedrijf, dat de lijnen verkeerd had uitgezet waar door enkele bomen alsnog geruimd In de maand januari is er weer veel Klein Chemisch Afval (K.C.A.) bij de gemeente ingeleverd. Vooral verf scoorde hoog. Ingeleverd werd: Verf: 2196 kg (in de maand december 1121 kg), bestrijdingsmiddelen: 19 kg (18 kg), bijtende stoffen: 20 kg (84 kg), fo- tochemicaliën: 296 kg (232 kg), afge werkte olie: 980 liter (288 liter) en lege batterijen: 683 kg (430 kg). De batterij en werden als volgt ingeleverd: De Schans 306 kg, detailhandel 279 kg, be jaardencentra 13 kg en scholen 85 kg. Werk ook mee aan een schoon milieu door het KCA niet met het huisvuil mee te geven, maar door het apart in te leve ren. In de gemeente bestaat een groot brengsysteem naar de detailhandel. De deelnemers hebben een sticker op de ruit, waarop aangegeven staat welk KCA bij hen ingeleverd kan worden. Maar men kan ook het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum bellen (tel. 23555). De informatrices kunnen precies vertel len waar men het KCA in de buurt naar toe kan brengen. moesten worden. Zijn begroting was volgens hem goed doorgerekend door een extern bureau (ABC), dus daar kon het ook niet aan liggen. De commissie reageerde in eerste in stantie nogal verbluft op Van der Vliets verhaal, dat met veel aplomb en flux- de-bouche werd gebracht, maar bij na dere bezinning (na afloop van de verga dering) ontdekte ze dat van der Vliet wel erg gemakkelijk met de feiten om ging. Met name de WD-vertegen- woordigers Hans Oudemans en Neks Blommers doken de papieren in en vonden dat Van der Vliet destijds volle dig had ingestemd met de aanbesteding en dat er geen melding was gemaakt van .een fout bij de aannemer. Wil Stekelen burg (PvdA) stelde vragen over de ver meende instemming van ABC met Van der Vliets opzet. In de commissievergadering van vorige week kwam de kwestie opnieuw ter ta fel. Project-coördinator W. Hulsbergen moest de raadsleden ten overvloede nog eens mededelen dat er in het ABC- rapport met geen woord wordt gerept over de tuin, omdat het bureau destijds in het geheel geen inzicht had gehad. Ook daarin had Van der Vliet dus de commissie misleidende informatie ver strekt. 'Goed voor schut' De WD-er Oudemans reageerde dan ook furieus. "Dit is toch een heel kwalij ke zaak. We zijn platweg belazerd door meneer Van der Vliet!" Hij eiste een openbare reactie van het College, en wethouder Menne, nogal verlegen met de situatie, beloofde direct dat die er zou komen. "We zijn als gemeente goed voor schut gezet," aldus Oudemans. Menne en Hulsbergen zegden de com missieleden toe dat ze het verweer van Van der Vliet nog eens goed door zou den nemen. "We gaan elke zin opnieuw bekijken," verklaarde Menne, nadat Blommers duidelijk had gemaakt geen woord van de architect nog te vertrou wen. Niet op zondag De commissie sprak vervolgens over de verhuizing van o.m. de computer-appa- ratuur van het oude naar het nieuwe ge meentehuis. Daarvoor wordt een week end gekozen, zodat de apparatuur zo Een aantal ondernemers in het gebied Birkstraat/Zandlaan, op de grens met Amersfoort, hebben een alternatief plan opgesteld, dat o.a. voorziet in de ontwikkeling van een recreatiecen trum, compleet met een horeca-busi- nesscenter, een sporthal, een tennis veld en andere attracties. Het plan is vorige week ingediend in de vorm van een bezwaarschrift tegen het bestem mingsplan landelijke Gebied. Camping King's Home, hotel-restau rant het Witte Huis, manege van Hel den, smederij Houtveen, dierenpension Vermeulen, en de bewoners Toonen en Van Hoogevest zijn bij de ontwikkeling van het plan betrokken. De opsteller er van is landschapsarchitect F. Haver Droeze uit Amersfoort. In het plan wordt zeer sterk ingespeeld op de ont wikkelingen aan de Amersfoortse kant van de grmeentegrens, het gebied Birk- hoven, waar o.a. een hotel en een multi functioneel complex met congresfacili teiten worden voorbereid. Ook zijn daar plannen in ontwikkeling voor een tenniscomplex. De ondernemers vinden dat in het her ziene bestemmingsplan onvoldoende met al die ontwikkelingen rekening wordt gehouden en pleiten dan ook voor mogelijkheden tot uitbreiding van hun accommodaties. In het bestem mingsplan moet dan ook daadwerkelijk meer ruimte worden geschapen voor het particulier initiatief; het plan moet minder conserverend zijn en meer reke ning houden met de recreatieve, land schappelijke en economische belangen die er spelen. Coulissenstructuur De recreatieve functie van het gebied moet verder worden uitgebouwd, aldus de plannemmakers. Het moet worden aangevuld met landschappelijke be plantingen, met houtwallen en singels, waardoor de oorspronkelijke coulis senstructuur van het landschap wordt versterkt. Bij Kings Home is een zgn. driving ran ge (golf-oefenbaan) gedacht. Ook denkt men aan een nieuw bospad tus sen het kampeerterrein en de Zand- laan, waar nu een kwekerij gevestigd is. De plaats van de kippenhouderij zou een recreatieve bestemming moeten krijgen, zoals een squash-hal of andere overdekte sportaccommodatie. De be staande smederij kan in het alternatieve plan goed functioneren, vindt men, maar de kerstbomenkwekerij zou een meer recreatieve functie kunnen ver vullen, alsbos-/landschapselement. Bij de manege zij al plannen in ontwikke ling voor een buitenbak. Voor de hon denkennel - die ook uitbreidingsplan nen heeft - is een "geluidsbuffer" be dacht in de vorm van intensievere be planting. snel mogelijk weer operationeel kan zijn. Dat stuitte op principiële bezwaren bij Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF), die mordicus tegen werk op zondag is. Hij kreeg daarin - zij het wat schuchter - bijval van Kees Verheus (CDA). Neks Blommers vond het maar onzin, omdat voor andere geloofsrichtingen de vrijdag en de zaterdag bijzondere da gen zijn, en daar wordt ook geen reke ning mee gehouden. Wethouder Menne zegde toe kontakt op te nemen met de firma die de verhuizing uitvoert. Moge lijk is er een afspraak te maken dat werknemers met gewetensbezwaren niet verplicht worden op zondag te werken. "Principiële bezwaren worden gerespecteerd," aldus Menne. Pentekeningen De commissie voelde in meerderheid niets voor het voorstel om twee pente keningen van de bouw aan te kopen voor een bedrag van (elk) 500 gulden. De tekeningen zijn gemaakt door een artistieke Soester, maar de stuurgroep had al laten weten dat er voor zo'n aan koop buiten de kunstpot om geen dek kingsmogelijkheid is. Neks Blommers (VVD) vond de teke ningen "wel aardig", maar had er toch geen geld voor over. "Laat de kunst commissie zich daar maar over buigen. Straks staan de mensen met allerlei goed bedoelde schilderijtjes op de stoep, en dan is het eind zoek." Haar grootste vrees in dat verband was dat Ben van Os - behalve gemeentevoor lichter ook zondagsschilder - met een "leuk weggetje" zou komen aanzetten. Ook Hans Oudemans (WD), Besse- lien Gerritse (CDA), Kees Verheus (CDA), Wil Stekelenburg (PvdA) en Jan Visser (PS) waren verre van enthou siast, waarop Jan van Esseveld (D66) constateerde dat hij, bij zo veel tegen stand, met een gerust hart ja kon zeg gen. Alleen Wiebe Meilof (GPV) vond het spontane aanbod wel de moeite van het overwegen waard. Naar aanleiding van vragen liet Huls bergen nog weten dat de bouw van het nieuwe gemeentehuis tot dusver drie gewonden had opgeleverd. Eén van hen, die van de eerste verdieping viel, had daarvoor een week in het zieken huis gelegen. Een ander had een vers gemetselde muur op zich gekregen, maar was niet ernstig gewond geraakt. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "CLASSIQUE"f 55, PATÉ DU CANARD X X SAUCED ANANAS J paté van wilde eend X met ananassaus J VELOUTÉ DES PO/SSONS lichtgebonden vissoep SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne G1GOT D'AGNEAU, l SAUCE THYM J gebraden lamsbout met honing- X tytnsausgroentengarnituur X en gebakken aardappelen PO U DINGDES PO MM ES appelpudding met slagroom. 7 Openingstijden: j X di. t/m vr. lunch 11.301 diner 17.30 X za. en zodiner 17.3 maandag gesloten.

Soester Courant | 1990 | | pagina 3