HOU ZE APART! MAX MILIEU: Uitbundig Purper Pastiche ijzersterken ontroerend Voortvarende start Red Stars vormt basis voor broodnodige overwinning WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 26 Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Bromfietster gewond Bloedproef geweigerd Broek en sokken gestolen Bermbrandje Soester ernstig gewond bij bedrijfsongeval Verkeerscontroles Politie in actie tegen ontbrekend deel III COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. ZAALVOETBAL DVS loopt ATC onder de voet: 18-3 Martin Baltus dingt mee naar Nederlands junioren kampioenschap SCHAATSEN Smeeing/BDC haalt uit tegen HVN/Atilla SCRABBLE Hoge scores troef bij Van Dalen HANDBAL Wie aan sport doet leest de Soester Courant Damesteam boekt verrassende winst op Dunckers BILJARTEN Goede prestatie 'Soestdijk' BASKETBAL TAFELTENNIS Tafeltennissen bij ttv Overhees Wie aan sport doet leest de Soester Courant Ibas/AGAYS in goede vorm VOLLEYBAL Dames Stam/Sovoco in enerverend duel ten onder VOLLEYBAL ÉMUflÜtfl Afgelopen donderdagavond gaf de ca baretgroep Purper een voorstelling in C-drie. Alfred van de Heuvel, Frans Mulder, Angela Groothuizen en aarts vader Erik Breij bewezen dat Purper nog net zo bruisend en verrassend is als bij de oprichting van de groep, zeven jaar geleden. Purper dankt zijn kracht ongetwijfeld aan de opzet: ieder seizoen verandert de groep van samenstelling. Bekende namen als Adelheid Roosen, Karin Bloemen, Ina van Faassen en Haye van der Heijden prijkten eerder al op de productielijst van de groep. De muzika le begeleiding van Erik Breij zorgt al ze ven jaar voor de basis. Frans Mulder, inmiddels aan zijn vierde seizoen bezig, heeft de poëtische kant van het cabaret meer uitgediept. Een 18-jarige bromfietser uit Soester- berg is vorige week gewond geraakt toen ze op de Rademakerstraat in haar woonplaats werd aangereden door een 17-jarige plaatsgenoot, die ook op een bromfiets reed. Het ongeluk ontstond toen de jongeman plotseling van de rij baan het fietspad opreed. De verwon dingen vielen gelukkig nogal mee. De politie hield in het weekeinde op de Smitsweg een 48-jarige Soester aan, die bij controle onder invloed bleek te zijn. Hij werd meegenomen naar het bureau, maar weigerde daar verder alle mede werking aan de bloedproef. Dat leverde hem een proces-verbaal op. De politie heeft vorige week een 18-ja- rige jongeman uit Amersfoort aange houden die in een sportzaak aan de Soesterbergsestraat de broek van een trainingspak had weggenomen. Boven dien had hij vier paar sokken ont vreemd. De man werd betrapt en over gedragen aan de politie. Politie en brandweer rukten vorige week uit voor een bermbrandje langs de spoorlijn Amersfoort-Baarn, ter hoog te van de A.P. Hilhorstweg. De brand weer bluste het vuur, maar kon niet voorkomen dat zo'n 150 vierkante me ter ruigte in vlammen opging. Een 46-jarige Soester is vorige week ernstig gewond geraakt bij een ongeval in een bedrijf aan de Koningsweg. De man verrichtte werkzaamheden aan de inleglift van een stansmachine om wat vuil weg te halen en raakte daarbij be kneld. Met inwendige bloedingen en een heupfractuur werd hij per ambulan ce naar ziekenhuis de Lichtenberg over gebracht. De politie hield vorige week op diverse plaatsen in de gemeente een aantal ver keerscontroles. Op de Nieuweweg/ Ko ningsweg resulteerde dat in twee bekeu ringen voor het rijden door rood licht, en op de A.P. Hilhorstweg een bekeu ring voor het rijden op een gesloten ver klaard stuk weg. Eind februari zal de politie weer op gro te schaal gaan letten op de aanwezig heid van een geldig deel III op de voor ruit van auto's. Als voorproefje daarvan werd vorige week in Soesterberg een ac tie gehouden, waarbij automobilisten zonder deel III een schriftelijke waar schuwing kregen. In heel Soesterberg waren er 42 "slachtoffers". Purper op zijn best betekent lachwek kende scenes en doldwaze kolder afge wisseld met prachtige, ontroerende liedjes en poezie. Het programma 'Pas tiche' begint meteen al goed: in een a cappella stuk laten de leden geen enkel misverstand bestaan over de perfectie van hun samenzang, die door het hele programma heen te horen zal zijn. De herkenbaarheid van de lotgevallen van Alfred van de Heuvel is vertede rend. Zijn sterkste kant is ongetwijfeld zijn vermogen om, gebruik makend van mime, zijn persoonlijkheid bijna onher kenbaar te laten veranderen. Angela Groothuizen had al naam ge maakt met de Dolly Dots. Bij Purper lijkt ze echter haar zangtalent pas echt te kunnen uitbuiten. Vooral met het hartverscheurende liefdeslied 'Ik schreeuw het uit', maakte ze diepe in druk. De groep deinst er ook niet voor terug om een heet hangijzer als fascisme op een lachwekkende wijze aan te pakken. De overgang naar de keiharde realiteit gaat echter snel: als de op de lachspie ren werkende kolder van de neo-fascis- ten van Groen Rechts plotseling om slaat in het dreigende beeld van de Klu- Klux-Klan, voel je de zaal schrikken. Purper prikkelt, Purper ontroert, Pur per amuseert. De groep heeft met het programma 'Pastiche' weer aan de zeer hoge ver wachtingen kunnen voldoen. Het is jammer dat het publiek maar in zo klei ne getale op kwam dagen: Purper ver diende meer. J.B. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 DVS zette vanaf de eerste minuut in de wedstrijd het zwak spelende ATC vast. ATC kon hierdoor geen moment in de wedstrijd komen en leed steeds onno dig balverlies. Het goed spelende DVS maakte hier dankbaar gebruik van. Het team hield het tempo hoog. Binnen vijf minuten stond er al een 3-0 voorsprong op het scorebord. Ronald de Rooy zorgde voor de eerste twee goals en bracht met zijn voorzet Gerrit van de Laan in staat om 3-0 binnen te koppen. René Ribberink kopte uit een hoekschop 4-0. In de eerste helft viel bijna om de twee minuten een doelpunt voor DVS. Dit leverde een ruststand op van niet min der dan 12-1. Na rust was het spel wat minder attrac tief. De Soestenaren namen wat gas te rug. De eindstand zou 18-3 worden voor DVS. De doelpuntenmakers deze wedstrijd waren René Ribberinku (5X), Ronald de Rooy en Dave Leijen- horst (4x), Fred Scholten (3x) en Gerrit van de Laan (2x). Dinsdagavond 20 februari 1990 speelt DVS in Hilversum tegen het op de vijf de plaats staande Actif 2 uit Hilversum. De stand aan kop met nog zeven wed strijden te gaan is als volgt: 1. DVS Soest 15-29 2. Am Roh 15-25 3. Team Vos 14-20 4. PTB. v. Str. 14-18 5. Actif 15-17 Martin Baltus zal op het Nederlands kampioenschap voor junioren dat aan staande vrijdagavond in Groningen wordt verreden als enige deelnemer van S. V. Eemland de eer van de club verde digen. Dat de spanning er bij hem al goed in zit, was afgelopen zaterdag avond enigszins te merken aan de uit slagen bij de gewestelijke kampioen schappen. Hier reed hij zich naar een zesde plaats Hier was hij niet helemaal over te spreken. Zijn directe tegenstan ders eindigden evenwel maar enkele tienden van seconden voor hem. In de tijd dat diverse clubs hun kam pioenschapswedstrijden verrijden, zijn er maar weinig mogelijkheden om oe fenwedstrijden te organiseren. Afgelo pen week was er alleen nog op dinsdag een mogelijkheid.Op de 100 m. en de 500 m. werden weer enkele persoonlij ke tijden verbeterd. Achtereenvolgens waren dat: Marjolein Bartels 14.2 (100 m.), Helen Wegerif 13,47 (100 m.) en Bas van de Coterlet 14,8 (100 m.) en 68.1 (500 m). Er is de laatste tijd duide lijk een stijgende lijn bij diverse rijders te zien. Als troost voor de rijders die net niet aan de gewestelijke kampioenschappen mogen meedoen, wordt de Bartje Bo kaal verreden in Assen. Op zondag 11 jk i Foto: Goos van der Wilt. februari namen twee Eemland meisjes hieraan deel. Het waren Henriëtte Kuyt en Linda van de Berg. Henriëtte werd tiende met 49.1 (500 m.) en 2.30.5 (1500 m.) en Linda werd elfde met 48.4 (500 m.) en 2.33.0 (1500 m.) Dit was tevens een persoonlijk record. Aanstaande vrijdag beginnen in Utrecht de clubkampioenschappen van S.V. Eemland voor de wedstrijdrijders. Het zal voor schaatsers en trainers weer een sportief en spannend festijn wor den. Omdat trainer Dijs met zijn junior C-rijder Martin Baltus in Groningen zal zijn, wordt de coaching van de groep van Hans Dijs verzorgd door Edwin Groeneveld. Vorig jaar heeft hij een trainingsstage vervuld. De sporters zul len onder zijn leiding waarschijnlijk goed kunnen presteren. De junioren A en senioren (incl. de neo senioren) zul len gecoached worden door hun trainer Huig Bongers. Van deze trainer is be kend dat hij het uiterste uit de schaatser weet te halen. Kortom, aan de mensen zal het niet liggen] Als het weer nu ook maar wil meewerken. Na een enerverend begin, waarin Smeeing/BDC binnen een kartier op een 7-2 voorsprong kwam, leek de wedstrijd dood te bloeden. Tot aan de rust werd er weinig gescoord, waar door er een stand ontstond van 10-3 bij rust. In de tweede helft speelde de Soestenaren de wedstrijd rustig uit en behaalde zo een gemakkelijke 25-12 overwinning. Na een overdonderende start kwam Smeeing/BDC ondanks enkele slor digheden in het spel toch op een 7-2 voorsprong. Hierna miste Richard van de Hoef, die verdedigend erg veel moest geven, aanvallen verscheidene kansen op rij. Hij doorbrak de ban en scoorde dankzij een goed aangespeelde break-out van de wederom uitstekend keepende Edwin Zoetelief. Vlak voor rust scoorde Smeeing/BDC uit een overtalsituatie, waardoor er een 10-3 ruststand werd bereikt. Na rust kwam het Soester team voort varend uit de startblokken. Hard werkend bereikte het team een 15-4 voorsprong, waarna het spel wat ver ruwde, waarbij de scheidsrechters aan beide teams enkele penalties moesten De competitieronde van de scrabble- club De VanDalen heeft deze keer een reeks van hoge scores opgeleverd. Liefst zes deelnemers bleven dik boven de 500 punten. Daarnaast was er nog een aantal dat de 500 benaderde, zodat het peil van deze avond geen nadere uitleg behoeft. De fraaie partij werd gespeeld tussen Wil Bouman en Annie Jansen. Samen behaalden zijn 1068 punten. Jan Dan- vers en Wout Klute deden daar niet veel voor onder. Zij legden 1058 punten op het bord. De uitslagen van donderdag jl.: D. Koblens-R. Rabelink 543-412 T. Danvers-W. Bouman 534-479 J. Danvers-W. Klute 586-472 G. Veerman-E. Verrips 277-363 W. Bouman-A. Jansen 557-511 D. Koblens-T.v.d. Veer 314-391 R. Rabelink-T.v. Egdom 444-513 J. Boester-M. Gerth 379-322 De ronde na de pauze werd weer ge speeld om de prijs van de week. Die ging deze keer naar mevrouw Veerman, die na een langdurige afwezigheid als gevolg van een ongeval weer aanwezig, met de eer ging strijken. Donderdag is er als gewoonlijk weer scrabble. Plaats van handeling: dien stencentrum Honsbergen, aanvang half acht. De deelname kost f 2,50 per per soon. toekennen. Ook werd regelmatig aan de cirkel de vrijstaande Charles van Zetten gevonden, die in totaal vier maal de vij andelijke doelman wist te verschalken. Ondanks matig handbal liep Smeeing/ BDC toch steeds meer uit op HVN/At- tila, waardoor er een 25-12 overwin ning op het scorebord kwam te staan. Door dit resultaat doorbrak Smeeing/ BDC de traditie dat in competitiewed strijden altijd van de Domstedelijke ploeg werd verloren. Doelpuntenmakers: Paul van de Deijssel 6x Arjan Roest 6x Charles van Zetten 4x Dave Sterk 3x Michel van de Hoven 2x Cleem Diemers 2x Richard van de Hoef lx Michel Roest lx Odin - Dames I Smeeing BDC Na 5 min. spelen stond de stand 3-1 op het scorebord. BDC verdedigde vol gens de heren in het zwart te zwaar wat op 7 penalties tegen kwam. Odin speelde in de aanval snel niet in- startend op b. De reactie was dan wel eens te laat waardoor BDC steeds ach ter de feiten aanliep. Bea v.d. Berg benutte de penaltie die BDC kreeg wat de stand op 4-3 bracht. De speelsters van Odin wisselde hun schoten van heup naar sprongschot. Sandra Kok (invalster) keepte een goe de wedstrijd. Ruststand 9-5 Na rust hetzelfde beeld. Odin kon door 5 penalties en goede wissels uitlopen tot 16-6. Hierna hervond BDC zich en kon door snelle tegenaanvallen terug komen. De komende weken moet er nog hard gewerkt worden aan het zelfvertrou wen. De dames hebben zeker nog kan sen om zich te handehaven. Eindstand 18-11. Doelpunten: Karin Roest 2, Ria v. Duu- ren 3, Bea v.d. Berg 2, Bianca v.Hofslot 1, Heieen Molenaar 1, Esther v.d. Put ten 1 en Gea Stavast 1. Uitslagen Zondag 11 februari Welpen I Meisjesasp. Herenjun. Heren sen. Heren sen. Houten B Hobs Limvo Houten 2 - Dames sen. 3 HUN/Attila - dames sen. 2 Odin - Dames sen. 1 I Laren L Hun/Attila 20-4 8-12 23-28 13-8 14-15 18-11 17-18 25-12 Door met 76-86 van Guards te win nen, heeft Red Stars een lastige klip omzeild. De basketbalploeg uit Soest zou aanvankelijk zonder de centers Cock van de Lagemaat en René Lan- saat opdraven, maar de laatste keerde eerder dan verwacht van vakantie te rug en droeg derhalve een steentje bij aan de belangrijke zege. Lansaats verschijning betekende het einde van de bezorgdheid bij Red Stars over een goede afloop van de uitwed strijd. De twee meter lange basketballer scoorde in Pijnacker 'slechts' acht pun ten, hij trok voortdurend twee tegen standers naar zich toe, waardoor Jan van Maanen (28 punten) en Bert Hil- horst (20) zich konden uitleven. Van Maanen bleek ditmaal tevens in verde digend opzicht bij de les door zijn aantal persoonlijke fouten te beperken tot drie. Rinus Valk zag zijn ploeg vanaf de kant een voortdurende start maken. "Alles liep goed, eigenlijk precies zoals je altijd maar hoopt", sprak hij over de eerste twaalf minuten, waarin Red Stars met 11-36 voor kwam. "In de laatste acht Van de drie teams van biljartvereniging "Soestdijk", uitkomende in district Eemland van de KNBB, speelden evenals vorige week slechts twee teams. Dit keer was het eerste team vrij. Van de overige twee teams was alleen het derde team uitstekend op dreef. Het tweede team stelde weer teleur. Dit tweede team van "Soestdijk" speel de een uitwedstrijd tegen het tweede team van "De Vergulde Wagen" uit Amersfoort, waarvan met 4-2 werd verloren. De eerste wedstrijd van Cees Oostergo tegen Hoogendoorn werd vrij eenvoudig gewonnen. Het gemiddelde van Oostergo van 2.24 was redelijk goed en zou kunnen duiden op een her stel van zijn slechte spel van de laatste weken. De tweede partij van Gosse Wessel tegen Morsman liet daarentegen zien dat Wessel nog lang niet op zijn normale niveau is. Hij kon tegen zijn ruim spelende tegenstander niet aan een normaal gemiddelde komen en ver loor dan ook, zij het niet kansloos. De laatste wedstrijd van Wim van Vul pen tegen Lampe zou dus moeten be slissen over winst of verlies van "Soest dijk". Gezien het slechte spel, de week ervoor van Van Vulpen, werd met niet al te veel vertrouwen aan deze partij be gonnen. Ondanks dat werd het een spannende partij met wisselende kan sen, waarbij Van Vulpen uiteindelijk de overwinning aan zijn tegenstander moest laten. Het tweede verlies in suc cessie voor dit team dus. Het derde team schijnt voor de tweede helft van de competitie grote plannen te hebben. Zij ontvingen deze week het derde team van "Oranjeboom" uit Amersfoort. De eerste wedstrijd van Toon Kareisen tegen invaller Brook- man werd, mede door het harde spel van laatstgenoemde, moeizaam door Kareisen gewonnen. De tweede partij van Joop van Veenendaal tegen van Doorn werd daarentegen een ruime en eenvoudige overwinning voor de Soest- dijker. Een goede en spannende partij was de daarop yolgende wedstrijd van Jan-Willem Hilbrands tegen Jansen. Gedurende lange tijd was het een ge- lijkopgaande strijd, waarbij Hilbrands aan het slot over de langste adem be schikte en de wedstrijd won met een goed gemiddelde van 2.02. Nieuwko mer Ton Spilker moest het in de laatste partij opnemen tegen van 't Klooster. Ditmaal was hij zijn zenuwen beter de baas dan in de vorige wedstrijd en kon hij, ondanks een matig gemiddelde, zijn eerste overwinning vieren. Deze 8-0 uitslag van het derde team is de grootste tot nu toe in deze competitie en is een goede stimulans voor het verdere ver loop van de tweede helft. minuten van de eerste helft leden we veel balverlies door de pressie van Guards op onze guards. Het maakte niet uit wie ik inzette, er kwam geen pass meer aan." De thuisclub kon de achterstand zo doende verkleinen tot 34-48, waarna Valk in de rust een beroep deed op het gezonde verstand van zijn spelers. Te gen de hard spelende gastheren hielden de Soesters het hoofd koel. Bovendien traden de scheidsrechters adequaat op tegen de als onsportief te boek staande ploeg uit Pijnacker. "Dit was wel de zwaarste uitwedstijd van dit seizoen", stelde Valk vast. Zijn ploeg kijkt reikhalzend uit naar 31 maart. Dan staat de beslissende wed strijd tegen lijstaanvoerder Dunckers geprogrammeerd. Red Stars heeft twee wedstrijdpunten achterstand. Het tweede herenteam behaalde een verdiende overwinning in Vianen op Blue Herons. Met niet meer dan één wisselspeler op de bank, gokte Red Stars op inzet en dat pakte niet verkeerd uit. In Soest had Red Stars nog schle mielig verloren van Blue Herons, nu won het met 54-57. Met een kleine delegatie van Holbaek Basketball Klub (HBBK) uit Denemar ken op de tribune, scoorde de spelver deler 35 punten. Vooral in de breaks was Heeregrave, die een éénjarig con tract bij HBBK tekende, ongrijpbaar voor de ploeg uit Manen die halverwege nog met 28-23 leidde. Direct na de rust sprong Red Stars naar 32-43 om ver volgens in de slotfase de voordelige marge bijna uit handen te geven. Dames In sporthal Beukendal boekte het eerste damesteam van Red Stars een min of meer verrassende zege op Dunckers uit Hilversum. Na twintig minuten basket bal was de strijd nog open (25-21), maar dankzij een sterke start in het tweede bedrijf won Red Stars zonder de geblesseerde Johanna ter Veen met 52- 39 van het team, waar uit nipt van was verloren. Jeugd Bij de jeugd van Red Stars vielen voor namelijk overwinningen te noteren. Het tweede jongens juniorenteam versloeg in een spannende wedstrijd New Stars met 41-44. De grootste klapper maak ten de jongens kadetten thuis tegen Crackerjacks. Het werd 100-61, Onder leiding van de eerder genoemde Aldo Heeregrave hadden de meisjes kadetten weinig in de melk te brokkelen tegen het sterke Shooters. De Bunscho- ter meisjes namen een 43-90-zege mee uit Soest. Ook het tweede welpenteam (8-11 jaar) verloor met ruime cijfers (44-70), maar dat de team-indeling bij de mini's niet op grond van kwaliteiten plaatsvindt, bleek uit de punten die het derde- en vierde welpenteam verdienden. Die wonnen respectievelijk van Sparta en Woodpeckers. Programma Het basketbalprogramma in sporthal Beukendal begint zaterdag om kwart over drie 's middags, met een aantal jeugdwedstrijden. Om kwart voor zes ontvangen de jongens junioren in de landelijke klasse Binnenland uit Baren- drecht. Daarna, om half acht begint het duel tussen het eerste herenteam en Leiderdorp. Om kwart over negen krij gen heren 5 en 6 bezoek van Quick Runners en Ring Stars. De nieuwe wedstrijdsecretaris van de ttv Overhees is Koos Spoor. Naast zijn activiteiten als clubtrainer en begelei der van adspirant-leden zal hij ook de organisatie van de clubkampioen schappen op zich nemen. Bij Overhees is momenteel weer plaats voor nieuwe leden. Omdat de vereni ging alleen op dinsdagavond vanaf 20.15 uur de beschikking heeft over het gymlokaal van de Van der Huchtschool (Paulus Potterlaan) geldt een leeftijds grens van boven de 16 jaar. Inlichtin gen: tel. 19470. De heren van Ibas/AGAVS hebben in een goed gespeelde wedstrijd met 3-1 gewonnen van het Amersfoortse Voll kei 2. Het tweede herenteam en het eerste damesteam wonnen eveneens hun wedstrijden tegen respectievelijk LEOS 4 en Vollkei 4. De voor het eerst dit jaar uitkomende drie mini-volley balteams van AGAVS kwamen tot uit stekende resultaten. Het herenteam van Ibas/AGAVS speel de in de Banninghal te Soesterberg te gen het moeilijk te bestrijden Vollkei 2 uit Amersfoort. Na de slechte prestatie van vorige week tegen het zwakke Spirit waren de heren erop gebrand deze wed strijd te winnen. Dit bleek al direkt in de eerste set, waarin een 8-5 voorsprong werd opgebouwd. Hierna volgde een licht inzinking van vooral de netverde- diging waardoor Vollkei langszij kon komen (9-11). Verder lieten de heren van AGAVS het niet komen. In een voor het publiek spannende eindstrijd won AGAVS met 17-15 de eerste set. In de tweede set was eveneens sprake van goed Volleybal. AGAVS had te wei nig grip op de harde buitenaanval van Vollkei 2. Hierdoor kon Vollkei de tweede set winnend afsluiten met 15- 13. Deze winst was tevens het laatste wapenfeit van Vollkei. AGAVS had in de derde en vierde set Vollkei 2 volledig in zijn grip. Go de combinatie-aanvallen, aangestuurd door spelverdeler Frits Muller, naast een sterke verdediging, ontregelden het moreel van Vollkei 2. De derde set (15- 8) en de vierde set (15-6) gingen met overtuiging naar AGAVS. Door de 3-1 winst neemt de ploeg uit Soesterberg in de districtsklasse een gedeelde vierde plaats in. Het tweede herenteam pakte na het smadelijke verlies van vorige week de draad weer goed op tegen LEOS uit Leusden. Binnen drie kwartier kón LEOS terug naar Leusden met een 3-0 verlies op zak (15-1, 15-7, 15-0). Heren 3 kon slechts de eerste set enige tegenstand bieden tegen LEOS 6 (13- 15). De tweede en derde set speelde het team meer tegen zichzélf dan tegen LEOS (8-15,7-15) en verloor met 3-0. Het eerste damesteam van AGAVS speelde tegen Vollkei 4 uit Amersfoort. In een eenzijdige wedstrijd werd een dik verdiende 3-0 overwinning geboekt door AGAVS. Vooral door de spelver- deling van Manon van Dijk en Tina Postma kon de aanval simpel scoren zonder dat Vollkei daar een antwoord op had. Dames 2 verloor nipt met 3-0 van kam pioenskandidaat Vollkei 6 (13-15, 6-15,12-15). Dames 3 speelde ook te gen Vollkei en verloor na een spannen de wedstrijd met 3-0. De mini-volleybalstertjes van AGAVS speelde gelijk tegen SOVOCO en won nen van SURF. De mini-jongens 1 won nen twee maal met speels volleybal. Mi ni-jongens 2 won eenmaal en speelde één keer gelijk, waarbij in de eerste set een 11-1 achterstand weggewerkt moest worden. De wedstrijd tegen kampioenskandi daat Bosta/The Smash uit Castricum bracht het publiek alles wat ze zich maar wensen kon: vechtend Stam/Sovoco, fantastische ralleys en een enerverend score-verloop. Helaas bleven de Soes ter dames aan het einde van de wed strijd met lege handen staan. Toch past het om het Soester team een geweldig compliment te geven voor de wijze waarop zij het team uit Castricum partij hebben gegeven en met name voor de geweldige inzet van alle dames. De eerste set ging aanvankelijk redelijk gelijk op, alhoewel Bosta steeds een kleine voorsprong had. Na een 6-7 stand liep de ploeg uit Castricum echter uit naar 9-14 en leek de eerste set verlo ren te gaan. Sovoco dacht daar echter anders over en knokkend voor ieder punt kwam men steeds dichter bij. Het publiek leefde geweldig mee met deze inhaalrace en toen Sovoco er in slaagde om op 14-14 te komen ging het publiek ook op de banken. Bosta stond nu on der geweldige druk en Sovoco wist van geen wijken. Onder groot enthousias me werd deze eerste set uiteindelijk met 16-14 in Soester voordeel afgesloten en was er al Van een eerste verrassing spra ke. De tweede set gaf aanvankelijk een zelf de spelbeeld: weer ging men gelijk op tot 6-6, waarna opnieuw Bosta een be slissende voorsprong leek te nemen 8-13. Maar opnieuw lieten de Soester dames zien hoe gevaarlijk het team kan zijn als er van een maximale inzet spra ke is. Vechtend en knokkend, met af en toe spectaculaire reddingen, werd weer punt voor punt ingelopen en kwam men opnieuw langszij 13-13. Hierna werden over en weer de services teruggepakt en de score liep tergend langzaam op. So voco kwam voor met 14-13 maar Bosta kwam opnieuw langszij. Opnieuw een voorsprong voor de Soester dames met 15-14 en een aantal riante mogelijkhe den om deze tweede set te winnen, maar het allesbeslissende punt bleef uit. Bos ta kwam weer gelijk en nam een 15-16 voorsprong, maar nu kwam Sovoco weer langszij: 16-16. Op deze stand is de partij die het eerste punt scoort win naar en de sporthal zinderde van de spanning. Zou het dan lukken om Bosta op een wellicht beslissende 2-0 achter stand te zetten? Sovoco kreeg opnieuw een aantal prima mogelijkheden, maar wellicht door de enorme spanning werd op het beslissen de moment gefaald. Tot grote teleur stelling van het publiek, maar vooral van de speelsters was het uiteindelijk toch Bosta dat deze slopende set met 16-17 in haar voordeel wist te beslissen. Inmiddels was er al ruim een uur gevol leybald en ging ook de conditie een woordje meespreken. Het was duidelijk in de derde set dat de Soester dames moeilijk over de teleurstelling van de tweede set konden heenkomen. Boven dien is Bosta er de ploeg niet naar om dan meedelijden te hebben. Gedeci deerd werd de Soester inzinking afge straft met een duidelijke 6-15 winst. In de vierde set was de vechtlust toch weer terug aan Soester kant, maar men kwam nu toch duidelijk conditioneel iets tekort om Bosta nog echt in de pro blemen te kunnen brengen. Uiteinde lijk wisten de Castricumse dames met 11-15 de zaak in hun voordeel te beëin digen. Achteraf was duidelijk dat het verlies in de tweede set het keerpunt in de wed strijd is geweest. Ondanks dit verlies toch een compliment voor de ploeg, trouwens ook voor de tegenstander, want deze wedstrijd was pure promotie voor de volleybalsport. Na het geweld van deze wedstrijd was het optreden van het tweede dames team een grote teleurstelling. Vooraf was het team goede winstkansen toege dacht tegen het onderaanstaande Mo lenwiek uit Zaandam. In een zeer mati ge wedstrijd echter werd een kansloze 0-3 nederlaag geleden, waardoor er voor dit team in de strijd tegen de degra datie weer grote problemen zijn ont staan. Hopenlijk weten de trainers dit over het algemeen jonge team weer tij dig op de rails te krijgen. Setstanden waren 14-16 - 11-15 en 9-15. Stam/Sovoco jeugdnieuws Uitslagen: meisjes: Stam/Sovoco Al - Mintonet Al 2-1 Stam/Sovoco BI - Spirit ZB 1 1-2 Stam/Sovoco Cl - SVH C 2 3-0 Stam/Sovoco C2 - SVH Cl 0-3 Stam/Sovoco C3 - Leos C 2 2-1 Stam/Sovoco C4 - Volkei C 1 0-3 jongens: Spirit Al - Stam/Sovoco Al 1-2 Stam/Sovoco Cl - Surf Cl 3-0 Stam/Sovoco C2 - SVH Cl 3-0

Soester Courant | 1990 | | pagina 26