aruóhocK 'Purper Pastiche' in C-drie Tweedehands-boekenbal in C-drie ^bartltuifen 'Ik verbeeld de dingen achter de dingen' WOENSDAG 7 FEBRUARI 1990 SOESTER COURANT PAGINA 9 Vrijwilligers Vakature Bank Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Dromen verklaren Donderdag 8 februari: 'Sinbad de zeeman' in Kinderbios Actie: 'Boeken zonder grenzen' Margriet/Knip-cursus ook in Soest Gabriela-trio in C-drie Tijdens de nieuwbouw van onze luxe party-zaal is ons bedrijf normaal geopend. 4 kegelbanen Aat van Dijk exposeert in Zonnegloren: 'Israël, een openbaring' Activiteiten in Mayindra Dia's over Zuidpool Plattelandsvrouwen Voorstellingen Dierentheater Welfare-verkoop in Braamhage Zangers gezocht Vakantiebanen voor jongeren in de V.S. Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Film: 'Mirch Masala' Jazzclub Artishock Open Atelier Yogawerkgroep Cultureel Creatief Centrum Expositie Na een succesvolle fototentoonstelling is nu de beurt aan heel iets anders. In de maand februari bestaat de expositie uit keramiek, aquarellen en olieverven. De keramische objecten zijn gemaakt door Lyda Dirkse uit Zeist. Lyda vult een paar vitrines met haar schalen, kommen en fantasievormen, die opvallen door de smaakvolle afwerking. Aan de wan den hangen schilderijen. Het zijn aqua rellen van Nellie van Steenbergen en een paar olieverfdoeken van Jan Land- zaad. De aquarellen van Nellie passen heel goed bij het werk in de vitrines. Te re lijnen, zachte kleuren en in Nellies geval bijna sprookjesachtige onderwer pen. De expositie is dagelijks te bezich tigen en een bezoek zeker de moeite waard. Sinbad de zeeman Alweer een prachtige tekenfilm in de Kinderbios op 9 februari. Sinbad de zeeman beleeft de meest wonderbaar lijke avonturen. Zo komt hij aan het hof van sultan Abbas, waar hij de mooie prinses ontmoet. Hij vindt een ring, met magische krachten. Helaas moet hij vluchten, en dat doet hij... op een vliegend tapijt. De avonturen van Sin bad volgen elkaar snel op en gedurende 80 minuten kunnen kinderen vanaf 7 jaar hiernaar komen kijken. De toegang is als altijd f 2,50, ook voor de ouders als die meekomen. Sinbad de zeeman be gint om 15.45 uur. Gedichten schrijven Op zaterdag 17 februari organiseert C-drie een workshop gedichten schrij ven. Op deze dag worden de cursisten een aantal technieken aangereikt om gedichten te schrijven. Aandacht wordt besteed aan een aantal bekende dicht vormen zoals bv. sonnet, haiku, olleke bolleke en limerick. Deze workshop is vooral interessant voor hen die thuis wel eens een gedicht schrijven. Bij de workshop behoort ook een bezoek aan de bekende dichter Hans Dorrestij n, die op dezelfde dag zijn theatervoor stelling geeft in C-drie. De titel van de voorstelling is: Liederen van wanhoop en ongeloof II. De workshop duurt van 10.00 - 15.00 uur en kost f 45,-, inclu sief het theaterbezoek. De docent van de workshop is Wim Burghouwt. Hans Dorrestijn De bekende dichter Hans Dorrestijn komt op 17 februari in C-drie met zijn show: Liederen van wanhoop en onge loof II. De voorstelling begint om 20.30 uur en de toegang bedraagt f 15,- voor houders van CJP/65+ f 12,50. Reser veren is mogelijk. Wordt verwacht: februari: expositie keramiek, auquarellen en qlieverven 8 februari: Purper met: Purperjïastische 9 februari: kinderbios: Sinbad de Zeeman 10 februari: opera- en operetteconcert: Gabrieli trio 17 februari: Hans Dorrestijn: liederen van wanhoop 22 februari: schoolvoorstelling 23 februari: kinderbios: De molenaars knecht en het katje 27 februari: Jeugdtheater Finnisj: De streep Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Ontneem de mens zijn dromen en je ontneemt hem het zout van zijn bewust zijnsleven"; dromen zijn voor het levén even belangrijk als de lucht voor het ademen"; "elk deel van een droom is een deel van jezelf'; uitspraken van mensen die zich in deze materie ver diept hebben. Artsen in de USSR stel len, aan de hand van droominterpreta tie, feilloze diagnoses en behandelings methodes. Dromen... er is veel over gezegd en ge schreven en wetenschappelijk onder zoek naar verricht. En toch geven zij hun geheim slechts prijs aan wie ze wil leren begrijpen. Dromen... ze helen, louteren, werken voor ons als wij even meewerken. Na tuur- en wiskundigen doorbraken kwa men er vaak, dankzij dromen of plotse invallen. (Einstein, Singer, Niels Bohr...) Volgens sommigen: louter functionele hersenwerking, volgens an deren een goddelijke ingeving. Wat zijn zij voor ons...? In een cursus van 6 avonden kunnen wij leren onze dromen aan elkaar te vertel len, ze te vertalen, te vertolken, te ver trouwen en mogelijke creatieve ver- borgheden in onszelf aan de oppervlak te te brengen. Aanvang: maandag 5 maart 1909; 19.45-21.45 uur; aantal lessen: 6. Docente: mevr. I. Hendrickx, Gestalt en kleurentherapeute. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan- straat 167 a. Cursusprijs: f 60,-. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Op donderdag 8 februari brengt de groep Purper haar nieuwste program ma "Purper Pastiche" in het cultureel centrum C-drie in Soest. Wat is een pastiche? De dikke Van Dale zegt: een pastiche is een slechte naboot sing van stijlen. Nou, laat dat slechte er maar af. Immers, wat Purper doet is welgedaan. Verrassende invallen, dol komische conferences en gekte in close- harmony. Een sprankelende show waarmee Purper, naast de ontroerende en tot nadenkend stemmende momen ten (de Nederlander neemt er graag iets van mee, nietwaar?) vooral wil amuse ren. Met "Pastiche" keert Purper terug op het oude nest. Zichzelf en elkaar in de maling nemend en de draak stekend met in de maatschappij levende voor oordelen, brengen de Purpers dit sei zoen een programma waarin chansons, schlagers, klassieke fragmenten en evergreens elkaar in snel tempo afwis selen. Op het toneel staan naast de bekende Purpers Erik Brey en Frans Mulder, Al- fred van den Heuvel en ex-Dolly Dot Angela Groothuizen. Alfred van den Heuvel is hoewel gezegend met een prachtige zangstem, van huis uit acteur. De theaterfijnproevers zullen hem on getwijfeld kennen van zijn werk bij de Haagse Coedie, maar dat hij daarnaast ook nog saxofoon speelt en de beginse len van de acrobatiek (letterlijk) onder de knie heeft, zal velen verrassen. An gela Groothuizen, de jongeren onder u weten dat, is door haar grote muzikali teit, fantastische stem en warme uitstra ling een theatervrouw pur sang. Purper is dan ook bijzonder trots op deze sa menstelling. "Purper Pastiche", een programma waarin tussen alle kolder, poezie en uit bundigheid zo nu en dan een speldeprik wordt uitgedeeld naar degene die we al lemaal wel als buurman herkennen. De regie is van Guusje Eybers. "Purper Pastiche" begint om 20.30 uur. De toegang is f 15,-, voor houders van CJP/65+ f 12,50. Reserveren is ge wenst: tel. 22188. Alweer draait een prachtige tekenfilm in de Kinderbios op vrijdag 9 februari. Sinbad is een zeeman en hij beleeft de meest wonderbaarlijke avonturen. Hij komt aan het hof van sultan Abbas. Daar ontmoet hij de mooie prinses. Maar Sinbad wordt gepakt en moet vluchten. Gelukkig lukt dat met een vliegend tapijt. Sinbad ontdekt een ech te toverring, die hem macht en aanzien geeft. Maar liever trekt hij weer naar zee, als echte zeeman. Hij heeft nog een ontmoeting met een reus en komt te recht op het Apeneiland, waar het alle maal nog echt spannend wordt. In deze fantastische tekenfilm met prachtige muziek wordt Nederlands ge sproken. De film begint om 15.45 uur en duurt 80 minuten. De film is geschikt voor kinderen yan 7 - 12 jaar en de toe gang is f 2,50. De jaarlijkse boekenweek wordt in 1990 gehouden van 14 t/m 24 maart. De SLAS (Samenwerking Literaire Activiteiten Soest) organiseert in deze week op 23 maart een tweedehands boekenbal: een boekverkoop, muzi kaal omlijst door de huisband van C-drie, "Soesjun". Diverse instellingen kunnen op dit tweedehandsboekenbal een eigen ver zameling boeken verkopen, ten bate van hun verenigingskas. Tevens worden bijzondere boeken geveild door de be kende Soester Johan Baks, waarvan de opbrengst bestemd is door de actie "Boeken zonder Grenzen". 'Boeken zonder grenzen' "Boeken zonder grenzen" is een geldin zamelingsactie, bestemd voor het bi bliotheekwerk in 3e wereld landen. De ze landelijke actie, die uitgaat van alle Nederlandse Openbare Bibliotheken (in het kader van het internationale jaar van de alfabetisering), wordt in Soest gesteund door C-drie, Artishock, Mu seum Oud Soest, Boekhandel van de Het weekblad Margriet en het zëlf- maakmode-blad Knip brengen in maart 1990 een nieuwe cursus: "Baby- en peuterkleertjes leren maken". Een korte gezellige cursus die uit 6 les sen van 1,5 uur bestaat. Iedere week wordt overdag, naar keuze 's ochtends of 's middags, lesgegeven aan kleine groepjes van ten hoogste 5 belangstel lenden. Zo kan de cursusleidster, die ook de lessen van de Margriet-Knip naaicusrus verzorgd, optimale aan dacht en begeleiding geven. Als lesmateriaal ontvangt de cursist een zeer uitgebreid baby- en peuterpatroon in 7 maten (maat 62 t/m 98): voor ba by- en peuterpatroon in 7 maten (maat 62 t/m 98): voor de baby is er een trap pelzak, luierhemdje, badcape, boxpak, jurkje, broekje, slofjes, een pak voor buiten en zelfs een doopjurk. Ook het wiegje kan worden aangekleed met la kentjes, sloopjes, kruikezak en niet te vergeten een knuffelbeer! De peuter krijgt ook een prachtige garderobe van lekkere warme badjas tot oersterke spij ker-overall. Aan de hand van al deze kleertjes leer je spelenderwijs veel technieken: van een voudig rechtstikken, ritsjes inzetten, ru ches maken tot watteren en appliceren aan toe. De cursus is daarom heel ge schikt voor wie geen of weinig ervarign heeft maar ook als je wel eens wat ge maakt hebt, leer je hoe je de mooiste boetiekkleding voortaan zelf maakt. De prijs van deze unieke cursus is f 90,-, inclusief het patroon. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de Mar griet-Knip naaicursus in Soest, me vrouw T. Hilhorst - Schimmel, tel. 18113. Ven, de Derde Wereld Groep Soest en het Griftland College. Dat laatste houdt in diezelfde periode een Derde-wereld project met alle leerlingen. Dichters binnen onze grenzen voor boeken zonder grenzen Een aantal Soester auteurs is bereid ge vonden werk in te leveren, ten bate van de actie, waaraan een Publieksprijs ver bonden is. Tijdens de Boekenweek zal er een bundeling van "gedichten over Soest" te koop zijn voor f 1,-. Het publiek kan na lezing van deze meesterwerkjes aangeven welk gedicht zijn/haar gevoelens over Soest het meest verwoordt. Op de Landelijke Bi bliotheek Dag wordt bekend gemaakt welke dichter de Soester Publieksfavo riet was. Tevens wordt op deze dag be kend gemaakt hoeveel de geldinzame lingsactie heeft opgebracht. Oproep! Wie heeft er bijzondere boeken, spe ciale uitgaven aan te bieden voor de vei ling, ten bate van het goede doel? Opgeven bij de Bibliotheek, Jammie Dikkers, tel. 15210. De SLAS heeft vele instellingen schriftelijk uitgenodigd om deel te ne men aan het tweedehandsboekenbal. Mocht er een instantie vergeten zijn, dan kan die zich alsnog opgeven voor de boekverkoop. In verband met de or ganisatie dit graag melden vóór 1 maart bij de Bibliotheek (J. Dikkers) of C-drie (I. Kramer). Komt allen op het Tweedehandsboe kenbal, op vrijdag 23 maart, in de grote zaal van C-drie, Willaertstraat 49, van 19.30 tot 22.00 uur. Op zaterdag 10 februari kunnen lief hebbers van opera en operette hun hart weer ophalen in C-drie. Was in januari nog een concert te beluisteren met bui tenlandse solisten Linda Rands en Hi- roko Mogaki, deze maand blijven we dichter bij huis. Het Gabrieli-trio wordt gevormd door de bekende Soester Charles Gabriel, te nor, Elize de Broekert, sopraan, en Huyb Doyer, pianist. Een speciaal gas toptreden wordt verzorgd door de na tionaal en internationaal bekende klari nettist Titus Koster. Er is een smaakvol programma samen gesteld, met operettefragmenten voor de pauze en hoogtepunten uit opera's na de pauze. Operettefragmenten kan men verwachten van compnisten als Von Suppé, Kalman, Lehar en Stolz. Met bekende operaduetten van Verdi en Pucinni, Engelse en Italiaanse liede ren wordt een gevarieerde avond gebo den. Het concert begint om 20.30 uur. De toegang is f 15,-; voor ouders van CJP/ 65+ f 12,50. Reserveren: tel. 22188. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) 13807 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag vanaf 10.00 uur zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur 's maandags gesloten Aat van Dijk (54) uit Wijk bij Duurste de is de nieuwe exposant in het zieken huis Zonnegloren te Soest. In de hal van Zonnegloren hangen twintig nieuwe creaties van deze kunstenaar, die zich beweegt in het grensgebied tussen figu ratie en abstractie. Daarbij gaat het bij hem om zijn zienswijze, zijn beleving, dan om een herkenbare weergave. Met steeds minder middelen tracht hij# steeds meer uit te drukken. Van sommige landschappen, keien, ge dichten of actuele onderwerpen blijft uiteindelijk alleen dè grafische vorm over: 'Ik probeer tót het wezen door te dringen en tracht de dingen achter de dingen te verbeelden'. Collages Van Dijk heeft een sterke voorkeur Een aantal oud-Israëlgangers en de groep "Vrienden van het Joods Natio naal Fonds", regio Eemland, zijn bij zonder verheugd dat zij erin geslaagd zijn, in samenwerking met het reisbu reau Near East Tours, de bekende Is raëlische gids Jaap de Jong naar deze regio te kunnen krijgen. OP 15 februari a.s. zal hij in de Wald- heimmavo te Baarn aan de hand van een prachtige diaserie een en ander over Israël komen vertellen. De Jong is in het bijzonder bekend, omdat hij het prinselijk paar in Israël gidste tijdens hun bezoek in oktober 1986. Jaap de Jong zal vertellen hoe zinvol en verant woord het is een reis naar Israël in deze tijd te maken. Het motto voor de avond luidt: "Israël, een openbaring. Het in Baarn bekende koor "Rejoice" luistert de avond opmet Israëlische lie deren en staat garant voor een goede sfeer. Er zullen Israëlische produkten te koop zijn. De toegang is vrij en een ie der is welkom. De avond zal worden gehouden in de Waldheimmavo aan de Vondellaan 2-4 te Baarn, vlak bij het station en de bus haltes op donderdagavond 15 februari a.s. De zaal is open om 19.00 uur. Aan vang 19.30 tot 22.00 uur. In het centrum voor innerlijke bewust wording en alternatieve geneeswijzen, Mayindra, begint op 5 maart a.s. de oriëntatiecursus Handanalyse. Jos van Kerckhoven en Judy Osnabrug- ge geven in vijf cursusavonden de deel nemers de mogelijkheid via de handa nalyse zelfinzicht te verwerven, waar door men kan groeien als mens in rela ties, werk, etc. De handanalyse gaat uit van een mens die zelf zijn leven wil en kan creeën. Wie belangstelling heeft kan zich opge ven bij Mayndra, Kerkstraat 3-1, Soest. Men kan zich ook opgeven voor de cur sus, die op 6 maart wordt gegeven door Gila Gerzon. Het is een introductie tot de wereld van symbolen, een kennis making met de kaarten en vooral een proces van zelfontdekking. Gila ge bruikt verschillende technieken zoals visualisatie-oefeningen, Gestalt, affir maties, chanting en het lezen van de kaarten om tot de essentie van de sym bolen te komen en deze te herkennen in jezelf. Op 16 febr. a.s. houdt Edo Sprong zijn lezing "Handen zijn naar buiten ge keerde hersenen". Deze lezing is een goede voorbereiding voor de cursus handan'alyse. Op dinsdag 20 februari a.s. is een work shop van Monica Siebers: Aromathera pie'. Verteld wordt hoe verzorgende oliën worden samengesteld en waar voor ze allemaal te gebruiken zijn. voor ritme, beweging, of juist rust, ruimte en het reflecterende altijd veran derende licht. Daarbij bedient hij zich van allerlei technieken, waarbij vooral zijn collages opvallen en deels zelf ver vaardigde papiersoorten en ook ver schillende papiersoorten in één werk stuk, zoals in 'Gescheurde Aarde' en 'Sint Andreasbreuk'. De expositie is dagelijks gratis te be zichtigen. Nog tot 24 maart 1990. J.V. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 13 februari de maandelijkse bijeenkomst in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Dhr. J.E. Roest uit Soest houdt een le zing met dia's over Antarctica. Dhr. Roest heeft een jaar op de Zuidpool ge leefd tijdens een wetenschappelijke expeditie. Het belooft een boeiende avond te worden. Voor niet-leden bedraagt de entree f 3,-. Naast deze maandelijkse bijeenkom sten, worden nog vele andere activitei ten georganiseerd b.v. excursies, cur sussen, toneel, fiets- en wandeltochten, koffieochtenden. Informatie over het werk en de activi teiten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Soest telefonisch te verkrijgen bij de volgende nummers: 13730, 25573, 18455. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 212 97 Burgemeester en Wethouders hebben toestemming gegeven voor een aantal voorstellingen van een Dierentheater. Opgetreden mag worden op 3, 4 en 5 augustus op het trapveldjel/speelweide aan de Dorpsstreek in Overhees. Het Dierentheater werkt onder meer met neusbeertjes, geiten, honden, katten en bruine beertjes. Woensdag 17 januari jl. hield de afde ling Welfare van het Ned. Rode Kruis Soest/Soesterberg een verkoop in het bejaardencentrum Braamhage. De to tale opbrengst bedroeg f 453,35. Chorus Line noemt zichzelf een echt gezelligheidskoor. Op het repertoire staan onder meer nummers van de Beatles, de BeeGees, de Carpenters en andere moderne muziek. Chorus Line bestaat nu ongeveer vier jaar en het koor is dringend op zoek naar nieuwe leden om zijn mogelijkheden uit te brei den. Mensen die het, net als zij, leuk vinden om elke woensdag in ontspan nen sfeer te repeteren. Zangtalent is geen eerste vereiste, enthousiasme wel. Wie belangstelling heeft kan bellen met de heer Tijssen, dirigent van het koor, tel. 17763 of met de heer Rootselaar, tel. 18902. Voor minimaal 18-jarige jongeren be staat de mogelijkheid in de periode van 30 juni tot en met 20 augustus hun vakantie aktief te beleven in Ameri kaanse zomerkampen voor kinderen en daar werkzaam te zijn als "camp coun- sellors" (groepsleiders), "campowers" (onderhoudsmensen en keukenperso- neel), of als "au pairs" in een Ameri kaans gezin. Via een gratis transatlantische ticket, zakgeld variërend van 150 tot 450, kost en inwoning, visum en de moge lijkheid om afhankelijk een aantal we ken door de USA te reizen, kunnen sportieve jongeren worden ingezet bij het zwemmen, kanoën, windsurfen, duiken, bergbeklimmen, zeilen, scher men, tennissen, verplegen, koken, on derhoud, onderwijs, acteren en bij het werken met gehandicapten. Voor deze vakantiebanen wordt wel de nodige vakkennis en enige ervaring verwacht, terwijl enthousiasme en inzet zeker on ontbeerlijk zijn. Jaarlijks maken zo'n 9000 studenten over de gehele wereld, waaronder ca. 1000 Nederlanders, van deze aantrek kelijke mogelijkheid gebruik. Geïnte resseerden kunnen op donderdag 8 febr. a.s. te Rotterdam de jaarlijkse "re- cruitment fair" bezoeken, die dit jaar al weer voor de vierde keer wordt georga niseerd. Tijdens deze wervingsdag wor den jongeren in staat gesteld meer dan 35 campingdirecteuren te ontmoeten om zich rechtstreeks te informeren en eventueel in te schrijven. Verdere informatie over deze vakantie banen, de inschrijvingsmogelijkheid en criteria vindt u bij de Vrijwilligers Va kature Bank Soest. Vakatures 1-106. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest zoekt wegens uitbreiding van haar service en openingstijden vrij willigsters voor het verrichten van al lerlei administratieve werkzaamheden op een gezellige werkplek in een en thousiast team. 12-105. Milieubeweging vraagt vrij willigsters voor het verrichten van on derhoudswerkzaamheden aan kleine landschapselementen en natuurterrei nen. 9-109. Organisatie voor rheumabe- strijding zoekt meerdere vrijwil- lig(st)ers om hulp te verlenen tijdens vakantiereizen voor rheumapatiënten (mei t/m augustus), waarbij de gezellig heid een belangrijk aspect vormt. 12-101. Milieu-organisatie te Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het inzame len van papier, kleding, batterijen, plas tic, enz. Werkplek: huis-aan-huis. Leeftijd: min. 21 jaar. 8-130. Centrum voor geestelijk ge handicapten .zoekt yopr een groep van beyvpp.er§ in ,<^ejeefi:ijd van 25 tot 35 jaar assistentie om hen op donder dagmiddag te begeleiden naar het zwembad en behulpzaam te zijn in het water en tijdens het aan- en uitkleden. 15-104. Stichting voor het welzijn van ouderen zoekt medewerk(st)ers om gebruikers van haar ouderenbus be hulpzaam te zijn bij het in- en uitstap pen, het bijhouden van het rittensche- ma en het innen van de vrijwillige bij dragen. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; Openingstijden: ma. t/m do. 9.00 - 12.00 en 13.30-15.30 uur, vrijdag 9.00 - 12.00 uur. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG De Praatpaal Kinder-instuif: De kinder-instuif is er iedere woensdagmiddag van 14.00 - 15.30 uur voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. De kosten: f 1,- (inclusief limo nade). Woensdag 7 februari: Sneeuwpotjes, woensdag 14 februari: voorbereiding carnaval (mutsen en kragen maken) en op woensdag 21 februari: Verkleed carnaval. Knutsel-cursus: De knutsel-cursus is vrijdagmiddag van 16.00 - 17.30 uur voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Kos ten: f 1,- per kind per keer. Er is nog plaats voor enkele kinderen. Op donderdag 15 februari is er weer de twee wekelijkse kaartavond. Er wordt geklaverjast om prijzen. Iedereen is van harte welkom. Kosten: f 3,50 (inclusief prijzen). Aanvang: 20.00 uur. Vrijwilligers: Om zoveel mogelijk akti- viteiten te kunnen organiseren zijn vrij willigers nodig. Dat kunnen vaders of moeders zijn van clubkinderen, maar ook andere wijkbewoners (vanaf 18 jaar), die het b.v. leuk vinden een mid dagje met de kinderen te werken. Lijkt het u wat? Wij hebben u hard nodig! Kom eens praten. Inlichtingen en opga ve: Buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546. Het Kruispunt Kinder-instuif: Woensdag 7 februari gaan we een leuke spannende film kij ken. Woensdag 14 februari gaan we van verschillende, kleuren papier mooie bloemen maken. Woensdag 21 februari gaan we een feestwedstrijd houden. In groepjes moet je allerlei opdrachten doen zoals b.v. met zijn allen een grote kleurenplaat inkleuren. Bij elke op dracht krijg je punten en een verras sing... Tijd: Alle keren van 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,- per keer. Ieder een van 4 t/m 12 jaar is van harte wel kom. i, De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, «el. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-cultorele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 8 februari: De film 'Mirch Masala' 1986 is uit India afkomstig. De regie is van Ketan Mehta, die hiermee zijn derde lange en meest recente speelfilm presenteert. Het verhaal speelt zich af in een steppe dorp in de staat Gujarat. Een dorp waar de moderne ideeën langzaam beginnen door te druppelen. De bewoners wor den echter regelmatig getiranniseerd door de Subedar, de belastingophaler. Deze wordt daarbij vergezeld door een handjevol geüniformeerd tuig. Bij de minste aanleiding gaat hij over tot plun dering en brandstichting. De Subedar heeft macht en meent daaraan ook an dere rechten te kunnen ontlenen. Hij is onder andere gewend om vrijelijk over vrouwen te kunnen beschikken. Dit maal heeft hij zijn oog laten vallen op de mooie Sonbai. Zij is de enige vrouw die niet wegloopt maar hem te drinken geeft. Sonbai ziet het gevaar wel aanko men maar staat vrijwel machteloos te genover deze wreedaard. De spannin gen lopen hoog op, vooral wanneer haar man naar de stad vertrekt omdat hij daar een baan aangeboden kreeg. Als de Sunbedar te opdringerig wordt slaat Sonbai hem in het gelaat. Dit is te vens de vonk in het kruitvat want voor de Sunbedar staat zijn eer op het spel. Sonbai vlucht en verschanst zich in een oude peperfabriek tesamen met een ge wapende poortwachter. Zij krijgt veel steun van de andere vrouwen uit het dorp, die zich eveneens bedreigd voe len. Uiteindelijk komt het tot een con frontatie tussen de Subedar en de vrou wen. De afloop zal zeker een onthulling zijn. "Mirch Masala" is een spectaculaire film, in rijke kleuren gefilmd. Mehta heeft het cultuureigene ook voor andere culturen begrijpelijk willen maken. Hij geeft met deze film ook een duidelijk beeld aan het Indiase publiek, dat is op gevoed in traditie van het melodrama. Een film met een boodschap is niet nieuw. De positie van vrouwen en hun verzet tegen de vanzelfsprekend veron derstelde onderdanigheid. Mehta heeft dat vorm weten te geven in, een twee uur durend verhaal met een oogverblindende climax. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 6,-; cjp/65+: f 5,-. Agenda: 15 febr. Veronica Cruz 22 febr. Black Rain 1 mrt. Do the Right Thing 8: mrt- King of the Chüdren Vrijdag 9 februari: Op vrijdag 9 februari wordt alweer de volgende avond van de Artishock Jazz clubgehouden. Wie eerdere heeft be zocht weet inmiddels, welke geweldige sfeer er op deze avonden heerst. Het succes van het beginjaar 1989 zette zich onverminderd door bij de eerste avond van dit jaar, die in januari werd gehou den en waar een groot aantal bezoekers aanwezig was. Dat de Jazz Club ook op 9 februari weer mag rekenen op enorme belangstelling lijkt wel zeker. Het pro gramma van de avond ziet er in ieder geval aantrekkelijk uit.: 21.30 - 22.30 uur: Perron 5b, deze for matie streeft naar een akoesties geluid. De betrokkenheid van de bandleden is goed merkbaar in hun muziek. Met de bekende bezetting. 22.30 - 23.30 uur: Jengelfunky lm, een nieuw geluid op het jazzpodium is deze groep, die geformeerd is door Gerco Aerts. De groep maakt optimaal ge bruik van de mogelijkheden, die de mo derne elektronika de jazzmusicus biedt. Op het programma staan onder meer werken van Weather Report. De bezet ting: Bart Wagenmakers, drums; Gerco Aerts, elektrische bas; Jesse Ruller, gi taar; Peter van Marle, synthesizer. 23.30 - 1.30 uur: Verschillende bezet tingen, evenals de vorige avond het ge val was zijn ook nu weer diverse gast- musici uitgenodigd, zodat de avond kan worden afgesloten met een altijd weer verrassende jam session. De toegang is gratis. Zondag 11 februari: Het volgende Open Atelier portret en modeltekenen wordt gehouden op zondag 11 februari van 12.00 tot 14.30 uur. De toegang is gratis, ook voor niet-leden van de Vereniging. Vooraf opgeven is niet nodig. Teken materiaal moet door de deelnemers zelf meegebracht worden. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen fe beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te helpen. Iedere dinsdagmiddag is er een Ha-Tha en Raja Yogawerkgroep in Artishock. De Ha-Tha en Raja Yoga, letterlijk de 'zon- en maanyoga' de "koninklijke yo ga", zijn onverbrekelijk met elkaar ver bonden. Er worden fysieke oefeningen gedaan van de Ha-Tha yoga en de asa- na's om het lichaam soepel te houden, blokkades op te heffen en te zorgen voor een goede doorbloeding van het li chaam. Daarbij wordt ingegaan op de Raja Yoga, om de diepere filosofie van de yoga uit te diepen met het Achtvou dige Pad van Patanjali naar zelfrealisa tie. Verder komen onder andere ook de Chakra-leer en oefeningen in concen tratie, meditatie en contemplatie aan de orde. De werkgroep komt elke dinsdagmid dag bijeen van kwart over één tot kwart voor drie. Wie wil deelnemen moet lid zijn van de Vereniging Artjshock, Y V V

Soester Courant | 1990 | | pagina 9