PRINS GERRIT DE EERSTE EN HET BESTUUR YAN DENARRE KNOLLEN Prins Gerrit de Eerste: 'Karnaval voor iedereen' DE DAMES VAN DE RAAD VAN ELF (en van het Bestuur) WOENSDAG 14 FEBRUARI 1990 PAGINA 3 Bert Krijger (Minister van Historische Zaken) Moet als secretaris altijd de notulen maken. Omdat er zeer veel gezegd wordt bij het karnaval, maar er nooit op wordt teruggekomen, moet het in een keer goed worden opgeschreven. Per vergadering dus een hele ball-point. Als er veel tijdens de vergaderingen wordt gepraat schrijft hij op wat hij graag had willen horen. Dat merken ze toch niet. Heeft jarenlang de penningen van de vereniging beheerd. Omdat het maar zo kort Knollendam is, probeert hij ook in Soest nog een vinger in de pap te houden. Willem Schut (Minister van Instructie) Zit al zo lang 'bij het karnaval' dat hij een antwoord heeft op elke vraag van een nieuw bestuurslid. Natuurlijk doen die nieuwe het altijd anders maar dat is juist leuk voor Willem. Daarom blijft hij bij de karnaval. Hij zal het ze leren. Binnenkort wordt er schuin tegenover de Knollenburcht een speciale overdekte tribune gebouwd. Al de leden van de Raden van Elf die Willem heeft meegemaakt kunnen dan droog zitten en dan gaat Willem het veld weer in. Doet hij het ze nog e/e/n keer voor. Regelt altijd heel serieus de afspraken met de muziek. Prins Gerrit I, in het dagelijkse leven beter bekend als Gerrit van Delden, is de tiende prins karnaval van De Narre Knollen. De in november 1988 als prins gepresenteerde zweminstructeur maakt al zeven jaar deel uit van de Soester karnavalsvereniging. Karnaval moet een feest zijn voor iedereen, vindt de besnorde prins. Alle Soesters moe ten in zijn ogen in de gelegenheid worden gesteld mee te vieren. Niemand uitgezon derd. Prins Gerrit I heeft inmiddels al een indruk wekkend programma achter de rug. Hij was onder meer te gast bij de Keikneuters in Amersfoort, de Weesper Moppen in ja na tuurlijk Weesp, de Bierkragen in Amers foort, de Schuimhappers in Utrecht, de Knollentrappers in ons eigen Knollen dam. Ook bezocht Prins Gerrit I in Baarn Ee- meroord en op oudejaarsavond verraste hij de dienstdoende politiemensen op het bu reau aan de Dalweg met een salade met een mini-kerstboom. Bij WZ reikte hij de prij zen uit van het Koude Tenentoernooi en met zijn gevolg zal Gerrit de Eerste op zaterdag 17 februari het karnavalsfeest van de Knol lentrappers in de SEC-kantine opluisteren. Zaterdag 3 februari al 'leidde' hij het Kleintje Kafnaval, het traditionele feest van De Narre Knollen, dat aan het échte karnaval vooraf gaat. Hoewel het bier zeer zeker rijkelijk zal vloeien, heeft Gerrit van Delden de stellige overtuiging dat het karnavalsfeest niet alleen om het geestrijke vocht draait. Kort na zijn aanstelling zei hij al: "Feestvieren moet ook zonder drank kunnen. Ik ben wel eens op ta fel gaan staan en heb de hele boel achter me gekregen. Ik had toen niets op. Ik ben niet zo'n drinker. Mensen die zeggen dat karna val alleen uit alcohol bestaat, kan ik het te genovergestelde bewijzen. Natuurlijk heb je op ieder feest lui die anders willen, maar als het uit de hand dreigt te lopen hoef ik maar een seintje te geven aan enkele personen. Zij springen er dan in en dan wordt het opge lost." Gerrit de Eerste staat bij velen bekend als een fuifnummer. Met speels gemak kan hij leven in de brouwerij brengen. "Als ik het voor m'n 'knijter' heb wil ik het 'zooitje' wel opzwepen. Ik heb al met de blaaskapel afge- sproken dat ik de bekkens in mijn handen moet hebben als ik een dooie hoek zie. De mensen komen om te hossen. Als dat kan hebben ze een eindeloze avond. Ze moeten aan de gang worden gehouden." Doordat Gerrit van Delden weer Prins Karnaval is ge worden, kan hij zich dit jaar niet bezighou den met de organisatie van het Kinderkarna- val en het Seniorenkarnaval, zoals hij in de afgelopen jaren wel verantwoordelijk was voor deze festiviteiten. Hij heeft er het volste vertrouwen in dat het komende karnaval goed verloopt: "Ik heb een hele fijne en goe de raad achter me en met het bestuur gaat het uitstekend. Dat zit goed in elkaar. We zijn al lemaal vreselijk goed op elkaar ingespeeld en ik hoop natuurlijk mijn steentje te kunnen bijdragen aan een gezellig karnavalsfeest." 't Zit dan dan ook weer snor, is de algehele ten dens binnen De Narre Knollen. Prins Gerrit de Eerste wordt terzijde gestaan door zijn ad judanten Toon Beijer (van wie velen denken dat hij ooit eens de nieuwe prins zal worden) en Sjaak de Vries. Karnaval is een plezier voor velen. Dus niet de een op pad en de ander thuis. Bij de kar na valsfeesten worden dan ook zeer nadrukkelijk de 'wederhelften' betrokken. Bij het bejaar- denkarnaval hebben de vrouwen gezamenlijk ook een eigen rol. Zij zorgen vooreen meestal zeer indrukwekkende 'act'. Vaak een uitbun dig zang en dansnummer. Maar ook bij de verdere organisatie zijn zij van belang. Er is veel 'menskracht' nodig voor de organisatie. Wil Meijer (Minister van Belastingen) Is eindelijk de penningmeester van de club. Heeft jarenlang als kaskommissielid de penningen en de penningmeesters gecontroleerd. Wordt nu zelf op de vingers gekeken. Heeft geen steek op, is daarom niet in de stekengalerij opgenomen. Is ook zonder foto in heel Soest gezien. Is de eigen Eerste Hulp bij Onraad in Knollendam. Met haar Petertje kan ze een boom omhalen maar ook weer opzetten. Jan van Ede (Minister van Funderingen) Als de karnavalsvereniging een feestje bouwt en daar zijn ze voor), is de bouwheer vaak an van Ede. Heeft als president van de karnavalsvereniging te maken met zeer veel meningen. Weet als geen ander de juiste basis te vinden. Ging als jongeling door Soest, als een warm mes door de boter. Wordt door Soesters helder gezien.

Soester Courant | 1990 | | pagina 31