SOESTER COURANT-SPECIAL sgfiSfigggÊgfiSfi&sg Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 68e JAARGANG NO. 25 Karnaval 1990 Troonrede Prins Gerrit I Voorwoord Vier dagen jong... ...dat doet karnaval voor ons.Op vrijdagavond laten we ons alledaagse gezicht, samen met ons 's weekse klofje, van ons afglijden en wat overblijft is een ongecompli ceerde in woner van Knollendam meteen aantal zorgelo ze dagen vóór zich. Onder het straffe regime van Prins G er rit I, die geduren de de karnavalsdagen met behulp van zijn raad van elf over Knollendam heerst en niets anders dan opgewekte gezichten wenst te zien, zijn we allemaal één; iedereen kent iedereen, het woord "buitenstaander" hebben we uit ons vocabulair geschrapt en de muziek die in straten en café's klinkt maakt ons, Knollendammers, bijna door het dolle héén! Vierdagen jong in Knollendam, ons Knollendam. Moet het op de landkaart? Welnee, want ons kent ons, en dat is voldoendeDaarom is het ook, dat, als het bestuur van Soest op zaterdag 24 februari de gemeentesleutel over draagt aan Prins Gerrit I en zijn gevolg, zij dat doet met alle vertrouwen in de tijdelijke bestuurder en in de Kar- navals Vereniging De Narre Knollen, die al weer een groot aantal jaren het karnaval voor ons tot een gebeuren maakt, waar we steeds weer een jaar lang reikhalzend naar uitzien. Voor het ongelooflijke werk dat de leden van de Narre Knollen ook dit jaar weer hebben verzet wil ik hen, na mens heel karnaval-vierend Knollendam, eens stevig over hun bol aaien! We kunnen er van verzekerd zijn, dat de komende dagen, dankzij hun inspanning, zullen wor den wat ik iedereen toewens: een heel plezierig karnaval 1990! Alaaf! De burgemeester van Soest J. de Widt □□■□□iUniUQ.Un.UQ«UQ«Llo«un«(-io" Beste Knollendammers, We hebben lang moeten wachten op het karnaval dit jaar. Maar neem het ervanwant het duurt zo lang voordat het weer volgend jaar is. Zaterdagmiddag 24 februari zullen de Soesters weten dat als Soest weer Knollendam gaat he ten, er veel meer leven in de brouwerij is. Met een als van ouds weer grootse optocht wordt het leukste weekeinde van het jaar ingezet. Voor jong en oud, de leus op ieders tong: 'Het zit weer snor met de Narre Knollen. Prins Gerrit de Eerste Al wil je met z'n tweeën een feestje vieren, dan bereid je dat nog voor. Laat staan als wij met 600 Knollendam mers Bos en Duin in beweging brengen. Dan mag je niets aan het toeval overlaten. De Raad van Elf en het bestuur van de Narre Knollen hebben heel veel werk verzet om de Knollendammers een paar grootse karna valsdagen te kunnen bieden. En als Bos en Duin tot de nok toe gevuld is, zeggen wij tegen elkaar: 'Wij wilden een feestje bouwen, nou dat hebben wij dan.' Dus kom met een plezierige bui, hou die bij je en hossen maar. Bert Krijger, ceremoniemeester

Soester Courant | 1990 | | pagina 29