II 25 jaar Kuijer Citroën in Soest 39?° INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Jen Driemanschap door dik en dun P. van Buuren KBS Soestdijk in actie voor Kozle CITROËN AX KUIJER - SOEST I ig ïden ioud list ten Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij Jumelagebestuur staat op straat Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Dronken Soesterse ramt lichtmast Spectaculaire aanbiedingen op open dagen: 1,2 en 3 maart Schutting Poortvliet aanleiding tot beroep B en W beticht van willekeur bij afgeven bouwvergunningen êv - 1/1 vso ZPOP Inbraak in schoenenzaak Hek weg speciaal optiek winkelkring van weedestraat - soest tel. 17120 Tanita Tikaram The sweet keeper Eindelijk: daar is hij dan de fantastische 2e CD van Tanita Tikaram. Matuurlijk met de superhit "We al- most got it together". Nu bij ons voor: Veilig en zuinig, compact en toch ruim. Overtuig U en maak een proefrit. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15, SINA 20 PAGINA 21 en u SOEST 1 29 98 Woensdag 14 februari Open Middag: Chr. Agrarische School voor agrarisch onderw., Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Voorlichting: Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor mmo, vanaf 15.30 uur voor leerlingen en vanaf 20.00 uur voorouders en leerlingen. Vrijdag 16 februari Voorlichtingsavond: Tuinb. onderw. centr. voor voorbereidend beroepson derwijs, Daalseweg 120, Utrecht. Van 19.00 - 22.00 uur. Open Dag: MBO-college "Eemvoorde", voor mto, Heliumweg 20, Amers foort. Van 14.30 - 16.30 uur en 19.30 - 21.30 uur. Open Dag: MBO-college "Eemvoorde", voor mlo/kmlo, Uraniumweg 13, Amersfoort. Van 14.00 - 21.00 uur. Zaterdag 17 februari Voorlichting: Tuinb. onderw. centr. voor voorbereidend beroepsonderw., Daalseweg 120, Utrecht. Van 9.30 - 13.00 uur. Open Huis: Griftland College, voor vwo, havo en mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 - 14.00 uur. Voor havo van 10.00 - 12.00 uur. Informatie-ochtend: R.K. s.g. Eemland College, voor gymn., athen., en havo, D. Fockemalaan 12-22, Amersfoort, vanaf 10.30 uur (beperkt programma). Open Dag: MBO-college "Eemvoorde" voor mdgo, Kapelweg 117, Amers foort. Van 9.30 - 13.30 uur. Maandag 19 februari Voorlichtingsmiddag en -avond: Jan Ligthart, voor leao, Dierenriem 11, Amersfoort. Van 15.30 -17.30 uur en 19.00 - 21.00 uur. Dinsdag 20 februari Open Huis: Kard. Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65, Soest. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 21 februari Voorlichtingsavond: Rijks s.g. Thorbecke, voor vwo en havo, Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Voorlichting: Midland College, Wiekslag 50, Amersfoort. Voor meao vanaf 15.30 uur voor leerlingen en vanaf 20.00 uur voorouders en leerlingen. Donderdag 22 februari Open Dag: Chr. leao Rolandus, Zangvogelweg 4, Amersfoort. Van 16.00 - 21.00 uur. Voorlichtingsavond: Rijks s.g. Thorbecke, voor vwo en havo, Thorbeckeplein 1, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Maandag 5 maart Voorlichtingsavond: s.g. De Amersfoortse Berg, voor vwo, havo en mavo, Hugo de Grootlaan 25, Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 7 maart Informatie-avond: s.g. de Koppel voor Ito, ito, Ihno en ihno, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00 - 20.00 uur. Open Dag: S.B.B.O. Midden Nederland, voor beroepsopl. en vakcursussen, Clarenburg 1, Leusden en Nijverheidsweg N 130, Amersfoort. Van 13.00 - 17.00 uur en 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 8 maart Informatieavond: s.g. het Nieuwe Lyceum, voor mavo, havo, athen. en gymn., Jan Steenlaan 38, Bilthoven. Aanvang 19.30 uur. Vo^riichtinq'stoL GymnJoh. van Oldenbarnevelt, voor vwo, Groen v. Prin- stererlaan 33, Amersfoort. Vanaf 10.00 uur. Open^acr Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarneveltlaan 1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 19.00 - 21.00 uur. OpenDaq 1Ch™fgrt Groot Zeist, voor beroepsonderw., Joh. v. Oldenbarne- ve?ttaan1 en Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Van 14.00 - 16.00 uur. Open Middag: Chr. Agrarische School, voor agrarisch onderw., Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 - 16.30 uur. Voorlichting^Midland College, Zangvogelweg 140, Amersfoort, voor leer- lingstelsel groothandel vanaf 20.00 uur. Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 118 30 WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 de firma Kuijer afgewisseld met de zeer levendig aanwezige herinnering aan toen. Midden in de garage van de heer Kuijer staat een glanzende snoek uit 1972. "Nee, die is absoluut niet te koop. Die snoek is één van de mooiste wagens die er ooit gemaakt is. Ik ga er altijd mee op vakantie. Heerlijk, alsof je thuis in je luie stoel zit." Alle belangstellenden zijn van harte welkom op de open dagen op 1, 2 en 3 maart bij Kuijer Citroën, Korte Brink- weg 36. In deze schuur aan de Korte Brinkweg werd 25 jaar geleden de basis gelegd voor het autobedrijf. De leden van het Stichtingsbestuur Jumelage Soest-Kozle: Ab Blokzijl, Hans Fransen, Bert Krijger, Jan Menne, Jan Visser en Herman van Walsem, gaan zelf de straat op. Za terdag 17 februari a.s. van tien tot twaalf uur lopen deze heren op de Zuidpromenade in Hartje-Zuid heen en weer met een winkelwagen tje om een ieder aan te spreken die boodschappen loopt te doen en te vragen één boodschap af te staan voor Polen. Deze actie ie erop gericht de aan dacht te vestigen op de voedsel- en kledinginzameling in het oude poli tiebureau aan de Van Weedestraat, elke zaterdag van tien tot vier uur. Daar zijn ook de kartonnen dozen te koop voor vijf gulden (vervoerskos ten!) die de burgers zelf kunnen vul len met meerdere artikelen. Eind fe bruari vertrekt de eerste vrachtwa gen met hulpgoederen richting Koz- le om de Polen de winter door te hel pen. Ab Blokzijl had vorige week zater dag de start van zijn leven toen een jongeman hem bij het openen van de deur van het oude politiebureau spontaan vijfenvijftig gulden aan bood met de woorden: "Boodschap pen doen kan ik niet eens voor me zelf, haalt u ze maar!" Een uur later kreeg de jumelagevoorzitter de schrik van zijn leven toen hij vijfen dertig gulden boete moest betalen, omdat zijn auto vóór het politiebu reau geparkeerd stond. De politie agent weigerde toe te geven dat opde Prins Bernhardlaan geen bord staat waarop de blauwe zone moet zijn aangegeven. De Soesterberger ver liet woedend het voor hem onbeken de terrein. Wie geen auto heeft om zijn pakketje en komozakken kleding (ook vijf gulden vervoerskosten!) zelf te bren gen kan één van onderstaande be stuursleden bellen. Zij komen graag bij u langs. A. BLokzijl 03463-51463 H. Fransen 21946 B. Krijger 16959 J.L. Menne 17972 J. Visser 14283 H. van Walsum 03463-52820 Nog eenvoudiger is een geldbedrag over te maken. Het postgironummer is 456607 t.n.v. penningmeester Stichting Jumelage Soest-Kozle. lingen in elke hand iets zouden mee brengen, maar heel wat jongelui waren zo enthousiast dat ze meer leverden. Bovendien brachten ze het geld bij el kaar dat nodig is voor het vervoer van de pakketten. Blokzijl was diezelfde week in de hoge re klassen te gast geweest om de kinde ren over de actie te vertellen. Op hun beurt hadden die de leerlingen van de onderbouw het verhaal doorverteld, en zo werd de actie en groot succes. Onder toezicht van adjunct-directeur Ton de Bruin en oudercommissielid Mary van der Bijl werden de spullen vrijdagmid dag door enkele geestdriftige leerlingen in grote dozen gepakt, die vervolgens werden overgebracht naar het oude po litiebureau aan de Van Weedestraat, dat als hoofdkwartier van de actie voor Kozle functioneert. Het comité heeft enige tijd geleden ook de scholen in Soest en Soesterberg be naderd om op een of andere manier aan de actie mee te doen. De respons is tot nu toe niet zo groot, liet Blokzijl weten, maar hij toonde zich optimistisch over de dingen die nog komen. "De Kbs Soestdijk heeft snel gereageerd, omdat ze al een voedselproject op stapel had den staan. Het is schitterend." De politie heeft vorige week een 49-ja- rige inwoonster van Soest aangehou den, die onder invloed met haar auto te gen een lichtmast opreed. Dat gebeurde op de Dal weg, terwijl ze een sigaret wil de opsteken. Ze verloor de macht over het stuur en ramde de lantaarnpaal. De wagen kantelde daarbij en moest na derhand worden weggesleept. Hij was zo zwaar beschadigd dat het kenteken werd ingenomen. De vrouw raakte niet gewond maar kreeg wel een proces-ver- baal SOESTER COURANT Maandagmiddag 12 februari studeer den Gonny de Rie (23), Patrick Kuy- pers (22) en Jacques Ruysenbilt (23) af in bedrijfseconomie aan de Universiteit van Amsterdam. Bijna onafscheidelijk is deze 'drieling'. De uit Soest afkomsti ge Gonny en Patrick en de Baarnaar Jacques leerden elkaar kennen in de ex amenklas van het Grifland College. Zij deden alledrie tegelijk eindexamen VWO en besloten gedrieën bedrijfeco- nomie in Amsterdam te gaan studeren. Daar kwam hun vriendschap niet in het pedrane. intependeel: ze ainoen met V.l.n.r. Patrick Kuypers, Gonnie de Rie en Jacques Ruysenbilt. Foto: Goos van der Wilt. zijn dnëen aan de slag voor een gezame- lijke scriptie. Deze samenwerking is in middels met succes afgerond. Momen teel zijn zij werkzaam bij een vestiging van de TNR-groep. Ieder bij een andere vestiging, dat wel... In september gaan zij, inderdaad alledrie, aan een studie voor registeraccountant beginnen. Dit kan met recht een zeer succesvolle vrionrterhar» ppnnpmri wordpn "Ik ga er van uit dat alle burgers in uw gemeente dezelfde rechten hebben, ook al is de een iets bekender dan de ander." Met deze woorden eindigt de heer Bartijn zijn bezwaarschrift aan de gemeenteraad. Bartijn verwijst hier mee naar zijn buurtgenoot Rien Poortvliet die wel voor elkaar kreeg waar hij al tijden voor strijdt: een hoge schutting om zijn huis aan de Den Blieklaan. De Soester heeft B en W toestemming gevraagd voor het plaatsen van een tij delijke schutting van ongeveer twee meter hoog. Volgens Ruimtelijke Or dening echter, heeft hij alleen recht op het plaatsen van een heg of een flinke rij coniferen. Het is dan geen bezwaar dat deze bomen of struiken meters hoog worden. Een schutting hoger dan een meter mag nu net weer niet. Dit omdat het zogenaamde open karakter van de ompevine behouden moet blüven al dus B en W. Bartijn kan zich best ver enigen met deze voorwaarden. "Maar," zo stelt hij, "het duurt jaren voor de struiken die ik inmiddels geplant heb een hoogte hebben bereikt waarmee ze mij enige privacy kunnen verschaffen." Vandaar dat hij graag tijdelijk een schutting om zijn terras neer wil zetten die hij, naar zijn eigen zeggen, weer be looft te verwijderen zodra zijn struikge was een redelijke hoogte heeft bereikt. Hij vindt het bijzonder onredelijk dat B en W hem nu de komende jaren zijn pri vacy wil ontzeggen. Zeker gezien het feit dat er een paar huizen verder op de Den Blieklaan bij het huis van Rien Poortvliet wel een twee-meter hoge schutting mocht verrijzen. De gemeente wil er niet aan. Het be zwaarschrift van de heer Bartijn dient 16 februari in de Commissie beroep- Op donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 maart is het feest bij de firma W. Kuijer aan de Korte Brinkweg. Op die dagen zal het publiek mee kunnen ge nieten van het 25-jarig jubileum van de Citroëndealer. Dit zal gepaard gaan met open dagen, een feestelijke receptie op vrijdag 2 maart en een tweetal spectaculaire aanbiedingen. Donderdag 15 februari is het precies 25 jaar geleden dat Kuijer zijn eerste Ci- troëngarage opende. Kuijer, Baarnaar van geboorte, was al diverse jaren werk zaam geweest bij een Citroëngarage in Blaricum. Hij vond op een gegeven mo ment dat de tijd daar was voor een eigen zaak. Hij begon zijn bedrijf in een voor malige smederij aan de Korte Brink weg. De heer Kuijer: "Ik ben echt hele maal alleen begonnen. Ik heb daar zelfs mijn eigen smeerkuil staan graven." In 1967 verhuisde 'Citroën Service W. Kuijer', zoals de zaak toen heette, naar het pand een paar huizen verder aan de Korte Brinkweg. Daar is het bedrijf nu nog steeds gevestigd. Er is in de loop der jaren wel het een en ander veranderd. Inmiddels heeft het pand de nodige verbouwingen onder gaan - de laatste nog in 1985 toen er een grote showroom bijkwam - en is het personeel uitgebreid tot negen man. Onder hen maar liefst vier werknemers die de toevoeging 'zeer trouw' verdie nen. Want Jacqueline Nooi, Gerrit Ho- man, Dick Los en Joop Botterblom staan alle vier maar liefst twintig jaar op de loonlijst van Kuijer Citroën. Stroomlijn Maar ook op het gebied van de auto zelf is er veel veranderd. Ongeveer 25 jaar geleden deed de opmerkelijke stroom lijn van de Citroën DS, beter bekend onder de naam 'snoek' heel wat stof op waaien. En een van de meest herkenba re auto's ooit gemaakt kwam eveneens uit de Citroënfabriek: de Deux-Che- veaux of liever gezegd, de lelijke eend. Met name in de beruchte olie-crisis en de daarop volgende benzine-oorlog in de zeventigerjaren was deze vriendelijk ogende maar vooral zuinige vierwieler niet aan te slepen. Kuijer: "Het was een schitterend gezicht: de eenden stonden rijen dik in het weiland tegenover de ga rage!" Toonaangevend "Citroën is altijd al een merk geweest dat me heeft aangesproken. Altijd an ders dan andere, of het nu om de vorm geving of om de techniek gaat en altijd de eerste met iets nieuws. Citroën is een toonaangevend merk. Denk bijvoor beeld maar aan het bekende veersys- De heer Kuyer voor het jubilerende bedrijf met het paradepaardje van Ci troën: de XM. Foto: Goos van der Wilt. teem. Zij nemen wel het risico met nieu we dingen te komen, waar een ander merk dat nog niet durft te onderne men," motiveert Kuijer zijn keuze om Citroën en geen enkel ander merk te gaan verkopen. "Vroeger werd altijd van Citroën beweert dat de auto's duur waren in onderhoud. Vandaag de dag, met de ontwikkelingen op het gebied van techniek en elektronica is dat be zwaar volledig ongegrond. Wij beschik ken over de modernste testappara tuur." Het feit dat het nieuwste parade paardje van de makers van Citroën, de XM, gekozen is tot auto van het jaar 1990 onderstreept de bewering van Kuijer nog eens extra. Nieuwe modellen Op de open dagen zullen twee nieuwe modellen geïntroduceerd worden. Dat zijn de AX Mistral en de BX Palais, twee modellen die speciaal voor deze gelegenheid tegen actieprijzen ver kocht worden. Het nieuwste van het nieuwste wordt bij van Weedestr. 2S3 3761 CD Soest Telefoon 02155 - 2 23 39 (naast de Wibra) Een bijna tien meter lange tafel, volge- tast met voedsel in alle mogelijk soorten en maten - dat was het resultaat van de actie die de katholieke basisschool Soestdijk vorige week hield voor de ac tie die het jumelagecomité Soest-Kozle heeft gestart. Blikken, dozen, potten en pakken vol groenteconserven, vlees, zeep, chocolade, rijst, koffie, thee, vruchtensap, bonen, pap, meel en nog veel meer zorgden ervoor dat de gang van de school aan de Sint Theresiastraat nog het meeste weg had van een soort mini-supermarkt. Voorzitter Ab Blokzijl van de jumelage- stichting kon de spullen vrijdag met een opgetogen gemoed inladen, want met deze opbrengst kon een flink aantal pakketten worden samengesteld, die t.z.t. naar de Poolse zusterstad van Soest worden verstuurd. De actie vorm de de afsluiting van een voedselproject in de school en alle groepen deden er aan mee. De bedoeling was dat de leer- Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een schoenenzaak aan de Soesterbergsestraat. Ze kwamen bin nen door de toegangsdeur te forceren en moeten het pand door de nooduit gang hebben verlaten. De buit bestond uit een onbekende hoeveelheid trai ningspakken en sportschoenen. Een bewoner van de Hartweg miste vo rige week een deel van het metalen hek op zijn erf. Dieven hadden het uit de grond getrokken en waren ermee van door gegaan. Hij deed aangifte bij de politie. Specialist Anti-roest behandeling T. VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15)

Soester Courant | 1990 | | pagina 21